Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1701) Szőröstalpú


Szőröstalpú
tag

Gpst vennék. A fontos paraméterek: 4" kijelző, eu térkép.max 60k. Három jelöltem van:

BluePanther N4410
+ nagy belső memória (itt lehet gyárilag a térkép?)
+ bluetooth
+2,5 év gari
- naviextras.com-on nincs fenn, így valszeg nem frissíthető a térkép

Navon N470
+frissíthető térkép
- nincs bluetooth

Garmin Nüvi 250W
+jó kijelző
- garmin (nem szeretem a garmint :) )

Nekem a BluePanther lenne a legszimpatikusabb, de a frissíthetőség hiánya zavar. És viszonylag régi modell.
Szóval tudnátok nekem valami okosat mondani? Én ezen a ponton kicsit elakadtam :B

(#1702) runner 125 válasza ronson (#1700) üzenetére


runner 125
nagyúr

Wayteq készülékek pl. BluePanther néven is "jönnek ki"..
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1703) runner 125 válasza Szőröstalpú (#1701) üzenetére


runner 125
nagyúr

A Garmin igazi minőségi cumó, de a Wayteq-ek/ BluePanther N4410 -is.
Így ha nem szereted a Garmint, akkor az utóbbit javasolnám.

De ha vársz még kicsit, nem sokára megjelenik a Wayteq N800, 50k körül lesz kapható.
Eredeti IGO-t meg akár itt is tudsz venni töredék árért

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1704) ronson válasza runner 125 (#1703) üzenetére


ronson
őstag

Tudom egyébként rengeteg fajta wayteq van, hisz 1000db-os rendelésnél, már olyan márkanévvel gyártják amilyennel akarod.

(#1705) Szőröstalpú válasza runner 125 (#1703) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Amennyire tudom, a dobozos iGo csak pda-n használható, pna-ra csak gyári brandelt verzió kerülhet, így a wayteq kiesik (a mobilarenán sygic-kel tesztelték, és jól lehúzták a magyar térképet)

(#1706) runner 125 válasza Szőröstalpú (#1705) üzenetére


runner 125
nagyúr

Off: Ha már megveszel egy eredeti PDA-s IGO-t ,szvsz nem para átírni PNA-sra. :) On.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1707) Szőröstalpú válasza runner 125 (#1706) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Ha para alatt azt érted, hogy nehéz, akkor nyilván nem nehéz (bár nem nekem lesz, inkább olyan megoldás kellene, ami out of box működik), ha viszont úgy, hogy legális, akkor szintén nem, mert a license nem engedi meg

(#1709) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Olyan GPS-t szeretnék, amit tudok Geacaching-hoz használni. Olcsó legyen, sokáig bírja az aksija, és esetleg ne haljon meg elsőre amikor leejtem. Nem kell se színes kijelző, se hiper-szuper extra fjűcsörök, csak pontos legyen a célmeghatározás, és legyen strapabíró készülék. És természetesen legyen olcsó. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1710) Avanti válasza #72889600 (#1708) üzenetére


Avanti
csendes tag

fontos lenne meghatározni, hogy milyen célra szeretnéd azt használni? az ár attól függ mit tud a készülék, vízálló? kijelző mérete? rajta futó navigáció? igo 2k6 vagy igo8 esetleg garmin? melyik mennyire fontos? amúgy 100e körül vannak a legolcsóbb motoros gps-ek ha jól tudom...

(#1711) bangyika001


bangyika001
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit off a dolog de hátha tud nekem valaki segíteni.
Nem rég kezdtem el nemzetközi sofőrködni. Igo8 teljes eut használok és érdeklődnék, hogy tudja e valaki a különböző országokban melyik térképek a részletesebbek(TA,TM)?
Köszike!

Gigabyte GA-P55-UD3, Core i5 750, 2x2GB Geil Value 1333MHz, Saphire 5770 1GB, 500GB WD, BENQ G2220 HD, Logitech X - 530

(#1713) Avanti válasza #72889600 (#1712) üzenetére


Avanti
csendes tag

100e alatt igazából elég ritka a választék azok közt amik kifejezetten motorra készültek:
esetleg ehhez mit szólsz?
[link]

pont 100e alatt van és igo fut rajta ami teljesen naprakésszé tehető mindig és európában messze a legjobb részletességet adja

(#1714) Il Dottore


Il Dottore
tag

Szevasz runner 125!

Egy általad ajánlott n770bt maximálisan megfelelne.

Az Igo-val kapcsolatban merült fel egy kérdés, ezek közül mindegyik kompatibilis, vagy van valami speciális hozzá?
[link]

Gyors válaszodat köszönöm!

Ps. még valami: az Igo mennyivel másabb/jobb a Sygic-nál?? vagy utóbbi is megfelelő teljesítményt nyújt?

Kösz.

[ Szerkesztve ]

HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

(#1716) Kbali válasza Il Dottore (#1714) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Sygic sem rossz, de az alatta lévő térképek (főleg a magyar) nem hozzák azt a részletességet, mint az iGo alatti.

(#1717) runner 125 válasza Il Dottore (#1714) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!

A külön megvásárolható IGO-k csak PDA-kon futnak egyszerre, PNA-kra nem jók.
Az IGO-s PNA-kat általában együtt árulják -arra írt ájgóval.
Lehet futtatni N770-en is, egy kis "átalakítással". Bővebb infóért nézz át a készülék topikjába.

Ha már boltból veszed, szvsz teljes EU-t vásárolj. De tudom javasolni az egyes PDA-s forumokat, szinte fél ár alatt látni eredeti 8-as ájgókat.
Akár itt is.

A Sygic egy új térképszoftver. 2007-ben már bemutatták a 3D-s térképszoftverjüket.
A Wayteq N800 kapcsán tesztelték azt is, bővebb infóért olvasd át.

Szvsz kicsit kezdetleges, vagy nevezhetném egyszerűnek is, én az ájgó mellett döntenék.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1718) runner 125 válasza #72889600 (#1708) üzenetére


runner 125
nagyúr

Van 1-2 gyártó aki csinál kimondottan motorra való GPS-eket, de horror áron.

Motorozom én is, de pofon egyszerű módon oldom/juk meg mindig..
Az autós tartóval a motor plexijére van fogatva, a biztonság kedvéért ki is van kötve. :))

Az eső elől már így alapban védve van, de ha nagyon nagy zuhi lenne, egy acskót" ráhúzok/unk és ennyi. :)

IGO-val együtt ~40k -ból kijön.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1719) Tom1939


Tom1939
őstag

Sziasztok!

Szerintettek érdemes navon-t venni? A navon n470-et néztem ki igo amigo európával 60 ezerért. Esetleg érdemes rákölteni még 15 ezret navon n560-ra? Mennyire jól mükődik a TMC itthon (ezt láttam fő különbségnek)?

Ha van ezeknél jobb kb ennyiért (vagy ugyanilyen kevesebbért), akkor nyitott vagyok a javaslatokra. Jogtiszta igo amigo teljes európával.

Köszönöm a segítséget.

(#1720) aggressor válasza Tom1939 (#1719) üzenetére


aggressor
aktív tag

én úgy tidom magyarországon nem megy a tmc, ausztriában használható legközelebb..

(#1721) Tom1939 válasza aggressor (#1720) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm a választ. Én úgy tudom kisérleti jeleggel elindult múlt ősszel talán, de lehet hogy nem túl pontos adatokat ad. És akkor gyakorlatilag igazad van.

(#1722) zsolt1129 válasza aggressor (#1720) üzenetére


zsolt1129
addikt

De van már Magyarországon is :K . Mondjuk az más kérdés hogy itthon még nem igazán kiforrott.

(#1723) runner 125 válasza zsolt1129 (#1722) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh igen, kezdetleges az egész mo.-i TMC adás.

Itt van egy régebbi cikk..kicsit bővebben írnak róla.

Tom1939

A Navon-ok jó készülékek. :K

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1724) Tom1939


Tom1939
őstag

Köszönöm a válaszokat, akkor veszek egy navon-t. Valószínűleg tmc nélkül de filózok még egy kicsit.

(#1725) niki1977


niki1977
csendes tag

sziasztok
tud nekem valaki segíteni abban, hogy vettem egy tibo v4150 xroad-gps-t. és nem tudom hogy kell a térképet frissíteni. már időszerű lenne, de hol?és Hogy? köszi

(#1726) Szecsy válasza niki1977 (#1725) üzenetére


Szecsy
aktív tag

nekem sony gps-em van és ahoz kéne frissités nagyon új vagyok még ebben a témában kérlek segítsetek.

(#1727) Kbali válasza niki1977 (#1725) üzenetére


Kbali
nagyúr

Keresd a gyártót, ha a készülékhez OEM volt a térképszoftver, akkor ő is fogja frissíteni, ha iGo alapú, akkor nézd meg a naviextras.com-on, hogy onnan igénybe vehetsz-e frissítést.

(#1728) Kbali válasza Szecsy (#1726) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lásd előző hsz.

(#1729) Szecsy válasza Kbali (#1728) üzenetére


Szecsy
aktív tag

az eredeti sony program van rajta nem igos, de nem tudom hogy ráteszem a gépre és frissül vagy mint ignál le kell szedni vmit de arról fogalmam sincs h hova és hogyan kell másolni.

(#1730) Kbali válasza Szecsy (#1729) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor a Sony-nál kell keresgetned - van hozzá valami gyári frissítő program, ha igen, akkor azon keresztül tudod frissíteni a készüléket.

Néhány infó a lap alján

[ Szerkesztve ]

(#1731) dany27


dany27
őstag

hi

milyen GPS-t ajánlatok 70 FT-ig bezárólag??
Ahogy hallom iGo a király a térkép szoftverek terén....
Így az sem lenne utolsó szempont ha ilyenen szerelt cuccos lenne vagy ami okosítható lenne vele....
Van olyan ami kijelzi a radarokat??

előre is köszi!

(#1732) dany27


dany27
őstag

közben tájékozódtam és igo8 alapba egyiken sincs max pda-kra lehet venni!
Így marad az a kérdés hogy 70E-be milyen GPS fér bele??
Lényeg h egyszerű legyen használni és jól navigáljon!
Nem muszáj kihasználi a 70E-s keretet lehet kevesebb is!
Nekem eddig egy garmin nüvi 255WT ami nagyon bejön!
Ezen minden ország utca színtű vagy csak M.O.??
Illetőleg lehetőség van e térkép frissítésre??

Más ajánlat??

Előre is köszi!

(#1733) Viktor0610 válasza dany27 (#1732) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Garmin gépei nagyon jók, lefedettségben az iGO-éval azonos mértékű a magyar térképe, illetve gyanúm szerint a többi ország esetében is hasonlóan jó a helyzet.
A Garmin ingyenes frissítési lehetőséget biztosít a magyarországi térkép frissítésére.

Samsung Galaxy A54

(#1734) runner 125 válasza dany27 (#1732) üzenetére


runner 125
nagyúr

Telejes EU térképpel Garmin-t kb már 45-50-ből tudsz venni.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1735) dany27 válasza runner 125 (#1734) üzenetére


dany27
őstag

én is azt néztem 255ös széria vagy sima T-s vagy wide nem tom!
760as-nak mennyivel nagyobb a tudása???

(#1736) runner 125 válasza dany27 (#1735) üzenetére


runner 125
nagyúr

760-as teszt.

A 255-ös verzió egy beugró/alap PNA, 3,5"-os kijelző,stb..

A 760-as egy "high end" gép.
4,3"-os kijelző, TMC vevő, stb.

A tesztben is nagyon jónak írják, ha van rá kereted válaszd azt.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1737) Petester válasza dany27 (#1735) üzenetére


Petester
senior tag

Nagyon sok irányba el lehet menni az eszköz választás terén.
Én mikor néztem az öregemnek navit, elsődleges szempont volt, hogy könnyen kezelheő legyen. Akkor még nem volt az Igo Amigo, így kizárásos alapon maradt a Garmin. 760-as lett belőle. Néztem még a 265 WT-t is, de a következő érvek döntöttek a 760-as mellett, holott papíron ugyan azt tudja a kettő (akkor még drágább is volt a gyorsboltban 5 e Ft-al a 265-ös):
- tartókar: 760-asnál a töltő a tartókarba megy és úgy, hogy a készülék egy kézzel rá, ill. leszedhető, szemben a 200-as széria darabjaival, ahol előbb tedd be a navit a "kengyelbe", majd dugd rá a töltőt. És talán (erre nem emlékszek) a TMC vevő se a töltővel van egybedolgozva, mint a 760-as esetében.
- adtak a 760-hoz bőrtokot (vagy nagyon jó minőségű műbőr, puha belsővel)

Arra figyelj, ha Garmin mellett döntesz, hogy vannak olyan üzletek, ahol olcsóbban ugyan (kb. 15-20 e Ft), de Naviguide Mo kártya nélkül árulják. Ekkor marad a Navteq térkép itthonra és nem fog itthon működni a TMC, csak külföldön. És ugye később csak a teljes EU csomaggal fogod tudni frissíteni a hazai részt is. Ez meg a Garminnál is fizetős, csak a Naviguide térkép frissítése ingyenes.

És végszóra, ahogy Runner is mondta, ha van rá keret és merem ajánlani. Ugyanis ha azt nézed, hogy Navon N560 teljes EU térképpel (Amigoval), TMC-vel csak egy tizessel olcsóbb. Persze kinek mi számít, ez szubjektív... Amigo részletesebb térképrajzolata (3D épület + 3D terep), de nagyon lebutított beállítási lehetőségeivel (nincs köztes uticél, nincs koordináta megadása célnak és nem jöttem rá, hogy lehet pozíciót menteni...), szemben a Garmin térkép gyerekrajz szerű térképrajzolatával, de funkcióiban gazdagabb szoftverével és nagyobb support háttérrel...

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#1739) Petester válasza Szecsy (#1726) üzenetére


Petester
senior tag

Nézz szét az index fórumán. Van Nav U 73/93 topic...

(ó\_!_/ó)

(#1740) runner 125 válasza #72889600 (#1738) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azért zacskót tartsatok kéznél, fő a biztonság, nálam van mindig. :)

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1741) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:
Érdemes-e TMC-s GPS-t venni?
Milyen "ájgós" GPS-t javasoltok, ill. hol érdemes venni? Nem kell, hogy nagy márka legyen, sőt szoftver se muszáj, hogy legyen rajta, mert azt már vettem...

Köszi! :R

(#1742) runner 125 válasza x64 (#1741) üzenetére


runner 125
nagyúr

Épp' előbb írtam PDA-s topikban h nagyon kezdetleges még a TMC Mo.-n, szvsz így nem érdemes.

www.argep.hu használd egészséggel.

Komolyan már azt hiszi valaki h a Wayteq-nél dolgozok, de nagyon nem, szóval ismételten csak a Wayteq-et tudom ajánlani.
..de részesedést már kérni fogok tőlük. ;]

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1743) x64 válasza runner 125 (#1742) üzenetére


x64
aktív tag

Az árgépet én is ismerem, a gond csak az, hogy ott pölö a wayteq-ek, meg a többi "szürke" megoldás nem szerepelnek (vagy csak én nem látom), csak a mio, garmin, navigon, meg ezek...

Egyébként tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, nem webcímekre...
Azért köszi.

(#1744) aggressor válasza x64 (#1743) üzenetére


aggressor
aktív tag

nekem egy Wayteq N770 van, nagyon jó, szép a képe gyorsan tervezi az utat ha letérsz róla. azt nem tudom mennyire lesz tartós. csupaszon vettem...már 24e Ft-ért lehet kapni.. de nem hiszem, hogy a fog vele menni az az Igo amit vettél.. nekem megy rajta az igo8 és az Amigó is.

(#1745) runner 125 válasza x64 (#1743) üzenetére


runner 125
nagyúr

Miért ne szerepelnének?!
Gyakorlati tapasztalatom is van velük- jók. :)

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1746) DewiL


DewiL
senior tag

Sziasztok

a CNS Zeus készülékével van valakinek tapasztalata ?

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1747) x64 válasza aggressor (#1744) üzenetére


x64
aktív tag

Szerintem fix hogy menni fog vele... ;)

(#1748) aggressor válasza x64 (#1747) üzenetére


aggressor
aktív tag

szerintem fix, hogy nem ha jogtiszta... hacsak nem Syigic...

(#1749) runner 125 válasza aggressor (#1748) üzenetére


runner 125
nagyúr

:K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1750) hauer1 válasza aggressor (#1744) üzenetére


hauer1
tag

Jó is az a gép.

Az emberekkel mindenki vigyázzon!!!!! Akik nem megbízhatóak: jtibi842, örökös, tibi842, carloss, *Jellyfish*, motorolamobi, elite123, megamanone, sanadreas, ppdsgame,

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.