Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) upszilon válasza atesss (#798) üzenetére


upszilon
őstag

"hogy egy olyan gombot rakok be, ami "becsapja" a tonerfedél nyitottságát érzékelő kapcsolót"

Mindezt a bohóckodást pusztán azért, amit az olcsó Xerox helyből tud? Nagyonokos vagy. ;]

(#802) egykori válasza Tonyo (#800) üzenetére


egykori
őstag

A frissítéseket mindenképpen ajánlom telepíteni, de a zúgás időtartamát persze nem befolyásolja. Nekem is az 5 perc van beállítva, de a LED világítása van ezzel kb. arányban. És igazad lehet, mert ha mindent kikapcsolnék, csak a printer zúgna, biztos fájdalmas lenne. Örülök, hogy találtál megoldást a zaj csökkentésére. Egyébként mikor vetted?

(#803) Tonyo válasza egykori (#802) üzenetére


Tonyo
őstag

Szerda este hozták meg..szóval 3 napon belül vagyok:S Ez ideiglenes megoldás mert a szekrényben meg nem tudom kikapcsolni (egyszerűen) ha már nem nyomtatok..

(#804) egykori válasza Tonyo (#803) üzenetére


egykori
őstag

Nekem januárban volt egy éves, de egy kicsit csalódtam benne. Nem a zúgás miatt, hanem a grafika, kép nyomtatási minősége miatt. A szöveget gyönyörűen megcsinálja, azzal nincs gond és gyors is. Viszonylag sok használattal 8 hónapig bírta az első rendes (2000 oldalas) toner. Amit kaptál hozzá, az hamar ki fog fogyni.

(#805) atesss válasza upszilon (#801) üzenetére


atesss
addikt

És akkor milyen olyan megoldást tudsz, amivel meg tudom oldani ezt ?

Persze, veszek egy másik nyomtatót...
Gondolkoztam rajta (de akkor már olyat vennénk, ami automata duplexes is), de azért nem kis kiadás lenne, úgyhogy egyenlőre nem nagyon van rá pénz.

De egyébként ez nem csak a Win7 miatt jönne jól, az "egy gombos nyomtatás folytatás" amúgyis kényelmesebb, mintha mindig rá kell menni a Windowsban a "Tovább" gombra.
Berakok egy könnyen hozzáférhető gombot a nyomtató tetejéhez, és bármikor tudom onnan folytatni.
És elég gyakran nyomtatunk kétoldalasan, meg korábban már használt lap másik oldalára; és legtöbbször néhány lapos dolgokat, nem több tíz oldalakat.

Itt van nálam egy Xerox 3116 is most, ami elég rosszul nyomtat (egyik barátom adta ide pár hónapja, de eddig nem nagyon foglalkoztam vele).
Most körbenéztem, és úgytűnik csak a toner hibás (fényhenger sérült, lehúzóhenger sérült, meg por is kevés), úgyhogy ha lesz rá pénzem veszek hozzá egy tonert, és ha más baja nincs, ezt is lehetne használni.
De ennek alsó, kihúzható lapadagolója van, úgyhogy ezt sajnos nehezen tudnánk használni kétoldalasra.

(#806) upszilon válasza atesss (#805) üzenetére


upszilon
őstag

Én leírtam ide. Mi lett volna ha vásárlás előtt előbb olvasgatsz kicsit?

(#807) atesss válasza upszilon (#806) üzenetére


atesss
addikt

Mármint mit írtál le ide ? Hogy nem működik a HP Laserjet 1000W Win7 alatt ?
De ezt nem most vettük, hanem 2002 decemberében, azaz több mint 7 éves már. Akkor egyébként emlékeim szerint 60e Ft körül volt.

Szerintem félreértettél, mert korábban írtam, hogy keresnék olyan duplexes nyomtatót használtan, ami Win7 kompatibilis.
De mivel mégiscsak sikerült működésre bírni ezt a régi HP-t Win7 alatt - ettől a "lapkifogyás megjelenítése és folytatás" megjelenítési hibájától eltekintve (részletesebben a #798-ban); de ez tulajdonképpen csak kényelmi probléma.
Így mégsem kell másik, és csak emiatt a kis probléma miatt biztosan nem vennénk.
A duplex persze továbbra is jól jöhetne, de annyira az sem fontos, eddig is kibírtuk nélküle - és pénz meg nincs rá annyira.

Viszont ha meg tudom oldani a problémát (persze nem szoftveresen, ezért ez kvázi csak "tüneti kezelés", de a végeredmény szempontjából majdnem mindegy) egy kis elektronikai moddolással, amihez értek; akkor miért ne ?!

[ Szerkesztve ]

(#808) upszilon válasza atesss (#807) üzenetére


upszilon
őstag

Aha, akkor visszaszívtam. :B

(#809) Tonyo válasza egykori (#804) üzenetére


Tonyo
őstag

grafikát még nem nagyon nyomtattam, szöveget azt szépen viszi..Kiváncsi vagyok te mit mondanál a hangjára. Eddig elégedett vagyok a többi részével. Kérdés meddig...az jár a fejemben, h lehet,h tényleg hibás, és nem viszem vissza szervizbe. A zúgáson kívül neked szokota azt csinálni egy két lap nyomtatás után, hogy morog?(mozog benne a fej, vagy valami, de berzeg tőle az sztalom is..)

(#810) egykori válasza Tonyo (#809) üzenetére


egykori
őstag

A morgó hang lehet esetleg a szkenner mozgása. Próbálj olyankor bekukkantani a fedél alá, hogy a szán egyenletesen megy-e vagy rezonálva. Bár, ha csak nyomtatsz és nem fénymásolsz, akkor a lapolvasó nem okozhatja. Eszembe jutott - most hogy előadtad a különféle hangjelenségekről a beszámolókat -, hogy a lányom ha nyomtat, három helyiséggel arrább meghallja (mondjuk, ha ott vagyok, akkor én is), hogy elindult-e a nyomtatás vagy nem. Tehát, nem egy csendes típus, az biztos. :K
Azért alapból nem hinném, hogy túloznál, így ha ilyen drasztikusnak ítéled a hangját, akkor mégiscsak vissza kellene vinni. Cserét kellene kérni, ha új - hivatkozva a rendellenes zajokra.

(#811) Tonyo válasza egykori (#810) üzenetére


Tonyo
őstag

egy baj van, hogy egy zajos szervizben hangtalan lesz és csak elküldenek...emugy felhívtam őket és azt mondták, hogy visszaveszik a gépet de a tonert nem, fizessem ki a 17 ezret:D :))

(#812) Tonyo válasza egykori (#810) üzenetére


Tonyo
őstag

[link] találtam egy videot, 1:47 perctől hallani ezt a hangot, nyomtatás utáni zúgást..persze videora véve gondolom halkabb. Tekerd feljebb a hangerőt.:) Ezekután kezdem azt gondolni, hogy az enyém se hibás csak egyszerűen ilyen a samsung:S Lejár a gari megbontom és rakok bele egy halk ventit::D:D:D

[ Szerkesztve ]

(#813) atesss válasza egykori (#810) üzenetére


atesss
addikt

Most nézem, hogy lézeres multifunkciós gép 30e-ért [link] , az nekem elég jó árnak tűnik !
Vagy mostmár ez nem is számít annyira olcsónak ?
Pl. az IPON-nál van egy SAMSUNG SCX-4300 - 30.043 Ft
és egy SAMSUNG "SCX-4300" mono multifunkciós készülé - 31.180 Ft
Ezek között mi a különbség ?

Az üzemeltetési költsége mekkora; utángyártott tonerrel, vagy saját töltéssel ?
Scanner képminőségét milyennek tapasztaltátok ?
A kihúzós lapadagoló tálca viszont nem tetszik, de mostanában úgylátom talán már kevésbé van olyan, mint a mi régi HP Laserjet 1000 -ünkön: [link], nem ?

A zúgáshoz:
Ami itt van nálam most képhibás (valószinűleg csak toner hiba, legalábbis remélem is) Xerox 3116, az is elég rendesen zúg. Minden bekapcsolás, vagy nyomtatás után úgy kb. 5 percig.
Ha több lapot (de 10-15 nél többet nem próbáltam eddig egyben) nyomtatok vele, akkor meg még hangosabb.
Gondolkoztam, hogy cserélem egy halkabbra, vagy esetleg berakok egy kapcsolót / potmétert; bár a kifújt levegő sokszor érezhetően meleg (le van szedve most a burkolat, hogy próbálgattam a nyomtatót).
De az ADDA honlapján utánanézve a ventinek, elvileg nem kéne ilyen hangosnak lennie: [link] - 5. oldal vége felé, egy AD0424MS-G70 van benne, és a nagy RPM ellenére elméletben csak 20 dB-es.
No hát én ennél jóval hangosabbnak hallom...
Lehet azért mert már elhasználódott, de ez sem valószinű, mert nem volt sokat használva ez a nyomtató, és ahogy ismerem a barátomat, akié volt, biztos mindig le volt kapcsolva a főkapcsolóval, amikor nem használta.
Frame Dimensions (mm) : 40 X 40 X 10
Model Part Number : AD0424MS-G70
Bearing Type : S=Sleeve
Volts (V) : 24
Current (A) : 0.08
Power (W) : 1.92
Speed (RPM) : 4800
Air Flow (CFM) : 5.7
Pressure (Inches) : 0.078
Noise (dB/A) : 20.0
Weight (g) : 24
Features Available : 0,6
Safety Approvals : UL,CUL,TUV,CE
Units Per Box : 700

[ Szerkesztve ]

(#814) Tonyo válasza atesss (#813) üzenetére


Tonyo
őstag

ehhez a samsunghoz alapból 28 dB van írva mint alapjárat, ugyhogy nem lesz halkabb a mostanidnál. Ebben is ADDA venit van, bár ami kilátszik a szellőzőn keresztül az hangtalan.valahol lehet még egy belőle.

(#815) atesss válasza Tonyo (#814) üzenetére


atesss
addikt

Hát nekem hangtalan a HP Laserjet 1000W-m. :P
(mármint ha épp megy a nyomtatás, azon kívül)
Abban nincs semmilyen venti. Cserébe viszont jó nagy...

Ezt a Xeroxot meg szerintem valakinek majd odaadom, vagy eladom.
De kiderült, hogy nem is venti maga a hangos.
Ha ki van szedve a helyéről, akkor alig van hangja.
A levegő útja, ahonnan szívja el, amiatt lesz hangos.

(#816) egykori válasza Tonyo (#812) üzenetére


egykori
őstag

Na meghallgattam a vidit és a hangok milyensége teljesen megegyezik az enyémmel. Ha a tieddel is, akkor ez a típus ilyen, nincs mit tenni. A hangerősség kérdése már nem ítélhető így meg. Egyrészt ebből, másrészt abból, amit a szervízben mondtak neked, az a meglátásom, próbáld meg elviselni valahogy, aztán ha nem tudod megszokni, lecseréled.
Egyébként nekem nem úgy tűnik, hogy ventillátoré az a zúgás, inkább valami villanymotorra hajaz a hangja.

(#817) egykori válasza atesss (#813) üzenetére


egykori
őstag

Tavaly, amikor vettem - 31 ezerért - ez tünt a legjobb vételnek. A 2000 oldalas toner 8 hónapig bírta (16 500 Ft). Csak gyári tonert használok! A szöveg nyomtatás nagyon jó, de a grafikai, kép nyomtatás silány. Szerencsére szövegnyomtatásra, fénymásolásra vettem.

(#818) carrot


carrot
tag

Megköszönném ha segítenétek választani egy nyomtatót. Esetleg innen, persze ne a legdrágábbat...nem vagyok jártas a témában, csak sokat nyomtatok és kell egy itthon is.

(#820) atv72


atv72
tag

Sziasztok,

visszaolvastam!

Olcso, otthoni (havi50old) lezert keresek. Chipresetet csak sw-esen tudok/akarok vegezni, ez fontos.
xerox 3250D tetszik, de üpszilon nem ir a tonercsere ugyekrol (- meg nem cserelt, azt hiszem). Valaki tudja, hogy megy azzal? Vagy az utangyartott mas csippel jon, igy az mar rendben mukodik es csak a toltessel van problema? (A toltestol idegenkedek, csinaltam egy idoben, eleg volt.)
Samu 1640/2240 is tetszik.
illetve xerox 3140 akcios most a _w_etroban...

mit javasoltok?

(#821) upszilon válasza atv72 (#820) üzenetére


upszilon
őstag

"üpszilon nem ir a tonercsere ugyekrol"

Még nem cseréltem, mert még nem fogyott ki, pedig már több mint két csomag papírt elhasználtam. A harmadik csomagnak vagyok a közepén. Szóval mostmár várható, hogy kifogy.
Maga anyomtató tündéri módon viselkedik. Valamikor az ősidőkben használtam laser-nyomtatókat, de azok nem tudták ilyen szépen kinyomtatni a képeket. Van még abból az időből íratom. A Xeroxnak kecsesebbek (vékonyabbak) a betűi. Tisztább, elegánsabb vele ugyanaz az irat mint a régiekkel. Szóval egyenlőre nagyon meg vagyok elégedve vele. A patroncserétől tartok egy kicsit, de majd meglátjuk...

(#822) The Bachelor


The Bachelor
tag

Mostanában szeretnék venni egy laser nyomtatót. SAMSUNG ML-1640 -t ajánlottátok sokan, úgyhogy ezt néztem ki. De nem láttam a támogatott oprendszerek között a Win7-et. Meg lehet vhogy oldani, hogy Win7 alól is lehessen vele nyomtatni?
Másik kérdésem: Mindössze 1500 oldalas (induló 700 oldalas) a tonerje, és ez kb 13000 Ft-ba kerül, nem sok ez? :Y
Utolsó kérdésem: a tonercsere hogy zajlik? Mennyire macerás? sw-es chipelés kell? (vmi ilyesmit olvastam a korábbi hszekben, de nem sokat értettem belőle)

Előre is köszönöm a segítséget!

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#823) phantom88 válasza The Bachelor (#822) üzenetére


phantom88
tag

Szia!

Itt [link] leírtam a szoftveres hackelést.

Windows 7 támogatja, első bekapcsolásnál autómatice telepíti a drivert...

Elvileg utángyártott 3000 oldalas toner is van hozzá:
[link]

A gyári toner rohadt drága lesz, bármelyik nyomtató mellett is döntesz. Azt nézd meg, hogy melyik az amit hackelni kell a töltéshez, és ezek közül melyiket tudod magad elvégezni. A töltést is jobb ha te végzed el, mert általában 5000-t kérnek egy töltésért, ezért az árért én magamnak 4-5-ször töltöm fel, ami nem mind1. Toner takarítását, töltését megtudod nézni a youtube-on.

Nyomtató hackeléshez home page :) :

[link]

Na ennyit a samuról, a többiek majd úgyis ajánlgatnak mindenfélét, hátha lesz még olyan amit nem kell hackelni és meg is tudod venni.

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#824) upszilon válasza phantom88 (#823) üzenetére


upszilon
őstag

"ezért az árért én magamnak 4-5-ször töltöm fel"

...és a tüdőrákot is Te kapod... Tudtad, hogy erősen rákkeltő ez a por? Vagy van neked is maszkod, meg erős elszívód otthon? Nem hiszem. De persze a Te dolgod, hogy nem vigyázol az egészségedre. Viszont másoknak nem kellene ajánlgatni szerintem.

Ott vannak az utángyártott új kazetták. Szerintem megfizethető árban vannak. Valószínűleg ez az ajánlható megoldás, nem pedig a portöltögetés...

(#825) #41635072 válasza upszilon (#824) üzenetére


#41635072
törölt tag

Így van! A tonertöltögetést tényleg nem otthon kéne csinálgatni, nehogy már ezen spóroljatok öccáz forintot. :Y
A ~10nm-es kis részecskéi teljesen megülik a tüdőt, és rengeteg betegséget okozhatnak!
Ez nagyon nagy felelőtlenség gyerekek!

[ Szerkesztve ]

(#826) #25954560 válasza #41635072 (#825) üzenetére


#25954560
törölt tag

sziasztok,

a samu ml-1640 tudasa boven eleg, mi lenne nem sokkal dragabb, de fizikailag lenyegesen kisebb alternativaja?
tehat monokrom, kb havi 50 oldal, max a4-es papir.
(pl hp P1005 v az oki b2200 az elfogadhato ilyen feltetelekkel?)

koszi,
&rew

(#827) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Sziasztok!

Otthonra szeretnék nyomtatót venni, és már találtam is egy típust ami árban és tudásban majdnem megfelelő, de nem tudom hogy meg szabad-e venni. A kategória legolcsóbb készüléke, ami általában nem jelent jót. Nem lenne sokat használva, inkább csak elfogadható áron keresek lézert, amit csak használni kell, és elfogadható minőségben nyomtat. Nem akarok fényképeket nyomtatni, csak szöveges dokumentumokat, szakdolgozatot, meg ami jön. Először fekete-fehérben gondolkodtam, aztán megláttam ezt, és megtetszett. Mi a véleményetek róla:

HP Color LaserJet CP1215 44eFt
CB540A 15,5eFt (fekete toner)
CB541A 14,5eFt (cián toner)
CB542A 14,5eFt (sárga toner)
CB543A 14,5eFt (bíbor toner)

Amit sajnálok, hogy nincsen benne hálókari, mert a gép mellett nem sok hely van, és inkább rádugnám a hálózatra, mert akkor laptopról is könnyebben lehet nyomtatni. Bár lehet hogy valahol kapok hozzá bővítőkártyát (egyenlőre még nem találtam). Ennél egyel nagyobb a CP1515n, de azt már drágának tartom. Esetleg mást javasolnátok?

(#828) Tonyo válasza k.t.a. (#827) üzenetére


Tonyo
őstag

külön kell bele megvenni a szines tonereket?

(#829) #41635072 válasza Tonyo (#828) üzenetére


#41635072
törölt tag

Miért, hogy kéne?

(#830) Tonyo válasza #41635072 (#829) üzenetére


Tonyo
őstag

Tudtam, hogy így van (legalábbis tintasugarasnál), csak elképedtem, hogy darabja ennyi?! :Y

(#831) #41635072 válasza Tonyo (#830) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nah jó, de azt is nézd meg, hogy hány oldalt lehet velük kinyomni.

(#832) Tonyo válasza #41635072 (#831) üzenetére


Tonyo
őstag

Gondolom annyit mint egy sima feketével 2000-3000 oldalt.

(#833) #41635072 válasza Tonyo (#832) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, és akkor pont ugyanott tartunk, mint a tintapatronnal.

(#834) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Felhívtam a HP-t és megkérdeztem tudok-e fekete-fehéret nyomtatni ha kifogy az egyik színes toner. A válasz: NEM. Ezt nem értem. Milyen technikai akadálya van? Azt hiszem inkább nézek egy fekete-fehér lézert.

(#835) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Kyocera FS-1300D nyomtatót vettem, nagyon meg vagyok vele elégedve, ajánlom mindenkinek.

(#836) k.t.a. válasza rayoliviero (#835) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Éppen most nézegetem. Tudnál mondani valamit róla. Milyen hangos? Esetleg a tiedhez vettél-e tartozékokat? Kell-e bele plusz memória, vagy az alap 32 is elég? Hálókártyát esetleg láttál hozzá? Telepítés egyszerű volt? Jól összerakott szerkezet, vagy nyekereg, recseg? Hol vetted ha nem titok?

(#837) scapegt


scapegt
senior tag

Sziasztok!

Irodai használatra szeretnék egy színes lézert. Kinéztem a HP 1515n típusút, feketébel 2200 oldalt bír, színesekkel darabonként 2000 oldalt (gyári adatok alapján). Egy középvállalkozás egész levelezését nyomtatom minden nap (napi átlag 50 e-mail, de van hogy jön 80 db is). A levelekhez jár ugye melléklet is, olykor mellékletenként 50 oldal is lehet. Tehát napi 2-300 oldal átlagolható, de van olyan is, hogy csak a fele, van hogy 400 oldal is akár. Ezen felül nyomtatom a saját dolgaimat (céges levelezés, vállalkozási szerződések, költségvetések, stb, de ez nem túl nagy mennyiség). Kérdés, hogy amit írtam használható-e ekkora forgalomra. Ehhez hozzátartozik, hogy jelenleg egy 25e Ft-os HP P1005-ös mono lézert használok minderre :) jól bírja de a toner havonta 60e ft-ba van + a papír. Kiegészítésként még annyit,hogy a HP 1515n-ben van Ethernet, amire azért van szükségem mert a notiról nyomtatom az e-maileket (nincs hálózaton a gép) + az asztaliról a többi cuccot és jelenleg paraszt megoldásként egy sima usb kábelre dugdosom a nyomtatót, hol ide, hol oda + pendrive, mikor melyikről kell nyomtatni..kissé belefáradtam.

A paraméterekről tehát ennyit, egy aránylag "olcsón" fenntartható nyomtató kellene. (van az irodában egy Samsung CLP-600as színes lézer is, abba toner kb 28e de gyári adatok alapján 4000 oldalt bír...hasonló nyomtatót nem találtam, van ugyan a HP-nek egy CP2025n típusú nyomtatója de az már 116.900,- Ft, ellenben a 1515n-nel, ami "csak" 61.900,- Ft). Egy cég ajánlott egy Kyocera-t, de nettó 48e ft-ért (máshol bruttóban enny). nekem nem szimpi már a neve alapján sem...szóval mit mondtok? :) Nem akarok bemenni a vezérhez "tudatlanul". szeretném megalapozni a választásomat, aztán remélhetőleg elnyeri tetszését :)

Köszi előre is! :DD

(#838) rayoliviero válasza k.t.a. (#836) üzenetére


rayoliviero
veterán

Edigitalban vettem. Szerintem ők adják a legolcsóbban. Mondjuk amikor én vettem még 50000 volt. De itt a ph-n is lehet kapni NoLF-nál

Tartozákokat nem vettem, csak usb kábelt, mivel azt nem adnak. Memóriát sem vettem, nekem elég az alap 32. Telepítés csak annyi volt, hogy rádugtam a gépre és a Windows 7 rögtön fel is ismerte.
HP Laserjet 1200-hoz tudom hasonlítani ezt a nyomtatót, mert olyan van a családban. A HP-hoz képest sokkal gyorabban nyomtat. Hangja olyasmi lehet, mint a HP 1200 nyomtatóé, egyáltalán nem hangos szerintem,
Emellett a nyomtató igényes design-nal rendelkezik, erős, masszív darab, nagyon jó minőségű darabokból van összerakva. Nem nyekereg, recseg. Nem tudok róla semmi negatívat mondani. Én még nem sokat nyomtattam vele, nem is cseréltem még patront, de azt mondják, hogy nagyon gazdaságos és kis szervízigényű.
Tud duplex nyomatást is, ami nem rossz dolog, ha papírt akarunk spórolni.
Hálókártyát nem láttam hozzá, de nem is kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#839) upszilon válasza rayoliviero (#838) üzenetére


upszilon
őstag

Bruttóban is kevesebb mint félárban (24e Ft) vettem a szintén 28lap/perces, szintén 1200dpi-s és szintén duplexes Xeroxomat. Más szavakkal élve ugyanolyan paraméterű gépet kettőt kapok ezért az árért és még marad is pénzem egy fél pótkazettára való (utángyártottből). Mesélj, mégis mi indokolja ezt a relatíve magas árat?

(#840) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Végülis rendeltem egy KYOCERA FS-1100-est. Remélem jó lesz. Hálózatos opció érdekelt volna még, de az nagyon drága mulatság (+30eFt). Majd megírom hogy milyen. Az FS-1300D nekem is jobban tetszett, és 15249 lap után behozza az árát, de én annyit csak sok év alatt hoztam volna össze.

upszilon: Írd már meg, hogy a Xerox toner mennyi lapot bír

[ Szerkesztve ]

(#841) upszilon válasza k.t.a. (#840) üzenetére


upszilon
őstag

Már kb 1200-1300 lap körül járok, de még mindig nem fogyott ki. Pedig ebben volt elég sok kép is, ami sok-sok 5%-os lapnak felel meg. Már lassan nézegetem, hogy hol kapok olcsón 3500 lapos új utángyártott tonert. Kb bruttó 10e az árszint. Mivel most mindenhol azt mondják, hogy majd csak 18-án lesz legközelebb, arra lehet következtetni, hogy mindegyik ugyanarra a kínai dzsunkára vár...

:C

(#842) rayoliviero válasza upszilon (#839) üzenetére


rayoliviero
veterán

A Xeroxot én is nézegettem, nagyon gondolkodtam, hogy melyiket vegyem, de aztán csak a Kyocera mellett döntöttem, mert azt olvastam róla hogy nagyon kis szervízigényű, nagyon gazdaságos és az alkatrészek hosszú életűek. Emellett a Kyocera külsőleg is jobban tetszik, mint a Xerox. A Kyocera Mita alapvető technológiai áttörése: valószínűleg emiatt magasabb az ára.

(#843) upszilon válasza rayoliviero (#842) üzenetére


upszilon
őstag

Nézd, van rá két év gar. Két év múlva veszek mégegyet. Az akkor új lesz, és még mindig nem értem le a Te beszerzési áradat. Szerintem ez így jobban megéri. De mindenki azt csinál amit akar...

(#844) rayoliviero válasza upszilon (#843) üzenetére


rayoliviero
veterán

De én nem akarom 2 évente cserélni és eladással, új vásárlásával törődni.

(#845) upszilon válasza rayoliviero (#844) üzenetére


upszilon
őstag

Eladássaaaal? Mondd, tudsz Te olvasni?

Mit nemértesz azon, hogy az egyik 56e Ft, a másik meg csak 24e? Miközben a tudásuk kb azonos? Kettő jön ki belőle és még marad is egy fél toner ára. Ergó, amíg a tiéd már egy lepusztult vacsak lesz, én még csak akkor fogom megvenni a másodikat az első mellé. És még akkor is olcsóbbn jöttem ki.

Szerintem ezt nem olyan nehéz felfogni, de csak nyugodtan értetlenkedjél, neked már csak most ez maradt, hiszen már beleugrottál a vásárlásba...

(#846) rayoliviero válasza upszilon (#845) üzenetére


rayoliviero
veterán

Tudok olvasni, azt hittem az előzőt eladod és úgy veszel újat...

Nem ugrottam bele, én ezt jól megfontoltam. Biztos van minőségbeli különbség a két nyomtató között, nem hiába adák dupla áron, arról nem beszélve, hogy sokkal szebb mint a Xerox, nekem már csak ezért is megéri.

Ennyi erővel, akkor vegyél fél évente új kínai ruhát, az egy jó márkás helyett.

[ Szerkesztve ]

(#847) upszilon válasza rayoliviero (#846) üzenetére


upszilon
őstag

Kínai ruha és USA Xerox? Ezt a példádat inkább nem kellett volna elsütni...

(#848) rayoliviero válasza upszilon (#847) üzenetére


rayoliviero
veterán

De Xeroxon belül egy olcsó fajta. Én inkább ezzel a példával a gondolkodásmódodat akartam szemléltetni.

(#849) upszilon válasza rayoliviero (#848) üzenetére


upszilon
őstag

Nem, te nkább személyeskedni akarsz, de erre én nem vagyok vevő. Nincs több válaszom a számodra!

(#850) rayoliviero válasza upszilon (#849) üzenetére


rayoliviero
veterán

Te sértegettél azzal, hogy tudok-e olvasni, utána mit vársz hogy reagálok.Szerintem amúgy kérdezd meg a Kyocerat, hogy hogy merik dupla áron adni, mint a Xeroxot, holott pedig a két nyomtató szinte ugyanaz. Részemről lezárva a téma. Mindenkinek a saját dolga, hogy milyet vesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.