Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148301) xtremist válasza Gothmog (#148297) üzenetére


xtremist
senior tag

A corsair Hx sorozat cwt gyártmány, az ax1600i pedig flextronics.

(#148302) zhit86


zhit86
csendes tag

Sziasztok!

Ryzen 5800x + Geforce 3060 gépemben most egy 750 wattos Cooler Master V750 Gold V2 táp van.

Sajnos kezdettől fogva állandó coil whine-t produkál...
Teljesítménytől független és kimondottan a tápból jön (kifüleltem, nem a GPU-ból) hang.

Újabban már egy színuszjeles UPS is van előtte, de ez sem segített a helyzeten, maradt a coil whine.

Nagyon idegesít a jelenség, ezért szeretnék valami mást helyette.

Tudom alapvetően nincs biztos recept, 100% tuti tipp coil whine ellen, de mégis milyen tápot tudtok ajánlani, aminél legalább aránylag ritka a dolog?
Vidéken lakom most és nincs is sok időm munka miatt, ezért szeretném elkerülni a webshopos visszaküldéseket, ha lehet.

Méréseim szerint max 350 watt körül van a gép fogyasztása.

Az ajánlott tápos Google Sheet listátból Corsair RM550x 2018 esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#148303) Gothmog válasza xtremist (#148301) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Köszi! :R
(Akkor a csúcsban flextronics van, tehát tévedtem, és csak a Hx-CWT kapcsolat maradt meg bennem valahonnan valamikor felkapva az infót.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#148304) Grave_444 válasza Gothmog (#148297) üzenetére


Grave_444
nagyúr

PX-550-nél is hallható induláskor kis motorhang.
Az emberek többsége szvsz észre sem veszi, nekem néma gépnél hallható. Igaz nagyon érzékeny vagyok az ilyesmire. (BQ Pure Wings 2 ventik idle csak 21%-on mennek, 22% mar átlépi a "hangosabb" szintet.
Terhelve forognak 5-600-at.)

[ Szerkesztve ]

(#148305) xtremist válasza Gothmog (#148303) üzenetére


xtremist
senior tag

Végeredményben igazad van, én a csúcskategóriába sorolnám a Hx szériát.

(#148306) Giii válasza Gothmog (#148288) üzenetére


Giii
senior tag

Szia!

Köszönöm neked is.
Jó hogy mondod. Utána kell néznem a ventiknek csak azt nem tudom melyik jobb a másiknál. Nagyjából 3 kínai gyártó van.?? :B
Rowon kolléga említette a hibrid megoldást. Nos őőő szóval ezek mit is takarnak? Kézzel is kapcsolható a ventilátor? De ha terhelem rendesen akkor nem fűti el magát? Nekem az lenne a legjobb ha magától bekapcsol a mondjuk 40-50%-os terhelésnél.
Meg fogtok lepődni de az FSP tápom ami aurum belsős csak a butított változata (nem jut eszembe majd le írom) ott egyfolytában ment a venti de a mai napig nem hallom a hangját pedig ha jól olvastam itt nem a legjobb venti van benne, hajlamos kerregni. Na de ne offoljak. Bele kell merüljek a tesztekbe. Megkell néznem az Rmx-Ben milyen venti van és a PHANTEKS - Ben meg a Fractal - ban meg ezt a hibrid módot.

Köszönöm nektek,hogy segítetek.! :K :R

Ui, Mind 3 táp nagyon szimpatikus ebben az ár sávban.
Mushu és RazoR jelentkezz. :D :R
Közben látom RazoR kolléga írását. :C
Megvan Yate Loon van az Fspben. :DDD

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#148307) Giii válasza proci985 (#148294) üzenetére


Giii
senior tag

Szia!
Köszi az infót. Az Anandtech - én vannak tesztek.
Mindenkitől kérdezném, hogy a 2018-as Rmx miben különbözik a 2021-től?
Többet nem zaklatlak titeket. :D :DDD :R

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#148308) Giii


Giii
senior tag

Elolvastam a teszteket. Engem jobban meggyőzött az Ion. Azt még kitalálom, hogy a 760-as vagy nagy tesó lesz. De szerintem nekem elég a 760ss. Nem szoktam agyon hajtani a cuccaim.
Köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni. :R

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#148309) Peace


Peace
nagyúr

Köszi mindenki!!! A G12-esekről nem olvastam jót tegnap este, de mondjuk az csak egy vélemény volt.

Észben tartom az ajánlatot RazoR! Meglátjuk mit válaszol a bolt, de jó eséllyel elhajtanak. Főleg, hogy bő 40 nap után jeleztem. :( Folyton megszívom valami műszaki cikkel.....

(#148310) Rowon válasza xtremist (#148292) üzenetére


Rowon
veterán

Azért a Corsairnél van support. Jonnyguru több fórumon is fent van és tartja a kapcsolatot a userekkel. Nekem ez szimpi.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#148311) Rowon válasza proci985 (#148294) üzenetére


Rowon
veterán

Corsairnek valamikor régen volt Seasonic tápja, manapság már CWT, Great Wall, Flextronics gyárt neki.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#148312) Rowon válasza Giii (#148306) üzenetére


Rowon
veterán

Lényegében a Phanteks oldalán van egy manual ( [link] ) ehhez a táphoz, ahol részletesen leírnak róla sok dolgot. A hibrid módot gombbal tudod állítani. A tápegység ventilátora bekapcsolt hibrid mód mellett akkor indul el, ha elér egy bizonyos terhelést (~40%).

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#148313) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Adott lesz egy Ryzen 5 5500 proci és egy rx6600 vga, mellé vmi ssd. Más nem nagyon lesz a gépben (16gb ram)
FSP 800W HYDRO M PRO 800 tápot választottak hozzá, szerintem elég lenne egy
FSP 650W HYPER 80+ PRO is.
Árban majdnem 8000ft a különbség ( nekik nettóban kb 6000ft) Megéri + 6000-ért megvenni a 800-ast, főleg ha bővítenek később egyel erősebb vgya-ra és procira, vagy még ahhoz is elég lehet a 650-es bőven? nem akarom hogy nagyon ki legyen centizve.

(#148314) Rowon válasza mexel (#148313) üzenetére


Rowon
veterán

Sima RX 6600? Mert ahhoz még az 550-es táp is sok. Ha olcsón akarsz FSP-t, akkor csak Hydrot vegyél, abban igazuk volt. A Hypert én nem venném meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#148315) zaja8


zaja8
aktív tag

Sziasztok!
SEASONIC B12 BC 750W táp egész jó áron van. Ezzel lehet bármi gond, egy 5800x3d + 6800xt mellett?
Köszönöm!

(#148316) mexel válasza Rowon (#148314) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, akkor marad a 800 hydro azt hiszem mert ott árban 1-2-3e a különbség a 600 és 80 között.

(#148317) Rowon válasza mexel (#148316) üzenetére


Rowon
veterán

Még talán ez, viszont ez fix kábelezésű, de egy elég jó táp: [link] . Ennek egy gondja lenne csak, ha a jövőben VGA-t váltanál, akkor ahhoz nem biztos, hogy elég lenne.

Szvsz a 400 watt a configodhoz elég, az a VGA maxon 130 wattot kér, ami nem sok.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#148318) mexel válasza Rowon (#148317) üzenetére


mexel
veterán

Nekem BeQiet van, szeretem mert semmi hangja, de már vagy 5 éves. maradt a 800-as fsp, azt mondták ne variáljunk 4e ft-on egy kn 350e-es gépnél, ami jogos is

(#148319) Rowon válasza mexel (#148318) üzenetére


Rowon
veterán

Nekem mindegy. Viszont akkor már mehetnénk fentebb is, mert egy confighoz érdemes lehet az értékének 10%-át tápra költeni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#148320) mexel válasza Rowon (#148319) üzenetére


mexel
veterán

Igaz :)Ők választottak, én szerintem megelégedtem volna a 600-650-essel is, d e kárt nem okoztak ezzel az biztos. Mondjuk szerintem amire szükség lesz erre a tpra, éppen lejár az ideje és érdemes lesz nagyobbat venni :)

(#148321) Giii


Giii
senior tag

Hátrányok-
Az OCP minden sínen magasra van állítva
-
Nagyon alacsony hatásfok 2%-os terheléssel
-
Nem hatékony 5VSB sín
-
Megnövekedett vámpír energiafogyasztás
-
Kis távolság a perifériás csatlakozók között

Engem igazaból az Ő P zavar. Nem lehet ebből később gond idővel?
Ion 760 és 860-as is.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#148322) Rowon válasza Giii (#148321) üzenetére


Rowon
veterán

Gondolom Tom's Hardware tesztből idéztél. Hát, szerintem a kákán is csomót keresnek, tökéletesnek tartott tápot nem fogsz találni az oldalukon. Egyedül 5 csillagot emlékeim szerint az AX1600i kapott azon az oldalon, de annál is volt valami negatívum.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#148323) xtremist válasza Giii (#148321) üzenetére


xtremist
senior tag

Ebből az öt hátrányból hármat minden táphoz odaírnak.

(#148324) hNorr


hNorr
csendes tag

Sziasztok!
Mesterek! Segítsetek! :D

Korábban ryzen 3600-al és egy 750ti-al hasított a gépem, BitFenix Formula 450W táppal.
Teljesen meg voltam elégedve a táppal, fórum ajánlás alapján vettem. Az újításra viszont kevés lenne.

1.: Mennyit szánnál rá?
50k kb :F olcsóbbnak örülnék..
2.: Milyen gépre kötnéd?
RYZEN 5800x ; B550 Tomahawk ; ZOTAC RTX 3070 Ti AMP (8+8+6pin) ; 1db M2 SSD ; 1HDD ; ATX felsőtápos ház
_
+ a halkság előny + félpasszív előny

kutatás a fórumban: Corsair RM650x < ez már inkább 60
Ion+ 660W Platinum , Seasonic 650W Focus GX 80+ , EVGA SuperNOVA 650 G6 < 50 körül
persze a legjobb ár-érték arány számítana, akár kisebb táp is ha elég
előre is köszi

(#148325) Giii válasza Rowon (#148322) üzenetére


Giii
senior tag

Igen onnan másoltam ki. Akkor no para megveszem.
xtremist köszi neked is.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#148326) Atilla001 válasza blp85 (#148280) üzenetére


Atilla001
senior tag

Üdv.
Amit szerettem volna. Van egy 2015-ös FSP Raider RA 550W tápom.
Mikor bekapcsolom a gépet az egés zrendszer szinte hangtalan. Ez jó, de kb. 1 óra után ventilátor hang lesz és a tápventi csinálja, sima böngészés közben. Nem hangos, más kinevetne, de engem már ez is zavar. (olyan léghűtések vannak amiket elnyom a tápventi)
Nem zörög vagy zajos a venti csak nagyobb fordulaton forog szerintem. Van ennek öregedés oka? Gondolom itt a venticsere sem segítene. Terhelés esetén még jobban felpörög, de ez indokolt. Itt az az érdekes számomra hogy bekapcsoláskor hangtalan és után a sincs terhelés szinte semmi, mégis csak idő kérdése a légzaj)
Igazából nem szívesen válnék meg tőle, (anyagi okok), több gépet is kiszolgált már.

És akkor jelenleg ez a konfig:
i5-12400F - Gigabyte B660 Gaming X - ASUS Dual 3060Ti V2 8G - BeQuiet Pure Base 600 ház
Ha lenne zs, ebbe gépbe tennék egy tápot ami frankón csedes és olcsó(bb) is. 650W fölé nem mennék, nincs tervben bővítés. Félmoduláris, nincs satás eszközöm. 30k fölött inkább elviselem a mostanit. :)
Köszönöm hogy elolvastad.

Védd a természetet!

(#148327) Giii válasza Atilla001 (#148326) üzenetére


Giii
senior tag

Szia!
Ugyan ez a táp dolgozik a másik gépben nálam. Butított Aurum belső van benne Silver minősítéssel. Yate Loon ventilátor van benne. Az enyém még nem zörög, pedig érzékeny vagyok én is erre. Nekem max csak szerencsém van (jó nagy). Nem tudom milyen vezérlés van a ventilátor felé, de egy próbát megér, hogy szétszeded és be teszel egy másikat. A venti folyamatosan megy szóval ezt egy egyszerű venti el is ki tudod próbálni. Viszont ne selejtező le mert a belseje igencsak jó. Annyit megtehetsz hogy rá mérsz a tápra. Én is 2015ben vettem. Lehet nekem sem ártana rá mérni. Nekem az 5V gyenge azt tudom de maga a 12es ág nem szarakodik.
Üdv. :R

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#148328) jeni válasza Atilla001 (#148326) üzenetére


jeni
félisten

FSP 550W
ez itthon kapható
Yate Loon D12SM-12

ilyet kell venned.

[ Szerkesztve ]

(#148329) Cs1csó válasza Atilla001 (#148326) üzenetére


Cs1csó
félisten

Miért ne segítene egy venticsere, nekem is egy hasonló Raider S II van egy éve cseréltem benne ventilátort 120mm-es 3 pin-est (az egyik kábel ugye nem szükséges mert 2 pin kell összesodortam a szálakat, kis forrasztás, zsugorcső és kész)
Ha jól emlékszem ez volt:

ARCTIC F12 Silent

A kulcs az INDÍTÓ feszültség és mivel ennek a ventilátornak alacsony 0,008A rendesen indítani fogja.

[ Szerkesztve ]

(#148330) Giii válasza Cs1csó (#148329) üzenetére


Giii
senior tag

Ha el kezdene zörögni idővel megcsinálom amit írtál. Köszii az infót.
Annó megtekerve ment egy 280x+1055T+UD7es gigával. Utána mielőtt meglett a 3600+580as rendszert is bőven kiszolgálás úgy, hogy közel sem terhelte. 580as alulfeszelésnél 1050Mv+a 3600as 4ghzen 50 W játék alatt. Nagyon szerettem-szeretem.
Most egy Ion 760p jön a komolyabb Ryzen konfigba.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#148331) TaaT válasza Rowon (#148322) üzenetére


TaaT
veterán

Minden tápnál találnak negatívumot, AX1600i-nél pl ezeket:

Cons:
-Expensive
-Small distance between peripheral connectors
-EMI with AVG detector

De engem egyik sem érdekel :DDD

Give them hell Ukraine!

(#148332) blp85 válasza Atilla001 (#148326) üzenetére


blp85
aktív tag

Igazából, kevés pénzből megoldható a ventilátor csere (2500 Ft körüli összegből).
Az Arctic P12 jó bele, annak is a 3 pines verziója, mivel annak alacsonyabb az indító feszültsége (a PWM-es nem jó).

Itt a prohardver fórumok között is van ilyen, ahol lehet kérdezni:

[link]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#148333) Rowon válasza TaaT (#148331) üzenetére


Rowon
veterán

Expensive :DDD komoly észrevétel tőlük.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#148334) blp85 válasza Cs1csó (#148329) üzenetére


blp85
aktív tag

A levegőszállítás miatt inkább a P12 ajánlgatják a tápventilátoros csere topikban (nem tudom, hogy az Arctic szponzorálja e :)) ).

[link]

[link]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#148335) Rowon válasza blp85 (#148334) üzenetére


Rowon
veterán

Én egy régebbi Delta tápba P8 Silent-et tettem. Nem tudta a táp elindítani. Érdemes ezért vásárlás előtt átnézni a paramétereket, szerintem a P12-nél is hasonló gondok előfordulhatnak.

Egyébként úgy oldottam meg, hogy a ventilátor kábelét a házból kivezettem és rácsatlakoztattam az alaplapra. Majdnem ugyanott vagyok, talán még egy fokkal jobb is, mert tudom (tudnám) a fordulatot állítani.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#148336) Rowon válasza blp85 (#148334) üzenetére


Rowon
veterán

:DDD nem az Arctic szponzorálja, hanem ár-értekben a legjobb választás lehet egy P12. De rakhatsz bele Noctuát is, ha nem sajnálod a pénzt. 120 mm-est most reggel láttam Haprón 3 ezer forintért. Annyiért ajándék.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#148337) TaaT válasza Rowon (#148335) üzenetére


TaaT
veterán

"Egyébként úgy oldottam meg, hogy a ventilátor kábelét a házból kivezettem és rácsatlakoztattam az alaplapra"

Én is úgy oldottam meg. :K [kép]

Give them hell Ukraine!

(#148338) Hegyirabló válasza TaaT (#148337) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ezt többen is csináltátok innen, nekem egy bajom van ezzel, hogy így nem a táp hőmérsékletére fog járni a venti, hanem valamelyik másik dióda értékei alapján.

Aquila non captat muscas.

(#148339) blp85 válasza Rowon (#148336) üzenetére


blp85
aktív tag

Az biztos, hogy azok az Arctic ventik olcsók és jók, az ár- érték szempontból nyerők. Nekem is majdnem az összes házhűtő venti Arctic a házban, illetve a processzor hűtő is az e-sport duó. Illetve a tápcserés topikban sokan megelégedve használják a P12-es ventiket, illetve van bőven tapasztalat is, hogy jó. :D

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#148340) AsheN1


AsheN1
csendes tag

Sziasztok!

Tápegység kiválasztásához szeretnék segítséget kérni.

1.: Mennyit szánnál rá?
Max. 40-50 ezer.
2.: Milyen gépre kötnéd?
GIGABYTE B660M DS3H DDR4 ALAPLAP
Intel Core i5-12400F 2.5GHz
Be Quiet! Pure Rock 2
16GB 3200MHz DDR4 RAM
ASUS GeForce RTX 3060 12GB TUF Gaming OC
500GB SAMSUNG 980 M.2 SSD
Házat nem tudom, de a legegyszerűbb, amibe a konfig befér és jó a hűtése.


Extra igényem nincs.

Köszönöm a segítséget.

(#148341) Rowon válasza Hegyirabló (#148338) üzenetére


Rowon
veterán

Hát szvsz a modernebb tápokban a venti 50% terhelésnél még éppen, hogy bekapcsol és csinálgat valamit, így, ha egy állandó, alacsony-közepes fordulaton járó, halk venti van benne, abból szerintem sok gond nem lehet. A tápnak az egeszséges tudtommal, ha 10-40 celsius között üzemel. A belőle hátul kifújt levegőt kézzel tudod ellenőrizni. Még akár azt is eltudnám képzelni, hogy utólag beleraksz egy szenzort valahová. A terhelést okoskonnektorral tudod nézni, hogy játék közben mennyi áramot vesz fel a táp. Ha egy 850-es táp átlag 300-at vesz fel, akkor szerintem nincs min aggódni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#148342) Clander


Clander
tag

Sziasztok, sajnos tápegység témában nem vagyok otthon, szeretném megkérdezni, hogy Aerocool tápegységekkel milyen tapasztalataitok vannak? Egy AEROCOOL Aero Bronze 600W tápegységet néztem, egész korrekt az ára is a teljesítményéhez képest :). Nagyon köszönöm ha írtok tapasztalatokat.

(#148343) Rowon válasza Cs1csó (#148329) üzenetére


Rowon
veterán

A piros és a sárga vezetéket sodortad össze? Miért? Önmagában a piros meg a fekete is elég.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#148344) xtremist válasza Hegyirabló (#148338) üzenetére


xtremist
senior tag

Ha egy halk ventit használsz, és a procihűtő ventilátorával összhangban, akkor egész biztosan nem lesz vele gond. Az persze még jobb, ha mondjuk argus monitorban egy gpu hőfok alapú görbét állítasz neki. Nekem így működik, alapjáraton teljesen néma, ha meg már pörög rendesen a vga ventilátor, ott már nem feltűnő ha mellettük megy még egy a tápegységben.

(#148345) Rowon válasza xtremist (#148344) üzenetére


Rowon
veterán

Még az jutott eszembe, hogy van pl. a Noctuának is Y elosztókábele. Ha összeköti a tápventit a prociventivel (nincsenek messze egymástól), és bedugja az elosztót a CPU_FAN-ba akk. kb. ugyanott van.

De szoftverrel persze ingyen van, nem kell külön kábelt venni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#148346) blp85 válasza Atilla001 (#148326) üzenetére


blp85
aktív tag

Ha esetleg a csere mellett teszed le a voksod, akkor az Arctic P12 legyen, ugyan a silent verziónak alacsonyabb az indító feszültsége, de cserébe a légszállítása is. A piros és a fekete vezetéket kell csak használnod. Mivel a tápra 2 pines csatlakozóval csatlakozik, így a régit venti vezetékét levágod róla és az új ventivel pedig összeforrasztod, aztán zsugorcső és kész is vagy. Mivel a beavatkozás a venti garancia vesztésével jár, így szerelés előtt próbáld ki, hogy működik e. Illetve az Arctic fekete kábalt használ, így íme a link, hogy melyikekre lesz szükséged: [link]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#148347) KAMELOT válasza TaaT (#148331) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezek aztán nagy negatívumok :)
Valamit oda is kellett írni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#148348) xtremist válasza Rowon (#148345) üzenetére


xtremist
senior tag

Az első verziót pontosan így gondoltam és kiviteleztem is, a gpu-s változatnál kell csak külön pwm aljzatot áldozni erre az alaplapon. Meg ott már kell külön program is, nem sok tudja a pwm vezérlést gpu hőfok alapján.

(#148349) marinea2


marinea2
addikt

Sziasztok! Van egy ilyen tapom [link]

Egyik 8 pines VGA csatijat nem talalom. Az RTX 3070-es uj karimnak pedig 2db kellene.
A kerdes hogy lehet ilyen VGA/tap kabelt kapni? :U

Koszi :R

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#148350) xtremist válasza marinea2 (#148349) üzenetére


xtremist
senior tag

H.a.-n többen is foglalkoznak ilyen kábelek gyártásával. A hirdetések között van kettő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.