Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) holodp


holodp
aktív tag

Sziasztok!

Elegem van abból, hogy a tintasugaras nyomtató patronja feszt beszárad, úgyhogy lézeresre váltanék.
Nagyon keveset nyomtatok egy hónapban, éves szinten az 1000 oldalt nem éri el, de az 500-at is talán épphogy. A gépre kb 30 e Ft-ig szeretnék költeni, lehetőleg olyanra, amibe a azért a toner sem egy vagyon (mondjuk 10e Ft alatt), meg nem baj neki, ha keveset van használva. Milyet ajánlotok?

(#1752) n0rbert0 válasza holodp (#1751) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szia!
Samsung ML1670 vagy Epson M1200 esetleg HP p1102/p1102w.

(#1753) Dillis


Dillis
csendes tag

Helló!

Eddig egy multifunkciós Epson DX4400-as tintasugaras nyomtatót használtam és ez most úgy tűnik megadta magát[nagy csíkosan, kb olvashatatlnul nyomtat, fejtisztítás nem segített, eddig nem vittem el sehova se de mindenhol azt mondták hogy ez valszeg fejcsere lesz, ami 13-15K], tehát valószínűleg váltani fogunk egy lézeresre. Nem nyomtatunk sokat havi szinten, sztem csúcsidőben is legfeljebb 500-at. Az esetek 99,9%-ban csak fekete-fehéret. No tehát akkor amiben a segítségetek szeretném kérni az az, hogy ajánljatok légyszíves egy nyomtatót, ami megfelelne az igényeinknek:
-multifunkciós legyen [nyomtató, szkenner, fénymásoló]
-olcsó legyen az utántöltése
-ne tintasugaras legyen
-bírjon el havi max 500 oldallal
-legyen minél olcsóbb, tehát max ilyen 30K körül

+1: nem feltétel hogy színes legyen, de esetleg mondhattok egy ilyet is

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#1754) tsika válasza Dillis (#1753) üzenetére


tsika
tag

Helló!
Samsung SCX-3200 28-32000 Ft bruttó! Toner 1500 oldalas van utángyártott 7000 Ft-tól!
Samsung SCX-4623 32-34.000 Ft bruttó! Toner 2500 oldalas van utángyártott 8000 Ft-tól!
A Hp-k kicsit komolyabbak pl felső lapbehútó stb. 42.000 Ft tól felfele!

Tsika

(#1755) holodp válasza n0rbert0 (#1752) üzenetére


holodp
aktív tag

Köszi!
Ezekhez akkor lehet viszonylag olcsón venni tonert?
A boltban megvásárolt nyomtatóhoz jár a toner, vagy azt is külön kell megvenni?

(#1756) n0rbert0 válasza holodp (#1755) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Mindegyikhez jár hozzá demo toner, ami azt jelenti, hogy ki tudsz nyomtatni majd pár száz oldalt.
HP p1102 ugy. toner
Epson M1200 ugy. toner
Samsung ML1670 elméletileg az ML1660-as toner-ja jó bele, de ha mégsem, akkor majd valaki kijavít (esetleg megerősít :) ).

[ Szerkesztve ]

(#1757) epzon válasza Dillis (#1753) üzenetére


epzon
őstag

havi 500 nyomat az már szerintem nem kevés

a tintasugarasoknak van egy új családja az ultranagy tintakapcitású gépek.
itt a lényeg, hogy előre megveszed a tintát, amit ritkán kell utántölteni, cserébe viszont nagyon olcsón tudsz nyomtatni

és nem mellékesen eredeti kellékanyagot használsz, ami mellett a fejbeszáradás sokkal de sokkal ritkább

Ez az EPSON L200 -as modell
br 65eft, de a csomagban van 12 000 oldalnyi fekete és 6500 oldalnyi színes festék

(#1758) Dillis


Dillis
csendes tag

Köszönöm a gyors és ígéretesnek tűnő válaszokat! Szerintem a két Samsung közül lesz az egyik a befutó. :R

(#1759) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni! Jelenleg egy könyvtárban melózok és nyertünk az aktuális pályázaton, aminek keretében az informatikai infrastruktúránkat tudjuk fejleszteni.

Ennek hozadéka, hogy szeretnénk egy olcsón üzemeltethető multifunkciós lézernyomtatót is. A kérdésem az lenne, hogy melyik az a típus, amelyik olcsón üzemeltethető és kellően megbízható? A feladatköre nyomtatás és scannelés lenne. Nem digitalizálási célzattal, csak adott dokumentum sokszorosítása végett.

Havi 100-200 nyomat készül, néha elérheti ez a szám az 500-at is. De ez nagyon ritka.

A fentieket figyelembe véve, melyik az a típus, amit tudnátok nekem ajánlani a célra?

A másik, pedig egy nagykapacitású színes készülék lenne, amivel szórólapokat, kisebb plakátokat nyomtatnánk a4-es méretben. Itt is fontos lenne az olcsó üzemeltethetőség. Itt egyébként az árajánlatban 250 ezer forintos nettó ár szerepel. Ettől azért nem néznék drágább készüléket.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#1760) epzon válasza HeavyToys (#1759) üzenetére


epzon
őstag

szia,

kiskapacitású olcsón üzemeltethető színes nyomtatónak az EPSON L200-at tudom ajánlani
ez ugyan tintás, de a lapköltsége 1 ft környékén mozog eredeti kellékkel.

színes lézert ilyen költséggel nem tudsz üzemeltetni

illetve ennél az epsonnál kapsz a csomagban 12 000 oldalnyi fekete festéket és 6500 oldalnyi színes festéket, tehát havi 500 oldallal számolva kb 2 évig semmit nem kell venni hozzá

A másik célra pedig szintén tintásat ajánlanék, a lézerek sehol nem tudnak ilyen költséggel és minőséggel nyomtatni

EPSON WP-4595DNF

(#1761) tsika válasza HeavyToys (#1759) üzenetére


tsika
tag

Helló!
Ha már Lézert szeretnél venni!
HP Color LaserJet CM1312
70.000 Ft bruttó és felfelé!

Tsika

(#1762) emca


emca
tag

Sziasztok!
Eldőlt a nyomtató kérdés, tegnap meghozták a HP LasrJet P1102-t. Könnyen felismerte a gépeket és gyors is. Van egy kérdésem, amire nem találtam sehol választ.
Én, mint takarékos ember, minden alkalommal áramtalanítom a gépet és így a nyomtatót is. Eddig úgy vettem észre, hogy ahhoz, hogy a következő bekapcsolás után is tudjak nyomtatni, mindig újra be kell kapcsolni a nyomtatót is, azután üzem közben a kikapcsolás előtt többet nem akkor sem ha átmegy takarékba.
Valóban minden áramtalanítás után kell egy amnuális kapcsolást is a nyomtatón?
Ha vki tudja, köszi.

Ja és még valami.
A régi HP 6L nyomtatóm után maradt 2 db új C3906A festékpatronom. Ha vkinek stlg szükséges, jutányos áron megegyezhetünk.

[ Szerkesztve ]

(#1763) QwErTy42 válasza emca (#1762) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Kell. Nálunk ma ment el az áram délelőtt pár órára és este amikor nyomtatni akartam, akkor be kellett kapcsolnom.
Valamiért ez így van.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1764) emca válasza QwErTy42 (#1763) üzenetére


emca
tag

Köszi, akkor megkisérlem megbarátkozni a gondolattal, hogy belépés után egy gombbal többet kell megnyomnom :K

(#1765) Oliverda


Oliverda
félisten

Hello!

A következő kritériumok alapján keresek nyomtatót:

- FF lézer legyen
- LAN vagy WLAN segítségével hálózatba lehessen kötni
- 40 centinél ne legyen szélesebb

Otthonra szeretném, és csak alkalomszerűen használnám, ergo a toner ára és kapacitása nem a legfontosabb szempont, mivel havonta max. 10-20 oldalt nyomtatnánk vele.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1766) n0rbert0 válasza Oliverda (#1765) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szia!

HP LaserJet Pro P1102w, nekem is ilyen van és megvagyok vele elégedve.

(#1767) QwErTy42 válasza Oliverda (#1765) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Nekem is a HP Laserjet Pro 1102W a javaslatom.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1768) Oliverda


Oliverda
félisten

Köszi!

Elég drágán méri a HP a szóban forgó modellt. Ez a Samsung olcsóbb, és őszintén szólva nem tudom, hogy az én szempontomból rosszabbul járnék-e vele...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1769) QwErTy42 válasza Oliverda (#1768) üzenetére


QwErTy42
addikt

Alap áron 30-31 pénzért tényleg nem olcsó. De ha akcióban kifogod 25 ezerért, akkor ingyen van. Az elmúlt hónapokban elérhető volt az Edigitalban a Media Marktban de ha nem mondok nagy hülyeséget akkor az Office Depotban is.
Hajókban a Samsungnak van több tapasztalata, nyomtatóban a HP-nek.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1770) n0rbert0 válasza Oliverda (#1768) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Igazából az általad linkelt samsung nyomtatóhoz még ugy. tonert sem találtam.
Egyébként lehet venni 23-24k körül. [link]
HP toner: eredeti, ugy.
Samsung eredeti toner.

(#1771) QwErTy42 válasza n0rbert0 (#1770) üzenetére


QwErTy42
addikt

Sajnos Oliverdanak igaza van. Ha a Pixmania 3262 forintos szállítási költségét is figyelembe vesszük vagy azt, hogy egy Office Depotban is 28 rongyért lehet csak megvenni, akkor igenis drágább, mint a Samsung.
Az árról csak annyit hogy nem mindig van összhangban a minőséggel.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1772) n0rbert0 válasza QwErTy42 (#1771) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Akkor esetleg meg kell nézni az MM-ben anno én is ott vettem 25ezerért.

"Az árról csak annyit hogy nem mindig van összhangban a minőséggel."
Ezt mire érted jelen esetben?

[ Szerkesztve ]

(#1773) QwErTy42 válasza n0rbert0 (#1772) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ez mindig elmondható. Egyrészt a nagyon olcsó dolgok az esetek többségében kevésbé jó minőségűek, viszont okozhatnak kellemes meglepetéseket. A drágább viszont nem feltétlenül drága versenytárs termékek általában jobbak, mint a piacon elérhető legolcsóbb opció, viszont ott is ki tudod fogni a selejtet.
Ha vetted kézbe a két készüléket, akkor érezhető hogy melyik masszívabb, melyik nem akar összetörni a kezedben. A plusz pár deka, a vastagabb lemezek és részletesebb, kidolgozottabb kialakítás kellemesebb benyomást kelt általában az emberben, mint egy papírvékony műanyag doboz, ami csak anyagvastagságban tudott leadni pár dekát a konkurens termékhez képest.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1774) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok!
Tanácsot kérnék tőletek! Fateromnak otthon munkából adódóan elég sokat kell másolnia. Nyomtatni is, de azt hiszem a másolás a mérvadó. Van otthon egy HP Photosmart C4200 vagy 4480, nem tudom pontosan melyik, de szinte ugyanaz a kettő. Lényeg, hogy ilyen tintasugaras multifunkciós cucc, de eszi a patront. Nem győzzük venni őket.
Ezért kellene egy lézeres multifunkciós nyomtató, gondolom, az nem lényeg, hogy színes legyen, mert színeset másolni ritkábban szokott, arra megmarad a régi. Ennek tükrében tudnátok ajánlani valami gazdaságosan üzemeltethető (ergo relatíve olcsó toner) gépet?
Mint mondtam, mono lézert, de azért mondjatok egy színes verziót is kérlek! Előre is köszönöm a segítséget!

(#1775) tevfik


tevfik
tag

Hello.

Vettem egy Epson M1200 lézer nyomtatót és " benne volt a demo " toner amivel több mint 700-800 oldalt kinyomtam és az állapotjelző elérte az 50% azóta felugrál a toner csere üzenet, de a nyomtató kiválóan nyomtat azóta is! Kb 100-300 oldal kijött azóta.

Még mindig bírja. Sajnos lézerrel nincs tapasztalatom, mikor fogom tudni, hogy ténylegesen " kifogy " ?

(#1776) csoszka14


csoszka14
csendes tag

Sziasztok!

Nyomtatót keresnék több féle verzióban is.
Az áruk lehetőleg ne haladja meg a bruttó 40k-t és minél olcsóbban lehessen hozzá tonert szerezni. A gép nem lenne túl sokat használva szóval nem kell valami ipari gép.

Alapvetően egy FF lézernyomtató kéne mindenféle kombinációban a fénymásolással, a kétoldalas nyomtatással illetve LAN-os csatlakozással.
A legjobb persze egy multifunkcionális, hálózatos, kétoldalas nyomtató lenne, de ilyet 40k-ért ha jól sejtem nem igen fogok kapni.

Fontossági sorrendben a tulajdonságok:
1) FF lézernyomtató
2) scanner/másolás
3) duplex
4) lan

Amit találtam
-Samsung SCX-4623F: sima FF lézernyomtató + scanner (se LAN, se duplex :( )

Ha van bármi ötletetek, akkor létszi osszátok meg velem.

[ Szerkesztve ]

(#1777) tsika válasza tevfik (#1775) üzenetére


tsika
tag

Egyszer csak a nyomat kezd halványodni és csíkosodni na ott még felrázhatod a tonert és talán nyomtatni fog további pár oldalt, ha csak előtte le nem tilt a chip ha van benne!

Tsika

(#1778) tsika válasza Gabesz87 (#1774) üzenetére


tsika
tag

Samsung scx-4300 ha van még valahol elfekvőben, találtam még 2 céget az árgépen akinek talán van csak írd be scx-4300 nyomtató. Több haveromnak, nekem is ilyen van és mindenki meg van vele elégdve, utángyártott toner is van 5000 Ft-tól szintén árgépen.

Tsika

(#1779) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!
Otthoni használatra szeretnék Laser printert venni. Nézegettem a kétoldali nyomtatás lehetőségét. A Samsung ML2540-nél olyat olvastam ,hogy van ugyan kétoldalas nyomtatás, de manuális. Ez mit jelent ?
(Úgy gondolnám, hogy minden nyomtatónál lehet egyesével adagolni a lapokat, meg forgatni közben.)

mezis

(#1780) matyi19 válasza mezis (#1779) üzenetére


matyi19
őstag

Nekem HP P1102 van...
Nem, nem kell egyenként adagolni.Ha például kiválasztod, hogy nyomtasson ki 25 lapot, úgy hogy mindkét oldalára nyomtasson, akkor kinyomtatja az oldalak felét (minden második oldalt), utána te megfogod ezeket a lapokat és visszateszed a nyomtatóba, úgy hogy ezek legyenek felül nyomsz egy folytatást és kész :)

(#1781) matyi19 válasza matyi19 (#1780) üzenetére


matyi19
őstag

Szerintetek, megoldható egy HP CE285A újratöltése házilag.... :)

(#1782) mezis válasza matyi19 (#1780) üzenetére


mezis
nagyúr

Rizikós. A második körben két lapot húz be, vagy begyűr egyet...

mezis

(#1783) matyi19 válasza mezis (#1782) üzenetére


matyi19
őstag

Nem értem, miért kellene két lapot behúznia??

(#1784) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!

A lézer nyomtató hosszú távon tényleg olcsóbb, mint a tintasugaras?
gondolok ez alatt a patron/toner cserére.

Toner drágább, de hosszabb ideig elég, patron, ennek ellenkezője.

Lézerből érdemesebb a színest megvenni?
40-50 ezer Forintért, már lehetne kapni elfogadható, vagy inkább jó lézer nyomtatót.
Mondjuk havi 500 lap nyomtatásáról lenne szó, oklevelek is, meg hasonlók.

Köszi, üdv: Dave :R

(#1785) epzon válasza Reaper04 (#1784) üzenetére


epzon
őstag

mit mivel hasonlítasz össze

csak fekete oldalak nyomtatásához vannak olyan monó lézernyomtatók amik olcsóbban nyomtatnak mint a tintasugarasok
de nem minden lézer nyomtat olcsóbban minden tintasugarasnál

színesben meg az üzleti tintasugaras nyomtatók pl EPSON 4525DNF harmadáron nyomtat mint egy több százezer forintos lézer nyomtató

havi 500 oldalra bőven elegendő a 4525-ös Epson

v

(#1786) epzon válasza mezis (#1779) üzenetére


epzon
őstag

a nyomtató menüjében kipipálod, hogy manuális duplex, ekkor első körben csak a páratlan oldalakat nyomtatja, majd megfordítod visszateszed és a párosat nyomja után. így kétoldalas lesz a végeredmény, de manuálisan forgatod a lapokat

(#1787) Reaper04 válasza epzon (#1785) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Köszi a tippet!
Azt hiszem láttam is ilyesmit itt nálunk a boltban, megnézem magamnak közelebbről is.

:R

(#1788) QwErTy42 válasza Reaper04 (#1784) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Nézd meg a HP8600 at is!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1789) gyoridav870


gyoridav870
csendes tag

Sziasztok!
Egy Samsung scx-4300-at használunk, de kell még egy nyomtató, ami hasonlóan megbízhatóan működik, de automatikusan tud duplexet készíteni.
30-40 ezer forintom lenne rá.

(#1790) matyi19


matyi19
őstag

Már kérdeztem.Szerintetek megoldható házilag egy CE285A (HP P1102) újratöltése?
Ez a videó részletesen, közel 30 percben mutatja be az újratöltést, végignéztem, nem tünik olyan nehéznek...
És még valami, még az eredeti tus (demo tus), van benne, ezt lehet újratölteni, természetes chip cserével?
Köszönöm :R

(#1791) tsika válasza matyi19 (#1790) üzenetére


tsika
tag

Ez alapján mehet! Az sem baj hogy demo toner!

Tsika

(#1792) matyi19 válasza tsika (#1791) üzenetére


matyi19
őstag

Ok, köszi :R És körülbelül hányszor lehet tölteni?

(#1793) mezis válasza epzon (#1786) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm. Ezt a választási lehetőséget bármelyik printernél bele tehetné a gyár a szoftverbe.
Azt hittem, hogy van valami biztonságos megoldás, pl. egyesével nyomtatja az oldalakat, ezzel lehetőséget biztosít a lap megfordítására és egy gombnyomásra ismét nyomtat egy oldalt.

mezis

(#1794) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Kettő közül melyiket ajánlanátok: Samsung SCX.4300, vagy SCX-4623F?
Nagyjából egy árban van, utóbbi újabb, és van benne fax (bár az nem lenne szükséges). Fő szempont a gazdaságosság, takarékosság, olcsó toner.

(#1795) Gabcsika


Gabcsika
tag

Ehhez a készülékhez mit szóltok:
Epson Stylus Photo PX820FWD

Otthoni általános felhasználásra, de fontos, hogy színes legyen és képeket is lehessen nyomtatni (persze jó minőségben).
Igaz túl sok kép nem lenne, de azokat jó minőségben kellene letudni.

Tintapatronos. Mennyire esélyes a "beszáradás"? Ezek a mai modern tintások ilyen jellegű problémákkal szembesíthetők vagy ettől annyira nem kell tartani?

Köszi!

Freedom, Nature, Love & Music

(#1796) QwErTy42 válasza Gabcsika (#1795) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Ha használod őket és nem rakod félre fél évre, akkor semmi bajuk sem lesz eredeti kellék használata mellett.
Nézd meg ezt is: HP Photosmart 7510 e-All-in-One nyomtató!
5 patronos full duplexes, wifis, hálózatos otthoni fotónyomtató.
Nem biztos hogy megéri 20 ezer forinttal többet kiadni nyomtatóra.

Egy angol nyelvű bemutató angol nyelvű bemutató, hogy mégis milyen lehet élőben.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1797) tsika válasza Gabesz87 (#1794) üzenetére


tsika
tag

SCX-4300 nagyon jó és ha ki van kódolva a nyomatató akkor nem kell drágán chipes tonert venned, elmegy egy olcso ml-1710,1520 tonerrel is!

Tsika

(#1798) Gabesz87 válasza tsika (#1797) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi a választ, de bevallom, ebből a 2 sorból sokmindent nem értek:) Nem vagyok nyomtatók terén ilyen pro...mit jelent az, hogy ki van kódolva a nyomtató? Mi az a chipes toner? Van chip nélküli? Nézegettem mondjuk, hogy utángyártott tonereknél van ami chipes, és van ami chip nélküli, de lövésem sincs mit jelent.

[ Szerkesztve ]

(#1799) gyoridav870


gyoridav870
csendes tag

Nekem is hasonló kérdésem lenne.
Samsung 4623F-et néztem ki magamnak, de nem tudom, hogy működik-e vel az utángyártott toner.
Mitől függ pontosan?
Köszi

(#1800) Gabcsika válasza QwErTy42 (#1796) üzenetére


Gabcsika
tag

Köszi szépen!

Külföldi fórumok látogatói nem igazán dicsérik a HP-t, meglehet maradok az Epson-nál.

Freedom, Nature, Love & Music

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.