Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20251) Karma válasza picur220 (#20247) üzenetére


Karma
félisten

Dehogy nincs. Ott a Super Clear LCD, a sima SLCD, az IPS, nomeg a Bravia Engine (vagymiaszösz, igazából nem követtem az SE próbálkozásait). De persze ha a Samsung zsebpénzt fizet (szemüveget meg nem), vagy nem tudod mi a szép, akkor jó a sima SAMOLED is :)

A recés kontúrokat lehet hogy csak kevesen látjuk, de azért a sávosodást még az Omnia7 tulajok se tagadják le.

Majd a SAMOLED+-nál térjünk vissza erre a harcra szerintem.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#20252) Brutális eb válasza picur220 (#20247) üzenetére


Brutális eb
addikt

Nekem meg a Teresa Orlowskynál. :D
Az ilyen kategórikus kijelentéseket jobb ha mindenki magában elnyomja esetleg a nekem előtagot használja.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#20253) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Sziasztok!

Motorola Defy vagy Samsung Wave S8500?

Nem tudok dönteni....:-(

Vélemények??????

"Nincs megállás"

(#20254) CoolBoy323 válasza Mr.Rain (#20253) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

egyértelműen Defy!!

(#20255) sdd2 válasza Mr.Rain (#20253) üzenetére


sdd2
veterán

Attől függ mennyi progit használnál mert a Defy-n android fut amin széles a választék de viszont a Wave-nek szebb a megjelenítője szerintem. Meg melyik hogy tetszik neked attól is függ gondolom.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#20256) Jadro válasza Mr.Rain (#20253) üzenetére


Jadro
veterán

Szerintem is Defy. Szép a Wave és egyben van, de unalmas a Bada. Talán majd a 2.0, de én már régen meguntam a várakozást és elpártoltam a rendszertől. Maga a telefon teljesen jó, a multimédiás része kiemelkedő.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#20257) Mr.Rain válasza Jadro (#20256) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Köszi a válaszokat. Nekem is a Defy felé húz a szívem. Az egyetlen ami zavar,az a magyar nyelv hiánya....:-(

"Nincs megállás"

(#20258) Karma válasza Mr.Rain (#20257) üzenetére


Karma
félisten

Ebben mennyire vagy biztos? (en nem tudom, ezert kerdem) Az Android a 2.2 ota eleg jol tamogatja a magyar nyelvet, legrosszabb esetben a MoreLocales segitsegevel is ki tudod eroszakolni a magyar nyelvet. Legalabbis elmeletben.

“All nothings are not equal.”

(#20259) Mr.Rain válasza Karma (#20258) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

ha az a kierőszakolás azt jelenti,hogy fogom,rátöltöm,és megy akkor ok. :-)

"Nincs megállás"

(#20260) Karma válasza Mr.Rain (#20259) üzenetére


Karma
félisten

Letöltöd a programot, megnyomod hogy magyar és kész.
De ezt egy Defy tulajdonosnak meg kéne erősítenie.

“All nothings are not equal.”

(#20261) Mr.Rain válasza Karma (#20260) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

és nem kell hozzá vmi főzött rom? Elég a gyári 2.2?

"Nincs megállás"

(#20262) Speed limit válasza Mr.Rain (#20261) üzenetére


Speed limit
tag

Legjobb tudomásom szerint nem kell hozzá főzött rom csak leszeded marketröl az ingyenes progit és beállítod. De ettől nem lesz magyar a telefon csak néhány program ami támogatja a magyar nyelvet.

(#20263) CoolBoy323 válasza Mr.Rain (#20257) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nincs benne magyar, és a 2.2ben sem lesz (de ez nem 100%, csak valószínű, mert a T sem tud róla, h van benne...)

annyit lehet tenni, h morelocale2 nevű programmal (marketről) lehet 1-2 dolgot honosítani, de nem mindent, sőt...

lehet buherálni még főzött magyar rommal, vagy a legjobb, ha megszokod (nem nehéz egyáltalán! és ez a javasolt megoldás :))

(#20264) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Éeletem első érintős okostelóját venném meg. A választottak Samsung Wave, Samsung Wave 2 ill. Samsung Galaxy S. Melyiket érdemes megvenni? Tapasztalatom még nincs érintős telókkal.
Ami érdekelhet:
Akksi idő, kijelző tisztasága(mennyire szépek a szinek) a teló gyorsasága, és GPS progi.

[ Szerkesztve ]

(#20265) AS válasza Szellem. (#20264) üzenetére


AS
félisten

Samsung Wave2 , 1 et már nem nagyon kapsz, Ha böngészésre kel la telo akkor Galaxy S.
Ha játékra , filmre, videofelvételre, kis méretben akkor Wave 1 vagy 2.
De 2 es már nagyobb.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#20266) leslieke válasza Szellem. (#20264) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Samsung Wave-n és a Wave 2-n ugyanaz a Bada rendszer fut (1.2), a fő különbség a kijelző típusában (Samoled ill. SLCD), méretében (3,3" ill. 3,7") van, illetve a menü gomb kialakításában.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20267) picur220 válasza leslieke (#20266) üzenetére


picur220
veterán

Az nem SLCD, az Super-Clear LCD (ha nagyon rövidíteni akarsz, SCLCD). Az SLCD-t a Sony gyártja, az SCLCD-t meg a Samsung.

(#20268) picur220 válasza Szellem. (#20264) üzenetére


picur220
veterán

Ha van pénz, akkor Galaxy S, ha nincs, akkor Wave (1). Wave2-t nem javaslok, sima Wave van még sok helyen, simán kapsz újat is.

(#20269) leslieke válasza picur220 (#20267) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jogos, kösz a javítást.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20270) molnarpeter válasza picur220 (#20268) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg Nexus S, a LED villanó miatt ;)

mp

(#20271) picur220 válasza molnarpeter (#20270) üzenetére


picur220
veterán

Az nem ér annyit szerintem... Akkor inkább Xperia Arc vagy Desire S.

(#20272) Cruncher


Cruncher
csendes tag

Üdv!

Szeretném lecserélni 3 és fél éves n95-ömet.
Hasonlóan hosszú távra szeretnék egy mai csúcskészüléket vásárolni, de sajnos ez már nem olyan egyszerű mint anno volt az n95-tel.

Amiket nézegettem:

Blackberry Torch
Nokia N8
HTC Desire, Incredible (az újabbak)
LG Optimus X2
Samsung Nexus S

De szóba jöhet bármilyen más ajánlat, sajnos nem vagyok nagyon képben a szoftverek lehetőségei terén sem.

Szeretném netezésre, filmezésre, zenehallgatásra használni, a jó GPS sem árt. (Egyéb extrák sem megvetendők.)
Ami fontos még az az üzemidő, jó lenne, ha sokáig bírná.

Az érdekelne, hogy:
1. Melyik a legjobb telefon?
2. Melyik a legjobb vétel?

(#20273) Dhampir válasza Cruncher (#20272) üzenetére


Dhampir
félisten

De szóba jöhet bármilyen más ajánlat, sajnos nem vagyok nagyon képben a szoftverek lehetőségei terén sem.

Amennyiben kizárólag szoftverlehetőségekről beszélünk, akkor Androidot válasszál, és hozzá egy ütős masinériát.

(#20274) r4z válasza Cruncher (#20272) üzenetére


r4z
nagyúr

Hardveresen az Optimus 2X, szoftveresen a Desire S/Incredible S a legjobb ezek közül. A leghamarabb a Nexus S kapja a frissítéseket, a legjobb kamerája az N8-nak van (bár a Symbian halott platformnak tekinthető lassan).
Üzemidőben az N8 viszi a pálmát (de ez sem kimagasló, 2 napot bír) a gyengébb, de keveset fogyasztó hardver miatt.
Esetleg ha az iPhone 4 szóba jöhet, az mindenben remekel (erős, gyors, jó az üzemideje, kiválóan optimalizált a szoftver), viszont eléggé túl van árazva.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20275) krisztian112 válasza Cruncher (#20272) üzenetére


krisztian112
senior tag

Ezek közül amit felsoroltál, mindegyik jó telefon, persze a saját kategóriáján belül. N8 tud fotozóni, Nexus S-re jönnek a friss Android frissítések, Optimus 2X gyors (tegyük hozzá a szűk 1 napos készenléti időt) Blackberry Torch- remek üzleti telefon, HTC-k - android, multimédia, nagy kijelző, ittis kevés üzemidő. Ezek után már csak mérlegelned kell, persze gondolom az árak függvénye is szerepet játszik.

Huawei P10 lite

(#20276) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Azt nem tudja valaki esetleg, hogy az LG 2x kapható lesz-e a magenta színű szolgáltatónál? :U

(= Zala =)

(#20277) jacis válasza Cruncher (#20272) üzenetére


jacis
nagyúr

Szerintem ha hosszútávra akarsz majd telefont venni akkor várd meg az SGS2-öt. Az egy darabig telefon lesz.
Ha a felsorolásodból kellene választani akkor valamelyik HTC-t választanám vagy a Nexus-t.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#20278) Bdanyy válasza Cruncher (#20272) üzenetére


Bdanyy
addikt

Igazából most nincsen olyan all-in-one készülék mint anno az n95 volt, jelenleg szerintem az iphone a legkiegyensúlyozottabban jó mindenben. Lehet túl van árazva, de pl t mobilenál díjcsomagra való hűség nélkül 130 a desire hd 140 az iphone (16 gigás), úgyhogy nagy különbség nincsen.

Iphone átlagos használatra szerintem teljesen jó, nekem hiányozna pár dolog belőle androidhoz képest, illetve kicsi a kijelző és nem cserélhető az akku. Kamera olyan jó sajnos egyi androidosban sincsen, talán az arc meg sgs2 éri el azt a szintet, de nem láttam még elég fotót videót velük.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#20279) molnarpeter válasza Zalaymate (#20276) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Legjobb tudomásomszerint nem, de lesz náluk 2magos procival szerelt teló. (valsz. S 2)

mp

(#20280) premete válasza r4z (#20274) üzenetére


premete
veterán

Én megfontolnám a Motorola Atrix-et is, független, nincs hűség, új, és 149 ezer a zippzarnál.
1 GB ram, 2 mag, nagy akku (1950 mAh-s)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#20281) r4z válasza premete (#20280) üzenetére


r4z
nagyúr

Várjuk meg a tesztet, aztán lehet róla szó esetleg. A Moto viszont kivonult hazánkból, így szerviz esetén gondok lehetnek.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20282) premete válasza r4z (#20281) üzenetére


premete
veterán

Tele van a net tesztekkel. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#20283) picur220 válasza premete (#20280) üzenetére


picur220
veterán

Az a telo nagyon tud, szerintem összességében jobb, mint az Optimus 2X.:D (egyetlen, ahol kevesebb, az a kijelző, ez ugye nem IPS)

(#20284) molnarpeter válasza premete (#20280) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szép akku :K

mp

(#20285) jacis válasza premete (#20280) üzenetére


jacis
nagyúr

Azt én sem tudtam, hogy ilyen bika akksi van benne.... :Y

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#20286) MC Pite válasza Cruncher (#20272) üzenetére


MC Pite
veterán

BB: Cégnél van pár BB, az a logika, az a sok szívás, inkompatiblitás... valkinek biztos megéri vele foglalkozni, én kicsukom őket.

Desire(HD): Nem rossz, kicsit nagy, akkuban gyenge, fényképezője nem túl acélos.

Optimus2X: Akit érdekel a plusz sebesség vegye, de rég 'elavult' lesz mire elkezdi valami normálisan kihasználni, inkább vennék egy Arc-ot.

Nexus S: Ezen mi kerül ennyibe???

Én használtban egy N8 mellé tettem a voksom, Desire és nagytesója volt az összehasonlítási alap. Sztem ez a leginkább telefon; plusz zene és fotó számomra elég fontos, ahogy a jó ház is, készenlét is. Ássák a symbian sírját... engem nem igazán zavar. Még az elődjére is jó darabig megírnak mindent, nem hogy erre... Már mait még most fognak kitalálni, mert symbianra készült el a legtöbb minden/leghamarabb.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20287) premete válasza jacis (#20285) üzenetére


premete
veterán

Kell bele ekkora, a két mag kb. 30%-kal többet fogyaszt, az LG 2x-nek is a kicsi akku az Achilles-sarka.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#20288) picur220 válasza Cruncher (#20272) üzenetére


picur220
veterán

Szerintem ezekre a dolgokra a legjobb az Optimus 2X lenne, ha van rá kereted, jó telefon az. Amúgy meg Incredible S is elég jó ilyen célokra.

N8-at nem javasolnám, messze van a konkurenseitől...

(#20289) jacis válasza picur220 (#20288) üzenetére


jacis
nagyúr

Az N8 tényleg nagyon messze van a jó telefontól.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#20290) picur220 válasza jacis (#20289) üzenetére


picur220
veterán

Ez így nem igaz, mert szép, gyors, jól összerakott, minőségi felsőkategóriás készülék érzetét adja, csak nem ér annyit, amennyiért adják.

(#20291) dokee78


dokee78
félisten

Elképzelhetőnek tartjátok,hogy szemptemberre lesz olyan 1GHz-es Snapdragonnal szerelt Androidos telóaminek hasonló ára lesz akkor,mint most az Optimus ONE-nak?
A SonyEricsson "Mango"-t ne számítsuk bele.

(#20292) jacis válasza picur220 (#20290) üzenetére


jacis
nagyúr

Ok
Ez tényleg így helyes.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#20293) CoolBoy323 válasza dokee78 (#20291) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

lehetetlen!

(#20294) dokee78 válasza CoolBoy323 (#20293) üzenetére


dokee78
félisten

Ha minden szakad akkor jó lesz a Mango is,abban elvileg 1GHz-es lesz.

[ Szerkesztve ]

(#20295) MC Pite válasza picur220 (#20290) üzenetére


MC Pite
veterán

És egy Nexus S-en mi kerül ennyibe? :)
Hogy amúgy ér-e annyit mint amit kérnek az N8ért? USB otg, hdmi, fényképező, hd videó, gorilla glass, amoled, alu ház,navi, opciós és gyári tartozékai, stb... Egy SGS is ebben az árkategóriában játszik, de _szerintem_ jobban megéri mint a samu üdvöskéje. Persze annyiban különbözik a két telefon, hogy áron kívül másban szinte nem is hasonlíthatók.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20296) dokee78 válasza CoolBoy323 (#20293) üzenetére


dokee78
félisten

A 2 magosok csak lenyomják az árakat nem?

(#20297) CoolBoy323 válasza dokee78 (#20294) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

800MHz-es "szokásos" Qualcomm lesz benne... (lsd Google)

és nem fogják lenyomni annyira az árukat... kizárt dolog!!

(#20298) danilla


danilla
őstag

Sziasztok. Melyik telefont érdemesebb inkább megvenni a kettö telefon közül és miért?
-Sony Ericsson xperia X8
-Samsung Galaxy Mini

https://twitch.tv/ddplayzone

(#20299) Def26


Def26
félisten

Sziasztok.

HTC Desire S vagy Samsung Galaxy S? :) Átnyálaztam mindkettőt, de nem tudok dönteni.
Egy LG Optimus 7 -et cserélnék le.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#20300) Bdanyy válasza Def26 (#20299) üzenetére


Bdanyy
addikt

ha hasznalni, akkor desire s, ha romot cserelgetni akkor sgs

nexusnal a biztos support megeri az arat.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.