Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) Kbali válasza Eperfa (#249) üzenetére


Kbali
nagyúr

A készülékről konkrét infóm nincs, de annak nézz utána, hogy hogyan (mennyiért) lehet adott esetben updatelni 8-as verzióra.
Egy rövid cikk itt van a készülékről: Asus újdonságok a kezünkben: M530W, P526, R600

(#252) kp78 válasza Kbali (#247) üzenetére


kp78
addikt

Ezt komolyan tervezik, hogy fizetőssé tegyék az update-t?
Azért ezzel lehet piacot veszteni nem?
Amúgy elég jól teljesített a navim Bp-n, egy hely kivételével mindenhova elvitt a konkrét házszámig.
Hazafelé végig jöttünk az M7-en, hogy kikerüljük a Bakonyban a havat, Siófok után kb. 10-15 km-t mentem a semmiben, de aztán megjött az út a kocsi alá :DDD
Persze gondolom az Igo szoft jobb mint ami ezen van, mert próbából ütöttem be horvátországi címeket ahol nyaraltunk, és még a várost sem ismerte, a haver Igo-s navija viszont igen.
A smart2go.com-ról semmi frissítés sem érhető el, ha egyáltalán terveznek ilyet :U

(#253) djxp01


djxp01
senior tag

35-45 között milyen navigációt tudnátok ajánlani ami most olcsó használtan is, és jó természetesen! :-) ?

regisztrált: 2005-07-05

(#254) Janin válasza djxp01 (#253) üzenetére


Janin
csendes tag

Szia!
Szerintem most a legigéretesebb: a CNS Luna
http://pdaplus.hu/content/view/1770/72/
http://pdaplus.hu/content/view/1662
CNS Luna Navigációs készülék TELJES EURÓPA térképpel, 1 GB kártyával, MP3 és MP4 lejátszás, JPEG képnézegetés, BLUETOOTH KIHANGOSÍTÁS, teljes tartozéklista, autó töltő, hálózati töltő, autós tartó, hordtáska, szinkronkábel, sztereó headset, 1 év teljeskörű garancia... És ez az egész mindössze 44.990.- Ft ért...

[ Szerkesztve ]

(#255) Matbiasan


Matbiasan
csendes tag

Sziasztok
Olyan GPS megoldast keresek amit a meglevo auto DVD mre tudok csatlakoztatni.Egy Alpine IVA 310 esem van 7' touchscreen Lcd vel.Meg van rajta a navigacio csatlakozasi lehetoseg, de annyi lenne hozza a navi.mint maga a gep volt.Vagy esetleg olyan GPS t amin van Video kimenet
Esetleg ha valaki tud ill.valakinek van ilyen es cserelne egy HP 9515 GPS re.full euval vagy tud valami infot kerem jelezze.

(#256) djxp01 válasza Janin (#254) üzenetére


djxp01
senior tag

Hát nem semmi! Köszi! Ilyen jó, és ilyen olcsó! Őrület ! :-)

Valakinek van ezzel a cuccossal tapasztalata ? (CNS LUNA)

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#257) djxp01 válasza Janin (#254) üzenetére


djxp01
senior tag

[link]

És találtam itt még egy érdekességet :-) 36ezer Ft?!?

regisztrált: 2005-07-05

(#258) degh


degh
tag

Sziasztok!
egy kis segítségre lenne szükségem, az egyik haverom vett egy arrival nevű "gps-t", azt szeretném megtudni hogy volt e már valakinek vele dolga, mit tud, mit nem, mire érdemes figyelni, itt a második oldalon található gépről van szó.
válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

8

(#259) Kbali válasza djxp01 (#256) üzenetére


Kbali
nagyúr

36900-ért navigációs szoftver nélkül van.
Arról nem szólt a cikk, hogy milyen a support? Lehet a firmware-t frissíteni, mennyi a garancia.

(#260) Kbali válasza degh (#258) üzenetére


Kbali
nagyúr

A gugli nem hozott ki találatot, valószínűleg nem véletlenül...

(#261) degh válasza Kbali (#260) üzenetére


degh
tag

én is próbálkoztamgóglival, nekem se semmi, mintha nem is létezne, megyek megnézem, hogy miújság van vele, elvileg IGO van rajta, majd írok ha tudok valamit.

8

(#262) Kbali válasza degh (#261) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azért is írtam, hogy ilyen esetben fenntartással kell kezelni az árat, ha még a Google sem ad találatot a márkanévre.

(#263) Janin válasza Kbali (#262) üzenetére


Janin
csendes tag

A CNS Luna új a piacon dec. 16-tól árulják ez januárban lessz robbanás.
A google szervereinek kell 2-3 hét mire frissíti az új infókkal az adatbázisát.
Ja és adnak hozzá még egy mágneses külső antennát is plusszba.
Frissités szerintem lessz mert a piacra kerülése előtt kétszer is volt rom verzió váltás,
magyar mérnökök dolgoznak rajta :C

(#264) djxp01 válasza Janin (#263) üzenetére


djxp01
senior tag

Eszméletlen durva jók a tulajdonságai és az ára! Ilyet veszek, emmár tuti :-)

regisztrált: 2005-07-05

(#265) djxp01 válasza Janin (#263) üzenetére


djxp01
senior tag

Hogy-hogy csak 16tól lesz robbanás?

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#266) Janin válasza djxp01 (#265) üzenetére


Janin
csendes tag

tegnap kezdték a forgalmazást de januárban fog berobbani a köztudatba, hogy létezik.

(#267) Janin


Janin
csendes tag

A CNS Luna nagytestvére a CNS Moon 4,3" kijelző-vel, csak dec. 18.-tól érhető el.
http://pdaplus.hu/content/view/1795/72/
http://metroman.addel.hu/detailproduct.php?productid=220729
Internetezésre is alkalmasak ezek a CNS-ek:
http://pdaplus.hu/content/view/1788

(#268) Janin


Janin
csendes tag

A CNS Luna Használati útmutatója: www.concorde.hu/drvpdf/02-05-5511.pdf

(#269) djxp01 válasza Janin (#267) üzenetére


djxp01
senior tag

hát nem semmi :-) végre valami jó , és olcsó! :-) köszi szépen az infókat :R

regisztrált: 2005-07-05

(#270) Kbali válasza djxp01 (#269) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezt majd a használat igazolja :)

(#271) djxp01 válasza Kbali (#270) üzenetére


djxp01
senior tag

Pontosan :-)

Amúgy nem tud(sz) valaki olyan helyet, amerre mindig olcsóbbak a GPS-ek mint a nagyobb boltokban? (pl valaki a ph-ról nem foglalkozik GPS-ek eladásával, és olcsó forrása van?) Pixmania-ról nem merek rendelni pl, mert sok rosszat hallottam a supportjukról, meg a szállításról.

regisztrált: 2005-07-05

(#272) Kbali válasza djxp01 (#271) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én az összes kütyümet a speedshop-ban vettem. Ugyanez az üzlet a pdamania webshopja is.
Egyébként ne csak az árat nézd, hanem a supportot, kiszolgálást is.

(#273) Tomszy87


Tomszy87
csendes tag

Sziasztok, első Pda-m szeretném megvenni, elvárásaim: Gsm, Gps, wifi, két tipust néztem amihez adnának gps-t/benne van, egy MDA III, és egy Asus P525, tudnátok segíteni, melyiket érdemes megvenni, vagy szerintetek milyent lenne érdemes venni ilyen 50000 forint környékén? köszi a válaszokat

(#274) degh válasza Kbali (#262) üzenetére


degh
tag

Hali!
bocsi a helyesirasi hibakert angol 64bites xp-m van...
csak annyit akarok mondani, hogy kiprobaltam az a-rival nevu gps-t, egesz turheto a gyorsasaga, csak hat teljesen alap, se video se mp3. hajduboszormenyben lakom, szetneztunk a kornyeken 1-2 kissebb hibatol eltekintve tokeletes.
itt meg lehet nezni mi van a kicsikeben.

8

(#275) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Szép reggelt mindenkinek, így karácsony tájékán. :D

Nos, eljött az idő,hogy beszerezzek lassan egy ilyen GPS kütyüt és ezügyben kéne némi segítség.

Számomra a legnagyobb fejtörést a navigációs szoftver okozza. Olyan kell, ami kellően részletes,megbízható és rendszeresek hozzá a frissítések. Én az i-Go -ra gondoltam. :U De milyen ez a TomTom és társai? Valaki tudna linkelni ha mást nem is?(ungarishe nyelven kőne :D )

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#276) Viktor0610 válasza V.Stryker (#275) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kellően részletesnek (már, ha Mo. ennek tárgya), leginkáb az iGO felel meg.

Samsung Galaxy A54

(#277) moebius86


moebius86
csendes tag

Sziasztok!

Először is kellemes ünnepeket mindenkinek!
Sürgős segítségre lenne szügségem!
Van egy CNS Moon készülékem, de nem tudom elérni a windows ce kezelőfelületet, csak a 4 gombos főmenüt. Tudja valaki hogy csalogatom elő a start menüt és társait?

Köszi előre is,

Laci

(#278) V.Stryker válasza Viktor0610 (#276) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És melyiket érdemes jobbam? Egy új PNA-t venni, vagy egy normális,használt PDA-t?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#279) Viktor0610 válasza V.Stryker (#278) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A PNA sokkal hamarabb fog műholdat találni, mint egy GPS-képes PDA.

Amennyiben leginkább navigációra volna szükséged, és a PDA egyéb funkcióit nem használnád ki, mindenképp' PNA-t végy.

Samsung Galaxy A54

(#280) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

SZiasztok,
Édesapámnak vettem karácsonyra egy Sony Nav-U NV-U92-t.Csak annyi lenne,hogy a térképszoftver frissítését ugye bizonyos időközönként tudtommal el kell végezni.
Ezt általában én is meg tudom csinálni vagy be kell vinni egy szakszervízbe,mert attól félek ha én csinálnám elszáll a magyar nyelv stb.??

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#281) V.Stryker válasza Viktor0610 (#279) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A PDA csak azért vonz,mert akkor wifin lehetne netezni :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#282) Janin válasza moebius86 (#277) üzenetére


Janin
csendes tag

Szia Moebius86!

A WindowsCE felületet a navigátor ikonra kattintva eltudod indítani ha az SD gyökérbe létrehozol egy shell.ini fájl-t melyben ez szerepeljen:
\windows\explorer.exe
De csak ovatosan a Windows-al!

Ha más programot szeretnél elindítani értelem szerüen a shell.ini-ben kell megadni az elérési utat:
pl.:
\sdmmc\tt\tomtom.exe
vagy
\sdmmc\russa\russace.exe

[ Szerkesztve ]

(#283) Munkas válasza moebius86 (#277) üzenetére


Munkas
aktív tag

Fentebb többen is dicsérték ezt „holdas” készüléket. A paraméterei alapján tényleg költség-hatékony megoldásnak tűnik, ezért azt találtam ki, hogy veszek egy ilyet én is.
Van már róla valami hasznos gyakorlati tapasztalatod?

(#284) Munkas


Munkas
aktív tag

Ahogy néztem a legtöbb helyen szoftver nélkül adják. Drágák ezek a progik? Ill. mit célszerű hozzá venni?
Nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, az ilyen eszközökkel meg lehet azt csinálni mint a PC-kel, hogy másolt szoftvert tenni rá?

(#285) djxp01


djxp01
senior tag

CNS Luna-val lennne egy noob kérdésem :-) Ugye probélmamentesen is feltudok otthon kártyával tenni a készülékre iGo GPS software-t? és frissíteni is, ésatöbbi ésatöbbi :) ?
Soha nem volt még GPS-em , most tervezek egy CNS Luna-t venni, csak ezért lenne érdekes a kérdés számomra :-) Tnx

regisztrált: 2005-07-05

(#286) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Egy ilyen navigáció vételén gondolkodok. Mi a véleményetek róla? :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#287) Viktor0610 válasza Prof01 (#286) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jónak tűnik és olcsó, viszont nincs hozzá térkép, ha jól látom. Tehát ez még plusz kiadás lesz, amennyiben emellet döntesz.

Samsung Galaxy A54

(#288) Prof01 válasza Viktor0610 (#287) üzenetére


Prof01
veterán

iGO progim van, szal az nem lesz probléma. Működik is vele, azt írták értékeléshez. Lehet akkor ezt veszem, mert az ára nekem is tetszik. :K ;]

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#289) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Amit a Mio-hoz adnak térkép, ez a MioMap milyen az iGo hoz képest? Részletességben, gyorsaságban, pontosságban?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#290) drpele válasza V.Stryker (#289) üzenetére


drpele
senior tag

Ugyanaz, néhány apróságot kivéve...

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#291) _seth_ válasza V.Stryker (#289) üzenetére


_seth_
veterán

Tudtommal a térkép ugyanaz innen kezdve nincs nagy eltérés, sima igohoz pl van miomap skin... a több ugyanaz.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#292) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Navteq térképpel ellátott Sony-mon hogyan tudom a térképszoftvert frissíteni?
Vagy ahhoz szervízbe kell vinnem,mert nem akarom hogy a magyar nyelv elszálljon róla :F

[ Szerkesztve ]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#293) V.Stryker válasza _seth_ (#291) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És rendszeresen vannak hozzá frissítések, stb? (nekem ez a mániám,most akarok venni ilyen kütyüt, de vmi olyant,amihez van normális support és nem kell kidobnom egy év múlva,hogy elavult a térkép...)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#294) _seth_ válasza V.Stryker (#293) üzenetére


_seth_
veterán

Nem tudom, nekem wayteq van amihez hivatalos frissítés nincs de megoldom...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#295) atala válasza V.Stryker (#293) üzenetére


atala
addikt

Nyáron jött ki hozzá frissítés. Elvileg február környékkén várható az újabb frissítő csomag, de 2007 novemberei Magyarország térkép már fellelhető.
Szerintem nagyon jó a supportja.

[ Szerkesztve ]

(#296) V.Stryker válasza atala (#295) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, az jónak mondható ezek szerint. Mindenképp vmi márkáson gondolkodom, abból meg a Mio ami megfizethető. Másképp olcsó húsnak előbb utóbb híg a leve.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#297) djxp01 válasza djxp01 (#285) üzenetére


djxp01
senior tag

erre senki nem tud választ adni :F :R

regisztrált: 2005-07-05

(#298) djxp01


djxp01
senior tag

ehhez mit szóltok? Jó vétel ? [Myguide 3200 GO navigációk]

Ez a TMC dugófigyelő nem valami parasztvakítás? Használható/működő funkció gyakorlatban is?

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#299) kp78 válasza djxp01 (#298) üzenetére


kp78
addikt

Persze használható a TMC, csak nem itthon :)
Németo-ban pl. működik. Hogy itthon mikor lesz, talán sosem :U

(#300) Kbali válasza kp78 (#299) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jövőre talán lesz nálunk is Bp-en kísérleti tmc adás, de nemcsak a készülék képességei kellenek hozzá, hanem tmc vevő is.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.