Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32001) fatal` válasza GribMate (#31981) üzenetére


fatal`
titán

Mindenképpen a Defy, más ligában versenyzik, mint a Skate.

(#32002) wandor0930


wandor0930
aktív tag

sziasztok!

Mint mindenki én is tanácsért fordulok hozzátok.
Telefont keresek 40-50 ezer környékén.
Amire használnám:
-telefonálás/sms(gondoltam kiírom mert manapság már ez sem egyértelmű)
-world/excel/pdf megnyitása, olvasása
-netezés is lenne rajta mind wifin mind mobilneten
-néha-néha videókat is néznék
-illetve a GPS-t is használnám

Elvárásaimnak szinte bármelyik okosteló megfelel, nincsenek nagy igényeim.
Djuiceos vagyok, szóval djuiceos vagy független telefon érdekelne.(illetve gondolom a telenorosokba is jó a djuiceos kártya)
Jelenleg Nokia 5230-at használok, de ez már kicsit öreg és lassú, szóval csereérett lett.

Amiket néztem:

Eddig a befutó a SE Live with Walkman(djuice ~45 000) erős hardver, nekem külsőre is tetszik, eddig SE-onnal nincs rossz tapasztalatom

Nokia 500(telenor/speedshop ~50 000) itt a nagyobb felbontás csalogat, nemtudom hogy az 5230 után nem lenne-e, furcsa a SE kisebb felbontása, illetve megszerettem a nokia navigációját.

SE Xperia Mini (speedshop ~55 000) ez már a felső árhatárt súrolja(igazából túl is lépi), nemtudom hogy megéri-e a felárat a walkmanhoz képest, ha igen akkor ez a max amit kiadnék érte.

Ebben az árkategóriában bármilyen ötletet szívesen fogadok.

Előre is köszi,
Zoli

(#32003) Dhampir válasza nggabi (#31995) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem titok, hogy telefonbuziságomból kifolyólag pár topikot látogatok jelenleg is, és ezzel nem vagyok itt egyedül.

Ebben az évben több készüléket is "elhasználhattam", közülük legjobban az i9100 jött be, bár csak egyéni tesztelés céljából volt nálam. :DDD

Amúgy a Neo topikot nézd meg, hogy milyen klassz Nokiás fotókat linkeltem be (összehasonlításképpen a Sony kamerájával) [link]. ;)

[link] Zsolt_72

Nagy jövőt látok az olcsóbban versenyző kínai telókban. :K

[ Szerkesztve ]

(#32004) Blyan


Blyan
félisten

Huawei Ideos X5 és X5 pro kapható idehaza? Mlyen ára van? Csak mert azok korrekt hardverrel vannak szerelve, és érdekelne mennyiért lehet venni, mert inkább azt, mint a Blade/Skate/SG Mini/random MSM7227-es cucc.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32005) krisztian112 válasza takijozsi (#31999) üzenetére


krisztian112
senior tag

takijozsi írtam privátot!:D

Am sztem ezek közel az x8 éri meg a legjobban a kijelző miatt.

Huawei P10 lite

(#32006) Arween


Arween
senior tag

Nem tudom eldönteni:
Xperia Ray
Xperia neo esetleg
Samsung galaxy W? Bár samsung-om még nem volt és erről a típusról még nagyon kevés infó van.

És a lelkem mélyén még mindig reménykedem,hogy végre megjelenik szolgáltatóknál az Xperia pro-ami a tökéletes választás lenne számomra,de csak karácsonyig tudok vári rá :O

Valaki esetleg nem tudja mikorra várható a szolgáltatós bevezetése??

(#32008) Blyan válasza #40993792 (#32007) üzenetére


Blyan
félisten

Neem, dehogy, nekem nem kell, csak érdekelt, hogy kapható-e és milyen áron, mert ezek lennének az ajánlottak (megfelelő ár mellett), mint az arm11-es csodák.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32010) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Húgom most fogja megkapni élete első mobilját, és azt kérte h érintőképernyős legyen.
Én megígértem neki. Szóval kéne egy alap androidos teló, ami viszonylag gördülékeny és jól néz ki. nem kell semmi extra
és minél olcsóbb annál jobb.

Köszi a tippeket előre is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32012) adamssss válasza #40993792 (#32011) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi

Esetleg HTC-ből mit ajánlanál?

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32013) Blyan válasza adamssss (#32012) üzenetére


Blyan
félisten

HTC - olcsóság... melyik a fontosabb? :D
Mennyire legyen olcsób?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32015) Blyan válasza #40993792 (#32014) üzenetére


Blyan
félisten

De akkor már vehetne Xperia minit is, nem? Kicsi, semmi sallang, jól nézki, női kézbe való.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32016) CHIPman


CHIPman
nagyúr

40k az Xperia mini dominoban T-nél, ha érdekel valakit.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#32018) Blyan válasza CHIPman (#32016) üzenetére


Blyan
félisten

Na, EZ az ami best buy ajánlat jelenleg a T-s készülékek közt, nem a Skate (4,2" ide vagy oda).
Mehetne a topikjába is az infó (ha még nincs ott).

(#32017) Zsolt_72
Az nálam nem kategória. :DDD És nem mert gazdag vagyok (nem vagyok), hanem mert van egy szint ami alá nem lehet belőni a dolgot, ha tényleg okostelefont akar valaki.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32019) CHIPman válasza Blyan (#32018) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A mini eddig is best buy volt, csak nem a T-nél. :D Elvileg az MSM8255 viszi a 2GHz-et, azzal HVGA-n lehetne érdekes dolgokat művelni, csak elég rizikós otthon a bootloader unlock...

hardverapro.hu/tag/chipman

(#32020) zsoltyyy válasza takijozsi (#31996) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Megbízható, és aránylag strapabíró is. Gorilla glass van az ace-ban.
Nokia szintet tuti, hogy hozza. :U

(#32021) GribMate válasza zsoltyyy (#32020) üzenetére


GribMate
aktív tag

Nem vagyok profi okosteló témában, de gondoltam nem árt ha segítségképp felvetem, hogy én is Ace-szel szemezgettem és eljutottam odáig (ZTE-s kitérőimről le lettem beszélve) hogy Moto Defy kell és semmi más. Hátha más "Ace-est" is megragad :DDD
T-nél 35 körül van 2 év hűséggel. Aki bevállalja a hűséget, annak sztem bestbuy :))

[ Szerkesztve ]

(#32022) adamssss


adamssss
veterán

Köszi a válaszokat. Meg hányom vetem aztán meglátom...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32023) andrás47


andrás47
senior tag

Szeretném megkérdezni ti melyiket választanátok,most a T-nél szinte teljesen azonos áron vannak:Sony Ericsson Xperia mini,vagy HTC WILDFIRE S:legfőképp telefonként lenne használva,esetleg kicsi net,e-mail,SMS,telefonálás,játék nem.

(#32025) CHIPman válasza andrás47 (#32023) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mindenképp mini, a kicsit jobb készülékház nem éri meg a többi gyengébb komponenest.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#32026) Balázs1621 válasza andrás47 (#32023) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Mini, kap ics-t is + sokkal jobb hardver, azt vedd!

(#32027) audi100td válasza Blyan (#31885) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tegnap megvettem egy Trophy-t, eddig nagyon tetszik az egész telefon, beértve az operációs rendszert is, persze még el kell benne mélyülnöm. Köszönöm a segítséged. :R

(#32028) Marvinyo válasza Marvinyo (#31960) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Átírnám a fenti kérdésem:

Ti mit vennétek (vagy inkább milyen sorrendet állítanátok fel)?
Xperia Pro 1+2éves bolti garanciával (1 év telefon, 2 év szoftver?) 60k-ért, függetlenül
Xperia Mini Pro 2 év garanciával, vodásan, 50k-ért
Motorola Milestone 2 60k-70k közötti áron, függetlenül

(#32030) Blyan válasza audi100td (#32027) üzenetére


Blyan
félisten

Használd egészséggel, remélem beválik.
Frissítéseket megcsináltad?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32031) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Elromlott az Omnia 7-em, így kénytelen vagyok másik telefont választani.

- Árkategória: max. 150000Ft
- Új
- Szolgáltató: T
- hosszútávra terveznék
- Használat: sok Internet, levelezés, játék, navigáció
- OS: lehetőleg WP7 vagy iOS legyen, bár iOS-ra nem cserélhetek úgy néz ki
- Kialakítás: érintőképernyős

Amik kijönnének az összegből:

HTC radar, WP7
LG Optimus 3D, Android
Samsung Galaxy S Plus, Android
Sony Xperia Arc S, Android
HTC Sensation, Android
És talán Galaxy S2, de szerintem ez nem fér bele.

(#32032) audi100td válasza Blyan (#32030) üzenetére


audi100td
nagyúr

7.5-ös rendszerrel kaptam a telefont, elvileg naprakész, de a magyar nyelv nem lenne rossz, ha lesz időm átolvasom a wp7 topikot.

[ Szerkesztve ]

(#32033) Blyan válasza hitman77 (#32031) üzenetére


Blyan
félisten

Ha elégedett voltál az Omniáddal és a WP7-tel, akkor vegyél Radart (persze, ha elég a 3.7" kijelző).
Ha nem, akkor

Sony Xperia Arc S, Android
HTC Sensation, Android
És talán Galaxy S2

ezek valamelyikét, az utolsó kettő ugyebár a kétmagos cucc - kevesebb kompromisszum a teljesítmény és a .
Az LG-ről nem sok visszajelzést tudok én magam, így azt nem tudom ajánlani.
Az iOS-t meg tudakold meg a T-nél, kétlem, hogy ne válthatnál mondjuk egy MM S csomagra, azzal 149.000 a i4S.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32034) Blyan válasza audi100td (#32032) üzenetére


Blyan
félisten

Ha már eleve 7.5-tel kaptad és nincs magyar nyelv, akkor elég nehéz lesz magyarítani, mert flasheléssel megy csak, illetve ha lenne biztonsági mentésed a 7.1-hez, akkor azt unlockolva, egy-két dolgot átírva kikényszerítheted a magyarítást a 7.5-re frissítéssel.
Más mód nincs, ha csak szolgáltató, vagy szerviz meg nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32035) hitman77 válasza Blyan (#32033) üzenetére


hitman77
senior tag

A 150eFt listaár, ha előfizetéssel veszem, akkor 70eFt amit visszakapok, így egy iPhone 4 8Gb jönne ki 24 hónap hűséggel Ikon 200-ra.

A Radarral az a bajom, hogy nem SAmoled és kicsit kisebb a kijelző, mondjuk az nem biztos, hogy gond.

Az Xperia tetszik külsőre, de nem annyira előremutató, hogy egymagos és ha jól gondolom az Android alá nem árt minél gyorsabb hardver.

A HTC-vel szemezgetek, de nekem talán túl nagy lenne.

A Galaxy S2-t lehet, hogy bevállalnám.

Jó lenne, ha valaki meggyőzne, hogy Android is lehet olyan gyors és problémamentes mint egy WP7 vagy iOS, mert akkor nem gondolkodnék tovább. :)

(#32036) audi100td válasza Blyan (#32034) üzenetére


audi100td
nagyúr

értem, akkor mindegy, végül is annyira nem lényeges, így is nagyon egyszerű és átlátható a rendszer

[ Szerkesztve ]

(#32037) Blyan válasza hitman77 (#32035) üzenetére


Blyan
félisten

Ha olyan jellegű SLCD van a Radarban, mint a Titanban, akkor azzal nem lesz túl sok gond, az már elég kontrasztos - oké, nem annyira mint egy Samoled.

Az androidosok meggyőznek majd. :DDD
Amúgy szerintem a kétmagos cuccok elég gyorsak lesznek, ésszerű használattal, a megakadások sokkal inkább köszönhető annak, hogy nincs gpu gyorsította GUI, mert memória van elég, és számítási teljesítmény is (jó, hát a gui optimalizálatlanságán nincs mit szépíteni).

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32038) Blyan válasza hitman77 (#32035) üzenetére


Blyan
félisten

Ja, és a Google kiadta a 4.0 forráskódját, szóval 30-40 napon belül elkészülhet a frissítés a telefonokra (a gyártók ígérete szerint) - a CM banda ~2 hónapot saccol a CM9 megjelenésére, amennyiben valaki erre vár.
Elvileg a MIUI Romot már csináltak az SGSII-re, az piszok gyors lett, igaz 1,6GHz-en működteti a procit, de 80%+ feletti sebesség növekedést mutat a szintetikus tesztek alatt.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32039) fatal` válasza andrás47 (#32023) üzenetére


fatal`
titán

Mini.

(#32028) Marvinyo: Mini Pro. Legalábbis én nem vennék sufnigsm garival telefont.

[ Szerkesztve ]

(#32040) kope3


kope3
csendes tag

Sziasztok!
Telefon vásárlás előtt állok.Már csak 2 versenyző maradt a listámon.A Sony Ericsson ray és a Samsung Galaxy Plus.
Ti melyiket ajánlanátok?

(#32041) hitman77 válasza Blyan (#32038) üzenetére


hitman77
senior tag

Ettől félek.
Nekem az lenne a megfelelő, ha a gyártó a többi készülékkel együtt frissítené a firmware-t, amennyiben jön javítás. Nem szeretnék a gyáritól eltérő mókolásokat végezni, csak használni a telefont megbízhatóan.

(#32042) Blyan válasza hitman77 (#32041) üzenetére


Blyan
félisten

Mondom, szerintem januárban jönnek a gyári frissítések (így a SGSII és a Sensation jó választás android esetében).

Az iPhone-t is ajánlanám, ha elég a 8GB, mert gyors, frissülni fog még jó darabig, és az alkalmazás kínálat is frankó.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32043) hitman77 válasza Blyan (#32042) üzenetére


hitman77
senior tag

Megnézem jobban a HTC-t, az még kijönne az árból.

Nekem az iPhone lenne a legjobb, de sajnos elég sok rabságot kellene vállalnom.

(#32044) Marvinyo válasza fatal` (#32039) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Mi a gond a "sufnigsm"-el? Mármint úgy általában, azon kívül, hogy 1 év garanciát adnak rá. Csak azért kérdezem, mert nekem inkább a Pro jönne be (ezen az áron), a nagyobb képernyő és az - elméletileg - nagyobb üzemidő miatt.

(#32045) fatal` válasza Marvinyo (#32044) üzenetére


fatal`
titán

Az üzemidő nem hiszem, hogy nagyobb, átlagosan minden okostelót naponta kell tölteni, ha használod.

SufniGSM: Többnyire ázsiai/orosz piacra szánt, szürkeimport készülékek, vagy tudod érvényesíteni a garanciát, vagy nem és vagy kapsz tartozékokat is, vagy nem. Ha megszűnik a bolt semmiféle támogatásod (se garanciád) nincs.

(#32046) Zinho válasza Marvinyo (#32044) üzenetére


Zinho
aktív tag

Nem hivatalos garanciát adnak rá, és csak a jóIsten tudja, hogy honnan van az az eladott telefon...

(#32047) Dyrtyho válasza kope3 (#32040) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Szerintem Sony Ericsson Ray-t vegyél,azzal HD felvételeket tudsz készíteni,még a sötétben is tudsz vele fotózni,meg úgy az egész SE megbízható egy telefon márka :)) :))

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#32048) Marvinyo válasza fatal` (#32045) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Ez oké, hogy naponta kell tölteni, de nem mind1, hogy azért, mert beszéltem 10 órát vele, folyamatosan használt internetkapcsolat és GPS mellett, vagy kaptam 3 sms-t, megnéztem 2x az időt, és már spórolnom kell a töltéssel :)

(#32046) Zinho-nak is:
SufniGSM: Félreértés ne essék, nem agancsoskodni akarok az ilyen boltok mellett, de ahol venném, az a bolt már hosszú évek óta működik, több boltjuk is van pesten, talán így a bezárás sem fenyegeti, és nem tűnik - persze ítélhetem meg rosszul -, olyan boltnak ahol a garanciát ne lehetne érvényesíteni (az évek alatt csak összegyűlt volna már a neten valami nem?).
Az eredetével kapcsolatban: Lehet hülye vagyok, de mit számít? Mármint törvényileg, lehet belőle bármi bajom, hogy pl. szürkeimportból veszek? Ha egyszer kapok róla számlát (márpedig számla nélkül úgysem veszek), akkor mi lehet a gondom? Vagy mi a gond az ázsiai/orosz piacra szánt telefonokkal (gondolom valami technikai lehet)? Nem kötekedésből, de tényleg nem értem / nem értek hozzá.

Más:
Az Xperia Pron, a Milestone 2-n, és a HTC Desire Z-n (bár ezutóbbi úgy túl van árazva a vodafone-nál, hogy az hihetetlen..., 100k+ előfizetéssel, míg sufniGSM-ben 2 év garival, 70) kívül van valami nagy képernyős, qwertz/qwerty-s "csoda"?

[ Szerkesztve ]

(#32049) biznisz_man


biznisz_man
tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni. Telefont szeretnék venni, androidos-t. max keret 35-40ezer lenne.
Amiket néztem, se xperia mini (mert 1ghz proci), ZTE skate (mert nagy, de nem ismerem, és félő az akksija sem bírná sokáig).
Vagy tudnátok egy jó telefont ajánlani ami bevált? Nem muszáj ezekből lehet más is csak android legyen.

Köszönöm a segítséget!!!

(#32050) kope3 válasza Dyrtyho (#32047) üzenetére


kope3
csendes tag

Köszönöm a választ! Esetleg más tanácsok?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.