Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1207) czanga válasza Nyugdíjas (#1206) üzenetére


czanga
őstag

Megtörtént! Köszönöm az orromra koppintást, legközelebb figyelmesebb leszek! :R

Nos belevágtam, de sajna ez nem happy endes mese lett... :)
konfig:
Acer Extensa 5620

-intel gm965 chipset
-c2d T5250
-intel X3100 VGA
-2gb kingston ddr2
-320 gb sata
-intel wifi
-realtek hd audio hang

Nos. a vinyó le lett formázva egy 40 gigás, és egy 280gigás FAT32-es partícióra. pipa.
Hiren's boot lemez kiirva, akárcsak az álltalam használt Kalyway 10.5.1 pipa
Nos ekkor jött a meglepetés. Mivel a notebook-om bioszában nem találtam (pedig nagyon kerestem) AHCI módot, így nekiálltam bebootolni majd telepíteni. Boot megtörtént, darvin boot betölött, install felület megnyílt! Követtem a megadott információkat. Particiók formázása OSX journaledre, customize, majd install... Eddig semmi gond nem lépett fel... külön drivert nem választottam ki mivel egy darab sem volt olyan ami jó lett volna nekem. Viszont a legfelső kerneles dologban mindkét felajánlott lehetőséget kipipáltam, mivel az install felülete is ezt súgta segítségként. Miután ez megvolt akkor install... szépen halad a dolog innentől magától... viszont 98 - 100%nál megállt "ismeretlen hiba" üzenettel, miszerint nem sikerült a telepítés, inditsam ujra, és telepítsem ujjból. Restart gombként felajánlva, használtam is, majd hátha én gondolom rosszul folytattam a telepítés menetét, azaz bebootoltam a Hiren's boot lemezzel, és meglerestem a Acronis Disk director progit. Nos itt elakadtam, mivel a Hiren's lemezen a particionáló progit megtaláltam a partíciók aktívvá tétele nem volt sehol lehetőségként, más program ami jó lett volna, mert megtalátam benne ezt a funkciót azok meg nem engedték...

ötlet? :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.