Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20751) Solar_Wind válasza r4z (#20747) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

(#20752) AxBattler válasza Andy-05 (#20742) üzenetére


AxBattler
félisten

Szia!

Ha szempont a fényképezés, akkor a Samsung Galaxy Ace-t ajánlanám - ebben van vaku is, jó az "optika" és szerintem megéri a felárat, amivel többe kerül.

Az általad felsorolt készülékek már "kifutó modellek", a Wave-nek viszont szintén jó a fényképezője - ugyanakkor a Badához nincs annyi program, mint androidhoz. Ebben az árkategóriában jó lehet a Samsung Galaxy Mini, bár ennek meg a fényképezője ratyi. A GT540 vaku nélkül egész tűrhető képeket csinál, de csak 2.1-es Android van rajta.

Szóval tökéletes választás nincs... ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20753) batorpeti


batorpeti
tag

Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni. Új telefon vásárlását tervezem a következő kritériumokkal:
- használtan kb 50k környékén
- android
- jó kamera
Megvenni nem feltétlenül most szeretném, tudok várni. Az eddigi jelöltjeim:
- SE Xperia X10
- Samsung Galaxy Ace
- HTC Desire
A legjobban összességében nekem az X10 tetszik, viszont a kijelzője az nem az igazi mondjuk a HTC-jéhez képest.
Ti melyiket ajánlanátok?
Köszönöm

(#20754) Ricardo válasza AxBattler (#20752) üzenetére


Ricardo
félisten

Galaxy minit kivenném a sorból. 3,14-en a 240X320-s felbontás :(

(#20755) AxBattler válasza Ricardo (#20754) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos, a képminőség is a kritériumok között volt.
Akkor nyugodt szívvel: Samu Galaxy Ace, esetleg LG P500...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20756) r4z válasza batorpeti (#20753) üzenetére


r4z
nagyúr

A Desire-t felejtsd el, a kamerája egy cilinder ürülékkel egyenértékű.

Motorola Defy?

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20757) r4z válasza r4z (#20756) üzenetére


r4z
nagyúr

Elnézést a dupláért, a Motorola XT720 jutott még eszembe.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20758) batorpeti válasza r4z (#20757) üzenetére


batorpeti
tag

A Motorola nekem valahogy őszíntén szólva nem olyan szimpatikus. Defy volt már a kezemben, de valahogy annyira nem jött be.
Akkor Desire kilőve, bár a kijelzője és a Sense miatt jó lett volna.
SE X10-zel valakinek személyes tapasztalata esetleg?

(#20759) r4z válasza batorpeti (#20758) üzenetére


r4z
nagyúr

Az érintőpanele nem az igazi, látatlanban simán rávágtam volna, hogy egy jobb rezisztív képernyő van benne. Fényképezésben egész jó, a sebessége se rossz (bár egyelőre csak 2.1-es a robot a motorháztető alatt). A RAM viszont elég kevés benne.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20760) jooker82 válasza AxBattler (#20755) üzenetére


jooker82
nagyúr

Még az LG Optimus Chic is jó vétel lehet neked..50-be kerül újonnan... 5mp es a kamerája ..
2.2-es android...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#20761) batorpeti válasza r4z (#20759) üzenetére


batorpeti
tag

értem, de azért általánosságban teljesen jó készülék az X10, nem? Van esetleg egyéb típushibája vagy rossz tulajdonsága még ami miatt nem biztos hogy jó választás lenne?
Egyéb alternatíva? Főleg zene, böngészés és kamera lenne használva, illetve navigációra.

(#20762) sdd2 válasza r4z (#20759) üzenetére


sdd2
veterán

Az X10-re jön az android 2.3.Itt már tökmindegy mennyi a RAM mert a memókártyára menti a progikat.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#20763) r4z válasza sdd2 (#20762) üzenetére


r4z
nagyúr

Ember, ismered a RAM fogalmát? :U
Amúgy nagyon értheted a témát, mert a teljes programot NEM rakja át a memóriakártyára se a Froyo, se a Gingerbread, a data-ból pedig konkrétan semmit se.
Ülj le, elégtelen.

batorpeti:: Én az egyik Motorolát választanám.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20764) Henry1990


Henry1990
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy érintőképernyős telefont, szerintem használtan fogom megvenni, maximum 50.000 forintom van rá. Mit ajánlotok?
Android/windows stb teljesen mindegy csak legyen gyors, ne fagyogasson le. Sokat utazom ezért jólenne valamivel elütni az időt is.

Ha valaki konkrétan tudna 1 hirdetést ajánlani az apróból azt külön megköszönném!

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#20765) r4z válasza Henry1990 (#20764) üzenetére


r4z
nagyúr

Az előtted írt 11 kommentben írtunk pár készüléket, lesd meg őket + a Samsung Omnia 7-et :)

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20766) Henry1990 válasza r4z (#20765) üzenetére


Henry1990
tag

Értem, privátban ajánlottak még Iphone 3gs-t, arról mi a véleményed?

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#20767) batorpeti válasza r4z (#20763) üzenetére


batorpeti
tag

Lehet hogy akkor megnézem közelebbről is azt a két Motorolát, hátha megtetszik valamelyik.
Ezek miben jobbak mint az X10?

(#20768) r4z válasza Henry1990 (#20766) üzenetére


r4z
nagyúr

Az sem rossz. Nem akarom összehasonlítani a fentiekkel, mert az iPhone teljesen más "kategória", mint a többiek. Más az egész telefon, azt ajánlom, olvasd el a tesztjét (aztán az iPhone 4-ét is, mert ugyanaz a szoftver fut már a 3GS-en is).

batorpeti: Így hirtelen ezek jutottak eszembe:
XT720: xenon vaku, minőségibb ház, jobb grafikus gyorsító, több RAM
Defy: ütésálló kialakítás, jobb grafikus gyorsító, több RAM

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20769) Henry1990 válasza r4z (#20768) üzenetére


Henry1990
tag

rendben köszönöm a segítséget, nagyon szimpatikusnak tűnik 1 16 gb-os, szerintem azt fogom megvenni:)

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#20770) akos727 válasza batorpeti (#20758) üzenetére


akos727
senior tag

X10-nél nekem nem volt baj az érintő panellel. Engem az zavart, hogy az egész rendszer lagos volt (2.1).

(#20771) r4z válasza akos727 (#20770) üzenetére


r4z
nagyúr

Tegyél mellé egy iPhone-t vagy egy komolyabb kapacitív érintős telefont (pl. a Desire is ilyen), és próbálj meg mind a kettőn nagyon finoman (értsd: úgy, hogy éppen csak hozzáérsz a kijelzőhöz) görgetni. Te magad is érezni fogod a különbséget, borítékolom ;)

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20772) akos727 válasza r4z (#20771) üzenetére


akos727
senior tag

Nekem abban az időben még volt egy x10 minim meg egy itouch-om. Hétköznapi használatban nem tűnt fel, hogy gyengébb lenne, de ha lesz lehetőségem kipróbálom:)

[ Szerkesztve ]

(#20773) Dhampir válasza akos727 (#20772) üzenetére


Dhampir
félisten

Meg van még az iTouchod, írnál róla egy kis összefoglalót, hogy mire a legalkalmasabb egy olyan kütyü? Milyen applikációk váltak be, böngészésre és fotózásra ki tudtad-e használni? Előre is köszi!
Mellé az X10 Miniről is írhatsz néhány személyes észrevételt, így illeszkedni fog a topikhoz, segíthet a további döntésben, ha egy pici és jól hordozható telefont szeretne az ember. :)

(#20774) korpicschess válasza Dhampir (#20773) üzenetére


korpicschess
veterán

iTouch 2G-ről tudok véleményt írni.
SGS-hez képest: sz*r. Kijelzője nagyon gyenge, lassú, kicsi... hasonló árú androidnál szerintem azért talán jobb. Játék, zene, net, dokumentumok. Főként ezekre alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20775) Dhampir válasza korpicschess (#20774) üzenetére


Dhampir
félisten

A Galaxy S akkor egyenlő "vetélytárs" vagy még jobb is a GSM funkciót figyelembe véve?
Gondolom több program van iTouchra.

[ Szerkesztve ]

(#20776) r4z válasza Dhampir (#20775) üzenetére


r4z
nagyúr

Jobb is, de drágább is. Az iTouch lényegében egy vékony iPhone, hátlapi kamera és telefonos modem nélkül.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20777) korpicschess válasza Dhampir (#20775) üzenetére


korpicschess
veterán

Szerintem sokkal korlátozottabb egy iPod Touch. A 4g lehet, hogy gyorsabb valamivel... de kétlem. Amiben mindenképp többet nyújt, az az akku, dehát az nem telefon, hanem egy pmp..
SGS szerintem 4g-ig alázza az összeset... programokban, játékokban is. Van androidra is szép számmal.. ;)
Az SGS-em egy 2g-s Touch mellé téve... hát röhögve nyer. Mondjuk az már több éves hardver, sajnos ismerőseimnek nincsen 4-es iphone-juk, touchuk, hogy össze lehessen mérni.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20778) Jazz^


Jazz^
tag

Üdv.

Telefon vásárlását tervezem, ehhez kellene kis segítség. Egy ideje nem követem szemmel a dolgokat, ráadásul első okostelefonom lesz, így kicsit el vagyok veszve a témában.

60k körüli összeget szánnék rá, független és androidos készülék érdekelne, illetve jó lenne, ha a hangszórója korrekt legyen, nem úgy, mint a jelenlegi w890-emnek... Nézegettem teszteket és eddig a Galaxy Ace a legszimpatikusabb, igazából csak a 320x480-as felbontás zavar kicsit, de amint látom, ebben az árkategóriában ez a "standard".

Esetleg van más alternatíva, ami a fenti kritériumoknak megfelel?

(#20779) krisztian112 válasza Jazz^ (#20778) üzenetére


krisztian112
senior tag

Hát igen! Mondhadjuk hogy ez a standard! HA 60 at szánnál rá akkor én is tudnám ajánlani az Ace-t, Optimus One-t iylen árkategóriában, vagy jobb hardver és nagyobb kijelző valamint felbontás + ip67 akkor ha kicsivel többet adsz érte egy Motorola Defy is szóba jöhet!:D

Huawei P10 lite

(#20780) n0_gAboR válasza krisztian112 (#20779) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ezek kozul egyertelmuen a Defy-t ajanlanam, lenyegesen jobb a tobbinel.

(#20781) Dhampir válasza korpicschess (#20777) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy felső kategóriás Androidos telefon mellé nem is kellhet egyéb "kiegészítő" kütyü, mert minden olyan fontos dolgot tud, amit egy okos telefontól elvárhat az ember, aztán majd fejlődik még a Robot a jövőben, remélhetőleg.

(#20782) r4z válasza Dhampir (#20781) üzenetére


r4z
nagyúr

Én az iTouch-ot olyanok kezében tudom elképzelni, akik szeretnek ilyen kütyükön játszani/filmet nézni/zenét hallgatni/internetezni, de elsődlegesen a "normál", nem okos telefonokat részesítik előnyben. A modem hiányát pedig orvosolja a wifi, mert ritka az olyan szituáció, hogy forgalmasabb helyeken ne lenne.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20783) picur220 válasza r4z (#20782) üzenetére


picur220
veterán

De akkor már miért nem vesz egy 3GS-t, és nem kell 2 külön cuccal a zsebében szaladgálni, mégis tud az ilyen kütyükön játszani/filmet nézni/zenét hallgatni/internetezni.:D

(#20784) picur220 válasza Jazz^ (#20778) üzenetére


picur220
veterán

A Motorola DEFY-t minden további nélkül tudnám javasolni. Kicsit drágább ugyan, de inkább szánd rá a pénzt, és van egy sokáig jó telefonod.:D A 480x854-es kijelző azért már mégsem egy HVGA.:D

[ Szerkesztve ]

(#20785) r4z válasza picur220 (#20783) üzenetére


r4z
nagyúr

Az egyetlen előnye a két készüléknek, hogy ha a Touch le is merül a sok nyúzástól, telefonálni még mindig lehet a sima telefonnal.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20786) Jazz^ válasza picur220 (#20784) üzenetére


Jazz^
tag

Igen, defy-t nézegettem, de az egyetlen érv mellette a nagyobb felbontás, ellenben a design és a híresen szar support miatt nem erőltetem. Áhh.. ha a Wave II tulajdonságai Ace házában lenne androiddal karöltve, akkor meglenne a tökéletes választás... :))

(#20787) r4z válasza Jazz^ (#20786) üzenetére


r4z
nagyúr

... Galaxy Tab 10.1 áron ;]

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20788) korpicschess válasza Jazz^ (#20786) üzenetére


korpicschess
veterán

Defy-nek a hardvere is jóval jobb, de ezt is elmondtuk már párszor.
Ott van az SGS, DHD, stb... azok jobbak, nyílván drágábbak.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20789) Dhampir válasza r4z (#20782) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a választ, korpicschessnek is! :R

[ Szerkesztve ]

(#20790) aggleány


aggleány
addikt

Ugye egy hibátlan SGS-t nem cserél el az ember lánya egy Defy-ra, csak azért, mert nagyon tetszik, és milyen helyes, hogy olyan kicsi??? :F :B

(#20791) n0_gAboR válasza Jazz^ (#20786) üzenetére


n0_gAboR
őstag

A defy CPU-ja majdnem olyan eros mint a milestone 2-e. A GPU meg asszem ugyanolyan.

(#20792) molnarpeter válasza aggleány (#20790) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az ember fia igen. :D Legfőképp a strapabíróság miatt ;)

mp

(#20793) r4z válasza aggleány (#20790) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem tudom, hogy az ember lánya megtenné-e, de az ember fia elgondolkodna rajta. :D
Ezt nem nézted alternatívaként? Erősebb benne a processzor, újabb is, méretre meg kb. ugyanakkora.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20794) korpicschess válasza aggleány (#20790) üzenetére


korpicschess
veterán

Hát én biztos nem, mondjuk én ember fia vagyok. :D

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20795) aggleány


aggleány
addikt

molnarpeter: Én is a starpabíróság és a kisebb méret miatt gondolkoztam rajta. Ráadásul tegnap láttam egyet élőben, nyomkodható verziót, és nagyon tetszik. Nekem szép. :K

RazorGTR1: Szóval kekeckedünk, kekeckedünk? Utalgatunk arra, hogy pár napja itt sírt a szám, hogy énolyatakarokolyatakarok? :DDD Egyébként de, nagyon jó lenne, csak potom 40.000,- pénzzel több jelenleg, mint a Defy.

korpicschess: Gyanítottam, hogy ezt nem hagyjátok ki :N Miért nem? Én a kijelző miatt vagyok nagy gondban, mert olyan, amilyen az SGS-nek van, senki másnak nincs.

(#20796) r4z válasza aggleány (#20795) üzenetére


r4z
nagyúr

Bocsáss meg, de nem bírtam kihagyni :D

Esetleg a Desire az, ami a Defy árában van, képátlóban ugyanakkorák. Szebbek a színei, mint a Moto-nak (még SLCD-vel is), bár azért távol áll a Galaxy S-től kijelző terén. Viszont pár hét kérdése a Gingerbread frissítés érkezése.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20797) Lajdzsi


Lajdzsi
tag

Mint itt oly' sokan mások, én is új telefon-vásárlásán töröm buksim.
Szeptemberben jár le vodafone-nál egy kétéves hűségidőm, eddig még nem volt okostelefonom, érintőképernyőset nagyon nem szeretnék, maximum úgy ha van mellé qwerty is, illetve mostanában - hogy az elmúlt pár nap alatt sikerült lenyugodnom, és már nem hajhászok kósza álmokat mindenféle Galaxy Ace és Galaxy Wave kapcsán...
... két olcsóbb készülék közt vacillálok:

- Samsung Galaxy Chat 335 (szolgáltatómnál szeptembertől 5ezer forintért juthatnék hozzá)

- és Blackberry 8520 Curve (olyan 25-27ezer felé lehet)

- harmadik alternatívaként még gondolkoztam a Motorola Flipout-n is, de az nem szerepel a szolgáltatói árlistában :(

Curve-ja van két ismerősömnek is, ők meg vannak vele elégedve - igaz nekik van kanadai szuperizébizé netes továbbrajtafizetéses cucclijuk. (BES vagy mi a kutya meg a mája)
Énnekem nem áll szándékomban.
Azért gondoltam a BB-re, mert ők nagyon jókat szóltak róla - egyikőjükét próbáltam is, nem esik nehezemre a szövegbevitel, illetve a teszt dícsérte a hangminőségét. (További szempont ami gondolom természetes: korrekt wifi-je is van.)

Elég szerencsétlenül sikerült összeszednem mondanivalóm, de kérdésem akkor röviden-tömören, remélhetőleg érthetően:

A fenti két/három/ készülék közül melyiket miért ajánlanátok, esetleg személyes tapasztalatotok van-e? Illetve ismerve igényeim mi mást tudnátok javasolni?

Előre is köszönöm.

(#20798) aggleány válasza r4z (#20796) üzenetére


aggleány
addikt

Erősen gyanítottam, hogy nem véletlenül linkelted pont ezt :DDD

Semmi más nem tetszik annyira, mint a Neo meg a Defy, úgyhogy másra nem igazán cserélném el. Igen, azt néztem, hogy a Moto színei elég karcsúak (mondjuk nekem minden elég karcsú az SGS-hez képest), de az meg nagyon tetszik formára. :F

(#20799) r4z válasza Lajdzsi (#20797) üzenetére


r4z
nagyúr

A Sony Ericsson X10 Mini Pro-t nézted már?

aggleány: Ez márpedig innentől a te döntésed. :) Én személy szerint nem cserélném le az SGS-t egy Defyre, csak ha nagyon vészes a mérete.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20800) egykori


egykori
őstag

Hali,

Az egyik családtagom kb. féléve használ egy SGS-t, és sokszor veszem kézbe azzal a szándékkal, hogy megbarátkozzam vele, de nem megy! Sokadszorra is egy nagy tepsi - bocsánat -, pedig teljesen lenyűgöz a kijelzője és a tudása. Nem igazán tudok szabadulni tőle, mindennap látom. Viszont az ACE rokonkájával próbálnám megkötni a nagy kompromisszumot.

A kérdésem: ordítana-e a kettő közötti különbség egymás mellett, egy lakásban, vagy azért nem olyan durva a differencia; és a számomra szimpatikusabb kinézetű, a határ legvégén járó nagyságú eszes unokatesó megnyugvást tudna-e nyújtani?

Jelenleg egy nyugdíjba menetel előtt álló 4 éves 6120C-t használok, és van még két jelöltem, de azokkal nem foglalkoznék, ha ez összejönne.

Köszi előre is, ha tudtok segíteni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.