Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20201) molnarpeter válasza r4z (#20200) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elfordítva, tördeléssel számomra emészthető, a kezem sem túl nagy még, így teljes biztonsággal tudom tartani. Nekem jó :) Ha hallok a Blade-ről, nagy eséllyel azt koptatnám, bár külsőre nem tetszik annyira. Az X10 mini nálam látásra inkább egy kis kavics, mint telefon, használhatatlanul kicsinek néz ki számomra.

mp

[ Szerkesztve ]

(#20202) Dhampir válasza bajbal (#20198) üzenetére


Dhampir
félisten

Az biztos, hogy csak szoftverügyileg, de abban sem túlzottan kiemelkedő, mert a memória hamar teletömhető alkalmazásokkal.

Nem nagy a Wave/ Wave II, sőt lehetne még nagyobb is. Viszont az Androidos telefonokat jobban ki tudod használni, de csak a felső kategóriás készülékek bírkóznak meg a flashel. A Badások a 2.0 verziótól várnak sokat, de arra nyárig még várhatnak.

Az Android vonal jó, de igényesebb, kiváló teljesítményű vasban érdemes gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#20203) r4z válasza molnarpeter (#20201) üzenetére


r4z
nagyúr

Itt van egy friss teszt a Blade-ről. Szoftveresen messze jobb a G3, meg szerintem a Mo-n kapható Androidos készülékek 90%-a.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20204) krisztian112 válasza r4z (#20203) üzenetére


krisztian112
senior tag

Azért ne istenítsük már annyira azt a blade-t. Nyilván annyit ér amennyibe kerül, és amint tudjuk nem kerül sokba. Jaah mert hogy a kijelző 480x800. És? A ratyi akksi meg az egész multimédia 0 mért lenne jó?

Huawei P10 lite

(#20205) molnarpeter válasza krisztian112 (#20204) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ár/érték arányban jó, de kevésbé van összhangban. Ilyen áron nem kell tökéletest várni azért ;)

mp

(#20206) r4z válasza krisztian112 (#20204) üzenetére


r4z
nagyúr

Csak úgy mellékesen, én hol istenítettem? A konklúziót olvasva ők sincsenek elájulva tőle.
molnarpeter hozzászólásában van az igazság.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20207) krisztian112 válasza r4z (#20206) üzenetére


krisztian112
senior tag

Nem te isteníted, csak ugy általában mindeni itt ár/érték arányozik. sokkal használhatóbb az x8. Akksi is jobb. Én ahhoz képest hogy nincs 3d gyorsítás és 256mb RAM nagyon eltalálták a sonys felületet mert a görgetés és a lapozás is akadásmentes. Akksi is jobban bírja

[ Szerkesztve ]

Huawei P10 lite

(#20208) CoolBoy323 válasza krisztian112 (#20207) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

azért szerint sokan inkább a Bladet vennénk, mint az X8at, pedig én a Bladet nem nézem semmibe :B

amúgy miért nem jó az ACE ár/érték aránya? egész jó kijelző, átlagos HW, jó akksi üzemidő, minőségi anyaghasználat...

(#20209) krisztian112 válasza CoolBoy323 (#20208) üzenetére


krisztian112
senior tag

Vodánál lennt van a Defy ára,egyrészt, másrészt azért nem éri meg mert most jött ki. Nyárra elfogadható ára lesz a tudásához képest.

Huawei P10 lite

(#20210) molnarpeter válasza krisztian112 (#20207) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A Galaxy 3 is elég gördülékeny, az aksija is jól bírja, a processzor jól húzható, keveset is fogyaszt, nem melegedik jelentősen, csak a képernyője nem szabvány felbontású.

mp

[ Szerkesztve ]

(#20211) CoolBoy323 válasza krisztian112 (#20209) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

vodánál nincs defy :D ígéret van rá, h lesz, de drágulni fog! (lehet, nem is lesz!)

nem most jött ki, már azért technikai időben nézve régen kijött, és már Tnél lejjebb is vitték az árát egy 20assal (vagy 10essel?!)

m1, én szerintem jobb az ACE á/é-je a bladenél és az xnyóc-nál is... ez az én véleményem!! :R

(#20212) r4z válasza krisztian112 (#20207) üzenetére


r4z
nagyúr

"csak ugy általában mindeni itt ár/érték arányozik"

Talán azért, mert a ember a lehető legjobbat akarja a pénzéért? :U
Amúgy szerintem is jobb a Blade az X8-nál, annál viszont jobb a Galaxy Ace.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20213) driver18


driver18
tag

Sziasztok,

A SE X8 tud HD videót kezelni? (lejátszani)

(#20214) r4z válasza driver18 (#20213) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem, túl gyenge hozzá a processzor.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20215) krisztian112 válasza r4z (#20212) üzenetére


krisztian112
senior tag

Papíron lehet jobb a blade, de minőségben jobb az SE. Azért inkább már egy Sony Ericsson mint egy zétée.

[ Szerkesztve ]

Huawei P10 lite

(#20216) r4z válasza krisztian112 (#20215) üzenetére


r4z
nagyúr

Hát azért a SE is távol áll a minőségtől, ha már az X8-ról van szó... :U
Felhozhatnám a Meizu M9 vs. Samsung Galaxy S összehasonlítását. Lehet, hogy még soha nem hallottál az előbbiről, de elveri a Samsungot.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20217) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Na most belenéztem ebbe a ZTE tesztbe és ami számomra megfogott az a net.
Na most ezt lehet meglévő internettel is oldani PC csatlakozáshoz vagy hogy megy ez?
Kell venni valamit a géphez?

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#20218) sneerq


sneerq
csendes tag

Sziasztok.

Abban kérném a segítségetek, hogy 1 hónapon belül új telefont szeretnék venni, és elérkezettnek látom az időt, hogy eltervezzem. A telenornál szeretném venni, 2 éves hűséggel, "kórházi díjcsomagban" (tehát valami nagyvállalati vagy én nem tudom).
Az lg optimus one-t néztem ki ezen a bizonyos árlistán, ami 32.000ft.
Na szóval kb 40.000-ig szeretnék elmenni, és nem tudom van-e ebben az árkategóriában jobb ennél?

Bármilyen tanács jöhet, és tudom, hogy nem elérhető ez az árlista (csak tájékoztatólag említettem meg), meg egyébként is ki foglalkozna más kérdésével ilyen mélyrehatóan.:) Szóval ha valakinek van valamilyen tapasztalata, vagy ajánlata stb. az jól jönne, mert dilettáns vagyok ebben.;)

BlackBerry Z10

(#20219) molnarpeter válasza sneerq (#20218) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg ZTE Blade, a nagyobb képernyőfelbontás miatt.

mp

(#20220) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem linkelni (esetleg írni) egy listát az itthon kapható 3,5 - 480x800 készülékekről?

Üdv,
Misi

(#20221) r4z válasza misirulez (#20220) üzenetére


r4z
nagyúr

Így hirtelen csak az Acer Liquid S100 és a ZTE Blade jut eszembe, ha ragaszkodsz a 3,5 hüvelykes kijelzőhöz. Ilyen felbontásnál a 3,7"-4,0" a jellemző átló.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20222) bajbal


bajbal
tag

Köszönöm szépen a válaszokat de sajnos még még mindig nem jutottam döntésre... Egyik ebben jobb a másik meg abban...

(#20223) Brando


Brando
csendes tag

Szerintetek

Samsung Galaxy S vagy Htc Desire S

Megnéztem a teszteket mind2 telefonon!

HTC desire S: fémborítás,led vaku,sense felület,768RAM

Samsung Galaxy S: Nagyobb képernyő,jobb képminőség (kamera),valamivel jobb hangzás

Most nem tudom hogy a drágább HTC Desire S vegyem, vagy inkább olcsóbb Samsung Galaxy S! Nem tudok dönteni!:S

(#20224) r4z válasza Brando (#20223) üzenetére


r4z
nagyúr

A DS szoftveresen és anyagminőségben jobb, a GS pedig 3D gyorsításban (hozzáteszem, csak 1-2 játék használja ki a pluszt), fotózásban és zenében. Neked kell eldöntened, melyik a fontosabb.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20225) Brando válasza r4z (#20224) üzenetére


Brando
csendes tag

Köszönöm a választ!

És ha SGS kilőném, HTC Desire S vagy HTC Incredible S között kellene választani? Akkor melyik lenne jobb választás?

(#20226) ottesz válasza r4z (#20224) üzenetére


ottesz
aktív tag

kép minőséget kihagytad! :C

(#20227) molnarpeter válasza Brando (#20225) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem kezdjük azzal, hogy miket csinálnál vele? Az alapján dönteni könnyebb :)

mp

(#20228) bluobluo


bluobluo
aktív tag

erre vki: #20217

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#20229) molnarpeter válasza bluobluo (#20228) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én nem értem egészen a kérdést. A telón lévő netet tudod megosztani a hozzá kapott USB kábellel, talán ez a válasz...

mp

(#20230) bluobluo válasza molnarpeter (#20229) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Én nem igazán értem.
Az USB úgy tudom, hogy a fájlok átvitelére kell, képek videók stb.
(Bocs de egy 5 éves Sony Ericsson telóm van)
Én úgy gondoltam, majd ha lesz ilyen ZTE Blade vagy hasonló wifi-s masinám, elég a meglévő internetet rákapcsoljam valahogy gondolom wifivel, és nem kell a T-homeos vagy vodás külön csomagot vennem...

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#20231) molnarpeter válasza bluobluo (#20230) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azokra is jó, de tölteni is lehet vele például. Melyik eszközön akarod használni, melyik internetet?

mp

[ Szerkesztve ]

(#20232) jooker82


jooker82
nagyúr

Az LG Optimus Chicet most eléggé megéri venni...Kb 25 e ft-al csökkent az ára....
Igy 54 körül,de valahol ennél is olcsóbban 50 alatt hozzá lehet jutni....
És ebbe létezik az ugynevezett Air sync szolgáltatás...mely vezeték nélkül kommunikál a számitógéppel..
Android 2.2
TFT capacitive touchscreen, 320x480 pixel, 3.2 inches
CPU: 600 MHz processor
-3.5 mm audio jack
-150MB belső és memóriabővítési lehetőség /microSD/
-GPRS, EDGE, 3G, Wi-Fi, Bluetooth, USB, GPS
-5MP, 2592x1944 pixel, autofocus, Videó VGA 30fps

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#20233) Klepti válasza bluobluo (#20230) üzenetére


Klepti
tag

Ha otthon van Wifi routered, akkor otthon rácsatlakozol a netre, és amíg a hatótávolságon belül vagy, addig netezhetsz. Vagy ha máshol vagy, és van ingyenes wifi hotspot, arra is fel tudsz csatlakozni, vagy melóban/suliban, ha tudod a kódot. De ha kint vagy a pusztában, vagy 2 város között, vagy valami, és nincs wifi, akkor nem tudod használni.

Szerk:
De ha arra gondolsz, hogy USB-n rácsatlakoztatod a telefont a gépre, és a telefon mobilinternetét osztod meg a géppel (routerként használod), az is lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#20234) bluobluo válasza molnarpeter (#20231) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Én úgy gondoltam, hogy valamilyen USB-s eszközt kéne venni a géphez még nem tudom milyet (ezért is kérdeztem mik a lehetséges alternatívák)
Jelenleg rádiós netem van, a vevőegység a ház kéményén van ami a település viztornyával áll kapcsolatban, a tetőről lejön egy kábel és egy ilyen kis dobozkából megy a gép felé a jel:
[link]

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#20235) bluobluo válasza Klepti (#20233) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Én valamiféle routerre gondoltam.
Az a rossz, hogy elég gyenge netem van, 2Mbps/256kbps sokszor inkább böngészésre használom....
A célom végülis az, hogy mivel gyenge netem révén ne kéne állandóan gép előtt görnyedjek, ellenőrizni tudjak max rálátással mi, hogyan megy a gépen, pontosabban a neten nem sokáig böngészgetni mivel láttam a ZTE tesztjét akku miatt nem tudnák úgysem sokáig rajta lenni, csak amolyan szúrópróbaszerűen ránézni mi hol tart...

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#20236) bencurio96


bencurio96
tag

Sziasztok! Szükségem van egy okostelefonra, úgy tűnik van is rá keret. Azonban nagyon nem tudom, hogy milyet válasszak. Ami tuti biztos: vagy T-s, vagy kártyafüggetlen. Ha T-s, ott a 2 éves hűséges ár a fontos. A max. keret az olyan 35-40.000 Ft. Két sarokpontja van a választásnak.
-1. WiFi
-2. jobb lenne egy nyitott op.rendszer, pl. Android, a programok bővíthetősége miatt.

Ahogy szétnéztem a piacon, ezeket a telefonokat láttam:
-ZTE Blade
-LG Optimus One P500
-LG Optimus Me P350
-LG Optimus GT540
-Samsung Galaxy 3
-Samsung Wave 723

Esetleg van-e még olyan telefon, amelyik ilyen árban van és Wifis? Esetleg van-e olyan telefon, ami egy kicsit drágább, de mondjuk júniusig eshet az ára? És ezek közül melyiket tartjátok a legjobbnak?

Előre is köszi a segítséget! :)

„Hogyan lehet megállítani Messit? Lelőni nem lehet ugyebár, így aztán meg kell akadályozni, hogy átvegye a labdát” – morfondírozott a találkozó előtt Rio Ferdinand.

(#20237) CoolBoy323 válasza bencurio96 (#20236) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a P500 jó választás lenne, esetleg a samu ace, ha júniusig esik az ára, most 50k...

(#20238) bencurio96 válasza CoolBoy323 (#20237) üzenetére


bencurio96
tag

én is rajtuk gondolkodtam leginkább:) a best nekem az ACE, tetszik meg minden, csak egy kicsit drága még...

a többi közül meg pont a P500 ami tetszik, bár esetleg a Blade, vagy a samsungok?

„Hogyan lehet megállítani Messit? Lelőni nem lehet ugyebár, így aztán meg kell akadályozni, hogy átvegye a labdát” – morfondírozott a találkozó előtt Rio Ferdinand.

(#20239) Brando válasza molnarpeter (#20227) üzenetére


Brando
csendes tag

Hát zene hallgatás (bár nem mindig),játék,böngészés (időnként),film nézésre (havi 4-5 talán) fényképezés meg videózás se gyakran de azért ez lenne a 2. amit leggyakrabban csinálnék egy telefonnal!:D

Sorrend nálam:
1.zene
2.fényképezés/videó
3.játék
4.böngészés
5.film nézés

Ez alapján szted akkor így melyik? (SGS,HTC Desire S lenne a választás)

[ Szerkesztve ]

(#20240) molnarpeter válasza bencurio96 (#20238) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Blade, vagy a One :)

mp

(#20241) molnarpeter válasza Brando (#20239) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Zenére az GS-t azért mondanám, mert van egy program, amivel a minőség javítható, bár ahhoz nem árt egy minőségi füles. Fényképezés szerint szintén a Samu erősebb (szerintem), akkor összehasonlíthatod őket: itt a GS, itt pedig a Dézi. Játékra mindkettő tökéletesen megfelel. A böngészés, valamint a filmnézés szintén kellemes rajtuk, a mobilarena tesztje alapján a GS erősebb a Dézinél. Egyetlen hátránya fényképezésnél, hogy nincs rajta vaku. Gyakorlatilag ugyanilyen telefon a Nexus S is, ezen javították ezt a hiányosságot, szóval én ez utóbbi telefont ajánlanám neked, ha megfelelő :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#20242) r4z válasza Brando (#20239) üzenetére


r4z
nagyúr

A SGS vagy a Nexus S lesz a befutó :)

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20243) Brando válasza r4z (#20242) üzenetére


Brando
csendes tag

Köszi a gyors választ! :)
Megnéztem ezt a Nexus S, még annyi lenne a kérdésem mi a különbség a kettő között tehát-
Samsung i9020 Google Nexus S
Samsung i9023 Google Nexus S

Mik az eltérések?

(#20244) r4z válasza Brando (#20243) üzenetére


r4z
nagyúr

Előbbiben Super AMOLED van, utóbbi Super Clear LCD kijelzővel rendelkezik.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20245) molnarpeter válasza r4z (#20244) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jól gondolom, hogy az AMOLED a jobb, ugye? Fogyasztásban valószínűleg igen, de minőségben nem tudom...

mp

(#20246) r4z válasza molnarpeter (#20245) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha nem zavar a PenTile és a túlszaturáltság, akkor az AMOLED a jobb, valóban. Nekem mind a kettő bántja a szemem.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20247) picur220 válasza molnarpeter (#20245) üzenetére


picur220
veterán

A SuperAMOLED-nél jelenleg nincs jobb.

(#20248) krisztian112 válasza picur220 (#20247) üzenetére


krisztian112
senior tag

Amikor először láttam egy Super Amoled kijelzőt (konkrétan egy Wave-et) Nem az jutott eszembe hogy túlszaturáltság meg mittomén hanem hogy Qrva jóóóóóóó:D

[ Szerkesztve ]

Huawei P10 lite

(#20249) picur220 válasza krisztian112 (#20248) üzenetére


picur220
veterán

Nekem is.:D

(#20250) jacis válasza molnarpeter (#20245) üzenetére


jacis
nagyúr

Fogyasztásban nagyjából 30%-al jobb a szinekben viszont nem tudom azt mondani, hogy jobb, mert nekem a HD szinei vannak megszokva és ha megnyomkodok egy samu telót amiben amoled kijelző van túl szinesnek találom ami már ssinte zavaró számomra.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.