Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86901) Diniboy válasza Graphics (#86900) üzenetére


Diniboy
aktív tag

:R Köszi. Én is ezt mondtam, meg kell próbálni :D

(#86902) jim bcs válasza Destr4ct (#86888) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mivel már Duliee ír egy konfigot így én nem írok. 300k-ig tényleg nincs értelme elmenni.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#86903) Graphics válasza jim bcs (#86902) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Írhatsz Te is :D több szem többet lát

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#86904) jim bcs válasza Graphics (#86903) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem biztos,hogy van értelme, asrock-on kívül szerintem kb. ugyanazt írnánk :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#86905) retek2010


retek2010
csendes tag

erre valaki tud nekem valamit mondani? :)

"Nem teljesen témába vág, de ez áll a legközelebb.
Nos a kérdes... adott 1 dell irodai gép, vadi új, jótállással. 320w táp, 1 amd athlon II x2 B28, dvd író, hdd, ugye 1 lebutított irodai használatra alaplap... + van 1 HD 5770 DDR5 vga-m, és annak ugye már kell a 6pines fesz. ... rámerjem e dugni a vgat? Ugy tudom a dell gépek elég megbizhatoak, jól vannak ösdzerakva... és tudom, h nem pl játékra tervezték, de most sajna ezem van...
Szval kibirná e élve, avagy sem?!"

(#86906) Balathruin válasza retek2010 (#86905) üzenetére


Balathruin
veterán

Tápon van valami infó?

(#86907) DR|FT3R. válasza retek2010 (#86905) üzenetére


DR|FT3R.
csendes tag

A brand gépekben legtöbbször jó tápegységek szoktak lenni gyárilag.
Szerintem elég lesz neki.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#86908) retek2010


retek2010
csendes tag

Nemtudom hogy látszik e

(#86909) Balathruin válasza retek2010 (#86908) üzenetére


Balathruin
veterán

Simán vinnie kell.

(#86910) retek2010


retek2010
csendes tag

Értem, köszönöm! :)

(#86911) Graphics válasza retek2010 (#86908) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vagy Delta, vagy LiteOn, vinnie kellene.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#86912) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Olcsón szeretnék venni egy tápegységet. A gép:

MSI b85-g43 vagy Asrock fatal1ty b85 killer
Intel i5-4440
4gb ddr3 1600mhz RAM
Amd hd3850 512mb (ez majd valamikor cserélve lesz, de nem fogok akkor se felső kategóriás kártyát venni, max középkategóriát, ami mondjuk 40 ezerbe kerül)
2 merevlemez
1 optikai meghajtó (dvd író)

Szempont: stabilitás, megbízhatóság. Eddig noname tápjaim voltak.

Köszönöm!

(#86913) Graphics válasza ReSeTer (#86912) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Super Flower 450/550
Thermaltake Hamburg 530
FSP Hyper 500
FSP Raider 550
Seasonic és XFX barmi

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#86914) nanorambo


nanorambo
őstag

Sziasztok. A cooler Master GX 750 Bronze milyen tápnak számít. Jobbféle, vagy gagyibb?

[ Szerkesztve ]

(#86915) ReSeTer válasza Graphics (#86913) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Nem elég 450 a többiből? :( 12ben gondolkozom max.

[ Szerkesztve ]

(#86916) Graphics válasza ReSeTer (#86915) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs belőlük 450-es, azért nem is irtam

Super Flower 450, vagy Seasonic Eco430

@nanorambo: Kell a számsor vége, ha E3 gagyi Seventeam belső, ha D3 akkor Enhance, ami jó.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#86917) pzolika9512 válasza ReSeTer (#86915) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

akkor itt van ez vagy ez

ezek csak akkor, ha nem akarsz majd amd kártyát venni később :R

esetleg ez

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#86918) ReSeTer válasza pzolika9512 (#86917) üzenetére


ReSeTer
senior tag

A 460-ashoz nvidiat se vehetek? (feltételezem kevesebbet fogyaszt az amd-nél)

(#86919) DR|FTK|NG válasza ReSeTer (#86918) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Bármit vehetsz, amit elbír.

(#86920) ReSeTer válasza DR|FTK|NG (#86919) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Jó, de ez a kérdés, hogy mennyit bír el a fentebb leírt config mellett.
Nem tudom most mennyit esznek a 40 ezres kártyák.

[ Szerkesztve ]

(#86921) nanorambo válasza Graphics (#86916) üzenetére


nanorambo
őstag

Köszi!
ACAA-D3

[ Szerkesztve ]

(#86922) DR|FTK|NG válasza ReSeTer (#86920) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

A jók 60W-os TPD-vel rendelkeznek(GTX 750 Ti). :D

(#86923) KaiMorden


KaiMorden
csendes tag

Sziasztok!
Gépvásárlás előtt állok, tápegységgel kapcsolatban nem tudok dönteni.

Alaplap: Asus H97 M-E
CPU: Intel Core I3-4170
VGA: Asus GTX 750 Ti OC 2gb
HDD: Hitachi Travelstar 7k1000 (+1 ssd)
Hűtő: Scythe Big Shuriken 2 Rev B
Memória: Kingston 8gb CL9 (2x4kit)
Monitor: Asus VX229H
Optikai meghajtó: Asus DRW-24
Ház:Thermaltake Versa H15

Thermaltake Munich 430-ra (városkép) gondoltam, de hatásfokilag ill. egyéb szempont alapján, a pro-k szerint is megfelelő lenne?
A rendszer alig eszik 200 felett, ha jól számoltam, mivel ez a VGA alig kér anyagot. Ismerősöm azt mondja, hogy ez már kevés lenne, mert egy erősebb játék felpörgeti a dolgokat. Azt se szeretném, ha zajos lenne a rendszer.

Feleslegesen nem vennék nagyobb tápot. Bővítés sem túl valószínű, húzni sem fogom.
Ha tápon kívül is van tanács, azt is szívesen fogadom. (indoklással) Előre is köszönöm!

(#86924) pzolika9512 válasza ReSeTer (#86920) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

hát 40 körül talán gtx750 van, amit simán meghajt akár egy 350-es táp is

amd-ben talán 270x van, de annak is elég a 400-450watt

viszont az az fsp táp valószínű hogy delta beles (régi de jó), legalábbis szerintem, mert ha jól emlékszek nem sok 460-as táp van, és az egyik az a gigabyte tápja volt, ami vagy delta vagy fsp belsős volt, és szerintem fsp kiadta saját nevén is :U

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#86925) Graphics válasza KaiMorden (#86923) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Super Flower 450, arban hasonló, Gari 5ev

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#86926) DR|FTK|NG válasza KaiMorden (#86923) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Megfelel.

"Ismerősöm azt mondja, hogy ez már kevés lenne, mert egy erősebb játék felpörgeti a dolgokat. Azt se szeretném, ha zajos lenne a rendszer."
150-200W-nál nem hiszem, hogy mutatna többet a fogyasztásmérő(konnektor felől) egy játék alatt. :N

Ha a halkságra mész, akkor ezek biztosan jók lesznek:
-Be Quiet! System Power S7 300W/350W
-Be Quiet! Pure Power L8 300W

(#86927) pzolika9512 válasza KaiMorden (#86923) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

elég lesz simán :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#86928) KaiMorden válasza DR|FTK|NG (#86926) üzenetére


KaiMorden
csendes tag

300-350re már nem mernék rámenni, gondolom nagyobb fordulatszám (ha már 200-at eszik) megnyomja a hangját.
Számlálós oldalra beírtam az adatokat, 200 W feletti fogyasztást írt.

Esetleg még valamilyen 500W-os tápra is beneveznék, ha nem teljesen felesleges, hogy 50-60%on duruzsol max (FSP Hexa +)

(#86929) pzolika9512 válasza KaiMorden (#86928) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

számlálós oldalt hanyagoljuk.... :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#86930) DR|FTK|NG válasza KaiMorden (#86928) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

"300-350re már nem mernék rámenni, gondolom nagyobb fordulatszám (ha már 200-at eszik) megnyomja a hangját."
200w-ot maximum(agyonterhelve, amit a mai játékok alatt nagyon-nagyon ritkán érhetsz el), a konnektor felől, vagyis rájön még a táp vesztesége is.
Jobb esetben a venti fordulatszáma hőfok alapján van szabályozva. Az áram átalakítása során keletkező veszteség(hő) szerencsére nem sok.

"Számlálós oldalra beírtam az adatokat, 200 W feletti fogyasztást írt."
A számlálós oldalak hülyeségek, valóságalapjuk csekély.
Átlagban 120-150w-ot fogyasztana terhelve, ami egy 300w-os tápnak nem nehézség. :N

[ Szerkesztve ]

(#86931) Ribi válasza KaiMorden (#86928) üzenetére


Ribi
nagyúr

Büdös életbe nem fogyaszt az 200Wot. Esetleg monitorral együtt. De még 150-et se.
Ha egy tuningolt i7-el alig eszik 140-et, akkor i3-al szerinted mi lesz?
VGA előbb lesz hangos sokkal mint a táp.
Ha pont ilyen lesz mint a tesztben, akkor a VGA felpörgeti a ventiket 2000-re. Ekkor a táp talán már 1000-es fordulatra felmászik, de csak nagyon cammogósan.

[ Szerkesztve ]

(#86932) KaiMorden válasza DR|FTK|NG (#86930) üzenetére


KaiMorden
csendes tag

Külföldi fórumokat is olvasgattam, ott is hasonló megállapításokat láttam, csak a tápoktól eléggé tartok, mert ha rosszat választok...

Akkor még vannak ezek a "rail", amper, volt, meg mindenféle átalakítós dolgok, pinek stb..Egyáltalán nem vágom őket. De akkor a Thermaltake Munich-kel nem nagyon fogok mellé, szeretni fogja a a GTX 750 TI OC-t. A szerelést meg egy profira bízom :)

Köszönöm a segítséget.

(#86933) DR|FTK|NG válasza KaiMorden (#86932) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

"Akkor még vannak ezek a "rail", amper, volt, meg mindenféle átalakítós dolgok, pinek stb..Egyáltalán nem vágom őket."
Nem szükséges ismered, hisz segítünk(de nem rossz, ha tudod :D).

A szerelő tényleg legyen profi, mert már sok legendát hallottam ~1 év alatt is. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#86934) Graphics válasza KaiMorden (#86932) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez oké, hogy rosszat választani szar dolog... :D

De itt a rossz választás pl egy gagyi táp :)

Mi meg 98%-ban minőségi tápokat ajánlunk :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#86935) dannyl


dannyl
addikt

Az létezik, hogy az XFX XTR-be (lustaságból) az egyik IDE helyre a régi AData tápom kábelét dugtam be, amit a DVD ROM-ba "kötöttem", ami azonnal meghalt? (gép el se indult) Lehúztam, újra próba, semmi. Ha nem volt bedugva, akkor ment a gép. Olyan szinten kihalt a DVD, hogy már a kukában hever. Se a pörgető motor, se a lézerfej motorja, se a tálcakiadó motorja nem mozdult. A led pislákolt rajta egyedül. Ennyire különböznének a kábelek, vagy csak én vagyok ennyire láma, hogy azt hittem, hogy egyformák?!?

(#86936) Ribi válasza dannyl (#86935) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hogy néz ki az AData táp kábele? Össze kellene hasonlítani a kiosztást, mert így látatlanba kicsit nehéz.
Ahogy néztem eléggé rnd módon vannak kiszotva egyes gyártóknál a kábelek. Valszeg pont azért hogy ne cserélgethesd.

(#86937) dannyl válasza Ribi (#86936) üzenetére


dannyl
addikt

Az a baj, hogy az XFX kábele full fekete szalagkábel ugye, igy csak kimérni lehetne, hacsak nem tudod fejből a kiosztást. az AData-nál táp felőli dugasznál (balról jobbra):
A rögzitőfül (a kis pöcök ami bekattan) felül van, akkor felső sor: Fekete, citrom, fekete.
Alsó sor: Narancs, semmi, piros.

Bár most látom, hogy a tápba pont forditva kell dugni, szóval fent: piros, semmi, narancs és lent: fekete, citrom, fekete.

Remélem érthető :B

[ Szerkesztve ]

(#86938) MMIX


MMIX
addikt

Állítólag lesz olyan, hogy EVGA
SuperNOVA GQ (650-1000W) és
BD series (450-850W)

(#86939) vaakuum válasza vaakuum (#86771) üzenetére


vaakuum
addikt

Tegnap megérkezett, és beüzemeltem. Eddig tetszik, bár VGA még nincs a gépben. Az alaplapi kábel pont megfelelő hosszúságú, és úgy tűnik, ha készen lesz a saját alátétem az alaplaphoz, akkor az alátét alatt szépen el tudok vezetni mindent, ami kell. Remélem terhelve sem lesz nagy hangja, meg nem fog ciripelni... új élmény, hogy a fölösleges vezetékekkel nem kell szenvedni, mert nem lóg a tápon :)

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#86940) Ribi válasza dannyl (#86937) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nálad nincs így rárajzolva a kiosztás?
XFX-ről nem találtam semmi leírást.

(#86941) Lancelot128


Lancelot128
újonc

Sziasztok,
egy olyan problémával fordulok hozzátok, amiben felmerült bennem és ismerősben is, hogy adott esetben a táp a ludas. A probléma nem mindig jelentkezik, kb. random szerűen, bár az utóbbi időben egyre gyakrabban.
A gép:
van 2 db SSD van (Kingston és Samsung mindkettő 120 GBos, az egyiken van a rendszer, Win7), 2 db HDD (250es Maxtor és 500as Seagate) illetve egy Pioneer DVD író. A vas egy Core i5 750-es Asus P5 lappal (pontosabb típusra nem emlékszem most így). 8GB ram 4x2GB kiosztásban. VGA ASUS GTX 650 TI. A tápegység jelenleg egy 450es Chieftec.
A probléma:
bootoláskor random szerűen nem ismer fel egy vagy több SSD-t/HDD-t. Hogy mit nem ismer fel az tök véletlenszerű. Ha véletlenül mégis elindulna, akkor van, hogy miközben fut a rendszer az "USB-s hang kíséretében" hajlamos eldobálni meghajtót. Volt, hogy játék illetve volt hogy letöltés közben hajította el azt a meghajtót, amit épp használtam. Elsődlegesen az alaplapra gyanakodtam, gyanakszom, az ütött szöget a fejembe, hogy miközben mustráltam a gépet, volt, hogy a közvetlenül a tápra kötött venti leállt, majd újraindult.

Mit gondoltok van realitása annak, hogy esetlegesen a táppal lehet gond? (közel 8 éves, a lapot 2010 januárjában vettem)

Köszi előre is a segítségeteket!
Üdv,
Tomi

(#86942) Graphics válasza Lancelot128 (#86941) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos , ilyen nálam is előfordult, kondi-csere oldotta meg. Ha valamelyik ághoz tartozó kondinál nincs rendes feszkó-tartás, akkor bizony előfordulhat ilyen jelenség.

Érdemes lenne szétkapni a tápot, és belenézni van-e púpos kondi.

Pontos típust is írj, de egy tippem van GPS450A / AA

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#86943) pzolika9512 válasza Lancelot128 (#86941) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

ha lehet akkor így ne használd a gépet, mert nehogy valami meghaljon ez miatt

valószínű a táp rossz, elöregedett, érdemes újat venni, vagy javíttatni, de én inkább az újra szavaznék pl:

Superflower 450, chieftec ctg450, tt hamburg 530 (rajzos), fsp hexa+ 400
ezek ilyen 10-15 ezer forint körül vannak :)

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#86944) Graphics válasza pzolika9512 (#86943) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyelőre nézze meg, hogy a táp ludas-e, ne egyből újat vegyen, kérjen mondjuk vhonnan kölcsön egyet, mielőtt még 12-15 ezret kiad :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#86945) pzolika9512 válasza Graphics (#86944) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

8 éves tápot amúgy is érdemes már lecserélni,

de én direkt nem írtam hogy nézze meg, mert te már írtad :U

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#86946) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Hohó, fentebb kicsit ajánlottatok egy FSP FSP460-60HCN OEM tápot.
A googleban nem igazán találtam erről infót, de mi hiányzik az OEM tápból?
A tápkábel? Az amelyik a konnektor és a táp között van? Ha igen, hol lehet olyat venni meg milyet?
Ha nem az a kábel, akkor milyen hiányzik? Fontos lenne, hogy az alap dolgok mellett 2 SATA merevlemezt és egy dvd írót is csatlakoztatni szeretnék.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#86947) Lancelot128


Lancelot128
újonc

Sziasztok,
köszönöm a válaszokat, este megnézem a táp pontos típusát, illetve less csere is úgyhogy az is ki lesz prószálva.
Köszi mégegyszer, jelentkezem majd, hogy mi a helyzet.

(#86948) Graphics válasza ReSeTer (#86946) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az OEM a zacskós kivitel, tehát nincs semmi kábel.

A 460-as amúgy egy 400-as FSP belsőt rejt. 12-13 ezer alaphangon... ehhez nem kapsz semmit./ kábel mondjuk 600-1000 Ft között van..

Akkor meg ugyanott vagy mint ezzel:

Super Flower 450, 14300 FT, ehhez kapsz kábelt, és 5 év garanciát... , iylen tápom volt nemrég ,halk , minőségi, és minden kábele harisnyázott, tehát még jól is néz ki.

Remélem nem 1500 Ft-on fog múlni a dolog... Ne variáld túl, szerintem egyértelmű

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#86949) Lancelot128 válasza Graphics (#86948) üzenetére


Lancelot128
újonc

Nem akarok spórolni. :) 15 körül gondoltam az új tápot. Chieftec-eket nézegettem 500W körüli teljesítménnyel, illetve ismerősöm ajánlotta a Seasonicot, mint High-end márkát. :)

[ Szerkesztve ]

(#86950) Graphics válasza Lancelot128 (#86949) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Chieftec nagyon változatos.

FSP,
Super Flower
Seasonic , XFX

15 körül

Seasonic Eco 430
FSP Hyper 500S
XFX-ből talán a TS430 van még

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.