Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) _seth_ válasza evR (#100) üzenetére


_seth_
veterán

Tudtommal symbianra nincs igo...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#102) Kbali válasza _seth_ (#101) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez így igaz! Tom-tom talán van, de annak a Mo. térképei nagyon gyengék.
Maradhat a Nokia Smart2go, a navigálásért kell fizetni, nem a térképekért, asszem a 3 éves licenc 10-20e Ft körüli EUR.

(#103) (Kolombusz) válasza Kbali (#102) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

TomTom 680-as térképcsomag nagyon jó.
Szinte minden benne van.

(#104) Kbali válasza (Kolombusz) (#103) üzenetére


Kbali
nagyúr

Magyarország mekkora lefedettséggel? 40%? Ez nagyjából a nagyobb városokat, ill. a főutakat jelenti.
Érdekes módon a Europe XL az NyEu-t jelenti a TomTom-nál. Talán a TeleAtlas megvásárlásával jobb lesz a KEu-s térképparkjuk is.

(#105) Kbali válasza Kbali (#104) üzenetére


Kbali
nagyúr

Itt egy friss teszt a TomTom-ról a konkurenciánál: [link]
Nem a legjobb képet festik róla, főleg a hazai és KEu-s térképek lefedettségei miatt.

(#106) (Kolombusz) válasza Kbali (#104) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nemnem, a 680-as térképcsomag a bűvös szó. 98%-os lefedettség, ugyanaz a térképanyag mint az iGo-é. ;)

(#107) #20098048


#20098048
törölt tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan gps vevő, amit mobiltelefonra tudok csatlakoztatni, de nem foglalja le a bluetooth kapcsolattot, mivel azt szeretném telefonálásra használni... Túl sokat akarok? :) Köszi!

(#108) Kbali válasza #20098048 (#107) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez[link] ilyen, de SD kártya helyére rakható csak be.

(#109) #20098048 válasza Kbali (#108) üzenetére


#20098048
törölt tag

Ezt néztem én is, de sajnos a telefonomon csak MicroSD foglalat van. Abba ez kicsit nagy. Más megoldás?

(#110) Skipqer válasza #20098048 (#107) üzenetére


Skipqer
tag

A telefonod nem támogatja egyszerre több BT kapcsolat kezelését? Az SE P990-es pl. simán kezeli egyszerre a BT fülest és a GPS vevőt, ha ki van kapcsolva, a BT energia takarékos módja. Telefonhoz vezetékes vevőt azt hiszem az SE készített/tevezett de az meg ugye megint SE telefon kellene...

(#111) #20098048 válasza Skipqer (#110) üzenetére


#20098048
törölt tag

Na látod ezt nem tudom. A telefon sajnos még nincs nálam. De erre nem is gondoltam. Ez egy Nokia 6120 Classic. Nem tudom hogy ebben hogy van megoldva, vagy hogy ez mennyire elterjedt. Esetleg valaki tudja?

(#112) Kbali válasza #20098048 (#111) üzenetére


Kbali
nagyúr

Itt[link] a telefon leírása, a kézikönyvben nincs szó ilyesmiről.
Esetleg kérdezd meg a supportot.

(#113) Integra


Integra
titán

ha különálló gps-t akar az ember akkor globalsat bt-338
messze az egyik legjobb darab. nokia telefon akksival működik, ami bármikor cserélhető.
17-20 órát lazán bír, kapsz hozzá töltőt autóba és hálózatba is, továbbá bőrtokot.
bevághatod kesztyűtartóba, hátizsákba, minenhonnan teljesen jól működik, a legnagyobb viharban is absz stabil és megbízható (tapasztalat).
kicsit húzós az ára, de nem nagyon tudom, hogy lenne ennél jobb a még megfizethető különálló gps-ek között.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#114) #20098048 válasza Integra (#113) üzenetére


#20098048
törölt tag

Hm. Hát ez tényleg nagyon jól hangzik, de az ára erős... 36 forint + fa. Azért azt kicsit soknak tartom. Azt akarod mondani, hogy ez az árával arányosan 3x jobb mint egy másik sirf III-as 20 csatornás vevő??

(#115) Skipqer válasza #20098048 (#114) üzenetére


Skipqer
tag

Én a Nokia LD-3W vevőt vettem meg és még nem volt vele semmi problémám, Teljesen pontos, nehezen veszíti el a jelet még kedvezőtlen körülmények közt is. Én a legtöbbet zsebben vagy hátizsák legaláján tartva használom és a vétel tökéletes. Teszteltem több kifejezetten navigációra szánt eszközzel és más GPS vevővel együtt és nem maradt le semmivel, árban viszont olyan 20e körül mozog, néha alatta is lehet kapni kicsivel. Nokia telefon mellé pedig a legjobb választás szerintem, a telefon töltője jó hozzá a szivargyújtótöltőt pedig adják a vevőhöz, így bárhol tudod tölteni mindkettőt. Az aksija egyébként meglepően jól bírja, olyan 15-16óra aktív használat simán megvan egy töltéssel.

(#116) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Lenne egy Typhoon Myguide 3500 mobile cuccom... sajnos mivel TinyXpt hasznalok a cuccost nem ismeri fel es nem telepiti ugye driverugyileg :( Driver CDm nincsen hozza most sajnos(kolcson kaptam a cuccost es elfelejtettek cdt hozni hozza...) :(

Nem tudna valaki esetleg feltoltni valamilyen share helyre a driveret?
reason amiert ide irtam: talan ez a topic porog, jarnak ide guruk is... tovabba a Typhoon nemet oldala nem hajlando a driver szekciot betolteni(gondolom valami server bug)

megkoszonnem! :R

ps: Active sync miert hal el telepiteskor? meg tudna valaki mondani? (the wizard is interrupted... lol hozza sem nyultam :D)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#117) Bihu


Bihu
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem, Nokia 6630-as hoz kellene térképszoftver 5-10 napos próbaverziója, honnan lehet ilyet letölteni?

(#118) Kbali válasza Bihu (#117) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nokia smart2go (www.smart2go.com)
A szoftver és térkép ingyen, a navigációért fizetni kell.
Ha alapból tom-tom van, akkor azon a weboldalon keresd.

(#119) _ocsisajt válasza _ocsisajt (#116) üzenetére


_ocsisajt
őstag

megoldodott!!!

fixmapi segitett gagyabarazni az activesync benazasat... mar tudom hasznalni :))

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#120) zso73


zso73
veterán

Sziasztok. Egy kérdésem volna:40-80 e Ft között melyik a legjobb GPS?
Erősen filózok A Mio 5x0 (510,520), és az Asus 686,696 masinán. Szerintetek?
A választ előre is köszi. :R

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#121) Zsé2003 válasza zso73 (#120) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Az egyik PNA a másik PDA......nem egy kategória

(#122) zso73 válasza Zsé2003 (#121) üzenetére


zso73
veterán

Azt vágom. Nekem csak a GPS rész érdekes. Másra nem akarom használni, csak navigálásra. De ha többet tud az nem baj. Csak a minőség szempontjából van jelentősége a névnek.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#123) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Tervezek beruházni egy GPS eszközbe. Nincsenek nagy igényeim, de tök hülye vagyok hozzá. Ami fontos, hogy Pesten elnavigáljon, az országban szintén ha szükség van rá. Nem kell hogy fűtsön, zenéljen, pörögjön, csak juttasson el A-ból B-be.

Ha lehet, legyen minél olcsóbb, de ez ne menjen a megbízatóság rovására.

További kérdéseim, mert tényleg semmit nem értek hozzá:

- az eszközzel jár a térkép is?
- ezt szokás frissíteni? ha igen, akkor ingyen? pénzért? hogyan?
- milyen márkákban érdemes gondolkodni?
- mit hagytam ki a szokásos lúzer kérdésekből?

Webshop nem játszik, befáradok, megveszem, ha tudtok még arra tippet, hogy hova érdemes benézni, az is jó.

Előre is köszi!

(#124) vitomi24


vitomi24
tag

Hi!
Csak tapasztalatbol mondom,ha valaki gps-t akar venni,vegyen TOM TOM-ot vegyen.Barmelyik verzioja szuper.En speciel a ONE hasznalom ides tova 2 eve minden gond nelkul.Probaltam mast is,nem tul sok sikerrel.

(#125) g@bo válasza zso73 (#120) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem 696-vann, igoval tolom. szuper.

inkább mint 10 ropival olcsóbb PNA. /mio../

(#126) zso73 válasza g@bo (#125) üzenetére


zso73
veterán

Köszi a választ! A térkép frissítést is lehet hozzá legálisan tölteni regisztráció fejében?
Vagy, hogy műxik ez a rész?

Defranco: [link] Itt nézd meg a dolgokat. Le van írva minden.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#127) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Köszi a tanácsokat!

Sajnos TomTom nem játszik, mert ha lehet, akkor szeretném olcsóbban megúszni. Tul. képpen csak azért kell, mert pesten még az életben nem vezettem, de valószínűleg most már fogok, és ebben lenne a segítségemre (?).

Nyilván tudom, hogy olcsó húsnak híg a leve, de próbálok azért jó ár/érték arányú eszközt találni. [link] Ehhez mit szóltok?

[ Szerkesztve ]

(#128) zso73 válasza DeFranco (#127) üzenetére


zso73
veterán

Azt, hogy 2e Ft-tal olcsóbban van Asus PDA.
4e Ft-tal drágábban meg C520, ami talán jobb.
[link]
Érdemes megnézni itt is! [link]
A C250 is csak 57e Ft. :C

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#129) DeFranco válasza zso73 (#128) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A 4e Ft az 24eFt ha jól látom. 73k és 47k. (sőt, 24x1,2=28-29 eFt) PDA-ban most nem gondolkodnék, ha csak nincs valami extra indok rá, azon kívül, hogy PDA tehát nem csak navigációra jó. Elég ha célszerszám.

Ezek tükrében van valami javaslatotok?
A c250-es megéri az árát szerintetek? Abszolút nem tudok viszonyítani ebben a témában semmihez.

[ Szerkesztve ]

(#130) zso73 válasza DeFranco (#129) üzenetére


zso73
veterán

Én az 510-et látam működni. Nekem nagyon tetszett. Állítólag gyorsan áttervezi az útvonalat, ha elrontod. Csak a béna használat,tört verzió,szoft buhera teszi be neki a kaput. Innentől fagyogatni kezd.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#131) zso73


zso73
veterán

Egy 520-at vettem. Nagyon jó, és a support is. Csak magyar narrátor kelene, ami jobb, mint Mohabá. :K

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#132) hoby36 válasza DeFranco (#129) üzenetére


hoby36
senior tag

2-3 hete vettem.Szerintem jó cucc.

A logikában semmi sem véletlen!

(#133) zso73 válasza hoby36 (#132) üzenetére


zso73
veterán

Te is 520-at vettél?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#134) hoby36 válasza zso73 (#133) üzenetére


hoby36
senior tag

c250-t.

A logikában semmi sem véletlen!

(#135) Andras6800


Andras6800
senior tag

Sziasztok! Mostanság készülök egy GPS megvásárlására! El tudnátok látni 1-2 jó tanáccsal, esetleg konkrét ajánlattal, hogy merre nézelődjek? Előre is köszi :R

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#136) Kbali válasza Andras6800 (#135) üzenetére


Kbali
nagyúr

Talán a legelső és legfontosabb, amit el kell döntened, hogy navigáción kívül van-e bármi igényed a masinával kapcsolatban.
A gép ára és műszaki paraméterei mellett nézd meg a support oldalt is. A legolcsóbb kategóriának nem a legjobb a supportja.
Javaslom még, hogy itt is nézz szét: [link]

[ Szerkesztve ]

(#137) Andras6800 válasza Kbali (#136) üzenetére


Andras6800
senior tag

Navigációra kéna, a többi funkció nagyjából 1X lesz használva 1 évben :DDD

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#138) Csabika82


Csabika82
csendes tag

Sziasztok!
Tud nekem segítenni valaki nem tudom a Gps-emet (Mio C720) összehozni a számítógépemmel!
Feltettem a Mio transfert programot amit hozzá adtak elinditom, rádugom a gpskészüléket a gépre usbvel akkor csinál két cserélhető meghajtót és ennyi a Mio program nem láttja a cserélhető meghajtókkal meg nem lehet csinálni semmit!
Ebben szeretném a segitségeteket kérni!
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#139) zso73 válasza Csabika82 (#138) üzenetére


zso73
veterán

Be van kapcsolva a készülék, amikor rádugod? A progi használati kézikönyvet /pdf fájl/ átolvastad?

Andras: Kbali által belinkelt helyen jó az ár. A Mio hazai oldaláról le lehet tölteni az Európa térképet. Frissíteni meg a mio comról lehet. A csak kelet eu térképes verzióra is a mio hu térkép rátesz plusz országokat. így jó vétel az is./szvsz/ :R

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#140) kp78


kp78
addikt

Üdv!

Ezt a navit néztem ki, Garmin nüvi, de nem igazán tudom mennyire lenne jó választás.
Azt, hogy melyik navi milyen térképszoftvert használt, abszolút nem értem, és nem is tudom, de mintha a Garminokban lenne más fajta, mint az legtöbb másikban.
Frissíthető ez is? Mennyire ajánljátok? Árban szerintem nem rossz, főleg hogy nem csak kelet eu van benne.

Köszi előre is minden segítséget és tanácsot. :R

Szerk.: ha vki arra vonatkozóan adna tanácsot, hogy milyen szoftverű navit (pl.: igo) érdemes venni, az is nagyon jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#141) kp78 válasza kp78 (#140) üzenetére


kp78
addikt

Vagy inkább ezt érdemes megvenni? WayteQ

(#142) Andras6800 válasza zso73 (#139) üzenetére


Andras6800
senior tag

Egyenlőre az 560-al szemezgetek! De akkor ezekszerint térképet külön kell vennem hozzá olyan 30K forintért?

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#143) kp78 válasza kp78 (#141) üzenetére


kp78
addikt

Ejj de nagy itt a pangás :U
Semmi segítőkész ember nem jár erre? :F

(#144) Kbali válasza kp78 (#143) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha a support is fontos, akkor mindenképpen a Garmint javaslom.

(#145) kp78 válasza Kbali (#144) üzenetére


kp78
addikt

Persze, hogy fontos, de a Garmin vmilyen más típusú térképet használ, vagy rosszul tudom? :F Nem tudom melyik a jobb térképszoft, bár azt sem tudom pontosan hány fajta létezik összesen. :F Melyiket lehet frissíteni, melyik részletesebb esetleg.
Amúgy köszi :R

(#146) Kbali válasza kp78 (#145) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Garmin térképei is jók, ha megnézed a honlapjukat, akkor láthatod, hogy ki készíti a térképeiket.
Általában frissíthetők is, a régebbi Garminok netről nem, csak szervízben, de azt is ingyen megcsinálják.

A Garmin az egyik legrégebbi gps eszköz gyártó. Support az iGo klónoknál nem mindenhol jó, főleg az alsó árkategóriában.
A normál iGo-t használó gépek jók, a Mio-k, Garminok jók, ill. a Tom Tom, de itt a térképek nem a legjobbak (bár már fejlődnek).

Ha írsz konkrét típust, akkor könnyebb a dolgunk :)

(#147) kp78 válasza Kbali (#146) üzenetére


kp78
addikt

Garminból a nüvi 250W-t néztem, árban elég jó.
De akkor lehet, hogy jobb lenne, ha Te ajánlanál 1-2 típust, ami support, meg minden egyéb szempontból jó vétel.
Olyan 50-60 ezerből kellene kihozni, esetleg még 70-ből.
Térkép pedig ne csak Kelet-Eu legyen, mert Vas megyei lévén elég sokat járunk Ausztriába, meg néha németbe is. Szóval Magyarország, meg Eu nagy része is kellene.

Bár már azon is gondolkodom, hogy várok egy kicsit, és arra talán lemegy az áruk egy kicsit azoknak, amelyek már BT kihangosítóként is működnek.

De azért örülnék pár típus ajánlásnak. :R

Köszi előre is.

(#148) fazekasg


fazekasg
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy Nokia 9300 kommunikátorhoz milyen külső GPS vevőt tudtok nekem ajánlani. Nézegettem ezt a LD-3W típust, de gondoltam rákérdezek, mielőtt beruháznék egybe, hogy mik a tapasztalatok.
Az is érdekelne, hogy milyen szoftvert tudtok hozzá ajánlani. Ha minden igaz ez a Navicore pl. működik ezen a kütyün.
Még egy kérdés: olyan van, hogy egy navigációs szoftver kimondottan csak egy specifikus külső GPS vevővel hajlandó együttműködni?
Üdv.:
G

(#149) hbruce000 válasza kp78 (#147) üzenetére


hbruce000
tag

Sziasztok!

Én is kb hasonló paraméterekkel keresek PNA -t ( frissíthető térképek mo ról+ nyugat és kelet eu, kb 60-70k, nem erős szempont a sok extra), szóval nekem is nagyon sokat segítene 1 - 2 konkrét tipp.
Igaz nem ebben az árban de néztem a Garmin nüvi 660at és a Mio C520at ezek véleményetek szerint megérik a + pénzt az extra funkciók figyelembevételével?
C520 ban csak kelet-európai térkép van, ehhez a nyugat-európait külön meg kell venni?
előre is köszönöm a segítséget

(#150) Chili7


Chili7
őstag

Ha minden igaz akkor lesz a jövő héten egy Asus A696-om. Ha navigációra akarom használni, mondjuk full eu-s igo, akkor kell bele vegyek még egy sd kártyát is? Vagy elfér a saját memóriáján?
Amúgy jó ez a kászülék?
Ha kapok hozzá angol win-t, azt ingyé lehet magyarítani?
thx

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.