Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116551) syberia válasza szadam123 (#116549) üzenetére


syberia
veterán

XFX ProSeries 450W (8k) Hardveraprón sokkal jobb vétel, Seasonic 80+ Bronze belsős. Volt ilyen tápom, sok 500 wattosat lepipál, 280X sem okoz gondot neki. :N

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#116552) Kuxy04


Kuxy04
újonc

Sziasztok!
Számítógép vásárlás előtt állok, az lenne a kérdésem, hogy a kiszemelt táp megfelel e az összeállított alkatrészekhez?
I7-8700k, gtx1080, 2db hdd, 2 db ssd, + 3-4 ventillátor.
Kisebb tuningot terveztek, sli biztos, hogy nem lesz.
A táp pedig: Seasonic Focus+ 80+ Gold 550W
Elég az 550W vagy jobb lenne nagyobbat választani?
Köszönöm!

(#116553) _Atesz válasza Kuxy04 (#116552) üzenetére


_Atesz
addikt

Szia, ha sima 1080, akkor elég hozzá. Mondjuk 1k-val drágább csak a 650W-os, veheted azt is.

(#116554) Schundler


Schundler
újonc

Sziasztok!

1.: Mennyit szánnál rá?
Ajánlanátok egyet 20ezerig, és egyet 25ezerig?
(Alapból 15 alatt meg akartam úszni, de visszaolvasva pár oldalt itt a fórumon, dobnék rá)

2.: Alaplap: MSI Z370 Gaming Plus
Processzor: Intel Core I5-8400 2.8 MHz
Videókártya: MSI GeForce GTX 1050 Gaming X 2GB
Memória: HyperX Fury 2X4GB 2400 MHz CL15
SSD: Kingston 240GB A400 (SATA 3)
Ház: Bitfenix Neos

+1.Elvárások/plusz info:
Legyen megbízható hosszú távon. Preferenciasorrend: Megbízhatóság>Ár>Halkság
Semmi tuning/húzás nem lesz a gépen
Fekete doboza legyen (tudom, nevetséges :) )

A fenti konfig "A Terv", még járom a prohardver fórumokat átalakítási ötletekért, elsőre laikusként ezt raktam össze. Nagyjából a teljesítményigényt gondolom ez alapján be tudjátok lőni.

Előre is köszi!

(#116555) syberia válasza Schundler (#116554) üzenetére


syberia
veterán

Van pár lehetőség ennyi pénzből, ha nem szempont a moduláris (lecsatlakoztatható) kábelezés, akkor mondanék két tápegységet:

BitFenix Formula 450W Gold nagyon halk, szuper hatásfok, Bitfenix házba Bitfenix tápot tégy :D Na jó, ez utóbbi csak ízlés kérdése.
be quiet! Straight Power 400W szinte néma, 80+ Gold hatásfokú, igen minőségi, fix kábelezésű mint az előző.

(#116549) szadam123: LC Power nagy ívben elhajítandó elektronikai hulladék. Fsp, Chieftec, Delta, Seasonic az olcsó használt tápok legjobbjai, de akad rajtuk kívül is jóféle. Ha nincs szerencséd, kipukkant kondisat is rád sózhatnak "megbízható" eladók, ráadásul ezek a tápok még egy darabig látszólag hibátlanul működnek.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#116556) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!

Erről az SFX tápról mi a véleményetek? Használ valaki ilyet közületek? Ventije biztos tartós, de mennyire lehet hangos?
Kis cube házba kerülne beépítésre, és fontos lenne a helyspórolás, azért az SFX méret.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#116557) syberia válasza Pgraph (#116556) üzenetére


syberia
veterán

ADDA golyóscsapágyas ventilátor, 200 watt terhelésig elég halk. Videós tesztből, a márkából és magas hatásfokból kiindulva, én kiemelkedő SFX kategóriás tápegységnek tartom.

https://howbad.info/

(#116558) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

Sziasztok!

Ez a táp ez elbírna egy A8 5600K-t 2 GB Rammal? Kevésnek tűnik az a +12 voltos ágon lévő 6 A. Azért kérdem. Most egy Amd athlon 2200+ van benne. 512 Rammal meg két vinyóval.

(#116559) DR|FTK|NG válasza TaylorXIII (#116558) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Inkább nem erőltetném, illetve a tápegység is jó öreg.

(#116560) TaylorXIII válasza DR|FTK|NG (#116559) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Oksa, köszi:D Én is így gondoltam. Csak azért inkább rákérdeztem :) Köszi a választ!

(#116561) ChrisB17


ChrisB17
csendes tag

Sziasztok! Mi a véleményetek, tapasztalatotok az alábbi tápokról?

1. EVGA SuperNOVA 650 G3 650W Gold
2. EVGA SuperNOVA 650 G2 650W Gold
3. Seasonic FOCUS Plus 650W Gold

Ehhez a konfighoz néztem ezeket a tápokat:
- i7-8700k (Tuningolva lesz)
- GTX1080 Ti

Vagy ezek helyett tudtok jobbat ajánlani? A lényeg, hogy minőségi táp legyen, védelmekkel ellátva, illetve minél halkabb, annál jobb. Maximum 40 ezer forintot szánok tápegységre.

(#116562) Shin Chen válasza TaylorXIII (#116558) üzenetére


Shin Chen
tag

:Y :( :( :Y

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#116563) DR|FTK|NG válasza ChrisB17 (#116561) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Én a G3-at vagy a Focus Plus-t választanám. A G3 elméletileg kicsit halkabb.

(#116564) Pgraph válasza syberia (#116557) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszi!
Egy Ryzen5 2400G-t + SSD-t + alaplapot + 1 házventit hajtana, szóval nem terhelném agyon.
Ebbe a házba kerülne a konfig, amibe beférne egy ATX táp is, de jóval nagyobb lenne a zsúfoltság, cserébe pl. egy BQ PurePower 10 400 CM a nagyobb ventijével jobban részt tudna venni talán a ház átszellőztetésében is, illetve a félmodularitásából adódóan picit kevesebb lenne a vezeték.
A Seasonic viszont szimpatikusabb a masszív, ipari jellegével, (vélhetően nagyobb) tartósságával.
Rágom még kicsit.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#116565) MSI.Navi válasza TaylorXIII (#116560) üzenetére


MSI.Navi
tag

Régi gépekhez lett tervezve azért van az 5V ágon 22A, kuka.

(#116566) default.


default.
őstag

Sziasztok. Kicsit off, de szerintem ez a legjobb topik rá.

Kutakodtam a tápommal kapcsolatban, és megakadt a szemem ezeken az elírásokon:
Az FSP két helyen is 8 db PCIe csatlakozót ír az Aurum PT 1200-as tápra, de 6 db van rajta a valóságban.
Ez csak elírás lehet, vagy én értek félre valamit?
Kerestem ezt az "FM" típusváltozatot is (ami a weboldalon a Model-nél szerepel), de nem találtam külön ilyen típust.

Köszönöm,
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#116567) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni.
Most rakok össze egy NAS-t, a gép hát adott FRACTAL DESIGN Node 304 és az alaplap Asrock J3710-ITX is ez egy kifogyasztású gép lesz jelenleg 4 belső HDD-vel (WD-RED nem a pro).
A gép 24/7-ben menne, lényeges hogy csendes legyen a táp és ne ő fűtse fel a gépet, most egy HP micreserverem van ebben egy 150W-os táp ami ugyanennyi HDD-t szolgál ki már évek óta, szóval a táp elképzeléseim szerint bőven elég lenne egy ha max 300W-os lenne, de az is lehet hogy a 200-250-es is elég lenne ide, de sajnos nem nagyon találok ilyen tápot ami kellően hatékony csendes és jó is ebbe a házba.
Szóval ebben kérnék segítséget, hogy mit használjak ide, de azért egy vagyonba se kerüljön.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#116568) MMIX válasza default. (#116566) üzenetére


MMIX
addikt

Nem 6db van a tápon hanem 4 konnektor a másik 2db CPU konnektor.

A képen amin számoltad nincs felszitázva a felirat.

[ Szerkesztve ]

(#116569) MMIX válasza zsolt501 (#116567) üzenetére


MMIX
addikt

Be Quiet! Pure Power 10 300W 80+Bronze [link]
FSP FSP350-60EGN 80+Gold [link] 3SATA, kell egy pár 100Ft-os elosztó ha 4 HDD lesz.

[ Szerkesztve ]

(#116570) zsolt501 válasza MMIX (#116569) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszi az ajánlatot.
Ezek szerinted hány évet bírnak ki várhatóan?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#116571) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Hello!

A Chieftec GPS 500-8A milyennek minősül?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#116572) syberia válasza Mahrenburg (#116571) üzenetére


syberia
veterán

Nem tudja a ráírt értékeket stabilan, nem ajánlott. Milyen géphez keresel?

https://howbad.info/

(#116573) Mahrenburg válasza syberia (#116572) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszönöm!

Egy barátom tápja élemedett kora okán tegnap este elhunyt (remélhetőleg csak ő, s nem vitt semmit magával), s gyors tűzoltásként megkérdezte számtech-boltban dolgozó ismerősét, hogy milyen táp van náluk raktáron, s átküldte véleményezésre nekem a bolt rendelkezésre álló készletét. A három tápból kettő Akyga volt, ezeket rögtön kizártam, a harmadik volt a GPS 500-8A, s mivel úgy emlékeztem, hogy a Chieftec tápok egy része ajánlható, más részük viszont nem, rákérdeztem. A gép nem nagy fogyasztású egy AM1-es 5150 APU három HDD-vel s két DVD-íróval.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#116574) syberia válasza Mahrenburg (#116573) üzenetére


syberia
veterán

Beszéld rá valami minőségibbre, az Akyga mellett a Chieftec GPS sem tűnik vészesnek, de vannak jobbak nála kedvező áron. Például az FSP350-60APN bőven elég lenne a gépéhez.

https://howbad.info/

(#116575) Mahrenburg válasza syberia (#116574) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Időközben lebeszéltem, s mivel szeretett volna erősebbet egy esetleges gépcsere lehetőségét is szem előtt tartva, ezért az 500-60APN lett végül.

Köszönöm szépen! :R

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#116576) default. válasza MMIX (#116568) üzenetére


default.
őstag

Oké. A kérdésem attól még fennáll.

(#116577) arn


arn
félisten

ehhez a reszhez lenne kerdesem

Van egy 5-6 éves tápegységem. Használhatom még?
Ha nincsen sérülve, nincsenek benne kipuffant kondik, jól működik, és jó minőségű, akkor maradhat.

szamit, hogy egy taphoz 5 v 10 ev gart adnak...? nem hinnem, hogy hasonlo arkategoriaban nagy lehet elteres a felepitesben. aktualisan egy ot eves straight power e9 580as tapom van, ugyanugy mukodik, mint ot eve, de gondolkodom, hogy most hazcsere urugyen lecserelnem a tapot is.

ahogy elneztem, hatekonysagban, halksagban, stb az aktualis verzio semmivel sem tunik jobbnak. erdemes? esetleg a 10 ev garos seasonic focus plus gold? 500-600w koruli tap nekem eleg, mert ha nem is jobb, es a mostani is elmegy meg egy ot evet... kidobott penz.

esetleg van ertelme a toptapoknak (dark power, prime ultra platinum)?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#116578) Citroware


Citroware
addikt

Tudnátok ajánlani 25-40k árkategóriában 550-650W-os intervallumba tartozó tápot? Mi a bestbuy?

Fontos, hogy halk legyen, és megbízható, jól viselje az áramingadozásokat, stb...

Olyan kéne, amire rá merném bízni ezt a konfigot:
GTX 1070
i7 8700K
ASROCK Z370 Extreme 4
2x 8GB RAM, 2 SSD, 2 HDD stb (profilomban megtalálható a többi)

Majd ha fogok upgrade-elni pár éven belül, azt is el kéne bírnia.

[ Szerkesztve ]

(#116579) DR|FTK|NG válasza arn (#116577) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Az 5-6 éves korhatár inkább a most, illetve pár éve 5-6 éves, főleg alacsonyabb kategóriás tápegységekre vonatkozik. Sok tápegység megy 10+ éves korában is, azonban szerintem minél újabb, annál jobb(gazdaságilag, illetve egy BQ! E9 vs új Akyga viszonylatban nem).

Az 5-10 év inkább választ ad a gyártónak az adott tápegységbe vetett bizalmába.

Én azt mondom, hogy nem éri meg minden áron lecserélni. Persze, ha nem hagy nyugodni a gondolat, és holnap harmincezerrel a kezedben ébredsz, akkor nyugodtan. :D

A csúcs tápegységekkel ugyan úgy vagyok, mint az 5-6 évesekkel az újakkal szemben. Jobb, de az olcsóbb is jó, így nem feltétlenül a drágábbat venném.
Még a (német) prémiumautókhoz tudnám hasonlítani. Jó drága, szinte ugyan annyit (vagy kicsit többet), de azokat jobban tudja, mint egy olcsóbb, és ha megtapasztalsz egyet, akkor (nagy valószínűséggel) az lesz a mérce ;] .


Citroghost(#116578)
Szia.

-Corsair RM650i > Corsair Link, félpasszív, teljesen moduláris, 10 év garancia
-Corsair RM550x, RM650x > félpasszív(nem kikapcsolható), teljesen moduláris, 10 év garancia
-EVGA G3 550W, 650W > félpasszív(kikapcsolható), teljesen moduláris, 7 év garancia
-Seasonic Focus Plus Gold 550W, 650W > félpasszív(kikapcsolható), teljesen moduláris, 10 év garancia
-Seasonic Focus Plus Platinum 550W, 650W > félpasszív(kikapcsolható), teljesen moduláris, 10 év garancia
-Super Flower Leadex II Gold 550W, 650W > félpasszív(kikapcsolható), világít(kikapcsolható), teljesen moduláris, 5 év garancia
-Super Flower Leadex II Platinum 550W, 650W > félpasszív(kikapcsolható), világít(kikapcsolható), teljesen moduláris, 5 év garancia

Az EVGA G3 és az SF Leadex II Gold ugyan arra a platformra épülnek. A fentiek közül a G3 az egyik leghalkabb(más ventilátor profil az SF-hez képest), de a többi sem hangos. Ha nagyobbat veszel, akkor terhelés alatt(i7-8700K+GTX 1070 esetében) a tápegység kisebb mértékben lesz terhelve(60-65% helyett 50-55% :)) ), így kicsit magasabb magasabb hatásfokon fog üzemelni, emiatt kevesebb hőt termel, és így kevésbé kell forgatnia a ventit.

(#116580) arn válasza DR|FTK|NG (#116579) üzenetére


arn
félisten

ha azt mondod, hogy eldocog ez meg egy ideig, akkor nem cserelem, vegulis hasznalatban nincs elorelepes semmi (nem halkabb, kevesebbet se igazan fogyaszt). amugy hogy kezdenek el ezek halodni?

most eleg sokat koltottem a gepre (2700x, 970pro ssd, 1180 tervbe veve) - ezert gondoltam, hogy jobb a bekesseg :) a regi masinaban eszembe nem lenne lecserelni, semmi gondom vele.

korabban (5-10 eve) sokfele seasonic alapu corsairt hasznaltam, de eleg vegyes volt a tapasztalat veluk, a htpcben levo olcso vx kifogastalanul ment sok evig, viszont a tx/hx szeria vmelyik kis terhelesnel zajos, illetve fura szagot kezdett arasztani ot ev utan. ehhez kepest a bequietrol semmi mast nem tudok elmondani, minthogy semmi hangja (se cicerges, se semmi), es zokszo nelkul megy.

a dragabb tapoknal engem igazabol hasznalati oldala erdekel:
idotallo csatlakozok (pl a bequietrol hianyzik a 4+4es cpucsati, ami az elszabadulo magszamokkal lehet hianyzana a kozeljovoben)
mennyire hangos (mechanikus es elektronikus szempontbol)
mennyire hatekony, vegulis az a +20-30 eur ot ev alatt meg vissza is johet :)
garancia ido.

azert furcsallom, mert ilyen szempontok alapjan pl ott a seasonic focus plus, v a prime szinte ugyanazt nyujtja, igy mi a fenenek vegyem a dragabbat?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#116581) arn válasza DR|FTK|NG (#116579) üzenetére


arn
félisten

kicsit utanaolvastam, hogy melyik felelne meg a kivanalmaknak, sajnos a kisebb tapok nem tamogatjak a 2x atx12 csatit. igy maradt ket versenyzo:

Seasonic Focus Plus Platinum 750W ATX 2.4 (SSR-750PX) ab € 109,54
Corsair RMx Series RM750x 2018, 750W ATX 2.4 (CP-9020179-EU) ab € 111,78

melyiket? a seasonicnak jobb a hatekonysaga, a corsair vmivel csendesebb.

esetleg:
be quiet! Straight Power 11 750W ATX 2.4 (BN283) ab € 118,89

de csak ot ev gar, es a semipassziv mod lehet nem artana, hogy ne szipkazza folyamatosan a port.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#116582) Roija


Roija
csendes tag

Sziasztok,

egy Super Flower Leadex 550W Platinum-ra szerettem volna rámenni, de sajnos hiánycikk, így kénytelen vagyok ezek közül választani:

BitFenix Whisper M 550W Gold (BP-WG550UMAG-9FM)
vs.
Super Flower Leadex 550W Gold (SF-550F14MG)

konfig: i7 4770, Nvidia GTX 1050 Ti, 2x8GB 1600Hz RAM, SSD + 3db HDD

A teljesítmény remélem rendben van ezeknél is; fontos hogy halk legyen, amiben a Bitfenx úgy látom jobb, de nem egy ismert brand (számomra), ettől még ajánlott a másikkal szemben megbízhatósági, élettartam szempontok mentén?

(#116583) korren válasza Roija (#116582) üzenetére


korren
aktív tag

eMag

Nem akarok ingyen reklámot csinálni, de HwAprón van fenn egy ugyanilyen, azt tőlem vette meg komplett configban a srác és szétbontva árulja. Újonnan vettem és alig volt használva, ma küldtem át neki a gari levelet is, van még rá vagy másfél év, de gyári gari 4 és fél még. Szuper egy táp, nagyon szerettem.

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#116584) Roija válasza korren (#116583) üzenetére


Roija
csendes tag

Köszönöm, de sajnos fix beszállító (céges biznisz), ezert adtam meg ezeket. (Esetleg vmi ajánlás a Super Flower Leadex 550W Platinum kategórában? mert gondlom ez a kettő némi visszalépés minőségben).

(#116585) korren válasza Roija (#116584) üzenetére


korren
aktív tag

Ja az más, akkor úgy meg van kötve a kezed. Az általad felsorolt két táp is teljesen jó, a Bitfenix-ben azt hiszem CWT belső van, de a legjobbak közül való, ahogy tesztekben olvastam.
Nyilván a Gold minősítésű SF is hibátlan, egyikkel sem fogsz mellé nyúlni. Az SF Leadex belet EVGA használja előszeretettel, ha jól tudom.

Ezen a fórumon is olvasni Whisper M tulajok véleményét, nagyon dicsérik.

Bár nem Platinum minősítésűek, de laikusként nem gondolnám, hogy akkora lehet a minőségi lépcsőfok ezen a szinten.

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#116586) Tommyka21


Tommyka21
tag

Üdv!
Van 1 8 éves gépem és nekem űgy tűnik a táp kezdi megadni magát.
Áramtalanítás után nem ad áramot az alaplapnak (nem világít a 2 zöld led)...
Volt hogy egy kis fújkálással megoldódott de ma reggel nem tudtam életet lehelni bele.

Szerintetek is a táp a ludas (asszem FSP)?

A konfig: régi Q6600 4 magos proci, Gigabyte lap, 6 GB DDR3 RAM, GTX660 TI videókari, 750 GB vinyó (SATA).

Mekkora és milyen tápot ajánlotok? Vagy ha nem a táp akkor mire kellene gyanakodnom?
Szerintem a táp mert este még simán ment a gép...
Előre is köszi!
Üdv!

(#116587) Pucosz


Pucosz
csendes újonc

Hali!
Tegnap beüzemeltem az általatok ajánlott seasonic prime ultra-t.
Röviden: a csomagolás korrekt, igényes, adtak mindenféle díszeket is ( ha vkinek fontos)
Kábelekből , átalakítókból maradt bőven beépítés után is. ( gtx 1070+ 3 hdd+ 1 ssd+ 1 optikai megh. van a konfigban)
Beüzemelés eseménytelen volt, a hangjàtól kicsit tartottam , mert volt aki azt mondta, hogy hajlamos a venti morogni és ciceregni.....ehhez képest a csak szemre tudtam megmondani , hogy a venti éppen forog-e.
Lekopogom, de egyenlőre a korábban tapasztalt fagyások , kék halálok nem jelentkeztek😁😁
Pár tesztet futattam és a szoftveres,multiméteres méréseim alapján a legnagyobb eltérések: 12v=12,06 5v= 5,03 3,3 =3,3
Köszönöm az ajánlást

(#116588) Ribi válasza Pucosz (#116587) üzenetére


Ribi
nagyúr

Most szoftveres vagy multiméteres?
Amúgy ez nem nagy eltérés, ez elhanyagolható.

(#116589) Pucosz válasza Ribi (#116588) üzenetére


Pucosz
csendes újonc

Ne vmi profi mérésre gondolj...
Tesztek közben monitoroztam az értékeket és közben rámértem multiméterrel is , ha már van itthon.☺
Csak azért írtam le mert a régi tápommal jóval nagyobb eltéréseim voltak.

(#116590) Ribi válasza Pucosz (#116589) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez már teljesen profinak számít :)
Esetleg sw és multi mérés közt van különbség?

(#116591) Pürrhosz


Pürrhosz
csendes tag

1.: Mennyit szánnál rá?
● max. 10 ezer
2.: Milyen gépre kötnéd?
● AMD Ryzen 5 1600
● 16 GB DDR4/3200
● Geforce GTX 1050
● 1 db SSD
● 2 db HDD

Lehetőleg halk legyen.

(#116592) Pucosz válasza Ribi (#116590) üzenetére


Pucosz
csendes újonc

A multi 0,01-0.04 - el többet mutatott...pontosabban a sw érték-től annyival többre elugrált..
De ez csak ilyen ócsó játék multi, "az adatok tájékoztató jellegűek"
😈👻

[ Szerkesztve ]

(#116593) syberia válasza Pürrhosz (#116591) üzenetére


syberia
veterán

Chieftec GPC-400S

https://howbad.info/

(#116594) Pürrhosz válasza syberia (#116593) üzenetére


Pürrhosz
csendes tag

Köszönöm.

(#116595) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok vélemény Erröl megbízható meg e szabad venni??, menyire hosszúak a kábelek alsó tápos házba lenne jó lenen ha szépen el tudnám vezetni :)

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#116596) syberia válasza takessz (#116595) üzenetére


syberia
veterán

Persze hogy szabad. Minőségi gyártó, tartós belső, DC-DC.
Elég hosszú kábelek alsó tápos kábelmenedzsmenthez.

(#116587) Pucosz: Az lett volna meglepetés, ha nem beton stabil a Prime Ultra. :D

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#116597) arn válasza arn (#116581) üzenetére


arn
félisten

erre vki?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#116598) syberia válasza arn (#116581) üzenetére


syberia
veterán

" 2x atx12 " Ezt értelmezd nekem kérlek. :F

Nem tudom milyen géphez akarsz 750 wattosat tenni, de az adatlapodon lévőkhöz 550W bőven elég lenne, ennyire azért nem kell túlméretezni általában.

https://howbad.info/

(#116599) MMIX válasza MMIX (#116548) üzenetére


MMIX
addikt

Computex 2018: read01.com

CWT:


CWT GPR 550/650/750/850W
----------------
HighPower:



HP1-J ,HP1-I, HP1-K, HP1-H
----------------
ATNG:


-------------------
HEC/Cougar:


---------------

GreatWall:

----------------
InWin

---------------------
Delta:

Aigo/dark Flash, Antec, Apexgaming/Solytec, ASUS, be quiet!, BitFenix,
CoolerMaster,Corsair, Deepcool/GamerStorm, Enermax/Lepa, ForGame,,
FSP, Phanteks, SAMA, Seasonic, Segotep, SilverStone, SuperFlower,
Thermaltake

[ Szerkesztve ]

(#116600) Ribi válasza syberia (#116598) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pár x470 lapra rárakta 2x atx12 csatit, kérdés kell-e rá, vagy kell-e használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.