Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19451) frankdelgado válasza Bodz (#19449) üzenetére


frankdelgado
őstag

Most van egy Pana RP-HTF600 FEJESEM, MEG EGY TRUST GXT 330 AZ Xboxhoz. Gondolkozom egy cloud 2-n jelenleg....

(#19452) Bodz válasza Maxtreme (#19450) üzenetére


Bodz
nagyúr

Tadam... :D Vagy már nem fér bele az 50 körül kategóriába? :)

(#19451) frankdelgado: Azzal a Panával igen jó lenne egy Fiio E10K. Ha nagyon spórolni akarsz, esetleg K1.

[ Szerkesztve ]

(#19453) Maxtreme válasza Bodz (#19452) üzenetére


Maxtreme
addikt

hmm inkább 1x kicsit többet, hál isten ez nem olyan mint a többi hw hogy 1 év után kb semmit nem ér.. :D
Thx a tippet, sztem akkor ő lesz majd a befutó. :R

(#19454) Bodz válasza Maxtreme (#19453) üzenetére


Bodz
nagyúr

(#19455) SystemRoot válasza Bodz (#19449) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hali,
Igazából nem kötnek nagyon szigorú korlátok, de azért nem szeretnék megközelítőleg hasonló összeget rákölteni még a hangkártyára is, tehát mondjuk 40-50 körül gondoltam még, hogy rendben van, de efölött igazából szkeptikus vagyok, hogy mennyit nyerek vele igazán pluszban. A legnagyobb élménybeli előrelépést nekem eddig ennek a fülesnek a megvétele okozta, az előrelépés még a sima laptopi integrálttal is megdöbbentő volt számomra, ezért gondoltam, hogy egy külső X-Fi igazából már kivédené a leggyakoribb hangforrásbeli problémákat.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#19456) Maxtreme válasza Bodz (#19454) üzenetére


Maxtreme
addikt

:R

(#19457) mdav88


mdav88
senior tag

Sziasztok!

A régi dell 745 helyére szeretnék egy igazán kis fogyasztású platformot létrehozni, és egyben htpc-nek használni. Az AsRock QC5000m-itx/ph alaplapjára építkeznék, a házimozi többi része egy yamaha rx-v450 erősítő, és egy TV.

A TV hdmi-n kap képet. Az erősítő optikán kap hangot. Jelenleg egy Xonar DS látja el ezt a feladatot. Sajna az új szabványok miatt a hangkártyát nem tudom használni az új alaplapon, mindenképp cserélnem kell, mert optika sincs az asrock üdvöskéjén.
Kérdés, hogy mit érdemes ide venni, ha optikán megy ki a hang?

Ahogy a fórumot böngészem nagyjából az jött le, hogy akár az alaplapi optika is tökéletesen megfelelne, mert úgyis az erősítő végzi a munkát, de érdemes-e beruházni jobb hangkártyára, vagy egy alap is megteszi?
(xonar bevált így lehet maradnék itt)

(#19458) frankdelgado válasza Bodz (#19452) üzenetére


frankdelgado
őstag

Szóval akkor azt mondod, ezek a virtuális térhangzással kecsegtető kártyák nem hozzák az elvárható minőséget? Ezt a Fiio-t több helyen olvastam már ajánlottnak.

(#19459) frankdelgado válasza Bodz (#19449) üzenetére


frankdelgado
őstag

Kicsi utánaolvasgattam és ki is lőttem az asus meg a go pro-t. Tehát marad a fiio k1 vagy az ölümposz 2, ezekkel egy baj van csak, hogy nincs bemenet. Lehetne még a SB E1, azon van bemenet, viszont azt hangzásban lehúztad. Az astro mixampról továbbra sincs senkinek véleménye?

(#19460) Bodz válasza SystemRoot (#19455) üzenetére


Bodz
nagyúr

HRT MSII és Presenter 3.

(#19459) frankdelgado: Mármint milyen bemenetre gondolsz?
Vásárláskor ne az legyen a szempont, hogy milyen virtuális térhangzásos ökörséget tud. Nélküle is teljes lesz az életed, hidd el! :)

[ Szerkesztve ]

(#19461) frankdelgado válasza Bodz (#19460) üzenetére


frankdelgado
őstag

Mikrofon, ha szkájpolni akarok. Sajnos a brixen alapbol nincs ilyen :(

[ Szerkesztve ]

(#19462) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok,
rendszerem htpc-forrásomba keresek végre egy jó hangkártyát. nem sokcsatorna kell, hanem normális, minél jobb minőségű kétcsatornás hang.
két jelöltem van, de meghallgatás nélkül baromi nehéz a döntés:
egyik az asus Essence STX II, másik a Juli@ XTE – ESI lenne.
mindegyik pci-e, van rajta minden kimenet és úgy, ahogy nekem kell, de fogalma sincs, melyiknek a hangja illene jobban bele a rendszerembe.
mögöttük egy primare i21 erősítő ill. b&w hangfalak lennének.

ha valakinek van tapasztalata, gondolata, szívesen várom.
köszi!

(#19463) tomiwin32


tomiwin32
csendes tag

Szeretném megkérdezni egy HyperX Cloud I fejhallgatóval rendelkezem és milyen hangkártyát ajánlotok mellé? ALC1150 integrált hangkártyával nem annyira részletgazdag,mint a volt Xonar-omal ami csatlakozás miatt nem bÍrok használni és pl: SoundBlasterZ mennyire lenne előrelépés egy Xonar-hoz képest ár/teljesÍtmény illetve HyperX fejhallgatóhoz ?!
Válaszotokat előre is köszönöm!
Akinek esetleg tapasztalata van erről a párosról szÍvesen érdekelne^^

(#19464) Bodz válasza frankdelgado (#19461) üzenetére


Bodz
nagyúr

Aham. Hát akkor vagy veszel egy bármilyen 1000 forintos usb hangkártyát és lesz miki bemeneted, vagy pedig átnyergelsz X-Fi HD USB-re, azon eleve van.
Melyik Brix amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#19465) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Focusrite Scarlett 2i4 (2nd gen) hangkártya mennyire jó vétel az árához képest?
Itthoni studiozásra ,felvételezésre kéne vlmi értelmes megoldás olcsóbban.

:R

(#19466) Ablakos válasza TechN7ne (#19465) üzenetére


Ablakos
őstag

Steinberg UR22 MK2 43-45e körül. Cubase LE is jár hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#19467) frankdelgado válasza Bodz (#19464) üzenetére


frankdelgado
őstag

J1900. az az érdekes, hogy egy jack van rajta, mikrofon/fülhallgató jelzéssel. Azt gondoltam, h 4 pines megy bele, bedugtam hát a 4 pines fejhallgatómat, amit xone-hoz használok, füles van, de a mikrofont nem ismeri fel. Mindegy, ha a azt mondod h a fiio+a pana kielégíti audiofil igényeimet, akkor az lesz :).

(#19468) Maxtreme


Maxtreme
addikt

nem ide :B

[ Szerkesztve ]

(#19469) moha21 válasza TechN7ne (#19465) üzenetére


moha21
addikt

Ha esetleg érdekel egy fél hónapos UR 22 mk2m dobj egy P.Ü.-t! Nagyon elégedett vagyok a hangjával csak időközben bővült a csapat és kevés nekem ez a ki/bemenet szám.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19470) TechN7ne válasza moha21 (#19469) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szia

Ha van rajta midi bemenet érdekelhet ,abban az esetben írj rám. :R

(#19471) vico03


vico03
tag

Sziasztok!
Nem biztos hogy ebbe a topicba kellene írnom de még is ez (a hangkártya) áll a legközelebb hozzá.
Adott egy MSI G41-MP26 alaplap.
Az alaplapon csak analog 7.1 hangkimenet van, de mikor feltelepítem az MSI oldaláról letöltött hivatalos chipset (bármilyen op. rendszerrel, kipróbáltam win xp,7,8.1,10 ill. Ubuntu Linux) illetve audió drivereket a hangeszköznél megjelenik egy digitális (SPDIF) kimenet is, mely aktív használható, működőképes "lenne" csak én "nem tudom hogy hol van" tehát fizikálisan nincs az alaplapon digitális kimenetem...... :)
Kipróbáltam hogy az analóg front (zöld színű jack csati) kimenetet kötöttem össze egy mono jack-rca átalakítón keresztül egy digitális rca kábellal a házimozi erősítővel de az nem visz át digitális jelet, tehát nem dig. kimenet.
Milyen lehetőség van még, hol lehet az alaplapon SPDIF kimenet, vagy esetleg kel valamilyen csati vagy kábel amit az alaplapra kel csatlakoztatni hogy legyen digitális kimenetem?
Bocsánat ha hosszú voltam, remélem tudtok segíteni.
Előre is köszönöm!

(#19472) Kean_Sorbo válasza vico03 (#19471) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

A JSP1-es jelölésű az. A floppy és az UBS1-es port között található. (Alaplap kézikönyv, 18. oldal)

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#19473) vico03 válasza Kean_Sorbo (#19472) üzenetére


vico03
tag

Köszi.
És ezt milyen csatival illetve kábellal tudom összekötni a házimozi erősítővel?
Az erősítőn van optikai illetve coaxiális (rca) digitális bemenet is.

(#19474) Bodz válasza frankdelgado (#19467) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szerintem kielégítené az igényeid. :)
Ha egyben van, akkor valami ilyesmivel biztosan meg lehet oldani.

(#19475) Ouie válasza TechN7ne (#19465) üzenetére


Ouie
csendes tag

Focusrite Scarlett 2i4/2nd gen: megéri az árát!

Tudta? Ötterckvart után az egyszext MINDIG terckettőzött!

(#19476) frankdelgado válasza Bodz (#19474) üzenetére


frankdelgado
őstag

Köszi! Mondjuk el kellet gondolkoznom mikor szkàjpoltam utoljàra pc n.....màr csak az a kèrdès mellyik fiio legyen....mondjuk nincs 10 maki a kettő között, úgyhogy nem leszek fillèrb@szó...

(#19477) Kean_Sorbo válasza vico03 (#19473) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ilyet kell keresned.

[link]

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#19478) TechN7ne válasza Ouie (#19475) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hazahoztam ,jelenleg egy Steinberg CL1 et használok és hozzáképest semmi dinamikája nincs!
Monitorozás is gyenge, mikrofon hangra viszhangot rak stb. ez a Focusrite egy hatalmas parasztvakítás ,visszem vissza azonnal!

(#19479) vico03 válasza Kean_Sorbo (#19477) üzenetére


vico03
tag

Köszönöm szépen! :R

(#19480) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Senki nem vegyen Focusrite kártyát mert minden tekintetben gyenge!
Vissza kaptam a pénzemet hála....

(#19481) agaron


agaron
tag

Sziasztok!

Leginkabb fejhallgatohoz keresnek hangkartyat. Win10hez kellene. Mit ajanlotok inkabb?
Asus Xonar DG
Asus Xonar DS (csak ha a masik ketto mondjuk Win10-el problemas, es mondjuk ez nem)
ASUS Xonar U5

Kinek mik a tapasztalati Win10 alatt ezekkel a modellekkel?

Koszi elore is!

Steam Deck | PC | PS5

(#19482) Bodz válasza frankdelgado (#19476) üzenetére


Bodz
nagyúr

Praktikusabb az E10K. Vonalkimenete is van, analóg poti, állítható gain, stb. Ha belefér legyen az. :)

(#19483) madrac válasza agaron (#19481) üzenetére


madrac
őstag

Az Asus Xonar DX problémás Windows 10 alatt, legalábbis unified driver-rel kék halálozik. Asus oldalán is csak 2015-ös driver van hozzá, aminek gondolom dettó 2013 évi driver alapja van.... Most biztos nem xonart vennék...

(#19484) pulutodurumo válasza agaron (#19481) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én a DS-t gond nélkül használom Win10 alatt, a gyári és az UniXonar drivere is rendesen működik. De az U5 sem rossz választás, hiszen azt később is tudod használni szinte mindennel amin van USB.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19485) Maxtreme válasza madrac (#19483) üzenetére


Maxtreme
addikt

Én anno emiatt "kukáztam" a D1-et.
Remek kis kártya, de a driverei.... (próbáltam az unixonart is, olyannyira hogy kezdetek óta azt használtam.. természetesen tettem egy próbát a "gyárival" is)
Win7-nél kb 2 havonta, w10-en kb hetente elhallgatott a bal csatorna, amin csak driver reinstall segített. (nem egyedi eset, rengeteg xonar tulaj szív ezzel a problémával)
Emiatt is vettem creativeot, akiknek egyébként egy cseppet sincs jobb supportjuk, viszont a mostani kártyámmal legalább nincs semmiféle problémám...

[ Szerkesztve ]

(#19486) ku3ll3r


ku3ll3r
csendes tag

Sziasztok!

Hangkártyát szeretnék vásárolni, teljesen laikus vagyok a témában, de itteni hozzászólásokat azért már olvasgattam.
Szóval adott egy Genius SP-HF 1250B, illetve egy Siberia v2 headset. Ezeket tekintve nem tudom, hogy az only 2.0 változtat-e valamit az ajánlott halmazon..:) Amit mindenféleképp szeretnék, hogy mind a hangfal, mind a headset a hangkártyáról menjen. Azt sem tudom, hogy erre minden hangkártya képes-e, illetve ha igen milyen mód(ok)on. Az hogy a headset a front panelen vagy közvetlenül a kártyába van bedugva, az én szempontomból teljesen mindegy, azt már szintén nem tudom, hogy minőség szempontjából is így van-e.
Továbbá, ahogy láttam az is fontos kritérium, hogy jó lenne ha win10-en is működne a driver normálisan :D
Árat tekintve olyan 20k környékén meg szeretnék állni.

"Now I am become Death, the destroyer of worlds."

(#19487) P.O.C.


P.O.C.
tag

Sziasztok!

Zenehallgatásra (ha szabad olyan hülyén fogalmazni, hogy "minőségi" zenehallgatásra - persze ez erősen szubjektív) milyen külső USB-s hangkártyát ajánlanátok? Egyéni preferenciák is érdekelnének, kinek melyik, miért, stb. Nagyjából 50e forint környékén keresgélek.

A hangfalak adottak, én nagyon elégedett vagyok velük (szintén szubjektív). Eddig ilyent használtam, (szerintem teljesen szuper volt, de ismét szubjektív voltam :DDD )

Erről pl. vélemény, tapasztalat?
http://www.tascam.eu/en/us-2x2.html

(#19488) pulutodurumo válasza P.O.C. (#19487) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Itthonról a legolcsóbb amivel érdemes foglalkozni, az a SoundBlaster X-Fi HD, aztán a Focusrite-ok közt lehet nézelődni. Külföldről a kínaiak jöhetnek szóba: Musiland, SMSL. De a témában több a tapasztalat a DACos topikban.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19489) P.O.C. válasza pulutodurumo (#19488) üzenetére


P.O.C.
tag

Uhh bakker nem figyeltem, hogy van ilyen topik. Átnyargalok oda. Köszi! (a választ is!)

(#19490) madrac válasza Maxtreme (#19485) üzenetére


madrac
őstag

Én is unified drivert használok, csak a kezdetekben volt fent a gyári. Korábban Windows 10 alatt se volt ilyen BSOD szintű problémám még az anniversary update előtt, csak ugyanaz mint neked, hogy van amikor az előlapi kimeneten meghal az egyik oldal, de az W7 alatt is megvolt. Elég idegesítő volt már az is.
Nem tudok sok pénzt rászánni, de szívesen váltanék valami legalább ilyen szintű kártyára (PCI-E) aminek jó a Windows 10 driver támogatottsága, de nem nagyon látok alternatívákat. Azért az szánalmas kategória, hogy ennyire sz*rik a gyártó a támogatásra, vagy a C-media. Utolsó driver 2013-as.... Audiotrak, Auzentech kártyák még használtan is drágák, de ritkák is. A Creative X-Fi-t néztem most, de nem tudom.... Mindenesetre az Asus kártyái nálam a nem ajánlott kategóriába kerültek.

[ Szerkesztve ]

(#19491) Joezyka


Joezyka
senior tag

üdv!

bocsi az offért, csak másik topik kb kihalt és nem találom egyelőre a választ a bajomra :S
Szóval van egy xonar u7-em, eddig pöpecül működött, majd egyik napról a másikra elkezdett iszonyatosan torzíttani. (előzmény, hogy nem akarta felismerni, csak úgy, W7 prof 64 bit , előtte w10 pro 64 biten semmi baja nem volt, w7en is már jóideje használtam) Eltávolítottam a drivert, majd sok próbálkozás után mi a baja, csak simán windows eszközözöknél a windowssal kerestettem meg a drivert(betallóztam, azért hol keresse a gépen) és úgy működik, de ha csak simán a honlapról letöltött drivert használnom, akkor torzít, teljesen mindegy, hogy milyen beállításokkal.
Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a baja? Elég drága volt ahhoz, hogy ne tudjam rendesen kihasználni :(

Köszi.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#19492) alvarezlopez válasza Maxtreme (#19442) üzenetére


alvarezlopez
tag

USB 2.0 -ra nem érdemes hangkártyát kötni ha a stabilitás a lényeg. Alacsony az adatátviteli képessége és csak egyirányú. Néha recseghet vagy késhet a hang emiatt. Ellenben ha nem akarod leterhelni annyira a hangkarit beruházhatsz rá simán, semmit nem fogsz észrevenni belőle.
Ha a terhelhetőség a lényeg akkor firewire hangkarik közt érdemes nézegetni vagy PCIE.

(#19493) pulutodurumo válasza alvarezlopez (#19492) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Bocs, de ebből szinte semmi nem igaz. :W

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19494) joco33


joco33
csendes tag

Sziasztok!

Hangkártyát szeretnék vásárolni asus strix soar,vagy asus sonar u7.
Zenéhez,játékhoz,OMNITRONIC SHP-600 Hi-fi füleshez kellene.
Esetleg valami más ajánlás?

(#19495) Emb3rke


Emb3rke
tag

Sziasztok!

Amit szeretnék: Sennheiser - e825S típusú mikrofonom segítségével hanganyagot rögzíteni PC-n (illetve általános célokra használni - pl Skype)
( Amivel még rendelkezem: Alto ZMX862 típusú mixer. )

Jól tudom, hogy a mikrofonnal történő hangfelvételhez szükségem van mindenképpen egy USB audio interfészre (a mikrofonom XLR kábeles)?
Ha igen, milyen audio interfészt ajánlotok teljesen amatőr otthoni felhasználásra?

Köszönöm szépen előre is a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#19496) alvarezlopez válasza pulutodurumo (#19493) üzenetére


alvarezlopez
tag

Sajnos azért valamennyi igaz belőle én már megjártam ezt az utat és még a feszültségingadozást nem is említettem, ami még előjöhet egy gyengébb minőségű alaplapnál.
De neki jó az USB -s is zenehallgatásra, mert összemosódtak az emlékeim egy másik hozzószólással, aki midizni akart vele.

[ Szerkesztve ]

(#19497) B!K0


B!K0
csendes tag

Hali,

Hangkártyát szeretnék egy Asrock H61M/U3S3 laphoz.
Játékra és filmnézésre használnám.
Nem egészen a témába vágó dolog de, vásároltam egy új fülest és sajnos zúg, ezért is gondoltam egy hangkártya beszerzére, a hs új más füles is zúg a gépemben.

Gondolkodom még egy ház cserén is.

köszi

(#19498) dime27 válasza alvarezlopez (#19492) üzenetére


dime27
őstag

Nem tudom h nekem emiatt szűntek-e meg a problémáim de a Soundblaster usb-s hangkarimat eddig usb 2.0-ra kötöttem és folyamatosan elszállt a win 10 meg kifagyott stb...amiota átdugtam usb 3.0-ra lekopogom semmi ilyen jellegű hiba nem jött elő! ;) :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#19499) mobal válasza joco33 (#19494) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha W10-et tervezel én az U7 helyett X-Fi HD-t javaslom. Sajnos az U7 drivere nem működik (nekem nem működött) rendesen.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19500) Joezyka válasza Joezyka (#19491) üzenetére


Joezyka
senior tag

hehe, most már a w7 sem ismeri fel.
Ilyen hibával vajon vissza lehet küldeni gariba? :S
valakinek valami ötlete, hogy működjön ?

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.