Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20551) CHIPman válasza r4z (#20550) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha akar vigyázni rá, akkor szerintem vesz rá tokot. Hivatalos ROM-mal mondhatjuk, hogy nem laggol, de célszerű legalább egy kicsit mókolni vele, már csak a hang miatt is. :)

hardverapro.hu/tag/chipman

(#20552) aggleány válasza t256 (#20549) üzenetére


aggleány
addikt

Én is az SGS-re szavazok. Nekem is az van, teljesen hivatalos, szervízben rátett rommal, és hibátlanul megy minden. Nem laggol, nem vacakol. Én egyáltalán nem piszkáltam, csak progikat pakoltam rá.

(#20553) picur220 válasza r4z (#20546) üzenetére


picur220
veterán

Én ugyan nem tapasztaltam, de azt mondják, hogy az X10 érintőpanele kiváló. (mini pro-t láttam, ha olyan, mint annak, akkor tényleg nincs mire panaszkodni...:D)

(#20554) picur220 válasza r4z (#20546) üzenetére


picur220
veterán

Én ugyan nem tapasztaltam, de azt mondják, hogy az X10 érintőpanele kiváló. (mini pro-t láttam, ha olyan, mint annak, akkor tényleg nincs mire panaszkodni...:D)

(#20555) t256 válasza aggleány (#20552) üzenetére


t256
őstag

Meggyőztél! SGS lesz! Használtan érdemes? Már csak el kéne adni a Bladet meg félrerakni egy kis pénzt.
Egyébként kösz a segítséget mindenkinek!

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#20556) molnarpeter válasza t256 (#20555) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha van rá gar, és alapoosan megtapizhatod, szvsz jó a használt is :K

mp

(#20557) Athos1987


Athos1987
csendes tag

Ma voltam a MediaMarktban, ahol közelebbről is megismerkedetm a Samsung Galaxy 3-mal (40k-ra le van akciózva). Nem volt gondom se a kijelzővel, se a sebességgel, és erre még pozitívumként jön az AF kamera, és a nagyon jó hangminőség is (GSMArena teszt alapján, van bennem egy kis audofil vér). Meg tudnátok mondani, hogy van-e a telónak valami olyan komoly hiányossága, ami eltántoríthatna attól, hogy egymáséi legyünk? :)
Ha igen, akkor mit javasolnátok helyette ebben az árban?

[ Szerkesztve ]

(#20558) danilla válasza Athos1987 (#20557) üzenetére


danilla
őstag

Én egy hiányosságot tudok mondani: grafikai mag hiányzik belöle.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#20559) molnarpeter válasza Athos1987 (#20557) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

N-es wifit dobál, nem túl elterjedt a kijelző felbontása, a GPS használatához általában kell egy optimalizáló progi. A hangminőségen tudsz 'turbózni' is :K Ebben az árban Blade, ha nem kell hosszú üzemidő (a ZTE üdvöskéje 1 napot bír kb, a G3 kettőt).

danilla: Legjobb tudomásom szerint graf. mag nélkül az AB jobban megy rajta, mint pl. Blade-en, de nem vagyok benne biztos. Mindenesetre nagyon jó processzor az, alacsony órajelen is használható marad a teló, keveset fogyaszt, húzni is jól lehet (pl. 1,3 GHz az Apocalypse ROM OC verziójában).

mp

[ Szerkesztve ]

(#20560) CHIPman válasza t256 (#20555) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Merre laksz?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#20561) aggleány válasza t256 (#20555) üzenetére


aggleány
addikt

Nem meggyőzni akartalak, csak azt akartam, hogy tudd, hogy attól, hogy itt az SGS topiklakók széthekkelik, meg folyamatosan újrapakolják rá a romokat meg mindenféle izéket, attól még nem muszáj ezt csinálni, megy anélkül is. Én jobban féltem a garanciát annál, hogy egy microsecundum miatt babráljam a kütyüt :K

Szerintem Chipman kolléga már tud is egy hibátlan, jó állapotú használtat :Y

(#20562) aggleány válasza Athos1987 (#20557) üzenetére


aggleány
addikt

Amit molnarpeter kolléga írt a felbontásról, az azért gond, mert így sokkal kevesebb progit tudsz rá telepíteni, mint a jobban elterjedt felbontású készülékekre. Ha már tudtad, akkor nem szóltam. Ilyen árban még a Galaxy Mini sem rossz, de annak elég pixeles a képe. Részemről kicsit drágábban a Galaxy Giot merem ajánlani, az mindent tud, amit a Galaxy 3 is, sztenderd a kijelző felbontása, és 2.2 van rajta (App2SD miatt lehet fontos). Plusz benne van a Galaxy 3-ból hiányzó grafikus mag is :C Drágább, mert most 55.000,-, de nemsokára le fog menni az ára valamennyit. Ha nem sürgős, én kivárnám a helyedben, főleg, ha hosszabb távra tervezel. A Galaxy 3-ról nem jöttek olyan hírek, hogy megkapná a 2.2-t.

(#20563) molnarpeter válasza aggleány (#20562) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pont nemrég töltöttek fel a Samu facebook oldalára infókat a 2.2-vel kapcsolatban ;) A Gio eléggé tetszik, de a Galaxy 3-am alig 1-2 hónapos (2 évig bírják nálam a kiképzést, utána családban elajándékozom, ha működőképes :D )
A képernyő felbontása nálam annyi hátrányt jelentett eddig, hogy 1-2 progiban bugosan jelennek meg a gombok, és screenshotot sem tudtam készíteni.

mp

(#20564) CHIPman válasza aggleány (#20562) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A Gio tudtommal az ARMv6-os 800MHz-es Qualcommra épül, szóval azt nem mernm tizta szívvel ajánlani. Még mindig a Blade a legjobb választás ebben a kategóriában vsz. Vagy ha nagyon nem megy valamiért a Blade, akkor valami Xperia. X8 és X10mini van 40k-ért xxlben például.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#20565) pandor


pandor
tag

Pár sorral feljebb lamentáltam az Ace/511/Blade trión (ma kézbe véve aztán egyértelműen Ace), aztán ma a Pannonnál mondtak egy bruttó 60.000 ajánlatot Desire-re és Optimus 2X-re is (ami céges ajánlat lévén igazából 48.000).
Ki melyiket választaná (figyelembe véve, hogy a Desire az elmúlt év legje (+iPhone+GalaxyS), az Optimus 2X pedig a jövő első fecskéje (és még egy kicsit szoftveresen? kiforratlan)?

(#20566) molnarpeter válasza pandor (#20565) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A Desire felhasználói szemszögből nagyon jó, a 2X hardveresen, de a 2 magos procit nem sok minden használja ki...

mp

(#20567) pandor válasza molnarpeter (#20566) üzenetére


pandor
tag

A Desire kiforrott történet, a 2X-hez pedig - gondolom - most fogják legyártani/finomítani a szoftvereket.

(#20568) picur220 válasza CHIPman (#20564) üzenetére


picur220
veterán

Szerintem ebben a kategóriában az X8 semmiképpen, ez az egyetlen modell, ami nem tud multitouchot. X10mini használhatatlan, Blade-n mindenképp főzött ROM kell.

Én amit javasolni tudnék, az az Optimus Chic/One, de a Galaxy Gio sem tűnik rossznak, nem tudom, mi bajod vele...

pandor: Én a 2X-et választanám, a jövőre nézve ez tűnik a legkézenfekvőbbnek.

[ Szerkesztve ]

(#20569) CHIPman válasza molnarpeter (#20566) üzenetére


CHIPman
nagyúr

...még.
picur: Alap felhasználásra nem elengedhetetlen a főzött ROM, szobatársam ősz óta nyúzza full gyári rommal. Én még mindig a Blade-et mondom, az Ace és társai már a megjelenéskor is idejétmúltak technikailag.
szerk.: De X8-ra is lehet dualtouchot haxolni, ha nagyon kell.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#20570) Dhampir válasza CHIPman (#20569) üzenetére


Dhampir
félisten

az Ace és társai már a megjelenéskor is idejétmúltak technikailag

Úgy látom, hogy szakértő vagy. A Blade miért modernebb technikailag az "Ace és társainál", holott jóval régebbi? :F

[ Szerkesztve ]

(#20571) t256 válasza Dhampir (#20570) üzenetére


t256
őstag

Válaszolok Én!

A Blade kijelzőjének a felbontása 480x800. Ilyen a felbontása a csúcstelóknak (SGS, Desire).
Az Ace-nek fele ekkora. Na például ez az egyik ok, amiért már elavult volt az Ace, amikor megjelent.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#20572) r4z válasza t256 (#20571) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem az Ace és társai elavultak, hanem a Blade túlfejlett a kategóriájában kijelző terén. Szoftverben viszont kiütéssel győz az Ace, plusz hardveresen is erősebb (+200 MHz).

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#20573) sdd2 válasza r4z (#20572) üzenetére


sdd2
veterán

Igen.

t256: Nem csak a kijelző számít.Sőt. Inkább a vas lényegesebb.Hiába van egy nagy felbontású kijelződ ha alatta van egy gyenge proci ami szaggat.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#20574) aggleány


aggleány
addikt

molnarpeter: Elnézést, ezek szerint lemaradtam arról, hogy a Galaxy 3 is kap Froyot. Ez nagyon jó hír :C Egy ismerős mondta, hogy neki elég sok program nem volt letölthető a felbontás miatt, ezért írtam, amit írtam. De természetesen az tudja jobban, aki használja az adott készüléket. Egyébként szerintem a Galaxy 3 az egyik legszebb ilyen kategóriájú telefon.

CHIPman: Ha jól emlékszem, akkor a 40.000,- körüli kategóriáról volt szó. Ebben az árban szerintem a legjobb a Gio, én azt venném. Nekem valahogy nem tetszik a Blade. Nem arról van szó, hogy márkakórságom van, egyszerűen nekem ronda. Az X10 Mini sokaknak már nagyon pici (fél év után nekem is az lett), az X8-on pedig (ami nálam volt) nagyon határozottan kellett megérinteni a kijelzőt, hogy reagáljon. Egyébként szerintem az X8 a legszebb ebben a kategóriában, feketében valami mesegyönyörű. Jelenleg van egy Gio-m, ezért írtam, hogy szerintem az a legjobb. Sorban ezek voltak ebben a kategóriában: X10 Mini, Galaxy Mini, X8, Galaxy Gio. A Gioval tökéletesen elégedett vagyok, eddig nagyon jónak tartom, de még csak három napos, úgyhogy ez változhat. Eddig egyetlen játék nem indult el rajta, amit fel akartam tenni (Penguinskiing), minden más szépen megy. A kijelző is rendben van, és hiába kicsi a memória, a 2.2 miatt sok progi rá fog férni.

pandor: Ennyiért én mindenképpen a 2X-et venném, az a legújabb és legerősebb. Folyamatosan jönnek rá a javítások, biztosan rövid időn belül rendben lesz a szoft, és akkor egy nagyon jó telcsid lesz. Megnéztem a Mobile Meetingen, valami gyönyörű készülék. Tényleg.

(#20575) CHIPman válasza r4z (#20572) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Igaz. Azt tudtam, hogy az Ace-Gio-Mini ugyanarra a 800MHz-es procira épül, és azt is, hogy ARMv6, aminél már van jobb is. Viszont az csak most jutott el az agyamig, hogy a Blade-X8-X10mini is ugyanerre a procira épül, csak 200MHz-cel lassabban...

hardverapro.hu/tag/chipman

(#20576) Dhampir válasza t256 (#20571) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi a felvilágosítást, ez nem semmi. Ami a kijelző alatt van, az viszont rengeteget számít.

[ Szerkesztve ]

(#20577) n0_gAboR válasza t256 (#20571) üzenetére


n0_gAboR
őstag

En inkabb ugy fogalmaznek, hogy az Ace procija jobban illik a kijelzo meretehez. A blade kohog neha a felbontasatol.

(#20578) molnarpeter válasza aggleány (#20574) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én csak láttam X10 Minit, használhatatlanul kicsinek tűnt számomra, kisebb kezűeknek való szvsz :)

mp

(#20579) bozsozso


bozsozso
őstag

sziasztok!

lehet hülye kérdés lesz de nem tudom és egyenlőre nem is ismerem az androidos telefonokat. androidra mennyire vannak magyar nyelvű alkalmazások? vagy vannak egyáltalán? egybe be szeretnék ruházni bár nem az alapján fogok dönteni.

(#20580) bozsozso


bozsozso
őstag

valamint ami kérdés még lemaradt: mire elég 500Mb-os net csomag okostelefonnal?

(#20581) molnarpeter válasza bozsozso (#20579) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vannak, bár nem sok. Az 500 megás net napi 1-2 óra netezésre, egy kis facebookra (fénykép feltöltéssel), valamint az automatikus e-mail ellenőrzésre nekem elég :K

mp

(#20582) omega88


omega88
csendes tag

Okos telefon vásárlása előtt állok, de nem tudom melyik lenne a legjobb. Ez lesz az első érintőképernyős telefonom.

A szempontjaim a következők:

- T-mobilos legyen a készülék.
- Két év előfizetéssel ne kerüljön többe 30 ezernél
- A lehető legjobb érintőképernyő (nem akarok vacakolni vele, hogy megérintettem, de semmi stb.)
- Ne legyen lassú ne akadozzon (már amennyire lehetséges)
- Jó wi-fi (főleg wi-fi vel történő internetezésre fogom használni)
- Jól vigye a játékokat (nfs ; asphalt ; angry birds stb.)
- Szép képi megjelenítés
- GPS

Moultitouch nem szempont, de előny.

Eddig a következő telefonokat néztem ki:

- ZTE Blade
- Samsung Galaxy 3
- Samsung Galaxy mini

Igazság szerint nekem a zte tetszik legjobban, de úgy halottam hogy jelentkeznek rajta az olcsó árkategória "tünetei". Bár úgy tudom, hogy moddolásokkal egészen jó telefonná lehet tenni. A moddolás nem riaszt vissza.

Így a mondandóm végére érve látom, hogy elég terjedelmes lett ez a hozzászólás. Remélem nem hagytam ki semmi lényegeset és hamar választ kapok kérdésemre. A válaszokat előre is köszönöm :C

[ Szerkesztve ]

(#20583) molnarpeter válasza omega88 (#20582) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

ZTE Blade ezek közül, csak egy jó ROM-ot kell rátenned lényegében.

mp

(#20584) omega88 válasza molnarpeter (#20583) üzenetére


omega88
csendes tag

Szóba jöhet más is csak ebben az árkategóriában legyen.

(#20585) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Most állok telefon vásárlás előtt és kinéztem három telefont csak nem tudom eldönteni melyiket lenne érdemesebb megvenni. Szerintetek melyiket vegyem meg és miért?
Amiket kinéztem: Samsung i9000 Galaxy S, HTC Desire HD, LG Optimus 2X P990.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#20586) picur220 válasza omega88 (#20582) üzenetére


picur220
veterán

A három közül a Blade.
De ikon400-zal 38-ért iphonet is kapnál...:D

[ Szerkesztve ]

(#20587) Dhampir válasza picur220 (#20586) üzenetére


Dhampir
félisten

A Blade elboldogul a flash-el?

(#20588) aggleány válasza molnarpeter (#20578) üzenetére


aggleány
addikt

Először nagyon poén volt, hogy tényleg elfér a legkisebb farmerzsebben is :K Most már valahogy én is túl kicsinek találtam, de tudtam rendesen kezelni.

(#20589) bozsozso válasza molnarpeter (#20581) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát ez így elég jól hangzik. ezt nem gondoltam, hogy ennyire elég 500mega. Köszönöm válaszod.

(#20590) molnarpeter válasza bozsozso (#20589) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Megjegyzés: Opera Mini-t használok, mert kevesebb adatforgalmat generál (tömöríti az oldalakat) ;)

Kenan: 2X hosszú távra, esetleg htc rövidebbre, a Sense miatt :)

Dhampir: Flash Lite van megoldva, ha jól tudom.

mp

[ Szerkesztve ]

(#20591) sdd2 válasza Dhampir (#20587) üzenetére


sdd2
veterán

Nem játszik le flasht. "Hogyan tudom telepíteni a Flash-t?
Sehogy! Sajnos a telefonban lévő processzor (armv6) nem támogatott! (Flashez egy armv7es vagy újabb cpu kellene, ami nincs meg, mivel a Blade cpuja armv6os.)
"
[link]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#20592) omega88 válasza picur220 (#20586) üzenetére


omega88
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :R

Örülnék egy I-phonenak csak jelen pillanatban nem szánok annyit egy telefonra :D

Szóval azt mondjátok vegyek egy bladet és szerezzek be valami jó kis romot. Az lenne a kérdésem, hogy miért pont a blade miben másabb jobb vagy több mint a másik kettő vagy a többi telefon hasonló árkategóriában.

(#20593) molnarpeter válasza omega88 (#20592) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ár/érték arányban kiváló, bár nem a legharmonikusabban összeállított telefon. Talán legnagyobb előnye, hogy az árkategória többi szereplőjével ellentétben felső kategóriába illő felbontású a kijelzője.

mp

[ Szerkesztve ]

(#20594) krisztian112 válasza omega88 (#20592) üzenetére


krisztian112
senior tag

meg kb annyi hogy fél nap alatt lemerül, meg sz@rakodni kell a romokkal. tényleg kiváló az ár per érték....

Huawei P10 lite

(#20595) molnarpeter válasza krisztian112 (#20594) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Írta, hogy érdeklik ők a főzött ROMok is, az akkus dologra meg ennyit mondok: SetCPU+normális ROM. Ha üzemidő kell, akkor van más, harmónikusabb teló is.

mp

(#20596) Dhampir válasza sdd2 (#20591) üzenetére


Dhampir
félisten

Mindenesetre jól gyúrható telefon a Blade, köszönöm a választ. :R

(#20597) n0_gAboR válasza molnarpeter (#20590) üzenetére


n0_gAboR
őstag

2x akku ido tekinteteben a "hosszu tavra" helyett "rovid tavra"-t irnek:D

(#20598) molnarpeter válasza n0_gAboR (#20597) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Teljesítményre értendő, bár gondolom ezt tudod. Pár év, mire még egyáltalán elterjednek a kétmagosak, és kihasználhatóak lesznek az erőforrások. Szvsz egy-két évre (inkább egy) jó még egy erős egymagos :K Majd jön egy... szóval A telefon, aminek még erősebb kétmagos procija, nagy akkuja, esetleg 3D-s kijelzője lesz, és terméktámogatással is rendelkezik...

mp

[ Szerkesztve ]

(#20599) GabN73


GabN73
addikt

Üdv !

Nos kellene nekem egy kis segítség.
Szeretnék egy új telefonyt a régi kis n73 helyett, van is 2 kiválasztottam.
Motorola Milestone vs Nokia N900

Ami nekem fontos lenne: multimédia (inkább zenehallgatás), e-mailezés, hosszabb szövegek begépelése, munka.

Használtan kb ugyan annyi az áruk. :K
Melyiket érné meg megvenni? :)

(#20600) CHIPman válasza GabN73 (#20599) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én a Milestone-t mondanám az Android miatt. A Maemo/Meego engem valahogy nem győzött meg. Ahogy nézem, 55k körül vannak, ennyiért van új Galaxy 551 szintén billentyűzettel, illetve X10 mini pro 10000-rel olcsóbban. Ha nem nézel filmet, és nem netezel, akkor alapvetően az általad leírt célokra utóbbi kettő is megfelelne.
Esetleg van még a HTC Desire Z is, bár használtan nem tudom, milyen árban lehet.
Remélem segítettem. :)
szerk.: Ennyiért akár megkaphatod még a SE Vivaz Pro-t(bár ezt a rendszer miatt nem venném), meg most jön az Xperia Pro, aminek szokás szerint brutális kezdőára lesz...

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.