Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) molnarpeter válasza MurdR (#11497) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gumi átmérő, difi áttétel gyári?

(#11502) Hyperion válasza MurdR (#11500) üzenetére


Hyperion
senior tag

Szervóolaj cserénél a csovekben es a .unkahengerben lévő olajat is csereld!
Le kell kötni a visszatérő ágat,azt bele egy pet palackba. Maj 2 liter olajjal mosd at az egészet. Közben tekerd a kormányt is, de vigyázz hamar lefogy a folyadék a kis pohárból.

Ja es a szűrőt is csereld,ne csak az olajat!

(#11503) Batman2 válasza barnam_ (#11499) üzenetére


Batman2
őstag

Hű, ez már n em kis beruházás, nem lesz két fillér ! :(

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#11504) barnam_ válasza Batman2 (#11503) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát ennyit nem adok érte, az tuti.

Előre a bontott lengéscsillapító 5k/db, hátra pedig 3,5k/db. Valószínű ezt fogom választani, mert olcsó, és rosszabb nem lehet az elsőknél, meg a hátsó Lip-eknél.

(#11505) tailor13 válasza Templomegere (#11491) üzenetére


tailor13
csendes tag

Raktam már össze pár féket, de ilyennel még nem találkoztam, csak fényképen láttam embert, aki hallott róla, hogy létezik :)

De a fent taglalt eseten kívül soha nem nyikorgott egyik sem.

'82 240D

(#11506) tailor13 válasza MurdR (#11494) üzenetére


tailor13
csendes tag

Befolyásolhatja a számlálót.
A legprózaibb ok, hogy a km órád, és a difid nem összetartozó (a difi áttétele beleszól a km óra meghajtásába - már kerék irányból), ha kevesebbet mutat az óra, akkor hosszabb a difid, mint ami az órához járna. Az is lehet, hogy csak óracserés volt az autó, és nem a sajátját tették bele. Ekkor a távolságmérést is befolyásolja.

Az is lehet, hogy el van állítva (ha jól tévedek hátul van rajta valahol egy csavar, amit halandónak nem illik tekergetni, ha csak ez van eltekerve, akkor a távolságmérést szerintem nem befolyásolja.

Feltételezve persze, hogy gyári gumiméretet használsz :)

[ Szerkesztve ]

'82 240D

(#11507) Templomegere válasza tailor13 (#11505) üzenetére


Templomegere
senior tag

pedig ez egy elég régi történet , unixnal , lángnál stb kaphatóak is ezek . De mint írtam sokszor eleve a betéteken már rajtuk van . küldjek fényképet magamról ? :D

(#11508) whisky75 válasza Batman2 (#11474) üzenetére


whisky75
tag

ELég nagyot dob az autó seggén, kicsit ijesztő is. Remélem csak szilent, irány a szervíz. Köszönöm.
:F

(#11509) Batman2 válasza whisky75 (#11508) üzenetére


Batman2
őstag

Maj számolj be, mire jutottak a szakik !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#11510) MurdR válasza molnarpeter (#11501) üzenetére


MurdR
veterán

Diffit nem tudom megmondani Neked, a gumi az 195/65/R15 volt rajta, most az új felnivel is u.ez a jelenség van 16os).

(#11502) Hyperion - 2 liter olajjal mossam át az egészet: akkor ezek szerint kevés olajat vettem, mert pont 2L-t rendeltem. Gondolom az az olaj, amivel átmosom a rendszert, az kuka.

Aggregátor: nem felejtettem el a képeket, csak konkrétan azóta nem volt időm kitakarítani a kocsit rendesen, és a koszos beltérrel nem csúfolkodok itten' :D :P

Ja, meg Gusztávka kapott 16-os AMG felniket is, végre lekerülhet az a csúnya replika. (Jó, felnikupakokat még le kell cserélnem) :C

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11511) KillHates válasza MurdR (#11510) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csini lett!
Vigyázz a kupakjaimra!!! (ha kell tudok adni sima kupakot)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11512) barnam_ válasza MurdR (#11510) üzenetére


barnam_
nagyúr

Faszán néz ki ez a felni... :C

(#11513) MurdR válasza KillHates (#11511) üzenetére


MurdR
veterán

Meg kéne tudakolnom hogy milyen kupakok voltak rajta eredetileg, ha olyat szerzek akkor Neked adom :K

Most motortartó bakokat kéne cserélni, eléggé ráz az autó ha D-ben nyomom a féket. Meg a jobb hátsó rugóm nyikorog.

Jahh, meg hellyel közzel jó a km órám is, és így tudok számolni fogyasztást is. Nem egész 6.5L/100. És ha üzemi hőmérsékleten van a motor, akkor nem sajnálom tőle hogy dinamikusan mozogjon. :K
Aggregátor: köszi :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11514) Hyperion válasza MurdR (#11513) üzenetére


Hyperion
senior tag

Igen, az sajnos kuka lesz de szerintem megérdemli, főleg ha annyira sötét az olaj benne.
A menete:

Leszívod a pohárban lévő olajat, kidobod a szűrőt.
Kitakarítod szépen tisztára.
Lekötöd a visszatérő csövet, bele egy petpalackba. Erőssen rögzítsd mert pumpálni fogja rendesen bele az olajat!
Túltöltöd a poharat az új olajjal, majd valaki segítségével elindítod az autót.
Egyik kezedben az új olajjal figyeld a szintet! Hamar le fog fogyni.
Kis jobbra-balra kormányzás, közben folyamatos újratöltés. Ha már tiszta olaj jön motor leállít, cső visszaköt. Új szűrő + szintig töltöd olajjal...

Nem bonyis, csak gyorsan kell cselekedni :DD

itt egy vid is róla, de szvsz ne tölcsérezz, mert ott lassan folyik.. Nála is egy ideig szárazon szörcsögött a szivattyú ami nem az igazi neki!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11515) barnam_


barnam_
nagyúr

Urak!

Ez a rugó vajon jó lehet a W124 300D Sportline-ba?
Sachs 998 364

Referenciának csak az E200 + E220 kabriót hozza, viszont gyári cikkszám alapján megfelelő lenne :F Színkód alapján is megfelelne (3 sárga, 4 piros), az átmérő is stimmel. Egyedül a rugó magasságot nem néztem még. Ha felemelem a kereket, le tudom mérni a rugó magasságát, nem? (gondolom terheletlenül lenne érdemes)
A gyári rugónak 40 ezer darabja, ennek meg 13 ezer.

(#11516) KillHates válasza barnam_ (#11515) üzenetére


KillHates
nagyúr

Élek a gyanúval, hogy E220+kabrió vs. E300+dobozos; tehát puhábbak lesznek azok a rugók...

Sajnos egy káosz ez a rugó kérdés.
Hiába adtak olyan a Pappas-nál ami nekem kellett, az sem vált be, Konkrétan: nekem gyárilag le volt ültetve a kocsi a porba (W211-E270-AMG) és egy csomót kínlódtam mire tudtam szerezni bele olyan rugókat amik elég magasak (W211-E400-Classic) lett előre, hogy megemelkedjen a kocsi 27 mm-t és egy kombi airmatic kiváltó szettet raktam hátra, hogy ne húzza a seggét a földön. Kicsit nyersebb lett a futómű, de a rugók karakterisztikája nem vesztett a keménységéből és nem lett imbolygós a kocsi. A kanyarokat természetesen már nem fekszi úgy...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11517) Jim Tonic válasza MurdR (#11513) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Van a sima szürke kupak, ami kicsit süllyesztett. Szerintem eredetileg ezen is az volt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11518) MurdR válasza Hyperion (#11514) üzenetére


MurdR
veterán

Nem merek egyedül nekiállni :B

Jim Tonic: ami képeket találtam, mindegyiken merci csillag volt pedig

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11519) KillHates válasza MurdR (#11518) üzenetére


KillHates
nagyúr

Itt a tuti: [link]

de ez a legtutibb: [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11520) MurdR válasza KillHates (#11519) üzenetére


MurdR
veterán

Áhh homasitás kínai egydolcsis lósz.r :(

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11521) barnam_ válasza KillHates (#11516) üzenetére


barnam_
nagyúr

Egy ideje ezeket a katalógusokat bújom a neten :DDD
Azt vettem észre, hogy a nagy OEM gyártóknál nem listázza a sportfutóműves alkatrészeket, csak a simát. Pl. Sachs-nál lehozza sorrendben a nagyobb rugókat (997 109, 997 236, 997 262), de egyik sem sporthoz való.

Ugyanígy bármely benzines, vagy dízel 124-nél csak a normál rugókat jeleníti meg. Egyedül a kabriónál vannak rövidebb rugók, amik OE szám alapján meg is felelnek a Sportline alkatrésznek.

Ezt találtam még (wikipedia):
Sportline option
...The package included sport seating (sedans, not coupés), wider wheels (7" rather than 6.5") with wider profile tyres (205/60 x 15 rather than 195/65 x 15), quick ratio steering and a smaller diameter steering wheel, "Sportline" badges on the front wing moldings and gear knob, a slightly lowered ride height and a specially tuned suspension including shorter, stiffer springs, struts, anti-roll bars, and bushings.

Ha azt nézem, hogy az átmérője nagyobb, mint a simáé, akkor akár lehet keményebb is a rövidebb magasság ellenére.
Hogy tudnám lemérni a benn lévő rugó magasságát közelítőlegesen (anélkül, hogy kiszedném, amit amúgy sem tudok hogyan kellene)? Mert ha pl. kijön, hogy a mostani 40 centi alatti, akkor valószínűleg jó helyen keresgélek ezzel a rugóval.

(#11522) KillHates válasza MurdR (#11520) üzenetére


KillHates
nagyúr

Arra tökéletes, hogy a sutyerákok lebugázzák :(
Sajnos én is így jártam; amíg bementünk moziba a Camponába addig megpattintották a kupakokat.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11523) KillHates válasza barnam_ (#11521) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lejjebb szeretnéd ültetni a kocsit?
Lövésem sincsen, hogyan lehetne megnézni mekkora a rugó ha rajta ül az autó?
Még azt sem tudom javasolni, hogy mérd meg a feltekert hosszát és abból számold ki, mert esélytelen pontosan megmérni.

A rövidebb de vastagabb rugótól egyértelműen ülni fog a kocsi.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11524) barnam_ válasza KillHates (#11523) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem akarom ültetni, olyat akarok venni bele, ami benne van most. A bal első törött, ezt kéne cserélni.

(#11525) KillHates válasza barnam_ (#11524) üzenetére


KillHates
nagyúr

MJ car-t próbáltad?
Nekem ott adtak jó rugókat.
Alvázszám alapján kikeresték, hoztak raktárról két gyárit. De mivel én emelni szerettem volna, hoztak két CLASSIC modellbe valót, amik hosszabbak jóval. Majd kikeresték melyik MEYLE rugó ami akkor és azt adták, mert a gyári biztosan aranyból lehet. Legalábbis az árából ítélve :D :D A MEYLE pár viszont csak 20 ezer volt. A gyári ültetőrugókat meg elvitték 20-ba, így végeredményben, csak a munkadíjba volt a csere...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11526) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok. Felni kupakot hol érdemes rendelni? Egy 500km-es úton sikeresen elhagytunk egy kupakot :(

(#11527) Jim Tonic válasza MurdR (#11518) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem arra gondoltam, hogy nincs csillag, hanem arra, hogy nincs króm. :)
De ez a verzió sem rossz.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11528) barnam_ válasza KillHates (#11525) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem ismertem eddig őket, de majd érdeklődök náluk.
A gyári rugó tényleg aranyból lehet, nekem 44 ezret mondtak 1 darabra...

(#11526) bucihost: ebay pl.

(#11529) MurdR válasza bucihost (#11526) üzenetére


MurdR
veterán

Az Ürömi merci bontónál most a gyári (kék hátterű) 3500/db.

Jim: jahh :B

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11530) bucihost válasza MurdR (#11529) üzenetére


bucihost
senior tag

@Aggregátor

Köszönöm akkor marad ebay és társai. Ott 5k/4db

(#11531) barnam_ válasza bucihost (#11530) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én is ebay-ről rendeltem, 2k volt a 4db. Persze még várom, hogy megjöjjön.
Itthon ugyanezeket árulják, csak darabonként 3-4k-ért. Én inkább várok :)

(#11532) sasa134


sasa134
addikt

Urak,mennyire ördögtől valo gondolat egy GLK vasarlasa? 2010 körüli,automata, 220CDI-ket nezegetek. Csaladi verda kell jobbara hosszabb utakra/ kirandulasokra/hetvegekre. Nem munkaba jaros kocsi lenne. Evi max 10k km..Tudom erre mindenki benzinest mond,de sokkal nagyobb a dizel kinalat (Nemetorszagban elek). Nagyon nagy szopo egy ilyen fenntartasa? Futomu,fekek stb? Motor problemas? (lancos?) Koszi minden kommentet

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#11533) bucihost válasza barnam_ (#11531) üzenetére


bucihost
senior tag

Egy linket dobmál priviben? :R én csak 4-5 ezreseket találok :Y

(#11534) barnam_ válasza bucihost (#11533) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezt rendeltem: [link]

(#11535) tailor13 válasza sasa134 (#11532) üzenetére


tailor13
csendes tag

Úgy emlékszem, azok a blokkok a 212-ből sorra hullanak ki...

'82 240D

(#11536) MurdR


MurdR
veterán

Jön valaki? :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11537) sasa134 válasza tailor13 (#11535) üzenetére


sasa134
addikt

ehh, igen, Köszönöm, időközben elég rémisztő dolgokat olvastam a blokkról, szóval egyértelműen el lett vetve az ötlet...Legalábbis a 220/250..

Avanti Roma

(#11538) barnam_


barnam_
nagyúr

Szép kerek szám :))

(#11539) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak,

A CDI-k mennyire szeretik a kénmentes gázolajat? A MOL kifejezetten ajánlja hozzád, de a helyükben én is ezt tenném! :)

www.smart-bus.hu

(#11540) MurdR válasza barnam_ (#11538) üzenetére


MurdR
veterán

Akkor ezek szerint Te sem jössz :((

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11541) barnam_ válasza MurdR (#11540) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát körbe biztos nem fogom autózni a Balatont, de ha lenne 1-1 megálló, akkor pl. Keszthely közelében megnézném a kocsikat.

(#11542) MurdR válasza barnam_ (#11541) üzenetére


MurdR
veterán

Az ebéd és a pihenő Balatonszentgyörgy Gulya Csárdánál lesz. Kb délre fogunk odaérni, és kb 3 órát leszünk ott. Keszthelytől ~10km. :K

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11543) Jim Tonic válasza -Solt- (#11539) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem megy vele. Amit én javasolnék mellé, az a Spuri. Bitangul szerette a Vectra CDTI-m.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11544) barnam_ válasza MurdR (#11542) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jól hangzik :K Nem ígérem 100%-ra, de a közelben leszek.

(#11545) MurdR válasza barnam_ (#11544) üzenetére


MurdR
veterán

:((

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11546) tailor13 válasza MurdR (#11542) üzenetére


tailor13
csendes tag

Ezt a Gulya Csárdát nem ismerem, de nem sokkal messzebb a Csillagvár étterem messzeföldön híres :) (hatalmas adag, olcsón, és sokak szerint finom)

'82 240D

(#11547) MurdR válasza tailor13 (#11546) üzenetére


MurdR
veterán

Ott már várnak minket, le is van adva a rendelés :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11548) -Solt- válasza Jim Tonic (#11543) üzenetére


-Solt-
veterán

Mi az a Spuri? :B Remélem nem az amire én gondolok! ;]

www.smart-bus.hu

(#11549) Jim Tonic válasza -Solt- (#11548) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11550) Acheron válasza sasa134 (#11537) üzenetére


Acheron
őstag

Merrefelé olvastad ezeket? Komolyan érdekel, nekem is megfordult a fejemben a típus (2008 utáni C vagy E sorozat), de nagyon nem akarok lyukra futni a motorral, az előző autóm pont eleget húzott le rólam ilyen ügyből kifolyólag. Egyáltalán, milyen motorral érdemes bevállalni ezeket (akár benzines, akár diesel), ahol jó eséllyel nincs időzített bomba? (nem a kopókról beszélek, az annyi, amennyi, hanem a váratlan, akár motorcserével járó "nagybajokról")

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.