Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) eXilition


eXilition
csendes tag

Sziasztok!

Nagy segítségeteket kérném.
Nemrégiben vettem egy notebookot (MSI EX600-076 - van benne Bluetooth) szeretném kialakítani rajta ezt a navigációs dolgot.
Kérdésesk:
Miylen GPS-t ajánlotok hozzá? (esetleg miért előnyös miért nem)
Milyen progi kell hozzá és letölthető-e DC-n meg ilyen helyekről? (szeretném, hogy M.o. térképe és Európa térképe azért jól fusson rajta)

Válaszotokat előre is köszönöm

(#352) Viktor0610 válasza eXilition (#351) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, olvastad-e az alapelvek-et, amennyiben nem, tedd meg.
A program megvásárlásán gondolkodtál már? :U 10 e Ft körül már kapható navigációs program PC-re.

Csak h. válaszoljak is, véleményem szerint bármilyen külső GPS-vevő jó lesz hozzá, csak SiRF Star III chipset legyen benne.

Samsung Galaxy A54

(#353) eXilition válasza Viktor0610 (#352) üzenetére


eXilition
csendes tag

Bevallom, nem olvastam el, de ELNÉZÉST kérek, amennyiben valakit/valakinek a jogát megsértettem.

Válaszodat köszönöm

(#354) Kbali válasza eXilition (#353) üzenetére


Kbali
nagyúr

319-es hsz-t nézd meg, abban ttem linket egy ilyen típusú készülék tesztjére.

(#355) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Van ilyen iGo alapú navigációm, aztán az a bajom vele, hogy hiába 2007/07 haviak a térképek, mert az előre telepített sebességellenörzőket nem jelzni. Miért? :F

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#356) teknősbika


teknősbika
csendes tag

Wayteq 400-on gondolkodom, csak nem tudom milyen a supportja van e frissítés korrekten. Van valakinek ezirányú tapasztalata? :U

(#357) V.Stryker válasza V.Stryker (#355) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

:U UP!

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#358) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

A Garmin készülékekről mi a véleményetek/tapasztalatok?

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#359) pbala válasza V.Stryker (#355) üzenetére


pbala
csendes tag

(#360) V.Stryker válasza pbala (#359) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. :C :R Besz@rás, eddig nem is tudtam,hogy tőlem 110 méterre is mérnek és csak 50-el lehet menni. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#361) jaki9


jaki9
csendes tag

Ne vegyél egyben PDA-t ,jobban jársz , olvass a fórumona P560 ról. Én C720-ast vennék a helyedben

(#362) F-ECT$


F-ECT$
titán

Sziasztok!
GPS-t szeretnék vásárolni, az alábbi szempontok szerint (ha valamelyik hülyeség, akkor bocs, nem nagyon foglalkoztam eddig a témával):
-Legyen gyalogos, és autós üzemmódja
-IGo-t szeretnék rajta használni (nem fontos, hogy azzal adják, csak lehessen rá telepíteni)
-Nem érdekel semmilyen extra funkció (pl mp3 lejátszás, fotoalbum, stb) a navigáláson kívül
-Legyen megbízható és gyors, tehát ha el bírja futtatni a 3D-s IGo-t, az se baj
-Ár lényegében nem számít, de ha a fentiek elérhetőek 50e-ért is, akkor feleslegesen nem költenék 100e-t rá

Igen, tudom, olvassak vissza, és amíg erre a hsz-re megérkezik a válasz, addig ezt is fogom tenni :)

Dive ever, work never.

(#363) Kbali válasza N4r4ncs (#358) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az egyik legrégebbi gyártó, kiforrott technológiával. Van support (on-line, off-line egyaránt), ha nem kéz alól veszel egy ellenőrizhetetlen előéletű cuccost, akkor nem nagyon tudsz mellényúlni.
Persze meg is kérik az árát.

(#364) Kbali válasza teknősbika (#356) üzenetére


Kbali
nagyúr

Asszem korábban linkeltem ide egy cikket a pdamania-ról (344-es hsz.), ahol leírták, hogy ezeknek általában nincs normális supportjuk, esetleg nem kapsz hozzá vásárláskor navigációs szoftvert, csak készüléket. Ezért is olcsók.

[ Szerkesztve ]

(#365) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Beírom ide is, hátha hamarabb olvassa egy hozzáértő :R
Volna egy kis gondom.

Környezetemben elszaporodtak a GPS, PDA+GPS készülékek és mindenki nálam akad meg, mivel látatlanban is úgy gondolják én meg tudom oldani a problémájukat.

Nos az egyik PNA tulaj érdekes dologgal állt elő, miszerint Laptopon szándékozna a közeljövőben GPS funkciókat használni külső vevővel, csakhogy olyan navigációs programot kellene kerítenem, amiben nem csak azt lehet kiválasztani, hogy éppen milyen gépjárműhöz tervezzen, hanem tehergépjárművön belül még meg lehet adni a jármű tömegét, magasságát, ADR kategóriáját. Szóval picit részletesebben, mint az iGO-ban.

Sajnos nem vagyok járatos az ilyen szoftverekben, de hátha találkozott már egy fórumtárs ilyen szoftverrel és talán tudja a nevét is.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#366) Viktor0610 válasza AtHoS (#365) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sz.tem nincs ilyen program, de hátha más okosabbat mond majd... :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#367) AtHoS válasza Viktor0610 (#366) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajnos ez is benne van a pakliban :( De valakinek semmi sem elég jó

read-only mode on the forum

(#368) Rolly


Rolly
veterán

neverloss gpsekről vélemény?

én most egy neverloss n627-est néztem.

vagy esetleg milyen pna-t érdemes venni 70.000-ig (ha olcsóbb az csak jó ...)

(#369) Rolly válasza Rolly (#368) üzenetére


Rolly
veterán

up

(#370) Kbali válasza Rolly (#368) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ennyi véleményt találtam róla: "Dánia, Finnország, Írország, Norvégia, Portugália, San Marino, Svédország térképe sajnos egyáltalán nincs benne!"
Nem tudom, hogy egyébként hol és egyáltalán van-e supportja.
Mire kellene a készülék, milyen funkciókat használnál? Milyen térképszettel szeretnéd?
Ha normális supportot és kiforrott technológiát szeretnél, akkor én jó szívvel a Garmint és a Mio-t tudom ajánlani. Ezekből ezen az áron már van választék.

(#371) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#362) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi a sok választ :P

Kicsit utána néztem a dolgoknak és azt látom, hogy a PNA-kat csak térképpel együtt adják, és így egy gyártón belül a PNA + térkép nem sokkal olcsóbb (ha egyáltalán az), mint a hasonló kategóriás PDA.

Ennek fényében gondoltam veszek egy PDA-t és "szerzek rá" IGo-t. 2 esélyes volt: Asus A696, melynek hátránya, hogy a legújabb IGo nem nagyon megy rajta, valamint az autós töltője rövid; és a Mio P560, ami drágább, viszont nincs gondja az IGo-val. Szóval azt hiszem megszületett a nyertes: P560. Ellenvetés? :)

Dive ever, work never.

(#372) Rolly válasza Kbali (#370) üzenetére


Rolly
veterán

egyenlőre, csak magyarországon navizni használnám, esetleg a szomszédos országokba ..., igoval van asszem telepítve, de lehet hogy roszul tudom

(#373) kp78 válasza F-ECT$ (#371) üzenetére


kp78
addikt

A rövid autóstöltőre azért van megoldás, kb 1000 Ft-ba kerül, én Metroban vettem ,de szerintem bármelyik autós boltban kapni szivargyújtó hosszabbítót. :))

(#374) Rolly válasza Rolly (#372) üzenetére


Rolly
veterán

please ajánljatok navit max 70ig :$.

én kettőt néztem ki mitac mio c520 és a neverloss 627-es

(#375) Viktor0610 válasza Rolly (#374) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

E kettő közül mindenképp' a Mio. A terméktámogatása biztosan jobb, mint a másiké.

Samsung Galaxy A54

(#376) Rolly válasza Viktor0610 (#375) üzenetére


Rolly
veterán

esetleg van olcsóbb ajánlatod akkor meghallgatom :).

(#377) Kbali válasza F-ECT$ (#371) üzenetére


Kbali
nagyúr

Gratulálok: így nekiindulni, hogy "szerzek iGo-t"! :W

(#378) F-ECT$ válasza Kbali (#377) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszönöm :C

Dive ever, work never.

(#379) Rolly válasza Kbali (#377) üzenetére


Rolly
veterán

kolléga arra gondolt, hogy bemegy a boltba és vesz..., s azért rakta ""-jelek közé, mert sajnos magyarországon ez nem gy szokás :)

(#380) Juca mami


Juca mami
csendes tag

Szia!

Szerintem vegyél Mitac MIO P360-ast, vagy P560ast. Az utóbbi is belefér a 80as keretbe. A Mio márka és az ETEN márka megbízható, a szakik is ajánlják. A MIO P360-as GPS és PDA egyben, amelyet már 58900 HUFért megvehetsz újonnan. (1GB ROM-mal, Wifi és Bluetooth nélkül -- a minimalista.
RAM 64 MB, ROM 1024 MB, Kijelző - felbontás 320x240, GPS modul, Memóriakártya típusa SD / MMC / SDHC, Operációs rendszer Windows Mobile 6 Classic (Crossbow))

Én pl. MIO A701esre pályáztam Karácsony körül, ez PDA, GPS, és telefon egyben. Mindenki ajánlotta, és aki használta, imádta, és meg nem válna tőle.

Nagykerben ezt 73e-ért meg lehetett venni, de a Mio-val beszéltem, és felejtő, már nem gyártják, csak nagy multiknál van még talán, azt tudom, hogy az electroworld.hu internetes áruházban 89 990 HUFért még lehet venni.

ETEN drága, én most az M800ra pályázom...

MIO P560
PDA 2GB ROM-mal a MIO-tól megszokott minőségben.
RAM 64 MB, ROM 2048 MB, Kijelző - felbontás 320x240, GPS modul, Bluetooth, WiFi, Memóriakártya típusa SD / MMC / SDHC, Operációs rendszer Windows Mobile 6 Classic (Crossbow)

Ez szintén nagyon jó kis PDA - GPS. Ez a PCExpert.hu-n 78 900 HUF.

Én úgy gondolom, hogy 80 000 HUFból, már nagyon profi kis gépet vehetsz.

Kicsit láma még... de fejlődőképes, nem reménytelen eset... :D Babó szerint kis függőkert... :D Spring szerint über-giga-turbo-mega-brutál függőkert...

(#381) Juca mami


Juca mami
csendes tag

Bocs, előző hozzászólásom a topic indítójának szólt...

Kicsit láma még... de fejlődőképes, nem reménytelen eset... :D Babó szerint kis függőkert... :D Spring szerint über-giga-turbo-mega-brutál függőkert...

(#382) kosztalaci


kosztalaci
csendes tag

Csak ajánlani tudom mindenkinek a mio p550m tipust...Én használom már 3 hónapja egész európát bejártam vel, stabil,és testreszabható kis masina...wifi a nethez BT a pc -hez.....király kis kütyü..... :C :C :C

Egy rossz rendszerben nincsennek jófiúk!!!

(#383) Kbali válasza Juca mami (#380) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igen, csak a 80-ba pont nem fér már bele a hozzá való jogtiszta, megvásárolt iGo (nem a "megszerzett").

(#384) Juca mami válasza Kbali (#383) üzenetére


Juca mami
csendes tag

De a P360-ba igen, feltéve, ha nem az I-Go 2008 kell neki...

Kicsit láma még... de fejlődőképes, nem reménytelen eset... :D Babó szerint kis függőkert... :D Spring szerint über-giga-turbo-mega-brutál függőkert...

(#385) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

Mio C320-as készülékről mi a véleményetek? (Ha nem előny a fgép és a bluetooth, ajánlanátok?) Pro és kontra?

Továbbá, lehet erre a készülékre magyrországi túrista térképet (is) feltölteni?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#386) Juca mami válasza Zoli2 (#385) üzenetére


Juca mami
csendes tag

Mi túrázáshoz garmin kütyüt használunk. Arra tuti lehet turista térképet rakni.

Csak sima túrázás vagy geocaching is??? :))

Kicsit láma még... de fejlődőképes, nem reménytelen eset... :D Babó szerint kis függőkert... :D Spring szerint über-giga-turbo-mega-brutál függőkert...

(#387) Rolly


Rolly
veterán

BluePanther V350-es gps-t vettem, eddig jó holnap lesz a nagy tesz, szeged, budapest, békéscsaba vonalában :)

(#388) Zoli2 válasza Juca mami (#386) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Igen, geocaching is. :)

(#389) Rolly válasza Juca mami (#386) üzenetére


Rolly
veterán

geocachinghez jó lehet egy pna?

(#390) Juca mami válasza Zoli2 (#388) üzenetére


Juca mami
csendes tag

Az jó... van már ládikád? (saját) :))

Kicsit láma még... de fejlődőképes, nem reménytelen eset... :D Babó szerint kis függőkert... :D Spring szerint über-giga-turbo-mega-brutál függőkert...

(#391) Juca mami válasza Rolly (#389) üzenetére


Juca mami
csendes tag

Ha megeszi a túrista térképet...
Egy próbát megér. :))

Kicsit láma még... de fejlődőképes, nem reménytelen eset... :D Babó szerint kis függőkert... :D Spring szerint über-giga-turbo-mega-brutál függőkert...

(#392) Voodoofx


Voodoofx
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a két típussal?

http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Specific.aspx?ArticleId=19705

http://www.gps-park.com/index.php?productID=190

Köszi!

(#393) Zoli2 válasza Juca mami (#390) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Ládika (saját) még nincs, az ország legjobb és legérdekesebb helyeire már helyeztek el. :)Igyekszünk minél többet összeszedni.

(#394) Juca mami válasza Zoli2 (#393) üzenetére


Juca mami
csendes tag

Igen, nekünk is ez a bajunk... hova tegyük a ládikánkat...
Addig is gyűjtögetünk... :))

Kicsit láma még... de fejlődőképes, nem reménytelen eset... :D Babó szerint kis függőkert... :D Spring szerint über-giga-turbo-mega-brutál függőkert...

(#395) Atti71


Atti71
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek! Vennék egy kombót, de nem tudom melyiket. Már csak az Asus P535 vagy az Eten Glofiish X500 van a ringben. Melyiket, miért? Nem tudok dönteni. Segítsetek! Köszi :W

(#396) smilecat


smilecat
aktív tag

Sziasztok!

ismeri valaki ezt a készüléket??

Globway G208

[link]

már sok mindent rendeltem az uraságtól és mind elég jó termék volt, de GPS-t még nem.
a felsorolt tulajdonságok alapján nem lehet túl rossz készülék de kíváncsi vagyok a hozzáértők véleményére is!

előre is köszi

üdv

[ Szerkesztve ]

(#397) rozso


rozso
csendes tag

Megvettem a WayteQ N710B-t és mindenkinek csak ajánlani tudom!
Ár/érték viszonylatban ver mindent a 4,3"-os kategóriában. Gyönyörü kép, gyors, pontos. 43 orszégos EU térkép.
Semmi rosszat nem tudok rá mondani.
Aki szeret buherálni az az eredeti iGo-t is fel tudja rá rakni, de én egy próba után hagytam az eredetit, mert az idítóképet meg logot leszámítva teljesen ugyanaz és legalább jogtiszta.

Térképfrissitést meg vagy raksz rá iGO-sat vagy nemsokára lesz a gpsmarket honlapján jogtiszta új térkép is.

Ingyenes friss traffipax adatbázis hozzá itt: http://www.speedcams.hu/

Üdv!

Rozsó

(#398) Kbali válasza smilecat (#396) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én biztosan nem venném meg. Vajh' van itthon szervíz, ha neadjisten megbetegszik?
Újabb térképek honnan tölthetők le hozzá?
Paraméterek alapján valóban nem rossz a készülék, de az előzőek nálam döntőek lennének a választásban.

(#399) V.Stryker válasza smilecat (#396) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez egy az egyben olyan mint az enyém. Wayteq 710,mit tom én milyen. Én szeretem,semmi bajom vele. Gyors a szoftver, megfelelő az anyagminőség.

Frissítés szempontjából igaza van az előttem író kollegának...hát nem tuti ,hogy várható.De az enyémen, egy hónapos, 2007.07-i térképek vannak, tehát egész jó. Ha nem lesz már jó, akkor beújjítok egy iGo-ra.

Egyébként ha ezt ne kapjam a cégtől, akkor valószínűleg,hogy csak és kizárólag Mio-t vettem volna a frissítések és a support miatt.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#400) KMan


KMan
őstag

Udv!

Keresgeltem gugliban, olyan ceget keresek akiktol lehetoseg van GPS-t berelni par napra.
Van esetleg valakinek konkret ceggel tapasztalata?

Csak a balekok alszanak [SAS]

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.