Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) canniball válasza Coyote2000 (#600) üzenetére


canniball
nagyúr

Bocsi, nem is néztem, azt hittem PNA-ról van szó. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#602) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

Hali!

Szüleim akarnak maguknak gps-t, és már mindenki mindent mond, meg már akkora a választék, na szóval:

50% ban autóban lenne használva
25% ban utcán
25% ban meg "kesseléshez".

És hát 50 ezerig lenne a keret.

Előre is kösz a helpet

(#603) #35104512


#35104512
törölt tag

sziasztok

nem pont témába illő kérdésem van, de remélem tudtok segíteni.
gépkocsivezető ismerősöm szeretne notebook-al navigálni európa szerte. pna/pda nem jön nála szóba, mert azok kicsik :)
szóval mi lehet erre a megoldás? gondolom kell egy gps vevő (abból is melyik), meg egy szoftver, amiről meg főleg nincs fogalmam melyik lenne a legjobb. :F köszi

üdv

(#604) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Sziasztok, megtudná valaki mondani, hogy ezek a GPS-ek használhatóak-e terepen (pl. erdőbe) navigációra? Tehát létezik-e olyan szoftver, ami tartalmazza a turistautakat és képes irányítani ez alapján? Vagy hülyeséget kérdeztem?

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#605) Thommyboj válasza #35104512 (#603) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

van rengeteg típusú bluetoothos gps vevő, sok laptopban van bluetooth integrálva, vagy esetleg usb-s bluetooth adapter, bár láttam már pcmcia s gps vevőt is laptophoz, de a bluetoothos azért is jó mert egyes telok képeseket azt is gps ként használni, így aztán több eszközhöz is lenne gps.

Igoból van PC-s verzió is, és azzal szerintem bátran menne.

(#606) Thommyboj válasza oregcsóka (#604) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

Alapjában véve van pár féle gps, van a PDA s illetve PNA-s típusú, ahol alapvetően városok és utcanevek alapján megy a tájékozódás.
Kifejezetten terepre meg az egyszerűbb gps vevők, vannak ahol olcsóbbaknál mapsourcacal, vagy más programrammal, előre komplett útvonalak tervezhetők meg, több is, de ezek között választhatsz a készülékben, és esetleg új pontokat is hozzáadhatsz, pl ha elmész csak úgy túrázni és utána szeretnéd látni az útvonaladat.
Ez általában koordináta alapú tájékozódás.
Ha valamit rosszul írtam majd kijavítanak, de én így tudom, ami a kettőt kombinálná, élőben olyat még nem láttam, illetve nem tudom, hogy egyes pda/pna s progik tudnak e koordinátákat kezelni.

(#607) Kbali válasza oregcsóka (#604) üzenetére


Kbali
nagyúr

Keress rá a Russa térképekre. Ezek kifejezetten turista célúak és általában ingyenesek.

(#608) Kbali válasza #35104512 (#603) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Garminnak vannak kifejezett ilyen cuccai gps vevővel, szoftverrel együtt.

(#609) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Köszke mindkettőtöknek, utánanézek. :R

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#610) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha vennék egy olcsó, szoftver nélküli GPS-t (konkrétan erre gondolok, előttem linkelte be valaki, és megtetszett. :DDD ), akkor erre tehetek IGO 8-at? (Nyilván nem eredetit :U ). Szóval elfut rajta, és nem lesz vele gond? (400 MHz-es proci.)

A másik kérdésem: Garmin Nüvi 200 és 250 csak abban tér el, hogy a 200-asban Mo. térkép van, a 250-esben Kelet-Eu. Akkor ha megveszem a - nem mellesleg jóval olcsóbb - 200-ast, arra rátehetek (szintén nem bolti :B ) IGO 8-at? Vagy ez már nem bírkózna meg vele?

Esetleg szívesen fogadnék más típusokat is, igazából a plafon 40 ezer Ft. :B De inkább 30. :DDD

(#611) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Egy ismerősöm szeretne navigációs eszközt venni, ehhez kéne ajánlás. Próbáltam topicban visszaolvasni, de nem sikerült igazán megfelelőt találnom.
A követelmények a következők lennének:
- Lényegtelen, hogy pda vagy pna
- iGo szoftver
- Viszont ne fordulhasson elő olyan, mint most a mio-val volt, hogy holnaptól nincs hozzá támogatás, ha jól sejtem akkor ezzel a pna-k kihúzva? (a megoldjuk okosba módszer nem lehetőség, céges kocsihoz lesz, tehát legalitás fontos)
- Fontos lenne a minél nagyobb képernyő és az egyszerű kezelhetőség
- Ár: maximum 100ezer Ft (ez a felső határ, nem kell kitölteni, ha kevesebbe kerül, csak jobb)

(#612) gabx76 válasza tibz03 (#610) üzenetére


gabx76
senior tag

Szia!

Épp ma vettem egy ilyet. (BP350) A 2006-os elmegy rajta és a hardver bírja a 2008-es iGO-t is.
Bár nem próbáltam, de állítólag a demo is megy, csak még felbontás gondok adódhatnak az állítási lehetőségek korlátozottsága miatt. (Ezt majd a teljes verzióban orvosolják - ha nem, akkor maradnak az internet mágusai, akik eddig is megoldották a kompatibilitási problémákat)

(#613) tibz03 válasza gabx76 (#612) üzenetére


tibz03
őstag

Felvettelek msn-re, majd szeretnék kérdezni róla ezt-azt, ha nem gond. :B

(#614) Viktor0610 válasza tibz03 (#610) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az eredeti megvétele már fel sem merül benned? :F
Másik. Mután a regisztrációval elfogadtad az alapelveket, nem biztos, h. hangoztatnod kellene, h. warez-változatot használsz/használnál... :U

Samsung Galaxy A54

(#615) tibz03 válasza Viktor0610 (#614) üzenetére


tibz03
őstag

Igazad van, nem szép dolog, de lássuk be, a mai világban nem mindegy, hogy hova tesz az ember 15-20 ezer Ft-okat... :U Ha neked mindegy, akkor örülj neki. :P Szerintem nem én vagyok az egyedüli, aki ilyet használ/akar használni.

Gondolkoztam rajta, hogy írhatom-e, hogy warez-változatot akarok használni, de mivel ez a kérdésem lényege (rá tudom-e tenni), ezért kénytelen voltam leírni, de óvatosan fogalmaztam, és semmilyen linket nem helyeztem el, szóval semmilyen törvényt nem szegtem meg. :U

(#616) Viktor0610 válasza tibz03 (#615) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem linkeltél, de ha (figyelmesen :U ) elolvastad volna az alapelveket, tudhatnád, h. abban az is szerepel, a segítségkérés is tilos, amennyiben warezről van szó...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#617) tibz03 válasza Viktor0610 (#616) üzenetére


tibz03
őstag

Oké, elnézést, igazad van. :B Egyébként nem olvastam el, amikor 5 éve regisztráltam, bevallom. :U De nem kértem senkitől warez szoftvert, csak ulatlam rá, hogy azt szeretnék használni (nem szeretnék, rászorulok, így helyesebb). Ez talán még éppen belefér, legalábbis remélem. :D

Kérdésem továbbra is áll, várom a válaszokat. :)

(#618) gabx76 válasza tibz03 (#613) üzenetére


gabx76
senior tag

Nem gond, persze.

(#619) Kbali válasza tibz03 (#617) üzenetére


Kbali
nagyúr

A fejlesztők meg dögöljenek éhen! Igaz? Ha nincs rá pénzed legálisan, akkor ne vegyél! Ezt komolyan mondom. Választ nem várok rá, mert már ismerem az ilyen beállítódást. Sajnos...

(#620) Kbali válasza Cathfaern (#611) üzenetére


Kbali
nagyúr

Asus navigációs cuccok, vagy egy Garmin a drágább fajtából. Az nem iGo, de a frissítéssel nem lesz baj. Igaz törni nem lehet...

(#621) Kbali válasza tibz03 (#610) üzenetére


Kbali
nagyúr

Miért akarsz egy sokéve navigációs eszközöket gyártó cég gépére ráhekkelni egy feltört szoftvert? A Garmin tökéletes a navigációra, már nem is a legdrágább kategória. Csak nem olyan csillivilli a kezelőfelület, mint az iGo-é.

(#622) tibz03 válasza Kbali (#619) üzenetére


tibz03
őstag

Persze, nyilván az éhenhalás szélén állnak ilyen szoftverárak mellett. :)) Vicces vagy... Hogy veszek-e vagy sem, ahhoz te vagy az utolsó ember a Földön, akinek köze van. ;) Nem tudom, kinek érzed magad, hogy így nekem esel. Ha te tudnád, hányan navigálnak tört szoftverrel, sírvafakadnál (ahogy elnézlek). ;]

[ Szerkesztve ]

(#623) tibz03 válasza Kbali (#621) üzenetére


tibz03
őstag

Miért ne? Olcsóbb, ennyi. Ha neked olyan sok pénzed van, akkor adjál már nekem is. Kösz.
Amúgy meg ne flamelj itt, mert az ilyen újgazdag emberkéket kevesen csípik. A modival már kitárgyaltuk a dolot, ha zavarta volna, törli a hsz.-eimet, nem tette meg. Te meg itt osztod az észt, hogy ha nincs pénzem, ne vegyek. Én is adok neked tanácsot: dögölj meg. ;)

(#624) canniball válasza tibz03 (#623) üzenetére


canniball
nagyúr

Szvsz ő erre a postodra gondolt, amelyben arról kérdeztél, hogy egy Garminra felmegy-e az iGO. Ha jól tudom a Garmin szoftverrel együtt adja a készülékeit, gondolom ezért kérdezte, hogy miért akarsz rárakni egy másikat.
Az utolsó mondat szerintem meglehetősen erős volt, véleményem szerint ez már nem fér bele a kulturált véleménynyilvánításba. Persze vannak olyan esetek, amikor az ember úgy érzi egy erős elvörösödés után felrobban a feje, de ilyenkor mindig javasolt némi önmérsékletet tanúsítani akkor is, ha úgy érzed neked van igazad.
Nem flame, nem kötekedés, csak személyes vélemény! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#625) tibz03 válasza canniball (#624) üzenetére


tibz03
őstag

Igazad van, kissé elragadtattam magam. :B De szerintem az sem semmi pofátlanság, ha valaki ilyen kijelentést tesz, amit ő. Mindegy.

A Garmin-nál az volt a kérdésem, hogy az iGO 8-at tudja-e futtatni, valamint ha megveszem a 200-ast (amihez csak Mo. térkép jár), akkor tudok-e rátenni teljes Eu. térképet.

Kbali megnyugtatására közölném, hogy találtam egy másik PNA-t is, ami 35.000-be kerül, és Kelet-Európa szoftverrel adják (Airis T930), szóval még az is lehet, hogy ezt veszem. Ebben viszont nincs semmi extra, sajnos. :(

(#626) Cathfaern válasza tibz03 (#623) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Komolyan hihetetlen vagy. Egyáltalán nem kötelező GPS-t venni, nem tart senki pisztolyt a fejedhez, hogy vegyél, nem szükséges ahhoz, hogy életben maradj, nem létszükséglet. Ha nincs pénzed rá, ne vegyél, nagyon jó hagyományos térképek is vannak...
Az, hogy nem lett törölve a hsz-ed, nem jelenti azt, hogy helyénvaló, csak nem sérti annyira az alapelveket hogy törölni kéne. Ami stílust pedig ebben a postodban megengedtél magadnak, azt nem nagyon kéne folytatnod.

[ Szerkesztve ]

(#627) tibz03 válasza Cathfaern (#626) üzenetére


tibz03
őstag

Töröljétek a hsz.-eimet nyugodtan, már találtam megoldást. Tudom, hogy nem kötelező GPS-t venni, de nem is ti fogjátok nekem megmondani, ahogy én sem szólok bele, hogy ti mit vesztek vagy nem vesztek. :U

[ Szerkesztve ]

(#628) Kbali válasza tibz03 (#623) üzenetére


Kbali
nagyúr

Írtam privátot. KB itt durrant el az agyam. Nem vagy ide való...

[ Szerkesztve ]

(#629) Cathfaern válasza tibz03 (#627) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Úgy látom nem igazán sikerült megérteni miért is szóltam / szóltunk, szóval 1 nap pihenő időt kapsz, főleg a #623-ért. Addig gondolt át mit is kívánsz másoknak, illetve hogy mi is a probléma a hsz-eiddel.

(#630) oregcsóka


oregcsóka
őstag

A Garmin Nüvi-vel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy az olcsóbb típusoknál mind azt írják, hogy az utcanevek bemondása magyar nyelven nem elérhető.
Ellenben a Nüvi 300-nál kifejezetten írják, hogy teljes magyar nyelvü navigávió van rajta.
A többi tényleg nem tudja? (Szoftverfrissítéssel sem?)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#631) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Tudnátok olyan készüléket ajánlani, ami teljesen magyar nyelvü navigációt futtat, IGO szoftver van rajta, utólag rátölthető még térkép, fel lehet telepíteni rá a russia turistatérképet is, át lehet kapcsolni gyalogos üzemmódba, egyéb felesleges okosságokat nem tud, érzékeny vevővel rendelkezik, és az ára 60.000Ft alatt van.
Elsősorban autóba kellene.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#632) Viktor0610 válasza oregcsóka (#631) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Russa programmal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.
Az érzékenységről. Abból kiindulva, h. a saját GPS-képes PDA-mal már navigáltam gyalogosan, sz.tem bármelyik gép képes lehet erre.

Az Asus R300 és R600 60 e Ft alatti áron is kapható.

Samsung Galaxy A54

(#633) oregcsóka válasza Viktor0610 (#632) üzenetére


oregcsóka
őstag

Köszönöm, megnézem. :R

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#634) Olcsi


Olcsi
senior tag

Sziasztok! Nekem is, mint már nagyon sok emberkének itt, tanácsra lenne szükségem gps vásárlásban. Ami fontos lenne nekem, olcsó legyen (lehetőleg 30e alatt), I-Go kompatibilitás sem hátrány, ill. koordináták alapján tudjon engem irányítani (bár gyanítom, hogy ez alap minden gps-ben). Meg azért az igényes külső sem utolsó... :R

(#635) parbani


parbani
csendes tag

Hali szerintem,mindenki a pénztárcájához mérten, és ahoz viszonyitson,hogy mit szeretne egy GPS készüléktől elvárni!

Vannak nagyon olcsók (jók) drágák (nem jók)
szerintem
Én egy CNS Luna készüléket vettem nem rég.Minden alapfunkciót tud.
Tudja TMC dugófigyelést kezeli a mobiltelefont.
Szép a képe éles világos még nappal is(nem utolsó szempont) a hangja nagyon jó (hangos)
42000 Ft volt egy év garival 1 G sd kártyával iGO 2006+ may way magyar szovtverrel!Szerintem nem rossz ár volt érte! DE !!!!
A windovs CE 4.2 nek dekoder problémája van az iGO8 hangjaival! MINDHA BESZÉDHIBÁS lenne a hang!
Valaki hallott már ilyesmit?

[ Szerkesztve ]

(#636) tibz03 válasza Cathfaern (#629) üzenetére


tibz03
őstag

Köszönöm. :R Jót pihentem. :))

(#637) tibz03 válasza Olcsi (#634) üzenetére


tibz03
őstag

- BluePanther V350: naviszoftver nélkül 25-ért már kapható (plusz memóriakártya és kártyaolvasó olyan 8-ból kijön).

- Airis T930: a 920-ashoz már volt szerencsém (a 930-as "elődje"), abszolót korrekt kis gép, semmi extra, navigálásra viszont teljesen megfelelő. Kelet-Európa iGO-val együtt már 35-ért kapható, és erről is jókat írnak (mármint a T930-ról).

Én is e két gép között vacilálok, bár jelenleg inkább húzok a BluePanther felé, mert abban van mp3- és video-lejátszás, de ami mégfontosabb, rá lehet majd tenni az iGO 8-at (valószínűleg az Airis-re is rá lehet tenni, de az megint plusz memóriakártya).

[ Szerkesztve ]

(#638) sir fg


sir fg
aktív tag

Sziasztok! Bluetooth-os GPS vevő vásárlását tervezem.

KEttő típust néztem ki: Blumax Bluetooth GPS és Holux M1000

Egyértelműen a második a nyerő, ezekért az előnyökért:
Újabb chipset
Cserélhető, Nokia kompatibilis akksi
hosszabb működési idő
Kisebb méret

Ha jól emlékszem, még külső antenna csatlakozó is van, de nem biztos.
Hátránya, hogy drágább, és nehezebben beszerezhető (eddig csak vaterán láttam, míg Blumaxot Extreme Digitalban is), de hosszú távra tervezve ez érné meg jobban.
(És Bluetooth-os vevőt hosszú távra veszek: legyen jó telefonhoz, laptophoz, ha lesz, akkor majd PDA-hoz, stb...)

A két vevővel kapcsolatban is írhattok véleményt, de a lényeg:
Míg a Blumax-nál a kompatibilitásnál említik a mobiltelefonokat is (és egy weboldalon konkrétan kipróbált típusokat is felsorolnak, köztük az én k750i-met), addig a Holux leírásában mindenhol az szerepel, hogy laptophoz, PDA-hoz, és ilyen-olyan Symbian-os telefonokhoz való. Lehetséges, hogy a Holux M1000 nem működik java alapú telefonnal?

Van, aki esetleg használt Sony Ericsson K750i-t Holux M1000-el?

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#639) sir fg


sir fg
aktív tag

Update: Találtam még egy típust, ami a kettő között áll: Haicom 408BT
Ez is szóba jöhet még, elég szimpatikus, csak sajnos az akksi nem csrélhető és az üzemidő is rövidebb.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#640) rozso válasza sir fg (#639) üzenetére


rozso
csendes tag

Sir fg!

Írtam privit!

(#641) FG


FG
csendes tag

Úgy hallottam, nem működik a SE k750i-vel a Holux M1000 :(((

Egyes típusok (Duino, Blumax, Navibe) viszont biztos működnek. Ezek viszont SirfIII-ak. Nekem meg valahogy mindig az MTC chipsetes modellek tetszenek meg :)
Ami most a leginkább szimpatikus, az a Haicom HI-408BT pl. itt is kapható
Próbált már valaki ilyet javás telefonnal, esetleg éppen k750i-vel?

Ami tetszik az MTC-s vevőkben, hogy sokáig bírja az akkumulátoruk. Ráadásul a Holux is, meg ez is olyan, hogy soros porton (UART) is kommnikál, tehát én is fejleszthetek hozzá vaalmilyen áramkört... (jó, ez még nem biztos, meg nem is ez a lényeg).Meg papíron pontosabbak is.

u.i.: úgy tűnik két nickkel vagyok regisztrálva, ezen én is meglepődtem. sir fg = FG

[ Szerkesztve ]

(#642) realist


realist
őstag

sziasztok!

Van egy road map 100 -as PNA-m, SD kártyáról megy az IGO 2006, viszont akármit csinálok nem talál GPS jelet. Sys fájlban kéne valamit átírni? Most [gps]
port=-1.

kösz a válaszokat!

(#643) gabx76 válasza realist (#642) üzenetére


gabx76
senior tag

Üdv!
Próbáld ezt:

port = 1
baud = 9600
gps_maximise_baud= 0

(#644) Kbali


Kbali
nagyúr

Aki esetleg turistatérképeket keres: [link]

(#645) Balli


Balli
őstag

A Mionak melyik modellje az ami teljes koru nem moddolt IGO-t tartalmaz? Abba a PNA-ba egyebkent kesobb lehet telepiteni egy IGO8-at vagy felupgradelni a 6-ot 8-ra?

Athens 2004

(#646) Kbali válasza Balli (#645) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem ilyen PNA-ja nincs a Mio-nak, csak a PDA-ik tudnak ilyesmit.
Nézd meg pl.: a P560-at, de van P360 is. Ezekre biztos megy az iGo, de hogy a 8-ast lehet-e rá tenni, passz. Az 560-asnak 400-as procija van, ez már talán bírni fogja.

(#647) Petester


Petester
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.
Most készülök venni egy navit (mellesleg az első is, így 0 a tapasztalatom).
Olvastam már mindenfelé mindenfélét.
Ami eddig lejött nekem, hogy 2 féle térképadatbázis létezik. Navteq és Tele-atlas. Pl. a Garmin termékek a navteq adatbázisát használják, az Igo meg a tele-atlast (javítsatok ki, ha tévedek!).
Kérdésem az lenne, hogy addig eljutottam, hogy közép és kelet eu-ra inkább a tele-atlasz rendelkezik részletesebb adatbázissal. DE! Azt nem vágom, hogy miért olvastam 2 féle adatot. Egyrészt olvastam navteq-nek 35%-os a lfedetsége (talán Mo-on), míg a teleatlasz 40%-os. Viszont olvastam vmi 98%-ot is... Az előbbi adat az országos lefedettséget jelenti, míg az utóbbi az úthálózat lefedettséget?
Azért vagyok tanácstalan, mert eddig IGO alapú térképet futtató navit akartam venni, de ami terméket kinéztem és hardveres alapon eddigi igényeimet maximálisan kielégítené és szvsz verhetetlen áron van, az navteq térképet használ (Sony U73T - most akcióban 50 ezer). Eddigi alternatíva egy MIO kütyü lett volna, de mióta durci van és nem lesz többet IGO alapú térkép rajta, így azonnal elvetettem.
Azok a navik, amiben van TMC, nagy a kijelző, teljes EU térképpel árulják, mind 70-75 ezertől indul...
Szóval amit - ha lehet ilyet :) - annyit kérnék tőletek, hogy hanyagoljam a navteq adatbázist (hosszabb távon, bízva abban, amit olvastam, hogy folyamatosan mérik fel a keleti régiót, talán megérné), vagy jelenlegi állás szerint inkább vegyek egy IGO alapú navit? Az esetek 80-90 %-ában Budapesten és vonzáskörzetében használnám. Viszont amit láttam a navteq oldalán, hogy házszám szinten tudott egy olyan helyet, ami még Mucsajröcsöge után van, elég biztatónak tűnt...

Köszönöm előre is a válaszokat! :)

Szerk: Az Asus R700-as irtó szimpatikus, de a Sony fele árban van ugyanezekkel a feltételekkel... Azért az az 50 ezres difi elég meggyőző... :) A specifikációjukat elnézve a térkép adatbázison kívül, az én igényeimet nézve nincs különbség. A Sonyról viszont már olvastam tesztet is.

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#648) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

GPS-t szeretnénk venni kocsiba.
Ki is néztünk egyet: BluePanther n4410BT, mik erről a vélemények?
Kb 80 ezer Ft volna rá, mit tudtok még ajánlani, ami fontos, hogy 4.3-s legyen a kijelzője, és legyen benne Bluetooth, és EU térkép.

[ Szerkesztve ]

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#649) igi válasza Spidee (#648) üzenetére


igi
aktív tag

Szia!

Ott van pl. az AsusR600 60eFt alatt.

A paramétereidnek megfelel, érdemes elolvasni a hozzá kapcsolódó tesztet, és topikot.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#650) Spidee válasza igi (#649) üzenetére


Spidee
senior tag

Azt olvastam az R600-ról, hogy nem nagyon lehet térképet frissiteni rajta. :F

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.