Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20501) picur220 válasza blt.62 (#20500) üzenetére


picur220
veterán

Komolyan?:DDD

(#20502) blt.62 válasza picur220 (#20501) üzenetére


blt.62
őstag

"Másodállás". Muszály valamit csinálni,hogy túléljük ezt az időszakot.

MegtorloXp

(#20503) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok, bár nem teljesen ide tartozik, de hátha itt jobban követi valaki az eseményeket. Eddig úgy tudtam hogy az slcd panelek pwa alapúak, de ma láttam hogy van aki az ips-t is annak jelölte.

A kérdésem az lenne, hogy milyen két magos androidos telefonok lesznek ips panellel szerelve, az optimus 2x-en kívül?

Köszönöm a válaszokat (megpróbáltam szétnézni a felhozatal között, de amikor már mindenhol csak az slcd-t láttam, feladtam)

(#20504) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

mm-ba akcios a galaxy 3 : 40k
vodanal zte blade van mar 39ert
hmm..

(#20505) r4z válasza qfm (#20503) üzenetére


r4z
nagyúr

Egyelőre nem sok kétmagos telefon létezik, de a következő kijelzők vannak ezekben:
IPS - LG Optimus 2X (= T-Mobile G2x)
SLCD - HTC-k
SAMOLED+ - Samsung-ok
TFT-LCD - Motorola Atrix (PenTile Matrix!)
Az Optimus 3D-ban nem tudom, milyen kijelző van, de biztosan nem IPS.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20506) picur220 válasza r4z (#20505) üzenetére


picur220
veterán

A HTC-nek milyen európai kétmagosa van?!

Az Optimus 3D-ben ugye már 3D-re képes kijelző van, bár ettől még lehet IPS alapú, de itt szerintem már más technológiák játszanak...:D De mindenképp egy jó telo, ugye az OMAP4 erősebb, mint a Tegra2:DDD

Amúgy nem nagyon használják az IPS paneleket, csak az LG van most ráállva, meg eddig az Apple használgatta rendesen.
A Samsung már szinte nem is használ sima LCD-t, van nekik SCLCD meg SAMOLED, aztán elvannak...:D

[ Szerkesztve ]

(#20507) Karma válasza picur220 (#20506) üzenetére


Karma
félisten

Sensation?

“All nothings are not equal.”

(#20508) Athos1987 válasza f_sanyee (#20504) üzenetére


Athos1987
csendes tag

Most már akkor ez a teló is bekerült a jelöltjeim közé, azért még egyszer felteszem a kérdést, hogy az alábbiak közül melyik éri meg vajon a legjobban (40k körül függetlenül, újan)?

LG GT540
SE Xperia X8
Samsung Galaxy 3
Samsung Galaxy Mini

Esetleg LG P500, de az még kb. 45k környékén tanyázik

(#20509) molnarpeter válasza Athos1987 (#20508) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem zavar a felbontás, akkor a Mini, ha jobb képernyő kell, X8.

mp

(#20510) molnarpeter válasza Athos1987 (#20508) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bocs a dupláért
A 3-ban az üzemidő nagy előny, de a kijelző felbontása nem túl elterjedt. Bár látszólag nem túl erős a procija, valamint a 3D gyorsító is hiányzik belőle, egész jól mennek a játékok is. A Mini nagy előnye az újabb Android. Esetleg a Blade?

mp

[ Szerkesztve ]

(#20511) r4z válasza molnarpeter (#20510) üzenetére


r4z
nagyúr

A Blade nem kapható függetlenül.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20512) pandor


pandor
tag

Sziasztok

A napokban esedékes egy újabb 2 éves hűség, így telefont is frissítenék.
Az alábbiakra szűkítettem:

LG optimus One / ~4-8e
Samsung Galaxy 551 / ~28e
Samsung Galaxy Ace / ~ 24e
ZTE Blade / ~28e

Szemre, tapogatva az Ace jön be leginkább és a teszteket végigolvasva is ez tűnik a jó vételnek.
(A Blade-ről mindenhol csak szuperlatívuszokat olvasok, de a Mobilarénás tesztből ez nem jön le - az Ace teszt pozitívabb vélemény)
Javaslat a fentiek mellett/ellen?

Továbbá: az alábbiak készülékek nyilván más súlycsoport, de ha az áraikat nézzük, akkor nem kötelező vétel inkább valamelyik a fentiekkel szemben? (Azaz: ennyi pénzért inkább az alábbiakból kellene választani valamelyiket)

HTC Desire / ~57e
LG optimus 2X/ ~57e
Samsung Galaxy S / 66e

(#20513) molnarpeter válasza pandor (#20512) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az Ace tényleg jó, szerintem még szép is, hardverileg is egész jó. Az 551 a billenytűzet miatt praktikus. A Blade gyakorlatilag csak főzött ROM-okkal ajánlatos, van is belőlük bőven, az olcsóbbak közül neki van a legnagyobb felbontású kijelzője. A feljebbi árkategóriában 'vasra' az X2 a legerősebb természetesen, bár a Dézi is tökéletesen elég mindenre, az S hasonlóképp, viszont a htc mellett áll a Sense felület, amit eléggé dicsérnek :)

Razor: Köszi az infót, nem tudtam :B

Kenan: Az X2 a legerősebb, a HD szintén bőven elég, és ott a Sense, amivel pl. eltűnés esetére van segítség (htcsense.com), a felhasználói felület is elég barátságos.

mp

[ Szerkesztve ]

(#20514) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok
Melyiket érdemesebb megvenni ami a későbbiekben is használható marad és megállja majd a helyét... Miket kinéztem: SAMSUNG GALAXY S, HTC DESIRE HD, LG OPTIMUS 2X vagy esetleg iPhone 4 (bár iPhone - t nem nagyon szeretném.) A pénz most nem érdekel, inkább csak az, hogy milyen minőségi terméket kapok a pénzemért.

Előre is köszi.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#20515) r4z válasza Ra's al Ghul (#20514) üzenetére


r4z
nagyúr

Hosszabb távra az iPhone 4-et javasolom.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20516) Klepti válasza picur220 (#20498) üzenetére


Klepti
tag

Értem.
Az érdekelne még, hogy tudtommal a Galaxy Ace-ben és a Chic-ben ugyanaz a processzor van, de az Ace-ben 800MHz-en megy. Ez egy turbózott kiadása lenne a Qualcomm MSM7227-nek, vagy csak szimplán szoftveresen felhúzták? És ha csak növelték az órajelét, attól nem fog hamarabb tönkremenni, vagy túlmelegedni, vagy ilyesmi?
Mert ha nem, akkor meg lehet ezt csinálni a Chic-el is, mondjuk egy főzött rommal? (és egyáltalán van-e értelme??)

(#20517) r4z válasza Klepti (#20516) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, egy turbózott kiadásról van szó, természetesen előkészítve a nagyobb órajelre. Ugyanolyan biztonságos, mint a sima MSM7227.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20518) Bavid válasza Ra's al Ghul (#20514) üzenetére


Bavid
senior tag

Várd meg az SGS2-t vagy a HTC Sensation-t ;)

(#20519) Ra's al Ghul válasza Bavid (#20518) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Ha nekem írtad akkor azt szeretném még kérdezni, hogy az HTC Sensation és a SGS2 miben lesz jobb mint az iPhone 4? Lehet tényleg iPhone 4 -et kellene megvennem.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#20520) krisztian112 válasza pandor (#20512) üzenetére


krisztian112
senior tag

Az Lg optimus 2x hogyhogy csak 57ezer forint? Annyirét nagyon jó vétel. Én biztos azt venném...

Huawei P10 lite

(#20521) r4z válasza Ra's al Ghul (#20519) üzenetére


r4z
nagyúr

Kétmagos lesz a fenti kettő, ennyi. Ha viszont nem optimalizálják rendesen, akkor kitörölheted a két maggal a s*gged. Amúgy is csak játéknál és internetnél jön majd elő a különbség, minden másra egy sima egymagos 1GHz-es készülék is tökéletesen jó.

Az iPhone 4 viszont nem akad, csak nagyon néha megdöccen.

molnarpeter: Nameg ott van az Alekosz app is :DDD
Miva'?! :DDD

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20522) molnarpeter válasza Ra's al Ghul (#20519) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az iPhone mellett a legfőbb érv az Apple, ami értékállóságot jelent többek között :) . Nameg ott van az Alekosz app is :DDD

mp

[ Szerkesztve ]

(#20523) cheerokko06t


cheerokko06t
csendes tag

Sziasztok.
Na leszűkítettem...

HTC Legend vs. Samsung Galaxy Ace.

Használtan, de legszívesebben mindkettő.. :D
Ott tartok, hogy lövésem sincs melyiket pályázzam meg...

(#20524) pandor válasza krisztian112 (#20520) üzenetére


pandor
tag

http://www.telenor.hu/mobiltelefon/lg/optimus_2x/
pl. 180 perc tarifa
Nem rossz ajánlat.

@molnarpeter: Kösz a részletes választ. Valszeg Ace vagy 511 lesz, még átrágom, hogy mennyire kell nekem a qwerty, mert összeszereltségben az ACE lényegesen jobb érzetet kelt (az 511 egy kicsit bumfordi és a plasztik-érzés erősebb).
Ha pedig elszalad a ló, akkor ha jól értem (meg ahogy a tesztek is sugallják) az Optimus, a Desire és Galaxy is tökéletes választás, legfeljebb egy-egy szegmensben valamelyik valamivel jobb a többinél...

(#20525) r4z válasza cheerokko06t (#20523) üzenetére


r4z
nagyúr

A Legend mellett szól a jobb szoftver (Sense), és az aluház, a Galaxy Ace mellett az erősebb hardver és a későbbi Gingerbread frissítés (mert a Legend már valószínűleg nem kapja meg).

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20526) molnarpeter válasza r4z (#20521) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak neked, csak most... :DDD

Az Ace-re van főzött ROM-ban flash? :) Van. Egyre jobban tetszik, bár kb. 2 év múlva fogok telót cserélni... :D

mp

[ Szerkesztve ]

(#20527) CHIPman válasza pandor (#20512) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én még várnék egy kicsit. Most kiadott a HTC egy rakás új gépet. Az előbbiek közül Ace-et akkor vegyél, ha zenét is hallgatsz fülesen, és nincs botfüled, valamint ha nem akarsz mókolni vele. Blade-et ellenkező esetben, de szerintem a Blade jobban megéri.
Utóbbiak közül Desire-t nem, mert öregecske, sgs-t nem, mert a szoftveres mókolás nem az erőssége, 2X-et meg még nem igazán sikerült belőnie az LG-nek szoftveresen. HTC Desire S, Incredible S, Sensation elég jók, ha van egy kis időd, akkor lehet, hogy bevárnám a helyedben, a *norhoz úgyis gyorsan jönnek az androidosok.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#20528) cheerokko06t válasza r4z (#20525) üzenetére


cheerokko06t
csendes tag

Hát ez az! :)

Lehet, hogy az újítások miatt az Ace maradna..De a Legendnek valóban komolyabb külseje van...

(#20529) r4z válasza pandor (#20524) üzenetére


r4z
nagyúr

Én sima Desire-t már nem vennék. Inkább a Desire HD-t vagy a Desire S-t választanám (inkább előbbit), ha azok is a lehetőségek között vannak.

molnarpeter: Pff :DDD
Ha sikerült is ráheggeszteni, az ARMv6 miatt iszonyat nyögvenyelős lehet.

cheerokko06t: Mi ennyit tudunk segíteni, innentől a Te döntésed :)

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20530) cheerokko06t válasza r4z (#20529) üzenetére


cheerokko06t
csendes tag

:)
Köszi azért, a lényeg, hogy egyik sem elégetett pénz...

Na alszok rá...

(#20531) pandor


pandor
tag

@RazorGTR1: Desire HD, Desire S sajnos nem opció az ár miatt (ami jó ideig maradni is fog)

Gondolom ezzel mindenki másként van, de nálam a jó vétel jelenleg 30e körül lenne, a plafon pedig egy telefonért 70e. Ez lesz az első androidos készülékem, nem igazán tudom, hogy mennyire fogom kihasználni az "okosságát". Alapvetően sokat használom az internetes szolgáltatásokat szg-en (bár a közösségieket egyáltalán nem), kérdés, hogy ezekből mennyit tudok átültetni a telkóra.
Azon túl amit @CHIPman ír a felsőkategóriás készülékekről, jelenleg nem vagyok meggyőződve, hogy az Ace/511/Blade-hez képesti dupla árat - esetemben - van értelme kifizetni ezekért a készülékekért. Mert ok, hogy többet tudnak, de ha nem használom ezt a többlettudást, akkor akár nincs is. Egyedül amit én is "használhatok" ezeknél a készülékeknél, az a prémium dizájn, anyaghasználat és összerakottság érzés.

Tapogatva és megjelenésre az Ace/511/Blade trióból az Ace mutatja a legtöbbet nálam. A Blade esetében ok, hogy több van benne, mint amit a kategória indokolna, de nem biztos, hogy akarok belefolyni rom-cserékbe, rootolásba, a külseje pedig - ahogy írták mások is - a kelleténél egy kicsit erőteljesebb fröccsöntött hatást kelt ;-)
Az 511 esetében pedig a mobilaréna teszt - azon túl, hogy pozitív a teszt kicsengése - olyan észrevételeket tesz, melyek mellett nem biztos, hogy el kell menni...

Lassan meg is válaszolom magamnak a kérdésem :-)

Köszönöm a válaszokat

(#20532) sid87


sid87
senior tag

Egy ismerős csaj szeretne telót venni, és szeretnék tippet kérni milyet ajánlanátok.

Android
max 4" kijelző
100-130ezer között

semmi extra nem kell. Én Desire S-t mondanám. :)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#20533) CoolBoy323 válasza sid87 (#20532) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha semmi extra nem kell, miért "dob" ki rá ennyi pénzt? :O

(max 4"... nincs is nagyobb úgy igazán :P)

(#20534) sid87 válasza CoolBoy323 (#20533) üzenetére


sid87
senior tag

úgy nem extra hogy ritka jó fényképező, két sim, két mag. :)

fejleszt majd rá progit, és már akar ilyen telót :D meg játszani, tapizni. és van rá bőven kesse :D

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#20535) péter007


péter007
senior tag

jó reggelt :)

Telefont szeretnék vásárolni függetlenül, br. 80-90K körül. Olyan helyen venném ahol rendes számlát kapok, pl speedshop szóval így nézzétek a keretet ne gsm boltok szerint.
Nokia C6-01 és C7 tetszik nagyon ha nincs más ötlet ezek közül választok.
Ami fontos lenne h navi legyen rajta, bár ha nincs az sem nagy gond ha lehet rá venni rendes programot. Emiatt estek ki a wp7es és badás telók. Lg Optimus7 meg Samu Wave is nagyon tetszene de így nem jók. Szóval kb maradt az Android és a Nokiák. Különösebben nem vagyok márka meg oprendszer fan, biztos meg lehet szokni mindegyiket.

Na röviden tömören ennyi, köszönöm az ötleteket előre is, szép napot mindenkinek.
Üdv. Péter

(#20536) qfm válasza sid87 (#20534) üzenetére


qfm
senior tag

Szerintem ha fejleszt rá programot, akkor két magos legyen, hogy arra is tudjon optimalizálni ha arra vetemedik a későbbiekben, esetleg nem árt olyat figyelembe venni hogy milyen célközönséget céloz meg, pl: tegra, kell e kijelző fényeinek külön kezelése (amoled), szükséges e valamilyen felbontás pl. kamerában (még ha nem is számít a minőség, a felbontás számíthat), stb.

A fentiek csak abban az esetben érvényesek ha mint programozó fejleszt, abban az esetben ha csak ilyen kis semmilyen programot írogat, vagy ilyen vacak játékot, mint amik mostanában a beadandók programozó szakon, akkor teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#20537) péter007


péter007
senior tag

na eljutottam h wp7es telót veszek :)
Samsung Omnia 7 vagy LG Optimus 7? a samu drágább 10kval cserébe nagyobb a kijelzője meg sarkosabb egy kicsit
van más különbség is? ti mit vennétek?

(#20538) r4z válasza sid87 (#20534) üzenetére


r4z
nagyúr

Fejlesztői telefonnak én a Nexus S-t javasolnám, mert arra minden Android frissítés kijön. Esetleg Nexus One, ha még talál valahol.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20539) Mono_G válasza péter007 (#20537) üzenetére


Mono_G
tag

Szia!

A kettő közül az LG-t venném. 2x annyi tárhelye van, DLNA -t is tudja.
Tapasztalatom egyikkel sincs, de az LG nekem szimpatikusabb.
Az LG-t függetlenül már megkapod 79.900-ért is magyar garival.

Hirtelen ezt találtam a kettőről: Optimus 7 vs. Omnia 7

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#20540) danilla válasza péter007 (#20537) üzenetére


danilla
őstag

Én az omnia 7 mellett tenném le a voksom, superamoled kijelző sokkal szebb képet jelít meg mint az LCD. (Bár O7 tulajként elfogult vagyok :U )

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#20541) r4z válasza péter007 (#20537) üzenetére


r4z
nagyúr

Én is az Omnia 7-et választanám.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20542) Karma válasza Mono_G (#20539) üzenetére


Karma
félisten

Omnia7 tulajként az LG-re tenném a voksomat két és fél okból: 1) nyomógombok az érintőgombok helyett a kijelző alatt; 2) beépített registry editor, így hackelni lényegesen könnyebb; 2,5) nem SAMOLED kijelző.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#20543) péter007 válasza Karma (#20542) üzenetére


péter007
senior tag

látom megoszlanak a vélemények
asszem lg lesz az egy 10essel olcsóbb amit majd hozzárakhatok a naviprogram árához és az autós tartóhoz

tok kell neki vagy nem karcolódik?

(#20544) t256


t256
őstag

Sziasztok!

Le akarom cserélni a ZTE Blade telómat.

Az okok: a gyári ROM nem jó, hivatalos frissítésre még várni kell
A főzött ROMok közül nem találtam megfelelőt. Egyiknél a mobil tévé nem jó, másiknak rossz az aksi kezelése.
Nem tudok SIM kártyára telefonszámot menteni (több rommal is ki lett próbálva)
A menü nem túl gördülékeny

Az új telefonnal szemben az elvárásaim:
min 3,5" kijelző, Android, Stabil gyári szoftver (ne kelljen főzött Romokkal szórakozni), 1 Ghz proci

Jelöltek: Motorola Defy, HTC Desire, Xperia X10

Keret: ~70000 Ft

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#20545) CHIPman válasza t256 (#20544) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Akkor a Defy kiesett a proci miatt, az X10 a gördülékenység miatt. Marad a Desire, de inkább gyűjts még egy kicsit, és Desire S vagy valami izmosabb HTC. Szerintem.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#20546) r4z válasza t256 (#20544) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha a viszonylag kevés memória nem akadály, akkor Desire (heteken belül jön a hivatalos Gingerbread), ha sok belső memória kell, akkor Defy (viszont 2.2-nél megáll elvileg + itthon nincs support). Az X10 már eléggé öregecske, kevés benne a RAM (380MB), plusz az érintőpanelje se a legjobb.

A Defy előnye a jobb grafikus gyorsítóban kimerül (plusz az ütésállóság), a Desire sokkal simább, viszont kissé bugos a multi-touch.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20547) t256 válasza CHIPman (#20545) üzenetére


t256
őstag

Elég Nekem a Desire! Főleg, ha 70 körül meg is kapom.
Zenehallgatásra , netezésre és filmnézésre használnám. Persze nem HD.
A lényeg, hogy a menüje ne akadjon és ne legyenek idegesítő hibái, mint a ZTE-nek.

RazorGTR1: Mit értesz bugos Multi-Touch alatt?

[ Szerkesztve ]

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#20548) r4z válasza t256 (#20547) üzenetére


r4z
nagyúr

A Desire csak dual-touch panellel rendelkezik, ezért 2 ujjat tud csak egyszerre érzékelni. A hibajelenségről itt találsz videót. Csak játéknál zavaró, a Pinch-to-zoom kifogástalanul működik.

(Desire topik, első hsz)

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20549) t256 válasza r4z (#20548) üzenetére


t256
őstag

Értem!

Viszont a független ára megegyezik a Galaxy S-el. Akkor már inkább azt vegyem, nem?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#20550) r4z válasza t256 (#20549) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha nem zavar a csúszós műanyag ház és a vaku hiánya, akkor inkább azt vedd.
Régebben erősen laggos volt a szoftver, nem tudom, jelenleg is laggol-e a hivatalos ROM-mal.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.