Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19551) Kiskokó válasza pulutodurumo (#19549) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ezt olvasd már el légyszives!
[link]
Vagyis bocsi akár a
[link] is szóba jöhet

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#19552) Kean_Sorbo válasza Kiskokó (#19551) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Én ugyanabban a cipőben járok mint te. Analóg sztereó erősítők szólnak nálam.
Nekem egy Asus Xonar DSX van a gépemben, igaz cserélt OPA-val (2604).
Szerintem egy ilyen erősítőhöz tökéletes választás lenne.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#19553) pulutodurumo válasza Kiskokó (#19551) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekem is DS-em van. :D Igaz én már régóta műveleti erősítőt cseréltem benne, már nem is tudom hol a gyárija, milyen volt a hangja azzal. Az áráért az sem egy rossz kártya, ráadásul nekem hibátlanul megy Win10 alatt is. Ha most kéne vennem valamit én külsőt választanék, mert kényelmesebb, több mindenhez használható. Akkor a legolcsóbb olyan kártyát kerestem, ami már jó is.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19554) Kiskokó válasza pulutodurumo (#19553) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na köszi szépen, nem fárasztalak tovább
Találtam raktáron X-FI HD SB-t péntekre itt is van.
:)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#19555) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Sziasztok.

Elgondolkodtam egy hangkártyán, az érdekel, hogy mostanában melyek felelnének meg az elvárásaimnak, habár első sorban csak kíváncsi vagyok rá. :D

Ár: 20-22k körül
Felhasználás: játékok, zenehallgatás, videónézés, és néha filmek
Hangkeltő: HyperX Cloud fejhallgatóra lenne kötve, ezért jó volna, ha a lenne a kártyán fejhallgató erősítő(jól gondolom? :B ). A kártyával hosszabb időre tervezek, az idő alatt nem kizárt 1-2 fejhallgató csere(és visszafele nem váltanék :N ).
Csatlakozók: 3,5mm kimenet és bemenet a fülesnek, PCI-E x1(PCI nincs) - a géppel való kommunikációért(a nagyobb rend érdekében előnyben részesítem a belső hangkártyákat, de ha egy külső annyival jobban teljesít, akkor megfontolom a dolgot).
Operációs rendszer: Windows 8.1 van most, de a Windows 10-re való csere hamarosan meg fog történni.
+Hangminőség: jó volna, ha egy közepesen drága(~60-65k) alaplapnál jobb jelet tudna a fejhallgató felé.

Eddig ezeket néztem:
-Asus Strix Soar > jókat mondanak róla, hátrány a gamer jelző lehet(+20% árban a többi, hasonló tudásúhoz képest :D ), illetve a PCI-E áramcsatlakozó(nem akarok kábeldzsungelt a gépházamban se)
-Asus Xonar DX > nem kér külön áramcsatlakozót, jókat mondanak erről is, de már régebbi konstrukció, ahogy látom
-Creative Sound Blaster Audigy RX > erről is jókat írnak, habár erről én kevesebb véleményt találtam, mint a többiről
-Creative Sound Blaster Z > természetesen erről is jókat írnak, van hozzá mikrofon(bár van a fejhallgatómon is - amúgy a kártyához járó mikrofonnak mennyire jó minőségű a hangja?), de sajnos piros színű. :(

[ Szerkesztve ]

(#19556) ViZion válasza DR|FTK|NG (#19555) üzenetére


ViZion
félisten

Xonar DX-hez a floppy tápcsati kell... Nekem ez a legszimpibb, de majd mondják.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19557) Kiskokó válasza DR|FTK|NG (#19555) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hello,
Nem vagyok hozzáértő de mostanság jártam körbe a hangkártya/DAC témát.
Többször is említették hogy ha jobb féle alaplapom van akkor annak az integrálta simán lehet jó és egy Xonar DS mondjuk kb nem is előrelépés, szal látom neked 60Ks alaplapod van szerintem az már elég erős sansz hogy jobb féle legyen az integrált, Nézz utána hátha nem érdemes venni.
De ezt ne vedd készpénznek én amúgy nem értek hozzá. de nekem ez jött le abból amiket mondtak.

Szerk közben látom te a Drágább DX-et írtad.. hát nem tudom. majd valaki hozzáértő megmondja!

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#19558) Inc.corp. válasza DR|FTK|NG (#19555) üzenetére


Inc.corp.
tag

Üdv
A 20-22K-ba nem fér bele az ASUS Soar és a Creative Z sem, legfeljebb használtan, vagy OEM változatban (Creative Z). Nekem egy X-fi HD volt az első kártyám zenéhez (+Sennheiser HD 555) és nem is válok meg tőle, a játékhoz (+Genius 6000) az előzőből adódott a Z. A HD zenében jobb egy picit, tisztább és jobb a sztereó képe, a Z a sokpontegyben ad plusz hangzást (talán az EAX 5.0 miatt) vmint a Z-nél külön van fejhallgató kimenet, így egyszerre lehet rádugni az erősítőt is (mondjuk ez egy előlapi kivezetéssel is megoldható). A mikrofonját én nem próbáltam (eddig azt hittem, hogy csak mintegy bemérőmikrofonként adták hozzá) Én egy olcsóbb fajta asztali dinamikus irányított mikrofont használok, a hangszórókból nem hallatszik be semmi (pl.TS-nél) A piros led világítás engem nem zavar, mondjuk az sem szokott érdekelni, hogyan néz ki egy kártya, inkább az, hogy mit tud. Mindkét kártya ebben a kategóriában számomra teljesen megfelelő. Az RX-ről én sem találtam túl sokat, ez talán azért van, mert aki külön hangkártyát vásárol, akkor inkább kiad plusz 6-8K-t egy négymagos procival felszerelt típusért. Az ASUS kártyáimnál win7 és win10 alatt is (Xonar D1, Xonar DGX) különböző konfigokban fagyások, gyenge mikrofon, nem állítható hangszórótávolság és bal oldali elnémulások voltak tapasztalhatóak. Ezért hagytam ki az ASUS-t.

(#19559) DR|FTK|NG válasza ViZion (#19556) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Köszönöm. :(


Kiskokó(#19557)
Szia.

Köszönöm. :R
A Rightmark szerint azok, amiket írtam(legalább a Creative Z :D ), jobbak.


Inc.corp.(#19558)
Szia.

Köszönöm. :R
Plusz pár ezerbe még nem halok bele, de sokkal több ne nagyon legyen. :D
Eddig nekem a Creative Z a legszimpatikusabb, elég népszerű kártya is. Ezen a LED fénye mennyire zavaró?

(#19560) Popes válasza DR|FTK|NG (#19559) üzenetére


Popes
őstag

Elég erős fénye van a lednek, de ha nagyon zavar elcsíped a lábát és problem solved. :DDD (vagy csak simán leragasztod, vagy húzol rá egy darab zsugorcsövet)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#19561) DR|FTK|NG válasza Popes (#19560) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Mennyire garivesztéses levenni a piros burkolatot? :D

(#19562) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Na srácok megjött az X-FI HD.

Hát a hangcuccom még nem jött meg [link]
Én 100ért vettem ezt.

Kiváncsi vagyok milyen lesz mert a régi Panasonic Hifimbe mintha visszatért volna az élet!
Hangzásban is észreveszem még a botfülemmel is, hangerőben meg végképp!!

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#19563) Popes válasza DR|FTK|NG (#19561) üzenetére


Popes
őstag

Szerintem nincs matricázva, de én használtan vettem ezért nem tuti.

Deus ex machina

(#19564) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A lányom szeret énekelni és kapott egy Shure SV 200-as mikrofont, megvettük a megfelelő csatlakozót a laptopjához, de nem tud vele hangfelvételt készíteni a laptopjára, csak a fiam asztali gépén. Ha veszünk egy USB-s külső hangkártyát az megoldhatja a dolgot, és ha igen, akkor milyet javasoltok elfogadható árban?

Köszönöm a segítséget!

(#19565) Inc.corp. válasza DR|FTK|NG (#19561) üzenetére


Inc.corp.
tag

DR: Az a piros lenne az E.M.I."pajzs" Nem tudom, hogy ennek mekkora jelentősége van valójában, de keress OEM verziót, azon nincs burkolat és azt hiszem led sincs, vmint olcsóbb is.

szagnes69: Nem írtad, hogy egyáltalán szól-e a laposon a mikrofon vagy a mostanság divatos egy rca-s bemenet van rajta mint pl. a mobiltelefonokon, mert akkor kötészeti probléma is lehet az 6.3/3.5 rca átalakítónál. Ez egy dinamikus 600Ohm-os mikrofon, amúgy is jót tenne neki pl.egy Creative X-fi HD (vagy ettől felfelé), meg a hallgatásnak is.

(#19566) proof88


proof88
addikt

Sziasztok,

beszereztem egy Sound Blaster Z-t. Még nem próbáltam ki, de mindenképpen leírom a véleményemet majd. Azért ezt vettem meg, mert nem írtatok róla negatív véleményt és féláron lehetett a Creative-tól beszerezni a héten. Gondoltam kipróbálom, hátha észreveszek hangzásban valamit. Jelenleg nem igazán használok fejhallgatót, egy sztereo hangfalszettem van: Edifier R1900T II. Bár a Creative cuccait inkább játékhoz ajánljátok, remélem kihallok valami extrát majd zenék közben is. Főleg dnb-t hallgatok, de nem annyira a mélyek érdekelnek, hanem van néhány mixem ahol eléggé összemosódnak a dolgok, és nem vagyok benne biztos hogy ez a forrás (mix) minősége miatt van vagy sem.
Játszáshoz 1 éve nincs vga-m, azt is most fogok majd beszerezni.

BTW azért is leszek kíváncsi, mert az alaplapomon ALC1150 van (Purity Sound 2 egy ASRock Z97 Extreme4-en).

Zenehallgatáshoz winampot szoktam használni. Ezt cseréljem le, vagy valaki írta hogy be lehet benne állítani ASIO-t, az is jó? Miben jobb a foobar a winamphoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#19567) DR|FTK|NG válasza Popes (#19563) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Néztem videókat, ott se volt matrica.


Inc.corp.(#19565)
Köszönöm, megfogadom. :R


proof88(#19566)
Szia.

Még hétvégén is lehet?

[ Szerkesztve ]

(#19568) proof88 válasza DR|FTK|NG (#19567) üzenetére


proof88
addikt

Igen még tart a Cyber Week, itt nézd.
Viszont most nézem hogy nem is fél áron vettem, hanem csak 20%-os kedvezménnyel. :D Tehát így kb 24 ezerbe került. Amúgy 30-án rendeltem és meg is kaptam, nem számítottam rá mert a visszaigazoló levélben 06 - 14 Dec 2016 volt estimated delivery date-nek írva.
Szerintem az árral kapcsolatban benéztem valamit, mert most boltokban is látom hasonló áron. Többre emlékeztem. Na mindegy. :D

(#19569) proof88 válasza proof88 (#19568) üzenetére


proof88
addikt

Aha én azt néztem be hogy eredetileg a US-oldalt néztem, ott valóban 50% a kedvezmény. :D De sajnos ott csak USA-ba lehet rendelni. Az előző hsz-emben van a link az EU-s oldalhoz, onnan lehet Mo-ra is rendelni.

(#19570) Tomacko válasza proof88 (#19566) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

keress foobar2000-ből egy portable verziót amiben sok a kiegészítő a hang részhez. Így telepítés nélkül is ki tudod próbálni. Be állítgatod szépen és máris lesz hasonlítási lehetőséged a Winamphoz. Én a Winamp-ról sok éve le álltam, simán hallom a különbséget. De ehez "tanult" fül is kellhet, bár szerintem csak kis odafigyelés szükségeltetik inkább, mert tény, hogy nagy a különbség... hangban is :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#19571) proof88 válasza Tomacko (#19570) üzenetére


proof88
addikt

Köszönöm szépen! :)

Közben észrevettem hogy ha a Creative EU főoldalát nyitom meg, akkor azt írja hogy a mutatott promo kóddal 30% kedvezménnyel lehet vásárolni!

(#19572) Inc.corp. válasza proof88 (#19566) üzenetére


Inc.corp.
tag

https://logout.hu/cikk/zene_erintetlenul/teljes.html) .Win10 alatt nem tudom, hogy mi a helyzet, de vmi hasonló lehet.

(#19573) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hali
Tegnap kezdtem használni ugye az X-FI HD-t

Én winamp megrögzült vagyok de kipróbálom ezt a Foobar-t énis.
a Kérdésem mit ajánlott leszednem kiegészítésnek akár Winamphoz akár más programhoz, amit jót tesz a hangminőségnek és hangzásnak?
Olvastam ezt az ASIO-t vagy mi de nem tudom mi az.
Köszönöm
Hello

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#19574) proof88 válasza Kiskokó (#19573) üzenetére


proof88
addikt

Előző hsz-ben berakott logout cikket olvasd el. :)

(#19575) Tim82 válasza Kiskokó (#19573) üzenetére


Tim82
nagyúr

X-Fi HD + Foobar + Wasapi kapcsán anno írtam másvalakinek, hogyan érdemes *szerintem* beállítani.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19576) ViZion válasza Kiskokó (#19573) üzenetére


ViZion
félisten

X-Fi HD tud olyat, h nem kell kihúzni a fülewst, de átkapcsolod a hátsó line out kimenetre?
Játékra (csak stereo, semmi extra nem kell) ez inkább, vagy a javasolt LogiLink UA0211 Hi-Fi USB DAC? :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19577) proof88 válasza Inc.corp. (#19572) üzenetére


proof88
addikt

Felraktam a foobar-t és az ASIO plugint hozzá, beállítottam hogy azt használja. Bizonyos számokban néhol hallom a különbséget az ASIO és a DS output között, de elenyésző. Valószínűleg nem elég minőségi a forrás vagy nem tudom. :D
Az új hangkártyával eddig a legpozitívabb tapasztalatom az, hogy Warcraft III-ban bekapcsoltam az EAX-ot. Eddig ott a legnagyobb a különbség mert kicsit máshogy hallatszódnak a hangok. :)) Valami normális játékkal is ki kéne végre próbálnom, pl GTA IV, de még nincs meg a VGA.

(#19578) DarthSun válasza proof88 (#19577) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A Foobar- hoz inkább a Wasapi+SoX- et használd.

(#19579) ViZion válasza ViZion (#19576) üzenetére


ViZion
félisten

Logilink marhára nem tetszik :(((
CREATIVE SoundBlaster Z vs. X-Fi HD...
Csak sztereóban mi a különbség? Főleg játék a lényeg, zene kevésbé.
Úgy olvastam, h a X-Fi HD-hez kell füles erősítő, Z-ben van. Mondjuk volt már erősítő nélkül hajtva ez és azzal is szépen szólt azért. Árban kb. egyformák. ca. 25 k-ig a fene tudja mit is kellene nézni. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19580) Tim82 válasza ViZion (#19579) üzenetére


Tim82
nagyúr

Úgy olvastam, h a X-Fi HD-hez kell füles erősítő

Persze, 600 Ohm-os fejesekhez biztosan, de azért a beépített fejes erősítő is elkaristolgat úgy 300 Ohm-os fejesekig...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19581) ViZion válasza Tim82 (#19580) üzenetére


ViZion
félisten

További pro/con esetleg?
Főleg hangzás, hangkép érdekel. Xonar DX volt, szerettem is, ahhoz képest is jó, ha mondtok vmit róla. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19582) Tim82 válasza ViZion (#19581) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem volt Xonar DX-em, nem tudom hozzá viszonyítani. DG-m van a desktop gépben, azt nyilvánvalóan erőlködés nélkül lelépi.

Nekem kb. 3/4 évig volt, szerettem a hangját, aztán feljebb léptem. Driver nélkül használtam (mivel sima USB Class Audio-kompatibilis kütyü, Windows és Linux is kezeli magától is). Az biztos viszont, hogy driver nélkül nincs olyan, hogy átkapcsolás fejhallgatóról az RCA kimenetekre, ha be van dugva a fejes, alapértelmezetten arra fogja küldeni a hangot.

Ha 20-25k környékén keresnék USB-s hangkártyát/DAC-ot (és nem lenne fontos, hogy nem fog menni OTG-vel telefonnal - most már nekem ez is szempont), akkor hezitálás nélkül újra vennék X-Fi HD-t. Beyer DTX-910-zel használtam sokáig, azzal szerintem kiváló, sokáig élvezhető páros volt, de mivel fejesek terén is feljebb léptem, az X-Fi HD jelenleg apáméknál szolgálna, ha használnák. Ott egy Fiio E10K-t váltott a porgyűjtésben, annak szerintem számottevően rosszabb hangja volt.

Ja igen, ha rákeresel a topikban, akkor pont itt azt hiszem írtam is a hangjáról az E10K-val összevetve. Az E10K szerintem tök steril, hideg, unalmas hangú cucc, az X-Fi HD hozzá képest meleg, lágy, részletes, zenei.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19583) ViZion válasza Tim82 (#19582) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Nekem Beyer DTX710 van, elégedett vagyok vele, full hangerőre még nem tudtam tekerni. Amin még hallgatható, ott nem torzít, nekem elég minőségben is.

Már csak az a kérdés, h Amazon fakk... "This item does not ship to Hungary." :(((

Kiskokó: hol találtál ilyet? Bluechip-nél 38k... sokallom. Creative oldalán kb. 25k most.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19584) dime27 válasza ViZion (#19583) üzenetére


dime27
őstag

[link]

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#19585) ViZion válasza dime27 (#19584) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi!
Amazon ~18k, Creative oldalán ~25k... még körbenézek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19586) Inc.corp. válasza ViZion (#19585) üzenetére


Inc.corp.
tag

Üdv
Én is éppen most nézem, hogy itt ajánlgatom a HD-t és mindenhonnan eltűnt, ahol meg van ott meg elég drága lett. Most vettem 1hónapja egy havernak, tetszett neki az enyém. Én egy Sennheiser HD555-el használom, a Z-hez képest picit tisztábban szól, jobb a tere. A kezelőfelületen lehet kiválasztani, hogy a hangszórók szóljanak vagy a fejes. Alapból rácsatlakozáskor lekapcsolja. A játék és a film 5.1-ben a Z-ről megy, a mikrofon és zene a HD-ról.

(#19587) proof88 válasza Inc.corp. (#19586) üzenetére


proof88
addikt

Ennyire érzed a különbséget, hogy 2 hangkártyát használsz más-más tevékenységhez? :)

(#19588) Inc.corp. válasza proof88 (#19587) üzenetére


Inc.corp.
tag

Különbség az psze van, de akkora semmiképp, hogy két kártyát használjak csak úgy. A kettő árából plusz még egy pici, pedig már kijönne egy magasabb kategóriájú is (már ha egyáltalán meghallanám a változást:). A HD volt meg előbb, azután egyszer kipróbálásra kaptam kölcsön egy sokpontegyes szettet (ami végül nálam maradt) és nagyon tetszett (játékhoz elsősorban). Az alaplapin teszteltem, mivel a HD-n nem tudtam, és akkor jött a dilemma: HD elad és egy komolyabb kártya vagy marad és mellé egy belső. Az utóbbi mellett döntöttem, mivel vannak olyan melóim amik utazásos többnaposak és a céges-laptopos cincogás eléggé zsibbasztó (még fülessel is). Tehát:fogkefe,gatya,zokni,póló,X-fi HD,Senn HD555 és így mindig "otthon" vagyok:)

(#19589) proof88 válasza Inc.corp. (#19588) üzenetére


proof88
addikt

zsír :D

(#19590) gtasystem


gtasystem
őstag

sziasztok

egy pöppet elvesztem a hangkártya kérdésben, 2,0 sztereo 2x50w aktív hangfalas rendszerhez mit ajánlotok ami a legolcsóbb megoldás, de jobb mint az alaplapi realtek alc 662 és ki is tudom használni, tehát kapok is valamit a pénzemért nem csak placebo hatást.. :)
fejest szinte egyáltalán nem használok, játszani szoktam, filmet nézni és zenét hallgatni, ehhez kellene valami..
néztem a xonar ds-t mert az ára nem vészes, de ha vásárlás után még cserélni is kell rajta alkatrészt hogy szóljon is valahogy az eléggé hervasztó és optikai csatlakozóm sincs, ahogy nekem lejött a dts-hez az kell(?) szóval nem igazán értem, hogy mire is jó nekem akkor az a kártya..
a következő d1 az pedig már 20k feletti kategória amit amúgy megvennék ha tudnám hogy van értelme, de tele van a net "mi a francnak hangkártya" videókkal.. :U
valami épkézláb javaslatnak örülnék..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#19591) Kiskokó válasza ViZion (#19585) üzenetére


Kiskokó
veterán

Írtam Pm- is de ott lemaradta Link mert látom más CH-s oldaról beszéltek itt
[link]

Én innen vettem de előtte telón hivtam őket hogy tényleg van -e .. és látom érdemes is mert az enyém megjött de raktáron akkor is meg most is 5DB-ot ír!

Pont most álltak le a beszállításával/gyártásával vagy én nem tom igaz nem mai készülék ha jól látom 2011től kapható

Prof88 : valszeg azért használ 2 kártyát mert a zX-FI hd az stereo szal ha akarná se tudná 5.1 re használni. :P

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#19592) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Szeretnék venni egy USB-s külső hangkártyát. Néha laptopról hallgatnék zenét, amin csak HDMI és analóg kimenet van. Az 5.1-en pedig csak 1 db optikai bemenet, amibe a TV van kötve. Tudtok ajánlani olyan külső hangkártyát, amin van optikai kimenet? 20-30-40e Ft, de a 40e az már lélektani határ. Illetve kérdés még, hogy megoldható-e egy Toslink Optical Audio Switch-csel azt, hogy a TV és a leendő hangkártya között tudjak váltani. Esetleg tudtok ilyen switch-et is ajánlani? Kártyából az Asus Xonar-okat néztem, ha van olcsóbban minőségi cucc az sem lenne probléma. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#19593) Inc.corp. válasza DJ. Ru$y (#19592) üzenetére


Inc.corp.
tag

Üdv
Nincs USB a laptopon? Akkor hogyan telepítesz rá bármit is, lemezről? Ha még sincs akkor pl. itt nézz körül (http://www.hdmishop.hu/HDMI-konverter) lehet, hogy itt a másik kérdésedre is választ találsz. Az USB külső kártyáknál amiket néztél, vagy az U5 (ekkor kell egy SPDIF/toschlink átalakító) vagy az U7 amin van optikai kimenet, ill. a DAC topikban is körbenézhetsz.

(#19594) DJ. Ru$y válasza Inc.corp. (#19593) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

USB van a laptopon. Látom kicsit összekuszáltam a szálakat.
Laptop HDMI-re van kötve a TV, ez teljesen digitális. Laptop headphone jackre van kötve jelenleg (átmenetileg) az 5.1 egy jack - RCA kábellel. A TV az 5.1-re egy toshlink-es optikai kábellel van bekötve, nyilván utóbbinak hallhatóan jobb a minősége, mint a jack - RCA-nak még akkor is, ha a laptopról a TV-n keresztül hallgatok pl. zenét. Ezt szeretném úgy átalakítani, hogy a laptop USB-re kötök egy toshlink képes USB-s hangkártyát, amiből egy toshlink switchbe megy majd a kábel a TV kábelével együtt és a kapcsolóból megy az 5.1-be. Ehhez nekem nem kell semmilyen HDMI konverter, egy külső hangkártyát keresek ár/érték arányban a legjobbat toshlinkkel vagy átalakítóval és egy toshlink switch-et ilyet. Azért kérdeztem, hátha van valakinek bejáratott darabja, nekem nem kellene RCA, analóg jack kimenet, csak minőségi darabból nem nagyon találtam olyat, ami "csak" toshlink és jó árban megy, sem pedig ilyen switch-ről nem találtam infókat.

Köszi azért, hogy próbálsz segíteni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#19595) Inc.corp. válasza DJ. Ru$y (#19594) üzenetére


Inc.corp.
tag

Üdv
Így már kezdem érteni. Az 5.1 egy AV erősítő vagy egy PC-s szett? Mert ha régebbi AV és nincs HDMI csatlakozó akkor lehet, hogy jobban járnál ha lecserélnéd egy HDMI-s AV-re. Az USB-s kártya plusz átalakító plusz kábelek árát bele tudnád tenni az AV-ba. Ezen erősítők zenei tudása/minősége psze kompromisszumos dolog, de legalább egy mozdulattal kapcsolhatsz 2.0-2.1-et vmint most is ilyesmin hallgatsz zenét (gondolom). A hangfalakat is tudnád használni, vmint a HD audio formátumokat is tudná kezelni és két HDMI kábellel megoldottál mindent. Ha PC-s szett, akkor már gázos a dolog, legalábbis anyagilag, és akkor a te megoldásod marad.

(#19596) DJ. Ru$y válasza Inc.corp. (#19595) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Eszközcserére nincs megoldás. Nem vagyok audiofil, csak szeretnék digitálisra átállni. Ha a te példádat vesszük, akkor kell egy HDMI váltó ugyanúgy, ugyanis a laptopon egy HDMI van, ergo nem tudnám az erősítőt is táplálni arról a HDMI-ről, amiről a TV-t nyomom.

Ezeket a köröket én magamban lefutottam már mielőtt kérdeztem. Ezért kellene a külső kártya és egy optikai switch. Értem én amit te írsz, de hidd el, amit én szeretnék olcsóbb megoldás lenne. :R

Szóval akkor a Xonar U7 tud átalakítóval (amit adnak hozzá) toslinkes csatival optikát kipréselni magából?! Toslink switch-csel pedig akkor nincs senkinek tapasztalata?! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#19597) szagnes69 válasza Inc.corp. (#19565) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm, hogy válaszoltál, bár csak most vettem észre, mert nem tudom miért csak a félkövérrel írt szövegeket olvastam át. :(
Gyanítom, hogy az a helyzet áll fenn nálunk is, mint amit írtál. A laptopon csak egy RCA bement van, nincsen rajta külön mikrofon és fejhallgató bemenet, ezért vettünk egy átalakítót hozzá, de azzal sem tud felvételt készíteni. Az a legjobb laptop a házban, van még kettő öregecske laptop, amin van külön mikrofon és fejhallgató bemenet, de egyikkel sem működik csak a fiam asztali gépén.
Az általad belinkelt hangkártya tudná kezelni a helyzetet ebben az esetben?
Köszönöm a válaszodat! :))

(#19598) Inc.corp.


Inc.corp.
tag

DJ.Ru$y:Igen az U7-es variáció működik. A HDMI-hez nem kell két kimenet: laptop-HDMI-erősítő-HDMI-TV, de ez akkor tárgytalan.

szagnes69: mielőtt hangkártyát vásárolsz próbáld ki pl.ezt (már ha nem ilyet vettél) ( https://edigital.hu/jack-kabel-csatlakozo/kabel-delock-65344-sztereo-jack-apa-35-mm-2-x-stereo-jack-anya-adapter-35-mm-p260679 ), viszont mivel csak az asztali gépben működött, valószínűleg a laptopoknak kevés az erősítése egy ilyen dinamikus mikrofonhoz és szükség van hangkártyára. ASUS U5 vagy U7, Creative xfi-HD, vagy körbenézhetsz az aprón is.

[ Szerkesztve ]

(#19599) DJ. Ru$y válasza Inc.corp. (#19598) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs HDMI bemenete, csak kimenete az 5.1-nek így, TV-ről nem tudok rá hangot küldeni digitálisan, csak toslinken keresztül.

Köszi, akkor keresünk egy olcsó U7-et aztán eBay-ről meg próbálok nézni egy kapcsolót hozzá. Optikai kábelből esetleg otthoni használatra vannak ajánlások? Kellene legalább 2 db 1-2-3 m körül. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#19600) HANDO88


HANDO88
senior tag

Hali mindenkinek. Elhalálozott az alaplapi hangkarim ezért venni kéne valami használt cuccot.
5-6000 a max amit rá akarok áldozni.Pár tanácsot,ötletet meghallgatnék.
Egy jó öreg Ozaki 5.1-et kéne megszólaltatnia
Előre is köszi. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.