Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#151) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Hi,
A Sony navigációs rendszereiről mi a véleményetek?
jelenleg egy NV-U73TC tipussal szemezgetek

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#152) parandroid válasza Chili7 (#150) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A készülék saját memóriáján nem fér el az iGo. Illetve a szoftver igen, de a térképek mr biztosan nem. No meg elvileg nem is lehet rá telepíteni, csak eredeti iGo-s memóriakártyáról, tehát az iGo alapból memkártya alapú. A teljes EU amúgy 1GB körüli térképadatbázist jelent.

Magyarítás elvileg jár hozzá, ha itthon veszed, de sokak szerint belassítja a szoftvert. Ezzel személy szerint nincs tapasztalatom, nekem eszembe sem jutott az enyémet magyarítani, a céges A692-inket és A696-ainkat pedig amúgy sem magyarítanák.

Amúgy a készülék jó. :D

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#153) Chili7 válasza parandroid (#152) üzenetére


Chili7
őstag

Akkor gondolom inkább 2GB-s kártya kéne nekem, nem 1-es.
Az igo full eu szoftverének+térképeknek van valami gyűjtőneve, száma? Legfrissebb, gondolom...
Köszi

(#154) parandroid válasza Chili7 (#153) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nehéz kérdés, mert az egyes országok térképeit nem egyszerre frissítik. Gyakorlatilag a frissítés dátumával jelölik a térképadatbázisok verziószámát.

Az iGo legfrisebb verziója a 2006Plus, de lassan elérhető lesz már a mókásan egyszerű (az előzetes tesztek alapján olyan SimCity 2000 szint :D) 3D-s megjelenítést használó iGo8 is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#155) spirit007


spirit007
senior tag

Sziasztok !

Az Auchan-ban akciós Alpha Navigo GPS-t ismeri valaki ?

(#156) atala


atala
addikt

Sziasztok!

A Garmin Nüvi 250, 250W navigációról mi a véleményetek?
Nekem fontos a jó szoftver, és a teljes Európa térkép is.

(#157) kp78 válasza atala (#156) üzenetére


kp78
addikt

Én is néztem ezt a típust, kérdeztem is róla, de érdemleges véleményt, - vagy csak úgy általában a Garmin navikról vmit -, senkitől sem kaptam :U
Itt van egy teszt róla, hátha nem olvastad még : [link]

(#158) atala válasza kp78 (#157) üzenetére


atala
addikt

Köszi, megnéztem a teszteket. Nem nagyon tetszik a térkép szoftvere. Azt hiszem marad a Mio C250, csak azt nem nagyon találni teljes eu térképpel.

(#159) kp78 válasza atala (#158) üzenetére


kp78
addikt

Mi nem tetszik rajta?

(#160) atala válasza kp78 (#159) üzenetére


atala
addikt

A Mio c250-nél az útirányt csak más színnel, és egy nyíllal jelöli. Ezzel szemben a Garmin nüvi meg jó vastagon szedi, és egy kocsit is belerajzol. Eléggé átláthatatlanná teszi.

(#161) kp78 válasza atala (#160) üzenetére


kp78
addikt

Mio C250-et mennyiért találtál teljes EU-val ha nem titok?

(#162) atala válasza kp78 (#161) üzenetére


atala
addikt

65 ezerért találtam, de csak egy helyen.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#163) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Sziasztok!

A Nokia 6290-es telómhoz ajánljatok már valami megbízható,jó minőségű de olcsó bluetooth-os gps vevőt,olyan 10-17k között.

Előre is köszi!

(#164) rumos14 válasza Lotusomega (#163) üzenetére


rumos14
nagyúr

Royaltek RBT-1100, 13k.
én szintén 6290-nel rbt-1000-et használtam, teljsen jó.

(#165) Kbali válasza hbruce000 (#149) üzenetére


Kbali
nagyúr

C520-at lehet venni full-eu-val is, meg külön keu(+nyeu)-val.
Nekem egy Mio (nem TomTom) C720-asom van, meg vagyok vele elégedve, a plusz szolgáltatásokat is kihasználom. A Garmin is jó cucc, csak anno vagy 30-cal drágább volt, ráadásul ott a full eu-hoz még külön van Magyarország térkép.
Javaslom itt is nézz szét: [link]

(#166) Kbali válasza kp78 (#147) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tudom, hogy lányos, de egy ilyen? [link]
70-be pont belefér.

(#167) Kbali válasza spirit007 (#155) üzenetére


Kbali
nagyúr

A 29.9, az navigációs szoftver és térkép nélkül van.
Mivel nem találtam hozzá magyar nyelvű termékoldalt, ezért azt gondolom, hogy felejtős. Milyen lehet a support?

(#168) kp78 válasza Kbali (#166) üzenetére


kp78
addikt

Ezzel megjelenni vhol elég meleg lenne :DDD
Vmi egyéb ajánlás, ami egy férfi autójában megtűrhető?

(#169) spirit007 válasza Kbali (#167) üzenetére


spirit007
senior tag

Hát nem egészen .
Smart2go Kelet-Európa szoftver van hozzá , csak jelenleg elfogyott ;)

(#170) atala


atala
addikt

Ha külföldi célállomást keresek, akkor is hasonlóan lehet keresni mit a magyarországinál?
Arra gondolok, hogy elkezdem beírni az utca nevét, és folyamatosan szűkül a lehetőség, végül kirak pár utcanevet amiből kiválasztom a nekem megfelelőt?

(#171) Kbali válasza atala (#170) üzenetére


Kbali
nagyúr

Attól függ milyen sw. Az enyémben először az országot ki kell választani, ezt megjegyzi. utánam ár megy a település, majd utcanév.

(#172) Kbali válasza spirit007 (#169) üzenetére


Kbali
nagyúr

A smart2go-t nem vette meg véletlenül a Nokia?

(#173) Kbali válasza kp78 (#168) üzenetére


Kbali
nagyúr

BP Lucca: [link]
Nűvi 250W [link]
A Duino-t nem tudom, hogy ajánlhatom-e, mert nem sok a support.

(#174) spirit007 válasza Kbali (#172) üzenetére


spirit007
senior tag

ööö... ez most miért is lényeges :F

(#175) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Mit tudtok erről a PNA-ról [link] ? Igo gondolom fut rajta... Airis T920-on gondolkodtam még, de ez olcsóbb, és gyorsabb a procija is. Thx.

(#176) spirit007 válasza zsolidodd (#175) üzenetére


spirit007
senior tag

A T920 egy megbízható jó kütyü , a kékpárducot viszont felejtsd el .
Mivel sok helyen árulják és ez a legolcsóbb , sehol nem fogsz "objektív" tesztet találni . (segítség : senki sem fogja azt mondani , hogy sz@r a saját árujára ... ;) )
Ezt olvasd el : [link]

(#177) lacy86


lacy86
addikt

Sziasztok!!

Mostvennék egy GPS-t és nem tom milyen legyen? :( nekem a Mio-t meg a Tomtom-ot ajánlották! neketek mi a véleményetek hogy melyik a jobb?

ELőrre is köszönöm!!

Üdv,lacy86

(#178) zsolidodd válasza spirit007 (#176) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Köszi az infot. Tehát, ha jól értem, akkor a géphez nem jár hozzá szoftver, tehát azt külön kell megvenni, illetve "beszerezni". Ez mondjuk furcsa, mert ez azt jelenti, hogy a gyártó/forgalmazó tesz arra, hogy honnan lesz hozzá szoftvered... Már ha jól értem....

Amúgy szerintem a célnak megfelel, mert szüleimnek venném Karácsonyra, ők meg nem sokat használnák, max hetente 1-2szer, arra meg tökéletes.

(#179) spirit007 válasza zsolidodd (#178) üzenetére


spirit007
senior tag

Pontosan . De azért az érdekes , hogy senki sem erősítette meg azt az állítást , hogy TUDOTT volna telepíteni/használni iGo-t ezzel ... szóval ez rossz jel .
Az is elképzelhető , hogy valami spéci sw kell hozzá .

Amit korábban linkeltem (Auchan akciós) szerintem jobb vétel 29.990- ért , mert ahhoz legalább adnak szoftvert amivel tutira működik .

(#180) Kbali válasza spirit007 (#174) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem tudom, hogy Nokia telefonokon kívül más készülékre nyomnak-e még szoftvert.

(#181) Kbali válasza lacy86 (#177) üzenetére


Kbali
nagyúr

Személy szerint Mio-t ajánlanám, mert a TomTom magyar térképei nem igazán jók még (talán mostanság). Az pedig egyenesen felháborító, hogy az új C720-as! készüléküket a mapshare technológiával hirdetik, ami itthon nem is elérhető (még).

Az még kérdés, hogy milyen igényeid vannak? Pl.: térképcsomag, kezelhetőség, extra funkciók.

Javaslom, hogy Garmint is nézegess meg. Ha teheted, egy Media Markt-ban végig lehet nyomogatni a készülékeket, ki tudod választani, hogy neked melyik tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#182) kp78 válasza Kbali (#173) üzenetére


kp78
addikt

:R
Lehet, hogy ez lesz: [link]
Vélemény? Ennek a szoftvere mennyire jó és felhasználóbarát?
Honnan lehet megtudni, hogy mennyire részletes az EU és Mo térképe?
A 250W már kicsit erős árban, ezért gondoltam erre.

[ Szerkesztve ]

(#183) lacy86 válasza Kbali (#181) üzenetére


lacy86
addikt

Tegnap voltam a debreceni MediaMarkt-ban és ott volt egy TomTom-os csaj!
Elkezdte ajánlgatni nekem , hogy még azért nem ismerik az emberek mert még most jön be a forgalomba! na mindegy nagyon kis rendes csaj volt!

Az igények: :)
bővíthető legyen (memória) , IGO szoftver menjen rajta , alapból legalább egy 512-es legyen benne! :)

Igazából arra kellene hogy sógor kutyázik és járják Magyarországot , egyfolytába a térképet bujják hogy merre kell menni meg minden!

ezért szeretne egyet , de hamár vesz akkor jót vegyen (nem a legfullosabbat) hanem egy jó közepest!!!

előrre is köcce!!

Üdv,lacy86

(#184) spirit007 válasza lacy86 (#183) üzenetére


spirit007
senior tag

Ha 50 ropi lehet árban ,akkor a Mio c250-est ajánlom . Ugyan csak pár napig használtam de nagyon meg voltam vele elégedve .
Ezt a 512-es kártya dolgot nem igazán értem , 1GB-s SD Kingston 2500 Ft ...szóval filléres tétel . Azért is adják manapság a noname cuccokat is ekkorával ;)

(#185) Kbali válasza lacy86 (#183) üzenetére


Kbali
nagyúr

Persze, most jött forgalomba, meg támogatás is alig, a magyar térképük eddig vicc volt (47%-os lefedettség).
Arra felhívnám a figyelmedet, hogy az iGo alapból SD-n van, tehát ha olyat veszel, akkor másik kártyát nem tudsz berakni.
Inkább egy Mio c250, mert arra telepítve van a térkép, meg tudsz bele tenni SD-t, amekkorát akarsz.

(#186) Kbali válasza kp78 (#182) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Garmin az egyik legrégebbi gyártó, jók a cuccai, tudom ajánlani.
A térképekről a Garmin oldalán tudsz tájékozódni.

(#187) lacy86 válasza Kbali (#185) üzenetére


lacy86
addikt

Pontosan erre voltam kíváncsi Kbali! :)
Köszönöm a segítségedet nagyon rendes vagy! megfogadom a tanácsod! :R :R

Még lenne egy kérdésem! :P

meddig frissíti automatikusan magát az IGO? vagy valamit buherállni kell majd rajta vagy hogyam működik!!

köszönöm!

üdv

(#188) kp78 válasza Kbali (#186) üzenetére


kp78
addikt

:R
Amúgy ha kint veszek egy navit, rá lehet vhogy bírni, hogy magyarul navigáljon?
Bár alapvetően itthon vennék inkább, de Ausztria közelsége miatt, körül nézek ott is, néha jobb akciók vannak.
Ennyi tudáshoz képest pl. ez is elég jó áron van: [link]

(#189) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok a Panasonic Strada-ról mi a véleményetek?
[link]
Illetve az edigitalnal van olcsóbb bolt?
Thx.

® visions created with passion

(#190) Kobe


Kobe
veterán

szevasztok
gpst szeretnék venni, olyan 60-70 K között, de térképpel mindennel együtt- azért írom külön tételnek, mert egy nem túl mindennapi igény is volna, mégpedig részletes finnország térkép, nem tudom ezt az összeurópai csomagok tartalmazzák e vagy ülön kell bezerezni

(#191) Kbali válasza lacy86 (#187) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az iGo licenszében benne van, hogy meddig frissíthető. Úgy tudom, hogy mostanság vezetik majd be a fizetős upgradet. A frissítés egyébként nem automatikus, hanem neked kell kezdeményezned.

(#192) Kbali válasza kp78 (#188) üzenetére


Kbali
nagyúr

Elképzelhető, hogy van benne gyárilag magyar hang, de ami gondod lehet: garancia érvényesítése, mivel nem biztos, hogy van magyar support.
Hasonló egyébként a Garmin nüvi660 és a MioC520-as készülék.
Az áruk sem sokkal több.

(#193) Kbali válasza Uzmany (#189) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem tűnik rossznak, de a Mioc520-as, Garmin nüvi660-as ugyanezt tudja, olcsóbban, a C720-as meg több funkcióval rendelkezik hasonló áron.
Egyedül a 3 dimenziós megjelenítés, ill. az 5 hüvelykes kijelző az előny.
Nem tudom, hogy milyen a tréképfrissítés gyakorisága, van-e magyar support.

(#194) Kbali válasza Kobe (#190) üzenetére


Kbali
nagyúr

Milyen részletezettségű tréképet szeretnél?
A Garmin nüvi250-ben szerintem jó a finn lefedettség, az árkeretedbe is belefér:
[link]
Itt van a navigációs szoftver lefedettségi térképe:[link]

(#195) Kobe válasza Kbali (#194) üzenetére


Kobe
veterán

hát, finnország legalább olyan lefedettséggel kellene mint a magyar :S család nagyrésze kinn él, ott mozognak teát szükségeltetik
az nem probléma, ha alapból nincs benne, cska egy részeletesebb európa térkép, csak rá lehessen tenni külön 1et finnhonról...
én Mio c250 et néztem hasonló árban, csak nem tom mennyire kiforrott ilyen téren a MioMap

[ Szerkesztve ]

(#196) kp78


kp78
addikt

A Wayteq-ről vmi vélemény? Ez is elég szimpatikus: [link]

(#197) lacy86 válasza Kbali (#191) üzenetére


lacy86
addikt

Köszönöm szépen a segítségeket!!!

Üdv,

(#198) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Esetleg vki el tudja magyarázni, hogy milyen gépekre telepíthető az igo? Mert az addig ok, hogy van kompatibilitási lista a honlapjukon, de mi van az Igo klónokkal, azok gyakorlatilag Igo szoftverek, csak spec arra a készülékre? A közel noname PNAkra milyen navigációt lehet/érdemes telepíteni? Köszi előre is :)

(#199) Palkova


Palkova
tag

Üdvözlöm a hozzáértőket!
Kirándulás, természetjárás céljára milyen, lehetőleg nem túl drága, készüléket tudtok ajánlani, ami megjeleníti a földutakat és egyéb tereptárgyakat is.
Köszönettel: Palkova

(#200) atala


atala
addikt

Megvettem a Mio C250-es teljes Európa térképpel.
Kérdésem, hogy ujjbegy, és ceruza helyett milyen eszközt lehetne használni az éritőképernyőhöz?
Vagy nem egy nagy összeg, vegyek hozzá ceruzát?
ujjal nem akarom nyomkodni, mert akkor nagyon ujjlenyomatos lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.