Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64901) GEPESZ66 válasza Szellem. (#64890) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Kipróbáltam, hogy a fiókomból letöltööttem a friss telepítőt, de még mindig csak a 17.7 települt.

(#64902) Cs1csó válasza Sidorovich (#64900) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg futtass le egy AdCleaner-t és használj reklámblokkolót Ublock Origin-t vagy AdGuard-ot.

(#64903) junior11 válasza kiváncsi f.. (#64877) üzenetére


junior11
veterán

Szia, tegnap kipróbáltam az egyik kódot - az aktiváció még mindig működött, viszont különbőző hosszúságú licenszek közül lehet választani - ott van az 1 éves is, valamint jár mellé talán egy fél éves AVG password protection is. Érdekesség, hogy még 2030-ig lévő licensz is volt a listában :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#64904) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok! Kaspersky vagy Bitdefender internet securityt ajánlatnátok?
-online bankolás
-tűzfal, vírusadatbázis
- gép lassítása
szempontok alapján?

Köszi a tanácsokat!

(#64905) Szellem. válasza beach head (#64904) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Kaspersky egyértelműen.

(#64906) junior11 válasza beach head (#64904) üzenetére


junior11
veterán

Szia, szerintem mindkét AV jó választás, én a Kasperskyt választanám, próbáld ki őket, ott a 30 napos trial, aztán meglátod.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#64907) beach head


beach head
senior tag

Köszi a gyors válaszokat! Abban esetleg van tapasztalat, hogy mennyire lassítja a gépet a kettő egymáshoz viszonyítva?
Illetve szerintetetek ha egy küföldi oldalró veszek egy 5 gépes licencet az mennyire működőképes? (Magyarországi régióval kompatibilis elvileg azt írja az oldal) Illetve ha verziószámot lép KIS 2021-re akkor tudom frissíteni én is vagy csak az idei 2020ashz jó a licence?

(#64908) Cs1csó válasza beach head (#64907) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezért van a próbaverzió adott hardver-szoftver és user környezet sokat számít.

(#64909) Jack Oneill válasza beach head (#64907) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Én most vettem Kaspersky licencet 2 gépre, 1 évre. Nincs verzió kikötés, ahogy más vírusirtóknál sem. Gépterhelést semmit nem érzem, egy Core i3-ról van szó. Egy laptopon fut a másik, ami gyengébb, de ott sincs terhelés, a netezés is teljesen rendben van. Ping és letöltés is. Ezen a két gépen legalábbis...

[ Szerkesztve ]

(#64910) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv!
EAM trial hamarosan lejár. Mindenképpen megveszem, de kérdezném tőletek, h ismert-e bármilyen "trükk", amivel az egyébként sem drága liszensz árából kicsit tovább faragjunk. A trükk alatt nem warezt értek, hanem pl olyan esetet, h a trial lejártakor nyilván fog noszogatni, h vegyem meg. És ha ezt egy kis ideig ignorálom, hátha feldob egy kis kedvezményt. Vagy vmi hasonló.

(#64911) Pano válasza g.gergo (#64910) üzenetére


Pano
addikt

Ilyenről én nem tudok, csak arról, hogy mivel mindenkinél olcsóbbak már leálltak a promókkal. De 50% diák -és tanár kedvezmény igénybe vehető.

[ Szerkesztve ]

(#64912) Semplar válasza Pano (#64911) üzenetére


Semplar
őstag

Kerish Doctor 2020 ma ingyenes! ;)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#64913) tyan válasza g.gergo (#64910) üzenetére


tyan
senior tag

Szia!

Nálam 22 napja van fent az EAM trial és én is gondolkodok rajta, hogy megvegyem, ezért megnéztem, hogy van-e mostanában valamilyen promó. Sajnos nincs. A fiókomba belépve azt is megnéztem, hogy ha a korábbi licenszem hosszabbítását kérem, akkor felajánl-e esetleg kedvezményt, de itt sem jártam sikerrel.
Egyébként viszonylag jó árban lévő program még teljes áron is, ráadásul az ügyfélszolgálata is segítőkész. :)

Ja igen, a Pano által írt tanár/diák kedvezmény az él. Ennek igénybevételéhez küldeni kell egy olyan igazolást, amely megerősíti, hogy jogosult vagy a kedvezményre. Erre az e-mail címre kell küldeni: edu@emsisoft.com. Ezután küldenek egy hozzáférési kódot, amely lehetővé teszi a kedvezményes vásárlást.

[ Szerkesztve ]

(#64914) Cs1csó válasza tyan (#64913) üzenetére


Cs1csó
félisten

EAM promo-ról én talán soha nem is hallottam.

(#64915) tyan válasza Cs1csó (#64914) üzenetére


tyan
senior tag

Én se, de rákerestem, hátha :)

(#64916) Pano válasza Cs1csó (#64914) üzenetére


Pano
addikt

Régen voltak, bár főként nyereményjátékban osztogattak licenszeket, meg időnként csináltak árkedvezményes akciókat.
Aztán belátták, hogy az áraik több, mint versenyképesek a piacon, még a licensz hosszabbítási kedvezményt is törölték, csak a diák és a mennyiségi kedvezmény maradt meg.

[ Szerkesztve ]

(#64917) Cs1csó válasza Pano (#64916) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ilyen nyereményjátékos megoldásokat sosem tarottam számon, 1000-ből kap 10, ez annyria nem motivált.

(#64918) Pano válasza Cs1csó (#64917) üzenetére


Pano
addikt

Anno elég sokat kiosztottak, ha jól emlékszem 150 db-ot az egyik játékban, de az talán 2 éve volt.

[ Szerkesztve ]

(#64919) Semplar


Semplar
őstag

Pano (#64911)

Bocs nem Neked ment, hanem mindenkinek akit érdekel, Neked is! :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#64920) Synaptic


Synaptic
senior tag

Kicsit off , de azért bátorkodom .

Mivel ez a rengeteg otthonlét a gyerekeknél igencsak a tanulár rovására megy (legalább is nálunk) , ezért mindenféle ezközzel próbálom őket távoltartani a géptől, tablettől ,tefontól.
Mikor dolgozom ,sajna akkor az atyai szigor valahogy nem jön át nekik telefonon keresztül. Bátorkodtam beruházni egy Kaspersky Safe Kids -re . A termékkel minden a legnagyobb rendben , az androidos és a windowsos környezetben is teszi a dolgát.
Azonban b@lfaszságom határtalan. Vettem még egy liszenszet , gondolván 2 gyerek 2 kulcs.
Természetesen 1 el is megy mint később kiderült. Most van egy kallódó kulcsom. Ezt nem lehet az ügyfélszolgálatukkal felfüggesztetni a másik kulcs lejáratáig ?
(Bocs a sok körítésért.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#64921) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!
Az asztalomon lévő eszközök mappa (amibe a leggyakrabban használt programok parancsikonjai vannak, rendszerezésképp) kb. év eleje óta random módon a Dolgozunk rajta ... jelzéssel fogad, van, hogy 2-3mp, mire láthatóvá válnak az ikonok.

Sokféle próbálkozás után kilőttem a Bitdefender Total Security-t és úgy néz ki megszűnt a probléma. Viszont ugye az nem opció, hogy kikapcsolom. Magyarra van állítva a szofter és a Védelem menüben a Vírusirtó opción belül találtam egy ilyet, hogy Kivétel karbantartás. Már ennek a fordítása is hülyén hangzik kicsit, de a leírás a menün belül még inkább. A lényeg, hogy itt kivételként hozzádtam az adott mappát és így nincs jelen a "Dolgozunk rajta-hiba". Ugyanakkor jó lenne, ha nem lennék támadható ebből az irányból.

Van valaki, aki profi Bitdefenderben és tudna segíteni, hogy mit és hogy állítsak be ehhez?! Mutatom, hogy milyen opciókat lőtt be magától a rendszer, amikor csak annyit csináltam, hogy megadtam a problémás mappa helyét: videó.

Előre is köszönöm a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#64922) Pano válasza Synaptic (#64920) üzenetére


Pano
addikt

Felfüggesztés nem tudom (Antivirusoknál elvileg aktiválástól él az időszak, tehát ha fél év múlva aktiválod onnantól, de safe kidsnél nem tudom hogy ott is így van-e), de elvileg 14 napon belül vissza lehet kérni az árát (bár lehet 30 nap), ha hivatalos, minősített viszonteladótól vetted interneten. Ha nem használtad fel a kulcsot, akkor ezer százalék, hogy elállhatsz tőle. Biztosat csak az ügyfélszolgálat tud mondani neked.

[ Szerkesztve ]

(#64923) Szellem. válasza g.gergo (#64910) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ha van valakinek érvényes tanulói jogviszonya, akkor tudsz rá kapni 50% kedvezményt.
Ha nincs, akkor sajnos annyi amennyi az oldalon van. Amúgy szerintem a konkurenciák hivatalos áraikhoz képest, nem drága termék és megéri nagyon. Én nagyon szeretem.

(#64924) Szellem. válasza tyan (#64913) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Jól teszed, hogy megveszed. Az EMSI az egyedüli olyan AV cég, akiket megéri támogatni azzal, hogy az ember megveszi a licenceiket. Korrekt cég. Sokat javultak az elmúlt egy évben. Én nagyon szeretem őket. A közösség szintén segítőkész és kiválló!

(#64925) tyan válasza Szellem. (#64924) üzenetére


tyan
senior tag

Igen, szerintem is korrekt cég és jó a termék is.

(#64926) tyan válasza tyan (#64913) üzenetére


tyan
senior tag

Rákérdeztem az Emsinél, hogy milyen dokumentum szükséges az 50%-os tanulói vagy tanári kedvezmény igénybevételéhez és ez a válasz érkezett:

Hello Peter,
Thank you for contacting Emsisoft Support.
We offer our security software with a special 50% discount for students and teachers. To qualify for the educational discount please send us an email from your school/university email account or attach a shot of your student card.
Looking forward to your reply.
Claude Bader

(#64927) csaba1203 válasza Semplar (#64912) üzenetére


csaba1203
addikt

Tapasztalatok?
Jobb,mint Glary Utilities?

(#64928) junior11 válasza csaba1203 (#64927) üzenetére


junior11
veterán

Windows 10-hez szerintem már nem kell ilyen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#64929) Semplar válasza csaba1203 (#64927) üzenetére


Semplar
őstag

Jobb, de a legfontosabb, hogy semmi káros hatása nincs a rendszerre, mint a többi "karbantartó" programnak.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#64930) csaba1203 válasza Semplar (#64929) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszi egyébként a Glary-t szoktam néha futtatni de annak sincs semmilyen mellékhatása :D

(#64931) Thusor


Thusor
őstag

Van egy Dell Optiplex 5060 micro kis gépem intel i3 8100t proceszorral és 32 GB DDR4 rammal. SSD-n fut a windows 10. Fizetős antivírus+tűzfal programok közül melyik most a legjobb ár/érték arányú? Elsősorban a cél az lenne, hogy nem legyen nagy rendszer terhelése. Eddig Eset Internet Security-t hasznlátam, de nem vált be mivel időközönként eléggé járatta a processzort.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#64932) salaud


salaud
aktív tag

Leszedtem a gépról a promós AVG 2020 IS-t, mert egy frissítés után meghülyült. Elkezdte fogni a gépet, bootolás után volt hogy percekig nem volt netkapcsolat, online játék ledobált állandóan. Defender-re visszatérés után minden anomália megszűnt, net van bootkor rögtön, játék nem dobál, minden remek. Azt hiszem ez így marad már, elegem van. :W

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#64933) Mikulásbá válasza Thusor (#64931) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Defender!

(#64934) junior11 válasza salaud (#64932) üzenetére


junior11
veterán

Én csak rövid ideig próbáltam, nem volt vele gond, de szerintem is elég lehet a Defender.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#64935) ƵøŁĭ válasza Thusor (#64931) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Legjobb, legerősebb védelem a Kaspersky.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64936) Kiskutya válasza salaud (#64932) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nálam semmi gond. Észre se veszem és megy minden.

hmm...

(#64937) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#64935) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ja, csak a Kaspersky. A legjobb és legerősebb védelem. Amúgy az EAM-ot simán hozzátenném.

[ Szerkesztve ]

(#64938) csaba1203 válasza Szellem. (#64937) üzenetére


csaba1203
addikt

Kinek a pap kinek a papné nekem a lánya....

(#64939) Cs1csó válasza Szellem. (#64937) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nincs ilyen, hogy "legjobb" védelem, ezt neked kellene legjobban tudni, adott szoftver+hardver+user környezettől is sok minden függ. Lehet, hogy erős, kevés fals találattal, de ha valakinek fogja a hardverét, vagy zavarja valamelyik szoftverét vagy csak simán bugos akkor egy a tesztek alapján 1-2-3% gyengébben telesítő védelem is jobb alternatíva ha ezeket a hibákat nem produkálja.

(#64940) ƵøŁĭ válasza Cs1csó (#64939) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ahogyan azt az Összefoglalóban is leírtam "tökéletes termék nincs". A kapott irányított kérdésre a válasz helytálló. A gyártók között az egyik mozgató rugó a verseny és ők is tisztában vannak azzal, hogy hol helyezkednek el a versenyszférában. Érdemes azt is figyelembe venni, hogy egyik cég rajongó táborát sem erősítem. Ha mindent összegzünk ami egy termékben megtalálható akkor egyértelmű, hogy ki az él lovas. Hangsúlyozom azt is, hogy ez egy vélemény amit a felhasználó elfogad vagy nem. Hibákat megint nem lehet előre megmondani, hogy kinél mi fog előjönni. Ha nem elégedett vele akkor visszajön és haladunk tovább. Azért azt jó lenne most már az évek során magunkban rendezni, hogy:

- Windows 10 esetében átlagos felhasználás mellett "elégséges" lehet a Defender
- ez alatti verziókban célszerű mást használni
- mindenkinek adott a lehetőség, hogy azt használjon amit akar
- ha megveszel egy terméket (AVG) attól még nem ő a legerősebb védelem
- be kell látni, hogy van rangsor
- nem mindegy, hogy a feltett kérdés milyen paraméterekre irányul
- "ha" azt kérdezte volna melyik a legolcsóbb védelem akkor leírtam volna, hogy McAfee, TrendMicro
- "ha" valakinél problémás a Kaspersky akkor az gyártói és - vagy felhasználói hiba ami után tovább kell lépni
- mindig azt kell használni ami számodra az optimális körülményeket nem zavarja
- a leírt tanácsokat nem kötelező megfogadni
- a megírt válaszod akkor lenne teljes értékű ha a feltett kérdés összetettebb lett volna
- szeretném hangsúlyozni, hogy nem fanatikus rajongó vagyok hanem elismerem a tudásukat

Zárszó: A védelmed mindig hibás lesz.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64941) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Pár napja írtátok, hogy a 17.8-as F-Secure Safe Windows-ra megjelent.
Hol olvastatok erről?
A Honlapjukon erről nem találtam semmit.
Még nekem sem frissült erre.

(#64942) Szellem. válasza Cs1csó (#64939) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

ƵøŁĭ reagált, leírta a lényeget. A válaszom a számodra egyezik az övével.

(#64943) Semplar válasza csaba1203 (#64927) üzenetére


Semplar
őstag

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#64944) ƵøŁĭ válasza GEPESZ66 (#64941) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Csak várj...

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64945) csaba1203 válasza Semplar (#64943) üzenetére


csaba1203
addikt

Használom én is és tényleg jó azt kell mondjam!
Be tudtam regelni még erre az 1 éves ingyenes használatra.

(#64946) AtHoS válasza Semplar (#64943) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A legutóbbi biztonságos verzió az visszalépés korábbi verzióra vagy a jelenlegitől újabb verzió? Ha van újabb verzió, akkor a Chrome miért nem frissítette magát arra?

read-only mode on the forum

(#64947) riki válasza AtHoS (#64946) üzenetére


riki
senior tag

Nekem is csak ,felhasználói beavatkozással telepítette a legfrissebbet. Azt is csak két sikertelen kísérlet után.Verzió: 81.0.4044.92 (Hivatalos verzió) (64 bites)

(#64948) AtHoS válasza riki (#64947) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Bakker, gyorsban ránéztem Vivaldira és a fenti képen látható 80.0.3987.163 alapra épülő jelenleg a legfrissebb belőle. Mi is lenne az a biztonsági hiba, amit javítottak az új chromiumban? Azt látom, hogy a korábbi minor frissítések upstream hibát próbáltak orvosolni és volt belőle jó pár frissítés, de akkor csak nem sikerült rendesen megoldani eddig :F

read-only mode on the forum

(#64949) junior11 válasza AtHoS (#64946) üzenetére


junior11
veterán

Ma már elérhető a Chrome 81-es verziója, nekem reggel automatikusan frissült.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#64950) Xelo válasza Szellem. (#64942) üzenetére


Xelo
addikt

üdv! kis 2020-at használok, az lenne a kérdésem hogy az normális-e hogy én még nem kaptam meg a j patch-et? :B várjak türelemmel és majd jön, vagy telepítsem újra friss installerrel a kist? :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.