Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101351) mesteruram válasza _Atesz (#101350) üzenetére


mesteruram
tag

Megolvadt a vezetéken a szigetelés eléggé látható, és én senkivel nem vitatkozni akarok és nem akarok senkit megbántani!!! Ez csak egy jó szándékú figyelmeztetés, az előzőkben leírtak alapján figyeljen rá.
Nagyitsd ki a képet.

[ Szerkesztve ]

(#101352) _Atesz válasza kirisz (#101344) üzenetére


_Atesz
addikt

Szívesen.

Amit kinéztél alaplapot a tervezett alkatrészekhez megfelelő lesz. A mások által ajánlott 2 típus egyel fejlettebb chipsettel van szerelve, minőségibb alkatrészeket -és nagyobb hűtőbordákat kapott, 2 helyett 4 memória foglalat van bennük, illetve 5.1/7.1 analóg audió kimenetük van.
Esetleg ha később tervezel nagy teljesítményű VGA-val vagy/és procival, akkor lehet érdemes a másik kettő közül választanod. (a szorzót nem tudod egyikkel sem állítani a k-s prociknál) Ott meg döntsön az ár és a szimpátia.


mesteruram

A kontakthibából eredő hőtől olvadt meg a szigetelése, kigyulladni nem gyulladt ki. (látom nagyítás nélkül is)

[ Szerkesztve ]

(#101353) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Ismerősöm kérdezi, hogy ez milyen minőségű táp? (belső / venti) OCZ ZS 550W Jó vétel-e 17k forintért?

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#101354) _Atesz válasza Hunork (#101353) üzenetére


_Atesz
addikt

Sirtec belsős, közepesen csendes (Globe Fan golyós venti van benne), de rendben van a táp. 17k-ért ok, ha új.

[ Szerkesztve ]

(#101355) Hunork válasza _Atesz (#101354) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönet az extra gyors válaszért! :R Továbbítom!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#101356) Graphics válasza mesteruram (#101351) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

4690K nem kis fogyasztású, ha rángatod :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#101357) mesteruram válasza Graphics (#101356) üzenetére


mesteruram
tag

Mit rángatok? Akkor raktam össze a gépet és az volt a szerencse hogy nem tettem fel a hátsó oldalt ahol a kábelek vannak. Indítás után néhány perccel éreztem a műanyag szagát oda néztem és egy halvány füst csikot láttam, azonnal lekapcsoltam a tápot. Sem tuning sem terhelés nem volt akkor kötöttem be a tápot.

[ Szerkesztve ]

(#101358) _Atesz válasza mesteruram (#101357) üzenetére


_Atesz
addikt

:DDD
Maradjunk a témánál, tuningra gondolt.

(#101359) Graphics válasza mesteruram (#101357) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oké, olvastuk már a történetet, sokadjára is leírom akkor: Minőségi kábel és ennyi.

A kínai kábel olyan is.. És sajnos itthon is csak azt kapod. :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#101360) mesteruram válasza Graphics (#101359) üzenetére


mesteruram
tag

Igen, ez így van.

(#101361) edda80 válasza _Atesz (#101341) üzenetére


edda80
tag

Szia!

Köszi, igen én is úgy gondolom hogy nem lenne szerencsés átalakítózni. :D A tápot megnéztem, eléggé fura, de ha tényleg kifogástalanul működik akkor nincs gond. :D Köszi! :D

(#101362) Ekevas


Ekevas
csendes tag

Sziasztok. egy i5 2500K proci, GTX 760 hawk videokari. 1db ssd, 1db hdd -hez mit javasolnátok?

Az MSI honlapján 600w-t írnak a videókártyához.
Én egy ilyet néztem ki: http://www.darkcomp.hu/product_info.php/products_id/11543
Jó lesz?

(#101363) Graphics válasza Ekevas (#101362) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Totál felesleges, és egy a Chieftec nem épp a legjobb vétel.

FSP Hyper 500 is bőven elég lesz, a weboldalon mindig túlzó adatokat adnak meg a VGA-knál

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#101364) Hunork válasza Ekevas (#101362) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem egy jó 500, max 550W táp elég lesz oda: FSP 500W HEXA+ / Be Quiet! System Power 8 500W

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#101365) Ekevas válasza Graphics (#101363) üzenetére


Ekevas
csendes tag

Köszi.

(#101366) demmer123


demmer123
őstag

XFX XTR 650W 1 éves tápomat ti mire cserélnétek le?

És érdemes?Ahogy néztem ez az XFX XTR sokkal több védelemmel van ellátva mint a EVGA SuperNOVA G2 550W.Vagy mégis jobb az EVGA?

Ez számít valamit?

EVGA SuperNOVA G2 550W

Over Voltage,
Under Voltage,
Over Power,
Short Circuit

XFX XTR 650

Over Voltage Protection
Under Voltage Protection
Over Power Protection
Over Temperature Protection
Over Current Protection
Short Circuit Protection

[ Szerkesztve ]

(#101367) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

keret?

jó lenne 25K alatt maradni

mihez kellene?

GTX970, i5-4440 (ezt tervezem jövőre cserélni 4690K-ra), MSI Z97-G43, 1db SSD (ebből hamarosan lesz még egy), 1db 2,5" HDD. ezen kívül jó lenne, ha később egy GTX 1070-et elbírna még, de alapvetően nem lesz durva fogyasztása a cuccoknak. a ház egy Phanteks Eclipse P400, nem nagyon kellenek hozzá hosszú kábelek.

egyéb?

jó lenne teljesen moduláris, de ha ilyet nem tudtok, akkor félmoduláris, amire az ilyen jellegű kábeleket rá lehet dugni. az alaplapi 4+4 Pin, PIC-E 8Pin és ATX 24 PIN kábeleket cserélném rajta.

jelenleg van egy tök jól működő XFX Pro 450-em, de rengeteg kábele van, aminek a felét nem használom és olyan kemények, mint a bikacsök, iszonyat nehézkesen tudom csak rendezni, ha még hosszabbítót rakok rájuk, azt se tudom, hogy el bírom-e rakni őket rendesen a táp takaró lemez alá.

az ajánlott tápegységek listáját néztem, az NZXT Hale82 v2 500w jó is lenne elvileg, csak nem nagyon kapni. van valami tippetek, ami ott nincs bent?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#101368) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Chieftec CPS-450S; i5 6400 + HD 7970-nel megbirkózna?

(#101369) _Atesz válasza demmer123 (#101366) üzenetére


_Atesz
addikt

Az 1 éves XFX XTR tápodat már miért cserélnéd le? Egy nagyon jó minőségű, Seasonic G belsős táp. Egyetlen, ami talán felróható neki, hogy a félpasszív módja nem sokat ér.

Az EVGA G2-nek picit jobb a bele, illetve jobb a félpasszív módja.

Ami nincs meg a G2-ben:

Over Temperature Protection: túlmelegedés védelem. Legalábbis névleg, mert azért a ventilátor szabályzása ezt ki kell, hogy küszöbölje.

Over Current Protection: túláram védelem. Ez nevezhető valóban hiányosságnak, de ha túl is terheled a tápot, vagy leáll a gép, vagy újraindul. A konfigod felől érkező zárlat, ami még problémát okozhat, de ez azért elég ritka.


zsoltdeak17

A konfigod fogyasztása 375W max., ezt azért nem feltétlen bíznám rá a CPS-450S-re, már csak azért sem, mert 1db 6pin-es csatival rendelkezik, míg a 7970-nek 2db 8pin-es kell.

[ Szerkesztve ]

(#101370) _Atesz válasza fogtunder (#101367) üzenetére


_Atesz
addikt

300W max. a konfig fogyasztása az éhesebb (4690k) procival számolva (+némi tuninggal), így akár egy minőségi 400W-os is elég, de azért ráhagynék egy keveset, inkább 450W és attól felfele. A 1070-es fogyasztása kisebb, mint a 970-esé, tehát ez nem számít a képletbe.

Mindenképp a gyári kábelekkel használnám a tápegységet, azokat a toldókat nem erőltetném.

Teljesen modulárist nem tudok hirtelen, félmodulárist viszont igen:

Be Quiet Pure Power 9 500W CM 22-24k, FSP Raider belső, 80+ Silver hatásfok, csendes, 3év gari.

Thermaltake London 550W ugyan CWT belős, de a minőségi fajtából, 80+ Gold hatásfok, ez is félmoduláris, csendes, 5év gari.

[ Szerkesztve ]

(#101371) Yézi válasza _Atesz (#101369) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Na ezt jól benéztem, a csatlakozókat figyelembe sem vettem.
Amelyik 7970-t néztem, annak 6+8 pin kell. Ez esetben egy XFX Pro 450-nel bevállalható lenne a dolog?

(#101372) _Atesz válasza Yézi (#101371) üzenetére


_Atesz
addikt

Igen, van amelyik beéri 6+8pin-el is.
Az XFX ez esetben kicentizve elég, ugyanis annak pont 6+8pin-es csatijai vannak, teljesítményre is bírni fogja, bár azért én inkább feljebb nézelődnék, inkább olyan 500-550W-os tápot lenne jó venned. Drágább, de egy ilyen 7970-es szörnyhez azért nem árt ha van egy kis tartalék:

Chieftec CPS-650S 2X8pin-es PCI-E csati, 2év garancia, fix kábeles, közepesen csendes, sirtec belső, rövid kábelek, alsó tápos házba nem jó.

Drágábban:

FSP Raider 550W 80+ Silver, 5év gari, közepesen csendes, fix kábeles, az előzőnél fejlettebb elektronika.

[ Szerkesztve ]

(#101373) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne az alábbi konfigba milyen tápot ajánlanátok?

Gigabyte GA-B150M-D3H
Intel Core i3 6100
Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz HyperX Fury
Kingston 240GB 2,5" SATA3 HyperX Savage

Ezekkel szemezek?
Be quiet! Pure Power 9 400W BN266
FSP 400W HEXA+

Fontos lenne, hogy halk legyen. Válaszokat előre is köszi! :R

HyperX

(#101374) _Atesz válasza Gery15 (#101373) üzenetére


_Atesz
addikt

Üdv, dedikált VGA nem lesz? Mert abban az esetben akár kisebb teljesítményű táp is elég.
A kettő közül amit kinéztél a Pure Power 9 a jobb választás.
Elég lenne akár egy Be Quiet Pure Power L8 350W -os is. Igaz ennek csak Bronze a hatékonysága és picit gyengébb a bele.

(#101375) Gery15 válasza _Atesz (#101374) üzenetére


Gery15
addikt

Egyenlőre tv mellé lesz. (multimedia, filmnézés stb) Azért gondoltam 400-asra, ha esetleg lenne vga, de egyenlőre nem. ;)

Egy számít, halk és hatékony legyen. :D

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#101376) solider18


solider18
csendes tag

Sziasztok.erről a tápegységről szeretnék érdeklődni FSP HEXA 500 80+
véleményeket kérek :)

(#101377) _Atesz válasza Gery15 (#101375) üzenetére


_Atesz
addikt

Értem, mindkét táp csendes, a Pure Power 9 hatékonyabb,

Egyébként az előbb VGA nélküli rendszerhez inkább a 300W-os verziót kellett volna írnom, az még olcsóbb lenne. Mondjuk egy kis fogyasztású VGA-t a 300-as is elvinne.


solider18

Ajánlott tápegység ugyan, de azon az áron, amennyibe kerül van jobb megoldás, amire 3 helyett 5év gari van.

(#101378) Moriai


Moriai
csendes tag

Sziasztok!

Összeraktunk egy gépet a másik topic-ban.

De amit ajánlottak tápot Seasonic m12 evo 520 vagy 620 nem nagyon kapható sehol vagy csak ritkán.

A házba elég nagy kábelek kellenek, és jó tápot akarok amiben legyen tartalék bőven ha véletlenül kellene még plusz teljesítmény(később akár vga csere), modulális. Keret igazából elég mobilis de mondjuk 20-40K között ha megoldható.

gép:
cpu:6700K
lap:Asus MAXIMUS VIII HERO
mem:2x8GB ddr4 corsair LPX (később még 2X8GB)
vga:gtx 1060 asus strix
ház:NZXT Phantom 630
cpu hűtő: NOCTUA NH-D15
Hdd mind sata: 2 ssd(2x240GB), 2 hdd (2X2TB,7200), 2hdd (2X4TB,5400)
1 db optikai meghajtó (max kihagyom ha csak 6 satás a lap)
pár db usb eszköz (kamera, mikrofon stb…)

(#101379) fogtunder válasza _Atesz (#101370) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nos, ha a szépen harisnyázott kábeleket hanyagolom, akkor a tápcserét is, mert funkcionálisan semmi baj az XFX-szel, még csak két és fél éves, nem is öreg, bekábelezve már be lett, szóval sok észérv nem szól a cseréje mellett.

mi a baj amúgy ezekkel a kábelekkel? nem igazán látom, miért lenne egy Bitfenix/Phanteks/Silverstone szett ezekből vacakabb minőségű, mint a gyári vezetékek.

az tiszta sor, hogy parasztvakítás, de most éppen egy olyan korszakomat élem, hogy paraszt vagyok és vakulni szeretnék

I hate morning people. And mornings. And People.

(#101380) _Atesz válasza Moriai (#101378) üzenetére


_Atesz
addikt

Üdv, 270W-ot fogyaszt max. a konfigod. Ehhez elég akár egy minőségi 400W-os is, vagy nagyobb.

Mivel bővebb keretet adtál meg, az ajánlott listából kedvedre válogathatsz, a 30-35, illetve 35-40k közti kategóriákat böngészd. Ha nem vagy biztos a kábelhosszok terén, akkor nézd meg a gyártó oldalán.

(#101381) duronx


duronx
senior tag

Látom sokat van ajánlva a Thermaltake LONDON 550W 80 PLUS GOLD táp és érdekelne hogy halkabb e mint az Fsp Raider 550W 80 Plus Silver? Köszi

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#101382) _Atesz válasza fogtunder (#101379) üzenetére


_Atesz
addikt

Amiért nem ajánlom az átalakítózást, az a nagyobb kígyó, amit el kell rejteni, illetve a lehetséges kontakt probléma megnövekedése. Ez az én gyermekbetegségem, amit idővel talán kinövök. :)

Ha nem nézegeted a házad belülről / nem szerelgeted sűrűn, akkor maradhat a jelenlegi táp, ezt eldöntöd. Én biztos nem cserélnék.

Pillanatig nem gondoltam, hogy parasztvakítás, mindössze én szeretem műszaki oldalról megközelíteni az ajánlást. Inkább legyen használható és stabil valami, mintsem szép. Azt már rád bízom, hogy döntesz, ha fontos a szépség, akkor felőlem karácsonyfát is csinálhatsz a gépedből. :)


duronx

Igen csendesebb és minőségibb a ventilátora a TT-nek. (nem is egy árkategória a 2 táp)

[ Szerkesztve ]

(#101383) Gery15 válasza _Atesz (#101377) üzenetére


Gery15
addikt

Köszönöm, akkor valamelyik Be Quiet mellet döntök. :R

HyperX

(#101384) fogtunder válasza _Atesz (#101382) üzenetére


fogtunder
nagyúr

alapvetően nekem is az volt a hozzáállásom, hogy a gépem inkább legyen funkcionális, mint szép, viszont nemrég kellett új házat vennem és a sors úgy hozta, hogy ablakos lett, itt van az asztalomon és ebből kifolyólag nagyon sokat nézem a belsejét. ez pedig azt hozta magával, hogy elkezdtem kicsit pimpelni a belsejét és az XFX kábeleinek a kinézete zavar, különösen a PCI-e, aminél egy kábelen van mindkét 6+2 csati, viszont csak az egyik kell és a másikkal egyáltalán nem lehet mit kezdeni.

ha legalább félmoduláris a táp, akkor van helyem elrakni a kábeleket, csak a mostani nagyon necces, a kontakthibától nagyon nem félek, mert alapvetően nincs sokat mozgatva a kábelezés.

köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#101385) _Atesz válasza fogtunder (#101384) üzenetére


_Atesz
addikt

Na igen, valszeg ezért nem csinálta ablakosra a HP az Oment, mert az nem lett volna jó ómen. Ámen. :D
Én levett oldallappal használom a házam, igaz a teli oldal néz felém, az ágyamból ha ledőlök, látom a belsejének egy részét, de nem zavaró.
Műszaki felfogásom ellenére volt már rá példa, hogy ledöbbentett egy szépen összerakott, neonos gépház, nagyon hangulatos tud lenni.
Mindenesetre az én ízlésemhez inkább a letisztult gépház áll közel, ablak nélkül, lehetőleg hangszigetelve.
Pl.: link1 link2

(#101386) fogtunder válasza _Atesz (#101385) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na, nekem pont P400 van, csak a hangszigetelés nélküli verzió, ablakkal, meg a Phanteks féle RGB ledsorral, de egyelőre még nagyon félkész érzete van vizuálisan, meg túl sok a fekete.

mondjuk, ha már letisztult, hangszigetelt ház, akkor Fractal Define R4 szerintem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#101387) #70516736


#70516736
törölt tag

Sziasztok
Az adatlapomon lévő konfighoz keresnék a hexa+ 400w-nál egy halkabb tápot ami később egy gtx1060 vagy rx480-as vga-val is elboldogul
Ha lehet fél moduláris és nem szeretném ha lekapcsoná a ventilátort max 20k-ig mennék el
Thx

[ Szerkesztve ]

(#101388) _Atesz válasza #70516736 (#101387) üzenetére


_Atesz
addikt

Üdv, a felsoroltak közül az RX480 a legéhesebb jószág, azzal számolva max. 270W lesz DC oldalon a géped fogyasztása. Ehhez elég egy minőségi 400W-os is akár.

Az általad írt anyagi keret nem enged valami nagy mozgásteret, de azért van ami megfelelő:

Corsair CX450M közepes belső, halk, 80+ Bronze, félmoduláris.

Be Quiet Pure Power 9 400W (BN266) 80+ Silver, csendes, FSP Raider belső, félmoduláris.

Az utóbbit venném inkább, de a Corsair se rossz.

(#101389) #70516736 válasza _Atesz (#101388) üzenetére


#70516736
törölt tag

thx
a cx 430m is megfelelő lehet?

és ha nem moduláris?

(#101390) _Atesz válasza #70516736 (#101389) üzenetére


_Atesz
addikt

Olyan tápot nem ajánlok, ami nem megfelelő.
Mindössze a BQ belseje minőségibb, a Corsair CWT beles.

Ha jó a fix kábeles, akkor egy picit olcsóbban van az előbb ajánlott BQ:

Be Quiet Pure Power 9 400W (BN262)
Árgép-en még olcsóbb (igaz a garancia időből faragnak az olcsóbb boltok, 3 év kellene legyen)

Amennyiben nem nézegeted a házad belsejét, nem szerelgeted, akkor tökéletesen jó a fix kábeles is.

[ Szerkesztve ]

(#101391) Kartzacs


Kartzacs
csendes tag

Sziasztok!

Egy új számítógép vásárlására készülök, de nem tudom milyen tápegységet kellene vennem. Szeretnélek megkérni benneteket, hogy segítsetek egy megfelelőt találni számomra. A konfig a következő:

- ASRock Z170 Pro4S
- Intel Skylake Core i5-6600 3.3GHz
- Kingston 8GB DDR4 2133MHz (2db)
- Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3
- Samsung 750 EVO 2.5" 120GB SATA 3
- Cooler Master Hyper 212 EVO
- EVGA GeForce GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 8GB GDDR5 256bit PCI-E (esetleg 2 a késöbbiekben)
- Zalman Z9 NEO

Ami az árat illeti, nem lenne rossz ha 20 000 HUF-nál nem lenne sokkal több, ha mégis azért ésszerű határok között. Az, hogy moduláris legyen-e vagy sem igazából nem tudom. Tudom nem ide illik de amennyiben a a többi alkatrésszel kapcsolatban lenne valamilyen észrevételetek, azt is szívesen fogadom. Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#101392) _Atesz válasza Kartzacs (#101391) üzenetére


_Atesz
addikt

Üdv

A jelenleg kinézett konfigod fogyasztása max. 265W, így akár egy minőségi 400W-os is elég, vagy nagyobb.

Első ránézésre az SSD, ami kicsit kevésnek tűnik manapság, inkább vegyél kevésbé drága típust, de nagyobb méretben, pl.: Kingston HyperX Fury 2.5" 240GB

Másik dolog, ha nem tuningolsz, nem feltétlen kell Z170-es deszka (ha igen, akkor K-s végű procit kellene venned), elég egy B150-es is: ASRock B150M Pro4
Továbbá elég egy olcsóbb hűtő: Deepcool GAMMAXX 300
Esetleg ha az alaplapnál tuningra gondoltál, akkor K-s végű procit kellene venned.

Következő probléma, ha vennél még egy 1070-est, akkor a kinézett deszkában nem menne, tekintve csak CF supportja van, SLI nincs, tehát akkor SLI supportos alaplap kell. Viszont akkor a tápegység is más kategória. Ezt mindenképp döntsd el vásárlás előtt, hogy venni akarsz-e még egy VGA-t, mert akkor aszerint ajánlunk deszkát és tápot, valamint akkor nem árt egy erősebb proci is, arra meg egy erősebb proci hűtő.
SLI esetén egyébként vagy nagyon jól szellőző ház kell, vagy ref. hűtős VGA-k, amik kifele szellőztetnek és nem a házba.

Akkor az ajánlott tápok, 20k-ig (1 kártyás rendszerhez):

be quiet! Pure Power 9 400W (bn262) fix kábeles, 80+ Silver, 3év gar, halk.

Be Quiet Pure Power 9 400W (BN266) félmoduláris, 80+ Silver, 3év gar, halk.

Corsair CX450M félmoduláris, 5év gari, 80+ bronze, halk.

FSP RAIDER S 550W 5év gari, fix kábeles, 80+ silver, közepesen halk.

Ha engem kérdezel, akkor fontos a félmoduláris kiépítés, ha ablakos a házad és nézegeted, vagy ha szerelgetni szoktad a géped, valamivel jobb a ház szellőzése, ha kevesebb benne a vezeték.
Másik oldalról viszont +kontakthiba lehetősége, drágább.
Szóval kinek mi fontos, én fix kábeles tápot vettem, nekem tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#101393) Kartzacs válasza _Atesz (#101392) üzenetére


Kartzacs
csendes tag

Üdv!

Köszönöm szépen a gyors választ!

Azt hiszem akkor ez esetben, maradok az egy videokártyás verziónál és az általad ajánlott alaplap és hűtő is jól hangzik. Őszintén szólva nem vagyok nagyon otthon hardver témában, éppen ezért tuningolni se nagyon tervezetem. Ami a tápot illeti a FSP RAIDER S 550W elsőre a legszimpatikusabb. Az SSd-vel kapcsolatban is igazad lehet, arra is alszom még egyet. :D

[ Szerkesztve ]

(#101394) holozis_HUN válasza mexel (#101306) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Én sem értem ezt igazán.

Nekem egy Chieftec GPS-500A8 van, azt mondták nem ajánlott (persze magamtól vettem, nem kérdeztem, csak vidikártya vásárlás előtt, hogy bírja-e) de lassan 3 éve, de lehet 4-is, nem emlékszem pontosan mikor vettük, semmi hangja nincs még, játék után csak langyos és tényleg nagyon halk. Teljesítménye teljesen jó. Összeraktam, működött. Semmi baja nincs. Szépen teszi a dolgát.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#101395) _Atesz válasza Kartzacs (#101393) üzenetére


_Atesz
addikt

Szívesen.

Én egyébként sem kedvelem a 2 kártyás rendszert, úgy gondolom jobb az a verzió, hogy ha kevés lesz számodra a 1070-es teljesítménye, akkor eladod és veszel egy nagyobb teljesítményűt, szintén használtan, de minimum fél év garival.

A tuning se mindig kifizetődő, drágább lap -és proci kell hozzá, lehet akkor jobb venni eleve egy erősebb tuning mentes procit és akkor le van tudva a dolog, vagy később is el lehet adni a procit és venni egy erősebbet használtan (mondjuk egy erősebb i7-est). Mivel a mai processzorok nem igen hibásodnak meg, garancia nélküli példány is megfelel.
Ha a b150-es lapot választod, abba viszont nem tudsz később se K-s procit rakni, tehát ezt is el kell döntened vásárlás előtt.

A Radier S-nek a fő gyenge pontja a csúszócsapágyas ventije, alapon sem a leghalkabb, de ha komolyabban megkopik, akkor hangos lehet, viszont 5év garancia van rá, azon belül elvileg ki kell cseréljék. Ha a Raidert választod, mindenképp olyan boltba / webshopba vedd, ahol megadják rá az 5év garit és megbízható a bolt.

Játékos gépbe tuti kevés a 120-as SSD, a mai modern játékok van, hogy 60GB-nyi helyet foglalnak el. Ha úgy van pénzed, hosszú távon a 480-512GB-os SSD lenne a legjobb választás, persze ez attól is függ, milyen típusú játékokkal játszol.

(#101396) Gabor79b


Gabor79b
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést kérek, ha már volt szó a következő problémáról.
Annyit szeretnék kérdezni, elképzelhető e, hogy egy 750es mezei
táp, kevés a következő konfignak:
Msi z87 mpower, i7-4790, asus gtx980, Intel ssd, és 3db hdd.
Ha csak 2 hdd van bekötve, akkor minden ok. De ha 3 akkor indul ugyan a gép de az azonosításnál meg is áll.
Egy minőségi erős táp feltehetően megoldaná? Vagy más bibi is lehet?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#101397) _Atesz válasza holozis_HUN (#101394) üzenetére


_Atesz
addikt

Sok minden befolyásolja, hogy ajánlott-e egy tápegység (a teljesség igénye nélkül pár pont):

- ár/érték arány (lehet, hogy minőségi, de ugyanazon az áron van jobb is)
- megfelelő védelmek hiánya
- a belsejének a szállítója mennyire megbízható (pl. HEC belső)
- tesztekben hogy szerepel
- tudja-e a ráírt értékeket (sok esetben bizony kamu a ráírt hatásfok és a teljesítmény is)
- meghibásodási statisztikája
- milyen minőségűek a belső alkatrészek (kondenzátor, stb.)
- nem megfelelő hosszúságú kábelek / mennyiségű csatlakozó
- nem megfelelő hatásfok az adott árkategóriában
- stb.


Gabor79b

A mezei táp jó lenne tudni, hogy milyen pontosan. Egyébként gyenge minőségű tápnál / kiöregedettnél simán el lehet képzelni.
Jó lenne, ha megmérnéd multiméterrel a 12V-os és az 5V-ot, +-5%-nál nem szabad, hogy több legyen az eltérés, de az egészséges, ha +-3%-on belül marad.
Ha a feszkók jók, akkor megpróbálhatnád, hogy másik Sata portra dugod a vinyókat, vagy a Sata adatkábeleket dugod máshogy.
Lehet az is, hogy hibás a 3. vinyó, amit megpróbálsz rádugni, nézd meg csak azzal, hogy továbblép-e a bios (felismeri-e)
Egy jó minőségű táp jó eséllyel megoldaná a problémát (ha csak nem a vinyó a rossz, mint írtam).

[ Szerkesztve ]

(#101398) Gabor79b válasza _Atesz (#101397) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

Köszi szépen a gyors választ! A vinyó jó, a sata kábelek vadi újak.
Alaplap szintén újnak nevezhető. A mérést nem tudom megoldani. A házban még 2 venti pörög.
Ha hazaerek lecsekkolom a táp pontos típusát. 750w úgy 2 éves lehet. Később lehet hogy beledobnék egy hangkártyát és egy digitalizáló kártyát. Egy minőségi 700+ os tápban elegendő gondolkodni?

Közben rákerestem! Megvan!
MS-TECH MS-N750-VAL 750W

[ Szerkesztve ]

(#101399) jim bcs válasza Gabor79b (#101396) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A táp pontos típusát és sorozatát írd le, ha noname hulladék akkor már most kuka mielőtt hazavágja az egész konfigot.
Egyébként neked egy minőségi max. 550W-ostól nem kell nagyobb, sőt egy minőségi 450-es is elég lenne.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#101400) Gabor79b válasza jim bcs (#101399) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásodat!
MS-TECH MS-N750-VAL 750W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.