Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19251) pulutodurumo válasza Ferdzsoo (#19250) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Fejhallgató erősítő és DAC topikban is érdemes kérdezősködni ha valami nem világos. :K

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19252) Darkcranio


Darkcranio
csendes tag

Sziasztok!

Xonar u7-en gondolkodtam, de ének felvételre kéne, a mikrofon megvan de XLR-es, most vegyek egy XLR>jack átalakítót vagy milyen jóminőségű XLR-es interfacet tudtok ajánlani?

(#19253) Ouie válasza Ferdzsoo (#19250) üzenetére


Ouie
csendes tag

Ha csak Windows Playback kell, akkor elsőnek a Foobar2000-t javaslom.

(Később a JRiver-t, de az fizetős.)

Tudta? Ötterckvart után az egyszext MINDIG terckettőzött!

(#19254) Rony949


Rony949
őstag

Üdv!
A fülesemhez (HyperX Cloud) és az alaplapomhoz (ASUS H97-Plus) tervezek venni egy hangkártyát. Főképp játékra és filmekre kéne.

Kérdéseim:
-Az alaplapom alapján megéri-e venni, nagy lenne a különbség hangzás terén?
-5.1-eset vagy 7.1-eset vegyek?
-És ezen belül mit lenne érdemes megvenni?

Amennyire néztem több fajta van és nem tudom mik a különbségek.

-ASUS Xonar DG
-ASUS Xonar DGX
-ASUS Xonar DS
-ASUS Xonar DSX
-ASUS Xonar DX/XD

Nekem ezek nem mondanak semmit, nem tudom mi a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#19255) spanglee001 válasza Rony949 (#19254) üzenetére


spanglee001
addikt

alaplapitól szinte bármi jobb, fejhallgató erősítőset a hyperxhez, az hogy 5.1 vagy 7.1 ha a fejessel használod akor tökmindegy, ha kötsz rá hangrendszert akkor vehetsz 7.1 est mert az tud 5.1 es lenni de fordítva nemigaz :DDD esetleg optikai/spdif kimenet sem gond ha van rajta. a belső hangkártyáknál előjöhet sistergés bugás zúgás a hangban és a mikrofonnál is, én a külső hangkártyát preferálom, itt ph-n biztosan találsz eladót (aláírásom) :DDD
volt DX em is de nekem nem tetszett a hangzás, nagyon nem, és még a mikrofon része is vállalhatatlan volt.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#19256) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Alaplapi kártyát van értelme kicserélni egy Creative Sound Blaster Audigy SE 7.1 SB570 kártyára?
Éreznék különbséget, ha egy Aiwa MK II 999 hifit kötnék össze vele optikai kábellel?

Játék nem lényeges, inkább zenében szeretnék különbséget.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#19257) spanglee001 válasza Fr@nkieWilde (#19256) üzenetére


spanglee001
addikt

sokan azt mondják, hogy optikai kábelen ugyanolyan jel jön bármilyen hangkártyáról, de érdekes módon nekem a külső hangkártyával sokkal jobban szól optika kábellel a hangprojektor mintha alaplapiról jönne optikain.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#19258) Darkcranio


Darkcranio
csendes tag

Esetleg válaszolna valaki?

[ Szerkesztve ]

(#19259) Nojbee


Nojbee
tag

Sziasztok!

Még néhány hónapja jártam erre, akkor viszont végül nem vettem fejhalgatót és ezért hangkártyát sem.
Most viszont úton van egy Beyerdynamic DT990 Pro, és hozzá szeretnék venni egy kártyát.
Nagyrészt játékra és filmezésre lesz használva.

Ezelőtt egy Phoebusom volt, ami tökéletesen megfelelt, viszont most külső usb-s hangkari kellene nekem.

Amiket nézegettem az U5 és U7, de ahogy látom a win10 nem birkózik meg velük?! :F
Néztem még az Audiotrak Prodigy Cube blacket, Creative X-Fi HD-t, Omnit, Terratec Aureon Xfire 8.0 HD-t, Sewell Direct Soundbox Pro. Melyiket lenne érdemes megvenni?

Esetleg más alternatíva? 30 fölé nem szeretnék menni.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#19260) spanglee001 válasza Nojbee (#19259) üzenetére


spanglee001
addikt

jött ki új driver a xonar u7 hez win10en is rendesen funkcionál. :K

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#19261) Nojbee válasza spanglee001 (#19260) üzenetére


Nojbee
tag

Akkor ha megerősít valaki, hogy jó választás a fejhallgatóhoz, akkor megy is a pü neked :P

Amúgy Phoebus-hoz képest milyen? Érezhető a különbség a Phoebus javára? Vagy kb egy szinten vannak?

[ Szerkesztve ]

(#19262) Jimy83 válasza Nojbee (#19261) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Üdv
Érdeklődnék hogy egy külső usb-s hangkártyát össze lehet-e hozni PS4-el?
[link]
egy ilyennel mondjuk.
Jelenleg egy ilyen konvertert használok :

Vagy valami komolyabb DAC kéne mint pl :
[link]
Az lényeg hogy PC-hez PS4-hez is tudjam használni.

[ Szerkesztve ]

(#19263) Nojbee válasza Nojbee (#19259) üzenetére


Nojbee
tag

250ohm verziorol van szó. Hangkártya mellé kellene vennem egy ampot is, hogy kihasználjam teljesen a fejhallgatót?

(#19264) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem egy hangkártyát, egy Creative SB Audigy 2ZS-t. Mit tudunk Win10 működésről róla? Működik minden gond nélkül? Mit ajánlanátok 10.000-ig esetleg helyette?

Ami a lényeg, az alap búgás ne legyen, részletességben előrelépés legyen tapasztalható (bár mellette a Breakaway is üzemelne a lehető legtisztább hangok és részletesség tükrében). Egy GA H61M-S2PV integrált vacka helyett lenne.

Előre is köszönöm a segítséget.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#19265) Tomacko válasza chester91 (#19264) üzenetére


Tomacko
senior tag

A legutolsó driver kiadásakor talán még a fejlesztők sem mertek gondolni a következő Win (10) nevére, nemhogy a driver fejlesztői a Creative-nál. Na de a lényeg, nekem is annyit dobott ki a böngésző keresője mint neked..... WIN7 drivert találtam hozzá csak. Aztán, hogy ennek ellenére működik-e ez a bőven 10 év feletti fejlesztésű kártya win10 mögött, sajnos passzolom :(

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#19266) chester91 válasza Tomacko (#19265) üzenetére


chester91
senior tag

Közben kiderült, nem, tesztelte egy eladó, úgy hogy más fele kell nézelődni. Jelenleg a befutó egy Creative X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro lehet, ez biztosan jó Win10 alá.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#19267) KRISSTUS válasza chester91 (#19264) üzenetére


KRISSTUS
tag

+ Tomacko

2 féle driver is van Audigy 2-höz (win10 unofficial)
KX-driver (ezt még nem próbáltam)
Daniel_K - a kártya müködik vele, de 1-2 alkalmazás nem telepíthetõ hozzá (Win XP only)

(#19268) oxedan


oxedan
csendes újonc

Sziasztok!
Van egy Asrock h97m pro4 alaplapom meg egy Steelseries siberia v2-őm. Megérné vennem egy hangkártyát, és ha igen milyet? Egy másik topicban láttam a Asus Xonar DGX hangkártyát, körülbelül ez az ár lenne megfelelő, csak nem tudom hogy javítana-e a hangzáson. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#19269) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!

Van végere már elfogatható minőségű fejesem és hangfalam
Superlux HD661
és Genius SP-HF1250B

szeretnék egy kellemes hangzású hangkártyát az integrál helyett.
sok hsz-t olvastam és a xonar dx vagy a sb z lenne ár/érték arányban elfogatható
jelenleg vacillálok de a xonart venném meg. Szerintetek?

Köszi a segítséget :R

(#19270) PuffySite


PuffySite
tag

Sziasztok!

Egy Logitech Z906-hoz milyen hangkártyát javasoltok?

Fontos szempont, hogy sokat hasznalom a gepet fejhallgatorol is, igy jo lenne valami olyan megoldas, amivel nem kell ki be dugogatni a kabeleket.

(#19271) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy létezik-e olyan hangkártya, ami win10 meghajtóval rendelkezik, de ugyanazokat a szolgáltatásokat nyújtja, mint a Terratec Aureon Universe annó?
- mic bemenet (előlapi panelen, teljes méretű jack - alapvetően gitárhoz)
- füles kimenet (előlapon)
- 5.1 keverés házimozihoz (analóg csatlakozóhoz is, tehát külön erősítőre nincs szükség, mehet rá a Genius sw-5.1)
- phono bemenet
Ahogy nézem a most kapható hangkártyákat, egyik fenti funkció hiányzik mindegyikről. :(

42

(#19272) chester91 válasza KRISSTUS (#19267) üzenetére


chester91
senior tag

Köszönöm a választ, végül nem próbálkozok vele, inkább egy X-FI Extreme lesz a befutó!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#19273) anderledani


anderledani
őstag

Sziasztok!
Arra az egy célra keresek a lehető legolcsóbban, akár használtan hangkártyát, hogy az SPDIF csatlakozással rendelkező erősítőmre a számítógépről a hangot 5.1-ben átvihessem. Az erősítőn TOSLINK és RCA digit koax van erre a célra. Az alaplapon csak a 6 jack. (előző 3 alaplapomon mindig volt TOSLINK és/vagy RCA koax nem tudom erre miért nem raktak...)
Előre is köszi :))

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#19274) pulutodurumo válasza anderledani (#19273) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Akkor neked egy USB-s xmos pont megoldaná a problémádat. Transzportnak jók, a fejeserősitőésdac topikban biztos tudnak ajánlani valami olcsó és jót.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19275) vmarci1


vmarci1
csendes tag

Sziasztok!. A kérdésem lehet már tárgyalva lett pár alkalommal de szükségét éreztem feltenni, ugyanis nagy összeg kiadása előtt szeretnék jól tájékozott lenni.

Szóval, nem régen váltottam alaplapot, egy MSI 970 Gaming-ra. Az alaplapon egy Realtek ALC 1150 integrált audio rendszer van, valami Audio Boost 2 dologgal. Nem értek igazán hozzá, az előző alaplapihoz képest ég és föld a különbség, de csak akkor ha fut a Soundblaster Cinema 2 program, ha azt kikapcsolom borzalmas a minőség. Viszont, én a gépet rendszeresen használom multimédiás célokra, zenehallgatásra, filmezésre, játékra is, és gondolkoztam egy dedikált hangkártya vásárlásán. Az alaplapi audio elvben 115 DB SNR.

Creative Soundblaster Z
Asus Rog Phobeus Solo

Ezeken a kártyákon gondolkozom, viszont az első 116DB, a második 118 DB, nem nagy a különbség az elvben 115 DB alaplapihoz képest, VISZONT, aki rendelkezik tapasztalattal, hogy megérné-e kérem segítsen. Érezhető minőségbeli javulás várható? ( Egy Razer Hammerhead pro V2 fülessel operálok jelenleg 32 Ohmos)

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#19276) pulutodurumo válasza vmarci1 (#19275) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Kicsit marós lesz, bocs.

1. - A jel-zaj viszony szinte semmit nem mond egy eszköz hangjáról, főleg nem magában. (Milyen konfigod van? Ööö hát 2GHz.)

2. - Hangcuccot hallgatni kell, nem a speckókat méregetni. Nagyon sokat elbír a papír, hazudik is minden gyártó.

3. - Azt a füldugót egy gyufás skatulya is kihajtja.

De hogy konstruktív is legyek: A SB Cinema programot felejtsd el. Hangkártyából a SoundBlaster Z jó választás, de az X-Fi HD még jobb, viheted ahova akarod.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19277) vmarci1 válasza pulutodurumo (#19276) üzenetére


vmarci1
csendes tag

Köszönöm a választ. Nem vagyok audio szakértő így azt írtam le amiket össze olvasgattam :)

(#19278) kaloz


kaloz
újonc

Sziasztok! ATH-M50 és Solo 6c meghajtásához integrált realtek kártya/előlapi jack csati helyett egy Sound Blaster X-Fi HD jelent az árával arányos előrelépést? Van esetleg árban és I/O terén hasonló, de jobb választás?

(#19279) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Találtam két elég hasonló kártyát.

- Creative SB X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro 7.1
- Creative SB X-Fi Platinum SB0460

Kinézetre ekte egyeznek google szerint, de annyira nem mozgok otthon a hangkártyák terén. Tudtok esetleg valami bővebbet mondani a különbségekről?

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#19280) pulutodurumo válasza kaloz (#19278) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Integrált, és főleg előlapi kivezetés helyett jó választás. Ezt mondják jónak ezen az árszinten (kivétel a kínai DAC-ok). Vagy esetleg Asus Xonar U5 vagy U7, azok sem rosszak.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19281) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Szoftveresen kicsit kezd elegem lenni a Hero VIII-on lévő SupremeFX-ből... A kérdés, hogy mire érné meg váltani?

Ami fontos, hogy optikai kimenet legyen, mert zenére a stereo is arról megy. Esetleg analóg is szóba jöhet, de ott csak cable/sat / mediaplayer bemeneten tudok hangot beküldeni az erősítőbe (Denon AVRX520BT). Front panel csatlakozó jó ha van, bár ez gondolom mondhatni alap.

Előre is köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19282) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Keresek egy egyszerű de elfogadható USB-s 5.1-es hangkártyát. Mit ajánlotok?

Előre is köszönöm!

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#19283) demmer123


demmer123
őstag

Milyen hangkártyát ajánlotok a fejhallgatómhoz ami jobb az alaplapomnál?

Jelenleg egy Hyperx Cloud 1 fejhallgatót használok.Alaplapomba a hangkártya specifikációja

7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC1150 Audio Codec)
- Premium Blu-ray Audio support
- Supports Surge Protection (ASRock Full Spike Protection)
- Supports Purity Sound™ 3
- Nichicon Fine Gold Series Audio Caps
- 115dB SNR DAC with differential amplifier
- TI® NE5532 Premium Headset Amplifier (Supports up to 600 ohm headsets)
- Pure Power-In
- Direct Drive Technology
- PCB isolate shielding
- Supports DTS Connect

Alaplapomba eléggé jónak mondható fejhallgató erősített hangkártya van benne.

Sound Blaster Z választanám sok különbség hallható lenne?Vagy nem éri meg a +20 ezret kicsi különbségért?

Valaki már ALC1150-ről váltott Sound Blaster Z-re?

Régebben tettem fel kérdést már de nem kaptam konkrét választ.
Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#19284) Popes válasza demmer123 (#19283) üzenetére


Popes
őstag

A lapomon hasonló paraméterekkel rendelkező hang van, egy 40Ohm-os AUDIO-TECHNICA ATH-AVC500-at próbáltam hajtani vele. A hang minősége nem volt rossz viszont mindent 100%-ra tolva is éreztem hogy hagy még bőven a fejhallgatóban.(pedig elég könnyen hajtható darab)
Külső hangkártyát terveztem de a sors úgy hozta hogy egy Sound Blaster Z lett belőle.
Hát ha attól félsz hogy nem hoz nagy változást akkor attól ne félj, teljesítménybe nem lehet egy lapon említeni egyik alaplapival sem.

Majd a szakik megmondják hogy van-e jobb alternatíva, én csak abban vagyok biztos hogy az ALC1150 nem tudja felvenni vele a versenyt. :)

Viszont engem meg az érdekelne ha valaki tud rá válaszolni hogy pl egy X-FI HD hogy viszonyul a SB Z-hez?
Csak a minőségre és a teljesítményre vagyok kíváncsi, az 5.1 nem gond hogy nincs az X-FI-n.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#19285) hackeeeee válasza hackeeeee (#19281) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Xonar DX-re esett a választás.

Véleményem szubjektív...

(#19286) Popes válasza hackeeeee (#19285) üzenetére


Popes
őstag

Úgy látom ez itt az önálló döntések topikja. :DDD (nem sok válasz van mostanában)

Nézegettem én is ebben az árkategóriában a DX-et.
Mik voltak még a kalapban nálad?

Deus ex machina

(#19287) hackeeeee válasza Popes (#19286) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, mivel a DDL-re szükségem van, ez szűkítette a kört, de ettől függetlenül is.. Ugye a kiindulási alap a DGX volt, majd a DX, a Soar, és még nézegettem az U5-t. Plusz nézegettem még nagyobbat ~30k-ig bezárólag, de erről a kategóriáról már lemondtam, inkább. :)

Olvasgatva a tapasztalatokat, az U5-ről so gyorsan lemondtam. A Soar azért is esett ki, mert nem tud Dolby-t, és a Dolby Live-ra szükségem van. Igaz nem sűrűn használom, de néha igen, így nem árt ha van.

A DX-en pedig agyaltam sokat, de úgy voltam vele, hogy ha már beruházok, akkor veszek valami nagyobbacskát, és egy időre jó lesz. :)

Véleményem szubjektív...

(#19288) Popes válasza hackeeeee (#19287) üzenetére


Popes
őstag

Nekem csak a fejhallgatóhoz kellett valami ami jól meg tudja hajtani de így is sokat keresgéltem a 25K alatti kategóriában.
Az U5 U7-et én is hamar kilőttem, a DGX meg még nagyon belépő szint.(bár az ára szimpatikusabb lett volna :D )
Sima sztereót vadásztam de most hogy írod a DDL-t, lehet nem is baj hogy nem sikerült külsőt vennem mert az SB Z legalább ezeket is tudja.(mondjuk engem a teljesítmény érdekelt és arról a Head-Fi-n olvassottak meggyőztek)

Azért majd leírhatnád hogy mennyire hozza azt amit vártál.

Deus ex machina

(#19289) hackeeeee válasza Popes (#19288) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapból Én optikán használnám, vagy optikán is. Lehet meghajtom analógról is, aztán majd meglátjuk. De főként csak digitális bemenet van az erősítőmön. 2 bemenethez tartozik stereo analóg.

Minden más VGA-ról megy, HDMI-n, szal nagyon extra nem kell, viszont néha, a DDL miatt kellett valami komolyabb, meglátjuk. :) Mert ugye ezt a VGA nem tudja.

Plusz a frontpanel erősített, ami fontos. Meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19290) demmer123 válasza Popes (#19284) üzenetére


demmer123
őstag

És neked melyik verzió van?

Ez az oem vagy a burkolatos?

Amúgy van hangzás különbség a kettő között ?

Oem és Burkolatos között?Mert árban kb 5-ezer Ft különbség van.

Néztem gyári oldalt specifikációk egyeznek.

(#19291) Popes válasza demmer123 (#19290) üzenetére


Popes
őstag

Tudomásom szerint az oem hez képest csak a burkolat a különbség +járt hozzá egy mikrofon, sőt a Zx is ugyan ez csak ott még jár hozzá az ACM modul.(ami szép de volt rá panasz hogy az ACM-et használva rontja a hangminőséget)

Amúgy az enyém nem oem, de le tudnék mondani a piros fényárról amit csinál. :D

Az SB-Z amúgy a brutális teljesítményen kívül a játékban lepett meg a térábrázolással, bár ez lehet az SB szoftver érdeme de teljesen más úgy játszani hogy mindent kis neszt a megfelelő irányból hall az ember.(fejhallgatóban is)

hackeeeee Leld benne örömed sokáig! :)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#19292) hackeeeee válasza Popes (#19291) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kíváncsian várom, hogy milyen lesz.

Régóta szerettem volna már Xonar-t, nagyjából a D2X óta, de mindig úgy alakult, hogy nem lett. Most, hogy kicsit teleszaladt a hócipőm a SupremeFX-el, úgy döntöttem, hogy ideje lesz meglépni.

Véleményem szubjektív...

(#19293) demmer123 válasza Popes (#19291) üzenetére


demmer123
őstag

Én Oemet néztem ki.Piros dizájn nem is illene a gépembe.

De ha végül a burkolatos verziót veszem a ledet meg lehet oldani.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19294) Popes válasza hackeeeee (#19292) üzenetére


Popes
őstag

Egy hátránya van, hogy rengeteg zenémet újra be kell szerezni mert ami gyengébb technikán nem volt annyira zavaró most iszonyatosan tudnak szólni a régebbi MP3-ak vagy gyengébb minőségű CD-k.(gyakorlatilag hallgathatatlanok)
Bár már egy jó ideje Flac alá nem megyek de van amit nehéz(vagy szinte lehetetlen) levadászni.

demmer123

Simán elcsípném a lábát oldalcsípővel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#19295) hackeeeee válasza Popes (#19294) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Éna arra leszek kíváncsi, hogy optikán is lesz-e különbség.

Véleményem szubjektív...

(#19296) fotobolond


fotobolond
tag

Sziasztok!

Hangkártya választásban kérnék segítséget, a fórumot visszaolvasva nem találtam egyértelmű válaszokat.

Jelenleg egy Xonar DX-t használok a gépemben, de hamarosan konfig cserém lesz, ami Win 10 (op rendszer cserét is magával hoz. Ez utóbbi figyelembevételével keresek hangkártyát, elsősorban zenehalhatás (2.0, Polk Audio hangfalak) céljára.

Érdemes e megtartatom a Xonar Dx-t , vagy a Win 10 és hangmínőséget is figyelmbe véve más modellekben gondolkodjak? A keret 30 ezer Ft. Amennyiben csere lesz milyen megoldást (külső vagy belső) érdemes előtérbe helyezni?

Típusok:
Soundblaster Z
Soundblaster X-FI HD

Asus Xonar U7
Xonar DX

Köszönöm, üdv:

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#19297) Kean_Sorbo válasza fotobolond (#19296) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Szerintem nem érdemes cserélni.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#19298) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Felmerült még egy kérdéskör itt a hangkártya kapcsán, hogy aki használta már a Creative SB Z-t, mondja, hogy a szoftverrel sokat lehet szenvedni, és inkább Asus Xonar-t ajánl. Vélemény? Valamint ami még kérdés, mert a küllemre is tetszetős, PCIe-es Xonar 50-nél kezdődik PCX-en, viszont nyilván ennyit nem szánnék rá. A Strix-ek milyen viszonyban vannak a Xonar-hoz képest?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#19299) Popes válasza chester91 (#19298) üzenetére


Popes
őstag

Konkrétan mivel lehet sokat szenvedni?
Lehet nem használom minden részét de eddig én nem szenvedtem vele Win10 alatt.

Deus ex machina

(#19300) chester91 válasza Popes (#19299) üzenetére


chester91
senior tag

Ezt egyelőre nem beszéltem meg vele, de rákérdezek nála. Alapvetően szimpatikusabb nekem a Creative, jelenleg egy 12 éves 5.1-et használok tőlük, és azon kívül hogy ezer éves, semmi baja, csodálatosan szól igy is, ha az alapjai hang kártyát megtamogatom a breakaway-jel.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.