Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) sonar válasza alitak (#6749) üzenetére


sonar
addikt

Inkább ezt javasolnám:
sudo apt-get purge csomagnév
aztán ez leszed minden konfig filet mindenhonnan

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6752) alitak válasza sonar (#6751) üzenetére


alitak
senior tag

Töröltem a .config-ból a chrome mappáját, nem segített sajnos, restart után újra be kellett loginolnom mindenhova. Megment a purge chrome, de a config mappák megmaradtak (nem is értem). Azokat kézzel töröltem, majd telepítettem tárolóból, de a jelenség továbbra is adott. Amikor elindítom, hozza a rendszer a master key feloldós popup-ot (amit pl ssh kulcs feloldásához is hoz), de ha megadom a jelszót, utána jelzi a chrome, hogy be kell lépnem. Nem lehet, hogy a kettő kapcsolatával van valami gond?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#6753) sonar válasza alitak (#6752) üzenetére


sonar
addikt

Még egy kérdés: /home az előző installból van?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6754) alitak válasza sonar (#6753) üzenetére


alitak
senior tag

nem, teljesen clean install volt

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#6755) Bferibörs válasza alitak (#6754) üzenetére


Bferibörs
addikt

nálam ugyan ez van, többszöri újra telepítéssel is sajna - ubuntu 16.04.1-el is ez a jelenség

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#6756) alitak válasza Bferibörs (#6755) üzenetére


alitak
senior tag

háde ez kiéget. Minden egyes restart után 20-25 rendszerbe kell belépnem, google-féle kétlépcsős azonosítás megint nem egyszerűsíti meg a helyzetem. Nem is értem. Izgatottan várom a bármilyen frissítést... :/

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#6757) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Tiszteletem mindenkinek, jó hírrel jövök ide hozzátok.
Reményeim szerint idevaló a téma.

Megjelent a linuxmint-“Sarah” -18-mate-32 és 64bit verziója és linuxmint-18-xfce-32 és 64bit. ismét egy jól is működő disztribúcióról van szó...
Majdnem lefelejtettem: Linux Mint 18 "Sarah" - KDE 32 és 64-bites disztribúciót..

Itt tölthetők is le a disztribúciók saját oldaláról: https://www.linuxmint.com/edition.php?id=220

A disztribúció ki is írása pendriv-ra Rufus-2.11-el sikeres.
A tapasztalataim idáig csak pozitívak a a linuxmint-18-mate-64bites disztribúcióval.
A lényeg live módban teszteltem pendrivel és a hardveres kollégák előtt emelhetem a kalapomat ismételten.
A disztribúció stabilan is működik mert kiválóan is működik...
A gépem összes hardverét is képes mókólás és mindennékül felismerni, firefox alapból játssza a jutubot és nem is akadozik.
A Boot idő látványosan gyorsult live módban pendriv-el, ez fontos tényező a számunkra.
Most megyek és telepítem is élesben a disztribúciót és mindenkinek sok sikert kívánok.
:R

.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#6758) Bohus válasza IstvánLászló (#6757) üzenetére


Bohus
aktív tag

A téma abszolút idevaló, csak sajnos pár hónap késésben vagy (erre rájöhettél volna ha egy kicsit beleolvasol a topicba). A hírérték gyakorlatilag nulla, annak viszont örülök, hogy megtetszett a disztró! :C

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#6759) Bferibörs válasza alitak (#6756) üzenetére


Bferibörs
addikt

sajna ez van-nekem utoljára a 17.3 mate működött rendesen 32 biten-64-en már az sem

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#6760) sonar válasza alitak (#6756) üzenetére


sonar
addikt

Sajnos chrome ezt a funkcióját nem használom, így nem tudom tesztelni.
Illetve keyringet se használok, de googliban rákeresve nem egyedi a probléma és javasolnak is pár megoldást.
kulcsszavak: chrome keyring linux

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6761) IstvánLászló válasza Bohus (#6758) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A lényeg fönt a jobb oldalon beleolvastam a topik szélén, most is látható jobb oldalon hírként hogy: Megjelent a Linux Mint 17.3-as disztribúció.
A Téma összefoglaló tényleg szuper de képtelenség, mindet át is olvasni és igazad is van abban hogy mindent nem olvastam el.....
A lényeg én teli vidámsággal és segítő jó szándékkal gondoltam hogy itt jó hírrel jövök ide hozzátok is.
A disztribúció oldalán a friss kommentek is látva írtam is a híreket, mert más fórumon kommentelek és sohasem mondták hogy hír értékileg gyakorlatilag nulla is vagyok.
A Linux ottani fórumán a kulturált modor a természetes és bírom a kritikát is.....
Az itteni Linux és más fórumokon is kulturált modor a természetes......
A legfontosabb tényező szeretem és kedvelem itt a PH-t.
A fórumokat is amik témák engem is érdekelnek és olvasom is őket és segítek ha tudok de nem ártok ezzel senkinek......
A lényeg amit írtam most minden rosszhiszemű gondolat nélkül és sértődés-nélkül mondtam.
Zárom a soraimat mindenkinek sok sok sikert és örömöt kívánok Linux témában.
Üdv, István :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#6762) ubyegon2 válasza IstvánLászló (#6761) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

a topik szélén, most is látható jobb oldalon hírként hogy: Megjelent a Linux Mint 17.3-as disztribúció

Sajna, annak, aki nem követi napi szinten a frissüléseket, kicsit megtévesztő lehet. Nincs még 18-as cikk, azért van a 17.3-as.

Ha neked új volt, lehet, hogy másnak is az lesz és pont tőled értesül a friss disztróról!

Az, hogy most csúsztál az infóval pár hónapot, ne vegye el a kedved, rengeteg sokkal haszontalanabb hsz is kerül be a topikokba, mint a tied!

Őrizd meg a lelkesedésed és kitartásod és sok sikert az új disztróhoz. :)

(#6763) IstvánLászló válasza ubyegon2 (#6762) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! ubyegon2

Köszönöm a válaszodat.
Már jó régen beszélgettem veled Linux-os témában és sokat is segítettél nekem, amit sohasem felejtek el és másoknak sem.............
A Téma összefoglaló tényleg szuper és nem is probléma, a topik szélén, most is látható jobb oldalon hírként hogy: Megjelent a Linux Mint 17.3-as disztribúció

Az ujj disztribúcióról kérdeznélek itt off-ban, mikor jelent meg, nem követtem napi szinten a frissüléseiket?
A lényeg én most csúsztam el az infóval pár hónapot, amit én külön nagyon is sajnálok mert nem gondoltam erre.....
Hibáztam abban hogy ujj hírként írtam a disztribúcióról elismerem ezt.
A szándékom nem az önfényezés vezetett hogy egy komment el több is legyen itt ebben a Linux topik-ban.
A csapatmunka vezérelt és vezérel is most is igen.
A Linux-ot csak is szívvel és lélekkel kitartással lehet csinálni és ha nem sikerül valami nem rohanok a topik-ba hogy rossz a disztribúció....
A Boot idő látványosan gyors is letta18-nál.
A gépek összes hardver felismerése is gyors.
A tapasztalataim ezek az ujj disztribúcióról valósak és a linuxmint-17-mate-64bit-el is ezt már belaktam, de szeretek ujj disztribúció is kipróbálni és nem is adom fel.
Zárom a soraimat is sok sok sikert és örömöt kívánok Linux témában is.
Üdv, István :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#6764) Dhampir válasza IstvánLászló (#6763) üzenetére


Dhampir
félisten

Többször is megismételted, ezért jó szándékúan felhívom a figyelmedet arra, hogy "ujj" helyett ebben az esetben az "új" a megfelelő szó. :)

Lásd új, ujj, ujjongás...

(#6765) sh4d0w válasza Dhampir (#6764) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet, hogy a "finger" kore akar epiteni Mint alapu disztribet...

https://www.coreinfinity.tech

(#6766) IstvánLászló válasza Dhampir (#6764) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Tisztelt kolléga: Dhampir

Köszönöm a helyesírási lexikont éppen nem olvastam és nem is fogom, de tudom hogy a helyesírás szabályai sokat változtak és változnak is miden évben, neked ezt is tudnod kellene nem.....
A lényeg nem vagyok egy robot hogy írásközben ne hibázzak, ez másokkal is előfordul de én nem kommentelekbele más írásmódjába és nem is kritizálom az írásmódját...

A papagályt szerinted hogy írjuk helyesen kedves doktor úr?
A kérdésem igen viccesen hangzik, de érdekel a véleményed erről is....
A lényeg ne rugozzunk már itt ezzel a témával még off-ban sem a helyesírás szabályaival, engem a Linux téma érdekel és ennyi.....
A kritikát is bírom, én a Linuxo-t preferálom, trollokat nem csipem de igyekszem toleránsan is viselkedni még velük is igen.....
A lényeg hogy sajnos több fórumon is vannak trollok és kerülöm a vita lehetőségét is velük mert a topik-ok rombolása a céljuk és mást nem is akarnak csak is rombolni.....
Te nem hinném hogy rossz szándékúan írtál nekem és köszi a helyreigazítást is de ne is várd márt el ezt.
A Linuxo-t szeretem én is és ebben a témában szívesen beszélgetek veled is off-ban ha van kedved is hozzá.
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#6767) Bferibörs válasza sonar (#6760) üzenetére


Bferibörs
addikt

:R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#6768) Dhampir válasza IstvánLászló (#6766) üzenetére


Dhampir
félisten

Az egyik legjobb könyvet ajánlhatom ebben a témában, lényegében alapolvasmány:

Varga Katalin: Mosó Masa mosodája

Firefox böngésző használata esetén a Magyar helyesírási szótár kiegészítőt is jó szívvel ajánlom.

:)

[ Szerkesztve ]

(#6769) IstvánLászló válasza Dhampir (#6768) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

:R :C

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#6770) ubyegon2 válasza IstvánLászló (#6763) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Nézegesd a blogjukat, minden érdekes/friss hír fellelhető ott is. Itt van például a Serena beharangozása.

(#6771) IstvánLászló válasza ubyegon2 (#6770) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a helpet.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#6772) donmackó válasza ubyegon2 (#6770) üzenetére


donmackó
őstag

Esetleg van valami changelog hogy miben fog változni a 18-hoz képest?

Release the cable hounds!

(#6773) growler válasza donmackó (#6772) üzenetére


growler
őstag

Válogass ! :) [link]

(#6774) donmackó válasza growler (#6773) üzenetére


donmackó
őstag

THX! :)

Release the cable hounds!

(#6775) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Kérdés:

Azokon az alaplapokon amiben van alaplapi vidkari (intel i sorozatu lap) vagy olyan I3-5-7 proci amiben van videókari lehet hardveresen kódolni videót?

(#6776) lev258 válasza Mtbsrác (#6775) üzenetére


lev258
veterán

Kicsit konkrétabban? Elvileg működik az encoding a megfelelő programokkal. Persze nem árt utánaolvasni, hátha fel kell még valamit telepíteni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6777) Mtbsrác válasza lev258 (#6776) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Egyenlőre vásárlás terén vagyok még, ezért érdeklődgetek, de amúgy kábeltv-s box-al felvett anyagot szeretnék mp4-be kódolni majd.

(#6778) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Valahogy kilehet kapcsolni a hibernálásból billentyűzettel való ébresztést?Nem találom sehol sem.Macskatulajdonosként nem túl jó funkció számomra :)

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6779) Rimuru válasza Normi™ (#6778) üzenetére


Rimuru
veterán

Nezz szet a BIOS-ban, ott lehet allitani ilyesmit, sima hibernalasnal teljesen kikapcsol a gep.

Vigyázat, csalok!

(#6780) Normi™ válasza Rimuru (#6779) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,köszönöm a válaszod,erre nem is gondoltam! :R

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6781) Bohus


Bohus
aktív tag

Feltettem a Lightning addon-t Thunderbird alá, de valami kompatibilitási probléma miatt sajnos használhatatlan. Figyelmeztet is, de okosabb nem lettem az üzenettől:

"A Lightning által igényelt bináris összetevő nem tölthető be, valószínűleg azért, mert rossz verziókombinációkat használ. Jelenleg a Lightning 4.7.4 van telepítve, de a(z) 4.7 sorozatból származó verziót kellene használni."

Thunderbird és Lightning is a legfrissebb (vagyis repóban nincs frissebb T.B., de elvileg a T.B. 45.4 és a Lightning 4.7.4 kompatibilis egymással.)

[ Szerkesztve ]

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#6782) Sonja válasza Bohus (#6781) üzenetére


Sonja
veterán

Én a Thunderbird 45.4.0 verzióját használom, majd az oldalról letöltöttem és telepítettem a Lightning Calendar-t. Nem volt semmi gondja, működik szépen. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6783) Bohus válasza Sonja (#6782) üzenetére


Bohus
aktív tag

Melyik Mint van fent nálad? Nálam 18.0 MATE. Kipróbáltam manuálisan feltenni a különböző Lightning verziókat, de a 4.7.4 mellett a 4.7.2 és a 4.7 sem működött, a régebbieket és újakat pedig már kár is próbálni, mert nem jók a Thunderbird 45.4.0 verzióhoz. Windows alatt bezzeg működik ugyanez a párosítás...

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#6784) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Igaz most pont nem a Mint-ről lesz szó, de később azt szeretném feltenni és itt már ismert a problémám.
Radeon 7870xt :)

Most tettem pendrive-ra az Ubuntu 16.10-et, ugye eddig sehogy nem működött ezzel a vga-val 16.04-től egyik linux verzió sem. Most viszont valami csoda hatására, a szokásos képhibák után egy pittyenést követve elindult :D Simán az Ubuntu kipróbálását próbáltam, de jelszót kér. Mi a jelszó? Mi a felhasználónév?

Másik kérdésem az lenne, ha netalántán feltelepíteném, akkor minden indítást ezeknek a Mincraft szerű művészeti rajzoknak a kirajzolása fogja megelőzni, vagy ez természetes folyamat és telepítés után már ilyet nem fogok látni?

A videó minőségéért elnézést kérek, túl sikerült tömöríteni, de minden látszik rajta amit én látok konkrétan.

Videó a rendszerindításról.

(#6785) lev258 válasza syler123 (#6784) üzenetére


lev258
veterán

"Mi a jelszó? Mi a felhasználónév?"
Ilyet rendszerint akkor szokott kérni, ha vagy az ISO sérült, vagy nem tökéletesen került a pendrive-ra. Egyébként ubuntu és üres a jelszó. De ilyen telepítővel nem ajánlott telepíteni.
Megpróbálhatod, hogy a nomodeset eltünteti-e a képhibát. De láthatóan még mindig nem az igazi a kernel számodra, hibaüzeneteket ad. De örülök, hogy talán lassan megjavul.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6786) syler123 válasza lev258 (#6785) üzenetére


syler123
veterán

Köszi ezzel belépett. A vga-t valami Gallium 0.4-nek ismerte fel, ez gondolom valami univerzális driver. Akkor az Ubuntu továbbra sem nekem való :)
Nem is tudom miért foglalkozok vele, a win10 kiválóan működik nálam. Talán csak a kíváncsiság :)

(#6787) otto14


otto14
senior tag

Sziasztok!

Elromlott a HDD -m, ezért míg lesz másik, live linuxot használnék, viszont telepítés nélkül van arra lehetőség, hogy telepítsem a videókártyám driverét (HD6450), hogy be tudjam állítani a megfeleő felbontást és frissítési frekvenciát? Esetleg manuálisan, parancssorból megoldható? Különösen a frissítési frekvencia lenne fontos, mivel a monitorom is a régi képcsöves tipusú, és az alapértelmezett 60HZ -en kifolyik tőle a szemem. (LG T710B)

Linux Mint 18 Cinnamon 32bit

:R

asd

(#6788) fradi81 válasza syler123 (#6786) üzenetére


fradi81
veterán

A gallium az nyílt driver neve. Ha megfelelően működik vele, az is jó lehet. Kérdés van-e a kártyádhoz, ha nagyon régi akkor nincs.

otto14
Keress rá szerintem kézi hekkelés szükséges, ahhoz a régi kártyához biztos nincs zárt driver az újabb Linuxokban. Ha van, akkor a driver manager-ben ott lesz és telepítheted.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#6789) lev258 válasza otto14 (#6787) üzenetére


lev258
veterán

A Live mindent elfelejt kikapcsoláskor (bármilyen beállítást vagy utólag telepített programot is). Van persze perzisztens Live is, azon el lehet tárolni dolgokat. Az xrandr segítségével valószínűleg be tudod állítani.
syler123: Hát igen, én se tudok mit mondani neked. Végülis van kitartásod próbálkozni. :DDD
A videókártyád kilóg az összes többi sorából (támogatást tekintve).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6790) otto14 válasza lev258 (#6789) üzenetére


otto14
senior tag

Köszönöm szépen! Ez alapján sikerült megcsinálni :) [link]

asd

(#6791) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

A Mint hogy áll a H55-ös chipsett támogatással és a hozzá avló core i3-as prociban lévő videókártyával? Kell majd hozzá vmit telepítenem? Pár nap múlva megkapom eme ketyerét és tudni szeretném mire számítsak majd. Köszi.

(#6792) fradi81 válasza Mtbsrác (#6791) üzenetére


fradi81
veterán

Intelek mennek gond nélkül nem kel telepíteni semmit.

moto g72, Ninebot d28e

(#6793) Mtbsrác válasza fradi81 (#6792) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Ez jóhír.
S ha mondjuk játszani szeretnék egy kis cs:go-t vagy l4d2-t ahhoz kell telepíteni vmit? Elvileg opengl-ben fut a játék legalább is a mostani nvidia vidkarimnak azt kellett telepítenem (nvidia gef210), mármint a meghajtóját.

(#6794) fradi81 válasza Mtbsrác (#6793) üzenetére


fradi81
veterán

Csak egy driver van a nyílt, mást ha akarnál se tudnál felrakni. Nvidiánál van a zárt amit telepíteni kell, itt nincs.

moto g72, Ninebot d28e

(#6795) Dhampir válasza Mtbsrác (#6793) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem tudom, hogy mostanában mennyit fejlődött az Inteles grafika Linux alatt, de amikor régebben szerettem volna játszani egy kalandjátékkal, akkor történtek furcsaságok megjelenítési téren.

(#6796) Lathronos válasza Mtbsrác (#6793) üzenetére


Lathronos
őstag

A 3D gyorsítást IGP-vel, főleg Intel-lel játékok esetén felejtsd el linux alatt. Windows alatt nem gond, de linuxon katasztrófa. :(

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#6797) Mtbsrác válasza Lathronos (#6796) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Nem túl jó hír.

Opengl-es játékot hajtanák meg vele, Cs:Go és L4d2 mást nemigen.

(#6798) lev258 válasza Mtbsrác (#6797) üzenetére


lev258
veterán

Attól függ.
Én vígan elvagyok pár DirectX 9 szintű játékkal, akár Steam, akár Wine-on keresztül, pl. Intel HD 4000-rel. Persze azt tudom, hogy Windows-on jobb a teljesítménye, de nekem ez is elég.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6799) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Úgy adódott, hogy van egy plusz ssd-m pár napra így azon kipróbáltam a legújabb, 18-as mint-et.

Telepítő lemez létrehozására LinuxLive USB Creator, Rufus és unetbootin egyaránt kellett mert sehogy nem akart boot pendrive összejönni.
Végül negyedik nekifutásra sikerült Rufus-on "DD" módot kellett kiválasztani.
Közben windows ssd visszacsatlakozása másik lehúzása, majd vissza, próba és újfent.

Végül sikerült boot lefut live linux megy.
Nosza telepítés.
Persze az auto telepítés nem megy megakadt a filerendszer ellenőrzésénél.
Ez sem gond legyen manuális módban, majd beállítom.
Persze nem sikerült így sem telepíteni, hiába töröltem a win -es és hoztam létre új partíciót, mindig volt valami kínja.
Visszatettem autó módba most elindult a telepítő valamit mégiscsak ért, hogy manuálisan állítgattam.
Végigment a telepítés, újraindulás nagy fekete képernyő fogad.
Várok 2-3 percet gondoltam háttérben még telepít valamit csak nem kíván azzal fárasztani, hogy ezt közölje, nagyon figyelmes.
Aztán pár perc elteltével közölte a cinnamon összeomlott.
Sebaj nem adom fel, indulj újra, jah csak fekete képernyő van semmi más nincs mire kattintani, akkor reset.
Ezután meglepetésre elindult.
Hej de jó működik másfél óra vacakolás után végre.
Gyerünk használjuk.
Úgy adódott kellett a truecrypt. Csomagkezelőben nincs ez se gond majd manuálisan.
Letöltöm kicsomagolom futtatom felugrik egy ablak fogadjam el a licenc-t.
Végig kellett lapozni nyomom az entert, paff mi lett beragadt a folyamat az ablak átugrott teljes képernyőre és átment végtelen görgető üzemmódba. Semmit nem lehetett csinálni sejthető mi jött, újabb reset.
Megtanultam most már space-el görgettem a licenc ablakot.
Végre sikerült megjelenik a programok között csak nem tudom elindítani.
Keresgélek az interneten lefuttatok pár parancsot, semmi.
Nem adom fel akkor próbáljuk wine alatt használni. Meglepetésemre hibaüzenet fogad.
Így sem jó.
Kitartok keresgélek tovább a neten, letöltök egy rakás fuse csomagot másik truecrypt-et egyszer csak működik.
Újabb másfél óra eltelt, de beüzemeltem az első programot.
Ideje a lazításnak olvassunk kicsit híreket.
Paff a beágyazott videók akadnak. Túlteszem magam rajta apróság, nem pörgök rá.
Aztán egyszer csak megszűnik a hang.
A hangkeltő eszköz eltűnt a listáról.
Ez volt a jel, nem fog menni ideje feladni.
Mi a tanulság!?

üdv

(#6800) Cyrin válasza -szabi- (#6799) üzenetére


Cyrin
addikt

a tanulság az, hogy próbálj ki mást is, ne ragadj le egy disztro-nál.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.