Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) DjTomboy válasza vargalex (#8090) üzenetére


DjTomboy
csendes tag

A Sagem-ben direkt elrontottam a PPPoE nevet/jelszót és bekapcsoltam a PPPoE Passthrough-t.

Megpróbálom majd a MAC klónozást.

(#8102) DjTomboy válasza adika4444 (#8093) üzenetére


DjTomboy
csendes tag

Ha a számítógépen csinálom a PPPoE kapcsolatot, akkor rendben van a sebesség.

(#8103) DjTomboy válasza vargalex (#8094) üzenetére


DjTomboy
csendes tag

Egy TP-LINK 1043 v4 van otthon, megpróbálom majd azzal is.

(#8104) bambano válasza DjTomboy (#8100) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az 1492-es mtu-t érdemes lenne rátenni a mikrotik belső lan lábára is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8105) Beniii06 válasza DjTomboy (#8100) üzenetére


Beniii06
őstag

Szerintem rossz helyen állítottad be az MTU-t.
Nem a tűzfalnál kell, hanem az Interface List -> interface-n belül, ott neked pppoe-out1, katt kettőt rá és a general fül alatt állítsd be!
Ha máshol megvan a sebesség(sagemen+ PC-ről felépített pppoe kapcsolat esetén is), akkor biztos vagyok benne, hogy valami apró beállítási probléma lehet vagy éppen a mangle rule-od kavar be.

General fülnél
Actual MTU 1480
A többi MTU,MRU,MRRU mező üres, de ha kell manuálisan állítsd be a Max MTU-t 1480-ra!

A Dial Out fülön,
keepalive timeout:10
Alül
Allow: mschap2 pipa be, mschap1 pipa be, chap pipa be, pap pipa be

Nálam a pppoe status-a így néz ki:
[kép]
Nem nevet az Active AC Name: adsl-n, automatikusan ezt töltötte ki a központ vagy a sagem! :DD

Nekem így simán jön a ~800/950 sebesség ezekkel a beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#8106) bambano válasza Beniii06 (#8105) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha a mikrotik a kernel pppoe drivert használja, akkor abban nem lehet mtu-t állítani, fixen be van drótozva 1492-re.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8107) ekkold válasza bambano (#8106) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Nekem is 1480-ra áll be az MTU, és nem én állítottam be ennyire. De kísérlet képpen megnöveltem az ETH1 MTU-ját 12 bájttal, és újracsatlakoztam PPPOE-vel, ezután 1492-lett az MTU. Így is jól működött minden. Ezután visszaállítotam az ETH1 MTU-ját 1500 bájtra, PPPOE ujracsatlakozás, és ismét 1480 bájtos MTU-val megy a PPPOE.

(#8108) Beniii06 válasza bambano (#8106) üzenetére


Beniii06
őstag

Igen, ahogy a kolléga is írja lentebb, ha nem állítasz be semmit, akkor a pppoe automatikusan is 1480-ra áll be.(Nálam ez történt T-s nettel)
Ha nem lehetne szabadon állítani, az egy kicsit meredek lenne számomra a ROS-től, bár ennyire mélyen nem vagyok elmerülve a rendszerben, jó tudni.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#8109) tami_ válasza DjTomboy (#8084) üzenetére


tami_
csendes tag

- mi a problema a dupla NAT-al?
- nekem evek ota igy megy , nem latom hatranyat..

hg1dfb

(#8110) brickm válasza tami_ (#8109) üzenetére


brickm
őstag

Mindenkinek más az igénye, nekem se kéne dupla NATolt végpont. Pl szeretem direktbe elérni a cuccaimat, kifelé mutató keresgélés nélkül.

(#8111) Crowley válasza ekkold (#8045) üzenetére


Crowley
csendes tag

Még nem köszöntem meg a választ mert kérdéseket szerettem volna feltenni, de talán sikerült. Leírnám a gondolkodásomat.

Amit képzeltem erről:
Két Mikrotik router, ether5 portjaikon összekötve.
Router1 a 192.168.100.0/24 -es hálózatban, Router 2 a 192.168.200.0/24 hálózatban.
Én azt gondoltam, hogy Router1-en az ether5 portra felveszek egy IP címet a Router2 hálózatából és fordítva és valahogy így kötöm őket össze.

Megoldás az alapján amit Te mondtál:
Ugyanez a felállás.
Mindkét hálózat ether1-en kap internetet. Bridge-ben mindkét eszközben benne van minden port kivéve az ether5.

Router1-en fel van véve egy cím ether5-re 10.10.10.100/24-re (tudom, felesleges a /24)
Router2-n fel van véve egy címe ether5-re 10.10.10.200/24-re

Mindkét routeren a 10.10.10.0/24-es hálózathoz tartozó routing szabály létrejön dinamikusan.

Router1-en felveszem a következő routing szabályt:
dst.addr.: 192.168.200.0/24, gateway: 10.10.10.200

Router2-ön felveszem a következő routing szabályt:
dst.addr.: 192.168.100.0/24, gateway: 10.10.10.100

A végleges megoldás annyiban változott, hogy a 192.168.200.0/hálózat felé való routolást közvetlenül a nyomtatóra állítottam csak be, tehát:
Router1-en felveszem a következő routing szabályt:
dst.addr.: 192.168.200.111/24, gateway: 10.10.10.200

Amibe belefutottam, hogy pingeltem miközben állítgattam az szabályokat és mikor beállítottam jól akkor sem lett jó a ping. mikor kihúztam a kábelt és visszadugtam utána jó lett.
Valamint még abba is, hogy a nyomtató az IP címet nem DHCP-től kapta, így nem értem el valamiért. Feltételezem, hogy valami nem úgy volt neki beállítva ahogy DHCP-től megkapta.

Ha valamit rosszul csináltam annak ellenére, hogy most működik kérem jelezzétek. Az a lényeg, hogy tanuljak belőle.
Köszönöm!

Crowley

(#8112) ekkold válasza Crowley (#8111) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Teljesen jó megoldás. De ha csak a nyomtató elérése volt a cél, az másképp is megoldható (pl portok forwardoslásával).

(#8113) _poles_


_poles_
újonc

Vásároltam ismerkedésképpen egy RB952Ui-5ac2nD routert. Már ott elakadtam, hogy a papíron és a google-ben is írt admin / semmi párossal nem lehet belépni, sem webfelületen, sem winboxban. (Authetication failed: invalid username or password.)
Ötlet, javaslat?

(#8114) snorbi82 válasza _poles_ (#8113) üzenetére


snorbi82
senior tag

Reset?

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#8115) _poles_ válasza snorbi82 (#8114) üzenetére


_poles_
újonc

Próbáltam úgy, hogy nyomtam hosszan a reset gombot, próbáltam úgy, hogy gombot nyomva tettem tápra és még utána is nyomtam hosszan...de azt se tudom miből kellene látnom a reset tényét...mindenesetre a belépés továbbra sem megy...

(#8116) snorbi82 válasza _poles_ (#8115) üzenetére


snorbi82
senior tag

Winbox és MAC címes kapcsolódás?
Reset:
kihúzod, nyomod reset gomb, bedug áram.. USR mikor villog reset elenged...

[ Szerkesztve ]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#8117) _poles_ válasza snorbi82 (#8116) üzenetére


_poles_
újonc

Nos...így resetelve már működik. Köszi!
Szerencse, hogy a mellékelt papíron qrvára nem ez van leírva :)
Másrészt miért kell resetelni egy bolti új készüléket....mmmhhhh

[ Szerkesztve ]

(#8118) mrzed válasza _poles_ (#8117) üzenetére


mrzed
senior tag

Lehet, hogy 14 napos elállással visszaküldte valaki, Te meg azt kaptad meg...

(#8119) ekkold válasza _poles_ (#8117) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Hadd kérdezzem meg: melyik boltból vetted/rendelted? Valószínűleg más által visszaadott cucc, amit illett volna a boltnak letesztelnie, hogy rendben működik-e, és a konfigot törölni belőle, mielőtt úgy döntenek, hogy eladható másnak.

(#8120) _poles_ válasza ekkold (#8119) üzenetére


_poles_
újonc

RBX.hu-ról vettem, de ujjlenyomat mentes szép állapotban, szépen tekert kábellel stb, nem tűnik bontottnak...

(#8121) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Töprengős kérdésem van.

Adott egy MikroTik hAP ac^2, ezt vettem nem rég.

Rokonságba is kéne egy MikroTik, viszont:

Első lehetőség, hogy veszünk oda is egy ilyet. Telekom giga / giga net van, míg itthon 1000/300 DIGI.
Második, hogy odamegy az enyém, és akkor két ilyen eszköz árából és kis ráfordításból még kijönne talán egy RB3011, esetleg 4011. A Wi-Fi-t megoldom AP-val (ASus AC66U), később meg valami újabb.

A kérdés, hogy megéri-e az extrát, otthoni felhasználásban, erőben tud-e többet nyújtani a 3011, vagy elég lehet a hAP ac^2 az adott sebességek elégséges kihajtásához?

Jelenleg ugye a hAP van nekem, nagyon bevált, így tehát a kérdés, hogy megéri-e az extra befektetés, vagy még egy ilyen inkább...

Köszi!

üdv, adika4444

(#8122) ekkold válasza adika4444 (#8121) üzenetére


ekkold
Topikgazda

A 3011 szerintem felejtős. Ha van rá keret akkor 4011 (vagy AHx4). Amiben többet nyújthat: VPN és egyéb prociigényes szolgáltatások, torrentezés, nagyon sok szálon/sok kapcsolattal, esetleg több PC-n egyszerre, és ha 4-nél több LAN port kell. Sima otthoni netezéshez, + némi letöltögetéshez bőven elég a hAPac^2 is.
Az AHx4 drágábbik változatába lehet winyót vagy SSD-t rakni, amit meg is tud osztani a hálózaton samba-val, vagy ftp-vel (de NAS funkciókat, pl. médiaszervert, torrentet nem tud).

[ Szerkesztve ]

(#8123) adika4444 válasza ekkold (#8122) üzenetére


adika4444
addikt

A VPN az jól hangzik. A torrent nem tudom mennyi a sok szál, nem vagyok hardcore a témában. VPN-ben miben nyúthat többet az ac^2-nél az AHx4? Az AHx4-nél jelentősen olcsóbb a 4011, szóval agyalok, hogy az legyen. Vagy gyűjtök még rá, és az AHx4, amit elnézve egy jó darabig nem kéne cserélni...

VPN-t majd beállítom próbára az ac^2-őn, openvpn-t. Várom a RouterOS 7-et, ott már talán nem csak TCP lesz...

üdv, adika4444

(#8124) ekkold válasza adika4444 (#8123) üzenetére


ekkold
Topikgazda

A 4011 és az AHx4 ugyanarra a procira épül. Az AHx4 sima verziója nem tud lényegesen többet mint a 4011. 13db ETH port (4011->10db), soros konzol port, uSD kártyahely, és dupla beépített táp van benne. Az AHx4 dude verzióban ezen felül 60Gb SSD, két M2 slot és két SATA csatlakozó is van. Ár/teljesítmény viszonyra a 4011 a jobb, sima AHx4-et nem biztos, hogy érdemes venni, inkább a dude verziót, de az meg sokkal drágább.

VPN szempontból mindegyik sokkal gyorsabb mint a hAPac^2. A gigabites netet meg sem érzi proci szempontból, azzal fel sem bírod melegíteni benne a procit.

[ Szerkesztve ]

(#8125) bambano válasza ekkold (#8124) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akinek nem kell a rövidzáras ethernet meg a dupla táp, annak lehet, hogy elég a 4011.
akinek ez fontos, az nem vesz 4011-et.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8126) Beniii06 válasza adika4444 (#8121) üzenetére


Beniii06
őstag

Én azzal kezdeném a gondolatmenetet(a téged érintő részre), hogy mennyire használod ki a hap ac2-t jelenleg. Ha eddig nem volt sosem 50% használat fölött a cpu/ram, akkor szerintem nem fogod tudni kihasználni az erősebb hw-t. A VPN-t kipróbálhatod a hap ac2-n jelenleg is.

"Got any other secret weapons?"

(#8127) #42556672 válasza ekkold (#8122) üzenetére


#42556672
törölt tag

Én sok helyen használok RB3011-et és nem a felejtős kategória!
Mindent felhasználás oldaláról kell nézni!
Amint pl VLAN-t akarsz használni előjön, hogy mire nem való a 4011 ->

RB4011 Switch ->

Feature RTL8367
Port Switching: yes
Port Mirroring: yes
TX limit: no
RX limit: no
Host table: 2048 entries
Vlan table : no
Rule table: no

RB3011 Switch ->

Feature QCA 8337
Port Switching: yes
Port Mirroring: yes
TX limit: yes
RX limit: yes
Host table: 2048 entries
Vlan table : 4096 entires
Rule table: 92 rules

De érdemes megnézni a HW Offload különbséget is az RB3011 vs RB4011 vs HAP AC^2.

Vagy az USB port-ot ami ha szükséges lenne egy LTE modem máris fáj, vagy ha feldobnál egy user manager-t vagy egy dude-ot amikor kellene egy drive az adatbázisnak, hogy ne a flash-t írja napszámban.

Meg kell nézni a felhasználást és ahhoz választani!

-szerintem!-

(#8128) bacus válasza #42556672 (#8127) üzenetére


bacus
őstag

egyetértek !

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#8129) ANOka


ANOka
őstag

Ki tud segíteni Mikrotik CAPsMAN ügyben?
Eddig 4 leírás (1; 2; 3; 4) alapján próbáltam ki. Az AP-k meg is jelennek, de amikor egy kliens (Andorid/Win) eszközzel akarok kapcsolódni az új wifi-re, akkor az sikertelen. :(
Mit csinálok rosszul?

Eszközök: hEX S (fő); cAP ac és GrooveA (mint wifi ap-k)
Mindhárom eszközön a legújabb stable verzió van fent, a license level 4.
:R

[ Szerkesztve ]

(#8130) E.Kaufmann válasza #42556672 (#8127) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jaja, nem rossz a 3011, pláne, hogy igaz nagy késéssel, de megcsinálták a HWS IPSec-et benne, sokat dobott a használhatóságán és kitolta az életciklusát. Sok helyen doszt elég lesz még jó darabig, legalább is amíg ki nem döglik. Én ipari táppal támogattam meg, hogy ne az adapter legyen a gyenge láncszem.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8131) adika4444 válasza ekkold (#8124) üzenetére


adika4444
addikt

Akkor marad a 4011, a többire nekem abszolút nincs szükségem. A dupla beépített táp mit jelent? Két helyről lehet táplálni?

Illetve ahogy látom, a 4011-en nincs USB csatlakozó, így hogy tudok rákötni külső tárolót? Arra használom, hogy a logokat, szkripteket tárolgassam rajta, előbbinél ugye átláthatóbb ha egy sima notepadban tudom görgetni, keresni, ilyesmi...

Mondjuk a RAM 1 GB, azon röhögve elférnek az ilyen kis bizbaszok, a tárolót nem akarom írkálni.

(#8125) bambano:
Mi az a rövidzáras ethernet?

(#8126) Beniii06:
Amikor néztem, nem volt még 20% fölött, a RAM-ból nem láttam szabadon kevesebbet mint 60 MB.
A kérdés igazából az, hogy a jövőre nézve mivel járok jobban. Még egy hAP ac^2-vel, de akkor lehet cseréssé válik a mostani, vagy ha a mostanit továbbadom, és én pótolom ki, ami így ugye 30k ráfordítás, egy másik hAP ac^2 rokonnak pedig 20k.
Azért agyalunk, mert úgy vagyunk vele, hogy ha már lúd, legyen kövér, ne legyen két egyforma eszköz, ha lehet jobb. A kérdés az, hogy tényleg lehet-e jobb, vagy mondjuk 1--2 évig elég lehet az ac^2. Tudom, hogy ezt megjósolni lehetetlen, igazából a legextrémebb amit kap, az a sokszálas torrent, de nem vagyok top10...

(#8127) Kovindinka:
Írtál pár érdekes dolgot. Sulimban 3011 van, és szeretjük, jó eszköz.
A VLAN-nal nem vagyok még teljesen tisztában, így homályos picit, de az mondjuk kivitelezhető, hogy egy vendég VLAN, amire rátolok az ac^2-őn egy guest wifit, majd ennek erősítésére AP-ként használok egy ASUS AC66U-t Merlin firmmel?

üdv, adika4444

(#8132) #42556672 válasza E.Kaufmann (#8130) üzenetére


#42556672
törölt tag

Én otthon egy POE switch-ről tápolok mindent, a 3011-et is, ha majd kell redundancia akkor bedugom a dugasztápot is, de kényelmes, hogy a switch-en keresztül tudok csinálni egy táp on-off ciklust ha kell.

(#8133) #42556672 válasza adika4444 (#8131) üzenetére


#42556672
törölt tag

4011-re nem tudsz USB eszközt tenni mert nincs benne USB port. A WiFi-s változatnál van aki a Wifi kártyát USB-re próbálta cserélni de nem tudom, mi lett az eredménye.

Amit írtál a guest-ről azt meg lehet csinálni számtalan módon.

(#8134) MasterDeeJay

Milyen mikrotik AP klienset ajánlanátok kis helyre amely kompatibilis a TP-link antennájával (asszem az valami szabvány SMA vagy mi)?
Ez egy konténerkút melynek adója egy zárt fémszekrényben van, a tetejére viszont ki van vezetve fixen 2 antenna. Most ideiglenesen egy 911-es raktam be gányolva átalakítóval.


De ennek nincs semmi tokja és más hova szántam csak be kellett üzemelnem mert az eredeti tp-link ami itt volt megdöglött a viharban. ilyen 911-est nem szeretnék mert rohadt nehéz volt hozzá antenna átalakítót venni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8135) Beniii06 válasza MasterDeeJay (#8134) üzenetére


Beniii06
őstag

Nincs vele tapasztalatom, de RB912UAG-2HPnD-OUT esetleg?

Ha esetleg nem felelne meg, akkor érdemes szétnézni a konkurenciánál is(Ubiquiti). Igaz abból én beltéri AP-kat szereltem és jófajták azok is.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#8136) ekkold válasza adika4444 (#8131) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Dupla táp: két önálló táp, táplálható két helyről, ill. ha az egyik elromlik, akkor is működik tovább a router a másikról. Nincs USB csatlakozó: így van, nem akartak saját maguknak konkurenciát, mert ha lenne háttértárnak csatlakozási lehetőség, akkor az AHx4-ből kevesebbet adnáak el. A 4011-es 5GHz-es wifije mini PCIE slotban van, ennek a helyére elvileg PCIE kártya is berakható, de erről gyakorlati tapasztalatot nem tudok. A wifi néküli verzióban nincs benne a PCIE slot.

A 3011 csak fasttrack-al tudja elvinni a gigabitet, anélkül, azaz "erőből" nem tudja. Bizonyos szolgáltatások pedig nem működnek a fasttrack-al együtt. Elég jól el van osztva a mikrotiknél, hogy melyik router mekkora teljesítményű ill. milyen feladatra alkalmas. Ettől még a 3011 valóban nem egy rossz eszköz, de a 4011 és a hAPac^2 ár/teljesítmény szempontból szerintem jobb.

Konkrétan a hAPac^2 amikor megjelent eléggé telitalálat volt a 20eFt körüli árával, úgy hogy valamelyik (tipus nem ugrik be) ASUS soho routernek majdnem ugyanez a hardvere (ugyanarra a procira épül), de az 30eFt körüli áron volt kapható ugyanakkor. A 4011 szintén jókor jött, mert az AHx4-hez hasonló teljesítményt nyújt, de annál olcsóbban, ill ebből kétsávos wifi-s verzió is készült, míg az AHx4-ből nem.

(#8137) bambano válasza MasterDeeJay (#8134) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha rp-sma pigtail néven keresed, akkor számolatlanul akarnak olyat eladni neked. ostelsat.hu például. ezt úgy szokták csinálni, hogy a 9xx-es sorozathoz van beltéri ház, amin van N-es aljzatnak előfúrva lyuk. Abba tesznek N-mmcx pigtailt, és utána attól függően, hogy milyen aljzat van az antennán és van-e még odáig drót, vagy forrasztanak N dugó-rp-sma aljzat hosszabbítót, vagy tesznek rá n-rpsma átalakítót. azt is akarnak neked eladni például az ostelsatban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8138) bambano válasza adika4444 (#8131) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az ahx4-en van két ethernet aljzat, amit a router ethernetként lát, de bizonyos események bekövetkezésekor négy relével rövidre zárja a kettőt. ha megdölik a router vagy a tápja, akkor automatikusan kiveszi magát a hálózatból.

bypass ethernetnek hívja, csak az előbbi hsz írásakor nem jutott eszembe a neve. :)
redundáns tűzfalhoz kiváló.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8139) MasterDeeJay válasza bambano (#8137) üzenetére

Azt hiszem megtaláltam: MMCX - RPSMA aljzat pigtail 25 cm
Dobozt meg csinálok neki valami kötődobozból. Ilyen RPSMA antenáim vannak kábeles kivezetett egy rakás. Meg veszek szerintem egy RBwAP2nD-t is a tp-linkes döglödő adó helyére is, rá tudtam venni a főnökséget végre a cserére. Az a célom hogy az összes céges eszközt ami nem nagy switch azt kicseréljem mikrotikre, aztán felrakom a dude-ot megrajzolni a rendszert végre.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8140) #42556672


#42556672
törölt tag

Kijött a 6.45.1 -> LINK

(#8141) Beniii06


Beniii06
őstag

wireless - improved 160MHz channel width stability on rb4011;

Akinek wifi problémája volt 4011-en tesztelje le, hátha most már jó lesz.

"Got any other secret weapons?"

(#8142) adika4444 válasza #42556672 (#8140) üzenetére


adika4444
addikt

Megy is az update hAP ac^2-re.
Itt van olyasmi mint a konkurens Ubiquiti-nél, hogy várni kell a firm felrakásával mert előjönnek gyakrabban csúnya hibák?

üdv, adika4444

(#8143) #42556672 válasza adika4444 (#8142) üzenetére


#42556672
törölt tag

Én mindig először egy hap mini-t frissítek, megnyomkodom és ha nincs semmi különös akkor elengedem mindre...nagy baj nem lehet legfeljebb downgrade-elem....

Production környezetben pedig csak long term build-et használok.

(#8144) ekkold válasza adika4444 (#8142) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Én már feltettem a hAPac^2-re és a hAPac-kre is. Egyelőre semmi gond.

(#8145) kovyhun válasza ekkold (#8144) üzenetére


kovyhun
tag

Lehet nálam van a gond, de az előbb frissítettem hAPac lite: android kliens nem csatlakozik, megáll a betöltés itt: "Downloading plugins".

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#8146) mgabi válasza #42556672 (#8143) üzenetére


mgabi
senior tag

Én mindig várok pár napot a frissítés előtt, körbe nézek a forumokban, aztán ha semmi gond, akkor mehet fel az új firmware.

(#8147) #42556672 válasza mgabi (#8146) üzenetére


#42556672
törölt tag

Amikor körbenézek a fórumokon minden egyes frissítéshez van olyan akinek beakad valami, így inkább tesztelek és saját tapasztalatot szerzek ;-)

(#8148) adika4444


adika4444
addikt

Köszi mindenkinek!

Asszem akkor pár nap múlva frissítek - nem lesz folyamatos közvetlen hozzáférésem addig az eszközhöz -, addig csak kijön ha van valami, de ha eddig nem volt, ezután se igen hiszem.

üdv, adika4444

(#8149) mgabi


mgabi
senior tag

Mikrotiktól mikor várható az AX szabvány szerinti wifi routerek, hotspotok (cAP AX)?

(#8150) #42556672 válasza mgabi (#8149) üzenetére


#42556672
törölt tag

Meg az AC, N lehetőségeit sem tudják jelenleg kihasználni. Terveik biztosan vannak de en eroforras hianyt latok minden fronton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.