Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20001) duvi válasza Teaway (#19994) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem is SE Neo a paramétereid alapján. Nem rossz a HTC Desire se, de a Neo újabb és izmosabb. Sorry! Benéztem. A régi Desirere gondoltam. Nem az új Desire S-re. Office szerkesztő alkalmazást a marketről beszerezheted.

[ Szerkesztve ]

(#20002) Teaway válasza korpicschess (#20000) üzenetére


Teaway
veterán

"Nehogy androidon program tekintetében legyen problémád, ez azért túlzás."

Ezen mit is értesz pontosan :F

Nincs itthon csokid??

(#20003) Bavid válasza Teaway (#20002) üzenetére


Bavid
senior tag

Hogy a legtöbb alkalmazás igen könnyen beszerezhető (akár fizetős ;] , akár ingyenes, és a legtöbb dologra van ingyenes alternatíva, és a fizetősök se vészes árúak)

(#20004) schawo válasza Teaway (#20002) üzenetére


schawo
titán

Legrosszabb esetben 15 usd-ért veszel egy mindenttudó office progit. Kevesebb, mint 3000 Ft!!! Kevesebb, mint az árkülönbség két legközelebbi árú telefon között...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20005) hr2


hr2
őstag

Üdv.
Légyszi segítsetek, holnap délig kell eldöntenem, hogy N8 vagy SGS, de nem tudok dönteni.
Főbb szempontok:
1. Hang, vétel, stabilitás
2. Minőségi 3D játékok /minél több/
3. Videófelvétel minőség /fénykép nem érdekel/
4. Akksi

(#20006) korpicschess válasza hr2 (#20005) üzenetére


korpicschess
veterán

1. szerintem kb ugyanaz
2. egyértelműen az SGS, N8 itt nem ellenfél
3. N8, SGS-re van AF videó közben, viszont lassabb szerintem, de vállalható.
4. N8 egyértelmű. (gyengébb hardver stb..)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20007) errorcode06 válasza korpicschess (#19861) üzenetére


errorcode06
őstag

És a Samsung Galaxy S Pro? vagy S2 Pro? Valahol olvastam hogy ilyen is lesz, de ez belátható időn belül vagy ez csak pletyka?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#20008) drmosza


drmosza
csendes tag

Üdv!

Még nem vettem okostelefont, vártam egy kicsit.....igaz, nem tudom mire...

Három áldozatom van: Motorola Defy, Nokia E7, Blackberry Torch, nem ebben a sorrendben, de tényleg nem tudok dönteni.

Szerintetek?

Alapelv: új telefont akarok venni, ez a lényeg egyelőre.
Elolvastam mind a három tesztet, mindegyikben van ami tetszik és van, ami nem. Tudom tökéletes jószág úgyse lesz.... :B

drmosza

(#20009) blt.62 válasza korpicschess (#20006) üzenetére


blt.62
őstag

Szio! Küldtem Pü-t!

MegtorloXp

(#20010) Bavid válasza drmosza (#20008) üzenetére


Bavid
senior tag

Mire használnád főként?

(#20011) korpicschess válasza errorcode06 (#20007) üzenetére


korpicschess
veterán

Hallottam én is róla (volt pletyka), de mint látod nincs, nem is jelentgettek be ha jól tudom. Szóval szerintem felesleges rá várni.

drmosza: -> #1 (pláne, hogy totál különböző kategóriájú készülékeket írtál :DDD )

blt.62: ment válasz :R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20012) errorcode06 válasza korpicschess (#20011) üzenetére


errorcode06
őstag

Akkor egy darabig még mindent magammal kell cipelnem...

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#20013) péter007


péter007
senior tag

Üdv. mindenkinek

Telefont szeretnék venni, bruttó 80-90 ezer Huf körül, függetlenül.
Fontos lenne a navigáció (ha később kell megvenni az sem gond)lehetőleg legyen rendesen összerakva, fémből is lehet és legyen feketében is.
Én a Nokia C6-01-et néztem (a navigáció vonzott) és a Samsung Wave-et de ott még nincs rendes program navira. Nekem mindegy h Symbian Android vagy Bada, csak jó legyen és jöjjön ki ennyiből :)

Köszi szépen előre is, üdv Péter

(#20014) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nem akartam ezért új topikot nyitni, ezért itt kérdezem:

Bármilyen gyártmányú kapacitív stylus-t használhatok a Nokia X6-omhoz (kapacitív képernyős)? Tehát ugye nem kell feltétlen Nokia stylus-t vennem hozzá?

[ Szerkesztve ]

***

(#20015) vikcsi


vikcsi
aktív tag

Sziasztok!

Barátnőmnek készülök telót venni, egész pontosan egy SE x10 mini pro-t.
Használt akarok, max 2-3 hónapost, szín mindegy.

Nézegettem az aprókat, vodás vagy T-s telókban van valami butítás/letiltott funkció?
Turbo simmel lenne vszínűleg használva így megmaradna a csábító 2 év gar...

Köszi

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#20016) CoolBoy323 válasza ollie (#20014) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem kell!
ugyan az az összes stylus, nem tud egyik többet mint a másik (mármint érintés ügyileg)

mind csak egy "műanyag" piszkafa :)

(#20017) hermit


hermit
tag

Az a-GPS tud mukodni gsm kapcsolat es wifi nelkul is, csak tobb ido kell neki amig muholdakat talal?

Az I-Go for Android mukodik minden Android verzion?

(#20018) ollie válasza CoolBoy323 (#20016) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A tiszta műanyag nem egészen állja meg a helyét, ugyanis kapacitívről van szó.

(#20017) hermit: GPS-hez nem kell sem wifi, sem GSM térerő. Az aGPS kicsit más, itt találsz róla leírást: [link] (pont ahhoz kell térerő meg wifi)

[ Szerkesztve ]

***

(#20019) hermit válasza ollie (#20018) üzenetére


hermit
tag

Kosz, ezt mar elolvastam.
Szoval gsm vagy wifi mindenkeppen kell hozza.
Ha van egy kulso gps vevom, akkor bluetooth-on keresztul azzal tud mukodni a Navigacio?

(#20020) ollie válasza hermit (#20019) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha a telefon támogatja, igen.

***

(#20021) hermit válasza ollie (#20020) üzenetére


hermit
tag

Azt gondoltam volna, ha beallitom pl. az I-Go-nak hogy melyik porton van a kulso gps, akkor mukodni fog...

(#20022) picur220 válasza ollie (#20014) üzenetére


picur220
veterán

Elvileg ugyanazt tudja az összes kapacitív stylus, meg itt ugye nincs kapcsolat a toll meg a telo között, tehát nem zavarhat be a gyártója, vagy hogy nem ismerné fel, vagy ilyesmi. A kapacitív kijelzők meg tök egyforma elven működnek, szóval elvileg nem lehet baj.:D

(#20023) ollie válasza picur220 (#20022) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi!

***

(#20024) schawo válasza hermit (#20017) üzenetére


schawo
titán

Az AGPS az egy kiegészítés a GPS szolgáltatáshoz, magában nem létezik. Ha nincs elérhető WIFI/3G, akkor egyszerűen hagyományos GPS-ként működik a vevő. Szóval nem kell hozzá külső BT-egység sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20025) hermit válasza schawo (#20024) üzenetére


hermit
tag

Ez jol hangzik! Ha tud mukodik igy is, akkor miert jo az (a sebessegen kivul), hogy meg fizetsz is a forgalomert amit general?
Amugy kb. milyen forgalmat general ha gsm-et hasznal?

(#20026) CoolBoy323 válasza ollie (#20018) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

azért írtam idézőjelet ;)

(#20027) Klepti válasza hermit (#20025) üzenetére


Klepti
tag

Azért jó, mert pár másodperc alatt talál holdat, nem 1-2 perc, és csak pár kB-ot tölt le..

(#20028) krisztian112


krisztian112
senior tag

A kapacitív kijelzőknél nem az odanyomás a lényeg hanem az elektromos töltés elvezetése. És amint tudjuk a műanyag nem vezet iylesmit ,tehát olyan anyagból kell lenni a végének ami vezeti a töltést. Ilyen például az ember keze:D de HTC HD2-höz való kapacitív stylus jó mindegy kapacitív telóhoz.

Huawei P10 lite

(#20031) Pumba3 válasza picur220 (#19985) üzenetére


Pumba3
tag

http://www.corninggorillaglass.com/featured-products

Itt azt írják, hogy az :) Optimus 2x is meg Galaxy S is.

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#20032) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

egy darab 100-as szeg is jó stylusnak csak le kell csiszolni a végét :DDD ,és még vezeti a töltést is :D

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#20033) péter007 válasza péter007 (#20013) üzenetére


péter007
senior tag

20013-as hszre van valakinek ötlete? :)

(#20034) Teaway válasza duvi (#20001) üzenetére


Teaway
veterán

Kösz, még megálmodom...de nagyon félek a fenekétől.
Többieknek (Bavid és schawo) is :R

Nincs itthon csokid??

(#20035) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,
két kérdésem lenne okosteló vásárlásával kapcsolatban:
1. nézegetek itt az apróban, találtam is szimpit, de úgy tűnik előfizu mellé vásárolták. Ezzel lehet befürödni, mondjuk ha nem fizeti a régi tulaj, letiltják a telefont vagy ilyesmi? Vagy el lehet ezt kerülni?
2. a kiszemelt egy x10 mini lenne, de láttam, hogy hamarosan kapható lesz az új SE Trénél. Ilyenkor lemennek a régi modellek árai az eddigiek szerint, érdemes lehet várni erre?
Előre is köszi!

(#20036) Nordic


Nordic
Közösségépítő

No megint itt vagyok, immáron sokadjára(remélem nem unalmas :P ).

Szóval adott a döntésképtelenség problémája. Mostanra összejött egy jó adag pénzmag amiből végre vennem kellene egy okostelefont. A jelöltek:
- Lg Optimus 2x(Sajnos a sebessége nem hozta azt, amit egy kétmagostól elvár az ember, és nem tudom, hogy mennyire lehet várni az lg-től, hogy a 2.3 megjelenésével optimalizálják a rendszert - látván, hogy a többi gyártó miket tud művelni, ha a supportról van szó. Az akksiideje a másik negatívuma, bár azon gondolom lehet faragni - fényerővel való játszás, kikapcsolt wifi, ha nem kell, stb.). 2 év bolti garival lenne 130k.
- SE Arc(kicsit túlárazott, viszont odabasz dizájn. Ez a csillogós műanyag burkolat viszont nem jön be. Viszont a rendszer meg nagyon egyben van, bár igaz, hogy ez "naprakész" rendszerrel megy - itt megint elővehetjük, hogy mi lesz ha a 2x megkapja a 2.3-at). 2 év bolti garival 123k.
- HTC Desire S(fémházikóban egy kipróbált erős hardver. Sense - sosem volt még, és igazából arra nem is várok, hogy állandó jelleggel fenn lógjon a neten, de akkor meg minek kellene a sense -, viszont a tesztek szerint gyatra kamera. Sebesség ok, bár a megtekintett videókon, azért látni, hogy sense ide vagy oda meg-meg akad a rendszer, pedig ezen is 2.3 figyel. A kijelzőt viszont kicsinek tartom - nem tudom hardveres qwerty nélkül mennyire jó "gépelni" egy 3.7es kijelzőn -, kb olyan 4.0" lenne az ideális.). 2 év magyar HTC garival 115K.

Az utolsó egy milestone 2 lett volna főleg a qwerty miatt, de a nulla support miatt letettem erről a márkáról(a hivatalos forgalmazó becsődölése meg meg is erősített ebben). A tervezési elb@szás miatt meg a Desire Z is kiesett. Szóval a qwerty is kiesett:DDD

Egyik sem apró pénz, de ebben a hónapban mindenképp vennem kell valamilyen kütyüt. Igazság szerint a 2x-be lenne kedvem beruházni, viszont ezt most még elég zsákbamacskának tartom, lévén a 2 magot még semmi sem használja ki, a böngészőt kivéve. Természetesen nem várom, hogy bárki is helyettem döntsön, csak kíváncsi vagyok, hogy jól látom e a dolgokat, és hogy nektek mi a véleményetek.

Amire biztosan használnák egy ilyen telefont a következők:
- természetesen telefonálás(néha sms); böngészés, néha videó, játék(az unalmasabb munkahelyi napokra). Vásom szeretettel a véleményeket, helyesbítéseket(ha valamit rosszul tudok), tapasztalatokat(főleg ezeket, mivel nincs lehetőségem ilyen kategóriájú telefonokat magam is megtekinteni).

Bocs ha hosszú lett. ;)

(#20037) duvi válasza Orgi (#20035) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
1.Igen lehet gond az előfizus használt telókkal. Ha nem fizetik tovább a törlesztését akkor egyszerűen lekapcsolhatja a szolgáltató a készüléket IMEI szám alapján.
2. Szerintem most érdemes egy kicsit várni, mert mostanában kerülnek be a szolgáltatókhoz(is) az új modellek (SE, LG, Samu, HTC).
Biztos, hogy a jelenlegi kínálatnak csökkenni fog az ára.
Ez pedig tolja le a használt telók árát is.

(#20038) dokee78 válasza duvi (#20037) üzenetére


dokee78
félisten

HTC Wilfire S- Erre várok én is.

(#20039) jooker82 válasza Nordic (#20036) üzenetére


jooker82
nagyúr

Hát az Arc kezelése nem egy élmény ahogyan itt látszódik....
Szép telefon az biztos...de a hátulja erősen ujlenyomatgyűjtő...
És ajánlom figyelmedbe ezt a 2x tesztet is....
A gyorsaságot nem győzik ecsetelni..de másfele is azt irják,h szinte kapkod a telefon.......
Azért ne várjuk el tőle,h hamarabb reagáljon mint ahogy hozzáérnénk.. :U
2.3 pedig lesz..május körül és az LG-nek van egy igérete a kiadottal szembeni plusz 1 verzióra....
Én az LG-t fogom venni... Ha megnézed a DHD most 139 e a telenornál a 2x meg 96 e ft....
Aki még nem jött volna rá..a HTC-nél csak azt kell megfizetni...meg a nokia ,iphonnál is,h nem képesek kijelzőt aksit stb gyártani és mástól kell összekunyerálniuk jó pénzért....Fizesse aki boldog.... ;)

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#20040) picur220 válasza Nordic (#20036) üzenetére


picur220
veterán

Samsung Galaxy S?

(#20041) hecktor válasza dokee78 (#20038) üzenetére


hecktor
aktív tag

menyi lesz?

(#20042) korpicschess válasza duvi (#20037) üzenetére


korpicschess
veterán

Szerintem megéri a töblettudást a 2X ára. Túlmutat a most kapható telefonokon (kamera, HDMI, Soc, stb..)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20043) Nordic válasza jooker82 (#20039) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A 2x-el csupán az üzemidő a bajom, a sebesség az bőven megfelelő. A desire s csak azértlenne jó mert méretéből adódóan jobban elfér zsebben, mint a másik kettő, meg azért arra mégiscsak 2 év magyar garancia van. Desire HD-t nem akartam sose venni :U. Az SE arc meg hát, szép is gyors is csak az a fránya csillogós műanyag.

Mellesleg ezt a garanciamizériát sem értem. Már lassan annyiféle van, hogy nem lehet átlátni. Most akkor a magyar gyári gari, a sima bolti, meg az eus gari között mi a különbség? Azt vágom, hogy melyik a legjobb de hogy ebből neem mi hátrányom előnyöm lehet az már nem tiszta.

picur220:A samsungok nálam eleve kilőve, mert nem jönnek be. Itt nem azon van a hangsúly, hogy külsőre nem tetszik(szó szerint fejbe lőném a samu dizájnereit, de ez az én bajom), maga a rendszer sem okés, ez a touchwizes kezelőfelület nagyon nem esik kézre(tapasztalatból mondom, egy órát nyüstöltem haver SGS-ét mikor megvette). Jó tudom, ott vannak a különböző skin cuccok amiket rá lehet tolni(launcherpro + egyebek), de valahogy az az egy gyártó, akitől nem vennék telót(no meg iPhone, de csak az ára miatt, a Motorola meg a support miatt). Ez ilyen berögződés nálam, talán egyszer ez is megváltozik.

[ Szerkesztve ]

(#20044) jooker82 válasza Nordic (#20043) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az üzemidő átlagos...ezen telefonok között....
Én is letudom meriteni a sima optimusom 1 nap alatt.....
De lehet vele spórolni is,ha 3g-t kikapcsolom wifi gps ki...és a fényerőt lejebb veszem...
Döbb tesztben is olvastam,h nem rosszabb az üzemideje mint bármelyik más 1ghz-es telónak....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#20045) korpicschess válasza Nordic (#20043) üzenetére


korpicschess
veterán

TW Launcher egy szemét igen. Na de ezért elítélni egy telefont... mikor rámegy egy LauncherPro ami teljesen smooth. No mind1, mindenki eldönti mi kell neki! :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20046) picur220 válasza Nordic (#20043) üzenetére


picur220
veterán

Elég idióta egy berögződés, de te tudod...:D
Amúgy szerintem akkor LG Optimus 2X. vagy várd meg a 3D-t.

(#20047) zedar


zedar
csendes tag

sziasztok, egy haver venne használt telefon, de nem tudja melyiket.

kettő közül szeretne választani kb egy árban vannak:

samsung i8910 hd vagy HTC Touch HD

szerintetek melyiket?

(#20048) CoolBoy323 válasza zedar (#20047) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én egyiket se venném... van ezeketől jobb ilyen összegben...

de ha a 2 közül kell választani, akkor a HTC!

(#20049) picur220 válasza zedar (#20047) üzenetére


picur220
veterán

Hát egyik sem a csúcsok csúcsa, vagy mondhatjuk úgy is, hogy mindkettő egyformán szar.:DDD Ezek közül inkább a HTC, de leginkább egyik sem.
Mondj már egy összeget, hogy mégis mennyiért venne telot. Íyg látatlanban az a véleményem, hogy hasonló árban ha találna HTC Legendet, vagy Samsung Galaxy Ace-t, esetleg Defyt (kb. esélytelen), akkor ezeket javasolnám.

(#20050) Nordic válasza korpicschess (#20045) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ezt amúgy mindig is meg akartam kérdezni, igaz nem ide tartozik, legfeljebb nem válaszoltok:D. Ha pl kapsz egy rakat alkalmazást gyárilag a telóhoz, és mondjuk ráhúzol egy Launcher pro-t akkor bukod a gyárilag kapott progikat, vagy az csak skin-t cserél, és a többihez nem nyúl?

picur220: Emiatt hányszor meg akartak már kövezni? Már nem is számolom. Viszont tény, hogy nekem a Samu világa, a telefonjaik külseje(ami számomra nagyon nem jön be), anyaghasználata, kezelőfelülete, meg úgy maga a gyártó nem jön be. Ezzel nem azt mondom, hogy szar telefonokat gyárt, még véletlenül se, de én nem vennék. Valahogy nem fog az az érzés, hogy kell nekem egy szappan samu(nem is nagyon van szögletes telefonjuk, ha a dzsigolós SGS változatot nem nézem).

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.