Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1201) nike_


nike_
addikt

Sziasztok!

40.000 Jó Magyar Forintig kellene édesapámnak egy kis PNA, mert mennek Ausztriába. Nézegettem ezeket a Wayteq-eket, mert iGO alapúak, és tudniillik az a legjobb.

A Mio-k között is nézegettem, de mivel teljes EU térképes kell, az nincs 40 alatt (legalábbis nem találtam).

Lehetőleg 400MHz-es procival kellene.

Szóval megbízhatóak ezek a Wayteq-ek (van rájuk 1-2 év gari)?

Üdv és köszönöm

p.s: Most találtam egy TomTom-osat: [link], 35.000 Ft-ért, Közép és Kelet Európa, tehát benne van Ausztria. Ebben 400MHz-es proci van? Legyen ez, vagy tudtok ajánlani egy iGO-s alternatívát? :D

[ Szerkesztve ]

(#1202) nike_


nike_
addikt

Most kinéztem ezt, ez mennyire lenne jó? Kecsegtető az ára, iGO alapú, Teljes Európa térkép, 400MHz proci, 3.5" TFT.

(#1203) vagamo válasza nike_ (#1202) üzenetére


vagamo
őstag

Nem tudom, nem ismerem ezt a készüléket! De a gagyikat kihagynám akkor is! Ha Elromlik mihez kezdesz? Olcsó húsnak híg a leve! Lásd: MÁV bizt.! - és elvileg azt még szigorúan felügyelték is! :F

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1204) Imy válasza nike_ (#1202) üzenetére


Imy
veterán

Én ezt a [Mio]-t ajánlanám, ennek legalább van márkája, és a keretbe is belefér!!!

(#1205) Viktor0610 válasza Imy (#1204) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, van márkája, csak használható magyarországi térképe nincs... :D

Amennyibhen nem Magyarországon használjuk, valóban ideális választás lehet. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1206) Steve-0


Steve-0
őstag

Hi, 50e milyen Gps-t vennétek? köszi

(#1207) vagamo válasza Steve-0 (#1206) üzenetére


vagamo
őstag

GPS-t semmilyent, 50ér drága egy antenna! Talán PDA-t v. PNA/PND-t!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1208) Steve-0 válasza vagamo (#1207) üzenetére


Steve-0
őstag

jah igen arra gondoltam :D

(#1209) vagamo válasza Steve-0 (#1208) üzenetére


vagamo
őstag

OK!
Volt itt már több ajánlás is! Kicsit olvass vissza! ÉRDEMES! :K

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1210) Kbali válasza Imy (#1200) üzenetére


Kbali
nagyúr

Biztosan a HP-t venném, de nem tudom, kedvezménnyel mennyire jön ki, mert egyébként 100e körül van, meg venned kell hozzá iGo-t is.

(#1211) nike_ válasza Imy (#1204) üzenetére


nike_
addikt

Ez nekem nem jó..

Teljes EU térképes kell, és az plusz pénz, 40-nél többet nem szánnak rá.

(#1212) nike_ válasza Imy (#1204) üzenetére


nike_
addikt

Mégsem.. :D

[ Szerkesztve ]

(#1213) Steve-0


Steve-0
őstag

apa ezeket nézegette:
Garmin Nüvi 350
Navigon 2110 MAX
Garmini 650
Mio c520
Mio c 720
Asus R300

ezek közül melyiket lőnétek ki? a lényeg h Európa térképpel legyen. A keret 50e körül.

Én egy Mio P360-ra gondoltam, igaz ő nem akar PDA-t csak PNA-t.

(#1214) vagamo válasza Steve-0 (#1213) üzenetére


vagamo
őstag

Ezt ajánlom: Asus R300 és itt is!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1215) Demolator


Demolator
tag

Hello mindenkinek,

Olyan pda kéne amibe beépített gps van és minimum 416Mhz-es Asust láttam de másmilyet nem a FujiSimens állítólag nem jó valami egyéb? (wifi és BT is legyen benne)

A reklám helye

(#1216) Kbali válasza Steve-0 (#1213) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem 50-ből nem jön ki a PDA+térkép

(#1217) Kbali válasza Demolator (#1215) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nézegess szét itt, van gépválasztó, ott paraméterek alapján tudsz válogatni.
Egyébként a HP614c is jó lehet, ez 100e pénz körül van.

(#1218) Demolator válasza Kbali (#1217) üzenetére


Demolator
tag

Jó a kereső :) Találtam 1-et ami érdekel : Asus MyPal A636 de olyan is van hogy A636N nos az N betűn kívül nem látok különbséget, valaki tudja esetleg hogy mi lehet az ? :F

A reklám helye

(#1219) vagamo válasza Demolator (#1218) üzenetére


vagamo
őstag

A ROM a különbség Az N-es verzióra rálehet tenni a WM 6-ot,!! Ezt vedd meg ha jót szeretnél és megbízható embertől! 16343.-hozzászólásban a z eladót megkeresve a vaterát megkerülve olcsóbban is odaadja!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1220) vagamo válasza vagamo (#1219) üzenetére


vagamo
őstag

Meg az alaplap is más!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1221) feco88


feco88
tag

helló sziasztok! A problémám: nincs még navigációs rendszerem és most szeretnék beruházni egyre. Ár az max 55 ezer lehet. Nézegettem több GPS-t is, de nem tudom milyet vegyek mert a szivem egy Mio Moov 330-hoz húzna, de azon most navigon szoft megy aminek elég gagyi a vezetése( ahogy tesztekben olvastam). Most airis T940-et láttam IGo 2006+ kelet eu térképpel 50-ért. szerintetek eza gép megéri az árát, vagy a tesztekkel ellentétben az új moov sorozat is jó vétel lenne? Kérlek segitsetek. A válaszokat előre is nagyon köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#1222) Viktor0610 válasza feco88 (#1221) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Magyarországi használatra inkább az Airis, amennyiben jellemzően külföldòn használnád, jó lehet a Moov is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1223) vagamo válasza feco88 (#1221) üzenetére


vagamo
őstag

De csak kicsit kéne többet áldoznod és IGO8-al navigáló gépet is tudnál venni! És hagyuk már a GPS kifejezést!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1224) JoseyAdams


JoseyAdams
csendes tag

Hello!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen GPS-t, bocs PNA-t vegyünk faternak, mert ami most van neki myguide silverguide 500es az már eléggé elavult (mármint nem a készülék a rossz, csak a térképek régiek, és sanja frissíteni nem lehet őket...)

Szóval vmi olyanra lenne szükség ami nem bonyolult, LEHET frissíteni, és olyan 60-70-ből kijön. Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1225) Kbali válasza JoseyAdams (#1224) üzenetére


Kbali
nagyúr

Garmin nüvi200w, 250w - a magyar térképek ingyen frissíthetők, sőt perpill csak a Garminnak van itthon TMC-s térképe.

(#1226) vagamo válasza Kbali (#1225) üzenetére


vagamo
őstag

Talán még 1-2 hétig!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1227) feco88


feco88
tag

kire lehet még biztosan számítani hogy leszerződik, és használható lesz a TMC funkció a PNA-jában? kerestem híreket de nem nagyon találtam, gondoltam hátha ti többet tudtok ezekröl :K ( márha most vennék navigációt akkor legalább olyan kellene ami IGO alapu meg van benne TMC funkció, nem?)

[ Szerkesztve ]

(#1228) Viktor0610 válasza feco88 (#1227) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, idővel minden nagyobb gyártó leszerződik majd.

Jut eszembe! A Garmin az iGO-val egyenértékű lefedettségben és már TMC-kompatibilis! ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1229) feco88


feco88
tag

Altina A800 IGO8 3D teljes eu térképpel 58 ért?[link] Kapok 10% kedvezményt :DD . Opcionálisan vehető hozzá TMC antenna, akkor e szerint ő is alkalmas a TMC adatok fogadására? ezen kívül láttam még Garmin Nüvi 250W és Airis T940 navigációt ami hasonló árban van de az altinához adnak egyedül IGO8-at és tudja a TMC-t. Az Airis-hez IGO 2006+ adnak és nincs benne TMC. a Garmin-hoz is IGO 2006+t adnak és már működő képes a TMC-is de viszont nincs benne zene meg film lejátszó ( bár annyira nem is fontos ) Végeredményben maradnék az Altina A800-nál. Véleményetek szerint jó választás vagy hagyjam a + szolgáltatást és vegyek egy Garmin nüvi 250w-t?

(#1230) vagamo válasza feco88 (#1227) üzenetére


vagamo
őstag

Milyen TMC-vevős GPS-t vegyek?
(#1229) feco88: Maradj a Altina A800 IGO8 3D teljes eu térképpel , de kérdezz rá a boltban, hogy jár e hozzá frissítés! Ugyanis a TMC adás frissített HUN térképpel lesz elérhető hazánkban kb. szept. eleje felé! /reméljük/

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1231) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Nem rég lettem autó tulaj. És mivel hiába lakok BP-n már majdnem 26 éve autóval nem ismerem ki magamat. Így azon gondolkodtam ,hogy kéne egy navi a kocsiba.

Mit érdemes venni manapság? Persze ha egy mód van rá ne legyen 100K. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1232) vagamo válasza AMD Power (#1231) üzenetére


vagamo
őstag

Új vagy szóbajöhet használt is? Csak navira kell, vagy szeretnél rá más programokat is /pl.Időjárás előrejelző, különféle játékok, árfolyamváltó, média lejátszó, geroracing navi, fordító, exel, word, pdf olvasó stb... [link]/ és a többi és a többi...
PDA-kat több mindenre tudod használni pl: F1 :U

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1233) AMD Power válasza vagamo (#1232) üzenetére


AMD Power
titán

Csak a navi része lenne a fontos. De egy újnak jobban örülnék azért.

Pl egy IGO8 szoftvert el tudnék képzelni. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1234) AMD Power


AMD Power
titán

Ez milyen?

Altina A800 full európa.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1235) feco88 válasza AMD Power (#1234) üzenetére


feco88
tag

Feljebb olvashattad, én is efelől érdeklődtem, hogy 3rom közül melyik lenne a jobb. Az altinához itt egy [link] .Szerintem egész sokat tudd a navigáláson kívül, Magyar és 2 év garit vállalnak rá ( csak nem lehet rossz :U :K ). Jövő hónapban meg is veszem. Debrecenben a [link]mobilx-nél IGO8 as teljes eu térképet adnak hozzá és a magyar térképet ingyen lehet frissiteni. Sokat nem értek hozzájuk nekem ezt ajánlották.

[ Szerkesztve ]

(#1236) AMD Power válasza feco88 (#1235) üzenetére


AMD Power
titán

Most beszéltem a Navis osztályvezetővel. Navigon 2120-t ajánlott nekem. 50K lenne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1237) AMD Power


AMD Power
titán

Navigon 2110

Nagyon ebben a tesztben. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1238) vagamo válasza AMD Power (#1237) üzenetére


vagamo
őstag

Nem ismerem, még nem találkoztam vele. A legközelebbi kapcsolatom, pont ma volt! Átnézve láttam, egy ilyen tartót [link] nagyon durva és egyben nagyon szép! Nem volt rajta a gép el sem tudtam képzelni, hogy mi lehet! Karambolnál nyárs ként is szolgálhat, vagy nőknek, ha elfelejtette a brümmőgőjét berakni a ridijébe :DDD De engem az írás alapján nem fogott meg, semmi jót/különlegeset nem írnak róla az árán és a kinézetén kívül! :O Nem tudom én kihagynám!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1239) AMD Power válasza vagamo (#1238) üzenetére


AMD Power
titán

Mind1. Egyenlőre várok és figyelem a GPS piacot.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1240) Salak


Salak
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Illetve az egyik hölgy ismerősöm, csak én tolmácsolom :)

Szóval az illető szeretne egy gps-t venni, mert tavaly is eltévedt a nyaraláson. Max 100-120 k-t tud rákölteni. Teljes Európa térképet szeretne, ne legyen túl bonyolult használni, sőt :) Illetve, hogy legyenek hozzá rendszeresek a frissítések. Elmondása szerint olvasgatott a témában és azért nem hajlik a mio-ra,mert azt írták róla több helyen, hogy nem jönnek rá frissítések. Ezeket nézte eddig: Asus R700 T, TomTom GO930, Garmin Nüvi nemtudommelyik, Navigon 8110) Azt mondta, hogy rám bízza a dolgot, ajánljak neki egyet (nem csak ezek közül lehet) és azt veszi meg. Én viszont nem igazán értek hozzá, ezért kérném a segítségeteket.

Tehát legyetek szívesek mondjatok olyan készülékeket, amelyek megfelelnek a fenti kritériumoknak.

Köszi szépen előre is!

"Winners never quit and quitters never win."

(#1241) vagamo válasza Salak (#1240) üzenetére


vagamo
őstag

Én Asus R700 párti vagyok! Még infó

De ez sem rossz! Asus R710 ÉS szerintem akárki akármit mond a Hun térképekben a Top Maposak a legjobbak!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1242) AMD Power


AMD Power
titán

Ennyiért már még jobb vétel.. :C

NAVIGON 2110

Ár 20% ÁFA-val: 35 968.00 Ft

Még ez is tetszik.

GARMIN Nüvi 250

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1243) Salak


Salak
tag

Köszi az infókat. Például a Navigon 2110 és az Asus R700 között a viszonylag nagy árkülönbség csak abból adódik, hogy kevesebb multimédiás funkciója van az előbbinek? Mert azokra nincs szüksége az ismerősömnek, csak egy navigációra vágyik. Ilyen szempontból melyik éri meg szerintetek?

"Winners never quit and quitters never win."

(#1244) vagamo válasza Salak (#1243) üzenetére


vagamo
őstag

Ha te csak ennyit látsz belőle, akkor legyen! De ne felejtsd a supportot, garanciát, támogatást, IGO8 alapot, Összehasonlítás

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1245) Salak válasza vagamo (#1244) üzenetére


Salak
tag

Hát pont ezért kérdem ,mert én nem tudom mit érdemes figyelni. Megéri szerinted ennyivel drágábban az Asus?

"Winners never quit and quitters never win."

(#1246) vagamo válasza Salak (#1245) üzenetére


vagamo
őstag

Nekem megérne!
Remélem más is megerősít ebben akár Viktor0610 :U

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1247) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Na atesett a Navon N350esem a nagy tesztelesen, es megfelelt:
A kovetkezo kort vagtam le vele 2 het alatt:
Zalaegerszeg-Becs-Brno-Wroclaw-Gdynia-Gdansk. Gdansk ovarosaban is problemamentes, az iGO8 mutatja az eredeti epuleteket is. Szigoruan kerultem az autopalyakat, visszafele viszont CSAK autopalya: Gdynia-Berlin-Brno-Becs-Zalaegerszeg-Rab sziget (komppal egyutt).

Ketszer fagyott meg szegenyem, ilyenkor stylus ki, RESET, es mar mehettunk is tovabb. A RESET egyebkent nem allitott vissza mindent gyari ertekre, sot, meg az utvonalat is megjegyezte amit elotte kertem. Gondolom csak a memoriat pucolta ki.

Amugy vegig a tuzo napon kapta a kikepzest, hazafele 19 oran at navigalt kikapcsolas nelkul, full grafikan. Egyedul a night mode juttatta el akadozasig, ekkor kellett a RESET.

MIndenkinek csak ajanlani tudom, kivalo gep, kivalo aron, szolidan csinos megjelenessel. Alig varom hogy elerhetoek legyenek az ingyenes frissitesek a weboldalon.

(#1248) Beya


Beya
tag

Hello!

Két készülékről érdeklődnék. Szerintetek melyik a jobb? Esetleg tapasztalata van valakinek velük? Mit jelent a dual core ezeknél, olyan mint a PC -nél?
Blaupunkt Lucca 3.5
Navigon Transonic 7000T

Üdv,
Beya

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/user/dobbea

(#1249) vagamo válasza Beya (#1248) üzenetére


vagamo
őstag

Szívesen segítenék , de egyiket sem ismerem! A márka miatt talán a Balu-t választanám! De higgy nekem! Mondjuk én még keresgélnék! És IGO8 alap mellett döntenék valahol!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1250) Beya válasza vagamo (#1249) üzenetére


Beya
tag

Szia!

Elméletileg mindkettőhöz van térkép is. A Navigonhoz iGo, a Balupunkt-hoz meg a sajátja. A Balunál ezt találtam: "Centrality Atlas III Dual Core processor 400 MHz ARM9 266 MHz DSP" Csak nem igazán tudom, hogy ez milyen :F , mert ha jól olvasgattam máshol, akkor ez a kombináció annyira életképes mint a szúnyog télen. :) De lehet, hogy keverem másikkal. Plusz saját GPS vevő is be van építve ami nem tudom milyen minőségű.

Térkép soft -om van, ezért nézek olyanokat, amihez nincsenek. Próbálom olcsón megúszni a dolgot. De félek, hogy azoknak a minősége, meg támogatása nincs.

Beya

http://www.youtube.com/user/dobbea

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.