Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20101) Inarus válasza CoolBoy323 (#20100) üzenetére


Inarus
addikt

Jajj...

Onnan indult, hogy egy Blade és egy GT540 közt filózott valaki.
Erre te behoztad, hogy a GT540 buta, ezt meg én nem értettem.
Válaszul te felhoztál két dolgot, amire én azzal reagáltam, hogy ez nem túl ritka jellemző a kategóriájában. (Az említett egyéb típusok úgy jöttek ide, hogy ugyanannyi ram van bennük.)

A fene se gondolta volna, hogy neked magával a kategóriával van gondod... :DDD

(#20102) Dhampir


Dhampir
félisten

A Telenornál már kapható az LG Optimus 2x.

(#20103) KonzolKartel válasza Dhampir (#20102) üzenetére

Jaja, tegnaptól :).

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20104) CoolBoy323 válasza Inarus (#20101) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nekem azzal van pedig :)

de hát nem vagyunk egyformák, hál'Istennek :D :DDD

(#20105) ArthurPD válasza duvi (#20096) üzenetére


ArthurPD
csendes tag

Kösz a tanácsot, a leírások alapján jó vétel lenne. Még meggondolom, hogy itthon vegyem meg, vagy inkább külhonban. Legjobbakat!

(#20106) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Üzemidő alapján melyek a top készülékek?

(#20107) dadu7 válasza odipapa (#20106) üzenetére


dadu7
tag

6310i

(#20108) duvi válasza odipapa (#20106) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha extra hosszú üzemidő kell akkor kukk meg a Samsung GT-E2370 telót.
"A nagy durranás itt az akkumulátor, mely kereken 2000 mAh-s, amihez ugye egy rendkívül kis fogyasztású hardver társul. A készenléti idő 2 hónap, a beszélgetési pedig 22 óra."

(#20109) molnarpeter válasza odipapa (#20106) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azt hiszem az első pár helyezett egyike a Galaxy 3, okostelefonok között :)

mp

(#20110) krisz1019


krisz1019
csendes tag

Sziasztok!

2 telefon között gondolkodom:LG Optimus GT540 vagy SE X8 :F
Annyira nem vagyok nagy netező mobilon,csak a kötelező dolgokra használom a telefont(hívás,sms)Nagyon néha net,ha vhol vagyok,s meg kell nézzek vmit!
Köszönöm.

(#20111) molnarpeter válasza krisz1019 (#20110) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem a GT540-et szerintem ne, mivel rezisztív kijelzős ;) Ha hosszú üzemidő kell, a Galaxy 3-at tudom ajánlani, bár ezen nincsenek fizikai híváskezelő gombok, vagy még a ZTE Blade lehet jó választás, mert a kategória legjobb ár/érték arányú telefonja :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#20112) picur220 válasza odipapa (#20106) üzenetére


picur220
veterán

A Philipsek.

(#20113) raylot


raylot
csendes tag

LG Optimus 7 vagy HTC HD2? Miért?

(#20114) picur220 válasza raylot (#20113) üzenetére


picur220
veterán

Inkább Optimus 7, de leginkább egyik sem. Az Optimus 7 a WP7 miatt jobb, a HD2-re csak főzött cuccok vannak, amik úgy-ahogy jók, de azért amit a gyárban adott készülékre írtak, azok jobb rendszerek.
Én a helyedben elgondolkodnék egy Galaxy S-en, vagy egy HTC Desire-n.

(#20115) blt.62


blt.62
őstag

Szio!
Szerintetek a C7-ben lévő új symbián a gyorsaságán kívül változott valamiben az N97-ben lévő symbiánhoz képest??? Van itt a haverokkal egy kis vitánk erről. Látványra biztos nincs változás,akkor valami újdonság van benne? A kijelzője talán szebb mint az N97-é. Márcsak a haver megvette az N97-m és most el akarja cserélni egy C7-re.

MegtorloXp

(#20116) driver18


driver18
tag

Sziasztok,

SE X8 vs. LG GT540.
Most a Voda-nál melyik telefon milyen verziójú androiddal jön ki? Továbbá lehet-e frissíteni mindkettőt a későbbiekben?
LG-t már láttam, vezetékkereső is van benne :Y SE-ben is van? :DD
Akksi melyiknek jobb?

Légyszi segítsetek!
Köszi :R

(#20117) molnarpeter válasza driver18 (#20116) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem nézd meg a ZTE Blade-et, ebben az árkategóriában a legjobb :) Ezek közül én az X8-at mondanám, főleg a kapacitív érintőképernyő miatt.

mp

(#20118) krisztian112


krisztian112
senior tag

Sziasztok! Én most vettem a T-nél egy fekete SE X8at 2évvel 17ezerért! Ennyiért egész jó vétel volt. Ami nem tetszik az a hulladék gyári füles, illetve a teló rezgője nagyon hangos. Egyébként nagyon gyors a telefon. Elég jól el lett találva ez a Sony Ericssonos felület. Ajánlom mindenkinek!

Huawei P10 lite

(#20119) jooker82 válasza driver18 (#20116) üzenetére


jooker82
nagyúr

Nekem Gt540 van...
Van,hogy 4-5 napot is elmegy egy feltöltéssel...átlagos használattal...1500-as aksi van benne,az x8-ba nincs ilyen erős....
2.1-el kapod meg..mindkettőt...A Gt540-re vannak 2.2-es romok ..a topicjába segitenek..
Mi az a vezetékkereső...??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#20120) driver18 válasza jooker82 (#20119) üzenetére


driver18
tag

A falban megkeresi a vezetéket. :C
Meg akinek a telefonját néztem, azon volt fémdetektor meg vízimérték, meg ilyen ökörségek. Bár szerintem ezek nem telefonfüggők, csak sima programok, nem?

(#20121) molnarpeter válasza driver18 (#20120) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kb minden okostelóban van mágesszenzor, és giroszkóp ;)

mp

(#20122) driver18 válasza molnarpeter (#20121) üzenetére


driver18
tag

Na, akkor csak jól gondoltam. :DD

(#20123) jooker82 válasza driver18 (#20120) üzenetére


jooker82
nagyúr

A fémdetektort már használtam....félig meddig működött is...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#20124) picur220 válasza jooker82 (#20123) üzenetére


picur220
veterán

Fél centin belül működik is...:DDD

(#20125) bozsozso válasza bozsozso (#20093) üzenetére


bozsozso
őstag

Erre nincs senkinek javaslata?

[#20093]

(#20126) korpicschess válasza bozsozso (#20125) üzenetére


korpicschess
veterán

Ace és akkor üzemidővel barátkozol. Ez az én javaslatom
A Nokia is jó persze... ami egy telejesen más feeling, de abból csak a C7, C6 rezisztív kijelzős, ezért szerintem felejtős.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20127) bozsozso válasza korpicschess (#20126) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm válaszod. Ilyen "lebeszélő" választ vártam, de azért szívesen olvasnék esetleg ellenvéleményt is. Vagy esetleg ha más telefont is tudtok ajánlani hasonló árkategóriában T-nél készülékváltással.

[ Szerkesztve ]

(#20128) blt.62 válasza korpicschess (#20126) üzenetére


blt.62
őstag

"Ami a legfontosabb egy zenetelefonnál a hangminősége ennek a készüléknek turbózva lett a hangchipje szoftveres acustic driver cserével a hangja leírhatatlanul brutális mind hangerő, mind mély, mind magas, mind közép, mind 100% -os hangtisztaság tekintetében."

Szerinted igaz lehet ez a W995-nél? Létezik ilyen?

Valami a 20115-re?

[ Szerkesztve ]

MegtorloXp

(#20129) korpicschess válasza blt.62 (#20128) üzenetére


korpicschess
veterán

N97 a trágya rezisztív és fakó kijelzőjével nemhiszem, hogy ellenfél lehet.

W995 - accoustic driver cseréről van szó, ami kivitelezhető viszonylag könnyen, utána kell nézni, hogy milyen, fogalmam sincs. 100%-os tisztaság nemhinném h ismert fogalom telefon körében. Mindenesetre az mp3-mas topicban vannak SGS eredmények, elég impozánsak :P
schawo fórumtársnak lehet hinni :)
A művelet olyan nehézségi rendű, mint egy kernelcsere SGS-en. Bár nekem már egyik sem furcsa, utána kell olvasni aztán annyi.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20130) CoolBoy323 válasza blt.62 (#20128) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

alapból gyönyörűen szól a W995! de lehet ilyen "barmolásokkal" még jobbá tenni, hasonlóan a kamera javításhoz...

(#20131) rolandg


rolandg
tag

Sziasztok!

Két telefonon gondolkodom (LG Optimus 2X és HTC Desire S), és igazából a sok paraméter mellett van egy, amiről elég kevesen szoktak írni. Lehet hogy azért, mert szubjektív: ez pedig a zsebben hordhatóság. Ugyanis eléggé el nem ítélhető módon, képes vagyok egy telefont zsebre tenni, és nem mindegy, mennyire dudorodik. Gondoltam már rá, hogy bemegyek egy MM-be, vagy a Telenorhoz, de biztosan komoly bírkózás lenne a biztonsági ogréval, ha azt látná, hogy a telefont a zsebembe gyűröm :-). Szóval akinek van tapasztalata a fenti két telefonnal, egyéb okostelefon, érintőképernyős telefon zsebben hordásával, azok osszák meg velem, velünk a tapasztalatukat. Köszönöm előre is!

Szép napot!

(#20132) Tim82 válasza rolandg (#20131) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudtommal sem a Media Markt-ban, sem a Telenor márkaboltokban/viszonteladóknál nem problémáznak telefonnal - hacsak nem arról van szó, hogy befelé még lapos, kifelé viszont dudorodik az a zseb. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20133) MC Pite válasza blt.62 (#20115) üzenetére


MC Pite
veterán

[link]

Mostmár aztán lassacskán vehetnél valamit használtan... :U

bozsozso: HA X6 nem játszik, és árba belefér, akkor C7/C6-01.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20134) crey válasza bozsozso (#20093) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Azért én nem dobnám ki a Nokiákat sem.

Ha első sorban a office/productivity környezetbe kell, fontos a probléma mentes exchange szinkron, akkor a symbian még mindig egy használható alternatíva.

Kicsit bővebben leírhatnád, hogy mire szeretnéd a telefonodat használni, hátha könnyebben tudnánk A-t, vagy B-t mondani (internetezés, filmnézés, zene multimedia érdekel-e, stb).

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#20135) korpicschess válasza rolandg (#20131) üzenetére


korpicschess
veterán

Attól függ... én is zsebben hordom, az SGS-em nagyon simán elfér, akár tokkal is. (farmer..)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20136) defter


defter
csendes tag

sziasztok!

én is új telefont szeretnék venni, elég sokáig nézegettem a lehetőségeket, két telefonra szűkítettem:

HTC Desire
Motorola Defy

Mindkettő szimpatikus, dizájnra is mindkettő bejön. A számomra fontos paraméterek fontossági sorrendben:
-telefonálás. úgy érzem okostelefonoknál ez kicsit háttérbe szorul. pedig fontos, hogy minden körülmények között jó minőségű és kellően hangos hang legyen.
-gps minél gyorsabb és pontosabb.
-netezés
-üzemidő
-alkalomszerű fényképezés

A játékok annyira nem fontosak. A defy talán jobban tetszik, a motorola szerintem nagyon ütős formájú készülékeket csinál. A desire-nél szimpatikus a fémház, meg az optikai trackball, de nem tudom utóbbinak mennyire van jelentősége.
Függetlenül venném.

Melyiket ajánlanátok?

(#20137) r4z válasza defter (#20136) üzenetére


r4z
nagyúr

Szia!

Desire tulajként a következőket tudom elmondani:
Szerintem teljesen jó a hangminőség, semmi gond nincs vele. Hálózatról sem dobott még le soha, térerőproblémáim sincsenek. A "nagy" hangszóró hagy némi kívánnivalót maga után, a telefonáláshoz használt hangszóró viszont egész jó.
A GPS gyorsan és pontosan pozicionál, nem hibázott még, pedig rendszeresen használom.
Internetezésben nagyon jó, szépen tördeli az oldalakat, a nagyítás is folyamatos. A flash sem akadály neki (a Samsung MWC-s élőzését telefonon néztem), de csodát ne várj a flash használatát illetően. A Wifi erőssége megfelelő.
Erős használattal naponta tölteni kell, ha nem használod olyan masszívan, akkor is 2 nap a plafon. Extrém használattal (filmnézés, játék, internetezés 3G-n) 4-5 óra alatt is képes lemerülni. Ez ebben a kategóriában teljesen átlagos.
Fényképezés? Nos, mondjuk úgy, hogy alkalmas rá. A lényeget megörökíti, de messze nem egy N8. Makróban viszonylag jól teljesít.

A Desire-nél csak a kijelző körüli keret fém, a többi puha tapintású, nem karcolódó műanyag. Az optikai trackpadnak csak gépelés közben van értelme, de akkor nagyon hasznos, nem kell a szöveget böködni, hanem kényelmesen lehet vele pozicionálni (ha majd lecserélem, ez fog a legjobban hiányozni).

Ami mindenképpen jobb a Desire-ben, az a támogatás. Ebben a negyedévben érkezik rá a Gingerbread frissítés, valamint a "szakácsok" körében is igen népszerű. Ellenben a Motorola már nem képviselteti magát hazánkban, a szervizelés igen kényes téma lehet.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20138) zaba válasza zaba (#20089) üzenetére


zaba
tag

Válasza van valakinek a #20089-re azon kívül hogy vegyek Blade-t, amit leírtam a kérdésben, hogy nem szeretnék?

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#20139) FefeeX válasza korpicschess (#20126) üzenetére


FefeeX
veterán

Micsoda?
"Így a C7 a negyedik Nokia modell, mely szakított a rezisztív érintésérzékelő technológiával, így érezhetően gyorsabb és precízebb az érintés detektálása."
Pont hogy a C7 már nem rezisztív kijelzős...forrás

És jobb is, hogy kapacitív van benne - info

[ Szerkesztve ]

(#20140) bozsozso válasza crey (#20134) üzenetére


bozsozso
őstag

internet biztosan lesz de nagyrészt wifi-n, filmnézés biztosan nem(mondjuk évente 1) zene az biztosan lesz multimédia is. kisebb táblázatok kezelése is mindenképpen. Nincs olyan amire azt tudom mondani, hogy csak erre vagy arra. Mindenre szeretném használni. Ja még ki ne felejtsem a navi is jól jönne néha. Tudom nincs olyan telefon még talán a felsőkategóriában sem ami mindenben teljes mértékig megfelel. De ha van más javaslat is azt is szívesen veszem.

(#20141) r4z válasza zaba (#20089) üzenetére


r4z
nagyúr

Na ez jó kérdés. Az X8 mellett szól a nagyobb felbontású kijelző (320x480 vs. 240x320), a másik kettő mellett pedig a frissebb szoftver (Froyo vs. Éclair). Neked kell döntened, melyik a fontosabb. Esetleg az LG Optimus One-t nézhetnéd meg, az ezeket az előnyöket ötvözi.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20142) korpicschess válasza FefeeX (#20139) üzenetére


korpicschess
veterán

"... de abból csak a C7, C6 rezisztív kijelzős, ezért szerintem felejtős."
Nem ezt írtam? Lehet jobban ki kellett volna hangsúlyoznom :U

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20143) zaba válasza r4z (#20141) üzenetére


zaba
tag

X8-ról egyre több negatív kritikát kapok. Jó-jó, nagyobb a kijelző, de csak a szopolás van az Eclair nehézkes(en megérkező) frissítése miatt, meg ez a négy sarokba elhelyezett gomb dolog sem szimpatikus. :(

A korábbi LG-m (W510) -hol van az már!- nagyon hamar kifingott az összes kortárs telefonnal összehasonlítva is, és az Optimus One teljesítménye is hasonló jeleket mutat: a tesztben is azt írja Bocha, hogy nem bírja sokáig.

Megnézem, kipróbálom élőben ezt a Galaxy Minit, aztán, ha nagyon nem fain megvárom a Gio-t. Jut eszembe erről -Galaxy Gio- van valakinek híre, mikorra várható? Esetleg T-nél mikor lesz?

[ Szerkesztve ]

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#20144) molnarpeter válasza zaba (#20143) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem a Mini egy egész jól eltalált telefon, egyedül a kamera gyenge benne, de ha akarsz fényképezni vele túl sokat, megfelel(het). A Gio-ban kevesebb RAM van, de elegendő, a proci viszont gyorsabb. "A (Gio) fényképezési képességeket a Minitől örökölte"-ez pedig nem jelent túl jót ugyebár, de szerintem a Gio-t válaszd, ha másért nem, akkor azért, mert későbbi kiadású, így valószínűleg nem kell aggódni a frissítések miatt-egy darabig. :)
Szerk: Gio: "Megjelenés ideje: 2011. február", ha jól láttam, függetlenül már kapható, rövidesen bekerülhet a szolgáltatói kínálatba is.

mp

[ Szerkesztve ]

(#20145) FefeeX válasza korpicschess (#20142) üzenetére


FefeeX
veterán

Pont hogy az nem rezisztív kijelzős, te pedig az ellenkezőjét írtad : :U

(#20146) defter válasza r4z (#20137) üzenetére


defter
csendes tag

köszönöm a részletes választ!

ezen a szoftvertámogatás dolgon már gondolkoztam én is. a desire itt mindenképp előrébb van és lesz is. nem ismerem annyira az androidot, de úgy látom, hogy ha egy mobilon már a 2.2-s rendszer van, akkor a legnagyobb korlát (telepíthető alkalmazások száma) megoldódik. s állítólag a defyre is lesz 2.2. bár a motorola nem a gyorsaságáról híres...

egyébként van valami olyan szolgáltatás ami jelenleg nagyon hiányzik és a következő os verziókban lesz elérhető?

(#20147) blt.62 válasza MC Pite (#20133) üzenetére


blt.62
őstag

Maximálisan igazad van!!!
Itt van előttem egy Samsung Wave és egy Nokia C7-s,mindkettő új estig kell döntenem hogy melyik maradjon nálam. Hozott egy bordó W995-t is újonnan de azt nem hagyta itt. Külföldi telcsik,magyar menüsek. Most agyalhatok. Fene se tudja,hogy melyikkel járnék jobban,és az N97-m is jó áron számolnák be.

MegtorloXp

(#20148) korpicschess válasza FefeeX (#20145) üzenetére


korpicschess
veterán

Javaslom olvasd el mégegyszer a hozzászólásom, a vesszőket is vedd figyelembe, nem felsorolásnak vannak ott, hogyha megnézed.
Ajánlom még a Nokia C6 tesztjét, amiről írtam, hogy rezisztív kijelzős. Szerintem nem félreérthető.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20149) janos1988


janos1988
addikt

Újabb fantasztikus akció(k) a MM-ban.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#20150) FefeeX válasza korpicschess (#20148) üzenetére


FefeeX
veterán

Jujj de benéztem, elnézést :R Fura is volt, hogy mintha kicsit értelmetlen lenne így a mondat :D Mégegyszer bocs

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.