Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) #42556672 válasza Ablakos (#8248) üzenetére


#42556672
törölt tag

Ilyenkor a Manager eszközön létrejövő dinamikus interfészek dolgoznak és az AP-k átküldik neki az adatot és onnan fog kiküldődni. Ezzel tudod azt elérni, hogy pl. legyen egy dedikált bridge amin az összes vezetéknélküli lóg vagy a guest-eknek. A teljesítményből elvesz, ha több mint egy bridge-et használsz az a CPU load-ot is növeli. Mérlegelni kell.

(#8252) Zwodkassy válasza Ablakos (#8248) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Minden forgalom a CAPsMAN-on mennyen keresztül, vagy sem.
CAPsMAN procit terheled vagy a CAP-ok prociját.
Nagy forgalom legyen a CAPsMAN és a CAP-ok között, vagy sem.

(#8253) bambano válasza Ablakos (#8248) üzenetére


bambano
titán

ha valamilyen szabályozást akarsz a forgalomra, és azt például központilag akarod kikényszeríteni, akkor lehet, hogy az ap-n helyinek számító forgalmat nem tudod így szabályozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8254) E.Kaufmann válasza jerry311 (#8249) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ilyen szempontból a Unifi mégparasztabb, a controller a konfigot dobálja szét és nem is kell àllandóan futnia, mégis sok KKV használja.
Hidd el még mindig jobb, mint több régi tiplink, zyxel, esetleg ahol nem pusztult még ki, linksys wrt54g(l) egyedi konfiggal

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8255) Zwodkassy válasza E.Kaufmann (#8254) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ha jól tudom a Tp-Link-nek és a Zyxel-nek is van vmi központ AP menedzsmentje

(#8256) Beniii06 válasza Pyttawrx (#8245) üzenetére


Beniii06
őstag

Ezek jó eredmények, igaz én csak speedtestes eredményre támaszkodtam, mert ahogy (#8237) Kovindinka is írta, ha működik rajta, amit szeretnék, akkor olyan mindegy számomra, hogy most 200 vagy 300 Mbps van(mobil eszközön nem lehet észrevenni a különbséget szinte), a problémát úgyis akkor veszem észre, ha már a 30 Mbps sincs meg 2 téglafal vagy vasbeton födém után 2.4Ghz-en, de így is ritkán találok vakfoltot a házban, csak jó elhelyés kérdése az egész és működik.

Más tipp, ötlet nincs a maximalizálásra, ha megtaláltad a leg zaj mentesebb csatornát és a sávszél is 80MHz-re van állítva ettől optimálisabb beállítást nem tudok. így is szép eredmény, bár ehhez megfelelő vevő is kell ugye. :)

"Got any other secret weapons?"

(#8257) Pyttawrx válasza Beniii06 (#8256) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen nem mindegy mivel mérünk, de köszi a tippeket. Közben néztem a speetestet az eszközön, ott is annyi volt kb, azért ezt a képet tettem ki, és nem azt

[ Szerkesztve ]

(#8258) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Ha egyik pillanatról a másikra ledob a 2.4G AP, nem enged vissza több reboot után sem, és az IPv6 sem megy, akkor jó a tipp, hogy feldobta a lábát a hAP ac^2?

Volt SSH-s és táp kihúzós reboot is, persze egyik sem ért semmit.

Köszi!

üdv, adika4444

(#8259) vargalex válasza adika4444 (#8258) üzenetére


vargalex
félisten

Logban nem látsz semmit? Az IPv6 hol nem megy?

Alex

(#8260) adika4444 válasza vargalex (#8259) üzenetére


adika4444
addikt

Semmi nincs a logban. Reboot előtt mondjuk nem néztem.
Újraindítás után továbbra is hulladék, viszont jött egy gondolat, hogy visszaállítom az alap security profilra, ez ugye nyílttá tette, majd vissza a sajátomra. Ettől megtáltosodott, azóta is remekül megy, nyíltan rámentem, utána visszazártam és így jó.

A v6 DIGI-nél nem megy. Ráakadtam közvetlen PPPoE-val, úgy megy, de a routerem nem kap címet:(

szerk:
Feléledt a v6 is. Viszont a router v6-os címén simán elérhető az SSH. Hogy tiltom le a router felé menő v6-os kapcsolatokat úgy, hogy a klienseken menjen a dolog? A DIGI ugye dinamikusan cserélgeti a prefixeket...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#8261) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Tiszteletem!

Tovább tart a kálváriám a wAP LTE típussal, immáron két példánnyal is.

A helyzet:

A mobilnetet szeretném a wAP LTE-vel a routerem felé tolni, NAT nélkül.
A Vodafone mobilnetjével megy is a dolog. Reset után a WinBOXban beállítom az LTE APN-nél az APN-t, Passthrough -> eth1, és a routerem a WAN portján már fogadja is az internetet.
Ezzel csak annyi gond van, hogy ez egy NAT-olt, korlátos mobilnet, és nem ezt akarom használni.

Amit használni szeretnék, az egy NAT-olatlan Telenor.
Az LTE-kapcsolat itt is létrejön, megy a grafikon, jó értékekkel tudok PING-elni, csakhogy az Asus router szerint:
"Az ISP DHCP funkciója nem működik megfelelően."

Mit kell még beállítanom, hogy LTE modemként működjön a wAP LTE és kiszolgálja a router WAN-portját?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8262) Szpilu__25


Szpilu__25
tag

Sziasztok, olyan dolgoban kérném a segítséget: Ipsec VPN Client-->ExpresszVPn szolgáltató felé csatlakozom ez sikerült is. Viszont net ilyenkor nem megy. Tudnátok segíteni ebben?

Köszi.

(#8263) #42556672 válasza Szpilu__25 (#8262) üzenetére


#42556672
törölt tag

A route-ot kell beállítani a VPN szolgáltató felé.

(#8264) Szpilu__25 válasza #42556672 (#8263) üzenetére


Szpilu__25
tag

ok Köszi. Ha van PPOE kapcsolat DIGI, akkor distance-et kell állítani?

(#8265) #42556672 válasza Szpilu__25 (#8264) üzenetére


#42556672
törölt tag

Fel kell venni egy route-ot 0.0.0.0/0 a gateway a VPN csatoló, distance 1

(#8266) Szpilu__25 válasza #42556672 (#8265) üzenetére


Szpilu__25
tag

Rendben, kösz és ekkor az összes forgalom ezen keresztül rútolódik(szép magyarosan)?

[ Szerkesztve ]

(#8267) #42556672 válasza Szpilu__25 (#8266) üzenetére


#42556672
törölt tag

Igen! A legegyszerűbb ha kipipálod az "Add Default route" opciót a csatolónál, ha jól emlékszem elérhető ott.

( A DIGI PPoE kapcsolatánál a distance-ot tedd 2-re! )

[ Szerkesztve ]

(#8268) Szpilu__25 válasza #42556672 (#8267) üzenetére


Szpilu__25
tag

Rendben este rárepülök a dologra. Köszönöm mégegyszer.

(#8269) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!
Újra segítség kellene.
fő router egy RB4011iGS+, az AP pedig RBcAPGi-5acD2nD, azt szeretném megcsinálni, hogy a fő routeren lássam az AP-re felcsatlakozott eszközöket. ezt hogy tudom megcsinálni. Más az IP tartomány a fő rouetrnek és az AP-nek is, illetve az 5GHz-nek is és a 2,4GHznak is.

Köszönöm

(#8270) Beniii06 válasza Pyttawrx (#8269) üzenetére


Beniii06
őstag

Pontos segítséget nem tudok adni, mert nekem mind egyhálón van(DLNA) miatt, de én az IP->Routes->Route/Rules menüpontban próbálnék szabályt felvenni rá(Static routing) vagy esetleg próbálkozhatsz még Mangle rule-al is, korábban így el tudtam érni a modemem user felületét.

"Got any other secret weapons?"

(#8271) Pyttawrx válasza Beniii06 (#8270) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hogy is kellene? Köszi. Lehet nem vagyok képben. :)

[ Szerkesztve ]

(#8272) yodee_


yodee_
őstag

Múltkor téma volt ha jól emlékszem, hogy az 1000/1000-res netet bírja e a hAP ac2. Nekem most állították át a csomagomat és ezeket a méréseket csináltam, PPPOE kapcsolattal:

Letöltés: (929 mbit/sec)

Feltöltés: (968mbit/sec)

A mérés az ipref3 alkalmazással készült. Ha tudtok jobb tesztet akkor mondjátok és kipróbálom azzal is szívesen.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#8273) vargalex válasza yodee_ (#8272) üzenetére


vargalex
félisten

A Milyen routert topicban masszív torrentezős tapasztalatra lennének kíváncsiak. :)
Egyébként van valahol egy szintén legalább gigabites net mögött csücsülő szervered?

Alex

(#8274) Szpilu__25 válasza yodee_ (#8272) üzenetére


Szpilu__25
tag

Szerintem ez korrket tesztelő progi. Az eredmény is jó :)

(#8275) yodee_ válasza vargalex (#8273) üzenetére


yodee_
őstag

Van itthon egy hálózatom, 2 okostv-vel, 1 xbox-szal, 2 laptoppal, 2 okostelefonnal, 1 asztali géppel valamit egy kicsi "szerver" géppel. Utóbbiban van 3 vinyó, i7-4860 proci, 16 giga ram. Ez non-stop megy és seedel, valamint ftp és webszerver és hálózati meghajtóként is üzemel. Nem mondom, hogy kihasználja a gigabitet, de ugyanannyiba kerül mint az 1000/300 mbit szóval miért ne. Így nem kell annyira visszafogni a torrentet hogy mellette még tudjak mást is felölteni. Erre a kihasználásra gondoltál?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#8276) #42556672 válasza Pyttawrx (#8269) üzenetére


#42556672
törölt tag

Tipikus esete annak amikor egy döntés következményei (túl sok IP tartomány) újabb döntéseket követelnek....

A különböző IP-ket a 4011-en lévő DHCP-k szolgálják ki?
- Ha igen akkor ott automatikusan hozzáadódtak a route-ok, teendőd nincs-
Ha nem akkor muszáj nekiállnod és kézzel szerkeszteni a Route táblát, ami nem ördöngősség de nem árt tudni hogyan kell.

[ Szerkesztve ]

(#8277) Pyttawrx válasza #42556672 (#8276) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, igen sajnos azért véges a tudásom :)

Küldöm a képeket

rb4011

AP

AP-re csatlakozott eszközöket szeretném látni az fő routeren

Köszi

(#8278) vargalex válasza yodee_ (#8275) üzenetére


vargalex
félisten

Ha visszaköveted az ottani beszélgetést, akkor nagyjából olyanból indult ki a kolléga tesztelgetése, hogy sok router a 300 Mbps-es torrent seed mellett már nem tudja a gigabit letöltést produkálni, vagy csak nagyon magas load mellett. Nekem ez nem szempont, de ott többek számára valamiért ez a legfontosabb.
Arra nem válaszoltál, hogy van valahol szintén gigabites kapcsolaton egy szervered amivel iperf3-al tudsz mérni? A le/feltöltést úgy írtad, hogy az iperf3 client módja (természetesen -R kapcsoló nélkül) a sender (azaz a feltöltő)?

Alex

(#8279) #42556672 válasza Pyttawrx (#8277) üzenetére


#42556672
törölt tag

Medve anyám! Ennyiből én meg nem mondom, mi a baj! De az "unreachable" üzenetek az álmos könyv szerint nem jelentenek jót!

Azokat az IP tartományokat köti jelenleg össze ahol a route táblában "reachable" bejegyzés van.

Én ezt átgondolnám!

(#8280) vargalex válasza #42556672 (#8279) üzenetére


vargalex
félisten

De az még csak az átjárást biztosítja, az AP-ra csatlakozott eszközöket nem fogja látni a 4011-en (gondolom WinBox-ban akarja látni).

Alex

(#8281) Pyttawrx válasza vargalex (#8280) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pontosan. :)

(#8282) Pyttawrx válasza #42556672 (#8279) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az azért unreachable, mert per pillanat nem fut, nincs rajta semmi

(#8283) Pyttawrx válasza #42556672 (#8279) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Burkoltan le lettem hülyézve... :) :) De nyilván aki nem ért hozzá, ne nyuljon mikrotikhez. :D

(#8284) #42556672 válasza vargalex (#8280) üzenetére


#42556672
törölt tag

Ahogy én látom!

- Van DHCP az AP-n
- Van DHCP a 4011-en
A 4011 route táblájához hozzá kell adni az AP mögötti tartományokat úgy, hogy az AP 4011 felé lógó interfésze legyen a gateway

Az AP route táblájához hozzá kell adni az RB4011-en keresztül elérhető hálózatokat úgy, hogy az RB4011 felé lógó interfésze legyen a gateway.

Ha ezt kibogozza és hozzá adja akkor menni fog!

( A winbox-ban "látni" mit jelent? Torch-ot használva látszódjon a forgalom vagy mikrotik eszközök lesznek az AP-n és azt kellene látni?)

[ Szerkesztve ]

(#8285) #42556672 válasza Pyttawrx (#8283) üzenetére


#42556672
törölt tag

Elnézést ha így tűnt, nem ez volt a célom, de egy kis hálózatban olyan problémák lettek bekódolva ezzel a kialakítással amit macerás lesz orvosolni.

(#8286) Pyttawrx válasza #42556672 (#8285) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem, nem, teljesen igazat adok, mert tudom, hogy alapvető tudatlanságaim vannak. Sajnos kevés az időm, de amit írtál a dhcp hozáadásokat megcsinálom este. Látni csak annyit szeretnék, hogy ne kelljen külön az ap-be belépni winboxon, hogy lássam ki van fent, hanem a fő routerből lássam, mást nem szeretnék, de persze nem létszükség.

Köszönöm

(#8287) #42556672 válasza Pyttawrx (#8286) üzenetére


#42556672
törölt tag

Annak L2-ben MAC addressel is mennie kellene.

(#8288) yodee_ válasza vargalex (#8278) üzenetére


yodee_
őstag

A tesztet ezzel a szerverrel csináltam le és feltöltéssel :

http://speedtest.serverius.net/

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#8289) vargalex válasza yodee_ (#8288) üzenetére


vargalex
félisten

Elég szerencsésnek kell lenni, hogy ne legyen éppen foglalt.. Vagy csak kevesen használják.

Alex

(#8290) yodee_ válasza vargalex (#8289) üzenetére


yodee_
őstag

Akkor én az voltam mert egymás után ötször sikerült

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#8291) vargalex válasza #42556672 (#8284) üzenetére


vargalex
félisten

A kolléga az AP-kra feljelentkezett eszközök IP címeit, esetleg forgalmát, stb. szeretné látni a 4011-hez kapcsolódott WinBox-ban. Ez szerintem továbbra sem fog menni. Tehát nem azt szeretné, hogy bármelyik AP-re, vagy a 4011-re kapcsolódott kliens lássa a másik eszközre kapcsolódott klienst...

Alex

(#8292) yodee_


yodee_
őstag

Amúgy a beépített sebességmerőt mivel lehet életre kelteni?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#8293) vargalex válasza yodee_ (#8292) üzenetére


vargalex
félisten

Én nemrég kezdtem a Mikrotikkel, így ilyet még soha nem csináltam. Ha jól tudom, akkor egy másik Mikrotik eszköz is kell hozzá, vagy PC-n btest.exe-vel. Kliens-szerver felállás, pont, mint az iperf3-nál.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8294) #42556672 válasza vargalex (#8291) üzenetére


#42556672
törölt tag

Talalgatunk vagy nekem vannak szovegertesi gondjaim.

(#8295) Pyttawrx válasza vargalex (#8291) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az ip cim nem feltetlen fontos, de jo lenne rb4011-ben latni mindent.

(#8296) #42556672 válasza Pyttawrx (#8295) üzenetére


#42556672
törölt tag

Akkor kell Neked egy Capsman a 4011-re Local forward, client to client forward kikapcsolva és ekkor mindent látni fogsz a 4011-en!

(#8297) Pyttawrx válasza #42556672 (#8296) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, megpróbálom. Gondolom azt portot tegyem capsmanra amelyiken az ap van

[ Szerkesztve ]

(#8298) #42556672 válasza Pyttawrx (#8297) üzenetére


#42556672
törölt tag

A javaslatom: Először olvasd el a capsman leírását a Mikrotik weboldalán, aztán nézz meg róla videokat a youtube-on. Ha ezek megvoltak akkor jobban tudsz majd kérdezni!

(#8299) Pyttawrx válasza #42556672 (#8298) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez volt a terv igen, köszi. 😀

(#8300) MasterDeeJay válasza bambano (#8169) üzenetére

Hát ez a mikrotik féle gper eszköz nem igazán működik. [link]
Vetem hozzá egy gigabites tplink tápfeladót mert a boltos szerint az kell hozzá, azzal meg se moccan és a tápfeladó villog mint az állat. [link]
Így hagyományos poe tápfeladóval próbáltam ki és 24v-os mikrotik táppal. Azzal legalább villog a bejövő ledje de a kimeneti meg csak folyamatosan ég. Ha gépre rákötöm akkor írja hogy van kapcsolat de nincs rajta semmi, ip-t sem ad. Kipróbáltam egy USB-s lan-al azzal meg kellő füst kíséretével jelezte hogy nem működik. (mármint az usb-s lanból szállt fel, ennek ellenére az usb-s cucc működik tovább hibátlanul csak kissé büdös)
Most visszavittem mindent hogy találják ki ők hogyan működik vagy menjen gariba.
Mondjuk azt sosem értettem mitől függ az hogy egy eszköz megdöglik-e poén. Mármint a nagy switchjeim mint poésok (af) azok nem öltek meg semmit eddig. A passzív poéval meg vigyázok de ez a dög meg átengedte mint a picsa.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.