Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64051) Ribi válasza Semplar (#64048) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ami így titkosít az nem úgy működik, hogy egyenként hozzáfér fileokhoz.
Az ilyen mint egy normál titkosító program, kernel szinten titkosít, úgymond a windows "alatt".
Windows és vírusirtú sem igazán tud róla hogy fut, mert a kernel fordítja oda vissza a dolgokat. Legalábbis ha már 1x fel tudott települni. Ha a település nem lett blokkolva, onnantól bukó.
Persze lehet vannak "gagyi" programok amik fileokhoz férnek hozzá, de szerintem ez a ritka eset.
"normál esetben" mint a truecrypt szektor szinten kódolja a winyót és kész.

[ Szerkesztve ]

(#64052) Cs1csó válasza Victoryus94 (#64042) üzenetére


Cs1csó
félisten

NINCS.

Egyetlen egy megoldás van: rendszeres mentés, esetleg a mentésnek is legyen valami tükrözése stb. nincs más mód. Ez pénzbe kerül, mint ahogy az adatok elvesztése is. Dönteni kell.

(#64053) tyan válasza Dévacsen (#64049) üzenetére


tyan
senior tag

A youtube-on van fent olyan videó, amin látható, ahogyan a Webroot mellett simán lefut a zsarolóvírus és lekódol mindent. Ezzel a Webroot Rollback se tud mit kezdeni, hiába mondják, hogy igen.

(#64054) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Ez egy #20-as.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64055) Dévacsen válasza tyan (#64053) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Köszi :) Hát akkor mindenki érdekében reménykedhetünk hogy a cikkben szereplő G-Data megoldása hatékonyabb lesz.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#64056) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Az milyen jelenség, hogy qbittorent szépen megy, majd 3x jelez az ESET tűzfal, hogy bejövő támadás blokkolva, és a qbitre hivatkozik.

(#64057) Dévacsen válasza ƵøŁĭ (#64054) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Érdekes,izgalmas kör volt,először is 6db maradt(Avira Free)..a 6 ot elindítottam,ebből 2 kiakart menni a netre azonnal,sima Windows tűzfalnál már kint is lettek volna és kapcsolódván a vezérlő szerverükhöz,letöltöttek volna némi hulladékot..de firewall controllal felturbózva jelzett a fal így nem adtam engedélyt,elsikkadt az ügy,egyébiránt az Avira verve volt semmilyen összetevője nem jelzett,csak a tűzfalam fogta meg..sőt egy másikat meg az általános jogú fiók,mert a kártevő kérte a rendszergazda jelszavamat,azt meg nem adtam meg így az is elsikkadt,ugyanakkor csináltam egy újraindítást és lám lám az avira az egész mappát törölte,észbe kapott valamelyik része,így fotót sem tudtam csinálni,mappástól mindenestől törölte..lehet hogy előbb kellett volna rendszer újraindítást csinálni,nem elindítgatni őket,és akkor egyből törölte volna.Köszi. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#64058) salaud válasza ƵøŁĭ (#64054) üzenetére


salaud
aktív tag

F-Secure Safe: 5 elem maradt a mappában.
Tencent PC Manager: 11 maradt.
Huorong IS: 14 maradt
Heimdal : 5 maradt
DR.Web Beta: 13 maradt.
AVG IS: 3 fájl maradt. Ezenkívül már letölteni sem engedte, ki kellett kapcsolnom a védelmet, hogy egyáltalán le tudjam tölteni.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#64059) UserX válasza ƵøŁĭ (#64054) üzenetére


UserX
őstag

:R

EIS: 2 fájl maradt

MBAM Prem. 3.8.3.: 7 fájl maradt

(#64060) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#64054) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Kaspersky IS 2020:
4 darab maradt a mappában.

[ Szerkesztve ]

(#64061) FistXL válasza ƵøŁĭ (#64054) üzenetére


FistXL
aktív tag

NAV: 4 elem maradt

(#64062) Synaptic


Synaptic
senior tag

Még mindig a heimdal val szopok. Az Incompatibilities detect hibaüzenet az istenért sem akar eltünni sokadszori installálás után sem. A support szerint szedjem le a "másik" antivírust ?????
A melóhelyen símás felment az eset uninstall után. Valaki esetleg ? :)

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#64063) BigManus válasza Synaptic (#64062) üzenetére


BigManus
addikt

Használd az ESET uninstall cuccát ebben az ESET-ben :D

ESET removal

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#64064) lck válasza Synaptic (#64062) üzenetére


lck
senior tag

Regeditben keress rá az ESET kifejezésre ( teljes szó ). Töröld amiket talál.

(#64065) Synaptic válasza BigManus (#64063) üzenetére


Synaptic
senior tag

Ezen már túl vagyok. Egyébként mit hagyna maga után az Eset uninstall -kor az otthoni gépen, amit a munkahelyin nem ? :)

Már kínomban leszedtem a cisco anyconnectet , az aladdin pki driver , minden szart , de semmi. Nem hiszem hogy érne ez egy windows reinstallt :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#64066) #73959936 válasza Synaptic (#64065) üzenetére


#73959936
törölt tag

próbáld így:

Kérem, töltse le a http://letoltes.nod32.hu/remover6.exe programot és indítsa újra a számítógépét csökkentett üzemmódban, majd futtassa az imént lementett fájlt.

Windows 7 vagy korábbi rendszeren a csökkentett mód kiválasztását az F8 billentyű többszöri megnyomásával érheti el közvetlenül a számítógép bekapcsolása után, amikor a memória ellenőrzésre kerül és a merevlemezek kilistázódnak.

Windows 8 és 10 esetén a csökkentett módot a már bekapcsolt rendszerből tudja elérni. Ehhez tartsa nyomva a Shift billentyűt és úgy kattintson az Újraindításra, majd az újraindítás után megjelenő menüben válassza ki a Hibaelhárítás > Speciális beállítások > Indítási beállításokat menüpontot, kattintson az Újraindítás gombra, majd újraindítás után adja meg a Csökkentett módú újraindítás számát (4).

A program futása során nyomja meg az "y" billentyűt, majd az "1" és az "Enter"-t (amennyiben több vírusvédő terméket talál a program, akkor értelem szerűen a többi számot is), illetve még egyszer az "y" billentyűt az eltávolító által feltett kérdésekre. Ha végzett a program, indítsa újra a számítógépet normál módban.

Ekkor a programot eltávolította a gépéről.

(#64067) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Panda maci :) nem kapkodják el.(9db) maradék. Mindjárt megnézem a Bitdefender freet..már nagyon rég használtam.. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#64068) Dévacsen válasza Dévacsen (#64067) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Bitdefender Free (5db) maradék.Megvártam még lefrissült,érezhetően lassabb volt a rendszer Avira után.Most már vissza rakom a rendszermentést. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#64069) Synaptic válasza #73959936 (#64066) üzenetére


Synaptic
senior tag

Az ezen már túl vagyok -ot , úgy értettem hogy ezt már megcsináltam :R

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#64070) #73959936 válasza Synaptic (#64069) üzenetére


#73959936
törölt tag

Az eset removal-lal, vagy a remover 6-tal ? vagy mindkettővel ?

(#64071) Synaptic válasza #73959936 (#64070) üzenetére


Synaptic
senior tag

Mindkettővel.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#64072) #73959936 válasza Synaptic (#64071) üzenetére


#73959936
törölt tag

akko részvétem :K

(#64073) Synaptic válasza #73959936 (#64072) üzenetére


Synaptic
senior tag

Semmi probléma szerintem nem fogok a kardomba dőlni érte :) :DD

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#64074) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Hát ez igen kellemetlen.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64075) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#64074) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

:D :D :D

(#64076) olasz61 válasza Dévacsen (#64049) üzenetére


olasz61
tag

Kaspersky

(#64077) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#64074) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Erről az esetről ez a játék jut eszembe. Tiszta oldal, de a flasht engedélyezni kell hozzá. :)
[Játék Dangeorus Dave & Brutal Bob]

[Eredeti oldal, akik kitalálták a játékot.] Itt is kell a flash.

[ Szerkesztve ]

(#64078) Dévacsen válasza olasz61 (#64076) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Aha köszi,akkor jól rémlett. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#64079) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#64077) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64080) FistXL válasza ƵøŁĭ (#64079) üzenetére


FistXL
aktív tag

5+ éve, amikor Quihoo-t (vagy mit) használtam a HDD-s gépemen, akkor tapasztaltam ezt, összes motorral bekapcsolva :DDD

(#64081) Pano válasza ƵøŁĭ (#64079) üzenetére


Pano
addikt

Én már megtanultam élvezettel élni AV nélkül. :DDD Minden szoftverből legálisat vagy ingyenes megoldást használok.
Soha előtte nem működött hosszútávon ilyen jól a gépem, mindenféle hibaüzenet/fagyás egyéb hibajelenség nélkül. :U . Ha esetleg bemászna valami, mindenre felkészültem, így kb 10 perces kellemetlenséget okozna, maximum. Ha csak megint nem jön egy merőben más vírus -mint anno a ransomok-, de az ellen meg ugyanúgy nem védene egyik AV sem.
Természetesen gyerekek, nem rólam kell példát venni. Tanuljatok az oskolában! :D

[ Szerkesztve ]

(#64082) FistXL válasza Pano (#64081) üzenetére


FistXL
aktív tag

Defender is le van tiltva nálad?

(#64083) Pano válasza FistXL (#64082) üzenetére


Pano
addikt

Igen.

(#64084) Szellem. válasza FistXL (#64082) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Jelenleg a legjobb vàlasztàs a Defender Windos 10-es gépen. Védelemben kellően erős és nincs vele gond. Nàlam a laptopon gond nélkül megy minden és nincs problémàm.

(#64085) FistXL válasza Szellem. (#64084) üzenetére


FistXL
aktív tag

A frissítései elég hektikusan érkeznek meg... Édesapám gépén 4 napja frissült utoljára a Defender, pedig ő csak netezésre használja a gépét, semmi nincs nála letiltva, és minden nap be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#64086) junior11 válasza FistXL (#64085) üzenetére


junior11
veterán

Nálam még ilyen nem volt, min. 1x naponta frissül. Bár Microsoftéknál minden lehet :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#64087) Szellem. válasza FistXL (#64085) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nálam a Defenderben az alábbi opciók vannak konfigurálva amit látsz a képen:

Amit pirossal bejelöltem abban az opcióban lehet megadni, hogy hány óránként frissítsen a Defender. Nekem 2 órára van beállítva, és rendszeresen ellenőrzi a frissítéseket!
A beállítások a gpedit.msc-ben érhetőek el.
Szóval, ha ezeket beállítod, akkor az Édesapád gépén is kell, hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

(#64088) GEPESZ66 válasza Szellem. (#64087) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A gpedit-en belül melyik fülön kell ezt beállítani?

(#64089) junior11 válasza Szellem. (#64087) üzenetére


junior11
veterán

Már ha Win 10 Pro-t használ minimum. Amúgy a MT fórumon a srác szerint, aki a CD segédprogit is fejleszti, elégséges a naponta 1x frissítés, mivel a WD nagyrészt a felhővédelmére támaszkodik, ezért is szerepelt gyengén offline állapotban az utolsó tesztekben.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#64090) Szellem. válasza junior11 (#64089) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt kifejtenéd, mert ez így zavaros nekem, főleg a rövidítéseid miatt?

Amúgy meg naponta többször is frissül a Defender, mert látható. A napi egy sztenderd érték.

(#64091) Cs1csó válasza Szellem. (#64090) üzenetére


Cs1csó
félisten

MalwareTips fórum? A CD segédprogit nem tudom :P

(#64092) junior11 válasza Szellem. (#64090) üzenetére


junior11
veterán

Rémlik vmi, hogy a Malwaretips fórumon volt róla szó, hogy a Defender csak 1x frissít naponta. A srác, aki a ConfigureDefender segédprogramot fejleszti, állítólag jártasabb a Defender működésében, szerinte elég lehet a napi 1x frissítés, mivel a Defender nagyrészt a felhővédelmére támaszkodik, offline állapotban, mikor nincs net a gépen, ezért jóval gyengébb eredményeket ért el az utóbbi ilyen tesztekben, mint egyes konkurens termékek. Pontosabb részletekre már nem nagyon emlékszem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#64093) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#64090) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Berakom a kedvenc képünket. Amúgy teljesen igaza van a fejlesztőnek. Reprodukálni is tudod, hogy mielőtt futtatni szeretnéd ha elküldöd nekik mint minta akkor a felhő besorolja úgy, hogy közben a szignatúra nem ismeri.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64094) ƵøŁĭ válasza Pano (#64081) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Micsoda rosszfiúval van itt dolgunk. Na ezen túllépve a Defender nem mindenkinek megfelelő, így megoszlanak a vélemények róla. Alap kiindulópontnak elégséges de mivel az embereknek vannak vágyai amit a marketing osztály egy picit segít kielégítni akkor úgyis az kerül fel a gépre ami nem zavarja felhasználót, kellő védelmet ad stb. Amikor beregisztráltam a fórumra akkor volt utoljára fertőzésem. A barátnőm családjának a gépein a TrendMicro még nem jelzett semmire, mert odafigyelnek (tényleg tiszta a gép) . Ha az elmúlt 9 évet veszem figyelembe akkor :

- a hivatalos teszt eredmények (AVC) alig változnak
- politika beleásta magát a vírusvédelmbe
- ahol nagyon sok a szakember és a pénz az miért nem tud a világ legjobb termékévé válni? (Avast)
- elkényelmesedtek a gyártók
- valahol jobban megy az írás mint a valódi munka (Webroot)
- 2020-ban egy cég megteheti azt, hogy max 1-2 programfrissítést adjon ki (Vipre)
- Defender önmagához képest szépet fejlődött
- egy "világszínvonalt" képviselő cég az idei évet leszámítva állandóan (nagyon) hibás termékkel ált elő (Bitdefender)
- aki az ELIT a piacon az miért követi el folyamatosan ugyanazt a hibákat? (Kaspersky)
- miért kell telíteni a piacot a sok placebo megoldással ( Total Defense)
- árak emelkedése nem egyenlő a minőségbeli fejlődéssel
- a múlt eredményein felemelkedő cég ,hogy válhatott egy ekkora pénzlehúzós igénytelen céggé? (Avira)
- amikor nagyot szeretnék mondani és 212 fajta terméket létrehozunk de hosszútávon belebukunk, illetve a fő termékvonalat se tudjuk szinten tartani... (Comodo)
- döljünk hátra a fotelben ha már mindent megvettünk mástól és legyünk nagykutyák amik nem lehetünk (Bullguard)
- egy erős marketing osztállyal rendelkező cégnek nagyobbak az eredményei mint a programíróknak (ESET)
- (vicces, hogy az ESET évek óta engedi túllépni a kód igényléseket a CHIP kód által)
- akiben még mindig ott a potenciál de mégis megmagyaráznak egy problémát neked, hogy ez így jó (Emsisoft)
- (mondjuk én a ctrl+c ctrl+v válasszuktól akadtam ki de ez most lényegtelen)
- amikor az európai piacon lepkefingot nem jelentő cég 75$-ért adja a termékét miközben egy kalap szart nem ér a Bitdefeder motor nélkül (QuickHeal)
- a másik indiai csoda is szereti a pénzt a maga 150$-val ami nem képviseli a kapott értéket (K7)
- drága de jó védelem ami elindult a lejtőn (Norton)
- legalább valamilyen elért fejlesztés van de maga a termék komplexitása és optimalizáltsága nem az igazi (G-Data)
- az egyik legjobb több eszközös védelem de! nem kell 10 eszközre ! (Sophos)
- innovatív technológiának és szponzorált tesztnek köszönhetően a kiválóság megtestesítője, aki két kattintás után megfekszik az nem más mint.. köszöntsük a színpadon (Panda)
- Oroszország másik nagy kutyája akikben megvan a lehetőség, hogy kiválóak legyenek de még mindig csak jók (Dr.Web)
- hogyan maradjunk a múltban címszó alatt nem lehet más csak a (Check Point)
- recept: pökhendiség + picike fejlesztés + váll simogatás + túlárazás ami el se éri a nagy védelmek szintjét (Malwarebytes)
- pontosan olyan az ingyenes termékük ami teljesen ellentmond egy vírusirtó szoftvernek + csalás + hazai termékben már évekkel ezelőtt meglévő semmit nem érő fejlesztést beharangozzák világ megváltónak + motorjuk kijátszható (Qihoo)
- vállalati botrányok, évek óta meglévő hibák és problémás ügyfélszolgálat a fórumon (TrendMicro)
- fejlődés érezhető de sajnos az új vírusok nagyon lassan kerülnek felismerésre (McAfee)

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64095) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#64094) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem a ha jól emlékszem talán 97-ben volt komolyabb fertőzésem, még egy 286-os gép Hercules monitorral DOS rendszer jah és "CRUEL" vírus, ha jól emlékszem, valami lemezről került rá vagy rajta volt passz.

(#64096) Pano válasza ƵøŁĭ (#64094) üzenetére


Pano
addikt

Remek összefoglaló. :C

(#64097) M3oH válasza ƵøŁĭ (#64094) üzenetére


M3oH
addikt

Szép. :)
F-secure? :P

(#64098) ƵøŁĭ válasza M3oH (#64097) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Azt meghagytam nektek. ;]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64099) Cs1csó válasza M3oH (#64097) üzenetére


Cs1csó
félisten

F-Secure-t egy friss dolog jól bemutatja: annyi változás történt legutóbb, hogy a VILÁGOSKÉK ikonja és programfelülete SÖTÉTKÉK lett.

(#64100) celafat


celafat
tag

Sziasztok! Úgy néz ki bekaptam valamiféle vírust. Ha rámásolok valamit a pendrájvra, annak tartalma nem lesz már látható, hanem a főkönyvtárba egy .lnk kikerjesztéssel teszi bele a régi tartalmakat.
Ms Security Essentials, Nod32, Iobit anti-malware és SUPERAntiSpyware programokkal már végignéztem a gépet, de egyik sem talált semmit.
Van valakinek valami ötlete, hogyan írthatnám ki?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.