Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok
Lézernyomtató vásárláson töröm a búrámat.
Jó lenne színes mert abszolút nincs nyomtatónk, a feleségem tanár uhogy a kihasználás az megoldott .
Olyan kellene , amihez azért nem egy vagyon a toner és mondjuk lehessen utángyártottat is belerakni.
Előre is köszi a választ.
Otthoni használatra kell , tehát az ára az ésszerű legyen ha kérhetem.

bandi

(#1352) Dél-Copy válasza bandi20 (#1351) üzenetére


Dél-Copy
csendes tag

Hali
Színes lézert ajánlok mert az nem szárad be akár egy évig is állhat a gép.
Egy hátránya van kicsit drága a Samsung clp 320-at 29800+ÁFA -ért adjuk demo tonerekkel.
Viszont tölthetőek a színek 6500Ft+ÁFA/szín
A tintásra a HP a legmegfelelőbb mert ha be is szárad, az új patron fejjel együtt van tehát a nyomtatás minősége mindig kiválló (persze eredetíről van szó). A canon gépekbe külön van a fej ami ha beszárad kb 15000 Ft +ÁFA az új.Viszont olcsóbb a patron mint a HP nyomtatókba.
Tintásból nem ajánlok típust mindig a patron ára határozza meg milyet érdemes megvenni.
Egy multiba érdemes megnézni a típusokat majd neten rákeresni a kellékanyagra.

(#1353) Dél-Copy válasza simonzé (#49) üzenetére


Dél-Copy
csendes tag

a

[ Szerkesztve ]

(#1354) epzon válasza bandi20 (#1351) üzenetére


epzon
őstag

Színes lézert ne vegyél mert a gatyádat is ráköltöd a tonerre+dobra.
100eft alatt csak akkor ajánlom, ha a kezdő tonert (amit a gép mellé adnak), nem használod ki 2év alatt.

Kérdés, hogy tényleg kell a színes? mert évi 10-20 színes oldalt ki lehet nyomtatattni valahol 20-30ft/oldal áron

ha nem kell akkor mono lézert lehet kapni 15eft-ért ami 2-3ft/lap költségen nyomtat utángyártott tonerrel. pl. Epson M1200
vagy egy kicsit komolyabb gép Epson M2000D
havi 1000 oldal alatt az olcsóbb, felett a drágább

ha kell a színes is akkor valamilyen tintás multifunkciós (epson sx218 vagy sx510w), viszont itt készülj fel, hogy sok a rosszminőségű ugy. patron

(#1355) kani76


kani76
csendes tag

Sziasztok!
Szines lézernyomtatót szeretnék vásárolni ,mivel esküvőzök így a lemezre is nyomtatnom kellene, lézerben is létezik elérhető áron dvd lemezre is nyomtatni tudó nyomtató?
Köszi.

kani

(#1356) ISZOLE válasza kani76 (#1355) üzenetére


ISZOLE
senior tag

És szerinted mi marad a lemezből miután a nyomtató ráégette a festéket....?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1357) QwErTy42 válasza ISZOLE (#1356) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezt én akartam megkérdezni! :D

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1358) cantus


cantus
tag

Sziasztok!

Színes lézernyomtatót szeretnék vásárolni. A duplex nagyon fontos és persze a hosszútávú normális fenntartási költségek is. Nem akarok egy vagyont költeni tonerekre. Max. 180ezret szánnék rá. Az alábbi gépek kerültek a szemem elé, árban növekvő sorrendben:
Oki C310DN
Samsung CLP620ND
HP Color LaserJet CP2025dn
HP Color LaserJet CM2320fxi
HP CLJ CP3525DN

Várom a szavazatokat, véleményeket, melyik az igazán megbízható és jó vétel. Köszönöm.

(#1359) delphinium válasza kani76 (#1355) üzenetére


delphinium
tag

Szia, a lézernyomtatók nem tudnak cd/dvd-re nyomtatni. Üdv: D

(#1360) epzon válasza cantus (#1358) üzenetére


epzon
őstag

ezeket nem ismerem, de ha sokat akarsz szinesben nyomtatni akkor ezt ajanlom: Epson B-510DN - duplex, network 2 papirtalca, vastag papirt is konnyen kezel
patronok: fekete 8000 oldal kb 14eft
szinesek 7000oldal szinenkent kb 14eft per szin

a gep pedig br 90eft

(#1361) sargapart


sargapart
csendes tag

Sziasztok!

Multifunkciós nyomtató vásárlás előtt állok. Szeretnék tanácsot kérni, milyet érdemes venni, mit ajánlanátok? Lényeges, hogy a szkenner 600-as color felbontással tökéletesen működjön ( több oldalt is is bírjon). És nem hátrány ha tölthető a kazettája.

Köszi!
sárgapart

(#1362) cantus válasza epzon (#1360) üzenetére


cantus
tag

Kiváló választás lehetne, de a nyomtatási minősége nem ér utol egy lézert. Ezért továbbra is színes lézernyomtatót keresek, ami nagyon szépen dolgozik. A fentebbi listámból van javaslat?

(#1363) maross


maross
veterán

hp deskjet 1000bol a j110a vagy a ch340b? nehol ugyanannak tunik a ketto, viszont a boltban ahol neztem mas aron vannak.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1364) delphinium válasza maross (#1363) üzenetére


delphinium
tag

Szia, a nyomtató neve deskjet 1000, j110a a kódja és a termék száma CH340B. Üdv: D

(#1365) epzon válasza cantus (#1362) üzenetére


epzon
őstag

ha gondolod tudod neked demót nyomtatni vele, semmi gond nincs a minőségével

miket nyomtatnál?

(#1366) cantus válasza epzon (#1365) üzenetére


cantus
tag

Plakátokat szeretnék nyomtatni. Főleg hegymászással kapcsolatos természeti képek, illetve grafikus rajzok. Tehát jól ki kell emelni a színeknek a tájat és magát az embert is. Szerinted a tipikus "csíkozva nyomtatás" jelenség nem jöhet elő a tintasugarassal?

(#1367) epzon válasza cantus (#1366) üzenetére


epzon
őstag

Ha jól be van állítva egy tintasugaras akkor nem szabad, hogy csíkozva nyomtasson.

Ha budapesti vagy akkor ajánlanám neked a www.marker.hu-t, Marker informatika.
HP-val és Epsonokkal foglalkoznak, sok demógépük van, értenek a témához. Beviszel egy anyagot szívesen kinyomtatják több gépen is, hogy lásd a különbséget.

(#1368) cantus válasza epzon (#1367) üzenetére


cantus
tag

Ez szuper. Beviszek egy minta-anyagot. Köszönöm szépen.

(#1369) maross válasza delphinium (#1364) üzenetére


maross
veterán

fura, ugyanabban a boltban, mas termekleirassal van mindketto. a ch340b olcsobb, akkor azt veszem :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1370) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Szines lezernyomtaton torom a fejem, a lenyeg hogy olcso legyen az utantoltes(toner), otthoni hasznalatra, semmi extra, es nem is lesz tul sok a nyomtatas...
En ezekre gondoltam:Samsung CLP-325 vagy CLP-320.
Tud-e valaki lenyegesebb kulonbseget koztuk, esetleg hasonlo arban valami jobbat ajanlani.
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#1371) montyx


montyx
aktív tag

Sziasztok.
Egy monokróm lézerre lenne szükségem otthoni használatra. Általában szerintem olyan évi 300-500 oldalt nyomtatnék csak vele tanuláshoz, meg ilyesmi. Kellene duplex bele.
Eddig csak egy Canon i560-as nyomtatóhoz volt szerencsém, amit imádok is a fotónyomtatása miatt. De lézerhez nagyon nem értek.
Légyszíves segítsetek, nem akarok rá sokat költeni, és legfőképpen nem akarom állandóan cserélni a tonert, meg javítani a nyomtatót.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Aláírás

(#1372) epzon válasza montyx (#1371) üzenetére


epzon
őstag

Szia,

Epson M1200. tizenegykétezer forint, most 3 év gar van hozzá, és 900 oldal a kezdő tonere.

(#1373) montyx válasza epzon (#1372) üzenetére


montyx
aktív tag

...ööö lehet, hogy béna vagyok, de ez duplex? :F

Aláírás

(#1374) epzon válasza montyx (#1373) üzenetére


epzon
őstag

ja....., azon átugrottam :) bocs. Bár manuális duplex van benne? :))

ha duplexes kell akkor ezt tudom ajánlani:Epson M2000D

(#1375) hurjup


hurjup
csendes tag

Sziasztok!
Mint a kerdezok zome itt, en is lezernyomtatot tervezek venni.
Az elsodleges szempontom a fenntarthatosag. Azaz, hogy ha honapokig pihen a nyomtato a szekrenyben, es utanna eloveszem akkor se hagyjon cserben. (Ismeritek ugye a szituaciot hogy pl adobevallast akar az ember majus 18.-an nyomtatni, eloveszi az akarmilyen nyomtatot, az meg kozli hogy bocs haver de lejart a patron/toner, vegyel ujat 6000-29000HUF-ert? Na errol van szo.) Tehat a fenti igeny maskepp megfogalmazva az, hogy az adott nyomtato mukodokepesseget ne az ido, hanem lehetoleg a toner (valos) allapota hatarozza meg.
Annyit sikerult mar kideritenem, hogy a (lezer)nyomtatogyartoknak is elniuk kell valamibol, tehat a tonerek is lejarnak (ha mar beszaradni nem tudnak), vagy a nyomtatott lapszam alapjan mert kapacitas szerint urulnek ki, esetleg csak gyari tonert fogadnak el.
A fenti - fenntarthatosagi - felteteleknek felel meg manapsag gyarto, esetleg nyomtato? Sajnos ido, elszantsag vagy kreativitas hijan eddig nem talaltam igazan meggyozo valaszt a kerdesre. Ha valakinek van tippje, esetleg tud valami osszefoglalo oldalt a temara, feldobhatna ide. Elore is koszonom!

(#1376) #95590400 válasza epzon (#1374) üzenetére


#95590400
törölt tag

üdv,
ez a toner jó ebbe a nyomtatóba?
http://www.argep.hu/trend/M200/M2000-utangyartott.html

(#1377) epzon válasza #95590400 (#1376) üzenetére


epzon
őstag

Üdv

melyik nyomtatóba?
Az M2000D-be? azt írják azzal kompatibilis, hogy aztán tényleg jó e, azt attól kérdezd aki árulja vagy használja.

(#1378) #95590400 válasza epzon (#1377) üzenetére


#95590400
törölt tag

igen, csak olyan jó szívvel ajánlgattad, h aszittem ismered közelről... :DDD
tippem szerint is ez való hozzá, csak épp a gyári vmi 22k, aztán ekkora szakadék különbséget még nem láttam.

(#1379) buglyoi válasza hurjup (#1375) üzenetére


buglyoi
csendes tag

hali!
Én helyedben régebbi nyomit keresnék kevés oldalszámmal, fórumokon sokat találni, sokkal egyszerűbbek, és könnyebben is tudsz tonert szerezni hozzá, mert szerintem csakis lézert kéne h vegyél, v ha újat akarsz akkor hp, a samu chippek és többiek szopóak utángyártott tonereknél.
ha régi xerox3117, hp 1020, v 1320 attól függ...

(#1380) Endruboy69 válasza upszilon (#885) üzenetére


Endruboy69
csendes tag

Jó napot
Megkérdezhetem milyenn Xerox nyomtatója van?
Milyen tapasztalatai vannak vele?
A kezdő tonner mennyit bírt ki?
Előre is köszönöm a válaszát

(#1381) Rick4


Rick4
félisten

Lassan kell az SCX 3205-ösömbe toner. Tud valaki jobb forrást, mint a neten találhatók?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1382) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok!

Céges nyomtatási feladatokra keresnék fekete-fehér megbízható lézer nyomtatót. Lényeges szempont, hogy ne méregdrága toner menjen bele és lehetőség szerint sokat bírjon.
Elsődlegesen A4-es formátumot keresek, de nem tudom hasonló kaliberű A/3-as formátumú monokróm lézer nyomtatók milyen árban mozognak. Persze rá tudok keresni árgép ki is ad egy csomót, de ugye nem mindegy milyen típus és milyen márka...

Válaszotokat előre is köszönöm!

www.vakbelmutet.hu

(#1383) epzon válasza Cheesy (#1382) üzenetére


epzon
őstag

Szia,

megbízható, gyors, olcsón üzemeltethető

Epson M2000D - br 25eft környékén már kapható

A3-asban jelentős felárral számolj (min 10 de inkább 20szoros)

(#1384) _NCT


_NCT
őstag

SZiasztok!

Multis lézernyomtató vásárlás előtt állok. Színes nem kell, monokróm bőven elég. Otthoni nyomtatásra lenne tintasugaras helyett. Mit tudnátok ajánlani? Max 25-27k van rá.

Samsung SCX-3205-öt néztem, tapasztalatok pozitívak, viszont a kérdés, hogy otthon tudom-e tölteni ha veszek hozzá port. Továbbá van-e már megoldás ha a nyomtatási maximumot elérném vele? Gondolok itt chip-re,forrasztásra stb stb.

Szívesen fogadok minden tapasztalatot,javaslatot és tanácsot! :R

(#1385) _NCT válasza _NCT (#1384) üzenetére


_NCT
őstag

Manapság senki sem használ lézernyomtatót? ;] :DDD

(#1386) #41635072 válasza _NCT (#1385) üzenetére


#41635072
törölt tag

De, 2 évvel ezelőtt vettem 60.000-ért egy Xerox színes multifunkcióst, lassan egy éve használhatatlan, még a gyári tonerek sem fogytak ki. Szóval egy kisebb vagyon ment a kukába. :W

Most vettem egy Epson M1200-as monokróm nyomtatót, mert 3év kiterjesztett garanciával adják. (15.000Ft).

Utángyártott toner ehhez a legolcsóbb. 10K a 3200 oldalas toner.

[ Szerkesztve ]

(#1387) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Konica Minolta 1680MF ről mi a véleményetek?

(#1388) csiga8


csiga8
senior tag

Sziasztok!

Nyomtatóvásárlás előtt állunk, de a fórumot kicsit visszaolvasva végképp tanácstalan lettem.

Tintasugaras nyomtatóból a harmadik van ( most HP D 1360). Lényegében az összessel az volt és van a bajom, hogy a ritka használat miatt beszáradnak. Itthoni, kevés oldalas használat lenne, ( évi 100-200 oldal) leginkább színes, mert páromnak van fekete-fehér HP lézernyomtatója. ( HP 1018)

Mivel láttam, hogy elég olcsók a színes lézerek, gondoltam itt a fórumon utánanézek mit is érdemes beszerezni. Mielőtt tanácsolnátok, nem, nem megyek sehova nyomtatni, itthon szeretném azt tenni.

Valószínűleg nem lesz évi 300 darab sem a ( színes) nyomtatni való, ( átlagos minőség már megfelelő) de amikor kell, akkor használható legyen, és ne csíkozzon, meg ne száradjon be. Ha jó a fekete-fehér része, akkor évi 100-200 lap onnan is kijöhet. Ő lenne az egyik alternatíva, persze ne túl drágán.

A másik lehetőség egy olyan készülék lehetne, amibe több funkció is van ( másoló, szkenner, fax nem fontos, de lehet). Ő sem lenne agyon használva, de színesnek kell lennie.

A keret mindkét esetben olyan 40.000 Ft körüli, de ha van igazán jó, ami esetleg drágább, még beleférhet.

(#1389) #41635072 válasza csiga8 (#1388) üzenetére


#41635072
törölt tag

Enyiért szerintem max fekete-fehéret érdemes venni, mert az "olcsó" színes lézerek ritka sz@r minőségű alkatrészekből állnak, és elég hamar tönkremennek. (Saját tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

(#1390) csiga8 válasza #41635072 (#1389) üzenetére


csiga8
senior tag

Ez így nem túl jó hír. :(

Annak idején épp a kevés lapszám miatt maradtam a tintasugarasnál, de már lassan drágább, mint a lézeres, mivel ahány nyomtatási alkalom, annyi új patron.

Esetleg valami alternatíva, ötlet a gondomra?

A fórumon előrébb ajánlott 100.000 Ft körüli nyomtató számomra kihasználatlan lenne, azok irodai, sokezer oldalt is bíró típusok.

(#1391) #41635072


#41635072
törölt tag

Igazabol semmi otletem, mert mar en is megjartam mindet utat. 1-2 evente vettem uj nyomtatot, es en is alig hasznaltam...
Probalj olyan nyomtatot keresni, amire nem csak eggs. ev gari van. 2 se sok, de 3-mal nem nagyon arulnak, nem nehez kitalalni, hogy miert. Nemreg az epson lezereket 3 ev kiterjesztett garivel lehetett vasarolni, le is csaptam egyre, igaz h csak fekete-feher es nem multi...
Egy tanacs: Xeroxokat keruld el jo tavolrol!

(#1392) csiga8 válasza #41635072 (#1391) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm a segítséget, így jelenleg a "legolcsóbb" a patroncsere/ nyomtatási alkalom.

(#1393) ---Lasali--- válasza csiga8 (#1388) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én is hasonló gépet keresek, én a Konica Minolta 1680MF et néztem ki, nem tűnik rossznak. A 1690 ben van fax is, de az nem láttam annyi helyen akcióban, szóval az kb 20K val drágább, de amúgy ugyan az a gép.

(#1394) QwErTy42 válasza #41635072 (#1391) üzenetére


QwErTy42
addikt

Csak majd ne felejtsd el kitölteni a marketing anyagukat, amit kb egy év múlva küldenek, mert csak akkor terjesztik ki a garanciádat! ;) :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1395) #41635072 válasza QwErTy42 (#1394) üzenetére


#41635072
törölt tag

Jah, hogy olyan is lesz. Azt hittem elég a neten.
Na midnegy, úgyis mindent elolvasok, szóval biztos nem felejtem el. :R

(#1396) csiga8 válasza ---Lasali--- (#1393) üzenetére


csiga8
senior tag

Ok, nem tűnik annak, de épp erre a kategóriára mondta Tel Elek, hogy hitvány minőség.
Nem tudom, egyenlőre még nem vettem patronokat...

(#1397) Rick4


Rick4
félisten

Holnap mennék BP-re, vennem kellene egy tonert a 3205-ösömbe. Van valakinek a gyárin kívül (ami 12 ezres) bevált megoldás?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1398) Debilon


Debilon
addikt

Samsung ML-1665 jónak számít? megérne 15k huf-t újonnan?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1399) epzon válasza Debilon (#1398) üzenetére


epzon
őstag

attól függ mire akarod használni

ha csak egy alap lézer kell nem nagy terhelésre arra jó, de ettől is olcsóbban megkapod az Epson M1200-at aminek jobb a lapköltsége, és nagyobb a terhelhetősége.

(#1400) Debilon válasza epzon (#1399) üzenetére


Debilon
addikt

otthoni felhasználás lenne csak, igazából nagyon kevés lap lenne nyomtatva, (havonta talán 30-50 max) érdemes lenne lézert venni?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.