Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12859) betyarr


betyarr
veterán

no,még egyszer átrágtam magam a skori féle íráson.megnéztem a mindenamimikrotik videókat (ez mondjuk csak egy mézesmadzag a teljes anyaghoz: vannak benne érdekességek,de egy alap felhasználói szintű beállításhoz erősen hiányos).vannak dolgok,amelyek világosak,van ami éppen csak dereng az agyamban,meg vannak olyan félig-meddig megfogalmazódó kérdéseim,amik (láma lévén) teljesen kétségek között tartanak a mikrotik routerekkel kapcsolatban (úgy értem,hogy vágjak-e bele,avagy ne).pl. írja skori,hogy a tűzfalszabályok,amiket ismertet a bemutatóban,azok egy kezdő lépésnek megfelelnek.ez ok.azonban,az nem világos számomra,hogy a különböző,pc-re telepített alkalmazásokat mennyire kell kontrollálni (egyáltalán kell-e?) a tűzfalban?gondolok itt ilyenekre,mint játékok kliensei,netet használó pc game-ek,vagy akár a mezei alkalmazások,mint pl. a java.de lényegében bármilyen felhasználói program (manapság már mindenhez kell netkapcsolat,ha máshoz nem,akkor a frissítések automatikus ellenőrzéséhez).vagy hogy működik ez upnp nélkül?eddig sosem foglalkoztattak a (hardveres) tűzfalak,nem is értek hozzájuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.