Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) vizslakutya válasza AtHoS (#365) üzenetére


vizslakutya
senior tag

itt [link] elméletileg van teherautó+kamion navigáció is.próbálj meg érdeklődni náluk.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#402) AtHoS válasza vizslakutya (#401) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi szépen :R adom is tovább az információt az illetékesnek

read-only mode on the forum

(#403) KMan válasza KMan (#400) üzenetére


KMan
őstag

jobbraFEL

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#404) Viktor0610 válasza KMan (#403) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amióta van lehetőség kedvencek elmentésére, nem sok értelme van az ilyen hsz.-nak.. :U

Inkább próbáld ezt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#405) kp78


kp78
addikt

Vett vki Mio C250-t teljes EU térképpel?
Mennyire friss térképet adnak hozzá?
A boltban hogy tudom leellenőrizni, hogy mikori térképpel akarják "rámsózni"?

[ Szerkesztve ]

(#406) Kbali válasza kp78 (#405) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem c720 van, de a programból meg lehet nézni a térképek időpontját.
Én éppen most töltöm le a frissítést. Ezek asszem 2007.7. (vagy 10.) havi térképek lesznek.

(#407) atala válasza kp78 (#405) üzenetére


atala
addikt

Én vettem. A nyugat EU, az SD kártyán van. Szerintem a legfrisebbel árulják, de pik-pak rá lehet tenni hivatalosan is a legutolsó frissítést, bár a nyugat EU-t nem tudom, hogyan lehet frissíteni.
A legutolsó frissítés 2007 nyarán volt. Mostanában lesz esedékes.

Így tudod megnézni.
Beállítások, - Mio névjegy, - térképek. Ott kiadja, hogy melyik országnak mikori a térképe. Általában 2007 02 és 2007 05. A zárójelben lévő dátumot nézd.

(#408) Kbali


Kbali
nagyúr

Ha valakit érdekelnek olcsó és jó navik: [link]

(#409) vizslakutya válasza KMan (#400) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Itt [link] elvileg lehet,mindössze az a gond,hogy szegedi a cég.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#410) Kbali


Kbali
nagyúr

Sziasztok! Volt már több kérdés notebook-os navigációval kapcsolatban.
Most fog kijönni egy ilyen eszköz:[link]

(#411) smilecat


smilecat
aktív tag

Kbali - V.Stryker!

köszönöm a válaszokat...

üdv

(#412) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

A következő készüléken gondolkozok:
P560 (esetleg A702)

A következők lennének fontosak:
- WIFI
- BT
- GPS (3d-s Igo(ha már beruhazok, akkor legyen kover) :) )
- PDF, DOC, XLS dokumentumokat tudjak rajta nezni.
- a csomagban lehetoleg legyen autos szett
- telefon nem fontos, foleg, ha sporolni lehet ezen :)
- nehany videot meg tudjak rajtani nezni, ha ugy hozza a sors, illetve nehany jatek elfusson rajta.

Esetleg van valami masik keszulok ami meg szoba johet?

Azert gondoltam erre, mert arban nem akarom tullepni a 100.000 Ft-os hatert, viszont evente se akarok ujat vasarolni. :)

Esetleg 11-12. kerueltben vagy Érden, Törökbálint, Budaörsön nem tudtok egy boltot ahol ki lehet probalni a kutyut?

Elore is koszi a helpet!

(#413) Kbali válasza Padam (#412) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia!
Itt egy cikk az A720-ról: [link]
Egy oldal a P560-ról: [link]
Esetleg P360? [link]

Ha nem kell a telefon, akkor az 560 jó lehet. Ezek viszont nem iGo-sok, hanem MioMap szoftverrel mennek, ebben még nincs 3D-s, csak PNA-hoz.
Más készülék: Asus A696 [link]
- ez viheti az iGo-t.

(#414) balinyo


balinyo
tag

Sziasztok!

Sok hasonló kérdés volt mostanában, nekem az a dilemmám, hogy a garmin 760, mio 520/720 esetleg egy myguide 4300.

A garmin szolgáltatásokban meggyőzött, kérdésem, hogy a térképe mennyire jó itthon és Európában az igo-hoz hasonlítva?

Ti mit javasolnátok 80-100e ft bruttó kategóriában?

(#415) Kbali válasza balinyo (#414) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia!

Nagyjából felsoroltad a választási lehetőségeket :)
Esetleg még lehet "egzotikus" gépeket nézni: Panasonic, Sony is van hasonló tudással, hasonló áron, ezek is ha minden igaz iGo klónokat futtatnak.

A háromból én is Garmin vagy Mio mellett döntenék.

(#416) balinyo válasza Kbali (#415) üzenetére


balinyo
tag

A térképes kérdésre nem tudsz valami megnyugtatót mondani? Myguide-ot és egy Mio-t láttam már működés közben, de Garmin-t még nem sajnos. Ez utóbbiban viszont nagyon szimpatikus, hogy ingyenes turistatérképeket fel tudok tölteni, nekem ez egy nagy +

A Mio mellett az ára szól, meg hogy mindenki dícséri az igot (miomap), 70k-ért az 520 CEE-t meg lehet venni, de a Garmin 760 is most akcióban 99k, éppen tűréshatáron belül van. A Myguide, amellett hogy igot futtat leginkább a kiszerelésben vonzó (tok, stílus, illetve hardveres gombok zoom, hangerő, stb), és annak is az ára leszállt 80k-ra.

(#417) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Létezik olyan GPS ami 20-30 centi pontos, és EOV koordináta rendszert is tud?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#418) Lilis85


Lilis85
csendes tag

Sziasztok, műszaki analfabétaként kérnék tőletek segítséget.
A férjemet szerentém meglepni egy gps szel ki is néztem egyet. Kérlek mondjatok róla őszinte véleményt. Jó e, fejleszthető e, ennyiért megéri e stb. vagy tud e valaki ilyet olcsóbban.. egyáltalán megéri e?
LG LN505 GPS Navigációs rendszer:

- Kijelzőmérete: 3,5"-os
- Kijelző felbontása: 320x240
- Érintőképernyő
- Magyar nyelvü iGO
- Centrality Atlas-II 276MHz processzor
- 64Mb saját memória
- 512MB SD kártya tartozék ( térképek részére )
- SD kártyával bővíthető
- Érintőképernyős kijelző
- Sirf Star III modul
- Térkép (2D, 3D, Nappali mód, Éjszakai mód)
- Hangsugárzó kimenet (Max 1.0 W)
- Hangos navigáció magyar nyelven !!!
- Akkumulátor ( 1100mAh Lithium-Ion )
- Becsült üzemidő egy feltöltéssel: 3 óra
- Képnézegető funkció

Csatlakozás:
- SD kártyanyílás
- USB csatlakozó

Tartozékok:
- USB kábel
- Autós töltő
- Tartó

Méret: 108x82x18mm
Súly: 160g

Teljes, részletes európa térkép !!!
Ára:89900 helyett 44000. és egy év garancia.

Várom mielőbbi válaszotokat. Előre is köszi :R :R

(#419) Viktor0610 válasza Lilis85 (#418) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A processzora kicsit lassú, de sz.tem csak navigációra jó lehet így is.

Az ár "jósága"+ attól függ, milyen térkép jár hozzá.

Samsung Galaxy A54

(#420) Lilis85 válasza Viktor0610 (#419) üzenetére


Lilis85
csendes tag

köszönöm szépen a választ, azt írják hogy teljes európa térkép.. abból is van több fajta?

Wayteq N400 ashoz mit szóltok?
Technikai adatok:
Processzor: Samsung SS2440
Processzor sebesség: 400 MHz
Operációs rendszer: Microsoft Windows CE 5.0 Core
Kijelző: 3,5" TFT, 320 x 240, 65000 szín
ROM: 64 MB ROM, 64 MB RAM (felhasználó által nem elérhető)
Memória bővítés: SD/MMC (max. 4 GB)
Kapcsolat: USB 2.0 (slave)
GPS: SiRF Star III GPS vevő, külső antenna csatlakoztatható
Hang: beépített hangszóró, 3,5 mm kimenet
Akkumulátor: 1450 mAh, Li-Ion
Méretek: 93 x 83 x 20 mm
Súly: 200 gramm
46 ezerért...

Köszönöm a választ.

(#421) Beleczkil


Beleczkil
tag

Szerény véleményem szerint a Fujitsu-Siemens nem a legjobb választás, volt (Loox N500), sokat küszködtem vele.
Most ASUS P535-t használok, eddig hibamentesen működik (3 hónap), csak javasolni tudom, igaz nem a legolcsóbb, de szerintem megéri.
Még javasolni tudnám a HTC-ket, HP-ket és a MIO-kat, bár az A701-est nehéz lesz felülmúlniuk.

[ Szerkesztve ]

"10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem"

(#422) Viktor0610 válasza Lilis85 (#420) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Teljes Eu-térképpel az előző is jó vétel, a most linkeltnél a processzor is jobb fajta.

Samsung Galaxy A54

(#423) SLYM


SLYM
veterán

üdv. melyik az ár/teljesítményben legjobb GPS most?

igazából semmit se értek a GPS-ekhez, szóval itt is a szoftver inkább a drágább, mint a gép úgy mint a PC-hez, vagy itt fordítva van?

másik pedig, hogy van 2 szoftver amit meg tudnék szerezni:
Megalith.GPS.Tuner asszem ez egy ilyen progi, de nem biztos, a másik pedig az iGO My way 2006 Plus. ezeket a szoftvereket bármelyik GPS-re tudom telepíteni?

kösz a választ

(#424) #35692544


#35692544
törölt tag

hi
egy ismerősömnek kéne gps lehetőleg olyan amihez jó navigációs szoft van
max60-70k

(#425) Jag


Jag
senior tag

Mi a különbség a két eszköz között és melyiket vegyem?

Bluepanther V350, vagy Wayteq N400.

Köszi.

(#426) Kbali válasza #35692544 (#424) üzenetére


Kbali
nagyúr

Van valami konkrét elvárása is? Milyen térképek kellenének, kell-e extra funkció.
Ebben az árkategóriában bármelyik Garmin, Mio, Asus navigációs készüléket tudom ajánlani, kérdés csak a körítés.

(#427) Kbali válasza Jag (#425) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mire kellene a gép, milyen extra funkciókat szeretnél, amiket ki is használnál. A Wayteq-nek nem nagyon van supportja, a kékpárducnak legalább van magyar honlapja és lehet letöltögetni dolgokat.
Nézz szét ebben a kategóriában Garmin, Mio készülékek között is. Ne a csicsa vezérlejen, hanem a stabil support is legyen fontos szempont.

(#428) Kbali válasza SLYM (#423) üzenetére


Kbali
nagyúr

A szerezni az azt jelenti, hogy warez? Ebben az esetben természetesen nem ajánlok semmit.
Egyébként az előbb leírtak alapján Mio gépeken (amik nem PNA-k), elfut az iGo, de szinte bármilyen PDA-n is.

(#429) SLYM válasza Kbali (#428) üzenetére


SLYM
veterán

nem warez. akkor ezekszerint bármelyik gépre rá tudom tenni az iGO My way 2006 Plus-t?

más: ha tudnál mutatni egy olyan ár/teljesítmény bajnok, kocsiba szerelhető GPS-t, amihez van magyar nyelvű menü, és egy nagyon jó magyar nyelvű európa térkép (mivel azért kell GPS, mert amikor megyünk nyaralni külföldre, tudjak tájékozódni) azt nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#430) Kbali válasza SLYM (#429) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mio-kat javaslom. Erre fel tudod rakni az iGo bármelyik verzióját.
Itt nézz szét . Teszteket is találsz.

(#431) SLYM válasza Kbali (#430) üzenetére


SLYM
veterán

köszi

(#432) Predator...


Predator...
tag

Hali!

Tervezek venni egy GPS-t.

De azt hiszem PNA-nak hívják azt amin videót is lehet nézni...igazából örülnék ha nem vesznék el, ha tudnék videót nézni rajta, Igo telepíthető legyen rá...ja és nemtudom hogy azt mind1-ik tudja-e de örülnék neki ha lehetne új útvonalat "írni bele" azaz ha pl egy olyan helyre megyek ami nincs rajta a legrészletesebb térképen, legyen az föld út vagy erdei út akkor jegyezze meg nekem hogy később ugyanúgy odataláljak..nameg onnan vissza;)

megoldható ilyesmi 50 körül?

Ui: ha nagy a kijelző azt szeretem bár nemtudom hogy ilyen árba mekkora kijelzős férne bele..

köszi Peace

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#433) Kbali válasza Predator... (#432) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az iGo önmaga 10-20-40 ezres tétel, attól függően, hogy melyik verziót használod.
PNA-ban nem tudom, hogy ebben az árkategóriában van-e olyan, ami videót tud lejátszani.
Útvonalmentés az én Mio-mban van.
Az előző hsz-ben adtam egy linket, nézz szét ott is akár.

(#434) kolinos4


kolinos4
csendes tag

Sziasztok!

Mit gondoltok, érdemes venni egy Mitac Mio A501-t? Most brutto 70 ezer körül van, térkép nélkül.
Még nem volt GPS-em, de PDA sem, és, bevallom, inkább telefonálásra, néha zenehallgatásra, videonézegetésre és néha navigációra használnám. Telefonomat cserélném le erre, és ha egyszer van ilyen gép, miért ne?
Remélem a szoftvert lehet letölteni hozzá netrol, mert sajnos külön nem tudok erre költeni.
Régebben az elodjére fájt a fogam, az A701-re, de az már kifutott.
Igaz, hogy ennek csak 200 Mhz körül a procija? És ennek a SD kártyán keresztül lehet WiFi-je, mint a A701-nél?
Szóval érdemes ilyet vennem? Kitanulom mindenét, csak nem akarok nagyot bukni vele :)

Igen? Nem?

(#435) runner 125 válasza kolinos4 (#434) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia!
A procija valóban gyengus..ha sok mindent csinálsz rajta fel fog tűnni. (de a hasonló "5 in 1" készülékekben is ~ekkora proci van)
Nekem személy szerint az ASUS P526 jobban bejön. :) Az ára ennek is akörül mozog.
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#436) Lilis85


Lilis85
csendes tag

Ismét kérdésem lenne....
Megvettem az Lg készüléket. úgy ahogy feltöltödött hazafelé..
Aztán pár napig nem használtam.

Ma akartam használni. Bedugtam a szivargyujtótöltöbe, a töltőn világit a piros led. A készülék melegszik. De se kép se hang.. Elszállt az akksi? VAgy mi baja lehet? Fel fog töltödni? Beindul még valaha vagy irány vissza a boltba ahol vettem :F

Help!

Köszönöm a segítségeteket.

(#437) Kbali válasza kolinos4 (#434) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha csak letölteni tudod az iGo-t, akkor inkáb ne vegyél semmit :(

(#438) Kbali válasza Lilis85 (#436) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem irány a support.

(#439) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

A napokban nyertem egy 316-os iPAQ-ot amit szeretnek elcserelni egy 214-esre, viszont abban nincs GPS es ehez szeretnek vasarolni egy GPS vevot, viszont teljesen kezdo vagyok a temaban.

Mennyibe kerul kb. egy GPS vevo es melyiket/milyent erdemes venni?

Előre is köszi a helpet!

A PDA adatlapja

(#440) Viktor0610 válasza Padam (#439) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyszerűbb külső GPS-vevőt navigációs program nélkül már 15 e Ft körüli áron kaphatsz.

Samsung Galaxy A54

(#441) Padam válasza Viktor0610 (#440) üzenetére


Padam
aktív tag

jaja, progi az nem kell.

Ezek a bluetooth gps vevok hogy mukodnek? hogy tudom a pda-t meg a bluetooth gps-t is rakotni a szivargyujtora? :)

(#442) Viktor0610 válasza Padam (#441) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Összepárosítod a PDA-t és a vevőt, majd a programban beálítod, h. melyik portokon, mekkora sebességgel kommunikáljon a kettő, aztán mehet is a navigáció.

Jó kérdés, h. miképp kötöd a kettőt egyszerre a szivargyújtóra. :D Talán van elosztó.

Samsung Galaxy A54

(#443) Padam


Padam
aktív tag

Ezt találtam ami jónak tunik es ennek 12 ora az uzemideje.
Velemeny? :)

(#444) Padam


Padam
aktív tag

Meg egy buta kerdes, latom hgoy parnal irjak, hogy pontossag 10m valamelyiknel 3-5.

mennyire szamit itt a pontossag? tehat peldaul 10meter az mar nagyon bena?

(#445) Viktor0610 válasza Padam (#443) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sz.tem teljesen mindegy, milyen külső GPS-vevőt használsz. Akár ez is jó lehet.

(Közben megtaláltam a megoldást a két eszköz - egy szivartöltő csatlakozó problémára.
Az egyiket (mindkettőt) feltöltőd indulás előtt, majd menet közben felváltva teszed töltőre a kettőt. :D Négy-hat óránként egy váltás nem nagy dolog, nem? ;) )

Sz.tem a pontosság 10 méteren belül még belefér. Tíz méterről már úgyis látod a célt, ahova szeretnél menni. :D

Most találtam egy cikket, a GPS-vevők pontossága átlag 10 méter. Ennek fényében pláne jó a 10 méteres adat. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#446) Padam


Padam
aktív tag

En meg eszrevettem hogy van par gps ami napelemes, kiteszed az ablakba es tolt magatol. :)

(#447) Viktor0610 válasza Padam (#446) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kiváncsi volnék a hatásfokra, de nem elvetendő az ötlet. :D

Samsung Galaxy A54

(#448) Padam válasza Viktor0610 (#447) üzenetére


Padam
aktív tag

majd holnap talan lesz par emberke aki ilyet hasznal es meselnek :)

(#449) PNP


PNP
őstag

Üdv!

GPS-re lenne szükségem, de még nem tudom milyen formában. Telefonos kombót már kiejtettem, de nem éri meg jobban PDA-t venni, mint PNA-t? Néha alig van árbeli különbség (hirtelen megállapítás, javítsatok ki ha kell). Mely márkákat nézzem egyáltalán? 50ezer körül szánnék rá, fontos hogy iGo telepíthető legyen rá (vagy van jobb?), és megbízható márka legyen.

(#450) vscotina


vscotina
aktív tag

Szevasztok!

Létezik olyan navigációs készülék, amely nem autóba rakható hanem "két lábas túristának való""?? Ha igen, akkor mennyire részletes térkép kapható hozzá??, Elsősorban külföldi és magyar utazásokhoz szeretném használni. Ötlet, vélemény, bármit szívesen fogadok. Végigolvastam a topicot, de sokkal okosabb nem lettem és a fő kérdésemre sem találom a választ.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.