Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11101) barnam_ válasza MurdR (#11099) üzenetére


barnam_
nagyúr

NA? :D

(#11102) atee válasza barnam_ (#11101) üzenetére


atee
őstag

:C èn is felnèzek fèl óránként, hátha van friss hír :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#11103) Vaze válasza atee (#11102) üzenetére


Vaze
őstag

En is fel-fel nezek :D :D

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#11104) MurdR válasza Vaze (#11103) üzenetére


MurdR
veterán

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉsss:

A közelebbi az enyém :B

El sem hiszem hogy sikerült végre egy szép példányt vennem :N :C

Ti meg jófejek vagytok, jól esett olvasni, ahogy várjátok a fejleményeket, sajnos nem tudtam hamarabb hazajönni, mert Ócsáról amíg hazaértem, elszaladt az idő :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11105) barnam_ válasza MurdR (#11104) üzenetére


barnam_
nagyúr

A sajátod rendszámát kitakarod, a haverét meg nem? :P
Király, gratulálok! Szerintem sokan várták már mi lesz a vége :DDD

Mesélj, mit lehet tudni róla? Azt látom, hogy faceliftes. Vagy csak a motorháztető?

(#11106) Vaze válasza MurdR (#11104) üzenetére


Vaze
őstag

Gratulalok,sok sok balesetmentes utat kivanok az Uj verdaval :) :)

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#11107) MurdR válasza barnam_ (#11105) üzenetére


MurdR
veterán

Faceliftes, 93-as a gyártási éve, 200D, 4 sebességes automata, sportline belső (törődést igényel, mert látszik rajta a kor), a két első ablak elektromos, van tetőablak is (műkszik is), patent. :D
Jobb első küszöb eleje cserés, kaptam is hozzá, meg 4 alufelnin van a téligumija. :)

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11108) barnam_ válasza MurdR (#11107) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szuper, jól néz ki képen :) Mikor lesz Merci találkozó? :D

Kezdésnek én olajat, olajszűrőt, légszűrőt, meg gázolajszűrőt cserélnék.

(#11109) aero. válasza MurdR (#11104) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gratulálok! :C

A rendszámot amúgy semmi értelme kitakarni, nem csikarható ki belőle személyes információ.

A hosszbordás szíjra is érdemes rálesni az olajcsere közben.

[ Szerkesztve ]

(#11110) MurdR válasza barnam_ (#11108) üzenetére


MurdR
veterán

Nem tudom, de ott leszek a Madarász Ferisen és a Mercis Bandás nokedliszaggatón is :)

aero: átnézetem természetesen, m.olaj, váltóolaj, szűrőket is cserélek hamarosan.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11111) KillHates


KillHates
nagyúr

Nem bírtam magammal, most éjjel áttekertem MurdR-hez és kipróbáltam a vasat.
Gyerekek! Azt kell, hogy mondjam patent! Olyan csendes, mintha egy benzines lenne, egész kellemesen húz, hibátlan az úttartása és hangtalan a futóműve!
Hogy éreztessem, hogy mennyire csendes; az volt az egy idegesítő zaj, hogy a motortérből valami olyasmi hallatszott, mintha valami rudazat nem lenne rendesen a helyén és az csörög néha. Olyan halk, hogy menet közben a legzavaróbb hang, a téli gumik surrogása az úton! Ja!! És minden működik rajta, fűt mint a kályha, fúj ahogy akarod, van benne REST gomb is! Nagyon szép lakkfekete a vas, AMG replika felnik vannak rajta, nem láttam füstölni, és pöccre indult, tehát kb egyet fordult a főtengely és már duruzsolt (nem kerregett!! az az én CDI-fosom sajátossága) a kis 200D benne!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11112) MurdR válasza KillHates (#11111) üzenetére


MurdR
veterán

Hó elején elvisszük a Hanácsekhez, hogy a váltót állítsa be, és full happy leszek. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11113) atee válasza MurdR (#11104) üzenetére


atee
őstag

:)) sok balesetmentest kívánok vele! Mennyibe tudtad elhozni?
Gratulálok hozzá! Felvillan bennem, hogy milyen jó autò is a 124. A Mercedes szerelmet neki köszönhetem!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#11114) MurdR válasza atee (#11113) üzenetére


MurdR
veterán

Olcsóér ;]

Köszi, megbecsülöm :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11115) KillHates válasza MurdR (#11112) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nyertél a lottón? :Y :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11116) barnam_ válasza MurdR (#11112) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ők elég korrektek, akiktől vettem a kocsim, ők is náluk szervizeltették.

Ezekről a rendezvényekről nem hallottam még :)
Ha gondoljátok, valamikor tarthatnánk egy Mercis miniPH találkozót.

(#11117) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Olyan érzés, mikor jobbra kis ívben kanyarodok, mintha le akarna fordulni a felniről a gumi. Hangra és érzésre is olyan, mintha érdes felületen akadna a gumi az aszfalton. Futtában megkérdeztem a szerelőt, elküldött futómű állításra, de tuti hogy valami alkatrész elhasználódás van, inkább cserélnék először és utána állításra vinni. Szilent hibát észreveszem, de ilyet még életemben nem tapasztaltam, tehát csak jobbra kis ívben gyökkettővel csinálja. Nyilván ha nem találkoztatok még ilyennel inkább otthagyom legközelebb a szerelőnél és derítsék ki, csak jobb lenne, ha tudnám mit kell vegyek, olcsóbb lenne.

(#11118) barnam_ válasza aero. (#11117) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én egy futómű hibamegállapításra vinném.

Ilyen hangot még nem tapasztaltam.

(#11119) MurdR válasza barnam_ (#11116) üzenetére


MurdR
veterán

Benne vagyok :)
Csak legyen egy csöppet jobb idő :B

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11120) !Overdose! válasza barnam_ (#11116) üzenetére


!Overdose!
őstag

Miért nem jöttök a közös autós topik talira?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#11121) barnam_ válasza !Overdose! (#11120) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szívesen mennék, de mindig hétköznap van, ami nekem nem mindig jó.
Amúgy nem láttam kiírva, hogy lenne valamikor :B

Amúgy a munkám kicsit szabadabb lett, ezért most talán hétköznap is tudnék menni.

(#11122) tailor13 válasza MurdR (#11104) üzenetére


tailor13
csendes tag

Drakula, szép darab :)

A facebookon most hirdetnek ilyen fekete kockás belsőt, Nagy Albert néven találod valamelyik Mercis csoportban, javítóanyagnak jó lehet. :)

Ha csak jobbra érdekes a kanyarodás, lehet, hogy egy futóműves segítene, lehet, hogy kerékösszetartás.
Nekem a 123-ason évekig 6 fok széttartás volt a jobbosban, és csak az utolsó két hónapban kezdte el picit enni a gumit. Elmentem futóműveshez, beállította, azóta jó, érzésre is jobb lett.

'82 240D

(#11123) aero. válasza tailor13 (#11122) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha alkatrész nyilván cserélném mindkét oldalon. Hogy is írjam le, talán úgy egyszerűbb viszonyítani ... mintha a kerék beleérne a doblemezbe. Kitekertem teljesen és nem látom, hogy úgy tenne szóval passzolom akkor a szerelőnek. :)

(#11124) Teszla_


Teszla_
senior tag

Sziasztok

Ma indultam volna el ittonhról. Gyújtást ráadom, indítanám, semmi. Először azt hittem, hogy amiatt, mert kevés benzin van benne. 1 litert mutatott a bc, de, tegnap még 4-5 körül volt benne. Viszont picit lejt a garázs előtt, így gondoltam, hogy a szívattyú nem tud üzemanyagot szippantani. El is mentem kannáért, meg benzinért. Rátöltöttem 5,26 litert, bc kiírta, hogy 8 liter van benne. Indítanám, semmi. Nem is teker.
Gondoltam még az akksira is, bár eddig mindig pöccre indult, még -18 fokban is, most meg -3 volt, tegnap is tökéletesen indult az autó, most is simán nyit-zár, minden visszajelző normálisan működik, fűtés is bekapcsol. Viszont azt nem tudom, hogy mikori az akku, műszerem meg nincs, hogy lemérjem.
Szerintetek mi lehet? Töltsek még bele vagy 5 liter benzint? Vagy inkább az akku lenne a gond? 2002-es CLK, 2 liter kompresszor, automata.

(#11125) barnam_ válasza Teszla_ (#11124) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem ha kevés lenne benne a benzin, akkor legalább tekerne az önindító.
Akkura vagy gyújtáskapcsolóra tippelnék.

szerk.: vagy ha van riasztó/indításgátló, ott is körülnéznék.

[ Szerkesztve ]

(#11126) Teszla_ válasza barnam_ (#11125) üzenetére


Teszla_
senior tag

Az a baj, hogy nem vagyok egy műszaki zseni, így nem is igazán tudnám ezeket ellenőrizni :B
Akksit már cseréltem, az előző autóm egyre nehezebben indult, így gondoltam is, hogy az lesz a baj. Persze pont aznap nem indult az autó, amikor akkut akartam menni venni. Az az előtti autómnál viszont szinte tök ugyanilyen gond volt, elmentünk Egerbe, aztán amikor jöttünk volna haza, se kép, se hang. Holnap reggel szerintem felhívom a szerelőt, hogy ő mit mond, aztán ha akksira tippel, akkor veszek egyet és kicserélem.
Közben eszembe jutott, hogy amióta meg van az autó, néha nagyobb terhelésre egy pillanatra elhalványult a világítás. Ehhez is lehet köze az akksinak, vagy ez inkább valami más?

(#11127) !Overdose! válasza Teszla_ (#11126) üzenetére


!Overdose!
őstag

Lehet akkumulátor is, de akár egy laza testkábel vagy önindító is. Mielőtt veszel egy új akksit szerintem ruházz be egy olcsó multiméterre és mérj rá azért.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#11128) applause


applause
aktív tag

Üdv, segítséget kérek.
A merci (W168 A160) hűtőrendszerét hogy kell légteleníteni, kell-e egyáltalán. Légtelenítő csavart nem találtam. Esetleg önmagát légteleníti beindítás után.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#11129) KillHates válasza Teszla_ (#11124) üzenetére


KillHates
nagyúr

Automata?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11130) Teszla_ válasza !Overdose! (#11127) üzenetére


Teszla_
senior tag

Meg lesz, köszi :R

KillHates: igen, automata

(#11131) MurdR válasza tailor13 (#11122) üzenetére


MurdR
veterán

Köszi!

Megtaláltam a hirdetést, de nagyon rottyon van annak az autónak a belseje :(

Ma reggel sikeresen felébresztettem a szomszédságot, Őfelsége riasztója hisztizett, hogy milyen korán akarom felkelteni. :D

KillHates: holnap reggel kiiktatjuk a riasztót. :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11132) barnam_ válasza MurdR (#11131) üzenetére


barnam_
nagyúr

"Ma reggel sikeresen felébresztettem a szomszédságot, Őfelsége riasztója hisztizett, hogy milyen korán akarom felkelteni."

:DD
Hát igen, ezeket érdemes kikötni, ki tudja mikor okoz valami "vicces" kellemetlenséget. A riasztónak amúgy sincs sok értelme szerintem, max ha van mellé valamilyen indításvédelem is.

(#11133) MurdR válasza barnam_ (#11132) üzenetére


MurdR
veterán

Holnap KillHateshez átgurulok, és addig nyomom a riasztó pánikgombját, amíg meg nem mutatja, hogy hogyan kell kikötni. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11134) barnam_ válasza MurdR (#11133) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azt ne mondd, hogy még mindig visít a riasztó... :DDD

(#11135) MurdR válasza barnam_ (#11134) üzenetére


MurdR
veterán

Neeeem, már induláskor megoldódott. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11136) KillHates válasza MurdR (#11133) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nincs az az Isten, hogy hozzányúljak!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11137) KillHates


KillHates
nagyúr

Örülnék, ha csak így nézne ki a motortere:

De kb így néz ki az akkumulátor alatti rész:

és ha én hozzányúlok, akkor kb ez lesz:

Nem vagyok autóvillamosságis, műhelyem sincs, qrva hideg is van kint (törik minden műanyag szar) és a bal első ajtóban is meg kellene csinálni a központi zárat, ahhoz meg eleve szakember kell.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11138) MurdR válasza KillHates (#11137) üzenetére


MurdR
veterán

Hát de valahogy csak ki lehet iktatni a riasztót :O

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11139) barnam_ válasza MurdR (#11138) üzenetére


barnam_
nagyúr

Vidd el ide, megcsinálják.
Indexen szokott fórumozni Smafu.w126 néven.

(#11140) KillHates válasza MurdR (#11138) üzenetére


KillHates
nagyúr

:F

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11141) barnam_ válasza KillHates (#11140) üzenetére


barnam_
nagyúr

Inkább :DDD

(#11142) Formaster válasza barnam_ (#11141) üzenetére


Formaster
addikt

Inkább :DDD

(#11143) MurdR


MurdR
veterán

Jól elszórakoztok. :(( :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11144) molnarpeter válasza MurdR (#11143) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nincs csati a szirénán, amit le tudnál húzni?

(#11145) MurdR válasza molnarpeter (#11144) üzenetére


MurdR
veterán

Reggel alig láttam valamit, de első ránézésre nem láttam csatit, csak egy kábelt ami kijön a szirénából :/

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11146) Teszla_


Teszla_
senior tag

Megoldódott a nem induló CLK problémája. Akksi volt. Kihívtam ma egy autómentőt, hogy bikázzuk be, aztán ha nem jó, akkor egyenesen vigyük a szerelőhöz. De szerencsére sikerült bikázással beindítani. Nem is tudom hogy akarta volna az automata autót elvontatni. Mert nem trélerrel jött ugye (pedig tisztáztuk telefonban, hogy milyen autóhoz jön), hanem olyan autóval, aminek van egy rácsa, amit leenged és becsatolja két kerékhez. Na mindegy, öröm bódottá, újra megy a gép :)

[ Szerkesztve ]

(#11147) barnam_ válasza Teszla_ (#11146) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nagyobb gond ne legyen vele, mint egy akkumulátor! :)

Ha a hátsó kereket emeli fel, gond nélkül vontathatja, nem?

(#11148) Formaster válasza Teszla_ (#11146) üzenetére


Formaster
addikt

Az én mercimet indítás nélkül is be lehet rakni üresbe. Vagy ez újdonság? Lemerült akksival is :U

[ Szerkesztve ]

(#11149) !Overdose! válasza Formaster (#11148) üzenetére


!Overdose!
őstag

Automatát üresben sem illik vontatni.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#11150) Templomegere válasza !Overdose! (#11149) üzenetére


Templomegere
senior tag

autómatája válogatja ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.