Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#17001) sobr


sobr
csendes tag

Szevasztok! Telefont keresek; ami fontos:

- jól fusson rajt' a SKYPE !!!
- jó erős WIFI, hogy minél több helyen tudjon felmenni a netre;
- multimédia;
- jó üzemidő.

Mit ajánlanátok? Köszönet!

(#17002) krisztian112 válasza Falconer (#17000) üzenetére


krisztian112
senior tag

Hello Falconer! Megnéztem ezt a Galaxy-t. Szerintem nemrossz teló. Pláne 40ért. az amoled és az 5megás autofókuszos vakus kamera azért odatesz a blade-nek nameg minőségibb a cucc. Szerintem a samsungot válaszd! :D

Huawei P10 lite

(#17003) korpicschess válasza Falconer (#17000) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem javallott az i7500 igazán... lassúcska..

sobr: ár?

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#17004) Karma válasza korpicschess (#17003) üzenetére


Karma
félisten

Lassú és még 1.6-ot se kapott hivatalosan. Semmiképpen se!

“All nothings are not equal.”

(#17005) Falconer válasza Karma (#17004) üzenetére


Falconer
aktív tag

Hmm oké, thx az infot. Akkor ezek szerint a blade azzal együtt gyorsabb, h a samu tuningolva van, nagyobb az órajele, és kisebb felbontást kezel? o.0

(#17006) korpicschess válasza Falconer (#17005) üzenetére


korpicschess
veterán

Blade-ben fejlettebb a proci, gondolom úgyanúgy húzható de, hogy stabilabb az tuti.

Meg amúgy is... most nagyon elterjedt ez a procihúzgálás a telefonoknál.. nem hiszem, hogy egészséges.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#17007) Karma válasza Falconer (#17005) üzenetére


Karma
félisten

Olyannyira, hogy nevetséges az összehasonlítás.
128 MB RAM van benne!

“All nothings are not equal.”

(#17008) Falconer válasza Karma (#17007) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ja jó oké, valóban, e mellet teljesen elsiklottam :D Kösz mégegyszer. Akkor majd írok ha sikerült szerezni egy bladet :DD

(#17009) Klemens válasza picur220 (#16972) üzenetére


Klemens
őstag

Ő sem bejövős. :D
Egyéb versenyző? :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#17010) zsoleer


zsoleer
senior tag

sziasztok

szerintetek Nokia n8 vagy Samsung Omnia 7?? fontos a multimédia kezelhetöség meg a telefon minösége

(#17011) akos3 válasza zsoleer (#17010) üzenetére


akos3
addikt

N8at választanám, nekem most nagyon bejövős :R :R

(#17012) sobr válasza korpicschess (#17003) üzenetére


sobr
csendes tag

75-100 k

(#17013) Rav3n02 válasza zsoleer (#17010) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Nekem a Nokia N8 bejön de a Symbian már nagyon ósdi rendszer, viszont a WP7 meg nincs túl kiforrott státuszban szóval szerintem inkább N8 :K

(#17014) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Tudom, h. nem ide tartozik a kérdés, de máshol nem tom feltenni.
Szal, volt már vki úgy, h. csereutalványt kapott a Nokiától, mert nem lehetett megjavítani a készüléket gari időn belül?
Ha igen, akkor helyette értékben választhatott másik telót vagy ,h. volt?

:R

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#17015) akos3 válasza Rav3n02 (#17013) üzenetére


akos3
addikt

azért ez a symbian^3 már nem ósdi, bár egyes tesztelők ezt is kevésnek érezték, de sztem a WP7-nél azért jobb bőven. Vannak elég szép újítások már a symbian^3-ban a tesztekből ez jön le..

(#17016) runner 125 válasza Joe bácsi (#17014) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ilyen nincs.

iPhone kivétel úgy tudom minden gyártó megvárja a 3 - garanciális időn belüli - hibát, s az után ajánlják fel a cserekészüléket, vagy az összeg visszatérítését, levásárlását.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17017) Rav3n02 válasza akos3 (#17015) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Nem mondom, valóban előrelépés de a mai piacon édes kevés....akárhonnan is nézzük egy 8 éves rendszert toldozgatnak-foltozgatnak...A Nokia helyében már rég ráfeküdtem volna a Maemo-ra, ha már teljesen új rendszert nem akarnak kidolgozni :K

(#17018) akos3 válasza Rav3n02 (#17017) üzenetére


akos3
addikt

Hát igen, lehet, h igazad van. Csak godnolom az is benne van, h nem akarták /akarják elveszíteni a hűséges symbian usereket. Csak az a baj, h így új usereket meg nem biztos, h szereznek, ami meg lehet fontosabb lenne.. :U

(#17019) Rav3n02 válasza akos3 (#17018) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Pontosan erről van szó :) Sőt én régen nagyon nagy Symbian rajongó voltam, rengeteg Nokiam volt, de az N96óta kb hallani sem akarok róla, nem azért mert valami istentelen nagy problémába ütköztem volna, hanem mert egyszerűen meguntam :N

(#17020) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Melyiket válasszam:
LG Optimus GT540
Samsung Galaxy 3 ???

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#17021) andersen32


andersen32
csendes tag

Üdv,

Elnézve a most bejelentett telefonokat, már kezd jó lenni a dolog. Abban kérnék a segítségeteket, hogy várható-e olyan telefon 2011-ben, ami végre megfelene az igényeimnek, és több év 'buta' nokiázás után érdemes lenne beruháznom egy okos telefonba:

- 1024x600 felbontás, de ne lcd-s, hanem valami komolyabb
- Nvidia tegra2 2 magos, vagy komolyabb processzor
- Már megvételkor legyen rajta android 2.3
- 1 gb ram beépített, de inkább több, nem érdekel, hogy sd-vel mennyire lehet bővíteni
- wifi, bluetooth, hdmi, fülhalgató kimenet
- xenon vaku
- 1080p videó lejátszás (akár mkv is, akár külső subtitle file-lal)
- 4G LTE hálózat support legyen benne

És ami nagyon fontos:

- 1080p videó felvétel, magas bitrátával, 10 mbit/s fölött (720p videó képesség nem érdekel)

- nem baj ha csak 5 v. 8 megapixeles fotókat tud, de 100%-ra nagyítva ne legyen már annyira zajos és elmosott, mint a legtöbb mai sztárolt desire / iphone4 / egyéb okostelefonnal készített kép

- hozza azt a szintet videó élességben, dinamikában, mint az xperia arc

- legalább olyan vagy jobb képstabilizátor legyen benne, mint az xperia arc-ban

- hozza azt a kevés fényben is türhető videó és kép zajmentességet, mint a nokia n8

- legyen annyira komoly, carl zeiss vagy ennél komolyabb optika, mint a nokia n8-ban

Egyszóval várható végre, hogy megjelenik végre az igényeimnek megfelelő telefon 2011-ben, amit meg is vennék, vagy megint kell várnom még 1 évet ?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#17022) Gergőke88 válasza andersen32 (#17021) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem várnod kell még akkor 1 évet.

(#17023) Inarus válasza Kerio (#17020) üzenetére


Inarus
addikt

Amellett, hogy már vagy 500-szor kitárgyaltuk ezt a témát (+hozzávettük az SE X8-at is), semmi preferenciát nem írtál, tehát:
1.) Keress vissza egy kicsit!
2.) Ha még így sem tudod, legalább az első hsz alapján próbáld meg feltenni a kérdést!
Köszi! :))

(#17024) andersen32 válasza Inarus (#17023) üzenetére


andersen32
csendes tag

Gergőke88:

Oké.

Inarus:

Jogos:

- Árkategória: mindegy, csak tudjon mindent, amit elvárok

- Használt vagy új: miután a jövőben elkészülő telókról érdeklődök, ezért új :)

- Hol vennéd meg? : mindegy, nem szempont

- Hosszú vagy rövid távra tervezel?: a legjobbat keresem, ami még 3 évig jó lesz

- Mire használnád? mindenre, amit desktop gépen is csinálok, plusz: szövegszerk és excel, weblapok készítése, fórumozás, facebook, twitter, videó és fotó megosztás, képszerkesztés, videóvágás, videótömörítés, videó lejátszás, 3d grafikát is igénylő játékok, zene, telefonálás, mms, sms, wap, wifi, 3g/4g internet, akár realtime 1080p videostreaming

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez ? Android 2.3 vagy 2.4

- Milyen kialakítású telefont keresel? : mindegy, nem szempont

A telefon márkája mindegy.

(#17025) runner 125 válasza andersen32 (#17024) üzenetére


runner 125
nagyúr

"a legjobbat keresem, ami még 3 évig jó lesz"

Nah ilyen nincs, nem is volt, és nem is lesz. :)

mod.

Ilyen elvárásokra én valami tablet gépet ajánlanék/vásárolnék, - már csak a kijelző mérete miatt.
Hiába kapsz majd 1024 x z felbontást, ha 4"-nál nem nagyobb az egész.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17026) korpicschess válasza andersen32 (#17024) üzenetére


korpicschess
veterán

Túl sok az elvárás.... ezek még jócskán távol vannak! Az elkövetkező pár évben nem lesz ilyen telefon az tuti...

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#17027) akos3 válasza andersen32 (#17021) üzenetére


akos3
addikt

Föld hívja Marsot...

(#17028) Kerio válasza Inarus (#17023) üzenetére


Kerio
őstag

Áhh, kösz!

Igy már meg is van a válasz :C
Látom ezt a hozzászólásodat is csak beszúrogatod :W
Lehet, hogy értelmesebb lenne kitörölnöd utána. :R

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#17029) andersen32 válasza runner 125 (#17025) üzenetére


andersen32
csendes tag

runner125:

Fura ebben az esetben ami a telefonoknál van, ha ennyire gyorsan elavulnak. Laptop és asztali gépek esetében én azt tapasztaltam, hogy kb. 3 évig használhatóak.

Köszönöm a tippet a tablettel kapcsolatban, de sajnos nem tudom a tabletet zsebre tenni, és akkor inkább az árából vennék egy rendes laptopot.

Nem zavar, ha 4" méretü lenne a telefon kijelzője 1024x600 felbontás melett.

korpicschess:

Kár. Szomorú vagyok, hogy ennyire nem kell a gyártóknak egy vásárló, aki hajlandó lenne 200+ e ft elkölteni. Hát, akkor maradok egy régimódi nokia telefonnál, és aktívan figyelek.

3 évente hajlandó lennék egy ilyen összeget kiadni, de csak csúcskategóriás mobilért.

akos3:

Szerintem nem irreálisak az elvárásaim, ha már kiad az ember 200+ e pénzt, akkor igenis mindent tudjon csúcsminőségben a telefon.

(#17030) Narxis


Narxis
nagyúr

Sziasztok!

Visszaolvastam pár oldalt és nagyjából látom mely telefonokat érdemes megnézni, de mégse tudok dűlőre jutni.

A mostani sony ericsson w910i-m dögrováson van és magától kikapcsol naponta 5-6 alkalommal is, nem garanciás már, szoftverfrissítést próbáltam, semmi javulás. Szóval vennék egy új telefont ha találok olyat ami ennek a 2 szempontnak megfelel:

-legyen benne wi-fi
-zenelejátszásban legyen jó

Szóval ennek a 2 szempontnak megfelelő telefont keresem, persze a legolcsóbbat nézném meg először. Én egy Nokia X3-02-re gondoltam amit lehet kedvezményesen megvehetnék a szolgáltatómtól, de itt sokan írják, hogy a symbian így meg úgy nem jó meg öreg rendszer stb. Szóval ha ez nem jó akkor még mit ajánlotok?

Előre is köszönöm ha segít valaki. :R

Thanos was right.

(#17031) akos3 válasza andersen32 (#17029) üzenetére


akos3
addikt

Igen, de még nem gyártottak ilyen telefont!!! Ergo 2011. január 7-én irreálisak ezek az elvárásaid!

(#17032) albiosz válasza Narxis (#17030) üzenetére


albiosz
őstag

Jó cucc az X3-02. Én már nyomogattam is. Wifi van benne, a zenelejátszó is korrekt. Egyébként azon S40 van, szóval nem okosteló. Ha csupán a wifi és zene a szempont, akkor vállalható és jó telefon. Annak ellenére, hogy nem okos játszik divx-et, ami ritka zárt rendszeren.

(#17033) runner 125 válasza andersen32 (#17029) üzenetére


runner 125
nagyúr

Volt már egyáltalán ilyen kategóriájú készülék a kezedben?
Vagy Te a sasnál is brutálisabb látással rendelkezel?

Úgy vélem nem voltam egyértelmű.
Adott egy 4,3"-os kijelző - jelen esetben vegyük példának a HD2-met, aminek 94mm x 57mm a kijelzője. Ekkora felületen terül el a 800 x 480 pixel méretű kijelző. Ami pl. nekem böngészésre, dokumentumok kezelésére (nem szerkesztésre) és egyéb multimédiás képességekre megfelel. - De nem első számú készülékként funkcionál.
Ekkora felületen hiába lenne 1024 x 600-as felbontásod, annyira apró betűket jelenítene meg a kijelző, h kifolyna a szemed.

Ugyanúgy zoomolgatni és scrollozgatni kellene, ami már nem kényelmes _első_ számú készüléknek. Nincs mese, szerintem a Te elvárásaidnak a közeljövőben egy készülék sem fog megfelelni.

S, akkor még nem említettem a készülék méreteket. Mint telefon, már-már a HD2 is a határokat súrolja, pedig nagy kezem van.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17034) fateless válasza andersen32 (#17024) üzenetére


fateless
veterán

...és Andersen mesélni kezdett ;] :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#17035) Narxis válasza albiosz (#17032) üzenetére


Narxis
nagyúr

Köszi a választ! :R Van egyéb amit Te ajánlanál?

Thanos was right.

(#17036) runner 125 válasza andersen32 (#17029) üzenetére


runner 125
nagyúr

..azért csináltam egy screenshot-ot, h legyen viszonyítási alapod, bár ez sem pontos, mert hiába kicsinyíted a megjelenítődön 94mm szélességűre, nem ugyanazt az eredményt kapod, hanem még rosszabbat.

01

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17037) zedar válasza misuti (#16991) üzenetére


zedar
csendes tag

A nokia N8 szimpi lenne, csak már olyan sokan leszólták, hogy nem tudom. :F
Van olyan androidos ami tudja kb ugyanazt? (főleg fényképezésben)

(#17038) Karma válasza runner 125 (#17033) üzenetére


Karma
félisten

Három szó: DPI, subpixel hinting.

zedar: Fényképezésben perpillanat a DSLR-ek viszik a prímet :P A telefonok között meg az egyik legjobb az N8. Az androidos telefonok jellemzően fasorban sincsenek hozzá. Nincs kivétel.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#17039) krisztian112 válasza andersen32 (#17029) üzenetére


krisztian112
senior tag

Hello andersen33! A Gyártók azért nem gyártanak 200+ meg mindenféle olyan telót ami a te elvárásaidnak megfelene mert: a piac egyelőre nem igényli az ilyen magas felbontás alkalmazását, hiába is rohamosan fejlődik az ipar, 2. a gyártóknak nem éri meg luxuskategóriás termékeket gyártani mert a profit nagy részét a középkategóriás telefonok hozzák ,amit egyszerű földi halandó is meg tud venni. Nyilván nekik is van felsőkategóriás telefonjuk( Galaxy S, Optimus 7 és még a többiek). azok közül válogassál. Szerintem azok sem fognak elavult telójnak számítani 1,2 év múlva, csupán a kategóriába fognak lentebb csúszni.

Huawei P10 lite

(#17040) albiosz válasza Narxis (#17035) üzenetére


albiosz
őstag

Én ajánlom az X3-02-t is, nekem bejött. :) Ha elég a wifi és a zenelejátszás, akkor perfekt.
Ha komolyabbra vágysz, akkor attól függ mennyit szánnál rá.

(#17041) akos3 válasza zedar (#17037) üzenetére


akos3
addikt

Sztem összességében meg vannak vele elégedve az emberek, csak gondolom picit több újítást vártak. Épp tnap olvastam el a nokiaprogramokon a tesztet róla, hát ott szinte csak dícsérik :K

(#17042) Narxis válasza albiosz (#17040) üzenetére


Narxis
nagyúr

Amit most megengedhetek magamnak az még esetleg a ZTE Blade. Az elméleti maximum nálam pedig a Motorola Defy szintje, szóval kb. 70-80 ezer Ft-ot, annál többet akkor se adnék egy telefonért ha 7 nyelven beszélne. :)

Thanos was right.

(#17043) albiosz válasza Narxis (#17042) üzenetére


albiosz
őstag

Csak tőled függ. :) Wifire, zenére elég a Nokia. Ha kicsit többre vágysz (okostelóra), akkor jó vétel a Blade, viszont üzemidőben elég gyenge.
Ha pedig egy nagyon korrekt minőségű telefont szeretnél és nem bánod, hogy jóval drágább, akkor egyértelműen a Defy a legjobb ezek közül. Vodkafonnál most elég jó áron van egyébként.

Hangsúlyozom, az alapján dönts, hogy mire használnád. Mert, ha elég neked a Wifi és zene, akkor tökéletes a Nokia. Ha többre vágsz, akkor érdemes csak beruházni pl. a Defyre.

(#17044) Narxis válasza albiosz (#17043) üzenetére


Narxis
nagyúr

Oksa, akkor megnézem először ezt a Nokiat, ha legalább 10 ezerrel olcsóbban megkapom Vodánál mint a Blade-t T-mobiltól vagy Angliából(AMOLED kijelző miatt) akkor megveszem, ha nem akkor lehet a Blade lesz. Defy tetszik, de szerintem nem használnám ki annyira.

Thanos was right.

(#17045) albiosz válasza Narxis (#17044) üzenetére


albiosz
őstag

Ha jól tudom, már az ottaniakban sem amoled van, de ebben nem vagyok biztos. A Blade topikban tuti tudják.
Üdv!

(#17046) sobr


sobr
csendes tag

:W Szóval ugyanez a hullaszagú csönd fogadott a környékbeli gsm-üzletekben is. Mégegyszer a kérdés: MELYIK AZ AZ OKOSTELEFON, AMELYIKEN JÓL FUT A SKYPE ÉS ERŐS A WIFI-JE? Sehol nem találtam erre vonatkozó teszteket. Tapasztalat? Vélemény? Valaki? :W
:R

(#17047) manchester85 válasza sobr (#17046) üzenetére


manchester85
addikt

Vajon miért nem jutott még eszébe senkinek ilyen teszt? Telefonok, amiken jól fut a skype és erős a wifijük. :DDD :W Már a kérdés is értelmetlen. Ok, az nem, hogy erős a wifije, olyan sok is van, csak számszerű adatot nem lehet róla adni. A skype meg platformfüggő.

i6 Silver

(#17048) Inarus válasza andersen32 (#17024) üzenetére


Inarus
addikt

Ezt csak véletlenül címezted nekem, ügye? :F

(#17028): Ne zavajon, hogy nem is neked válaszoltam... ;]

(#17049) fateless válasza sobr (#17046) üzenetére


fateless
veterán

Samsung i780. :U
Erős a wifi (ahol 5800semmit sem látott, ott még 2 egységet jelzett az i780), és jól megy rajta a skype.

Remélem, most elégedett vagy.

De ha esetleg nem, akkor még egy: Asus M530w. :K Nagyon meg voltam elégedve a wifivel, és skype kliens is volt, ami hibátlanul működött, bár akkor még nem sokat használtam. A gombjai viszont kényelmesebbek voltak, mint egy BlackBerry-nek.

MOD
Ha van egy-két konkrét típus, ami tetszik, akkor annak a topikjában kérdezd meg, hogy milyenek ezek a jellemzők azon a típuson. Könnyebb lesz így.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#17050) Windsurfer


Windsurfer
tag

Sziasztok,

Ma voltam bent a vodkában telefont nézni és a jelenlegi előfizetésemmel és mivel elég régóta vagyok vodás nagy kedvezménnyel tudok telefont kihozni.

Kicsit lestem is amikor az eladó mondta, hogy pl. egy Sony Ericsson Xperia X10 Mini (nem Pro) kemény 25e magyar forintba eltudnám hozni minden akció nélkül.

Nos, nagyon elgondolkoztam rajta és érdeklődnék, hogy szerintetek megéri-e ennyiért? Az összes hazai és külföldi tesztet már régebben elolvastam a telefonról és nem igen húzták le sehol.

Ami fontos elvárás a telefonnal szemben:
Aktív használat mellett is bírjon 1 napot (mondanám, hogy 3-t de tudom, hogy az csak álom marad a jelenlegi okos telefonoknál)
Wifi, 3G legyen
További programokat tudjak a telefonra telepíteni (pl.: Skype).
Valami kultúrált zene és videó lejátszó legyen benne :)
Ha ráfúj a szél, ne essen darabjaira.
Bírja 2 évig.

Igazából amiről egyik hír sem szól és nem találtam sok infot erről a telóról, hogy mennyire bírja a strapát? Nem szándékozom a 10. emeletről ledobni, de azért ha esik 20cm-t akkor ne essen darabjaira. Tudom, hogy számít, hogy hol éri az ütés … :)

Szóval? Venni vagy nem venni?

(Még elvileg szóba jöhetnek ilyen áron –legalább is gondolom- Nokia C6 és Samsung Wave 723)

Motorola Defy Full Stock ^.^

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.