Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) szeva000 válasza pH érték (#599) üzenetére


szeva000
addikt

ember...Kyocera-t vegyél...a nyomtató ott kezdődik.Nekem volt 6-7db...80-100000 oldalig csak a port öntöttem bele:)
Igaz most nagy színes HP-im vannak(még made in japan),nah ezekben is olyan 70000 fele járok ha jól emlékszem.
De 1 bizta...Kyocerával jól fogsz járni!!!Ne pénztemetőt vegyél:D

(#602) pH érték válasza szeva000 (#601) üzenetére


pH érték
aktív tag

Miért ez a Ricoh nem jó?

(#603) szeva000 válasza pH érték (#602) üzenetére


szeva000
addikt

A ricohnak csak a komolyabb típusait ismerem,azok jók.De azt tomm,hogy a kyocera kisebb kategóriás nyomtatói is állatok,nagyon sokkal volt dolgom.Most hirtelen nemtomm mennyi egy ilyen ricoh,de pl egy FS-1300D kb 50k és a tonerből ki lehet tolni símán 8000oldalt...kivéve az elsőt,abból kb felét.
Kérdés az,hoyg tényleg mennyit szánsz egy nyomtatóra és mekkora mennyiségben akarsz nyomtatni havi szinten

(#604) pH érték válasza szeva000 (#603) üzenetére


pH érték
aktív tag

Mondom olyan 1000 oldal lenne egy hónap. Amúgy amit néztem ricoh az 80 K lenne.

(#605) szeva000 válasza pH érték (#604) üzenetére


szeva000
addikt

sztem kyocerával jobban jársz már a második tonercsere után.igaz az csak usb-s...kb 80000 oldalig tuti nem kell vele sz*rakodnod:)
Volt anno egy 3750-es kyocerám...375000 oldalnál sz*rt be..addig csak tömtük porral:D .ennyit a megbízhatóságáról:)

[ Szerkesztve ]

(#606) Dr. COPY. válasza pH érték (#597) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

A 1013-ast már nem lehet újonnan kapni csak használtan. A 3300DN szerintem még mindig kicsit drágán nyomtat. A lista ára valóban nettó 78 900 Ft, de havi 1000 oldal nem indokolja az új gép vásárlását. Nem kell félni a használt géptől, ha megbízható helyen veszed. Mi rengeteg használt gépet forgalmazunk havi 10-20000 oldalhoz és éveken keresztül vígan muzsikálnak. Szeva000 kollégának igaza van valóban jók a kyocerák. Azért mert ahogy AmunRanak írtam ezekben a nyomtatókban külön van a festék a képelőhívó részektől. Ezért egy festékcsere alkalmával nem cserélsz a festékkel együtt egy csomó alkatrészt is. De ezt ne úgy képzeld el, hogy veszel egy ilyen nyomtatót és csak használod. Ezeknek is van egy karbantartási ciklusa, amikor érdemes megnézetni szakemberrel. Van még egy lehetőség, de ezt csak privátban írhatom le.

(#607) szeva000 válasza Dr. COPY. (#606) üzenetére


szeva000
addikt

egyébként teljesen igazad van...ha havi 1-2000oldal a kapacitás,sztem ilyen kaliberű nyomtatókból símán megéri használtat venni.Az bizta,ha van bennük 10-20,akár 40000 oldal is és olcsón adják...nem kérdés mit vegyen az ember.Amennyit spórol egy ilyen használton abból évekig töltögetheti a nyomtatót:)
Node azt azért hozzátenném,hogy egy kyocerát nem illik 3000ft-os HP tonerporral töltögetni:D:D...mert láttam már ilyet...(én voltam:D:D..suliban pont érettségi...toner kiürült,1sem volt:D:D...Nah mit tegyünk??van HP toner,jó lesz az:D:D )Bírta a kyocera,de azért ne próbálják ki:D

[ Szerkesztve ]

(#608) Dr. COPY. válasza szeva000 (#607) üzenetére


Dr. COPY.
tag

"van HP toner,jó lesz az Bírta a kyocera,de azért ne próbálják ki" Nemhogy ne próbáljátok ki, hanem tilos mert a kalapács vagy a vödör víz után ez a legbiztosabb módja tönkretenni a gépet. Kb.olyan ez, mintha diesel autóba benzint tankolnál vagy fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#609) szeva000 válasza Dr. COPY. (#608) üzenetére


szeva000
addikt

ráadásul ugyebár a kyocera tonerporok kerámiaszemcsések

(#610) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

Sziasztok. Az alábbi paraméterek alapján várok tippeket tőletek elsősorban mono lézernyomtatóra, ami hosszú ideig müxik majd:

-hálózati
-duplexes
-olcsó a töltése és az utángyártott toner
-lehetőleg nem chip-es a toner (vagy valahogy kijátszható)
-havi 500-700 oldal (kb. 1,5 köteg papír) nyomásához kell irodába

Egyszóval hosszútávra kellene olcsó, megbízható megoldás.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#611) Mic ACE válasza Mic ACE (#610) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Egy ilyent tudnék bruttó 66k-ért beszerezni, ami már többe kerül, mint amit szeretnék (50k körül gondoltam) viszont a piaci árakhoz képes bőven olcsó és ha megtérül, akkor akár meg is érheti:
Canon i-SENSYS LBP3360.
Ez megfelel az előbb sorolt igényeimnek, ha jól tudom. Mit szóltok hozzá? :F
Ja, és az előbb az olcsóra is vonatkozott a hosszútáv, tehát ha indulásban drágább, de alacsony a fenntartás és a nyomtatási költség, azaz megtérül, akkor lehet drágább az induló ár. A megtérülés azért 2-3-év alatt legyen meg.

[ Szerkesztve ]

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#612) pH érték


pH érték
aktív tag

Köszi a sok tanácsot.
Találtam a Kyocerák között is egy olyat ami méretben megfelel: FS-1300D
Kerestem hozzá patront is, kb 3.5 forint/ lap.

(#613) Dr. COPY. válasza pH érték (#612) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Szívesen! Ha emlékezetem nem csal te vagy az első ember itt a fórumon aki nemcsak kérdez, hanem hallgat is a tanácsra. Ha megveszed és már egy ideje használod várjuk az objektív véleményt róla.

(#614) szeva000 válasza Mic ACE (#611) üzenetére


szeva000
addikt

akkor az egyel feletted lévő kyocerát vedd inkább,igaz nem hálós,de még ha veszel egy usb-s printszervert,akkor is jobban jársz.Nem beszélve a minőségi különbségről....

(#615) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Tudom hogy elvileg nem lehet, de azért megkérdezem.
Mi lenne, ha a lézernyomtatómba beleraknék egy fotópapírt? Elégetné? :F
Esetleg a nyomtatóm bánná? (Xerox 6110mfp/b)
Sima fotópapírról van szó, még a Canon MP610-emet etettem vele és onnan maradt vissza.)
Csak mert havernak vettem online egy játékot, és ki lehet nyomtatni hozzá egy kupont, de sima papíron elég ramaty lenne.

(#616) szeva000 válasza #41635072 (#615) üzenetére


szeva000
addikt

Megmondom őszintén..... mivel nekem van jópár nyomtatóm,én mér megpróbálkoztam vele.....A gyári canon 190g-os gp-401-re símán ment,de a vastagabb már határeset.
Milyen típusú papírod van?

(#617) Dr. COPY. válasza #41635072 (#615) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Ha nem akarsz megkockáztatni egy drága alkatrészcserét akkor csak és kizárólag olyan papírt tegyél bele, amit kifejezetten lézernyomtatóhoz ill. fénymásolóhoz gyártottak. És ezekből is csak a márkásabbakat szabad használni. Ellenkező esetben jó esélyed van arra, hogy a papír beleég a fixálóba.

(#618) Mic ACE válasza szeva000 (#614) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Az az igazság, hogy a Kyocera nyomtatókat eléggé erőltette nálunk a korábbi munkahelyemen is a rendszergazda, így kettő is volt belőle, de valahogy mindkettővel csak probléma volt, nem is kevés. Pedig állítólag minőségi utángyártott tonereket pakolt bele, és standard fénymásolópapírral ment mindig.
Viszont a jó öreg HP2300-asokkal töménytelen mennyiség lett nyomva, és azokkal szinte soha semmi komoly baj nem volt. No jó duplexnél azért szeretett gyűrögetni, ha nagyon felmelegedett, meg egy cserélhető bővítő memória modul döglött be egyszer, de annyi.
Szóval én egy kicsit húzódzkodom a Kyocerától, és ha lehet tényleg kifejezetten kis-irodai gép is kellene, azok meg már hálókártyások. Egyébként várható hogy egy év alatt felpörög a 600 lapos havi átlag duplájára, ami ugyan még mindig nem túl sok, de félek hogy egy nem kifejezetten tartósságnak készült kisebb cucc már nem bírja kevés karbantartás mellett legalább 5-6 évig.

[ Szerkesztve ]

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#619) szeva000 válasza Mic ACE (#618) üzenetére


szeva000
addikt

azt a rendszergazdát fel kellene kötni amelyik egy kyocerába utángyártott sz*rokat rak.Akkor nem nyomtatót kell ott cserélni,hanem az ilyen szerencsétlent..A kyocerába kerámiaszemcsés tonerpor van....(megnéznék én egy utángyártottat..)
Node a rendszergazda az nem lehet hülye:D..érdekes módon nálunk sosem volt baja,azok addig mentek míg szó szerint szét nem estek:D..több százezer oldal után

[ Szerkesztve ]

(#620) Mic ACE válasza szeva000 (#619) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Hát, pedig pont azt mondogatta mindig, hogy nehéz jó tonert beszerezni, mert állítólag kínában valamelyik cég szerzett be valami leselejtezett Kyocerás tonergyártó sort, és hogy csak azok csinálnak jó utángyártottat, olyant mint az eredeti. Ez drágább, mint a többi gyártó pora viszont megéri, mert nem vágja taccsra a nyomtatót. Szóval elvileg spéci porral mentek. Ha viszont a rendszergazdát is átverték, akkor meg már azért nem merek benne gondolkodni, mert ezek szerint macera lehet a toner vagy a töltés. Egyszer csak észreveszed, hogy kuka a nyomtató, és miért? Mer valaki átvert a porral.
:Y

[ Szerkesztve ]

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#621) Dr. COPY. válasza Mic ACE (#620) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Rossz az egész hozzáállásod. Olyan nyomtatót kell venni amivel a gyári festékkel és alkatrésszel is olcsó a nyomtatás. Nincs a gyárival megegyező után gyártott festék semmilyen márkából. Kiváltképpen a 2-3 éve lezajlott Canon contra nemtommilyenutángyártó precedens értékű pere óta. Egy esetet kivéve, ha a gyártó más márkanév alatt is forgalmazza a termékét. Pl: Ricoh és Infotec. De ez nem a klasszikus értelemben vett után gyártott téma. A festékek is szabadalmi oltalom alatt állnak így tilos akárcsak megközelítő minőséget is után gyártani az eredeti gyártó engedélye nélkül. Ami meg nagyon sok pénzbe kerül, vagyis nem tudnák fél, negyed áron adni. Még egyszer a lényeg: eredeti alkatrész és kellékanyag használata mellett is olcsó nyomtatás.

(#622) szeva000 válasza Dr. COPY. (#621) üzenetére


szeva000
addikt

nos ezt nem fogják megérteni sosem:)
Nem értem azt,hogy mi a sok pl egy kyocera 3-4ft-os lapköltségében gyári tonerral....
Sajnálni tudom az ilyeneket....de próbálkozzanak azért vele:DLehet kissé drágább lesz a vége:D

(#623) Mic ACE válasza szeva000 (#622) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Hát ez az, lehet, hogy én még a múltban élek, amikor igenis volt jó nyomtató, ami símán megette az utántöltött tonereket, és 5-10 évig vígan eléldegélt. Manapság mást se hallok, csak hogy döglenek a nyomtatók 1 év használat után, és ez alól sokszor még a gyári toneresek sem kivételek. No mindegy köszönöm a segítséget. Visszaolvassak, vagy valaki beírja nekem akkor annak a bizonyos Kyocerának a toner kapacitását és az átlagos beszerzési árát? Én is kalkulálnék egyet.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#624) szeva000 válasza Mic ACE (#623) üzenetére


szeva000
addikt

az 1300D olyan 50k bruttó és kb7-8000 oldalt kinyomsz vele,kivéve az első tonert.
Én is használok utángyártott tonert,meg port is...de nem kyocerába.Majd ha ráérsz picit,nézd meg,hogy mennyivel másabb egy olyan nyomtató technikailag.A HP-kat én is ugy-al használom.De egy olyan nyomtatót,amiről tudom,hogy igenis bírja azt a gyárilag megadott kb. 100000 oldalt(pl.1300D),nem kockáztatnék,mert ezekben minden egyben van és hajíthatod a nyomtatót.(mint már írtam vmelyik nap,volt olyan kyocerám ami 375000 oldal után adta be a kulcsot;)edig csak a tonereket cseréltük és ennyi...)

(#625) Dr. COPY. válasza Mic ACE (#623) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Most is vannak jó nyomtatók csak a legtöbb felhasználó nem abból a kategóriából válogat, mert sokallja az árát. Meg azért mert lusta utánajárni a dolgoknak. Inkább bemegy egy multiba mert az mindenhol van, ráadásul útba is esik hazafelé. Ott aztán az az eladó, aki tegnap még a zöldségosztályon volt, rádumálja valami marhaságra. Ha az emberek vennék a fáradtságot és tartós fogyasztási cikket szakkereskedésben vásárolnának, ott ahol szervizeléssel is foglalkoznak, hosszútávon sokkal elégedettebbek lennének. A szervizek pillanatok alatt kiszúrják a gagyit és a rosszul sikerült szériákat és hogy ne szívassák meg magukat nem forgalmazzák azokat. Rákényszerítve ezzel a gyártókat a minőségre, csökkentve ezzel a (szó szerint és átvitt értelemben is használva) szemét gyártását. Ne támadjatok meg tudom, hogy ez az egész utópia. Még egy gondolat az után gyártott dolgokról. A múlt héten az autó szervizben láttam egy nem egészen egy éves ford mondeot, aminek szó szerint megolvadt a motorja, mert valami pancsolt benzinnel ment. Gondolom a tulaj azt hitte eleinte, hogy milyen jól jár, mert mennyivel olcsóbb az üzemanyag.

[ Szerkesztve ]

(#626) zdeaky


zdeaky
csendes tag

Sziasztok!
Lézernyomtatót szeretnék vásárolni, amire kéne:
- csak fekete-fehér nyomtatás
- hálózat támogatás se kell, mert egy gépről lesz küldve a nyomtatnivaló
- főként etikett címkére lenne nyomtatva (A4es apli), fontos hogy kontrasztos legyen a nyomat a vonalkód miatt
- ne legyen margó (max 1 mili), de ez szerintem lézereseknél nincs is, csak a tintasugaras nem tudott a lap szélére nyomtatni...
- terhelhetőség nem kell olyan nagy legyen, havi párszáz oldal...

Néztem már egy nyomtatót - Kyocera FS-1100 - amiről hallottam hogy megbízható. Bár utántöltést többen nem ajánlják, de még így is elviselhető lenne az üzemeltetési költség. Véleményeket szeretnék kérni, akár másik típusról is, ami megbízható. Ára mindegy, inkább legyen az elején drágább, de akkor minőségi... De ezeket az alapkritériumokat úgy gondolom, hogy egy 40-50k gép már kitudja elégíteni.

(#627) zdeaky válasza zdeaky (#626) üzenetére


zdeaky
csendes tag

Közbe kaptam még pár ajánlatot, ha ezekről van vmi tapasztalat, akkor várom...
30 alatt: Samsung ML-2571N
Kyocera FS-1100 -val kb egy árba: HP Laserjet P1505, Samsung ML-2850DR

Az olcsóbb samsunghoz és a hp-hoz is kapok itt utángyártott tonert, szóval nemtudom mennyivel alacsonyabbak a költségek mint a kyocerával, hosszabb távon nézve... Illetve lehet hogy a nagyobb Kyocerát (FS-1300D) is számításba kell venni, bár drágább egy tízessel, de 4000 helyett 7200 példány a tonerkapacitás.

(#628) Dr. COPY. válasza zdeaky (#627) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Ha főleg etikettre akarsz nyomtatni akkor olyan nyomtatót keress aminek a fixálója két henger. Egy teflonbevonatú és egy gumiszerű anyaggal bevont úgynevezett préshenger. Ugyanis a másik fajta fixálót (fólia) az etikett gyorsan hazavágja.

[ Szerkesztve ]

(#629) zdeaky válasza Dr. COPY. (#628) üzenetére


zdeaky
csendes tag

Köszönöm válaszod! Esetleg konkrét gépet is tudsz ajánlani aminek a fixálója két hengerből áll? A fent említett kyocera megfelelne a célra?

(#630) oalex


oalex
senior tag

Kedves PH-s kollégák!

Abban kérnék segítséget, hogy otthoni irodai felhasználásra keresek színes All.--In-one lézer nyomtatót. Eszméletlen bőség zavarom van ezért kérdezném, hogy mit tudtok ajánlani.

Ami fontos:
Lehetőség utánagyártott/töltött partonra (ha jó tudom, nem mindegyik működik ilyennel).
Keveset fogom használni (pont ez a baj az inkjet el, hogy beszárad mire nyomtatnék vele).
Ha nyomtatok, akkor leginkább fekete fehérben fogok (és csak havi néhány száz oldal, max ezer, de az nagyon ritka). Szined meg azért kell, mert a cég katalógus is azzal nyomtatnám, mikor kifogyok belőle. Sima színes katalógus, semmi fotó papír vagy ilyesmi (már próbáltam és kiválóan elég a lézer technológia nekem a megfelelő minőséghez).
Továbbá arra gondoltam, hogy akkor már ne keljen mindig a szomszédhoz rohangálni szkennelni meg faxolni (bár eszméletlen ritkán kell: kb. havi 1-3db.), hogy akkor legyen all-in-one.

Összegzésül: Nem ipari, de jó minőségű/megbízható, AIO amihez kis hazánkban elérhető utánagyártott parton. És ezek közül is a legkedvezőbb árú. :))

Előre is köszönöm az javaslatokat. :R

U.I.: Ja még esetleg az is szempont lehet (hisz szinte mindig a fekete fog kifogyni hamarabb), hogy elemben pld. a HP 2600n-hez, nem szükséges ilyenkor lecserélni az összes (színes) partont, mikor azok jócskán tele vannak.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#631) #41635072 válasza oalex (#630) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én még mindig csak a Xerox 6110mfp/b-ről tudok nyilatkozni, hiszen az van nekem.
Én nagyon keveset nyomtatok, pont ez miatt váltottam tintasugarasról. 4 év alatt 4 nyomtatóm ment tönkre...
Szóval a fent említett nyomtatóval én teljesen meg vagyok elégedve, kapható hozzá viszonylag olcsó utángyártott patron is.
És maga a nyomtató ára is nagyon kedvező, azt hiszem a legolcsóbb színes, multifunkciós. De véletlenül sem igaz rá, hogy olcsó húsnak híg a leve!

[ Szerkesztve ]

(#632) oalex válasza #41635072 (#631) üzenetére


oalex
senior tag

"...azt hiszem a legolcsóbb színes, multifunkciós...."

Ez az egy nem igaz, a Samsung olcsóbb és ha jól tudom, azon fax is van.
Viszont sajnos nincsen hozzá utánagyártott patron és mindenki arra panaszkodik nála, hogy iszonyat bűzt csinál nyomtatásközben.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#633) #41635072 válasza oalex (#632) üzenetére


#41635072
törölt tag

Melyikre gondolsz?

Minden lézernyomtató csinál egy kis bűzt, szerintem az általam említett nyomtatónál nincs iylen gond. Nagy tételben még nem nyomtattam, csak minimális szag volt, az is csak a közvetlen közelében.

Még annyit szögeznék le, hogy mestergrafikákra nem alkalmas, de hétköznapi dokumentumokra képekkel tökéletes.
Például ha van egy nagyobb ugyanolyan árnyalatú részleg a papíron, akkor ha nagyon sasolod, minimális árnyalatbeli különbségek lehetnek. Egyébként minden lézernyomtató ilyen. Legalábbis 100-200K alatt.

[ Szerkesztve ]

(#634) oalex válasza #41635072 (#633) üzenetére


oalex
senior tag

[ez a faxos] Most így jobban utána nézve ez 15e vel drágább, de a fax nélküli az olcsóbb mint a xerox [link]

De ahogyan írtam, ehhez a Samsung típushoz nincs utánagyártott, úgy hogy kilőve.

Kár, hogy a xeros /s (azaz faxos, de amúgy ugyan ez) az már csak 100e töl kezdődik (+45e a faxért az irreális).

Nekem elég a szokványos grafika, csak hébe-hóba nyomtatnék színes prospektust vele.

Legolcsóbb:
Samsung: 52e [link]
Xerox: 56e [link]

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#635) #41635072 válasza oalex (#634) üzenetére


#41635072
törölt tag

Neviccelj!!! :Y
Anno CLX-3175-öt akartam, csak sz@r volt az euró és felljebb ment az ára.
Az mindig is drágább volt és az is lesz.
Pixmania-ban semmit sem szabad venni, az nem bolt, hanem egy rakat fos. :)) Ez elég köztudott. Garancia sincs... stbstb...
Akkor már samsung árát is az ipon-ban nézd... Sokkal drágább.
A samu egy 5-össel több. :K
Szóval ez a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#636) oalex válasza #41635072 (#635) üzenetére


oalex
senior tag

Miért a Xerox-ot hol érdemes meg venni?

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#637) #41635072 válasza oalex (#636) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ipon pl.

(#638) oalex válasza #41635072 (#637) üzenetére


oalex
senior tag

de hát az is web áruház mint a pixmánia.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#639) #41635072 válasza oalex (#638) üzenetére


#41635072
törölt tag

És?
A pixmania köztudottan olyan, ahol nem szabad venni semmit. Azért olcsóbb minden több tízezerrel. Francia cég, soká érkezik meg az áru, és garanciális ügyeket képtelenség rendezni.
Ipon viszont egy megbízható shop, náluk kicsit drága a futár, vsizont az garanciafutár, szóval ingyen kijön a futár ha elromlott valamid, és visszaviszik.
Egyébként én is ott vettem. ;)
Ugyanolyan megbízható shop, mint pl a többiek: pcx.hu, ebolt.hu, fotomarket.hu, edigital.hu. lordcomputer.hu stbstb...
A fentebbi helyekről már többször rendeltem, mindegyik megbízható, és a garival sem volt még sosem baj. :K Nyugodtan vásárolhatsz tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#640) oalex válasza #41635072 (#639) üzenetére


oalex
senior tag

Köszi az infó-t ezt nem tudtam. Te vettél ott valamit és ráfáztál a garira? Vagy csak hallásból alakult ki ez a véleményed? Mármint a pixmaniáról.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#641) #41635072 válasza oalex (#640) üzenetére


#41635072
törölt tag

megy egy pü, hogy ne itt offoljunk.

(#642) oalex válasza #41635072 (#641) üzenetére


oalex
senior tag

köszi válaszoltam :DDD
boltos topic offolás itt lezárva :R elnézés mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#643) #41635072


#41635072
törölt tag

Oalex kolléga szeretne tovább kutakodni, mert az én szavam már nem hiteles. :O
Persze ne is próbáljátok meggyőzni, mert már rég eldöntötte, hogy az ipon sz@r és ő bizony pixmaniaban fog vásárolni, mert az egy nagyon jó hely. :DDD És persze én vagyok az elfogult, mert szerintem jó hely az ipon és nyomtató is.

(#644) oalex válasza #41635072 (#643) üzenetére


oalex
senior tag

Jaj de aranyos vagy. Ezt most kinek írtad? Magad mellé akarsz állítani egy komplett fórum topic-ot? Talán annyira önállótlanok képzelsz itt mindenkit, hogy a te szavad lesz majd a tuti és nem tudnak saját véleményt alkotni? :DDD :DDD Hívd fel a haverokat is és nekik is mesélt el, ha ennyire bánt a dolog: "hogy nem értünk egyet egymással" :P
Ennyi indulatot, hogy már nem is volt elég a privi amit írtál (pedig nem is válaszoltam), hogy már publikusan keresed a megerősítést más fórum társaktól. Nincs az az elit iskola ami súlyos személyiség zavarokat és ilyen kisebbségi komplexusokat (amit latható erőteljesen kompenzálni próbálsz) pótolni tudna.

Annyira akarod, hogy igazad legyen, hogy már a valóságot is eltorzítod, hogy ez neked meg feleljen (lehet az elit iskolában tanították a kognitív disszonanciát, ha nem akkor javaslom olvas átunna). Hol írtam én, hogy a pix-nél venném meg, vagy azt hogy a pix a jó bolt? :F Sehol! Nyugodtan olvass vissza. Egyszerűen azt írtam, hogy ipon-ról is van jó pár negatív vélemény. Ez miért fáj annyira, azokkal vitasd meg akik leírták a rossz tapasztalatikat a boltról és ne zárd le azzal az egészet, hogy mind le hülyegyerekezed őket, mert szerinted mind koholmány amit Ők ott tapasztaltak. Ha annyira védeni akarod az ipon becsületét. Engem hiába győzködsz, nekem még nem volt se jó se rossz tapasztalatom velük.

Szerinted itt rajtunk kívül kit érdekel a vitánk)? Írogass csak nyugaton felháborodott priviket, majd röhögök még jó párat rajta (vagy lehet, hogy inkább sírnom kéne, azon hogy mekkora az isten állatkertje), de kíméld meg a fórum társainkat. Ha nem elég, mert akkor sem tudsz tőle nyugodtan aludni, akkor lejárató hadjáratba is kezdhetsz, akár blog-ot is írhatsz arról, hogy te hogyan látsz engem. :DDD :DDD. De itt semmi értelme, mert nem érsz el vele semmit. Annak az egynek azért örülök, hogy innen már a trágár trágár hangvitelt mellőzted, nem úgy mint a priviben (amúgy csak is téged minősít).

Ahogyan a priviben, itt is íratsz még egy (vagy akár több) választ is, ha semmi kép nem bírsz magaddall, de arra sem fogok válaszolni, ahogyan ott is megígértem/tettem. És akkor szépen lassan eltűnik a süllyesztőbe a kettőnk ügye, maximum pár hét múlva meg úgyis elfelejtesz és túl lépsz rajta. Aztán mindenki éli tovább a saját életét. :C

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#645) #64791808


#64791808
törölt tag

Nekem van tapasztalatom a Pixmaniaval és az iponnal is.

Pixmania: egyszer a Razer egeremhez rendeltem műanyag csúszólapkát. Rosszat küldtek, szóvá tettem, mondták, hogy bocs, küldjem vissza nekik, küldik a jót. Már amennyiben oda-vissza fizetem a postaköltséget. Franciaországba, mert ott a cég közopntja. Ahamm... Aztán egy PCMCIA Wifi kártya gariztatása is kudarcba fulladt.

Ipon: magyarországi tulajdonú és telephelyű cég, weben rendelsz, odamész, átveszed. Eddig 3-4MFt nagyságrendben voltunk partnerek, eddig korrektség az első perctől az utolsóig.

Továbbá Bird Computer: itt is vásároltam párszázezer forintért már, szintén maximális korrektség, rugalmasság.

Ha ennek tudatában valaki a Pixmania-tól vásárol tegye azt, de ha gondja van a cuccal és szív, akkor ne vegye zokon, ha nagyonrondán kiröhögik.

(#646) oalex válasza #64791808 (#645) üzenetére


oalex
senior tag

Ha ennek tudatában valaki a Pixmania-tól vásárol tegye azt, de ha gondja van a cuccal és szív, akkor ne vegye zokon, ha nagyonrondán kiröhögik.

Ez teljesen rendben is van. Főleg a kiröhögik rész. :DDD

Kedves Cereb, köszi az infó és tapasztalatot.
Tudnánk még erről eszmefűtatásokat végezni, de tényleg nem itt a helye. Ha nagyon kíváncsi vagyok a részletekre a két boltot illetően, akkor majd megnézem mind kettőnek a topikját, gondolom hogy majd össze számolom az oda írt reklamációkat és amelyiknél kevesebb lesz az lesz a nyerő. :P
Amúgy mindenkinek van "jól bevált boltja". Az a véleményem, hogy ezt egyre inkább magának kell mindenkinek kialakítania. Én nekem leginkább a Alien-el van jó tapasztalatom, de ettől még nem biztos, hogy másnak nem volt vele baja. Sőt ha hiszed, ha nem személy szerint még a Mistrál-ról is csak jókat tudnék írni (több millió ft-ot hagytam náluk), holott a panaszok fórumot (míg létezett) magasan vezette negatív véleményben. Én viszont többször gariztattam ott cuccot, akár 100e ft-os VGA-t is és mindig mindent szó nélkül kicseréltek (pedig annyian írták, hogy ott mindenbe bele kötnek). Azóta már nem veszem készpénznek mindenki más tapasztalatát. Ha csak a fórumot olvasná az ember, akkor sehol sem lenne szabad válaszolni, mert mindenhol van jogos reklamáló, aki épp arra a boltra faragót rá. Az igásság oda át van. :)

De mit is irkálok ennyit ide, folytassuk inkább priviben, hamarosan írok neked. Köszi.

Üdv.
Alex

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#647) #41635072 válasza oalex (#644) üzenetére


#41635072
törölt tag

Első bekezdésik jutottam.
Ha én oylan lennék, mint te.... :))
Te nem válaszoltál... na hopphopp. :DD
Látom megint bebpöccentél. :C
Tovább nem olvasom a hsz-ed, mert biztos nagyon érdekes... :P

Picit tovább olvasva: Semmit nem torzítok tovább NEM ISTENÍTEM AZ IPON-t, CSUPÁN LEÍRTAM, HOGY EDDIG NEKEM BEVÁLT. SAJNOS TE TORZÍTASZ. :(
Elvégre te nem hagytál békén priviben, ezért kellett h tiltsalak, a személyeskedésed miatt. És persze utána felháborodsz, ha én is hasonló stílusban válaszoltam.
Trágár hangnem? Vélemyényem szerint még mindig bunkó az, aki a segítséget nem köszöni meg, hanem inkább önfejűen lovagol tovább a bullshitek völgyeim. :))
Nah eennyi, EZ VOLT AZ UTOLSÓ SZAVAM HOZZÁD!
Remélem neked sincs több hozzám, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#648) #64791808 válasza #41635072 (#647) üzenetére


#64791808
törölt tag

Teh nem innál egy deci konyakot? :)

(#649) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Heló segítséget szeretnék kérni nyomtató választásában, otthonra kellene nem túl sok nyomtatáshoz olyan nyomtató amit lehet porral meg utántöltővel is tölteni és olcsón ki olehet vele jönni.
Én az alábbi nyomtatókat néztem ki de nem tom, hogy lehet e őket úgy tölteni ahogy fentebb említettem és, hogy megbízhatóak e jó minőségbenn tudnak e nyomtatni árukhoz képest:
Samsung ML-1640
Konica Minolta PagePro 1350W
Xerox Phaser 3117
Xerox Phaser 3124
Samsung ML-2240
Epson EPL-6200L
Mi lenne a legjobb választás otthoni felhasználásra amivel olcsóbban is ki lehet jönni?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#650) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Xerox WorkCentre M118i Nyomtató
még ez is szóbajöhet

[ Szerkesztve ]

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.