Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5129) ssarosi


ssarosi
tag

Üdv.

A következő problémába ütköztem.
Van egy hAP lite és 2011 wifis eszközöm, amit capsmann-nal szeretnék használni a 2011-en.
A hAP-val semmi gondom, AP módban működik a capsmann-nal.
A 2011-et meg sehogy sem tudom beállítani úgy, hogy saját magán megjelenjen a capsmann managerben.
Próbáltam már a CAP-ba 127.0.0.1 ip címet, majd a saját ip címét (192.168.88.1), CA-val meg a nélkül.
A hAP megy hitelesítés nélkül meg azzal is, ez meg nem.
Mindkét eszközön v6.40.8 ros fut.
Első tippem, hogy nem 0-ás configgal kezdtem.
Mivel alig értek hozzá nem szívesen kezdeném 0-ról, de ha ez okozza, és nem megy másképp, megteszem.

Esetleg más ötlet/tanács?
Köszönöm előre is.

ui.: A winbox - amikor mac címmel kellene belépnem, mondjuk 0-ás configgal - nálam nem használható, mert kb. 3 mp után megszakad a kapcsolat és bármit bármilyen gyorsan csinálok nem hajtja végre, újracsatlakozáskor mindig ugyanaz a képernyőkép fogad. Az asztali PC-m helyett próbáltam már a notebookomról is, az is ugyanezt csinálja. Ez nálam sosem működött. A notebookról már eltávolítottam a virtuális switchet - mivel használok virtuális gépeket is, de ez sem segített. Esetleg egy tipp, hogy mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.