Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) #98593280 válasza stickermajom (#41550) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szétszedhető, bár 345 mm van odáig, VGA miatt nem kell.

(#41552) stickermajom válasza #98593280 (#41551) üzenetére


stickermajom
addikt

A VGA vonalában szeretném kiszedni a keretet, hogy direktben kapja a friss levegőt kintről. Köszönöm a gyors választ!

Uppsz: The interior of the DS2 is fairly by the book, but the biggest loss is the set of removable drive cages.

Mégse :(

[ Szerkesztve ]

(#41553) GRaul


GRaul
őstag

sikerült atkoltozni :D
Ez a haz valami fantasztikus :)
A Haf 912 se volt semmi szamomra akkoriban a thermaltake hazrol valtottam.
De ez a haziko nagyon egyben van :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#41554) MrPetya19 válasza GRaul (#41553) üzenetére


MrPetya19
addikt

Grat.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#41555) GRaul válasza MrPetya19 (#41554) üzenetére


GRaul
őstag

ilyen lett :R

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#41556) drunkyboy válasza GRaul (#41555) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Gratula hozzá! Nagyon szép lett! :R

(#41557) #98593280 válasza GRaul (#41555) üzenetére


#98593280
törölt tag

CM Stryker is the GOD:)

(#41558) GRaul


GRaul
őstag

olvasgattam itt a forumot, de kinezetre nem találtam jobbat :)
Köszi mindenkinek.
20as venti nincs veletlenul ilyen feher és világitos? mert a gyari csak sima :)
Akartam/akarok venni PS4et. de meg agyalok rajta. De igazából mindig is a pc lesz az első. Főleg ugy h 18eft-ot nem leszek hajlando a jatekért fizetni. Pc-re megveszem a játékokat de ugye erre 9eft. ami nem ugyan az :R

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#41559) MrPetya19 válasza GRaul (#41558) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nem is beszélve a pc exklúziv játékok számáról, ami eléggé sok, meg a steames leárazások is ott vannak, meg a humble bundle is.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#41560) GRaul válasza MrPetya19 (#41559) üzenetére


GRaul
őstag

egyedul a sport jatékok hiányoznak. Fifa 14 ami pcn masabb :S
NFL/NHL hianyzik. De ezért nem fogok kiadni 130e+1joy 18e+a 3 jaték 54e = Ami 202eft :U

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#41561) Meghivott


Meghivott
addikt

Üdv,
ZALMAN Z9 Plus-ba BIZTOSAN be fog férni egy GIGABYTE GV-R927XOC-2GD R9 270X 2GB GDDR5 aminek paraméterei: 4.3 cm x 29.7 cm x 13.2 cm ?

(#41562) =HG= válasza GRaul (#41558) üzenetére


=HG=
addikt

(#41563) GRaul válasza =HG= (#41562) üzenetére


GRaul
őstag

Koszi :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#41564) Gstyler


Gstyler
senior tag

Nálam végül egy FD Core 3000 lett a befutó!
Tegnap be is költöztem, de van egy kis gondom, mégpedig az, hogy a vinyók (2db) vmi isszonyat fejfájdító búgást gerjesztenek a házban! A felső HDD tartót blokkot ki kellett vennem, mert nem fért be kényelmesen a 7850, így az alsó blokkban van a 2 vinyó! Van erre vmi praktika, hogy miként tudnám ezt a rezonanciát csillapítani? Jelenleg a (fehér) tálcákra 4 db hozzá adott spec.csavarral rögzítettem őket, de ez kevésnek bizonyul...

[ Szerkesztve ]

(#41565) #98593280 válasza Gstyler (#41564) üzenetére


#98593280
törölt tag

Gumibakokra tetted?

(#41566) Gstyler válasza #98593280 (#41565) üzenetére


Gstyler
senior tag

Igen, a 4 csavart abba a 4 gumibakba rögzítettem.
Próbáljam meg még oldalról is rögzíteni őket? Bár akkor az elejét is le kell vegyem a háznak, de az sem baj, mert így 20 percnél tovább nem tudok a gép mellett ülni :(

(#41567) #98593280 válasza Gstyler (#41564) üzenetére


#98593280
törölt tag

Fotozd le. Vmit elhibaztal vagy vacak vinxoid vsnnak. Kizart hogy egy jo vinyo rezonaljon.

[ Szerkesztve ]

(#41568) Gstyler válasza #98593280 (#41567) üzenetére


Gstyler
senior tag

Ok, este leszek gépkozelben.
egyébként az egyik vinyo az egy 1 éves WD(1TB), a másik pedig egy picit régebbi Samsung (500GB).
A samut tegnap leállítottam, mert arra tippeltem, de zúgott tovább. A WD viszont eléggé új darab, nem kéne rezonalnia.

[ Szerkesztve ]

(#41569) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Barátnőmnek szeretnék egy ITX-es házat venni.
Egy 65W-os Trinity lesz benne, tehát nem ultralapos verziót szeretnék, hanem, ami tud annyira szellőzni, hogy ne kelljen porszívő hangon hűteni.
A kodegány mx31 tetszene, de nem tudom, mennyire ajánlott.
Vagy olyat szeretnék, amibe belefér egy szabványos ATX táp - hogy tudjak bele minőségit rakni - vagy olyan, amiben gyárilag valami kis méretű nem feltétlenül szabványos minőségi táp van.
Az egész kalandra 10 környékén szánok max., de nem lenne baj, ha alatta kijön.
Egy 7200rpm-es 3,5" winyót és egy DVD olvasót kell tudnia elnyelni, utóbbi lehet slim is.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#41570) GRaul válasza Bici (#41569) üzenetére


GRaul
őstag

En ezek kozul valasztanek :R
persze kinezet alapjan :R

[link]

[link]

[link]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#41571) AxBattler válasza Bici (#41569) üzenetére


AxBattler
félisten

Cooler Master Mini 210
Ugyan 22k, de már benne van a táp, és matx - szóval kicsi, és normális rendszert is tudsz bele rakni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41572) Gstyler válasza #98593280 (#41567) üzenetére


Gstyler
senior tag

A vinyó lesz a gyenge láncszem (bár tavaly ezt is fórum ajánlás alapján szereztem be: WD10EZEX)
A topicjában más is jelezte, hogy rezeg tőle a háza (az őve egy Xigmatek Midgard II), így kb. felesleges volt házat cserélnem! :W
Van esetleg vmi tipp, hogy mivel tudom enyhíteni? Jelen állapotban nem lehet megmaradni a gép mellett!

[ Szerkesztve ]

(#41573) Bici válasza GRaul (#41570) üzenetére


Bici
félisten

GRaul, AxBattler: Köszi a tippeket!
A két első CM ház nagyon nem tetszett neki, a 22k-s CM házat nem merem megmutatni, mert annyi pénzem nincs, még táppal együtt sem :B.
A Silverstone lesz a befutó szerintem. :K Még nézegeti neten a fellelhető képeket.
Nézek bele valami 200-250W körüli FSP-t. :U

Kösssz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#41574) AxBattler válasza Bici (#41573) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, a Silverstone + FSP kombóval kb. ugyanannyira jössz ki, mint a tápos CM-mel, de Te tudod. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41575) stickermajom válasza Gstyler (#41572) üzenetére


stickermajom
addikt

Bizony, a WD10EZEX nálam is berezgeti az Asgard Pro-t. Esetleg egy kis bicikli gumibelsővel nem tudsz rásegíteni a gyári szilikonra?

(#41576) Bici válasza AxBattler (#41574) üzenetére


Bici
félisten

Ááá, új 250W-os 80+-ost lehet venni 4k-ért. Már alkudozom is egyre. :D
Nem sokkal olcsóbb így, de a CM háznál cserélhetnék hűtőt is, mert a mostani nem fér be a lapos házba.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#41577) Gstyler válasza stickermajom (#41575) üzenetére


Gstyler
senior tag

Nem gondoltam,h ilyen kaka ez a vinyo, de utólag már nem is ajánlják!
Nem sok gumibelsom van otthon :D de nézek vmi hasonlót, mert így elviselhetetlen.
sőt a szép új háznak sem tudok örülni, m nem tudok megmaradni mellette.

[ Szerkesztve ]

(#41578) GRaul válasza Bici (#41576) üzenetére


GRaul
őstag

igen, annak a Silverstone haznak eleg "baba" a kinezete :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#41579) roli576


roli576
csendes tag

Sziasztok! :)

Segítségeteket szeretném kérni, mert nem nagyon értek ezekhez. :)

Tehát, már összeraktunk egy listát, hogy hogy nézne ki a gép, de a házban nem vagyok biztos, viszont arra már nem futja a keret, hogy drágábban vásároljak.

Tehát az eddigi konfig:

INTEL Core i5-3330 3.00GHz 1155 BOX
ASUS P8H77-M
KINGSTON 8GB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8GX
WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
GIGABYTE GV-N660OC-2GD GTX660 2GB GDDR5 PCIE
FSP Hexa 500W
ASUS DRW-24F1ST fekete OEM

A ház pedig ASUS TA-711 lenne. Szerintetek maradhat, vagy inkább se? Ha nem, akkor kb. olyan árban tudnátok nekem házat ajánlani az iponról? :)

Előre is nagyon szépen köszönöm! :R

(#41580) Gstyler válasza roli576 (#41579) üzenetére


Gstyler
senior tag

Sry az offert,de az EZEX vinyot ne eroltesd! A saját fórumában kérj tanácsot jobb vételre.

(#41581) Bici válasza roli576 (#41579) üzenetére


Bici
félisten

Azt kell megnézni, hogy a procihűtő merről fújja a szelet. Nekem ugyanebben a házban a táp kábeleket marha nehéz volt úgy elvezetni, hogy a 2db winyótól maradjon levegő, amit a venti a procira tud fújni.
Elég rövid ház, de ha el tudod rendezni a dolgokat, akkor nem lesz vele baj.
Olcsó házak közül szerintem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#41582) #98593280 válasza roli576 (#41579) üzenetére


#98593280
törölt tag

Veszel egy 40 ezres i5-öt, egy 45 ezres VGA kártyát.
Valóban a házon akarsz spórolni?
Egy ilyen 6-7 ezres ASUS ház egy nagyon fapados dolog.
Jobb házat érdemelne ez a konfig.

[ Szerkesztve ]

(#41583) Peaceliker válasza #98593280 (#41582) üzenetére


Peaceliker
őstag

A másik kedvencem: 50k s i5 és 5k ért keresnek rá hűtőt (ami legyen halk és tartós )! :W

"Oh my Goa'uld!"

(#41584) #98593280 válasza Peaceliker (#41583) üzenetére


#98593280
törölt tag

Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev. 2
5500 Ft:)
persze azért jobb lenne min, egy Hyper 212 CM

[ Szerkesztve ]

(#41585) Peaceliker válasza #98593280 (#41584) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem 64pro m colt, azt nem mondanám, hogy hangos, de terhelés alatt halk sem vt, ez nemtom jobb -e …
De a lényeg, hogy sokaknak vannak sztem irreális elvárásai …a szinte ingyen legyen a legjobb, nem létezik!

"Oh my Goa'uld!"

(#41586) #98593280 válasza Peaceliker (#41585) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ahogy mondod! Karácsony van. Világ világtalan konfigot vesz, legyen i5 meg izmos VGA, a többi az nem érdekli őket, 5 ezres gagyi ház, cpu cooler nuku, meg megbízhatatlan táp néha.

Minap írta valaki: 65 ezrem van, Full HD-re kellene gamer konfig:)

[ Szerkesztve ]

(#41587) stickermajom válasza Peaceliker (#41585) üzenetére


stickermajom
addikt

Ott spórol az ember ahol tud. Azért ma itthon nem olyan természetes dolog, hogy valaki ki tudjon adni 15-25 ezret egy házra új gép vásárlásánál. Inkább megveszi a nagyobb teljesítményű alkatrészeket és erős kompromisszumot kötve belepasszírozza valamilyen olcsóbb házba.
Az első hónapban én is a gyári hűtővel használtam az i5-öt, mert egyszerűen nem jutott pénz jobbra. Házzal is így voltam, az elején megfelelt az olcsóbb Xigmatek, de most jó pár hónap elteltével váltani szeretnék eggyel feljebb.

(#41588) #98593280 válasza stickermajom (#41587) üzenetére


#98593280
törölt tag

Kicsit érdekes ezt épp egy olyan kolléga tollából hallani, akinek 250eFt-os konfigja van, abban 80eFt-os VGA kártya, hozzá meg 107 cm-es 200eFt értékű LCD TV...
Lényegében egy majdnem fél milliós cucchoz vettél egy 12500 Ft-os, alap szolgáltatásokkal bíró Asgard Pro-t.

[ Szerkesztve ]

(#41589) stickermajom válasza #98593280 (#41588) üzenetére


stickermajom
addikt

Most ne kezdjünk már el a másik zsebében turkálni, ha lehet.. :)
De úgy tűnik pont a mondandóm nem sikerült értelmezni: pontosan az olcsóbb alaplap, olcsóbb ház, ventilátor spórolás miatt fért bele elsőre pl. egy komolyabb VGA (amitől azóta már megszabadultam és gyakorlatilag 4 ezer forintért vettem újat, hála a hozzá járó ilyen-olyan ajándékok miatt). Okosan kell legózni és akkor kis pénzből is lehet szépen lassan feljebb lépegetni, de ehhez persze figyelni kell a piac alakulását.

A TV-t meg egyáltalán nem értem hogy jön a házzal való spóroláshoz :(

[ Szerkesztve ]

(#41590) #98593280 válasza stickermajom (#41589) üzenetére


#98593280
törölt tag

Fél milliós cucc előtt ülsz és 12500 Ft-os Asgard Pro házad van. Ezek tények.
Egy ilyen konfighoz egy 20-25 ezres ház minimum dukált volna.
Ha X4-750K-t kellett volna venned és 7770-et, mert nincs pénzed erősebbre, akkor helytálló lenne az eszme futtatásod, így nem.

(#41591) bombibmw válasza #98593280 (#41391) üzenetére


bombibmw
veterán

Szeva Uram!
Corsair Carbide 500R-ben Phanteks PH-TC14PE van.
Alapban 171mm a cooler,de a 44mm-es ramok miatt meg kellett emelnem az első ventit,így 184-185mm lett.
Az oldalsó ventit kivéve simán befér így is,köszönhetően az oldallapon kialakított dudornak. :)

(#41592) stickermajom válasza #98593280 (#41590) üzenetére


stickermajom
addikt

Miért dukálna 20-25 ezres ház egy bizonyos árszint fölött? :D Azért mert a nagy házteszter azt mondja? Hagyjuk már, ez szimplán sznobság.

Tökéletesen tette a dolgát ezzel a konfiggal (ami még mindig nem tudom hogy lett fél millió :D), elégséges a kábelmenedzsmentje, elfért benne minden úgy ahogy én akartam, semmilyen problémám nem volt vele. Mint mondtam, akkor ez fért bele (bár ezt Te úgyis cáfolni fogod ekkora rálátással az anyagi helyzetemre), most is csak a hangszigetelés és a hosszabb VGA miatt váltok. Ez tényleg ilyen bonyolult?
Nem is értem hogy került rám a hangsúly, amikor arról volt szó, hogy mindenki próbálja megfogni a költségeket (szerencsésebb esetben a házon, rosszabb esetben például a tápon), ha már végre össze tud rakni egy új konfigot magának.

De megnyugodhatsz, a Define R4, vagy a Deep Silence Two (kiszedhető HDD kerettel, ugye? :DD ) már beleesik majd az általad elvárt árkategóriába, helyreáll a világrended.

(#41593) #98593280 válasza stickermajom (#41592) üzenetére


#98593280
törölt tag

Én csak gyorsan összeadtam értékben a konfigurációdat, ami egyébként benne van az aláírásodban:

"Asus B85-Plus ₪ Intel i5-4570 ₪ Alpenföhn Brocken w/ Alpenföhn 120 Wing Boost Plus ₪ Asus GTX 770 DC2OC 2GB ₪ Corsair Vengeance LP 2x4GB Kit ₪ FSP Raider 550 ₪ Kingston SSDNow V300 120GB ₪ WD Caviar Blue 1TB ₪ WD Mybook Essential 1TB ₪ Xigmatek Asgard Pro ₪ Logitech DFGT ₪ WD TV Live ₪ WD My Cloud 3TB ₪ Philips 42PFL7456H"

Ennek fényében írtam, hogy egy ilyen konfiggal rendelkező kollégától, nonszensz a spórolásra hivatkozni.
Ez csak egy reakció, a Te eszme futtatásodra.

(#41594) Peaceliker válasza stickermajom (#41587) üzenetére


Peaceliker
őstag

Persze, lehet spórolni, van 5k ért hűtő is …de akkor ne legyen elvárás , hogy halk legyen vagy /és tartós. Nem azzal van bajom, hogy ha vki nem szórja a pénzt (nekem sincs komoly gépem), de nem is várok el irreális dolgokat!!! Amikor úgy döntöttem, hogy halk hűtőre van szükségem, akkor zsebbe nyúltam. Tehát vagy -vagy! De az tény, hogy 50k s procihoz egy 5ks hűtő egy vicc …sztem.

"Oh my Goa'uld!"

(#41595) Zsmester89 válasza stickermajom (#41592) üzenetére


Zsmester89
őstag

Azért kíváncsi vagyok, h melyik házat fogod beszerezni. (R4 vagy nano
)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#41596) tranceplanet


tranceplanet
addikt

SK kíváncsi lennék a véleményedre!

Idézetem a fórumból: Vinyó kérdés

Válasz: katt

Valószínűleg a toshiba (hitachi) vinyó nem a legjobb választás volt, de lehet, hogy a ház is közre játszott a dologban. Én naívan gondoltam a Fractal mérnökei tudják mit terveznek, hogy a core 1000-ben vertikális kialakítást terveznek a vinyónak :F Ez az egyetlen ház eddig, amibe így raktam bele a vinyót, de azt hiszem az utolsó is :(

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#41597) stickermajom válasza #98593280 (#41593) üzenetére


stickermajom
addikt

Számítógép konfigurációról beszélünk. Nem TV-ről, nem médialejátszóról, nem másról. (Meg ugye elképzelhetetlen, hogy mindezt nem tegnap vettem egyszerre, és nem közbeszerzéssel, hogy még drágább legyen minden.)
Nyugodtan összeadogathatod a belépőszintű alaplapot, meg a használt CPU hűtőt, megsúgom nem lesz fél milliós konfigom (sajnos).

Ezáltal egyáltalán nem tartom nonszensznek a spórolásra hivatkozást. Vagy van egy olyan választó vonal, ahonnan már nem érdemes spórolni, lehet költeni dögivel a pénzt mindenre? Ha van is, nem hiszem, hogy egy i5-nél kezdődne..
Azt tartom nonszensznek, hogy más pénztárcájában turkálsz (mert azt teszed az összeadogatásoddal) igazolni próbálván egy általad felállított nézetet. Mert itt nem egy 5 ezer forintos kínai occó házról beszélünk, hanem egy a topic összefoglalójában is szereplő, általad is tesztelt és méltatott házról, ami funkciójában eddig tökéletesen megfelelt nekem is.
Szerintem drága házat venni olyan funkciókkal, amire nincs szükséged, csak azért, hogy az ne legyen olcsó magához a géphez képest: egyszerűen sznobság.

Mindegy, ezzel részemről befejeztem, valószínűleg nem fog közelíteni a véleményünk a világról.

(#41594) Peaceliker Hűtésen, vagy áramellátáson én sem spórolnék (nem is tettem), de az én szememben egy ház teljesen más dolog. Az 50k-s procihoz az 5k-s hűtő valóban vicc, de szerintem nem az ár, hanem a teljesítmény miatt. Ha 5-ért lenne olyan ajánlható hűtő, mint a duplájáért, akkor nyilván az előbbit venném, hiába kerülne 5-be.

(#41595) Zsmester89 A topic mostani folyását látva valószínűleg azt veszem amelyiket drágábban be tudom szerezni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41598) Morris


Morris
veterán

Ha már a procc hűtőknél tartunk, 10-12k környékén mi a legjobb választás? Tuning nincs, nem is lesz. Cél: minél hűvösebb es minél halkabb. Ha terhelés alatt üvölt, az nem érdekel.
Méret: max 164mm

[ Szerkesztve ]

(#41599) #98593280 válasza tranceplanet (#41596) üzenetére


#98593280
törölt tag

Én sem szoktam oldal irányban beszerelni merevlemezt.

(#41600) Rypejakten válasza Morris (#41598) üzenetére


Rypejakten
addikt

Scythe Ashura. igaz, hogy több egy ezressel, de messze a legjobb ár/érték arányú hűtő a piacon.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.