Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100901) mghltm válasza RockHaRD (#100898) üzenetére


mghltm
addikt

"Az előző gépet, i7 2600k + gtx 970 gond nélkül vitte tuninggal együtt, pedig elvileg többet eszik. VGA-n is most 1 db 8 pines csati van, előzőn pedig 8+6 volt."

az enermax-nak 3 reszre van osztva a 12v-os aga. magyarul a regi kartyad 2 agat terhelt le, mig az uj csak egyet, de lehet az az egy rendetlenkedik?

a 12-es sarga vezetekek meg van szinezve ehhez hasonlo modon:

As you can see this power supply has three +12 V virtual rails, distributed like this:

+12V1 (solid yellow wires): Main motherboard cable and ATX12V connectors.
+12V2 (yellow with blue stripe wires): Two of the power cables for video cards, standard peripheral plugs.
+12V3 (yellow with black stripe wires): The third power cable for video cards, SATA power plugs.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#100902) RockHaRD válasza mghltm (#100901) üzenetére


RockHaRD
addikt

Most kicseréltem arra a kábelre, amin csak 1 db 6+2 Pin-es van, ezt dugtam a vga-ba, és a tápon belül is a másik sloba dugtam. Egyelőre működik minden, 4k division-ben benchmarkolok, előtte kifagyott vele szinte azonnal. Előzőleg pedig olyan tápkábel volt, amin 2 db 6+2 pines csati volt. Most így tesztelem picit, és ha megy, akkor lehúzom újra az alaplapról azt a molexet, mert az tönkre b.ssza a kábel managmentet teljesen :D

szerk.: még a végén nem kell tápot vennem :))

[ Szerkesztve ]

(#100903) tpeter77 válasza varmi2 (#100879) üzenetére


tpeter77
addikt

sziasztok
varmi2 és thomeef
rendeltem a kínaiaktól gyári ventit, pont olyat, mint a gyári. a BeQuiet nem hasraütés alapján választódott ki, hanem átnéztem az összes paraméterét. Légnyomás még nagyobb is picit, és a fordulat is több (2050 vs 2200)
Sőt, még a légszállítása is több, ugyanakkor adatlap alapján csendesebb. Erre kiváncsi leszek a gyakorlatban is.
Ha megjött a két venti, kipróbálom fix 12V-ról mindkettőt melyiknek milyen a hangja, valamint fesz alapú elemzést csinálok.
ADDA-ról nincs adat hogy milyen fesz-től indul el, de a BQ már 4V-tól forog adatlap szerint. Ezt egy labor táppal le tudom majd tesztelni. Áramra is nagyon közeliek 0.33 vs 0.28A
de kösz az aggódást.

(#100904) thomeef válasza tpeter77 (#100903) üzenetére


thomeef
őstag

Nem szóltam :) . Azért írtam le, mert nem mindenkinek evidensek ezek a dolgok, nem aggódom én.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#100905) ozzyxx78


ozzyxx78
csendes tag

Sziasztok!
Új tápra lenne szükségem, mit ajánl a szakember?

-AMD AthlonII X4 860k
-GIGABYTE GA-F2A88XM-DS2
-Kingston HYPERX DDR3 8GB 1600MHz
-SAPPHIRE R9 380 NITRO 4GB DUAL-X
-/Kingston HyperX FURY 120GB SATA3/ / SAMSUNG HD103SJ 1TB/

15-20k ami lenne rá.
Köszi!

(#100906) cabriobarat


cabriobarat
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném.
Jelenlegi tápom: corsair vs 450 ( 3.3v/5v:100W 12v: 408W -12v 3.6W 5vsb 12.5W )

Nem bírja el a gépem?
Újraindulgat hol azonnal terheléskor, hol fél 10perc játék után. 12v terhelés nélkül 11.9, max terhelésen 11,6v, itt már pörög a ventije rendesen és elég meleget fúj.Nyitott a ház.

Gép:
AMD 7870k tpd 95w
RX 470, tpd 120w
2db 7200as sata régenni hdd,

Üresjárat:80w
Terheléskor, játék közben 300w a max amit eszik a konfig, konnektorba mértem.
Ill. enne többet is, csak akkor szinte azonnal újraindul a gép.
Semmis sincs húzva, nem is volt.
Jól gondolom, hogy a táp a ludas? 3éves. De a vga és a proci új neki.
Alaplap Gigabyte GA-F2A78M-D3H rev 4
Más: Az alaplapi tápkörben van hőfok vagy áram túlterhelési védelem? A cpu tápkör fetjei hűtetlenek, na meg az összes többi is alkatrész is benne, lehet annak sok a proci meg a pcie foglalat áramfelvétele? Néha magában a 7870k integrált gpu-val is újraindul a gép, pedig az max 160w.
Az alaplap leírásában meg az van, hogy cpu támogatás max 95w, de a 7870k viszont teljes mértékben támogatott, nem értem akkor, hogy jön össze a 95w cpu max és a 7870k.elviekben 95w, de képes bezabálni 160w-ot is.(kb)
Hűvösben van, hogy az egész hibajelenség várat magára 1 órát, melegben viszont szinte azonnali újraindulás.Minden hőfok normális, kivéve a tápot nem tudom mi zajlik benne.Még fél év garis igy nem szedtem szét.Nem poros, kondik nem púposak.Minden csatlakozót átkontaktspréztem, proci paszta rendben.(más 120w körüli vga kall is újraindul)
Memóriák újak, 3napig járattam a memtestet hiba nélkül.
Magában a cpu terhelés tesztek is futnak végtelenségik, szint úgy a gpu terhelés is, csak együtt ha próbálok ilyet azonnal újraindul.Ezért gondolom, hogy a táp a ludas.De már arra is gondoltam, hogy a driver gabajodik össze, hogy az apuban is amd modulok, meg a pcie-ben is.
Egyszerűen ez a 300w körüli folyamatos terhelés nem megy a 400w 12V ágnak?

Köszönöm szépen a türelmet és a segítséget előre is mindenkinek!

Üdv:Attila

[ Szerkesztve ]

(#100907) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Van egy 450W-os Chieftec tápom. Pontos típust fejből nem tudok, de már 5-6 éves. Még jl működik, nem is cserélném, le, viszont nincs rajta csak 1 db 6 pines csati videókártyához.
Mivel szeretnék videó kártyát cserélni (7770-> rx480/1060), amihez kellene 8 pines, így szükségem lenne egy új tápra.
El kell bírnia ez mellé 4 db tárolót (1 ssd,3 hdd), i5-s proci. + hangkártya.

Bár ez a konfig full terhelésen se hiszem, hogy felvenne 300W-nál többet, így gondolom a 450 elég lenne. Esetleg elég lenne vennem egy átalakítót a kártyához?

Ha új táp mellett döntenék mi most az ajánlott 20-25K körül? 500-550W. Esetleg moduláris....

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#100908) varmi2 válasza cabriobarat (#100906) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tuti nem táp. Lap, esetleg memória gond lehet. Vedd visszább a ramot, olyan 1600MHz-re, mert dedikált vgaval úgyis mindegy. Apu tápáramkör is lehet kevés. Átmenetileg tegyél oda közvetlenül egy ventit. Lehet az melegszik túl.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#100909) cabriobarat válasza cabriobarat (#100906) üzenetére


cabriobarat
tag

Bocsi 20e ft körül kellene, már kifutottam a szerkesztési időből.
Ezzel szemezek FSP RAIDER S 650W
Hangja nem számít, csak jó legyen.Normál régi atx házban lesz.Sajnos felül.
Megerősítést szerettem volna, hogy jól gondolom e, hogy a táp a ludas.
Köszönöm!

(#100910) cabriobarat válasza varmi2 (#100908) üzenetére


cabriobarat
tag

Köszönöm!
Megpróbálom.
Ez jó tipp mivel amúgy is olyan a cpu hűtőm, hogy nem fúj levegőt az alaplap felé.
Toronyhűtő, nem jut eszembe talán cm hyper 212 evo vagy mi a neve, basszus igazad lesz, mióta az van fent azóta rakoncátlankodik.
Épp ragasztok fel hűtőbordákat a tápkörre.Plusz megy a venti is.
Memóriát már variáltam, időzítéseket is.1600on jár, de nem segít, cseréltem már más típusra is hiába.

Üdv:Ati

(#100911) tpeter77 válasza thomeef (#100904) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
Nos, alaposan utánanéztem az adatoknak, mert felpiszkáltad bennem az érdeklődést. :D
BeQ légszállításban 5%-al tud kevesebbet a gyárinál, és a levegő nyomásban marad el 10%-al az Addától.
Az összes többi paraméterben BeQ a jobb, azokat feleslegesen nem írnám le.
ADDA 0.117 in H2O = 2.97mm H2O
BeQuiet adatlap szerint 2.70 mm H2O nyomást tud.
Ekkora differencia nem hinném, hogy gondot okozhat.
Remélem novemberig ideér kínából a venti, nem szeretnék sokat várni rá. :-) tekintve, hogy a BeQuiet ventit holnap postára adják Pesten...
Adda adatlapja
BeQuiet adatlapja

[ Szerkesztve ]

(#100912) varmi2 válasza tpeter77 (#100911) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az egyik legfontosabb adat, hogy mennyi az induló feszűltsége.Mert ha jeletősen több BeQ-nak, akkor el sem indul, mialatt le is éghet már a táp. mert az adda már régen pörögne. És még az is fontos, hogy ezen az alapfordulaton mennyi levegőt présel át. az sem mindegy. Oké, hogy maxon hasonló az érték, de nem biztos, hogy az indulás közeli értékük is hasonló. És egyenáramú motornál nem az amper számít a fordulatszámnál, és az indulásnál, hanem a feszültség. Lehet, hogy az adda vent már 2,5V-nál elindul, míg az általad beépített, lehet csak 5-6-7V-ról indul. Remélem érted, hogy mit akarok mondani. A kínai szállítás általában 3-4 hét.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#100913) Ribi válasza cabriobarat (#100906) üzenetére


Ribi
nagyúr

Feszültség értéket mivel mérted?
Ha programmal akkor az nem egy biztos dolog. Multiméterrel kéne a kábelen nézni.
Ha konnektorban 300Wot mérsz akkor a táp mondjuk 0,85 hatésfokkal csak 250Wot ad le, és ebből sem mind a 12V, szóval bőven bírnia kellene a tápnak.
Az már érdekes, hogy hőfokok is normálisak és mégis elszáll. Lehet tényleg a proci tápellátása melegszik túl.
Ház oldalát szedd le és próbálj meg valahogy oda irányítani egy ventit. Illetve csakúgy kézzel közelítve próbáld meg megnézni milyen meleg lehet az a környék.

(#100914) tpeter77 válasza varmi2 (#100912) üzenetére


tpeter77
addikt

persze! értelek.
Labor tápról fogom meghajtani a két ventit, meglátom milyen fesz-től indulnak el.
A kérdés az, hogy tudnám egyszerűen összehasonlítani, hogy kis fordulaton (pl. 5 és 7V) melyik mennyi levegőt szállít?
Végezetül megmérem, hogy a tápegységbe beszerelt gyári venti milyen feszültséggel indul el.

(#100915) cabriobarat válasza Ribi (#100913) üzenetére


cabriobarat
tag

Szia!
Ezt a tippet kaptam épp az előbb.Műszerrel mérem a 12v os ágat.A fetek adatlapját nem néztem, hogy hány fokon lövik le magukat, de a műszerem szondáján a fetet és a szondát pepasztázva odanyomva 100 fokos, persze nem kézzel, mert "kicsit" meleg.Kb 100fok körül áll ill. indul újra a gép.Próbáltam volna ragasztani rájuk hűtőbordát, de félek leesnek és akkor nagyobb a károm mint az újraindulgatás.Még nem tudom mivel szorítom oda őket."Sajnos" garanciás a lap így annyira nem turhatom össze.Ha már nem lesz garis kicserélem a feteket más tokozásúra, és úgy csavarozok rá bordákat.
Most 12cm es jó fajta ventillátorral fullon fújattam rá a levegőt.Most is újraindul, de sokkal később.Meg pl gta 5 benchmark is lefutott végig magasabb beállításokon, ami eddig még soha.Hát itt már lemegy 11.5v-ra is és még nincs maxon semmi.Gondolom nem tetszik a procinak, sem a tápnak a videókártya nagy "szaggatott" étvágya.(jó a proci is eszik rendesen, de mégsem mint a gpu) Lehet a tápom is a határon van? Így konnektoron mérve elérte a fogyasztás a 320W-ot.Ez a 11.5v nagyon a határon van.Pedig nincs húzva semmi.
Néztem ampermérővel, meg konnektorba dugható fogy.mérővel, stimmel a 320W.
De a fő baj az amit írtatok az tuti!
Azzal érek valamit ha az alaplap hátuljára a fetekhez is ragasztok hűtést?

Köszönöm szépen mindkettőtöknek varmi2 és Ribi!

(#100916) Ribi válasza cabriobarat (#100915) üzenetére


Ribi
nagyúr

11.5 már nem normális.
11.4 alatt le kell kapcsoljon.
Lehet azt már nem látod és előtte lekapcsol.
Pedig ha 3 éves, nem kellene ilyet csinálnia.

(#100917) _Atesz válasza Ribi (#100916) üzenetére


_Atesz
addikt

A VS-450 nem valami jó táp, én nem javítgatnám. Mehet a kukába (már a gyártósorról oda kellett volna mennie..) és helyette kell venni egy értelmest.

[ Szerkesztve ]

(#100918) Scooter


Scooter
tag

Lecseréltem az öreg 10 éves tápomat. Most úgy érzem magam mintha megsüketültem volna. :))

[ Szerkesztve ]

(#100919) _Atesz válasza Scooter (#100918) üzenetére


_Atesz
addikt

Erre cserélted le?

(#100920) zarandok33


zarandok33
csendes tag

Sziasztok,

A kettő közül melyik lenne a jobb választás? Mindkettőt nagyjából egy áron tudnám beszerezni..

Coolermaster G450M vagy
BeQuiet Straight Power E7-CM-480

Igazából egy i5 4590, 16Gb Ram, 2 Hdd van eddig és egy GTX 1070 lenne majd a gépben. Tudom, hogy a 1070-nek 500W-ot ajánlanak, de szerintem ezzel nem lesz baj.

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#100921) _Atesz válasza zarandok33 (#100920) üzenetére


_Atesz
addikt

Utóbbit. Gondolom ezeket használtan nézed, akkor viszont nem tiszta a koruk, stb., de ha mint újakat nézem, akkor a be quiet jobb.

(#100922) zarandok33 válasza _Atesz (#100921) üzenetére


zarandok33
csendes tag

Igen, használtak. Elvileg mindkettő "keveset ment", nyilván... de állapotból ítélve nem lehettek nagyon megviselve. Tisztítottak, ellenőrzöttek, teszteltek. Többet nem tudok. A CM 9 ezer, a BQT 8.

(#100923) kimista


kimista
aktív tag

Helló,
Nemsokára fogok kapni egy GS280A12-C4P tápot.
Ebből 4 kábel jön ki, két db V+, illetve 2 db V- (ez jól gondolom, h a föld lenne?)
kérdés, összeköthetem-e a két V+ ágat, vagy nem probléma, ha csak az egyik ágat terhelem?
(lipo aksi töltésére)

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#100924) ACR911


ACR911
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék kérni tőletek egy javaslatot, ami az alábbi szempontok szerint jó tápegységet mutat meg:
1.: legfeljebb 15.000,- Ft-ot szánnék az új tápegységemre, de ha az igényeim engedik, szívesen maradok alatta.
2.: alaplap: Gigabyte B75-D3V (socket 1155); Intel Pentium G2130; GPU: Sapphire R7-250; 4 GB Corsair Vengeance RAM, 1 db SATA HDD.
+1.: olyan tápot ajánljatok légyszives, ami akkor is jó hatásfokkal működni fog, ha a felsoroltaknál erősebb CPU-t veszek és még 4GB RAM-ot, mivel ezeket tervezem.
Nem tudom belőni, mennyit fogyaszt ez a konfiguráció illetve mi lenne a jó vétel.
Köszi! :)

(#100925) ACR911


ACR911
csendes tag

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy erről a tápegységről mi a véleményetek? [link]

(#100926) _Atesz válasza zarandok33 (#100922) üzenetére


_Atesz
addikt

Akkor az utóbbit ajánlom.

(#100927) zarandok33 válasza _Atesz (#100926) üzenetére


zarandok33
csendes tag

Rendben, köszi! :R

(#100928) _Atesz válasza kimista (#100923) üzenetére


_Atesz
addikt

Mivel egyenáramról beszélünk itt nincs föld, max. test. Hogy mi mi, azt egy multiméterrel ki tudod mérni, de jó eséllyel ugyanaz az ág a kettő. Tudni kellene az akksi töltéskori felvett áramát is.
Ha kevesebb, mint 9A, akkor mehet egy ágról.

Zarandok33: szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#100929) _Atesz válasza ACR911 (#100924) üzenetére


_Atesz
addikt

Jelenleg max. 130W-ot fogyaszt dc oldalról, ha tervezel erősebb procit, az max. 30W pluszt jelent (a + memória elhanyagolható), tehát 160W.
Mivel a VGA kártyádnak nem kell + tápcsati, így elég egy FSP 350-60APN , 10k környékén megkapod.
(a kábelei rövidek, tehát csak felső tápos midi házba jó)

Az EVGA 500 B1 nem rossz, de azon az áron van jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#100930) DR|FTK|NG válasza ozzyxx78 (#100905) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Be Quiet! Pure Power 9 400W / 400W CM > 3 év, a CM félmoduláris, a másik nem
Cooler Master G450M, G550M > félmoduláris, 5 év
Corsair CX450M > félmoduláris, 5 év, jobb belseje van, mint a CX430, 500, 600, 750-nek és ezeknek a moduláris változatainak
Seasonic S12II 430, 520 > 5 év

Vagy olcsóbban Chieftec Force 500W (CPS-500S), habár erre csak két év garancia van

Ha nem vagy érzékeny a hangra, akkor az FSP Hyper (S), M, vagy az FSP Raider (S) is mehet.


Lokids(#100907)
Szia.

Mi a tápegységnek a pontos típusa?
Egy molex > PCI-E átalakító segítene, de én nem vagyok az ilyeneknek a híve.

Ezeket ajánlom ~20-25k-ért:
-Be Quiet! Pure Power 9 400W, 500W CM > 3 év, félmoduláris
-Cooler Master G450M, G550M > félmoduláris, 5 év
-Corsair CX450M > félmoduláris, 5 év, jobb belseje van, mint a CX430, 500, 600, 750-nek és ezeknek a moduláris változatainak
+Corsair RM550x > 10 év, teljesen moduláris, félpasszív(nem kikapcsolható)
-EVGA GQ 650 > 5 év, félpasszív(kikapcsolható), félmoduláris
+EVGA GS 550 > 5 év, teljesen moduláris, félpasszív(kikapcsolható)
+Seasonic G450, G550 > 5 év, félmoduláris
-Seasonic M12II 520 Evo > 5 év, teljesen moduláris

400W is elég lenne, általában ezeken is van 2db 6+2 pin-es PCI-E csatlakozó, de a Chieftec arról (is) ismert, hogy szeret spórolni a PCI-E csatlakozókkal.


ACR911(#100924)
Szia.

Terhelve max ~150W-ot fogyaszt.

-Chieftec CPS-400S, CPS-450S, CPS-500S > 2 év, 1db 6+2 pin-es PCI-E áramcsatlakozó van az 500w alattiakon, a Hexa+-nál halkabb
-FSP Hexa+ 400 > 3 év, 2db PCI-E csatlakozó

Az a tápegység, amit kinéztél, nem rossz, de HEC gyártmányú belsővel rendelkezik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#100931) Scooter válasza _Atesz (#100919) üzenetére


Scooter
tag

Dehogyis :)
Ő ment nyugdíjba.

(#100932) _Atesz válasza Scooter (#100931) üzenetére


_Atesz
addikt

10 évig kihúzta? A szerencse fia lehetsz. :D

(#100933) Scooter válasza _Atesz (#100932) üzenetére


Scooter
tag

Még most sincs semmi baja, csak a ventilátor már nagyon hangos. Meg aztán inkább már csere, mert kitudja mikor dől be.

(#100934) _Atesz válasza Scooter (#100933) üzenetére


_Atesz
addikt

Öcsémnek épp egy hete szállt el egy pont ilyen, de az csak 1 éves volt. Még épp belefért az 1 év gariba.

(#100935) mesteruram válasza Lokids (#100907) üzenetére


mesteruram
tag

Jó ha nagyon meg gondolod az átalakítókat! A képen láthatod miért, szám.tech. boltban vettem és egy i5 4690K procihoz.

(#100936) cabriobarat válasza Ribi (#100916) üzenetére


cabriobarat
tag

Szia!
Szerintem sem, ez 450w corsair és 400W jut a procinak meg a vga-nak a többi 50W a 3.3 5v/-12v5vsb
Lehet 300W nem egészséges neki.Konnektorból mérve menne a cucc 330w fölé is de akkor tuti azért kapcsol le mert eléri a 11.4-et.Jah meg az egyik vinyó wd green, az meg ki-be kapcsolgat, ott is van áramfelvétel pillanatra, még ha nem is nagy.Mi felénk elég ingadozó az áram a 230v, ha valaki a szomszédban bekapcsolja a flexet, sütőt, stb, itt villognak a lámpák.Nincs meg a 230v sem ill. ritkán megvan.Netán ívhegeszt, akkor itt stroboszkóp van a ledizzóknál.Vagy ez nem lehet gond kapcsolóüzemnél?
Köszönöm!
Mivel most megtehetem akkor váltok tápot, lehet necces a tápnak már ez a konfig főleg ilyen "stabil" hálózati feszültségen.

(#100937) kimista válasza _Atesz (#100928) üzenetére


kimista
aktív tag

a felvett áram előfordulhat, hogy felmenne 10 amper fölé is, ha többet töltök egyszerre.
Kábel lesz a szűk keresztmetszet?
Mivan, ha nem kötöm össze, és egy ágról venném le? ez csak 12v (vagy ilyenkor nem számít, csak az amper a lényeg?)

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#100938) Ribi válasza cabriobarat (#100936) üzenetére


Ribi
nagyúr

200-240Vig jónak kellene lennie. Fogyi mérő ki tudja általában írni, hogy hány volt van a konnektorban.
Szóval ha lentebb is megy, bírnia kellene, de 11.4-re sem kellene lemennie, szóval...

Mondjuk az előzőleg említett 100 fokost tápáramkör sem egészséges. De lehet az a kevés és valószínűleg cefet zizegős 12V miatt van.
Esetleg ismerőstől egy próba táp vásárlás előtt?

(#100939) rdanii13


rdanii13
tag

Sziasztok!
Havernak teljesen új gépe lett kivéve eddig a tápot. Configját pontosan nem tudom de i5-6600, asus strix gtx 1070 8g, 1 merevlemez, 1 ssd, 16giga ram, és 1 dvd író.
Milyen tápot lenne érdemes venni mellé? Úgy 25 ezer forintig, bár inkább az a lényeg hogy ami a legjobb vétel lenne ilyen confighoz.

(#100940) thomeef válasza rdanii13 (#100939) üzenetére


thomeef
őstag

Seasonic S12II-520
Antec HCG-520

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#100941) rdanii13 válasza thomeef (#100940) üzenetére


rdanii13
tag

Nagyobb felesleges? Esetleg Corsair vagy FSP márkán belül valami?

(#100942) Kiscsőke válasza Kiscsőke (#100705) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Változott a helyzet!
Mivel kaptam egy elég jutányos ajánlatot, és megjött a PC ház is, így tanácsot szeretnék kérni!
A konfig a következő lesz:
I5 4590
MSI H97M-G43
gtx960 4gb
2x4gb ram később 2x8gb
1 ssd
3 hdd
1 odd
plusz 2 max 8 venti

Jelenlegi tápom egy Super flower SF-700R14A
Ez eddig csere lett volna mivel nem fért volna el, de most már befér a házba. Viszont 2011-ben vettem használtan! Merjek vele kockáztatni? Igazság szerint sose volt túlterhelve, de szétszedve sem, hogy ellenőrizzem a belsejét.
Még egy kérdésem lenne: kb mekkora táp kellene ehhez a konfighoz? Az előző hsz-emben szereplők elegek hozzá?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#100943) Lokids válasza DR|FTK|NG (#100930) üzenetére


Lokids
addikt

Köszi a választ.
Akkor már csak az a kérdés, hogy a Seasonic G550 megér-e 3K+t a Coolermaster G550M-el szemben.
Iponban venném.

mostani egy chieftec ctg-450-80p

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#100944) _Atesz válasza kimista (#100937) üzenetére


_Atesz
addikt

2 lehetőség van. Vagy leveszed a trafó burkolatát és megnézed, hogy csak elosztott-e az ág, vagy külön áramkört kapott-e.

Másik lehetőség, hogy megpróbálod 1 ágról tölteni. Ekkor viszont ellenőrizd egyrészt nem-e melegszik túl a trafó / vezeték / csatlakozó, másrészt multiméterrel töltés közben rámérsz (ha tudsz), hogy nem-e esik 11,5V alá a feszültség. Ha minden ok, akkor maradhat 1 szálon is.

(#100945) cabriobarat válasza Ribi (#100938) üzenetére


cabriobarat
tag

Sajnos nincs kölcsön táp.A mostani vga cicereg, zenél nagyobb terhelésen.Más vga-k még nem zenéltek, de azokkal is pont ez a jelenség megvolt, terhelésnél újraindulás és 11.5V terhelve.

(#100946) rdanii13 válasza rdanii13 (#100939) üzenetére


rdanii13
tag

Azt elfelejtettem, hogy ha félmoduláris lenne, azt megköszönném :)

(#100947) castiels


castiels
addikt

ez a táp ajanlott?

THERMALTAKE Smart SE 530W moduláris

[ Szerkesztve ]

(#100948) _Atesz válasza Kiscsőke (#100942) üzenetére


_Atesz
addikt

A max. fogyasztása a konfigodnak kb. 240W körül alakul, tehát pl. a 400-as pure power elég hozzá. (a 3 közül ezt is javasolnám)

Ami a régi tápod illeti, nem egy mai darab. Ettől még lehet jó, a vázolt konfigodhoz bőven elég power van benne. Kérdés a műszaki állapota. Ezt leginkább úgy tudod leellenőrizni, hogy szétszeded, egy száraz ecsettel kisepred a port (vagy szárazlevegős kompresszorral adj neki), ezután megnézed nincs-e púpos kondi, ha nincs összeszereled és meghajtod mondjuk egy adia/prime 95 + furmark kombóval.
Egy multiméterrel pedig leellenőrzős először nyugalmi, majd full terhelt állapotban a feszültségeket.
Ha minden ok használhatod.


castiels: nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#100949) thomeef válasza rdanii13 (#100941) üzenetére


thomeef
őstag

Nagyobb? Még az 520w is bőven sok ide. Igazság szerint egy 400as is elég lenne. :) Az antek hcg 520-ból lehet kapni félmodulárist is, asszem 520m a neve. Seasonic beles, halk ventivel.

Corsairból RM550x, ez már gold minőség, teljesen moduláris, de az ára is feljebb van. FSP-ből Aurum S 500, szintén szuperlatívusz táp, de ez is több mint a keretetek. Illetve Seasonic G-Series 550W. Ez elég jó árban van és félmoduláris. So lehet válogatni :)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#100950) _Atesz válasza rdanii13 (#100946) üzenetére


_Atesz
addikt

Seasonic G550, kicsit több, mint 25, de érdemes rááldozni az összeget. Félmoduláris, 5év gari, csendes, kifejezetten minőségi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.