Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) Viktor0610 válasza canniball (#550) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sz.tem jó vétel lehet ennyiért.

Samsung Galaxy A54

(#552) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Gondolkozom egy GPS vételén, de nem nagyon értek hozzá, ezért hozzátok fordulok egy kis segítségért :)
Mennyinél kezdődnek a GPS-ek?
A drága mivel tud többett? (Mi az amiért érdemes +pénzt adni?)
Terepmotorozáshoz kellene a kütyü, ezért fontos, hogy a földutakat is jelölje. Touchscreen = feltétel.
Bármi útmutatás jól jönne :R

All Black...

(#553) Xerxész


Xerxész
őstag

Az jelent valami hátrányt, ha egy navigátoron Win 4.2 van és nem 5.0? Lassabb esetleg a rendszer vagy egyéb hátrányok vannak?

(#554) Shim


Shim
őstag

Üdv!

Nem vagyok PNA témában, segítséget kérnék. Egy idős ismerősöm szeretne PNA-t magának. Mivel nem lát valami jól, fontos lenne a nagy, jól olvasható kijelző.

Kritériumok:
– legalább 4.3"-os, napfényben is jól olvasható kijelző
– részletes Magyarország és Szlovákia térkép
– pontos, gyors navigáció (bár talán ez egy céleszköztől elvárható)
– kihangosítás (ne kelljen mindig képernyőt nézni)

Egyéb extra dolgok (bt, mp3) nem számítanak, vigye el A pontból B-be, és kész.

Szoftver téren mindenhol iGO-ról hallok, nem is érdemes mást választani?
Vannak szoftver nélküli PNA-k, amikhez külön meg lehetne venni a nyolcas iGO-t?

A keret olyan 70-80k.

Előre is köszi a segítséget! :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#555) Grillo


Grillo
senior tag

Sziasztok!

Ajánlottak eladásra egy másfél éves Royaltech rbt-1000-es GPS jeladót. Az a probléma, hogy nincs meg hozzá a gyári töltő. Szerintetek ki lehet azt váltani valamilyen univerzális modellel?

Mennyit érhet meg szerintetek így a cucc?

KÖsz

(#556) Grillo


Grillo
senior tag

Még valami. Erről mi a véleményetek? Valaki ismeri?

Blumax BlueTooth GPS vevő
[link]

(#557) rozso válasza Grillo (#556) üzenetére


rozso
csendes tag

Azt nem ismerem de nekem van egy eladó ilyenem: http://www.arukereso.hu/gps-navigacio-c3548/navibe-gb732-p5698379.html

Navibe GB732

Bluetooth-val kapcsolódik telóhoz vagy PDA-hoz és az azokon lévö progikkal (netröl szedhetök le ingyenesek is) lehet vele navigálni.

Pár hetet használtam és nagyon meg voltam vele elégedve. Alig haszbáltan, minden tartozékával, dobozában eladó, ha érdekel.
Amúgy azért adom el, mert ezt a telóval használtam, de azóta vettem egy külön navi PNA-t (WayteQ N710B) és azóta azt használom.

Ha érdekel (vagy másvalakit), akko írj nyugodtan.

(#558) belluska válasza Shim (#554) üzenetére


belluska
tag

Garanciális Mio-Mitac C-720-at tudok ajánlani 90eft-ért, a Klubkártya még kitöltetlen ( olcsóbban tankolhatsz, éttermekben %-ot adnak, stb ) kompletten minden tartozékával együtt.

(#559) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#552) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Keresgélek, de nem találok, szörnyen sok van. Legyen olcsó és lehetőleg NE legyen windows rajta, mert minek...

Minimalista, olcsó, de használható, igényes GPS = ? :F

All Black...

(#560) kp78 válasza Shim (#554) üzenetére


kp78
addikt

Szerintem egy Asus R600 is alternatíva lehet. Kicsit nagyobb mint a Mio-k, de szerintem abszolút megszokható.
Nagy, szép kijelző, teljes EU (igo).
Most az ára is kedvező, 60.000-ért lehet már "rendes" magyar garist venni.

(#561) atosz


atosz
őstag

Látom beszerezhető OEM iGO verziók és láttam szoftver nélküli PNA-t. Ez esetben működnének együtt, mert eddig mindenhol úgy olvastam, hogy az OEM csak PDAra telepíthető, ill azzal együtt vásárolható. Akkor szoftver nélküli PNAra mit lehet feltölteni? Ha egy ilyen OEM iGO mégis rámenne, akkor az tutira frissíthető lesz az iGOtól, nemde?

(#562) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#559) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Találtam valamit :DDD BluePanther V350 25k-ért egészen korrekt :R

All Black...

(#563) Shim válasza belluska (#558) üzenetére


Shim
őstag

Megnéztem ezt a C720-at, de egyrészt újonnan már 85-ért kapni, így 75-nél többet nem adnék érte. Másrészt túl sokat tud, amit úgyse használna ki az illető.

Most a Tibo S1200-al szemezgetek, mobilarenán és más tesztekben is nagyon jókat írnak róla. 55k körül van, 4" kijelző, iGO Kelet-Európa.
Frissítés ennél vajon hogyan megy? Honlapjukon nem találtam infót.

Az Asus R600 se rossz, de 10 ezerrel drágább :-/

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#564) kp78 válasza Shim (#563) üzenetére


kp78
addikt

Korábban 70-80 ezret írtál keretnek, ezért ajánlottam az R600-at, amit már 60-ért megkaphatsz.

(#565) Kbali válasza Shim (#563) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha a céges portálon semmit nem találsz a frissítési lehetőségről, akkor eleve felejtős - ez a többi hasonló gépet keresőnek is jótanács.
Vegyál Garmin nüvi 250W-t navigációra tökéletes.
Nem csak azt kell nézni, hogy iGo: a Garmin piacvezető a navigációs készülékek terén és tízszer annyi ideje foglalkozik navigációval. Az iGo csak egy keretszoftver.

[ Szerkesztve ]

(#566) Kbali válasza Stalker-2572 (#559) üzenetére


Kbali
nagyúr

Garmin nüvi 200

(#567) Kbali válasza Stalker-2572 (#552) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mennyit szánsz rá? Földutas térképek asszem a Russa sorozatok.
Kifejezett motoros navik nagyon drágák, Garmin zumo sorozat.
Vagy vegyél kifejezett trekkinges gépet, az olcsóbb.

(#568) Kbali válasza SASboy (#547) üzenetére


Kbali
nagyúr

Neked is a Garmin 200-as sorozatát ajánlom.

(#569) Nyuszomuszó


Nyuszomuszó
csendes tag

:C A BluPanther 4410BT-ről van valakinek tapasztalata??? :O Minnél többet olvasok róla annál szimpatikusabb, csak nem tudom mi ujság a frissitéssel. Végül is 65-ből meguszható. Ha valakinek van tapasztalata - met ilyan hozzászolást még sehol nem találtam - kérem ossza meg velem. VÉLEMÉNY ? :Y

(#570) canniball válasza Viktor0610 (#551) üzenetére


canniball
nagyúr

Megvéve, remélem beválik! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#571) Nyuszomuszó válasza canniball (#570) üzenetére


Nyuszomuszó
csendes tag

;] Ha majd lesz tapasztalatod osszad meg velünk is. !!

(#572) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Memóriából (SD) van értelme gyorsabbat venni?

All Black...

(#573) canniball válasza Nyuszomuszó (#571) üzenetére


canniball
nagyúr

Mint írtam édesapámé lesz, így nekem nem hiszem, hogy sok tapasztalatom lesz vele (legfeljebb a Hogy kell ezt? és Hogy kell azt? kérdések kapcsán). :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#574) Nyuszomuszó válasza canniball (#573) üzenetére


Nyuszomuszó
csendes tag

Attól az öreged többször elküdhet melegebb égtájakra, ha naponta elnavigálja a gép. És akkor jön csak igazán a hogyisvan ?

(#575) canniball válasza Nyuszomuszó (#574) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Szerintem ha havonta egyszer előveszi sokat mondtam.
2. Miért kéne, hogy Ibizára küldjön? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#576) Viktor0610 válasza Stalker-2572 (#572) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sz.tem csak abban az esetben, ha USB 2.0 sebességű kártyaolvasóval is használnád majd.

Samsung Galaxy A54

(#577) Stalker-2572 válasza Viktor0610 (#576) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Ha a térkép nem tölt be gyorsabban róla, akkor nem veszek :) Mondjuk ahogy néztem egész M.o. iGO térkép csak 60 valahány mega... az már bekerül a gép memóriájába gondolom.

All Black...

(#578) Shim válasza Kbali (#565) üzenetére


Shim
őstag

Nem csak azt kell nézni, hogy iGo: a Garmin piacvezető a navigációs készülékek terén és tízszer annyi ideje foglalkozik navigációval. Az iGo csak egy keretszoftver.
Ahogy olvasom, a világ legjobb "keretszoftvere". Garmint lealázta kezelhetőségben a Tibo ([teszt]).
Garmin mellett egyedül a frissítés szól (ha jól a MapSource-szal lehet).
A piacvezetőség meg nálam nem szempont. iPodot is sokan vesznek...

kp78:
70-80k az elvi maximum, de ha találok olcsóbban ugyanolyan jót, nem feltétlen szeretnék többet költeni. R600 jónak tűnik, de térképfrissítést nincs hozzá.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#579) kp78 válasza Shim (#578) üzenetére


kp78
addikt

Az első frissítést az Asus ingyen ígéri 2008 második negyedévében. (mindenkinek ezt írták vissza az érdeklődő emailekre)
A távoli jövő persze bizonytalan, de melyik gyártó esetében biztos?
Persze nem akarlak rábeszélni, csak említés szintjén írtam.

(#580) Shim válasza kp78 (#579) üzenetére


Shim
őstag

Azt nem tudom megvárni, az illetőnek hamarabb kellene a navi sajnos...
De jó tudni, hogy legalább valami történik a háttérben.
Igazán kirakhatnának vmi infót ASUS oldalára erről, meg a várható frissítések gyakoriságáról, ne kelljen mindenkinek egyesével emailben válaszolgatniuk :-/

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#581) kp78 válasza Shim (#580) üzenetére


kp78
addikt

Ami rajta van térkép azért nem kőkorszaki, szóval szerintem azzal is használható jó ideig.

(#582) atosz válasza atosz (#561) üzenetére


atosz
őstag

Van aki tud esetleg válaszolni?

(#583) canniball válasza atosz (#582) üzenetére


canniball
nagyúr

A fentebb említett készüléket iGO-val vettem, így valahogy biztosan rá lehet tenni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#584) atosz válasza canniball (#583) üzenetére


atosz
őstag

Origi OEM iGO vagy a gyártó moddolt iGOja van hozzá? Mert ez utóbbi esetében én szkeptikus vagyok. Amúgy milyen a kijelzője? Mert volt mostanság a kezemben Airis PDA és valami katasztrófális a kijelzője!

(#585) canniball válasza atosz (#584) üzenetére


canniball
nagyúr

Mivel ajándékba lesz nem bontottam ki, így ezekre a kérdésekre sajna (egyelőre) nem tudok válaszolni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#586) Viktor0610 válasza canniball (#585) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Láttatlanban és a korábban linkelt paramétereket átfutva:
Eredeti iGO Kelet-Európa térkép van hozzá. A kijelzője a méretéből adódóan kissé pixeles lesz, de navigációra tökéletes.

Samsung Galaxy A54

(#587) Coyote2000


Coyote2000
őstag

remélem segítek valakinek a választásban, ha szólok pár szót a sajátomról.

Egy egyszerű, nem éppen csúcskategóriás Typhoon MyGuide 3500-am van, még a Windows sem a 2003-as verzió rajta. Beépített GPS, 240x320 kijelző, még bluetooth sincs, csak infra meg SD foglalat...

Viszont, az ára tavaly ősszel volt 40.000 Ft, levettem az Útinfót és ráraktam az iGO 2006-ot, és azóta tökéletesen üzemel, még sohasem csalódtam benne. Nagyjából 2007 év végi térképek vannak rajta, de elnavigál bármikor bárhova.
Ugyan az iGO-ból a 8-as már nem futna el rajta, és a régi verzióhoz sem lesznek már új térképek, ha belegondoltok, hogy régen az ember vett egy Európa Autóatlaszt, és 10 évig tudta használni (mivel a főútak ritkán változnak), simán elmegy még pár évig. Minek PNA-ra költeni súlyos tízezreket, ha van olcsóbb megoldás...

Többnyire Nyugat-Mo.-n használom, de sűrűn járok vele Pesten, és gond nélkül használtam Ausztriában, Szlovákiában és Lengyelországban is... Kis ratyi 1 gigás SD karival is bőven megfelel a célra.

Egy elégedett tulajdonos :DDD

[ Szerkesztve ]

(#588) Kbali válasza Shim (#578) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem olvass Garmin tesztet is. Valóban egyszerűbb a kezelőfelülete, de ezek célhardverek egy világelső gyártótól, INGYEN térképfrissítéssel és nem utolsó sorban van normális support. PL.: az ASUS-ról ez még nemigen mondható el itthon.
Tibo: érdekes nm, hogyha beírod a gugliba, hogy tibo gps, egyetlen hivatalos weboldalt sem hoz ki, hanem csak boltokat?
Nem vagyok Garmin kereskedő, ráadásul Mio c720-at használok, de szerintem, ha kizárólag mgbízható, navigációra alkalmas készüléket kellene most vennem, csak Garmin jönne szóba.

(#589) atosz válasza Coyote2000 (#587) üzenetére


atosz
őstag

40e volt a készülék, és mennyi volt az iGO hozzá?

(#590) canniball válasza Viktor0610 (#586) üzenetére


canniball
nagyúr

Megtörtént az átadás, gyors bemutatkozás. :)
A főmenüben kint az AIRIS felirat :(( , ennyi hackelés biztosan van benne (a többiről nem tudok nyilatkozni, nem volt még szerencsém origi iGO-hoz :B ).
A kijelző sem tűnik rosszabbnak, mint a Mio c250-emé, bár csak ~15 percig néztem (azt is elmutogatás, nem vezetés közben).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#591) canniball válasza Coyote2000 (#587) üzenetére


canniball
nagyúr

"...levettem az Útinfót és ráraktam az iGO 2006-ot..."
Ilyet is lehet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#592) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Hi,
Én eredetileg úgy tudtam hogy a Garminnál mindig ingyenes a frissítés,utoljára pedig azt olvastam az oldalukon május 1.-től fizetős lesz? miért kell ez :F :W

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#593) tusi72


tusi72
csendes tag

Sziasztok. Most vettem egy wayreq n350-es pna-t. Az a problémám vele, hogy tettem bele egy 2gigás sd kártyát, rámásoltam a gyári 256-os kártya tartalmát és hardwer id error-t ír ki. Segítségeteket előre is köszönöm.

(#594) Viktor0610 válasza tusi72 (#593) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A program csak az eredeti memóriakártyáról indul.

Samsung Galaxy A54

(#595) kp78 válasza tusi72 (#593) üzenetére


kp78
addikt

Nem adtak hozzá vmi cd-t, amiről ugyanúgy telepíteni tudod az új 1 gigás kártyádra a térképeket, meg minden egyéb szükséges dolgot?
Csak gondoltak arra is, hogy ha a hozzáadott kártyát véletlenül törlöd, vhogy pótolni lehessen.

(#596) tusi72 válasza kp78 (#595) üzenetére


tusi72
csendes tag

Ya Ya! Csak saját kártyájáról hajlandó menni a térképszoftver. Ami a legszebb: semmi cd, csak a 256-os kártya + a töltők. /Mediamarkt akcióban 29900 keleteurópa térképpel/

(#597) Viktor0610 válasza kp78 (#595) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Erre azt írja a Nav 'n' Go, h. készíthetsz biztonsági másolatot, de a program csak az eredeti kártyáról indul.

(Gondolom, arra is van megoldásuk, ha a kártya megsemmisülne.)

Samsung Galaxy A54

(#598) Kbali válasza N4r4ncs (#592) üzenetére


Kbali
nagyúr

Most néztem én is. Van, amikor még ingyenes, de valóban fizetős is már most, ill. lesz később. Sajnálatos dolog :(

(#599) Coyote2000 válasza atosz (#589) üzenetére


Coyote2000
őstag

:P

(#600) Coyote2000 válasza canniball (#591) üzenetére


Coyote2000
őstag

miert ne? ez nem PNA hanem PDA, normalis windows felulettel...

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.