Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vapor


Vapor
aktív tag

Akik hosszú tárva terveznek telefont, azoknak különösen fontos, hogy igényüknek megfelelő készüléket válasszanak, mert több évig is használni fogják. Ennek a topicnak a célja, hogy segítsünk ebben a választásban, rávilágítsunk az esetleges hibákra, vagy lehetőségekre, a javításokra, amik szoftverfrissítéssel jöttek ki és hasonlók. Nincs ez másképp azokkal sem, akik gyakra cserélgetik telefonjaikat.

Ahhoz, hogy a segítségedre lehessünk a hozzászólásod megírása előtt át kell gondolnod néhány dolgot, amiket mindenképp jó lenne tudnunk:

- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
- Használt vagy új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..)

Ezeket a kérdéseket megválaszolva saját elképzeléseid is érdemes megosztanod, hiszen abból is le lehet szűrni az ízlésed. Szinte minden készülékről találsz tesztet a mobilarénán, érdemes átolvasni őket! Hogyha egy készüléket csak szoftverért húznak le, akkor érdemes rákeresned a telefon saját topicjában, mert nagy eséllyel javítottak már rajta.

Mire szeretnéd használni, mi a fontos?

Példák:
- csak telefonálás és sms
- normál felhasználás, fényképezgetés, wapozgatás
- erős igénybevétel
- fontos a multimédia (fotózás, videózás, zenehallgatás, filmnézés)
- fontosak az üzleti alkalmazások
- e-mailezés, hosszabb szövegek begépelése, munka
- valamelyik márka fanja vagyok, olyat szeretnék

Kapcsolódó írások

Egy áttekintő cikk okostelefonok vásárlásához korpicschess tollából.

Néhány mobilaréna cikk:

Minden amit a kijelzőkről tudni akartál
Mobiltelefonok árazása Magyarországon
Minden, amit a replikákról és hamisítványokról tudni kell
Érintőképernyős kezelőfelületek

A főbb telefongyártók hivatalos weboldalai:

Samsung
HTC
Sony Ericsson
Nokia
LG
Apple
RIM

Fontos!

A telefonok jack csatlakozói különböző kiosztásúak, így a mikrofonos headsetek nem minden telefonnal kompatibilisek.
Itt megtalálod a legtöbb telefonról az információt (csatlakozó típusa): [link]

Köszönjük, hogyha mindezeket elolvastad, és ezek után írod meg az átgondolt hozzászólásod. Hidd el, hamarabb kapsz rá korrekt választ.

Összeállította: korpicschess

Köszönöm a segítséget:
tbj007
meroly

[ Módosította: philoxenia ]

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#2) Athos07


Athos07
senior tag

Jobb a 3230 mert: rádió, későbbi fejlesztésű kijelző (állítólag szebb), rádió (szerintem jobb dizájn - élőben jobb, mint a képeken)

Jobb a 6670 mert: elvileg jobb ősszerakás (kétlem), jobb mp3 lejátszó, alapcsomagban 64MB kártya

Egyforma: processzor, symbian 7.0s.

Én a rádió, meg a fényképek alapján nem bántam meg a 3230-at (bár mondják, hogy a két kamera ugyanaz, csak az érzékelőn csiszoltak cseppet).

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#3) Vapor válasza Athos07 (#2) üzenetére


Vapor
aktív tag

Szerinted melyikben jobb az mp3 lejátszó?
akárki válaszolhat:))

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#4) Viktor0610 válasza Vapor (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Val.sz.leg a 6670-é, mert ott nem jelzik, h. mono lenne...

Samsung Galaxy A54

(#5) Vapor válasza Viktor0610 (#4) üzenetére


Vapor
aktív tag

Ezekszerint nem mono, mert ennek az ''elődje'' 7610 az volt?
Szóval a nagy kérdés mono vagy stereo a 6670?
ez nálam sokat nyom alapba

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#6) Vapor


Vapor
aktív tag

Na most találtam egyí tesztet amiben azt írják, hogy stereo, de recseg egy kicsit és a dobozban csak mono fülest adnak...
A kérdés még mindig ez, hogy melyiket vegyem?

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#7) Vapor


Vapor
aktív tag

up!

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#8) Vapor


Vapor
aktív tag

Zsupsz!

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#9) Blood84


Blood84
csendes tag

6670 stereo, és gyorsabb is a 3230-nál. lcd külsöre u.oan

(#10) Athos07


Athos07
senior tag

Ha recseg, akkor meg tökugyanaz lehet, a 3230-ban nem szól szépen az mp3, még spéci progival sem (128kbps-t próbáltam). Viszont sztereó a füles, mivel a rádió az szépen szól (bár vmivel gyengébbnek tűnik a vétele, mint a 6610i-ének). A kijelző tényleg szép, bár 6670-et élőben nem láttam.

És nem hinném, hogy gyorsabb, mivel a két proci, mint már mondtam, ugyanaz az alap chip. Ha futva hagysz 1-2 progit, már belassul, sőt egy komolyabb téma is hatással van rá, egy zenéről már nem is beszélve.

Nem tudom, hogy hol vennéd, de gondolom függetlenül. Mert ha igen, akkor egyértelműen érdemes rádobni egy tizest, és beújítani a mindkettőnél sokkal jobb 6630-ba! (Ha előfizuval veszed, akkor meg 3230-at találsz, annyiért - 50-55K - bőven megéri).

[Szerkesztve]

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#11) Vapor válasza Athos07 (#10) üzenetére


Vapor
aktív tag

Mindkettő 55-56 körül van újonan...
De ha modasz egy helyt ahol lehet kapni 65 rugóért új 6630-ast akkor azt valószeg megvenném! Amúgy meg a 6630 nekem kicsit nagy!:(

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#12) Athos07


Athos07
senior tag

Bővebben: link - 74K
Bővebben: link - 70K
Bővebben: link - 72K

Azt hiszem, ezek mind bruttó árak. Ennyit marhára megér ez a szinte kikezdhetetlen teló! De hogy mennyi zséd van, azt csak te tudod.

Ja, de én nem találtam sehol sem Bruttó 55Kért 3230-at, de 6670-et sem, lehet, hogy azokon a helyeken (ha tényleg bruttó) olcsóbb a 6630 is.

[Szerkesztve]

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#13) Blood84


Blood84
csendes tag

6670-ben több a ram, ezért gyorsabb nem csak a proc számit, a recsegés meg a fülestöl függ

(#14) Vapor


Vapor
aktív tag

Most jelenleg úgy állok, hogy 6670-ent veszek és majd szerzek hozzá valami fazsa stereo fülest!

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#15) Athos07


Athos07
senior tag

Az jó, viszont az 100%, hogy a recsegés nem a fülestől van, mivel mint már mondtam: a rádió tök szépen szól, és csak az mp3 recseg!

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#16) Vapor


Vapor
aktív tag

Nah, ha mindenigaz héfőn meglesz a 6670, szerintetek jól döntöttem?

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#17) k. válasza Vapor (#16) üzenetére


k.
őstag

nekem 3230am van jó kis telcsi és a 6670 is mono úgyhogy mindegy meg szebb a 3230kijelzője de ezt csak hallottam de jó kis teló az nem de mindegy:DDD

(#18) Vapor válasza k. (#17) üzenetére


Vapor
aktív tag

Többen is írták, hogy a 6670 stereo most akkor mi van?

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#19) Athos07


Athos07
senior tag

Gratula! Szerintem azzal ugyanúgy jól jártál, mint ahogy még mindig mondom: a 3230 nagyon jó teló. Még mindig tartom, hogy ha függetlenül vetted, érdemes lett volna 6630-at összedobni, mert jobb a proci, jobb a kamera, a kijelző kb a 6670 környékén lehet (tapsztalat, hogy a 3230-amé élénkebb), eszméletlen összeszerelés, szóval abban a rádión kívűl (meg infra, de az minek) tökéletes teló, még ma is best buy.

De a 6670 is jó választás, üdvözlet Symbianosok között! :C

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#20) Vapor válasza Athos07 (#19) üzenetére


Vapor
aktív tag

Még nincs sajna, meg majd talán holnap/holnap után...
Már volt egy symbian telcsi volt egy sx1-em azt mondjuk nem nagyon szerette4m, de most bizakodó vagyok erről több jót hallotam!:Y

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#21) k. válasza Vapor (#18) üzenetére


k.
őstag

ha rosszul tudom akkor bocsi majd nézd és a elírtam megegyszer bocs:U

[Szerkesztve]

(#22) Symple The Best válasza Athos07 (#19) üzenetére


Symple The Best
tag

Milyen proci és mennyi ram van ezekben a telókban?:
3230?,6630?,6670?.

(#23) LuckyL


LuckyL
őstag

vegyél 6600-át, frankó és olcsó:)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#24) LuckyL válasza LuckyL (#23) üzenetére


LuckyL
őstag

bár lassú mint az állat:(((

cryptot minden termékemért elfogadom

(#25) LuckyL válasza Symple The Best (#22) üzenetére


LuckyL
őstag

a procit nemtom, de azt hallottam, hogy a 6630 összehasonlíthatatlanul gyorsabb mint a 6600, ebben meg asszem 100 mhz-es van

cryptot minden termékemért elfogadom

(#26) Athos07 válasza Symple The Best (#22) üzenetére


Athos07
senior tag

Bővebben: link

Ezt már többször belinkelték. Olyan infók vannak Symbian telókról, amit a gyártók nem reklámoznak. Innen látszik, hogy a legrégebbi telókban

104MHz-es proci van (3660, 6600, N-gédzs), a következő szint a

123MHz (6260. 6670, 3230) majd az eddigi legjobb procik Nokiákban a

220MHz-esek (6630, 6680, sőt asszem még az N90-ben is ez van)

150MHz-es van a kommunikátorokban, és a 7710-ben.

A memóriákat meg megtalálod ugyanott.

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#27) Symple The Best válasza Athos07 (#26) üzenetére


Symple The Best
tag

THX:R:R:R
Bár a Memória még mindig kérdéses,mert ami alinken van az csak telefonon a hely!És nem a rendszer memóri ami PL:a 6600-ban 8MB RAM,a 7610-ben 16MB Ram!:U

[Szerkesztve]

(#28) Athos07 válasza Symple The Best (#27) üzenetére


Athos07
senior tag

Boccs, úgy emlékeztem, hogy itt a RAM-adatok is megvannak. Akkor nem emléxem, hogy hol láttam olyat. :F

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#29) hbhonda


hbhonda
csendes tag

Sziasztok,

A közeljövőben szeretnék telefont venni
és 2 típús között örlödöm Nokia 3230 vs. SonyE K750i,
A teszteken amiket eddig olvastam, szinte kivétel nélkül
a Sony-t hozták ki jobbra, viszont a Nokia rendelkezik
op.rendszerrel. A kérdésem arra is vonatkozna, hogy miért előnyös
egy Symbianos telcsi vásárlása? A játékok, csengőhangok letöltése
nem érdekel, egyéb előnyök?

köszi előre is a segítséget!

(#30) Vapor válasza hbhonda (#29) üzenetére


Vapor
aktív tag

Hát a symbian abba jobb, hogy arra szinte minden fajta program van, javára kevéske.
k750i: ujjab, kisebb, 2mpx, rendes mp3
3230: nagyobb kijelző, symbian, olcsóbb
Ezt neked kell eldöntened.

U.i.: Nekem közben 6670-em lett!:C

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#31) hbhonda válasza Vapor (#30) üzenetére


hbhonda
csendes tag

Grat hozzá. :))
Ezek szerint neked nem annyira jött be a 3230-as?
Az emailben csatolt file-ok kezelésével mi a helyzet?
Ha jól tudom egyik sem képes kezelni őket.
Vagy a 3230-hoz lehet letölteni olyan progit, amivel esetleg
megnyithatóak pl a world, excel stb. file-ok?

(#32) k. válasza hbhonda (#29) üzenetére


k.
őstag

nekem 3230am van, a kijelzője majdhogynem veri a 6230i-ét(a báttyáméval mértük össze és az enyémnek teltebbek a szinei,élénkebbek a színei)a zenelejátszója nem a legjobb,viszont a rádiója király a symbiam azért jó mert ha valami hiányzik a telódból azt ráteheted(nekem hiányzott a színes logó raktam rá egy logókészítőt ingyen és most van egy király logóm) ha emelett döntesz akkor egy jótanás:a szoftja legyen újjabb mint 2005 02 19 mert az sokszor fagy.dönts te hogy mi a fontos a sok progi(az összes fut rajta ami 6600 szóval elég sok)vagy a jobb kamera

(#33) k. válasza hbhonda (#31) üzenetére


k.
őstag

ajánlom neked hogy nézd meg ezen a honlapon ha találsz rá akkor lehetBővebben: link

[Szerkesztve]

(#34) hbhonda válasza k. (#33) üzenetére


hbhonda
csendes tag

Köszi a tippet,
bár egyenlőre nem tudok belépni, mert
nem küldte el a mail-t de azért próbálkozom.

(#35) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Átnevezve, kiemelve talán életképes lesz. Bár lehet, beleférne a milyen mobilt vegyek témába...

Samsung Galaxy A54

(#36) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Nokia 3230 és 6630 között nem tudok dönteni.Uszkve egy hónapom van még dönteni...
Ami a 3230 mellett szól nálam:jobb kijelző,rádió s mivel újabb teló biztosan vannak benne a 6630hoz képest javított hibák.Ami a 6630 mellett szól nálam: 3G,jobb proci és az értékesítési csomagban a mem. kari. is nagyobb.Ami a 3230 ellen szól:rossz hangzás(legalábbis fórumokon ezt olvastam), a kijelző belülről történő porosodása, gyengébb proci, roszabb összszerelési minőség.A 6630 ellen a rosszabb kijelző és a rádió hiánya szól.Az, hogy a 6630 összeszerelési minőségére nem olvastam még panaszt azt jelenti, hogy nem lenne alapja ha ilyet olvasnék, vagy azt, hogy nem voltam eléggé figyelmes?A 6630 jól szól?
Tudnátok még érveket mind2 teló oldalán?Pl. a kamerájuk az ugyanaz?Az oprendszer ugyanaz a verziójú?

X.Y.

(#37) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Az érvek/ellenérvek sorába még beírnám azt is, hogy a 3230ba van infra is a 6630ban viszont nincsen.

X.Y.

(#38) DTF válasza IkszIpszilon (#37) üzenetére


DTF
aktív tag

Nekem volt 3230-asom, úgyhogy vmit tudok segíteni:
Az anygaminősége kíváló, nagybon jó anyagból van, oylan mintha fémből lenne!
A kijelző prorosdik belűlről és amikor világít, akkor sercegő hangot ad.
Egy kicsit lassú a szoft, de mivel okostelefon ezért ez megbocsátható.
A kamera kíváló szinte tökéletes.
A hangszóró Qrva szar, tórzít mint állat.

Kérdezz nyugodtan ha még eszedbe jut vmi!

DTF

(#39) IkszIpszilon válasza DTF (#38) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

Ezek miatt nincs már 3230ad?

X.Y.

(#40) DTF válasza IkszIpszilon (#39) üzenetére


DTF
aktív tag

Nem, a 3230 csak egy hónapig volt nálam, de nem ezért adtam el, alapjában véve cserélgettem a telefonjamat elég gyakran.
A legjobban az zavart, hogy 1 hónap alatt kétszer kapott el vmiféle vírust és a kijelző amikor égett, akkor folymatosan hangot adott, de ez tervezési hiba.

DTF

(#41) Viktor0610 válasza DTF (#40) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért a vírust ne a telefon számlájára írjuk már... :U
Gondolom, a vírust te telepítetted/engedted fel rá, nem?

Samsung Galaxy A54

(#42) DTF válasza Viktor0610 (#41) üzenetére


DTF
aktív tag

A vírus az általánosság az okostelefonoknál (ezért nem veszek okostelefont), csak, hogy 1 hónap alatt 2-szer ment rá vírus... Nem tettem rá semmilyen programot, semmit (lehet, hogy rajat volt?)

DTF

(#43) Viktor0610 válasza DTF (#42) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ésszerű kezeléssel elkerülhetőek a vírusfertőzések, akárcsak a számítógépnél.
Gyanúm szerint olyan helyen mozoghattál, ahol volt egy, már megfertőzött telefon, attól kaphatta el a vírust. Nem gondolom, h. rajta lett volna a készüléken...

Samsung Galaxy A54

(#44) DTF válasza Viktor0610 (#43) üzenetére


DTF
aktív tag

a teló használtan került hozzám + össze-vissza bluetooth-ozgattam vele más telefonokkal (de nem okostelefonokkal)

[Szerkesztve]

DTF

(#45) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Tényleg.. ez a vírus dolog eddig eszembe se jutott.Elbizonytalanít...nem akarok a telón is vírusokkal bajlódni...Meg hát a lassúság...valójában mennyire lassú egy 6630 mondjuk?Miben szembeötlően lasabb, mint egy nem oprendszeres teló?

X.Y.

(#46) DTF válasza IkszIpszilon (#45) üzenetére


DTF
aktív tag

A vírusok elleni védekezést a mobilnál majdnem úgy kell csinálni mint a számítógépeknél (pl a 3230-asomon volt egy antivírus, amivel próbáltam leszedni a vírust - sikeretelenül; ha netről töltesz le az okostelódra témákat, csengőhangokat, stb és átteszed a telefonra, na akkor aztán nagyon nagy az esély a ''vírusodásra'')
Nekem kettő okostelefonom volt idáig: Motorola MPX 200 és Nokia 3230. A bekapcsolás után mire eljut a PIN-ig, az kb 30 másodperc, majd utána még 10-15, mire betöltődik. Nekem ez lassú volt, ezért inkább nem kapcsoltam ki soha.
Egy nem okostelefon azért 15-20 mp (vagy kevesebb) alatt betöltődik

[Szerkesztve]

DTF

(#47) geckowize válasza IkszIpszilon (#37) üzenetére


geckowize
őstag

Ertelemszeru hogy ha szukseged van kivalo kjelzore, infrara, radiora es ezekert hajlando vagy kompromisszumokat kotni akkor a 3230. Ha ezek nem olyan fontosak vagy legalabbis tudsz nelkuluk elni, akkor irany a boltba 6630ert.

En mar jo ideje (9 honapja) hasznalok 3230at, porosodason ill. a hangszoro gyatra minosegen kivul minden rendben van vele.

A 6630-at a 3G, az allitolag sztereo hangzas, a 64megas kartya (a 3230hoz csak 32mb jar), a 220mhz-es proci (a 3230ban csak 123) es a symbian 8.0 (a 3230 csak 7.0s) miatt valaszthatnad.

A kamerajuk ugyanolyan 1.23 megapixeles (1280*960-as felbontas), de a 6630ban 6x-os (fokozatosan allithato) zoom, mig a 3230ban csak 4x-es. Digitalis zoom szoval nem olyan szamottevo.
A 6630ban lehet felbontast is valasztani, hogy ne mindig fel megas kepeket oldjon. A 3230ban nem lehet, de egy programmal megoldhato, ha nagyon szuksegeltetik.
A 6630ban emlekezeteim szerint lehetett teljes kepernyon nezni a felvett videokat, a 3230ban nem lehet. De a videok minosege tobbnyire ugyanolyan.

Ja es a 6630nak erosebb akksija van (900 mAh-as), a 3230nak gyengebb (760 mAh).

Es ha van valami extra igeny, peldaul a tomeg, akkor 3230 - 110g, 6630 - 127g, ha pedig vastagsag, akkor is 3230 a nyero, mert 1centivel vekonyabb. A 6630 nagyon vastag, ezt en is eszrevettem mikor kezbevettem.

Meglatasom szerint ezeket fontos volt hogy vasarlas elott szemugyre vedd.

(#48) geckowize válasza IkszIpszilon (#45) üzenetére


geckowize
őstag

Ha nem wapozol, le lehet szarni a virusokat. Lefutattam egy virusirtot (F-Secure) a telefonomon es nem talalt semmit, hogy tisztazzam az internetrol letoltott es aztan telora rakott temak, kepek, hangok, videok veszelyesseget.
Mennyire lassu egy 6630? Mihez kepest? A bootolastol eltekintve igenis gyors. De a windows se 2 masodperc alatt bootol be. :)
Utolso kerdesedre a valaszt mar megirtam: bootolasnal.

(#49) IkszIpszilon válasza geckowize (#48) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

Köszi.Még van rengeteg időm dönteni.Még az is lehet, hogy nem okosteló lesz, de ha igen akkor 6630.

X.Y.

(#50) geckowize válasza IkszIpszilon (#49) üzenetére


geckowize
őstag

Ha megrogzott kutyumanias vagy, akkor okostelefon a neked valo. En se tudtam elsore, hogy mi kell nekem, aztan egy 3100 utan rajottem, hogy az nem az en mufajom. :D
Vegul 3230al teljesen elegedett vagyok.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.