Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1051) vagamo válasza saci666 (#1050) üzenetére


vagamo
őstag

Csak navira kell? Ha igen jó választás az ASUS R600- előző hozászolásokban találsz linkeket! Már csak azért is IGO8, mert MAgyar :C és szerintem nagyon jó! Térképek részletessége közel azonos, a legtöbb adatbázis ua. Frissítések egyenlőre, mindenhol késnek, akadnak! Megvan az oka.: a licendíj körüli nehézkes megállapodás, minden nav-na igaz! Ez csak feltételezés, de nagy a realitása.
Ha szánsz rá több pénzt ASUS R700t a legjobb mostani választás!
A Moov hazudik, nem találod meg Elvist! :DDD Elvis halott :O És Mo térképe nem a legjobb.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1052) Scoway


Scoway
csendes tag

Üdv!

Gps vásárlás előtt állok és nem igazán tudom melyik lenne a jobb.

M-Tech M350 GPS
Navon N350

Ha valakinek jobb ötlete van az kérem írjon illetve ezekről várom a véleményeteket.

Előre is köszi.

(#1053) pr0bi


pr0bi
senior tag

Sziasztok,
Én is elgondolkodtam hogy lehet be kéne szereznem valami GPS-t, csak nem vagyok otthon a témában. Ha valaki esetleg segítene azt megköszönném. Elsőként a Mio gépeket nézegettem, de nem tudom hogy ezen kívül milyen más márka jöhetne szóba. Egy jó és megbízható gép kéne ami ár/érték arányban is megfelelő, olyan 60-70e Ft körül , mellékelt térképszoftverrel , főleg magyarország térképpel rendelkezzen de nem baj ha más is van ,
Ezeken az eszközökön szabadon frissíthetőek vagy módosíthatóak a térkép szoftverek? Mintha valahol azt olvastam volna, hogy van amelyiken nem lehet használni vagy lecserélni a meglévőket. Hasonló árkategóriában található számos PDA/GPS páros is amik jóval több funkcióval rendelkeznek mint egy "szimpla" gps. Ez a két eszköz lényegépen ugyan azt nyújtja vagy egy professzionális csak gps jóval többet ?

Így hirtelen ennyi hülyeség jutott eszembe, köszi előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#1054) hzcs


hzcs
senior tag

hali!

kapható olyan gps (pda), amin van rca videóbemenet?

(#1055) vagamo válasza Scoway (#1052) üzenetére


vagamo
őstag

Navon N350-et ajánlanám, már csak az IGO8 miatt is + frissebb térképek /fontos, kérdezz rá a térképfrissítésekre, nem e fizetős lesz a készülékhez!/
ASUSR600-nál ingyenes egy darabig, biztos.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1056) vagamo válasza pr0bi (#1053) üzenetére


vagamo
őstag

GPS nálad nem a PNA akar lenni, mert sima GPS az csak vevő és biztosan nem tud többet, mint 1 PDA! A PNA sem tud többet, mint 1 PDA!

Tegyük tisztába a dolgokat:
PDA
Personal Digital Assistant: Személyi Digitális Asszisztens.
Az operációs rendszer többnyire Windows és Palm, bár Európában többnyire az előbbi elterjedtebb.

PNA/PND
Portable Navigation Assistant: Hordozható Navigációs Asszisztens
Portable Navigation Device: Hordozható Navigációs Eszköz
A PNA alapvetően navigációs célokra fejlesztett készülék... Operációs rendszere (WinCE) rejtve marad a felhasználó elől.

Ebből következik, hogy a PDA sokkal több mindenre lehet használni!
Tehát előszőr pár kérdést fel kell tenni magunknak:
Mire szeretném használni?
--Ha csak nav-ra elég PNA, viszont ha nem csak autós navigációra, hanem pl. erdőben sétálni máris PDA lesz belőle túristautak.hu

---Autós nav + media lejátszás + képnézegetés akkor elég a PNA, viszont, ha dokumentumokat /exel+word+pdf/ máris PDA-kell hozzá!

Nehéz kérdés, fontos a nagy kijelző PNA ASUS R700 4,3" LCD

Szívesen segítek, ha kérdések vannak, csak nyugodtan, nem vagyok mágus, de a saját tapasztalataimat szívesen megosztom veletek.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1057) vagamo válasza hzcs (#1054) üzenetére


vagamo
őstag

Még nem hallotam róla, miért szeretnéd? A proci nem hiszem, hogy elbírná, nagyobb méretű formátumoknál is akadozik az én gépem ASUS632N
Gépválasztó!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1058) ans válasza vagamo (#1056) üzenetére


ans
aktív tag

Csak egy kis kiegészítés:

Pda-ra vásárolt IGO8, vagy MobileNavigator6 hivatalosan frissíthető.

PNA: Garmin hivatalosan frissíthető, nem ingyen. A többi PNA-nál pedig elég talányos a helyzet.

(A hangsúly a "hivatalos" szón van.)

(#1059) vagamo válasza ans (#1058) üzenetére


vagamo
őstag

Ehhez a PNA-hoz 36 hónap Kelet-Európa ingyenes térképfrissítés jár:

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1060) vagamo válasza vagamo (#1059) üzenetére


vagamo
őstag

Még 1 kis kiegészítés:
iGO klónok frissítése, egyéb kérdések

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1061) Imy válasza vagamo (#1059) üzenetére


Imy
veterán

Ezeket Én is nézegettem, de nem fogott meg valahogy a márka(nem hallotam még ilyet)...

(#1062) czipaocsi


czipaocsi
aktív tag

olyat láttam.....
7"-os Mio, DVB-H-val, AV bemenettel, FM transmitterrel, multimédia játszóval, 2 GB memóriával, MioMap 2008, 2008 áprilisi térképekkel...komoly darabnak tűnik! :DDD

Róma... Gondolák...

(#1063) vagamo válasza czipaocsi (#1062) üzenetére


vagamo
őstag

A MIOMap-ba IGO 2006 alapú és a frissítése igencsak kétségessé vált! Voltak ígéretek MOOV-ra való frissítés lehetőségéről, de szvsz nem éri meg!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1064) czipaocsi válasza vagamo (#1063) üzenetére


czipaocsi
aktív tag

1: ez már a Moov-okon is futó szoftvert használja
2: frissítések is lesznek, de csak ősszel, a Mio állítása szerint

Róma... Gondolák...

(#1065) vagamo válasza czipaocsi (#1064) üzenetére


vagamo
őstag

Da az már MIO Moov nem MIOMAP [link]

Moov-bol pedig tudtommal ez a legnagyobb 4,3" Mio Moov 330 Moov360 és Mio C520 Mio C320 Mio C720

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1066) czipaocsi válasza vagamo (#1065) üzenetére


czipaocsi
aktív tag

jelen pillanatban igen, 4,3" a legnagyobb, de már nem sokáig, ha minden igaz
Moov és MioMap fronton azt hiszem van egy kis keveredés:

A MioMap eddig v3.3 néven futott, ami iGo alapú volt. A MioMap 2008 pedig már az új szoftver, amit a Moov készülékek futtatnak és majd ez az új kütyü is ezzel jelenik meg, sőt az összes Mio innentől kezdve. A Moov tehát nem szoftver hanem márkanév, a MioMap 2008 és v3.3 között pedig a Navman és az iGo a különbség
Röviden talán ennyi.
Frissítés: az iGo-s régi készülékekhez (MioMap v3.3) lesz frissítés, amikor is megkapják az új szoftvert (MioMap 2008) és a már eleve új készülékekhez is lesz 2 frissítés még az idén. :DDD

Róma... Gondolák...

(#1067) vagamo válasza czipaocsi (#1066) üzenetére


vagamo
őstag

Valószínű Neked van igazad, annyira nem ismerem a MIO-kat!
A frissítéssel kapcsolatban, meg lehet reménykedni, hogy így is lesz, mert sjnos biztosítékot senki sem ad! Rásadásúl, mostanában mindenkinek nehézsége akadt a licenszekkel :(( !

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1070) czipaocsi válasza #73251840 (#1068) üzenetére


czipaocsi
aktív tag

lesz lehetőséged, ne izgulj, a Mio nem teheti meg, h ne biztosítson frissítést a továbbiakban, azzal nagyot romlana az ázsiója..

ami a készüléket illeti: [link]

Róma... Gondolák...

(#1072) vagamo válasza czipaocsi (#1070) üzenetére


vagamo
őstag

Azt ne mond, hogy tudsz japánul :U ! Hogy a fenébe lyukadtál ki itt :DDD :DDD ! :R :C

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1073) czipaocsi válasza vagamo (#1072) üzenetére


czipaocsi
aktív tag

konicsuááá! :DDD

dehogy tudok japánul, de a főbb feature-ok angolul vannak, azokat írtam be ide is.
Hogy hogy kerültem "ide" (mint japán név, ugye...)?
Feengom sincs, csak úgy bóklásztammm :DDD

Róma... Gondolák...

(#1074) vagamo válasza czipaocsi (#1073) üzenetére


vagamo
őstag

englis örök hálám googli :R és k09

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1076) vagamo válasza #73251840 (#1075) üzenetére


vagamo
őstag

Továbbra is ezt ajánlanám ASUS R700

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1077) Sanyix


Sanyix
őstag

Yo

vennék egy gps-es navigációs kütyüt. Nem kell más, csak az igo fusson rajta jól. Vagy gombos legyen, vagy érintőképernyős (inkább ez), és lehetőleg ne adjanak hozzá szoftvert az oprendszeren kívül, hogy minél olcsóbb legyen, amúgy is majd veszek egy 2 gigás kártyát 2k-ért, és rárepül valahonnan valami navigációs szoftver :)
Szal a lehető leg olcsóbb kéne, tényleg csak navigációra.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1078) vagamo válasza Sanyix (#1077) üzenetére


vagamo
őstag

Válassz!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1079) serious


serious
tag

Nos valakinek valami ölet az előző kérdésemre?? Eléggé tanácstalan vagyok lehet ien szoftvercserét megcsinálni valahol?? Vagy van olyan bolt ahol beszámolnak régi gps-t az új árába?? :W

(#1080) hzcs válasza vagamo (#1057) üzenetére


hzcs
senior tag

mert jönnek a nagyobbnál nagyobb kijelzős navigációs cuccok, arra gondoltam, hogy az autós dvd játékost rá lehetne kötni, nem kéne külső kijelző. Kár, hogy nem kapni.

(#1081) vagamo válasza hzcs (#1080) üzenetére


vagamo
őstag

Ehez mit szólsz? IGO Limusin meg ez [link] [link] és ez is az [link]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1082) vagamo válasza serious (#1049) üzenetére


vagamo
őstag

Szerintem az IGO nem rossz Rom -ba, Bul-ba már nem tudom! De sokan Tom-Tom-ot tartják ideálisnak, valakik, pedig Garmit favorizálják! Ez olyan, mint a fagyi, ki mit szeret nyalni :DDD
Nem szeretnék haragosokat, di itt több eséllyel kaphatsz számodra kielégítőbb választ :B
Boccs Tulaj. :U

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1083) hzcs válasza vagamo (#1081) üzenetére


hzcs
senior tag

biztos jó cucc, de aranyárban lehet, és nem szeretném kicserélni az autórádiót (a gyárit már kicseréltem), engem nem zavarna, ha "nem beleillő", szélvédőre rakott kijelzőn jelenne meg a film. Akkor egyelőre várok, előbb-utóbb biztos lesz rá nagyobb igény, és ha a nagyok nem is, de kisebb "noname" gyártók csinálnak majd.

(#1084) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Navigációt szeretnék vásárolni.
A főbb tulajdonságok:
-16:9 képarány
- A navigáció hangja normális legyen (ne darabos, ne tájszólásos)
- Komplett Európa térkép és részletes Mo.
- Rendszeresen és könnyen frissíthető

Valami nagyon brand képviselőjére gondoltam: Asus, HP, Sony...

Mi a véleményetek?

Köszi,
Cold5

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#1085) sasa311


sasa311
veterán

Sziasztok!

Nézegettem a nokia honlapját és belefutottam EBBE.
Sajnos elég kevéske infót találtam róla, esetleg ha valaki pár kérdésre tudna nekem válaszolni:

- Van-e ennek a kis mütyőrnek járulékos, havi szintű költsége (pl. használja-e a telefon internet csatlakozását, ilyesmi)
- Csak a telefonnal együtt működik-e?
- nagyon hülye kérdés, de van-e saját kijelzője illetve hangszórója vagy a telefonét használja?
- Megéri-e foglalkozni ilyesmivel (20K körül mozog kisker ára) vagy van jobb, amivel foglalkozhatnék? :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1086) Viktor0610 válasza sasa311 (#1085) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

1. Ez egy külső GPS-vevő. Miután megveszed, ennek vonatkozásában nem lesz többletköltséged.
2. Igen, csak olyan eszközzel működik együtt, ami Bluetooth-képes. Pl. telefon, PDA, talán számítógép.
3. A telefon kijelzőjét és hangszóróját használja. Egyik sincs saját.
4. Amennyiben a márka mindegy, és rendelkezel minden egyébbel (eszköz, amivel összekötheted, illetve szoftver, amit az eszközön futtatsz), vannak olcsóbb alternatívák.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1087) sasa311 válasza Viktor0610 (#1086) üzenetére


sasa311
veterán

Nos egy 6233-as nokiám van, abba van bluetooth.

Viszont software-m nincs a telefonon, ehhez a cucchoz nem jár software? o.O
Milyen alternatívákra gondolsz?

mod:

a csomag tartalma:
# LD-3W Nokia vezeték nélküli GPS-modul
# BL-5C Nokia akkumulátor
# DC-4 Nokia mobiltöltő
# Kihajtható felhasználói útmutató az LD-3W Nokia vezeték nélküli GPS-modulhoz
# Memóriakártya különféle alkalmazáscsomagokkal, például navigációs megoldásokkal
# Felhasználói útmutató a különféle alkalmazásokhoz, például navigációs programokhoz

útmutató pff

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1088) Viktor0610 válasza sasa311 (#1087) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A legnagyobb gond az, hogy a 6233 Java rendszerű mobil, tehát csak az ilyen programokat futtatja majd.
Ezek meg lassúak, általában adatforgalmat is generálnak, egyszóval nem a legjobbak ilyen funkcióra.

Samsung Galaxy A54

(#1089) sasa311 válasza Viktor0610 (#1088) üzenetére


sasa311
veterán

Adat forgalmat generálnak? Mivel (illetve mik között?)

Azt mondod akkor ezen a telefonon kár erőltetni az ilyen eszközöket?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1090) Viktor0610 válasza sasa311 (#1089) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel a telefon képességei/korlátai nem teszik lehetővé a nagyobb méretű alkalmazás futtatását, illetve a térképek tárolását, a pillanatnyi helyzetünknek megfelelő térképet a netről szedheti le, ezzel adatforgalmat generálva.

Igen, a konklúzió az volna, hogy navigációra legalább egy Symbian rendszerű gépet keress. Még jobbak a Windows Mobile-gépek, a legjobbak pedig a célgépek, a PNA-k. ;)

Samsung Galaxy A54

(#1091) sasa311 válasza Viktor0610 (#1090) üzenetére


sasa311
veterán

Mondjuk 2 gigányi memóriával rendelkezik a telefon, ez nem elég a térképek tárolásához?

Ami egyéb opciókat felsorolsz azok kb milyen árkategóriába vannak?
Igazából a koncepcióm mindenképpen az volt (illetve ezt tartottam a legnagyobb pozitívumnak), hogy ez a mutyűr nagyon pici, a telefon meg úgyis nálam van. Ergo ha ez így azt mondod nem túl bölcs ötlet azt elfogadom, de tudsz olyan eszközről, ami hasonlóan kis méretű s nem okoz kellemetlenséget a hurcolászása?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1092) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Hello!

Tegnap vettem egy Garmin nüvi 250w gps-t a kérdésem az lenne hogy vagyok egy adott helyen pl. Tiszavasvári és elakarok jutni mondjuk Siófokra akkor útvonalnak annyira hülye utakat ad meg...pl. Pestig nem is írja hogy menjek fel az autópályára hanem kacskaringós utak ide-oda...hogy kell ezt beállítani hogy ugy mutasson, mert így elég érdekes, szinte semmire sem használható... :F

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#1093) serious


serious
tag

Köszönöm az infokat a Blaupunktot hagytam ugy ahogy van majd elboltolom és vettem eggy Navon N350-et térképe teljesen megfelel csak ajánlani tudom:)

(#1094) vagamo válasza serious (#1093) üzenetére


vagamo
őstag

Be lehet azt állítani:
Menü -> Beállítások -> Útvonalterv -> Úttípusok engedélyezése
Nézegesd végig a menüket, sok lehetőség van finombeállításokra!
Innen töltsd le a megfelelőt és olvasgasd át!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1095) Kbali válasza sasa311 (#1091) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nézd meg a Nokia.hu-n a nokia maps-et - csak symbianos telefonra lehet tenni, a 6233-nak amúgy is kicsi a kijelzője a navigáláshoz. A navigációért licenc díjat kell fizetni a nokia felé.

(#1096) vagamo válasza sasa311 (#1091) üzenetére


vagamo
őstag

Nézz bele a levelesládádba!!! :U

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1097) kp78 válasza sosperecek18 (#1092) üzenetére


kp78
addikt

Ki van pipálva a beállításoknál, hogy fizetős utakon/autópályákon (nem tudom hogy nevezheti a navid) is tervezheti az útvonalat?

(#1098) footy


footy
addikt

Sziasztok, egy barátomnak keresek navit.
Külföldi használatról lenne szó és ennek megfelelő előtelepített navigációs szoftver (lehetőleg frissítésekkel) szükséges.
Igazából nem tudom pontosan mire érdemes odafigyelni? (gondolom hogy Sirfstar III chip legyen, de ezen kívül passz)
A limit 40K

Előre is köszi.

(#1099) vagamo válasza footy (#1098) üzenetére


vagamo
őstag

Külföldön merre?
40 k-limitnél sok választásod nincs! :U
Itt választhatsz/keresgélhetsz !
Speedshop

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1100) Demolator


Demolator
tag

Hali,

GPS kéne olcsón! igo-m van, sd kártyát veszek külön, főleg autóba de esetleg sétafikáláshoz is kellhet, legyen erős procija min 400mhz, használt is jó de legyen meg mindene...
mit ajánlanátok ?

A reklám helye

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.