Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) L4mie válasza n0rbert0 (#1650) üzenetére


L4mie
veterán

Ez 2400 én a 2300 at néztem hmm. :P rákeresek a 2000 re
Bár nem sokkal drágább a 2400DN főleg ha a tonert nézzük. máris 5,8 forint/lap

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1652) n0rbert0 válasza L4mie (#1651) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Bocsi, elnéztem.

Epson M2000D

Epson M2000DN: argepen csak egy boltot találtam ahol még forgalmazzák, de azt a boltot nem ismerem így inkább nem is linkeltem. De ennek ellenére valahol még lehet raktáron egy kósza darab :)

Ugye az M2000D-n nincs ethernet csati, de egy printer szerverrel ezt könnyen ki lehet küszöbölni...

[ Szerkesztve ]

(#1653) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy színes lézernyomtatót venni ami duplex egységgel bír. Nem fényképnyomtatásra, de fontos a színes dokumentumok elkészítése és annak színes jó minőségben történő nyomtatása.

Erre egy Konica Minolta magicolor 5430DL vagy 5440DL nyomtatót néztem ki. A kérdésem az lenne, hogy ez a gép mennyire gazdaságosan nyomtat? Vannak tapasztalatok ezzel kapcsolatban?
Valakinek van ötlete illetve ha szerintetek nem mit tudnátok javasolni? Elsősorban használtan érdekelne. A fenti gépek nem kifejezetten mai típusok. Éppen ezért mekkora szintbeli ugrás / különbség van a mai színes lézertechnológiai minőség és mondjuk a 4-5 évvel ezelőttin?

Várom válaszaitokat.

[ Szerkesztve ]

(#1654) L4mie válasza n0rbert0 (#1652) üzenetére


L4mie
veterán

Köszi :) igazából nem a beszer árral volt a problémám, azt majd a főnök eldönti, hanem az üzemeltetési költséggel.

Ugye amit először találtam 2300DN annak az ára is szimpatikus volt és a tudása is, viszont a toner 36-40k!!!
és csak 3000-eset találtam, az drága.....annyiért kapok új nyomtatót :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1655) n0rbert0 válasza Mexildos (#1653) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Olvass vissza egy kicsit!
[link]

(#1656) Mexildos válasza n0rbert0 (#1655) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Szia Köszi a választ!

Mondjuk kétségtelen hogy a színes lézer drágább mint a fekete-fehér. Viszont már csak az a kérdésem ennek ellenére is, hogy a mai színes lézerek jobb képet készítenek mint mondjuk a 4-5 évvel előtti társaik? Vagy stagnál?

Bár szerény véleményem szerint egy 12000 toner azzal a nyomtatási kapacitással amivel én rendelkezek szerintem 6 évet is kibírna... ha így számoljuk akkor rögtön nem is olyan drága a színes lézer. Fotó nyomtatásra meg ott van a canon pro-1-es, mármint ha valaki tényleg komolyan veszi!

(#1657) epzon válasza L4mie (#1654) üzenetére


epzon
őstag

szia,

az M2400DN-t nézd meg, ehhez br 40eft alatt kapsz 8000 oldalas tonert

(#1658) L4mie válasza epzon (#1657) üzenetére


L4mie
veterán

Köszi ^_^
tegnap végképp feladta a HP1200 es eltört valami tengely is benne, szval lassan lesz csere.
egyenlőre 2400DN a nyerő

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1659) tomi_x


tomi_x
tag

Hali !

Az alábbi kérdéssel fordulok hozzátok:
érdemes-e olcsó színes lézernyomtatót venni vagy sem. ?
max 50.000 ft-ig
Jelenleg egy epson dx4400 -t használok, de eléggé recseg mikor behuzza a papírt. Meg nem nyomtat valami szépen, állandóan fúvoka tisztitás, meg állítgatás. Szóval, lassan cserés lesz.
E helyett gondoltam hogy valami olcso lézert nézek.
Kb. havonta 10-15 oldalt nyomtatok.

előre is köszi
tomi

(#1660) epzon válasza tomi_x (#1659) üzenetére


epzon
őstag

hello

ha tényleg csak havi 10-15 oldalt nyomtatsz akkor akár még jó is lehet, de azért előtte csekkold le a tonerárakat, nehogy rosszul légy mikor cserélni kell

a kezdő toner kapacitást is vedd figyelembe mert 1-200 oldal különbség neked akár 1 éves volument is lefed

argep

a minolta 1600-ast felejtsd el a többi közül meg kb mindegy melyik

(#1661) Kittycicc


Kittycicc
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy milyen nyomtatót vegyek. Sajnos nem nagyon értek hozzá...
Egyáltalán lézerest vagy tintasugarast? Nekem csak fekete-fehér szöveges nyomtatásra lenne szükségem, és a scennert, meg a másolást használnám, de azt is ritkán. Árban olcsóbbra gondoltam, kb 20-25 ezer.
Esetleg ha konkrét gépet is tudtok mondani, légyszi írjátok meg.
Köszi!

(#1662) epzon válasza Kittycicc (#1661) üzenetére


epzon
őstag

szia

ha csak fekete nyomtatásra kell akkor lézert vegyél

vagy samsung scx3205
vagy epson mx14

hp-ról nem tudok ilyen árban

sok különbség nincs a típusok között kb mindegyik ugyanazt tudja, ugyanolyan minőségben
ha keveset nyomtatsz akkor nézd meg azt, hogy melyikhez nagyobb a kezdő toner mert sokszor 2-300 oldal különbség is lehet

(#1663) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Egy színes lézer nyomtató vásárlásán gondolkozom. Azért lézer, mert Tomi_x kollégához hasonlóan nálam is max. 20 lap lenne nyomtatva havonta, de van úgy hogy hónapokig nem nyomtatok. Ezért nem lenne jó a tintás. Ezta nyomtatót néztem ki. Mi a véleményetek róla?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1664) epzon válasza Pribi (#1663) üzenetére


epzon
őstag

alapvetően jó, csak nincs értelme ennyit költeni rá

a samsung clp-325 vagy az epson c1700 teljesen tökéletes erre a feladatra, és kb 20eft-tal olcsóbb

(#1665) Exom válasza epzon (#1662) üzenetére


Exom
tag

Szia
AZ MX14NF -nek mekkora az induló toner kapacitása ?
Létezik a tonerjéből már utángyártott ?
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#1666) epzon válasza Exom (#1665) üzenetére


epzon
őstag

szia

1000 oldalas

én még nem tudok ugy tonerről, kb 1-2 hónap és lesz

(#1667) Pribi válasza epzon (#1664) üzenetére


Pribi
senior tag

Köszi a tanácsokat, már csak egy kérdésem lenne. Melyiknek milyen fogyóeszköz igénye van? Mert elkezdem az után keresgélni, és nem nagyon találok semmit a Xerox-ról, csak a tonereket. Mást nem. A Samungról megtaláltam mindent, de ahhoz hogy össze lehessen hasonlítani, kéne.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1668) epzon válasza Pribi (#1667) üzenetére


epzon
őstag

xerox.hu-n nézted?

ha nem tüntetik fel akkor vagy a tonerrel együtt cseréled (bár ez xeroxnál nem szokás) vagy fixen be van építve a dob, azaz nem lehet/Kell cserélni
ha jól tudom 30 000 oldal az élettartam, utána gyakorlatilag vége a gépnek
bár 30 000 oldalt egy ilyennel kinyomtatni meg se éri

(#1669) Pribi válasza epzon (#1668) üzenetére


Pribi
senior tag

Igen, néztem, de ott csak a tonerek vannak, semmi más. Mondjuk anyám mono xerox-ában egyben cserélem a tonert és a dobot.

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1670) epzon válasza Pribi (#1669) üzenetére


epzon
őstag

szerintem fix a dob 30K élettartammal

(#1671) Pribi válasza epzon (#1670) üzenetére


Pribi
senior tag

Köszi. A honlapon megtaláltam közben, hogy "Csak négy cserekelléket igényel". Nem tudom. Lehet, hogy tényleg az egész élettartama 30k, de azt én valószínűleg az életben soha nem fogom elérni. A mostani HP1200-esem, ami 7 éves, de már minden baja van, meg az össze fejet, és patront is kéne cserélni, azért vennék most nyomtatót, az tart 20200 oldalnál.

Köszi a választ: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1672) felho24


felho24
csendes tag

Sziasztok!

A gondom a következő! Szeretnék nyomtatót venni Mert a HP 6l -emet el kellett adnom mivel nem igazán van már LTP port sem a laptopokon sem az alaplapomon.
De most viszont nem tudom mit vegyek! A HP-t ismerem és nekem tetszik csak rengeteg féle van. Én az 1XXX szériákra gondolta mint pl a 1000-1020-1220-1300.
Az 1220 as azért tetszene mert szkennel is.
Az lenne az igazi ami ezeket tudja : USB,1200x1200dpi, duplex,lan,ne legyen chipes a kazetta. Bár a régi 6l-em csak 600x600dpi tudott mégis jó volt na de milyen az ember :D.
Viszont nem tudom hogy tényleg érdemes e HP-ban gondolkodni.
Szóval melyik típus a leg gazdaságosabb? Mibe olcsóbb a toner, mennyibe kerül 1 lap, azt olvastam valamelyik típus talán a Samsung a lapot számolja nem a valós por szintet szóval
ezek a dolgok érdekelnének.
A válaszokat előreis köszönöm!! :R :R

(#1673) epzon válasza felho24 (#1672) üzenetére


epzon
őstag

szia

kérdés a havi nyomatszám és a szabad pénzeszközök mennyisége :)

a dupla felbontás duple tonerfogyást is eredményez, úgyhogy ne hajszold a paramétereket feleslegesen :)

(#1674) felho24 válasza epzon (#1673) üzenetére


felho24
csendes tag

A havi nyomtatott oldalam max 250 lap sőt van mikor a 100 at sem éri el.
Szóval szerintem a nagyobb felbontás belefér.
De a többi kérdésemre van valami válaszod esetleg? :R :R :R

(#1675) epzon válasza felho24 (#1672) üzenetére


epzon
őstag

szia

ha csak egyfunkciósban gondolkodsz, akkor epson m2400DN - duplex, lan, olcsón nyomtat 1200dpi

ha multis akkor a másik samsung 4727fd - duplexes, de nem lanos ha jól tudom

nézhetsz hp-t is ebben a kategóriában, de általában az a jellemző, hogy a hp a legdrágább, de kb ugyanazt tudja mindegyik
a kulcskérdés az ár/érték, illetve e kellékanyag

szerintem elsődlegesen azt tisztázd magadban mi a feltétlen fontos igény

(#1676) felho24 válasza epzon (#1675) üzenetére


felho24
csendes tag

Hát ezek nagyon drágák az én pénztárcámhoz!!!
Szerintem jó lessz nekem a HP 1200 az használtan csak 10K Legfeljebb nem lanos és nem fénymásol

(#1677) Tonerfel válasza felho24 (#1676) üzenetére


Tonerfel
csendes tag

A HP általában valóban drágább és még nem is tud többet társainál, viszont jellemzően jó minőségű utángyártott kazettákat lehet hozzá kapni jó lap/költség értékkel - a többihez képest.
Másik fontos előnyük, hogy minden sarkon meg tudják javítani őket, olcsón.

Toner felvásárlás - eredeti HP, Canon, Samsung és egyéb tonert, tintapatront veszek

(#1678) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Van egy Samsung 1660-as lézernyomtatóm. Sajnos valami baja lett, még pedig úgy hogy a tetején lévő piros lámpa világít folyamatosan és persze nem is nyomtat. Elméletileg a toner rendben,papír is van benne. Mi lehet a baja? Érdemes javítani vagy más akkor inkább egy új?
A tetejét ha felhajtom alatta a görgőknél nagyon melegnek érzem.

(#1679) TomeeSan válasza felho24 (#1676) üzenetére


TomeeSan
csendes tag

Vagy nézz meg egy 4050-et...
igaz csak 600dpi, viszont hálós.(ha van benn jet direct)
Utángyártott Xerox toner 15k bele, és 10k oldalat tud.
A Xerox garanciát vállal a tonerre!
Nagy és csúnya, de a dolgát elvégzi :))

(#1680) Sancho79 válasza daniel2121 (#1678) üzenetére


Sancho79
csendes tag

Javaslom a kérdésed elküldeni az info@xxltoner.hu címre
Illetve bármi nyomtatóval nyomtatással kapcsolatos problémádat felteheted

itt is:

[link]

Ha pedig olcsón szeretnél tonert vásárolni:
[link]

Üdv. Gábor

(#1681) jap


jap
aktív tag

Hello!

Milyen lézernyomtatót vegyek?
Az alábbira lenne szükségem - igényeim:
- 40-50e Ft alatt legyen
- vékony fényes papírra való = flyer nyomtatás
- átlag minőségű fotónyomtatás, gondolom ehhez és a flyerhez a 2400dpi-sek megfelelnek vs. tintás 9600dpi!

Itt néztem körül, és azt választanám, ami a a fenti igényeimnek megfelel a legolcsóbb fenntartás (toner, utángyártott toner) és lapbekerülési költség mellett.

Előre is köszönöm válaszotok.

ui.: utántölthető tintás nyomtatóval rendelkezem, amivel a flyer nem megy (lassú és eláztatná a vékony papírt) ill. a vízállósághoz pigment alapú tintát kellene alkalmaznom... -> emiatt kell a lézer.

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#1682) Tepsifüles válasza !Overdose! (#185) üzenetére


Tepsifüles
tag

Nos a melóm egy része tervezési munka, és az irodámban van egy HP Laserjet 1018as. Kb 4 éve vettük, hétköznap napi szinten 50-150 oldalt nyomtatok vele. Eddig semmi baja nem volt. Holt primitív mégis megbízható. De lehet csak mázlink volt vele :).

Sabee

(#1683) epzon válasza jap (#1681) üzenetére


epzon
őstag

szia

inkább egy komolyabb üzleti tintásat vegyél

vagy hp 8000
vagy epson 4015dn

sokkal jobban jársz, és még a keretbe is beleférsz

(#1684) n0rbert0 válasza Sancho79 (#1680) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Ennél sokkal olcsóbban lehet tonert venni...

(#1685) jap válasza epzon (#1683) üzenetére


jap
aktív tag

Köszönöm a választ!
Sajnos az Epsonhoz nem nagyon találok patront...
Viszont a HP 8000 és 8500 megmozgatta a fantáziám: nagyon olcsón és gyorsan lehet velük nyomtatni. :Y <-> ezek mellett mi értelme van a színes lézernek? :U
A minőségük nem tudom mennyire elég fotóhoz (4800x1200dpi) ill. a 4 patron miatt gondolom a fotófeketét a 3 színből keveri ki -> -1 a költséghatékonyságnak.

ui.: még mindig kérdés, h a vékony fényes 90-100g-mos flyer papírt mennyire áztatja el - amik sztem lézerekhez vannak, mert könnyű és a fényessége miatt nem tapad rá a tinta stb...

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#1686) epzon válasza jap (#1685) üzenetére


epzon
őstag

miért nem találsz patront?

webaruhaz.hu

tintacentrum.hu

sok helyen kapható

az epson kicsivel gyorsabb, főleg duplex nyomtatáskor, valamint 2 papírtálcája van
és egy úgynevezett Durabrite (gyantás) tintát használ ami kevésbé áztatja a papírt, és minden felületen (ami papíralapú) tapad

Javaslom ha bp-i vagy menj el ide: www.marker.hu .- hp és epson márkabolt, értenek mindkettőhöz

(#1687) LestatVenom


LestatVenom
csendes tag

Sziasztok!

A topik címéhez hűen a tanácsotokat szeretném kérni, h milyen lézernyomtatót ajánlotok venni. Valami olyasmire gondoltam amihez nem olyan nagyon drága a tooner. Igazából csak előadásjegyzeteket és tételeket nyomtatnék vele, szóval fekete fehér tökéletesen megfelelő lenne. Előre is köszönöm a segítségeteket.

szerk: illetve, h mit érdemes nézni a nyomtatókon, mi számít jónak és mit kell kerülni?

[ Szerkesztve ]

(#1688) n0rbert0 válasza LestatVenom (#1687) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szia!
Én ugyan erre a célra vettem egy hp p1102w-t. Wifin keresztül használom, teljesen meg vagyok vele elégedve. Utángyártott 1600 oldalas toner ~5000ft. Az MM-ban vettem 24ezerért.

(#1689) LestatVenom válasza n0rbert0 (#1688) üzenetére


LestatVenom
csendes tag

Köszi szépen a választ!

(#1690) mizu


mizu
aktív tag

Vezeték nélküli, monokróm lézernyomtatót fogok vásárolni. Hosszútávra tervezek, ezért fontos, hogy költséghatékony legyen a fenntartása. Magam szeretném újratölteni a tonert, vagy eleve utántöltöttet vásárolni -mindegy, a lényeg, hogy a gyári megoldások eleve nem érdekelnek. Eddigi esélyesem a Samsung ML-1865W modell. Van valakinek pozitív/negatív tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Ha van ennél jobb, akkor azt is szívesen meghallgatom, az a fontos, hogy a fent említettekhez igazodjon a tulajdonsága alapján.

▫️ PH! FAN ▫️

(#1691) n0rbert0 válasza mizu (#1690) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Ajánlom figyelmedbe a HP P1102W-t.

(#1692) rpeter


rpeter
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is ilyen gondom lenne, hogy nem tudom elképzelni milyen fajta nyomtatókat nézzek.

Specifikációk:
- Egyesületnek kellene átlagosan nem nagy kihasználtsággal viszont időszakosan akár több száz oldalt is kell színesen nyomtatni (2-500 oldal)
- Fontos, hogy gyorsan nyomtasson, jó lenne ha dupla oldalasat is tudna
- Fénymásolás funkció is jól jönne, de nem feltétlen létszükséglet
- Tonere legyen utángyártottban vehető olcsón, hogyha új garnitúrát kell venni ne legyen akkora megterhelés
- Áldoznánk rá egy nagyobb összeget is 50-100 eFt
- Megbízhatóan működjön, mert hosszú távon szeretnénk használni
- Extrák, mint wlan, előnézetes kiskép nem feltétel, de sosem jönnek rosszul

Egy hp irodai fénymásolót láttam, az nagyon tetszett, de nem tudom a pontos típusát egyelőre sajnos.

Ha lenne valakinek tapasztalata, nagyon örülnék ha meg tudná osztani.

Köszi előre is :)

(#1693) epzon válasza rpeter (#1692) üzenetére


epzon
őstag

hello

csak nyomtatni, vagy multifunkciós kell?

a legköltséghatékonyabb színes nyomtató jelenleg ez: Epson B-510DN
- duplex
- 2 papírtálca
- 8000 illetve 7000 oldalas patronok
- fekete lapköltség br 2ft körül, színes br 8ft eredeti kellékkel
- hálózatos
- és terhelhető

kb br 70-80eft környékén lehet már kapni

(#1694) kzsocca


kzsocca
csendes tag

Sziasztok!

Egy fekete-fehér, multifunkciós lézernyomtató kellene egy üzletbe, lehetőleg olcsó toner utánpótlással. Kb heti 50-100 oldal lenne vele nyomtatva. Eddig a Canon i-SENSYS MF4410 nyomtatót néztem ki, de eddig felhasználói véleményeket nem találtam róla. Ha esetleg tudtok ajánlani valami mást hasonló árkategóriában (30-40.000 ft), vagy megerősíteni, hogy ez a Canon megfelelő lesz az elkövetkezendő pár évre, azt szívesen venném. :)

Köszönöm előre is!

(#1695) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Egy 3-4 éves Samsung ML-2010-est tervezek nyugdíjba küldeni.
Milyen nyomtatót ajánlanátok hasonló minőséggel/árral?
Ami azóta is felmerült, mint igény: LAN csatlakozás. Macerás ennek a használata Windows alatt? Nem szeretném mindig bekapcsolni a gépet, amire a nyomtató van kötve, hogy tudjak laptopról, stb-ről nyomtatni.

⭐ Stella

(#1696) epzon válasza radi8tor (#1695) üzenetére


epzon
őstag

Szia

Epson M2300DN vagy M2400DN

duplex
LAN
2 papírtálca
4-5ft közötti üzemeltetési költség M2400DN esetén

(#1697) epzon válasza kzsocca (#1694) üzenetére


epzon
őstag

szia

nagy különbség a gépek között (lézerek) igazán nincs
amit érdemes figyelni, hogy mennyi az üzemeltetési költség
ez a canon 9ft/lap - eredeti kellék
3-4ft/lap utángyártott kellék

havi 400 oldal 3 év alatt kb 15 000 oldal ami eredeti kellékkel 140 000 Ft+40 000 Ft = 180 000 FT

namármost vehetsz egy olcsóbb gépet is pl epson mx14 eredeti kellék kb ugyanannyi a gép viszont olcsóbb azaz kisebb beruházás mellett 3 év alatt kb ugyannyit költesz

vagy veszel egy izmosabb gépet
pl epson mx20dnf - eredeti kellék 5ft-os lapköltség azaz közel a fele tehát 70 000 Ft +100 000 Ft a gép = 170 000 Ft

tehát szintén ugyanannyiba kerül csak több funkciót kapsz (full duplex, scan to mail, ftp, folder stb) egy kezdeti nagyobb beruházás mellett

(#1698) Jimmy8 válasza epzon (#1696) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Szia!
Duplex gépek keresek otthonra (Nem baj, ha hálózatos is), Kb 30e Ft szánok rá...
Havi max 500 oldal lenne nyomtatva. a minél halkabb működés fontos lenne!
Ennyiért két jelöltet talátam (a Hp duplexek drágábbak):

Epson 2300DN
Samsung 2950NDR

A halk üzemet, illetve a (elektromos) fogyasztást és a 2 év garanciát figyelembe véve a samsung jöhetne szóba, de meg szabad venni, vagy az Epsont válasszam?

Ezek a gépek milyen gyorsan "lökik" ki a lapot, ha mindkét oldalra nyomtatnék?
A jelenlegi (őskövület) HP 5150-es gépem először az egyik oldalra nyomtat, majd "gondolkodik" kb 10mp-et, ekkor visszahúzza a lapot, majd elkezdi a másik oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#1699) epzon válasza Jimmy8 (#1698) üzenetére


epzon
őstag

szia

milyen tonerrel akarod üzemeltetni? gyári vagy ugy?

duplex az megy ezeknél gyorsan

az m2300 az egy jóval robusztusabb konstrukció, ezért fogyaszt több áramot és kicsit hangosabb, viszont az élettartam sokkal hosszabb

(#1700) n0rbert0 válasza radi8tor (#1695) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Ha a nyomtató wifis vagy ethernet csatlakozó van rajta (amit a routerba dugsz bele), akkor mindegyik gépről elérhető. Egyáltalán nem macerás a használata.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.