Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105801) flymi válasza DR|FTK|NG (#105797) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát, ezt én is tudtam, hogy nem mai darab egyik se.
Ha jól látom, akkor a Dell gyári tápja nem tud meghajtani két gtx 260-at, mert annak a kártyának eleve kétszer 6pin tápcsati kell...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#105802) kicsicsuvi


kicsicsuvi
tag

Sziasztok!

0-24-ben működő házi szervert építek, ehhez keresnék tápot.
1 xeon x5650, 3 sata merevlemez, 1 sata ssd, egy r9 270x videókártya lesz benne, de a későbbiek során, ha ez kevés lesz, a tápnak elégnek kell lennie még 1 ugyanilyen procihoz, 2-3-szor ennyi adattárolóhoz, és még egy kis fogyasztásó, plusz tápcsati nélküli videókártyához.

Az alaplapom egy fujitsu d2618 lesz, szerintem ez lesz a szűk keresztmetszet. Itt van a kézikönyv hozzá. Ez a 33. oldalon azt írja, hogy 3 tápcsatalkozó van a lapon: 8 pines a procinak, 24 pines az alaplapnak, és egy plusz 10 pin az alaplapnak.

Az alaplaphoz vehetném a gyári 950W Hipro tápegységet (pontos típust nem tudok, de kérdezhetek), de ez nem tudom, mennyire megbízható, szerintetek érdemes egy 5-7 éves tápot folyamatos üzemre bevállalni? Van még itthon egy kb 1 éves Thermaltake TR2 600W-os tápegység, ezen nincs a plusz 10 pines csatlakozó, de más tápokon sem találtam. Nélküle vajon működne? Ha a Thermaltake most szerintetek elég, akkor egyelőre ezt használnám, és a későbbi bővítésnél vennék újat. Ha nem, mit ajánlanátok helyette?

Köszi!

Ja, és köszönöm a legutóbbi kérdésemre az SilverStone Strider SFX Gold 300W ajánlást, azóta is tökéletes csendben teszi a dolgát :R

(#105803) maliszka válasza _Atesz (#105778) üzenetére


maliszka
csendes tag

Köszi az infót :)

[ Szerkesztve ]

(#105804) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Sziasztok!

A tanácsotokat kérném a következőhöz. Adott egy ismerősöm gépe, ami a következő:

i5-2310
Asus P8P67-M
8GB DDR3 RAM
Chieftec iArena GPA-500S
Zotac Mini GTX 1060 3GB

Még anno amikor a videókártyát vette, többen írták, hogy a tápegység felejtős. Viszont nemrég egy otthoni alkatrész-keresgélés során előbukkant egy régi FSP tápom (FSP400-60GHN, 80 plus Bronze).

Ezt érdemes lenne beletenni az ő gépébe, vagy felejtős a dolog?

Az FSP tápot még 2010 júniusában vettem, majd cseréltem 2013 év végén egy Raider 550-re. Annot egy i3-530-at hajtott, BIOSTAR TH55XE alaplappal és egy 5770-el.

(#105805) Grave_444 válasza .Ishi. (#105804) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A Chieftecnél minőségibb.

(#105806) .Ishi. válasza Grave_444 (#105805) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Értem, köszi. Viszont, ha marad ez a konfiguráció, akkor jó lesz ez hosszabb távra, mondjuk 2-3 évig?

(#105807) IstvánLászló válasza kicsicsuvi (#105802) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A kézikönyvben a leírt és ajánlott, táp igen 1000-watt és gondolom mert szerverről van szó ezért ez fontos.
A lényeg én ezen nem is csodálkozom, mert több 2 ugyanilyen procihoz, 2-3-szor ennyi adattárolóhoz is kell a teljesítmény és stabilitás a legfontosabb.
A követközöket vedd is figyelembe hogy időben= 0-24-ben működő szerverről van szó és egy szervert nem is kapcsolnak ki mindennap mint egy asztali gépet és ez is fontos.
A lényeg a szerver alaplapot 0-24-ben működésre tervezik és speciális a tápja is biztosan, ezen tovább nem is rugózom.
A tápról a 33. oldalon azt írja, hogy 3 tápcsatlakozó van a lapon 8 pines a procinak, 24 pines az alaplapnak, és egy plusz 10 pin az alaplapnak és ez a lényeges, amire figyeljél is oda.
Az eredeti táp meg is van még?

Elnézést a hosszú hsz-em ért, de remélem tudtam segíteni.
Üdv István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#105808) kicsicsuvi válasza IstvánLászló (#105807) üzenetére


kicsicsuvi
tag

A kézikönyvben a leírt és ajánlott, táp igen 1000-watt és gondolom mert szerverről van szó ezért ez fontos.
Az oké, de én bárhogy számolok, még fullos kipépítéssel sem megyek majd 600W peak fölé, és azt is nagyon-nagyon ritkán érhetem el (inkább soha), tehát egy jó 700W-os tápnak elégnek kell lennie. A jelenlegi 1 procival és 1 videokártyával a 400W-ba is bőven beleférek, tehát ideiglenesen a mostani 600-as is elég lehet, de nem vagyok benne biztos.

A tápról a 33. oldalon azt írja, hogy 3 tápcsatlakozó van a lapon 8 pines a procinak, 24 pines az alaplapnak, és egy plusz 10 pin az alaplapnak és ez a lényeges, amire figyeljél is oda.
Ezt tudom, és le is írtam, viszont ilyen kábelekkel rendelkező tápot nem találtam.

Az eredeti táp meg is van még?
Igen, ezt írtam is, és erre vonatkozott az egyik kérdésem:
Az alaplaphoz vehetném a gyári 950W Hipro tápegységet (pontos típust nem tudok, de kérdezhetek), de ez nem tudom mennyire megbízható, szerintetek érdemes egy 5-7 éves tápot folyamatos üzemre bevállalni?

(#105809) IstvánLászló válasza kicsicsuvi (#105808) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Az eredeti táp megvan ezt benéztem és elnézésedet is kérem.
A lényeg érdemes egy 5-7 éves tápot folyamatos üzemre bevállalni?
A válaszom tápod teszteld le és fönt az összefoglalóban pontos leírást találsz.
A táp pontos megnevezése-nélkül és ennek hiányában ennyit tudok segíteni.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#105810) IstvánLászló válasza kicsicsuvi (#105808) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Az eredeti táp megvan ezt benéztem és elnézésedet is kérem.
A lényeg érdemes egy 5-7 éves tápot folyamatos üzemre bevállalni?
A válaszom tápod teszteld le és fönt az összefoglalóban pontos leírást találsz.
A Tápegység belső tisztítás- és ellenőrzés alapok, összefoglalóban van.
A fórumtársunk Dospalek írása a mérvadó.
A táp pontos megnevezése-nélkül és ennek hiányában ennyit tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#105811) Mclovin válasza syberia (#105782) üzenetére


Mclovin
senior tag

312 watt. Ez elegendo lesz?

(#105812) syberia válasza Mclovin (#105811) üzenetére


syberia
veterán

Igen, elegendő lesz.

https://howbad.info/

(#105813) MMIX


MMIX
addikt

Ez se gyakori, EU 80+Natúr, full moduláris. :)

CoolerMaster Masterwatt Lite (volt már fixkábeles)


www.expreview.com

(#105814) love


love
tag

Az lenne a kérdésem, hogy van egy FSP Aurum S 400w tápom, és nem szeretném cserélni, hogy egy Gainward Gtx 770 nek is elég még?
Amik még vannak:
i7 3770k
4x4gb 1600mhz
V300 120gb ssd
7200rpm 2tb hdd
5400rpm 2tb hdd
Asus PBZ77-V LX lap

Asszem most nincs más benne :) Minden alapon van, nincs húzva, és nincs is szándékomban, max egy hűtőt cserélnék a procin. Esetleg kicsit később 2db ház ventilátor kerülne még be.

Csak a Funky ;)

(#105815) DR|FTK|NG válasza love (#105814) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Eléggé a határán lenne, de még elég.
Ha van rá lehetőséged, akkor inkább GTX 1050 Ti-t, RX 470-et, esetleg GTX 960 4GB-ot vagy R9 380 4GB-ot vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#105816) love válasza DR|FTK|NG (#105815) üzenetére


love
tag

Sajnos a keret most csak 35e lenne kártyára :(
Esetleg 15e-ig akár használtan is, milyen táp lenne hasonlóan megbízható mint a mostani, vagy csak magasabb árfekvésben lenne?

Csak a Funky ;)

(#105817) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Nem teljesen tápvásárlás lenne a téma, de azért idevág a dolog!
Adott egy FSP Hexa 400w (nem a hexa+ !! ) . Ennek 2db 12V-os ága van, áganként 17 amper terhelhetőséggel. Amint olvastam, az első ág az az alaplapnak, winyóknak, vga-nak megy, a második pedig csak a cpu-nak megy. A felállás a következő lenne: GIGABYTE GA-990X-GAMING SLI lap, 2db winyó, és egy RX 460 videokártya. Ez körülbelül 100w lehet. És ehhez menne egy fx 8320-as ami felhúznánk 4ghz-re, és körülbelül a nagyobbak 125w-os fogyasztását hozná. A kérdésem az lenne ,hogy bírná így a táp?

V6

(#105818) syberia válasza love (#105814) üzenetére


syberia
veterán

A tápod 12V~32A tudású, nagyon jó minőségű darab. Mivel semmit sem tuningolsz, biztos vagyok benne hogy bírni fogja a játékok alatti terhelést, viszont a szintetikus terhelést (Furmark) hanyagold inkább. Gtx 770 fogyasztás.

https://howbad.info/

(#105819) love válasza syberia (#105818) üzenetére


love
tag

Mit jelent a szintetikus terhelés? A beépített Benchmark-ok ebbe tartoznak? Amit láttam fogyasztás mérővel játék alatt BF1-nél az 320W körül volt, gyorsan le is kapcsoltam, és inkább itt érdeklődtem. Nem akartam, hogy kipukkanjon a táp :) CS Go-nál volt 1-2 megakadás,hogy lefagyott a kép pár másodpercre, de aztán nem volt gond és ott kb 270w körül volt talán. Gta 5-t néztem, ott meg most,hogy betettem a kártyát egy bizonyos idő után megáll és hibaüzenetet dob fel, és az sem oldotta meg,hogy dx10-re visszavettem a beállítást.

Csak a Funky ;)

(#105820) Grave_444 válasza .Ishi. (#105806) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Jó lesz, bár ilyen kártya megérdemelne egy 15-20ezres mai darabot.

(#105821) --ka válasza love (#105819) üzenetére


--ka
senior tag

A szintetikus annyit tesz, hogy nem valós; azaz egy elméleti maximumot céloz meg, ami valós körülmények között nagyon kis valószínűséggel fordul elő - akár terhelést, akár időtartamot tekintünk. A Furmark, az kimondottan egy ilyen példa, ezért is támadják annyira.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#105822) syberia válasza love (#105819) üzenetére


syberia
veterán

Olvass bele az Fsp Aurum tesztjébe, náluk 400 wattot mutatott a mérő, ami valójában 360 watt a valós fogyasztás, ez a veszteség ami a tápegységben hővé alakul. Futasd le az Unigine Heaven 4.0 -t, lehet hogy a kátyád okozza a fagyásokat, vagy driveres gond.

https://howbad.info/

(#105823) _Atesz válasza M0ng00se (#105817) üzenetére


_Atesz
addikt

Tuning nélkül bírnia kell, de lehet azzal már sok lesz. Nehéz kalkulálni, az idősebb, közepes minőségű tápok terhelhetősége idővel csökken.
Ezt elvégezhetnéd: link

(#105824) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok.
A jelenlegi 10+ éves 450-es Chieftec tápom elkezdet némi müa szagot nyomni ,kipucoltam,de így is forró úgy hogy maradt a csere.
Ezek közül melyiket vegyem?
Chieftec Tápegység - 500W - GPS-500A8
CHIEFTEC ECO 500W Tápegység (GPE-500S)
Chieftec Smart GPS-500A8 500W Tápegység
FSP ATX desktop tápegység - 460W - FSP460-60HCN
Chieftec FORCE CPS-500S tápegység 12cm 500W
Chieftec SFX-450BS tápegység - 450W - SFX-450BS

15kft körül , 5 db vinyo van bepakolva. Normál használat. Leírásomban benne vannak a cuccaim,csak a hdd 1-el több.
Esetleg más is szóba jöhet ,ha van jobb.

Köszönettel.

Privire válaszolni illik.

(#105825) dknight


dknight
tag

Sziasztok!

Alsótápos házba (Zalman Z3) keresek tápot az alábbi konfighoz:
Asrock 970 ext. 3.
FX6300 TDP 95W
GTX 1050Ti TDP 75W
2x 4Gb DDR3
Intel 520
2x HDD (320Gb/1Tb)

15k lenne a keret max.
Kb. azokat a tápokat néztem, mint az előttem szóló.
FSP FSP460-60HCN 460W
FSP FSP500-60APN 500W
Chieftec Force 500W (CPS-500S)
Az FPS Hexa+ 400 gondolom már kevés lenne ide...

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#105826) Aranygyerek válasza dknight (#105825) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Látom hasonló cipőben járunk. :)

Privire válaszolni illik.

(#105827) _Atesz válasza Aranygyerek (#105824) üzenetére


_Atesz
addikt

Üdv, a házad alsó tápos? Mindegyik vinyód SATA csatlakozású?


dknight

Szia, a Hexa+ 400W elég lesz bőven.

(#105828) love válasza syberia (#105822) üzenetére


love
tag

Többször lefuttattam a programot, több beállítással, és annyit tapasztaltam, hogy random valahol fekete lesz megjelenik az egér mutató meg a gondolkodó kör visszajön a kép és megy tovább a teszt. Ilyenkor a fogyasztás is vissza esik, majd mikor folytatja akkor persze megint felugrik.
Csináltam is egy videót gyorsan. Itt dx11,ultra,extreme,x8 és 1920x1200-as beállítással készült.

Most még 1x megnéztem mindent visszavéve,de megint random valahol ezt produkálta.

[ Szerkesztve ]

Csak a Funky ;)

(#105829) Aranygyerek válasza _Atesz (#105827) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Felül van a táp.

Privire válaszolni illik.

(#105830) love válasza love (#105828) üzenetére


love
tag

Egy kis fejlemény: 1045-re visszavettem az órajelet, az alap oc-ról és mindent visszavéve és mindent maxra rakva is lefutott a program megállás nélkül. Ez mit jelenthet? Még annyi megpróbálok, hogy egyik barátom 600w-os tápját elkérem,és az alap oc-t visszateszem, és lefuttatom megint, hátha valóban sok már a tápnak ez így egyben.

Csak a Funky ;)

(#105831) _Atesz válasza Aranygyerek (#105829) üzenetére


_Atesz
addikt

Ezeket ajánlom:

Chieftec Force CPS-400S: fix kábeles, 80+ Bronze, közepesen halk, 2 év garancia. -> 4 SATA

FSP Hexa+ 400W: fix kábeles, kb. 80+ Bronze, közepesen halk, 3 év garancia. -> 5 SATA

Be Quiet Pure Power 10 350W (BN271): fix kábeles, 80+ Bronze, halk, 3 év garancia. -> 5 SATA + halk

Antec VPF450: fix kábeles, 80+ Bronze, közepesen halk, 3 év garancia. -> 5 SATA

(#105832) syberia válasza love (#105830) üzenetére


syberia
veterán

Az sem rossz ötlet hogy másik táppal teszteled, főleg azokat a problémás helyzeteket nézd meg újra. Én a memóriára gyanakodtam eddig, sajnos ennyiből nehéz megállapítani a hiba okát.

https://howbad.info/

(#105833) dknight válasza _Atesz (#105827) üzenetére


dknight
tag

Nem érné meg jobban egy Chieftec Force 500W (CPS-500S), arra az esetre ha később valami erősebb hardver kerül a gépbe, akkor ne kelljen cserélni egyből a tápot? Csak a tartalék kedvéért...
Árban nagyjából ott van a két táp.

Köszi!

(#105834) _Atesz válasza dknight (#105833) üzenetére


_Atesz
addikt

Alsó tápos házba lehet kevés lenne a kábelhossz. 40cm az alaplapi ATX 24pin és CPU 4+4pin kábel is.

(#105835) vhw


vhw
addikt

A venti csapágyazás tipusa mennyire lényeges? A jelenlegi csúszócsapágyas kellemetlenség után kerülném, de többnyire ezeket talalni az itt ajánlott modelleknél.

(ja, lecsúsztam az emagos Super Flowerröl)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#105836) _Atesz válasza vhw (#105835) üzenetére


_Atesz
addikt

Amiket ajánlottam, azokat nyugodtan veheted, nem lesz gond a ventijükkel.

(#105837) dknight válasza _Atesz (#105834) üzenetére


dknight
tag

Akkor marad a Hexa+ 400w :R

(#105838) MMIX


MMIX
addikt

FSP HD Series 300W és 420W, EU 80+ (fix vezetékes, tehát nem "Full HD" ) :)

íme, feketén fehéren (bár a fehér, inkább csak lemez, festék nélkül), www.fsplifestyle.com


Tervmódosított Hydro EU 80+ ?

[ Szerkesztve ]

(#105839) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Nem találtam tápos topicot:)bocsi

Mióta meg van (kb 1 hónap) a Corsair HX750i-m nem kapcsolt be a ventije, ez ok így?
Corsair linkbe defaulton van a fan-ál, és játék közben kb 40 fok körül mozog.

(#105840) DR|FTK|NG válasza szepsy (#105839) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Rendben van, ez egy félpasszív tápegység, ami nem érte el azt a terheléshatárt, ahol bekapcsol a venti.

(#105844) szepsy válasza DR|FTK|NG (#105840) üzenetére


szepsy
senior tag

Igen ezt tudtam:) köszi azért:)

single rail - multi rail mit jelent?

(#105845) vhw válasza _Atesz (#105836) üzenetére


vhw
addikt

Köszi.

Amellett, hogy kértem tanácsokat, még magam is túrkálok típusokat, átolvasok teszteket.

Fentebb a #104490 hsz-ben linkeltek egy oldalt, ahol egy tesztben a ZALMAN ZM500-GVM-t elkaszálták.

Az Enermax Maxpro 600W-ost szintén.

Böngésztem tovább:

Ugyanitt a Be Quiet! Pure Power 9 600W-os modelje ugyanúgy járt (bár más miatt).

Most valami extrém mutatványokat csinál az illető a tesztek során (ugyanaz a szerző minden esetben), vagy tényleg nem lehet tökéletes tápegységet találni, bármely típusban lehet találni hibát?

De aztán a CWT-s Cooler Master G550M pedig átmegy.

Vagy ~20k környékén szinte már nem is lehet annyira mellényúlni? Jobb-rosszabb szériákat ki lehet fogni bármely gyártó, bármely típusából?

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#105846) _Atesz válasza vhw (#105845) üzenetére


_Atesz
addikt

A Zalman és a Maxpro jogosan bukott, a Pure Power 9-es nem feltétlen. Crossload teszten bukott meg, ami elég extrém körülményt produkál, ilyet ritkán vagy egyáltalán nem kap a gép.
A Pure Power 10-es szériánál már ezen a téren is jobb picit a helyzet.

Ahogy emelkedik az ár, azonos teljesítmény mellett általában a minőség is jobb lesz. Mellényúlni persze mellé lehet, főleg ha valaki feleslegesen nagy tápot vesz ahelyett, hogy az a plusz összeg inkább a minőségre fordítódna.

Ha kifogástalan minőséget szeretnél, arra ott az ajánlott Seasonic G-450, igaz az is a legdrágább. Annyi, hogy a 2 BQ közepes terhelés felett halkabb nála.

(#105847) den dro


den dro
csendes tag

Sziasztok!

Az adatlapon szereplő konfigomban lévő vga cseréjét tervezem egy Sapphire RX 480 4GB Nitro-ra. (CPU csere ezután lenne csak) Az egyértelmű, hogy a jelenlegi táp ehhez már kevés lenne, ezért kérném a Ti segítségetek, milyen tápot érdemes vennem. Néztem már használtat is, újat is, szeretném ha egy olcsóbb, (nincs szükségem semmi extrára) de megbízható táp kerülne a gépbe, hasonlóan a jelenlegihez.

Köszönöm a segítséget, tippeket előre is!

(#105848) Aranygyerek válasza _Atesz (#105831) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Köszönöm.Rendelem.

Privire válaszolni illik.

(#105849) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

A következő konfigurációhoz keresek halk tápegységet 15.000 Ft-ig:

Alaplap: Msi Mortar b150
Proci: i5 6500
Vga: msi rx 480

SSD, hdd és 8giga RAM lesz még benne.

Köszi előre is!

Try again, fail again, fail better!

(#105850) love válasza syberia (#105832) üzenetére


love
tag

600-as táp, ugyan az a probléma, random megáll, majd tovább megy.
Még megpróbálok egy régebbi illesztőprogramot.

Csak a Funky ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.