Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) rozso válasza tdani82 (#848) üzenetére


rozso
csendes tag

Nekem ilyen van. Én is iGO8-al használom és tökéletesen müködik.
Az akksija lehetne jobb (kb. 2-3 órát bír csak), de úgyis adnak hozzá autós töltöt is.

(#852) Trencso


Trencso
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy Dreimgo DG100-asra tudok-e a gyáitól jobb/korszerűbb szoftvert telepíteni? Pl IGO 8?

Előre is köszi a válaszokat.

(#853) zsborg válasza Trencso (#852) üzenetére


zsborg
csendes tag

Találtam egy olcsóbb verziót, de mégis jónak mondják.
Mi a vélemény ?
[navigon 2110]

(#854) Trencso válasza zsborg (#853) üzenetére


Trencso
csendes tag

Köszi....de nekem ez a készülék már meg van. Csak szeretnék rá másik GPS progit...
Mi a helyzet a memórikártyán lévő megvásárolható IGO-val? Menne rajta?

(#855) Viktor0610 válasza Trencso (#854) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Alapból nem, persze, "ráhekkelhető".

Samsung Galaxy A54

(#856) Trencso válasza Viktor0610 (#855) üzenetére


Trencso
csendes tag

És azt hogyan kell?

(#857) Viktor0610 válasza Trencso (#856) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, csak más készülékeknél megoldható, biztosan ennél is. :)

Samsung Galaxy A54

(#858) Tyren válasza zsborg (#853) üzenetére


Tyren
aktív tag

Erről a gépről volt teszt az oldalon:
[link]

Ebben nagyon nem ajánlják....

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#859) evidence válasza Trencso (#852) üzenetére


evidence
csendes tag

Nekem DG200-asom van, gond nélkül felment az Igo8 (de NEM a hivatalos, hanem az "alternatív" verzió...)

(#860) Kbali válasza Gaben92 (#850) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nézz szét a Garmin készülékek között, de először fogalmazd meg, milyen funkciók fontosak számodra: ne vegyél olyan készüléket, amit nem használsz ki.

(#861) zsborg válasza Tyren (#858) üzenetére


zsborg
csendes tag

Azt hiszem nem fogom megvenni a 2110-est.
Az a gond, hogy tegnap bementem Saturnba, azt gondoltam hogy na most választok, és megveszem azt ami árban és tudásban számomra megfelelő.
Ehez képest odamentem és 5 perc után már fogalmam sem volt melyiket akarom megvenni.

Júliusban utazom, addigra csak kitalálom... :(((

(#862) zsborg


zsborg
csendes tag

Mi a vélemény ezekről ?
Ezen az oldalon térkép szerint is lehet válogatni és utána ár szerint lehet rendezni.
[Klikk]

(#863) tdani82


tdani82
csendes tag

Tyren, rozso
Köszönöm a gyors válaszokat !!!

(#864) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

Up!
A DG-220GC-t senki sem próbálta?

(#865) zsborg


zsborg
csendes tag

Most vettem egy Wayteq N710B-t. iGO licenszes szoftver van rajta. A dátum 2007.08 havi.
Rá lehet tenni iGO 8 -at, 3D épületekkel ? Úgy szeretném hogy egy másik SD kártyára tenném fel így ha mégsem működne akkor ott az eredeti. Tudna nekem valaki küldeni egy címet hogy honnan lehet megszerezni, illetve a telepítés módját ?
Köszönöm.

(#866) Kbali válasza zsborg (#865) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia! Itt ne keress warezt, mert kinyomnak. Ha visszaolvasol, akkor látod, hogy ki hekkelgetett, dobj neki a egy privit.

(#867) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a gépről?
Sztem elég jó áron kínálja a kolléga. :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#868) Kbali válasza Prof01 (#867) üzenetére


Kbali
nagyúr

Miről is van szó? :)

(#869) Csöves válasza Prof01 (#867) üzenetére


Csöves
senior tag

Szerintem korekt ár.
:W

Aquila non captat muscas.

(#870) Prof01 válasza Prof01 (#867) üzenetére


Prof01
veterán

upsz...erről van szó: [link]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#871) Tomcy7


Tomcy7
tag

Sziasztok!
GPS-t szeretnék venni és ebben kérnék tanácsot. Amit ajánlottak nekem az ez a Balu volt. [link]
Ez lenne 48K! 2,5 év gari, frissithető keleteu térképpel egy 2gb memkártyával amin egy nyugateu-s térkép van.
Szerintetek milyen? Meg ugy álltalában a Balupunktról mi a vélemény? És mi a vélemény az álltala favorizált térképről?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#872) Tyren válasza Prof01 (#870) üzenetére


Tyren
aktív tag

Hát ez nem rossz ajánlat...
Nem tudom, nézted-e, de ez a gép olyan 90k körül van. Nagyon erős, duplamagos proci van benne és nagyon jó kijelző. Állítólag megéri még a 90-et is. Csak 1 probléma van vele: iGo 8 Kelet-EU térkép. Értsd: csak Kelet-EU. Amennyiben Nyugat-Európában nem akarsz menni, akkor szvsz enyiért nagyon jó vétel.
Illetve nem tudom, hogy meg lehet-e oldani, hogy teljes Európa térkép legyen rajta. (Hackeléssel biztosan, de én első sorban legális megoldásra gondolok.)

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#873) pbala válasza Prof01 (#870) üzenetére


pbala
csendes tag

Nekem ilyen van egy ideje, meg vagyok vele elégedve, szerintem mindenképpen megér 60-at.
Ha legálisan akarsz rá teljes európát, az még 30e.

(#874) Prof01 válasza Tyren (#872) üzenetére


Prof01
veterán

Köszönöm a megerősítést.
Igen, néztem máshol tényleg 90k körül van. (Ezért is figyeltem fel rá.)
Most elfogytak a gépek, de köv. héttől lesz ha minden igaz és akkor veszek egyet. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#875) Prof01 válasza pbala (#873) üzenetére


Prof01
veterán

pü ment

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#876) Kbali válasza Prof01 (#870) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem rossz, csak térkép nincs hozzá, az plusz 20-30, ha mondjuk iGo8-at szeretnél. 90-ért viszont van fullos, hivatalos garanciás (nem gondolom, hogyha valaki az új szót ujj-nak írja, akkor ő hivatalos garanciális gépeket árulna, max. bolti garancia). Kérdés, hogy pl.: a gép firmware-e van-e magyarítva.

(#877) kiskacz


kiskacz
senior tag

Tudom, hogy nem PDA, hanem PNA, de kérdéseim lennének.

Vettem egy ASUS PNA-t, melyhez 512-es karin kelet európát adták. Arra gondoltam, hogy veszek egy 1 gigást, és rakok rá mást, mert az "alapba" nem akarok és nem merek belepiszkálni. (Olcsóbb egy 1500 Ft-os kártya, mint garis szervízbe rohangálni...)

Rá lehet tenni másik térképet - programot mondjuk geocachinghez? (Alap progikat és pl. turistautak térképet.) - Ha igen - hogyan?

Teljesen járatlan vagyok a témában....

Köszönöm!!!! :DD

Huawei Mate 8

(#878) Kbali válasza kiskacz (#877) üzenetére


Kbali
nagyúr

Meg lehet próbálni, vannak ingyenes turista térképek, keress a Russa szóra.
Nézz szét a pdamania.hu-n, ott szerintem találsz megoldást.

(#879) mano87


mano87
csendes tag

Hali!
Mio c720-as navigaciót akarok venni csak nem tudom hogy mennyire jó, és hogy majd a későbbiekben megjelenő 3d-s programmal lehet-e majd frissiteni és azt tudja e majd kezelni?Tudtok-e erről valamit? Mi a véleményetek a naviról?
Ice322

mano

(#880) kiskacz válasza Kbali (#878) üzenetére


kiskacz
senior tag

Kbali! Köszönöm eddig is, de a hogyan-ra lennék kíváncsi.. a PC-t és a Symbian-t ismerem (ott a Tomtom-ot használom is,) de ennél már az is gondot jelent, hogy egyáltalán hogyan kell installálni.... Addig ok., hogy beleteszem az új memóriakártyát - és onnan?
Fel fogja ismermi? Milyen progival tudok rá telepíteni? Megtalálom a Russát - és? Vagy egyszerűen csak exe - oszt jóvan'?

Tényleg teljesen amatőr vagyok... Köszi!!!!!

Huawei Mate 8

(#881) HelyreRak


HelyreRak
csendes tag

Üdv!

Bluepanther V350B-t ne vegyetek, lassú a 266-os proci és többször előfordul, hogy nincs GPS-jel. Vicces, hogy egy oldalon azzal reklámozzák, hogy magas házaknál nincs probléma, pedig pont ott van. Ráadásul olyan mint a windows, kék halál is van rajta.

Érdemes megnézni ezt a linket: [link]

(#882) Kbali válasza mano87 (#879) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem ilyen van, de azt tudom mondani, hogy túl sokat tud :)
Hekkelve biztosan felmegy rá az iGo8, de ennek saját szoftvere van, most MioMap 3.4 a verziószáma (iGo klón), de hamarosan a térképfrissítéshez csak MioMoov keretrendszerrel lehet jutni. Egyébként jó cucc, jó a tartója, viszont a 400-as proci és a nagy kijelző miatt csak 2-3 órát bír az akksija.
Biztosan lesz majd a Mio-nak is 3D-s cucca, de saját véleményem, hogy 2D-ben is van még mindenkinek javítanivalója.
Ha minden funkcióját ki akarod használni, akkor javaslom, ha nem, akkor az új MioMoov 3xx-es szériából válogass, vagy esetleg c520.

(#883) Kbali válasza kiskacz (#880) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia! Ezért javasoltam a PDA-mániát, mert ott leírásokat is találhatsz a fórumokban

(#884) Kbali válasza mano87 (#879) üzenetére


Kbali
nagyúr

Esetleg még nézz be ebbe a topikba.

(#885) kiskacz válasza Kbali (#884) üzenetére


kiskacz
senior tag

Köszi Szépen! :C

Otthon kipróbálom...

Huawei Mate 8

(#886) mano87 válasza Kbali (#884) üzenetére


mano87
csendes tag

köszi a segitségedet és a topik ajánlatot, majd nézegetem.
köszi

mano

(#887) zajcev


zajcev
csendes tag

üdv
" készülék van amin vacilálok, MIO C720 vagy MIO Moov. a kérdésem az lenne hogy a készülékekre fel lehet e rakni az új igo8-at(nem arra vagyok kiváncsi hogy hogyan,hanem hogy lehet e),ha megoldható hogy moov-ra is felmegy akkor inkább azt(végülis az újjabb kiadás),ha arra semmiképp akkor marad a c720(úgy tudom arra fel lehet).
aki tud biztosat mondani annak nagyon hálás lennék, mert ennek fényében rendelem meg hamarosan.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#888) Viktor0610 válasza zajcev (#887) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem, ha ragaszkodnál az iGO8-hoz, miért nem olyat veszel, amin eredetileg az van? :F Csak mert úgy is iGO8-at használhatnál, és a jótállásod is megmaradna...

Esetleg a kihívás miatt, hogy meg tudod-e csinálni? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#889) Dashes


Dashes
őstag

Lehetőségem van 2 GPS közül választani( Sony NV-U93TC és Mio C320). Az úticél Görögország lenne, a kérdésem melyiket választanátok, milyen szoftverrel, és miért?

Miohoz találtam frissítést, de a térkép(ek) is csak 2007. októberiek voltak.( Esetleg iGO? )
Sonyhoz egyátalán nem találtam frissítést, de valamivel több utcát látott a környéken.

[ Szerkesztve ]

(#890) csatahajós


csatahajós
senior tag

Sziasztok!

Nagyon nagyon láma vagyok a GPS témában és ezért szeretném a segítségeteket kérni. Fateromnak szeretnék szülinapra egy GPS-t venni és gőzöm sincs hogy honnan kéne hozzákezdenem, viszont sajnos nincs sok időm utánaolvasni.

AZ már nagyjból világos, hogy nem mind1 hogy milyen szoftver van a gépen, de kérdezem én ez mennyire változtatható (úgy értem, hogy mondjuk netről szedhető-e le újabb/jobb szoftver stb.).

Ami fontos, hogy olyan kütyü kéne ami tudja Nyugat-Európát is, vagy legalábbis van lehetőség olcsón bővíteni arra.

Ha van amit tudtok konkrétan ajánlani szívesen venném. Keretnek olyan 40-50k-t gondoltam, nem tudom ez mire lesz elég.....persze ha lehetne olcsóbban jobb lenne.

Előre is köszi és elnézést a láma kérdésekért.

(#891) Kbali válasza csatahajós (#890) üzenetére


Kbali
nagyúr

Garmin nüvi250w a te masinád. Most 49.900-ért van az Electro World-ben, full EU térképpel.
A Garminnal csak annyi van, hogy a NYEU térképek csak fizetség ellenében bővíthetők.

(#892) Kbali válasza Dashes (#889) üzenetére


Kbali
nagyúr

A SONY-hoz abszolute nem jelent még meg frissítése, a Mio-hoz passz, nekem idén januárban volt egy. Ez nem tudom mikori.

(#893) Dashes válasza Kbali (#892) üzenetére


Dashes
őstag

Ezt felraktam, ha jól emlékszem a térkép októberi "frissítés".

(#894) pentium4


pentium4
senior tag

hali!

a segitségeteket szeretném kérni gps vásárlásában!
a téma adott gps t kell vennem, sürgősen, ami a köv kritériumoknak felel meg:
magyarországtérkép, ezen belül erdei utvonalek, kerékpáros utak, stb.
keróra való rögiztés
30-100k között, presze jonbb lenne ha minnél olcsóbb lenne!
nem kell egy full hitech gép csak tudja a ttépképeket és jól vegye a gps jelét, kicsi és kompakt! :D
remélem valaki tud segiteni!
köszi

P4

(#895) pentium4 válasza pentium4 (#894) üzenetére


pentium4
senior tag

valaki helppp!

P4

(#896) Kbali válasza pentium4 (#895) üzenetére


Kbali
nagyúr

szerintem ebben az árkategóriában nemigen találsz ilyen cuccot. Esetleg használtan.
Nézegesd a Garmin zümo cuccokat, azok spec motoros készülékek.
Turistatérképet alapból nem adnak, de tudsz letölteni Russa térképeket, nemrég volt itt erről szó.

(#897) Kbali


Kbali
nagyúr

Kis színes, ha valaki most szeretne GPS-t.

(#898) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok
Holnapi napon kellene mindenképp beszerezni egy GPSt, huzamosabb külföldi tartózkodás miatt mindenképp teljes európa térképpel. Mio C520as lett volna a kiszemelt, de ezt a határidő szűkössége miatt nem tudtuk megrendelni. Helyette raktáron Mio Moov 330as lenne, ami nagyjából ugyanaz a kaliber és a térkép is teljes hozzá.
van valakinek véleménye erről a moov szériáról ? nagyon rossz, vagy használható ? olvasgattam h pár extra funkció is került a szoftverébe, de itt PH n nem találtam hozzá topikot. Sem a konkrét darabról, se a Moov szériárol.

(#899) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!

Szerintetek [EZ] jo választás, érdemes megvenni, milyen lehet?

[ Szerkesztve ]

(#900) Imy


Imy
veterán

Vagy esetleg [EZ]? Melyik a jobb a 2 közül? Szerintema 2 év gari meggyüzöbb, vagy nem?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.