Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19301) demmer123


demmer123
őstag

Melyik lenne szerintetek a jobb megoldás?

[link]

Asus Xonar DSX és bele egy műveleti erősítő OPA 2604 AP

[link]

Vagy egy Creative Sound Blaster Z ?

(#19302) moha21


moha21
addikt

Üdv!

Audio-Technica ATH-M50x füleshez keresnék valamilyen USB-s külső hangkártyát. Felhasználás : zene hallgatás és amatőr szintű mixelgetés, szerkesztgetés. Mivel a fülesen kívül erősítő is kerülne rá ezért nem ártana a 2 kimenet. Esi u22xt néztem elsőnek, de azt mondta ismerősöm nem olyan szép szerinte a hangja. Valami hasonlót keresek, vagy jó lehet ez is?
50k a felső határ. Illetve örülnék, ha szoftveres támogatottság is rendben lenne.
Köszönöm a segítséget! :R

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19303) moha21 válasza moha21 (#19302) üzenetére


moha21
addikt

steinberg ur22mk2

focusritesolo2ndgen

Az utóbbi miért olcsóbb ennyivel?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19304) pulutodurumo válasza moha21 (#19303) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A fejhallgató erősítő és DAC topikban voltál már? Ott is biztos kapnál tippet.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19305) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Meglett a Xonar DX, barátkozunk. :)

Véleményem szubjektív...

(#19306) moha21 válasza pulutodurumo (#19304) üzenetére


moha21
addikt

Szia!

Nem voltak, de köszönöm a tippet! :R

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19307) Kean_Sorbo válasza demmer123 (#19301) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Szerintem DSX+2604.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#19308) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Egy Sennheiser Game Zero-hoz kérnék hangkártya javaslatokat.

Az ok amiért nem lesz neki elég az alaplapi mert 150 Ohm-os driverek vannak benne, szóval a fő cél az valami minőségi jó hangot produkáló, fejhallgató erősítővel rendelkező hangkártya!

Előre is köszönöm a segítségeket!

Üdv.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#19309) demmer123 válasza Kean_Sorbo (#19307) üzenetére


demmer123
őstag

És az jobb lenne mint a Creative Sound Blaster Z?

Mármint jobban szólna ?

Mivel néztem a műveleti erősítővel is kevesebb lenne a jel zaj

asusal 107 dB

creatival 116 dB

(#19310) Kean_Sorbo válasza demmer123 (#19309) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Jobb.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#19311) furumc


furumc
tag

Sziasztok!

Vettem egy Denon Ceol Piccolo n4-et, elsősorban zenehallgatásra.
Kérdésem az lenne, hogy az alaplapi hangkártyával is szerintetek ugyanolyan jó minőségben megy át a számítógépen lejátszott zene optikai kábelen, mintha vennék egy különálló hangkártyát?
Analóg kábelen hallottam zajt, de optikain semmit.
Sőt, internetrádió is ugyanúgy, ugyanolyan dinamikával szól, mintha magán a készüléken játszanám le!
Kérdésem arra irányulna, hogy érdemes-e beruháznom jóval drágább, minőségibb kártyára?
Netrádió rippelésben játszik ez szerepet egyáltalán?

Előre is köszönöm, ha valaki tud válaszolni!
Üdv

(#19312) peq válasza furumc (#19311) üzenetére


peq
aktív tag

Hali!

ASUS Xonar DX kártyám ASIOban tökéletesn működik foobar2000 alatt. A gond akkor kezdődik, ha netezek, és új lapokat nyitok meg. Minden egyes alkalommal pár tizedmásodperces csúszás/recsegés/torzulás hallható. Ha csak az elsődleges hangillesztőre állítom, nem tapasztalható a probléma. Mi lehet a baj? Ég és föld a különbség a kettő között, így örülnék ha az ASIO maradna recsegés nélkül.. :U

Genius 3000A, 24/48khz, 1.75 UniXonar driver

(#19313) pulutodurumo válasza furumc (#19311) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mivel optikán adat megy nem "hang", így a Denon végzi a DA konverziót. Szerintem maradhat az alaplapi. Jóval drágább cuccra még nem érdemes költeni.

peq: Nem bírja a gép a tempót. Az ASIO késleltetését tedd magasabbra (tálcán), és a buffer növelése is segíthet (foobar).

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19314) hackeeeee válasza peq (#19312) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem spontán beakad.

Viszont nem bántottam még az Asio beállításokat.

Véleményem szubjektív...

(#19315) peq válasza hackeeeee (#19314) üzenetére


peq
aktív tag

A gépsas tökéletesen bírja - 24bit, 96khz ultra resampling, 1ms latency, 50ms buffer

A megoldás meglehetősen mókás és egyszerű. Asus hangkártya topicban segített egy fórumtárs - rendszergazda jogosultsággal kell elindítani. Egyébként wasapival rg jogosultság nélkül is tökéletesen ment, de az asio mintha dinamikusabban szólna. Probléma megoldva!

(#19316) hackeeeee válasza peq (#19315) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Wasapi-val itt sincs semmi gond, az Asio akad meg. Nekem is most Uni van fent, más ok miatt, 1.80a r3.

Pl. szólt a Foobar, YT-n elindult volna valami videó, és megakadt.

Jé, XonarSwitch->Asio driver settings-ben átlőttem a Latency-t 1ms-re, a bit depth maradt 16 bit, mert nincs más, így elsőre átváltott a YT videó hangjára, ha bezártam, vissza foobar-ra. Ez jó, még próbálgatom, köszi. :) Én nem lőttem át 96KHz-re, mert sokminden, 44.1.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19317) PuMbA válasza peq (#19312) üzenetére


PuMbA
titán

" Ég és föld a különbség a kettő között, így örülnék ha az ASIO maradna recsegés nélkül.."

Válts Windows 10-re, az minden kimeneten ugyanúgy szól :DDD

(#19318) hackeeeee válasza PuMbA (#19317) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az Asio kicsit talán dinamikusabbnak tűnik, bár a fene tudja, lehet, hogy nem az.

Véleményem szubjektív...

(#19319) PuMbA válasza hackeeeee (#19318) üzenetére


PuMbA
titán

Nem értem, hogy miért van nálad csak 16 bit, mint kiválasztható bitmélység :) Már 2006 óta minden integrált hangkártya tudja a 24bitet, ami a hangerő állítás miatt is lehet fontos.

[ Szerkesztve ]

(#19320) hackeeeee válasza PuMbA (#19319) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Update

Megtaláltam 32bit-ig, sorry. :R

Véleményem szubjektív...

(#19321) demmer123


demmer123
őstag

Szerintetek egy hangkártyánál fontos hogy legyen rajta EMI SHIELD(pajzs)?

Vagy ez úgy mond marketing vakítás?

Mert néztem a CREATIVE Z és OEM között nincs eltérés hangban csak árban.

Megér az EMI SHIELDES verzió 3-5 ezerrel többet ?

(#19322) peq válasza demmer123 (#19321) üzenetére


peq
aktív tag

Szerintem ha nincs kábelrengeteg vagy másik kártya a közvetlen közelében, nem hiszem, hogy számít. Egyébként te magad is csinálhatsz "védőpajzsot"

(#19323) demmer123 válasza peq (#19322) üzenetére


demmer123
őstag

Videó kártya fölött vagy alatta lenne pár centivel.Akkor gondolom jó lesz az OEM SHIELD nélküli változat nekem.Az úgy jó lesz nem?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19324) peq válasza demmer123 (#19323) üzenetére


peq
aktív tag

Ha a legutolsó slotba rakod, nem hiszem, hogy interferencia lenne. Ha mégis, ott a DIY guide amit linkeltem

(#19325) demmer123 válasza peq (#19324) üzenetére


demmer123
őstag

Utolsó előtti slotba lenne.Akkor úgy már lenne alaplapi zaj?

(#19326) peq válasza demmer123 (#19325) üzenetére


peq
aktív tag

Utolsóba miért nem teheted? Azért mert x16 még mehet bele x1

Vegyél Xonar DXet, és akkor megkíméled magad az emi gondolatától :D Egyébként kissé túlmisztifikált az egész. Régi gagyi alaplapi hangkariknál volt releváns, ma már - kiváltképp egy dedikált hangkarinál - nem jellemző a háttérzaj

(#19327) hackeeeee válasza peq (#19326) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem pont így van, mert 8*-ba van a vidkari, és felette van a kártya, 16*-ban.

Véleményem szubjektív...

(#19328) demmer123 válasza peq (#19326) üzenetére


demmer123
őstag

Mert ez nem olyan hosszú PCI Express foglalatú.

Csak a fura hogy mostani dedikált alaplap hangkártyánál lehet hallani ilyen alapzajt zúgást.Ha lenémítóm a fejhallgatót,illetve hangerő nélkül hallom.

[ Szerkesztve ]

(#19329) peq válasza demmer123 (#19328) üzenetére


peq
aktív tag

Ahogy fentebb is írtam, attól még pakolhatod a hosszabb sínbe. Egy X1es nyitott slotba is tehetsz 16os kártyát csak nyilván kisebb sávszéllel fog üzemelni. Esetedben ez nem áll fent. Nyugodtan tedd a hosszúba, nem lesz baja, tökéletesen menni fog.

Persze, mert egy vacak alaplapi, ráadásul AsRock. Ami gagyi, az gagyi is marad, marketnig ide vagy oda. Hiába dedikált alaplapi, attól még nincs külön chip rajta. A CPU-t kínozza a hangképzésért

(#19330) Laraxior


Laraxior
titán

Z906-hoz milyen hangkártyát ajánlotok?
Ez az alaplapi, X-Fi
Elég, vagy kell(ene) komolyabb? :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#19331) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, úgy néz ki majdcsak megbarátkozunk a DX-el, lassacskán rájövök, hogy hogyan működik a Xonar switch..

Volt egy érdekes anomáliám, mégpedig, hogy a Skype.exe-re, és az Origin.exe-re leállításkor hibaüznetet kaptam.

Ezt elméletben lehet sikerült orvosolnom, UNi Driver + C-Media panel segítségével, de még nem 100%.. Valszeg azért, mert az alapból nincs benne a GX mode, bár ez csak tipp.

@Laraxior: Nekem a Hero-n SupremeFX van, most "váltottam" DX-re.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19332) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Bocsi, hogy itt, csak valszeg hamarabb kapok választ. :) :R

Ha Foobar-ban ASIO kimenetet használok, és abban be van állítva a 24 bit, és ugye mivel a többsége annak amit hallgatok 44.1 KHz akkor jó így a beállítás? Ha pedig mondjuk 48. vagy 96KHz-t szeretnék, akkor pedig a Card sample-t tolom fel, igaz? Vagy alapból is érdemes 48/96KHz-re állítani a kimenetet? Normál körülmények között úgyis 16 bit, vagy érdemes ettől függetlenül is a system-bit depth-et fentebb tenni?

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19333) PuMbA válasza hackeeeee (#19332) üzenetére


PuMbA
titán

ASIO-nál automatikusan állítódik a mintavételezés a hallgatott anyagnak megfelelően :) Ez mi ez az ablak? Sosem láttam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#19334) hackeeeee válasza PuMbA (#19333) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, értem, köszi! :)

XonarSwitch.

Véleményem szubjektív...

(#19335) sarkadifeca


sarkadifeca
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne hozzátok! Vásárolni akarok egy ASUS Xonar DGX hangkártyát, és egyedül egy foglalatot tudok használni az alaplapon (a képen pirossal jelölt a a szabad foglalat). Jól olvastam a fórumon, hogy a PCI-E hangkártyát nyugodtan bele lehet rakni a PCI-E X16-os slotba működni fog?

A válaszokat előre is köszi !

Üdv

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#19336) DarthSun válasza sarkadifeca (#19335) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Működni fog, nyugodtan beleteheted abba a PCIe slotba.

(#19337) sarkadifeca válasza DarthSun (#19336) üzenetére


sarkadifeca
tag

Oké köszi szépen !

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#19338) hackeeeee válasza sarkadifeca (#19337) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem 16* foglalatban van a DX, és működik tökéletesen. Nyugodtan mehet abba. :K

Véleményem szubjektív...

(#19339) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

Eddigi Z97-es lapomban egy Asus Xonar DGX karesz volt, viszont most plaformot váltottam egy ilyen lapra:

MSI Z170M MORTAR

Ennyi minden szart összehordanak a lapról, hogy mennyire király hangja van.

... amit amúgy lesz.rnék normál esetben, viszont ha ki tudná váltani ez az integrált cucc a kis Xonar-omat, akkor újra tudnék 3 slotos VGA-kat betenni :)

Szerintetek?

(#19340) Popes válasza ittakary (#19339) üzenetére


Popes
őstag

Kipróbálod és meglátod hogy elég lesz-e, nekem tetszett az MSI lapomon leledző hangkeltő, viszont akár milyen szépeket is írtak róla, teljesítményben még külön megtáplálva sem veszi fel a versenyt egy normális hangkártyával.
Ha nincs szükséged a fejhallgatóhoz nagyobb teljesítményre, akár még jó is lehet. :)

Deus ex machina

(#19341) ittakary válasza Popes (#19340) üzenetére


ittakary
nagyúr

fejhallgatóm sincs

zenét YT-ról hallgatok, esetleg Spotifyról, szóval semmi lossless audiofilkodás

hangfalaim: Genius SP HF 200X

esetleg játszom...

na jó ki fogom próbálni saját magam, hogy van e különbség :)

(#19342) hackeeeee válasza ittakary (#19339) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem SupremeFX van a Hero-n, és sokkal jobb a DX.

Szoftveresen szaladt vele kicsit tele a hócipőm, ezért váltottam.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19343) PacalPöri


PacalPöri
csendes újonc

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Az elmúlt 11 évben alaplapra forrasztott zajkeltőm volt, és szeretnék némileg minőségibb hangeszközre beruházni. Valószínűleg stereo hangszórókhoz lenne szükségem egy jó kártyára. Visszaolvasva a fórumot, a Xonar DX-et sokan dicsértétek, viszont nekem csak PCI foglalatom van úgyhogy a D1-re vagy U5-re gondoltam. Az 5.1-es rendszerem most döglött be a mélynyomó tekintetében úgyhogy új hangfalakat is venni akarok, viszont most már stereo rendszerben gondolkodom, abból pedig kicsit komolyabbat szeretnék venni. A cél a minőségibb zenehallgatás, filmnézés egyáltalán nem lesz, játék se nagyon, ha mégis akkor csak nagyon alap játékok, amelyeknél a térhangzás annyira nem lényeg. A teljes keret ami a hangkártyára és a dobozokra van 200e Ft.

A kérdésem csak annyi, hogy a Xonar D1 nem túlságosan sok-e egy sztereo rendszernek, illetve hogy az U5 nem lenne-e jobb befektetés, mert PCI csatlakozó nem biztos hogy lesz a jövőbeli gépemen?

(#19344) pulutodurumo válasza PacalPöri (#19343) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha zenére kell és nem másra, akkor ITT is tudnak segíteni a srácok. Kifejezetten erre vannak kihegyezve abban a topikban.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19345) ittakary válasza hackeeeee (#19342) üzenetére


ittakary
nagyúr

Xonar DX van neked?

ugye tudod hogy a Xonar DG(X) az negyedannyiba kerül?

[ Szerkesztve ]

(#19346) Popes válasza ittakary (#19345) üzenetére


Popes
őstag

Csak fele. :D

Deus ex machina

(#19347) hackeeeee válasza ittakary (#19345) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, Nekem DX van.

Új árban igen, kb. a fele, aktuális árban.

Véleményem szubjektív...

(#19348) ViZion válasza ittakary (#19345) üzenetére


ViZion
félisten

Ugye tudod, h a két hangkártya nem egyforma? :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19349) hackeeeee válasza ViZion (#19348) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És nem is azonos a tudás.

Véleményem szubjektív...

(#19350) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

ASUS XONAR DG és DS között mi a különbség? (DG felé hajlanék mivel fogad optikai kábelt)
Később vennék egy komolyabb fejest. (Cloud 1 vagy 2)

Üdv Gyuri :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.