Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Valaki próbálkozott már a Midori böngészővel? Nálam mindig kilép 5-10 perc után, ahogy megfigyeltem eddig csak YouTube videók nézése közben. Érdekes pedig a többi böngésző (Firefox, Chrome alatt működnek a dolgok és nem lép ki) Valaki valami ötlet?

Azért kérdeztem így rá, mert nekem ez a böngésző vált be a legjobban gyorsaság szempontjából és jó lenne, ha valahogy teljesen stabil lenne, de ha nem oldódik meg a dolog kénytelen leszek vissza menni másik böngészőre.

(#2502) tolvaj! válasza tolvaj! (#2500) üzenetére


tolvaj!
őstag

x86 telepítés ment fel x64 helyett és mostmár minden a helyén van, nem kellett szenvedni a telepítéssel, minden formában kezeli a külső hangkártyát a mint. Az ardour szépen dolgozik, még a vst pluginek is szépen szólnak. Kicsit bosszant, hogy x64 en nem megy a dolog, de hátha majd valamelyik frissítés megoldja.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#2503) Dhampir válasza szildavid90 (#2501) üzenetére


Dhampir
félisten

Régebben pár alkalommal használtam, de gyakran hibásan működött, elszállt, emiatt hamar letöröltem a gépről.

(#2504) Raymond


Raymond
félisten

A negy fo 17.1 valtozat nepszerusege a letoltesek szerint:

Szerk: Marmint nalam...

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2505) ubyegon2 válasza Raymond (#2504) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszönjük ezt a rendkívül hasznos infót! Raksz be esetleg még heti, havi, éves lebontásokban, valamint ugyanezen időkben délelőtt- délutáni letöltési diákat, statisztikákat, etc.? :Y

Csak azért kérdezem, mert valamikor szeretnék elutazni Tibetbe 2-3 évre és lehet, hogy előre hoznám az utazás időpontját...

(#2506) Raymond :U Jajj, az nagy baj, majdnem az lenne a legérdekesebb infó!

[ Szerkesztve ]

(#2506) Raymond válasza ubyegon2 (#2505) üzenetére


Raymond
félisten

A delutani problemas lehet...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2507) joecontra válasza ubyegon2 (#2505) üzenetére


joecontra
addikt

Ezt miért kellett? :F

Üdv,
J

(#2508) tlac válasza joecontra (#2507) üzenetére


tlac
nagyúr

ezt én sem fogtam fel, hogy most poén akart lenni vagy mi a fene?

nekem pl. érdekes volt a statisztika

(#2509) fradi81 válasza tlac (#2508) üzenetére


fradi81
veterán

de az minden csak nem statisztika.

moto g72, Ninebot d28e

(#2510) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Úgy látom egyedül fradi81 ft olvasta el figyelmesen a kérdéses hsz- t! legalábbis a reagálók közül

Ha gondoljátok, tegye be mindenki a saját aznapi feltöltési statisztikáit torrentjeiről az előbb említett módszertan szerinti bontásban! Előtte azért győzzetek meg bennünket, hogy ebben tényleg mi lehet érdekes annyira, hogy ide berakja bármelyik fórumtársunk?

(#2508) tlac Statisztikához nagyobb halmaz kéne! ;]

OFF topikban tegyünk egy próbát, hány ilyen hsz után kérdeznek rá, hogy jól van- e a hozzászóló?

[ Szerkesztve ]

(#2511) joecontra válasza ubyegon2 (#2510) üzenetére


joecontra
addikt

Szerk: Marmint nalam...
Szerintem te pedig ezt a részt ugrottad át. Tőle annyit és úgy töltenek. Azt nem is írta senki sem hogy reprezentatív lenne a minta. Ha pedig téged nem érdekel akár hagyhatnád szó nélkül is.

győzzetek meg bennünket
Hányan vagytok a nick mögött? Azért mert topikgazda vagy a véleményed még nem lesz többségi vélemény.

És még nem is az az igazi gond, hogy ez téged nem érdekel hanem az hogy azzal a néha bicskanyitogató stílussal amit te iróniának hívsz még oda is böksz neki egyet feleslegesen.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#2512) tlac válasza fradi81 (#2509) üzenetére


tlac
nagyúr

és ubyegon2

de, nekem ez statisztika
elég jól kiolvasható belőle, hogy mi az egyes mint-ek aránya

(#2513) fradi81 válasza tlac (#2512) üzenetére


fradi81
veterán

Mindenki másnak pedig torrent fájlok pillanatnyi aktivitása. Az látszik rajta hogy aktívabb a cinnamon, amit egyébként is lehet tudni. Na pörögjetek még rajta.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#2514) tlac válasza fradi81 (#2513) üzenetére


tlac
nagyúr

az a bő 4 tera nem egy pillanat alatt jött össze
(ha már így kértél, hogy pörögjünk rajta)

[ Szerkesztve ]

(#2515) spammer


spammer
veterán

Nincs semmi gond azzal a képpel, csak egy érdekesség, "mini-stat". Nem ártott vele senkinek, én sem értem, miért kellett rajta gúnyolódni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2516) ubyegon2 válasza joecontra (#2511) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"Azt nem is írta senki sem hogy reprezentatív lenne a minta."

Közvélemény kutatásról beszélünk? Nem. Egyéni statisztikáról, ami akkor lenne az, ha minimálisan paraméterezve lenne. Ha torrent statisztikákkal foglalkozna a topik, ott se biztos, hogy jó lenne így, de ebben a topikban semmilyen információt nem ad, ami miatt érdemes lenne berakni.

"Hányan vagytok a nick mögött? Azért mert topikgazda vagy a véleményed még nem lesz többségi vélemény."

Mérhetően kettőnk véleménye volt, ez már többes szám. Nem többségi vélemény a Topikgazdáé, annak mindössze annyi feladata van, hogy OFF- ba rakja, ha nem tartozik a témához.

Az irónia, de akár a szarkazmus is lehet ilyen, csak annak bicskanyitogató, aki nem érti. Te ezek szerint nem érted, egyébként hol említettem hozzászólásomban, hogy én iróniának hívom a véleményemet?
Mivel többen megróttatok gúnyolódásom miatt, amit nem annak szántam, de nem vagytok elég fogékonyak erre a sítlusra, úgy látom, elnézést kérek érte mindenkitől, akit érzékenyen érint.

Nem megfelelően paraméterezett egyéni statisztikákat ne rakjatok fel, mert nem tartozik a topik témájához. Ezzel az eggyel semmi gond nincs, ha valakit érdekelnek mégis az ilyenek, kérje privátban, akár napi bontásban.

Most már lehetőleg ne erről szóljon ez a topik! :R

[ Szerkesztve ]

(#2517) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

No Linux mint 17-es verzió. Mate.
Kérdésem az lenne, hogy szerintetek mi okozza a monitor és a másik kijelző folyamatos kikapcsolását amikor filmet nézek. Gyakorlatilag az energia gazdálkodási lehetőségnél ki van kapcsolva minden tehát soha módba van téve a képernyő és a merevlemez kikapcsolás. Hol kereshetem ennek a monitor kikapcsoló engedélyezés, letiltás lehetőségét? Már végigmásztam az összes menüt amit láttam de nem találom.
VLC-vel nézek filmet 10 perc kb és kikapcsol a kép, természetesen a hang megy tovább, megmozgatom az egeret és visszajön a kép. Hol a hiba?

(#2518) Dhampir válasza Ezekiel Ston (#2517) üzenetére


Dhampir
félisten

A Caffeine Plus segíthet.

Másik megoldás:
SMPlayert használók szerint nincs probléma, mert nem engedi kikapcsolni.

(#2519) ubyegon2 válasza Ezekiel Ston (#2517) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Blabcsi hasonló problémája a végén megoldódott.

(#2520) Koga777


Koga777
tag

Sziasztok!
Linux mint 17 mate 64-et használok. 2 kisebb gondom van vele:
1 - hogyan lehetne elérni, hogy a frissítéskezelő ne kérjen jelszót frissítéskor? Automatikusan feltehetőek a frissítések, az unattended-upgrades csomagot kell felrakni és beállítani, de nekem jobb lenne, ha én raknám fel a frissítéseke.
2 - a mintmenut szeretném gyorsítani. Feltettem a preload csomagot, de az csak a gyakran használt programokat rakja be a memóriába, és a mintmenut nem olyan sűrűn használom.
A válaszokat előre is köszönöm.

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#2521) fradi81 válasza Koga777 (#2520) üzenetére


fradi81
veterán

hello

A mint menü klikk után késéssel nyílik meg első alkalommal?

moto g72, Ninebot d28e

(#2522) Ezekiel Ston válasza ubyegon2 (#2519) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Köszönöm. Tesztelem.

(#2523) Bohus válasza fradi81 (#2521) üzenetére


Bohus
aktív tag

Igen, ez MATE betegség, a legújabb 17.1-ben is fennáll. Nálam kb. 4 másodperc a késés, bosszantó, sajnos nem találtam rá gyógyírt így kénytelen voltam beletörődni.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#2524) fradi81 válasza Bohus (#2523) üzenetére


fradi81
veterán

Nálam is volt régebben mikor Mate Mintem volt, úgy rémlett megoldódott, mindenesetre itt egy lehetőség a gyorsításra Át kell állítani az ikontémát.

moto g72, Ninebot d28e

(#2525) lev258 válasza Koga777 (#2520) üzenetére


lev258
veterán

A Linux rendszereken a jelszó nem ok nélkül van, a kikapcsolását ne akard.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2526) Koga777 válasza fradi81 (#2521) üzenetére


Koga777
tag

Igen, először nagyon lassan nyílik meg, pedig minden más gyors. HP 4534S notim van.

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#2527) fradi81 válasza Koga777 (#2526) üzenetére


fradi81
veterán

Akkor van megoldás ha visszaolvasol egy kicsit.

moto g72, Ninebot d28e

(#2528) Koga777 válasza fradi81 (#2524) üzenetére


Koga777
tag

Ez sem oldotta meg, a Faenza ikontéma csakugyan mintha gyorsabb lenne, de még nem az igazi. Majd próbálgatom a témákat...

lev258: Persze, kell a jelszó,de ebben az esetben szerintem felesleges. Pl. az OpenSuse-ban sincs jelszókérés frissítéskor (de az nem támogatott 5 évig, ezért nem azt tettem fel).

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#2529) Ezekiel Ston válasza ubyegon2 (#2519) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Nem oldotta meg a hibát. Valamiért mindig kikapcsolja a monitorokat a gép. Próbáltam smc playerrel meg vlc-vel egyaránt ugyanez a jelenség. Valakinek még valami ötlet?

(#2530) Ezekiel Ston válasza Ezekiel Ston (#2529) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Megpróbálom az upgrade-t 17.1-re...hátha javítja.

(#2531) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Csináltam egy második panelt, arra hogyan tudok megnyitott ablakokat tenni? Próbáltam úgy, hogy jobb klikk az ablakra és áthelyezés másik munkaterületre, meg a jobboldali munkaterületre áthelyezés, de szimplán eltűnik a megnyitott ablakom olyankor.

(#2532) Ezekiel Ston válasza Ezekiel Ston (#2530) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Nem, sajna nem javította. De leszedtem az SMPlayer új verzióját, és ott nem kapcsolja ki a képet. Szóval megoldódott. Már csak az a kérdés, hogy hogyan tudom átállítani az SMPlayerben hogy az egérgörgő használatára a hangerőt csúsztassa le-fel... :B

(#2533) Fenyő válasza szildavid90 (#2531) üzenetére


Fenyő
őstag

Ablakgombot adtál a panelhez?
Más, öcsém laposára (HD6370M) feltettem a zárt 14.12 omega 64bites Ubuntus amd drivert, hogy a Winés játékok is jól (bugmentesen) fussanak, viszont ezzel meg a vaapi féle videógyorsítás elég vérszegény a nyílt vdpaushoz képest (konkrétan a nyílt vdpau-val nem megy 5% fölé a cpu terhelés online flash alatt sem, míg a vaapi féle va_gl-es vdpau-val 15% körül mocorog, alig jobb a szoftveresnél), ill. a mupen64plus Nintendo64 emulátor is játszhatatlan szintre lassult a zárt driverrel, míg a nyílttal tökéletesen ment, szóval elég kompromisszumos a dolog, mivel teljesítményben a nyílt egyértelműen jobb, viszont winés játékokban meg néhol bugos. Kérdés nyílt drivert lehet-e/érdemes-e frissíteni vagy ez olyan szinten összefügg a X-el, kernellel, hogy nem érdemes bolygatni, Mint alatt most 10.1.3 Mesa van, de már a 10.5-ös Mesánál tartanak a fejlesztők.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2534) szildavid90 válasza Fenyő (#2533) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Ja, hogy az kellett hozzá, így már stimmel, köszönöm. :)

(#2535) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Lehet hülyeséget kérdezek, de megkérdezem. Ez a HexChat mi lenne pontosan? Magyar szoba van benne? VAlaki világosítson már fel! :D

(#2536) spammer válasza szildavid90 (#2535) üzenetére


spammer
veterán

Az egy IRC kliens, olyan csatornákat tudsz elérni, amiket bármilyen másik IRC klienssel. :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2537) szildavid90 válasza spammer (#2536) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Azt én értem, de az IRC fogalmam az egy nagy nulla. :D Szóval ilyen csatornalistát hol találok, amiket be lehet állítani az alap HexChatre?

(#2538) spammer válasza szildavid90 (#2537) üzenetére


spammer
veterán

[link]

;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2539) lev258 válasza szildavid90 (#2537) üzenetére


lev258
veterán

Van benne egy előre rögzített szerverlista, melyek IRC csatornáit tudod listázni. Az IRC-t tekintheted egyfajta egyszerű Skype-nak, különböző közösségek vagy akár szoftverek fejlesztőinek társalgási eszköze.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2540) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

Néhány évente megpróbálkozom a Linuxszal, de eddig még nem hagyta egyik sem, hogy megszeressem.
A nemrégiben itt a PH.n megjelent Mintes cikk hatására pár napja feltettem egy vadi új gépre (HTPC / NAS) a Mintet, és ez már tényleg meggyőző. Egyik ámulatból a másikba esek, hogy milyen flottul mennek a dolgok. Most is arról írok. Persze vannak korlátai (játékok, office alkalmazások), de egy átlagos felhasználónak tökéletes otthoni oprendszer. Sikerült a Sambát nagyjából beállítani meg Webmint és a transmission-t is transmission remote-tal ugyanezen a gépen + egy windowsos gépen. Szuperul működik.
Sok tervem van még vele (XBMC vagy PLEX szerver és kliens, meg talán egy Calibre szerver, bár ez utóbbi kicsit túlzásnak tűnik).
Egyelőre szeretném megoldani a szgép időzített lekapcsolását kulturált módon. Annyira nem ástam bele még magamat a témába, de valószínű cron segítségével megoldható lenne. Találtam viszont egy GUI programot a qshutdown-t. Érdekelne, mi a véleményetek róla, van-e esetleg másik hasonló szoftver. A kulturált leállításon azt értem, hogy az esetleg nyitva levő böngészőt, videólejátszót és egyéb programablakokat is normálisan szeretném kilőni, hogy a legközelebbi indításkor ne legyen esetlegesen hibaüzenet. Van erre valamilyen megoldás?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#2541) alien0903


alien0903
tag

Üdvözlet mindenkinek!

Egy régi laptopra xp mellé (majd helyette) feltettem a mint-et de csak az unetbootin-nal sikerült, mert az optikai olvasó nem működik pendrájvról meg nem bootol a gép. A gond csak az, hogy a telepítés után is mindig az unetbootin indító fogad, grub nincs és Live módban maradok.

Xp alól nem lehet elindítani valahogy a telepítést, vagy az unetbootin-t kiiktatni telepítés után, mert ha xp-ben uninstall akkor csak a win indul automatik nincs bootmenü?

(#2542) lev258 válasza alien0903 (#2541) üzenetére


lev258
veterán

Ha a telepítés rendben lement, akkor csak annyi a dolgod, hogy kihúzod a pendrive-ot, illetve visszaállítod a boot sorrendet.
Nem pendrive-ról? Hogy is van ez? Mit jelent, hogy az Unetbootin-nal raktad fel? Pontosan hogyan és mire? Nem valahogy Wubit raktál fel?
XP alól nem fog menni a dolog, esetleg egy usb-s optikai meghajtóval próbálkozhatnál.
Ha kérhetem, legközelebb csak egy topic-ba írj.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2543) spammer válasza alien0903 (#2541) üzenetére


spammer
veterán

Elég egyszerre 1 topikban feltenni a kérdést. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2544) toth_janika


toth_janika
őstag

Hello!
Remélem tudtok segíteni. Átmásoltam pár fájlt egy hordozható vinyóra, ezután viszont megfagyott a teljes Mint (17.1). Restart után nem elérhetőek a vezetéknélküli hálózatok.
A Vezérlőközpontban a Hardware csoportokon belül lévő Hálózat ikonra kattintva azt kapom, hogy
"A beállítás nem tölthető be. Ismeretlen hiba történt".
A menüben minden elem duplán szerepel. Leállításnál nincs semmi lehetőség (régebben volt Hibernálás, Újraindítás, Leállítás) csak a Cancel...
Mit lehet tenni?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#2545) lev258 válasza toth_janika (#2544) üzenetére


lev258
veterán

Van Systemback-féle visszaállítási pontod? Milyen fájlok voltak azok? Mintha valami elromlott volna. HDD S.M.A.R.T. adatokat néztél?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2546) toth_janika válasza lev258 (#2545) üzenetére


toth_janika
őstag

Csak pár fénykép volt, semmi extra.
Systemback... az előző rendszeremen volt, de ezen nincs :DDD
A smart adatok szerint rendben van a vinyó...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#2547) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Üdv, Mint rebeka alatt gondom van a böngészők videólejátszásával...
pl.online sorozatoknál Firefox alatt kis képernyőben akadozik a lejátszás, teljes képernyőre váltva villog az egész. Operában el sem indulnak a részek.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#2548) Fenyő válasza ElGatto (#2547) üzenetére


Fenyő
őstag

Milyen gép/vga/driver/ablakkezelő? Videógyorsításhoz egyéb csomagok is kellenek, ill Operához/Chromiumhoz pepperflashlugin-nonfree csomag kell.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2549) ElGatto válasza Fenyő (#2548) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Linux Mint 17.1 Cinnamon 64-bit
AMD Athlon x2 Dual Core Ql-62x2
2GiB
AMD Mobility Radeon HD 3450/70 (prog-if 00)

ez a gép megnézem a linkekből mit tudok értelmezni :)

(#2550) Fenyő válasza ElGatto (#2549) üzenetére


Fenyő
őstag

Azzal a karival csak 3.18-as kernellel és újabb Mesával, X-el van csak videógyorsítás, tehát jelenleg Mint alatt nehéz lenne összehozni (csak UVD2/HD4000-es szériától van jelenleg Mint alatt ilyen támogatás), ha tetszik a Cinnamon (bár erre a gépre kicsit soknak érzem, én max Matét tennék rá), akkor a Korora 21 Cinnamont (ill még pl a Manjaro Cinamonnal is már adottak lesznek a fetételek) javaslom, abban a driverek rendben lesznek, annál elvileg csak a mesa-vdpau csomagot kell feltenni.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.