Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) RAM válasza fradi81 (#50) üzenetére


RAM
őstag

Engem bicajra szerelhető érdekelne.

Csak tisztán

(#52) RAM válasza Racecam (#49) üzenetére


RAM
őstag

ha jó használt is 85-ért olyat tudok ajánlani hogy beszélget..... :)

[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#53) OTee


OTee
tag

Én meg alig tudtam megszabadulni 80000-ért 1 vadi új, bontatlan Mio C710-től!!!
Full EU, BT, TMC .........
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

OTee

''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

(#54) OTee


OTee
tag

Symbian-os telóval a Tom-Tom tokéletesen megy havernál 1 BT-GPS-el
Nokia E50
Hátha vkit érdekel.

OTee

''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

(#55) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Milyen jó(tényleg jó) GPS-t ajánlatok 50K-ig?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#56) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani valamilyen bluetooth-os gps-t 20000Ft ig? (hp ipaq 2210-eshez)
én ezt a kettöt néztem [link]

(#57) Kommy válasza Kommy (#56) üzenetére


Kommy
veterán

Senki nem tud rá semmit mondani? :O

(#58) szaki04 válasza Kommy (#57) üzenetére


szaki04
senior tag

[link] Én ezek közül választanék...

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#59) (Kolombusz) válasza Kommy (#56) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nokia LD-3W.
Picit drágább ugyan. 23k körül kapható.

[Szerkesztve]

(#60) Kommy


Kommy
veterán

Köszi a választ mind kettőtöknek , akkor még gyűjtök egy kicsit és benevezek valamelyikbe.

(#61) TomiFiu


TomiFiu
tag

Sziasztok!
Néhány hete vagyok birtokosa egy WayteQ N350 nevű GPS navigációs kütyünek.
Nagyon meg vagyok elégedve vele. Legjobban az tetszik amikor az én bambaságomból nem követem a meg tervezet útvonalat és néhány mp alatt újra tervezi a jelenlegi helyzetemhez képest.

Viszont felmerűlt bennem a kérdés. A térképet miként lehet frissíteni? Külön térképet le lehet szedni?

A kütyün Logic Gear Navigation fut ami valójában Nav N Go fejlesztést takar azaz iGo

ui.: a térképfrissítésnek mikéntjének mind a legális és a ....... oldala is érdekelne :)

Előre is köszi a válaszotokat!

(#62) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Én is bluetoothos GPS vevőt szeretnék venni a meglévő pda-mhoz.
A kérdés az, hogy milyet és mennyiért érdemes...

Eddig ezek a lehetősségek vannak:
[link] - noname, talán a legolcsóbb és bolti (még ha csak e-digitálos is) garival
[link] - valamivel drágább (még kedvezményesen is), szintén noname és külföldi garis, igaz szóbeli ígérettel 1 év cseregarira
[link] - valamivel drágább, szintén külföldi, talán márkásabb (?)
[link] - ua, csak még drágább
[link] - márkás termékek, húzós árak...

Egyébként az USA-ban ezeknek a GPS-eknek a kiskereskedelmi ára 30-40 USD körül mozog...

A kérdés azonban az, hogy rosszabbak-e a noname termékek bármivel is, mint a Garmin, Haicom, Royal-Tek vagy a Navibe GPS-vevői? Mert a specifikációk alapján (chip, csatornák száma, dBm-érzékenység, stb.) szerint egyformák... (esetleg akkumlátor üzemidőben van eltérés)?

Az is kérdés, hogy érdemes-e bevállalni, a legújabb, ''2007''-es chipekkel szerelt eszközöket (mint az MTK ill. RFMB csippes Holux M-1000 ill. GP-N3), amelyek állítólag kevesebbet fogyasztanak, 32 csatornásak, más vélemények szerint viszont pontatlanabbak a SiRFIII-as társaiknál...?

Akinek van ötlete, szívesen fogadom PÜ-ben vagy a fórumon is!

Köszi!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#63) Kbali válasza TomiFiu (#61) üzenetére


Kbali
nagyúr

Általában a gyártó honlapján lehet hozzájutni, de a noname gyártók ezzel nemigen törődnek.
Kell hozzá flash-elő progi, amit szintén szokás a készülékek mellé adni.
Ha valóban iGo-s, akkor térképet biztosan találsz, ha keresel.

Javaslom ezt a leírást:[link]

(#64) TomiFiu válasza Kbali (#63) üzenetére


TomiFiu
tag

Először is köszönöm szépen a válaszod és segítséged.

A GPS-emen tuti iGO fut csak egy másik ''gyártó'' neve alatt.
A menük meg az egész megjelenése iGO-s és a dobozán is rajta virít a kék-fehér iGO-s logo.
A térképek meg 2007-esek. Magyaroszág térkép TOPmap-os...


Viszont nem kaptam semmilyen CD-t bár a leírás szerint opcionálisan van. Tehát nincs :)

USB-s adatkábelt adtak és ha gépe nyomom akkor a winXP akar is telepíteni valamit csak nem tudja mit.



[Szerkesztve]

(#65) Ronin 01


Ronin 01
csendes tag

Sziasztok
Segítséget kérek. Nekem elég összetett a gondom, tehát nagyon megköszönném, ha valaki érdemben tudna hozzá szólni...Szóval, szeretnék venni egy InVion GPS-7V106 gps-t de hiába holland gyártmány, az USA-bol tudnám beszerezni a legkedvezőbben, csakhogy én Európában akarom használni, ezen belül is IGo-val. Namármost a cég NAVTEQtérképet használ és bár megvenném a cégtől az Eu térképeket, azok nem tartalmazzák Mo-ot (milyen meglepő:(). Szóval a kérdés, szerintetek le lehet-e cserélni a térképet az IGo-ra, vagy ezt csak speciálisan erre beállított géppel lehet kezelni. Ha nem lehet lecserélni erre, akkor milyen 7 incses gps, PNA (personal Navigation System-et) ajánlanátok ami hasonlófunkciókkal rendelkezik (média lejátszás, BT telefonkapcsolat, 400 MHz stb.
Köszönöm a segítséget

(#66) Kbali válasza Ronin 01 (#65) üzenetére


Kbali
nagyúr

Most olvastam, hogy kijött a K-Eu térképük, de Mo. csak 35%-os lefedettségű.
Az iGo-hoz nem kell heckelni a kütyüt?
Mindenképpen 7 collos készülék kell? Ezen kívül az összes neked szükséges dolgot tudja teljes Eu térképpel a mio c720-as is, igaz ennek csak 4,3-as a kijelzője.

(#67) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem egy MIO C520-as készüléket. Mennyire számít jónak ez a készülék? Vagy 85 körüli áron tudnátok jobbat ajánlani?

(#68) EZoli752


EZoli752
tag

Sziasztok, nekem olyan gondom lenne, hogy megyek 20m és még mindig azt érzékeli a GPS, hogy ugyan ott vagyok. Ez mér, van, lehet valahol alítani az érzékenységet a GPS vétel jó.
gpsem Mio C720
Kezdő vagyok, ha butaságot írtam, akkor bocsánat!
Köszönöm a segítségeteket

3D élelmiszernyomtatás

(#69) Kbali válasza sulep (#67) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem rossz, ha olyat tudsz venni, ami teljes EU-s.

Már persze, ha csak navigációra, illetve a készülék által támogatott egyéb dologra (pl.: mp3 lejátszás, videolejátszás- ehhez hekkelni kell, BT funkciók).

Ha másra is kell a cucc, akkor érdemesebb egy PDA + iGo verziót keresni, de ez már kilóghat a keretből.
Ajánlom ezt az oldalt, sok hasznos infót találhatsz: [link]

[Szerkesztve]

(#70) NightLord válasza TomiFiu (#64) üzenetére


NightLord
tag

Ezen a cimen :
ftp://user:modidio@121.15.245.205/

megtalálod az USB driverét a kütyünek az MS Activsync könyvtárban.
Ezen túl van angol nyelvű user's manual, valamint egy kis patch is, ami allitolag a gps óraszinkronizálós hibát javítja, még nem próbáltam.
Viszont ha rájösz, hogy hogyan lehet rajta sima igo-t futtatni, vagy legalábbis igo-s térképeket, akkor szólj : )

[Szerkesztve]

(#71) sulep


sulep
senior tag

Szaisztok!

Ti melyiket ajánlanátok?

Mio C520
Mio C720
Garmin nüvi 360
Garmin nüvi 660

Melyiket és miért? Vagy ajánlhattok másik típust is.

(#72) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Ti melyiket ajánlanátok?

Mio C520
Mio C720
Garmin nüvi 360
Garmin nüvi 660

Melyiket és miért? Vagy ajánlhattok másik típust is.

(#73) atala


atala
addikt

Üdv!

Valaki világosítson már fel a PNA-val kapcsolatban.

Mennyire lényeges, hogy nagy legyen a belső memóriája? Gondolok itt arra, mint a PC-nél, hogy minél több a Ram, annál gyorsabb?
Mennyire számít a processzor sebessége?

Nekem csak arra kellene, hogy beütöm az uticélt, és mutassa, és hanggal mondja, hogy merre kell menni.
Mondjuk azt nem szeretném, ha percekig számolná az útirányt.

Mivel jobbak a drágább készülékek? Csak a kijelző, Bluetooth, nagyobb memóriakártya miatt?

(#74) _seth_ válasza TomiFiu (#61) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem is ilyen van és nekem is tetszik a kis ketyere :)

Frissítés: a logic gear navigation-nak kell emailt írni ez az egyetlen megoldás sajnos...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#75) atala


atala
addikt

Igaz, még az előzőre sem válaszolt senki, de újabb kérdésem lenne.
Milyen típusu térképpel ellátott készüléket vegyek, ha azt akarom, hogy egész magyarországra kiterjedő utcaszintű térkép legyen.
Tehát, ha beütöm, hogy pl. Békéscsaba Kossuth út 32-be akarok menni, akkor odanavigáljon.
Mert azt olvastam, hogy némelyik térképek csak az úthálózatot ismerik, utcákra nincsenek lebontva.
A külföldi országok térképei mennyire részletesek?


[Szerkesztve]

(#76) _seth_ válasza atala (#73) üzenetére


_seth_
veterán

Ram nem tudom mennyire számít az enyémben 64 MB van, a procija pedig SS2440 300MHz és megfelelő a sebessége, az újratervezés a legalaposabb beállítással is max 2 mp még akkor is ha 300 kilométeres útról van szó.

Drágább: sokszor meg kell fizetni a márkanevet, utána az extrákat már ha van... (pl nekem videó, mp3, ebook, képek nem jelentenek problémát a gépnek, a navigálás is kiváló és nem volt 50K sem...)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#77) _seth_ válasza atala (#75) üzenetére


_seth_
veterán

A készülékek többségén igo fut legfeljebb nem írja ki, hogy én igo vagyok mert pl átnevezték Logic Gear-re mint pl nekem is de 100%-ig igo.

Utca, házszám nem okoz gondot, a benne lévő POI-k is rengeteget segítenek (POI: Points of Interest azaz érdekes helyek (boltok, múzeumok, látványosságok, szervizek, szállodák stb...)).

Külföld az enyémben szintén jól ki van dolgozva ott is házszám szinten ahogy néztem bár nem tervezem, hogy külföldre menjek ellenben belföldön is sokat segít ha nem a térképet kell nézegetni és az utcák nevét csak várni erre: ''Érkezés a célig, Érkezés'' :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#78) atala


atala
addikt

_seth_!

Köszi szépen!
Esetleg megmondanád a tied márkáját, és típusát. Lehet, hogy az nekem is megfelelne.
jöhet priviben is. Köszi!

(#79) Viktor0610 válasza atala (#78) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Visszaolvasva ;) kiderül, WayteQ N350 GPS-készülékkel rendelkezik _seth_.

Samsung Galaxy A54

(#80) _seth_ válasza Viktor0610 (#79) üzenetére


_seth_
veterán

Pontosan [kép]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#81) atala


atala
addikt

Köszi!

(#82) sulep


sulep
senior tag

Az mennyire baj ha a Mio C720 nem tudja a TMC-t? Az gáz? Emiatt inkább vegyem a Garmin nüvi 660-at ami ha jól tudom akkor tudja a TMC-t? Vagy ennyire nincs fontos szerepe ennek a dolognak? Melyik készüléknem a térképe pontosabb és jobb?

(#83) Viktor0610 válasza sulep (#82) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal nincs Magyarországon TMC-támogatás, így nem lényeges, h. az benne van-e a készülékben v. sem.

TMC: [link]

Samsung Galaxy A54

(#84) sulep válasza Viktor0610 (#83) üzenetére


sulep
senior tag

És amúgy szerinted a kettő közül melyiket vegyem?

(#85) _seth_


_seth_
veterán

Felraktam egy trafilistát a pna-ra és most szépen jelzi is, hogy hol szoktak mérni :) Zseniális ketyere :D (tudom, tudom... bármikor, bárhol mérhetnek :) )
Elsőnek amikor jelzett komolyan megijjedtem és elkezdtem keresni, hogy hol áll a trafi :D Mondom b.ssza meg itt 80-al szoktam menni és csak 50-el lehetne :D Majd ráfogtam egy sárga földből kiálló KPM felirató cuccra, hogy na tuti az fotózott a francba is... hazafelé leesett, hogy csak jelzi, hogy hol mértek már és azok közül is persze csak azt ami bekerült a rendszerbe... ok tudom kicsit zizi voltam na de korán keltem és még fáradt voltam reggel :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#86) Viktor0610 válasza sulep (#84) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én a Miot venném, a Garmin jóval drágább.
(Na, nem, mintha olyan nagy guru lennék a navikól. :) )

Mindkettőt tesztelte az oldal, olvasd el a teszteket, hátha közelebb visz a döntéshez!

Samsung Galaxy A54

(#87) Kbali válasza sulep (#82) üzenetére


Kbali
nagyúr

A MioC720 TMC képes, de kell hozzá még egy TMC antenna is, hogy működjön.

A Garminnal kapcsolatban ez megütötte a szemem: ''Részletes Magyarország térképhez javasoljuk a NaviGuide Magyarország megvásárlását, mely több mint 3600 település utca, házszám szintű, útvonaltervezésre alkalmas térképét tartalmazza.'' Ezek szerint a benne foglalt Mo. térkép nem a teljes verzió lehet, míg a Mio-nál az van alapban: ''Magyarországon Budapest részletes és pontos, a nagyobb főutak és a Balaton környéke is jó.'' - ezt egy webshop-os Garminos leírásból másoltam ide.

Ami még különbség: a Mio tud videót lejátszani, felvenni, 2 Mpixeles kamerája is van, amivel úgy tudsz fotót készíteni, hogy elmented a GPS koordinátákat és utána a képről is tudsz indítani navigálást. A kamerához tartozik névjegykártya-szkenner is.

Nekem C720 van, jó cucc, 30 ezerrel olcsóbb, mint a Garmin.
Lehet, hogy a Garmin keretrendszere kiforrottabb, de a hiányos magyar térkép miatt ha itthon is akarod értelmesen használni, pláne nem éri meg.

[Szerkesztve]

(#88) Kbali válasza atala (#75) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Tom-Tom térképei elég kis részletességgel tudják Mo-ot, de ahogy az előző hsz-ben is szerepel, a Garmin Eu térképe sem jó alapból.
Az iGo és klónjai jók szoktak lenni. Pontosabban az iGo alatt futó térképek.
Készülékválasztásnál érdemes lehet elgondolkozni azon, hogy vajh' miért olyan olcsó egy-egy készülék.
[link] Javaslom az itteni cikkeket, teszteket, mert tanulságosak.

[Szerkesztve]

(#89) atala válasza Kbali (#88) üzenetére


atala
addikt

Köszi, nézelődni fogok.
Most még egy kicsit gondolkodóban vagyok, hogy ne vegyek-e esetleg egy PDA-t, meg hozzá egy térképszoftvert.

(#90) sulep válasza Kbali (#87) üzenetére


sulep
senior tag

Nekem valami olyant mondtak hogy a C720-hoz tudok venni 12-ért egy TMC-s bölcsőt és akkro már tudni fogja ez is a TMC funkciót. Ez a bölcső ha jól tudom az autós tartó amit feltapasztok az üvegre igaz? Vagy maddzagozgatnom kell emiatt?

(#91) Kbali válasza sulep (#90) üzenetére


Kbali
nagyúr

A bölcső tudja a TMC-t, csak antenna kell hozzá. Szerintem... (''A TMC-információ vételéhez egy TMC-vevőre van szüksége, amelyet a PNA készülékhez kell csatlakoztatnia.'' - ez áll a kottában)
Komplett bölcsőt 16 ezerért láttam, de ez szerintem ugyanaz, mint ami a készletben van, ill. láttam külön TMC antennát (igaz c710-hez) 9000-ért.

(#92) sulep


sulep
senior tag

Asszem mégis csak valami olcsóbb navit veszek.
Amit kinéztem:

-Tibo A1700
-Airis T920
-Airis T930
-Myguide 3000

mindegyik teljes európai térképpel van. Ti melyiket ajánljátok ezek közül? Melyik a leg részletesebb és a leg pontosabb?

(#93) sulep


sulep
senior tag

Esetleg még az LG LN555 is szóba jöhet

(#94) sulep


sulep
senior tag

Ja és Myguide 3100

(#95) _seth_ válasza _seth_ (#85) üzenetére


_seth_
veterán

Végülis sikerült 100%-os iGO-t varázsolnom a pna-mra, összetevők:
-végy egy kis gyári Logic Gear Brandelt iGO-t de ne sokat
-kell még bele egy kis eredetileg is pna-ra való igo
-fűszerezd meg pda-ra valóval
-írd át a sys fájlt
-egészítsd ki a data.zip fájlt

Rakd rá egy kártyára, rakd be a pna-ba és már megy is :)

Össz-vissz annyi baja van, hogy induláskor feldob egy hibaablakot vmi battery script üzivel, OK-ra kattintva teljes mértkében használható a térkép annyi országgal amennyi csak ráfér...

Nekem ugye csak 13 ország (ez egyébként nem igaz mert 12 ország+basemap) volt hozzá gyárilag de így olcsón ki lett bővítve :)

Ha szórakozni van kedvem vagy esetleg nyugatra visz az utam akkor így csak be kell tenni az 1 gigás sd kártyát, országon belül pedig ott van a gyári 256mb-os amivel azért gyorsabb is a pna.

Ennyire jutottam... szerintem így minden pna-ra rá lehet rakni a teljes igo-t.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#96) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Azt hogy lehet megcsinálni, ha van egy Airis T620 bluetoothos GPS-es PDA-m és egy bluetoothos telóm, hogy ha csöng a telóm, akkor ne kelljen felvennem hanem a PDA-ra hangosítsa ki illetve azon keresztül tudjak beszélni? Mert a PDA-n van hangszóró meg mikrofon is. Hogy tudom ezt megoldani? Légyszi valaki segítsen. Vagy lehetséges ez egyáltalán?

Előre is köszönöm

Peti

(#97) evR


evR
aktív tag

Valaki segítsen!
Olyan cumóra lenne szükségem, amit Nokia E70-el lehet használni (gondolom bluetooth-on keresztül).. nem tudom.. valami antenna? Ne legyen túl drága, de fontos hogy jó legyen!
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(nagyon nem vagyok otthon ebben a témában! :O )

''...trend a lelke mindennek...''

(#98) evR válasza evR (#97) üzenetére


evR
aktív tag

valaki?

''...trend a lelke mindennek...''

(#99) Pilács válasza evR (#98) üzenetére


Pilács
senior tag

Nokia LD-3W ? GPS vevő, de szoftverről neked kell gondoskodni... Vagy Nokia Map loader vagy mi... csak gyenge ezeknek a lefedettsége még.. szerintem.

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#100) evR válasza Pilács (#99) üzenetére


evR
aktív tag

köszi! már utána néztem ennek a Nokia vevőnek.. Valószínűleg ez lesz megvásárolva! software-t nem tudom.. iGO-t vagy TomTom-ot ajánlottak. :U

''...trend a lelke mindennek...''

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.