Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) spammer válasza fodor0410 (#2850) üzenetére


spammer
veterán

Előtted linkelték pont a magyar leírást. /etc/default/grub fáljt nyisd meg a szövegszerkesztővel, a többi infót megtalálod a leírásban.

De ha nyitsz egy terminált és beírod, hogy:

gksu gedit /etc/default/grub

Akkor megnyitja azonnal a fájlt a szövegszerkesztőben, így nem kell keresgetned (kitallóznod).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2852) fodor0410 válasza spammer (#2851) üzenetére


fodor0410
tag

Igen, mindent megcsináltam a leírás szerint és nem működik.

(#2853) spammer válasza fodor0410 (#2852) üzenetére


spammer
veterán

Próbáltad ezek közül mindegyiket? Azaz mindkét opcióval és külön-külön is? Utána mindig frissítetted a GRUB-ot? (sudo update-grub)

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi_osi=Linux acpi_backlight=vendor"

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi_osi=Linux"

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi_backlight=vendor"

Ha ezek közül egyik sem működik, akkor próbáld meg, amit írtam pár hozzászólással ezelőtt (video.use_native_backlight)

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash video.use_native_backlight=1"

vagy ha nem működik ezzel sem, akkor 1 helyett 0, tehát:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash video.use_native_backlight=0"

A GRUB-ot ne felejtsd el frissíteni minden módosítás után! (sudo update-grub)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2854) fodor0410 válasza fodor0410 (#2852) üzenetére


fodor0410
tag

Annyi van csak, hogy ha újraindítás előtt a csúszka lent van akkor indításnál minimum fényerő van, ha fent van akkor meg max. fényerő, de a köztes értékek nem jók, nyomogatom, mozog a csúszka de nem változik semmi.

(#2855) fodor0410 válasza spammer (#2853) üzenetére


fodor0410
tag

Próbálkozom, aztán majd írok. Köszi :)

(#2856) lev258 válasza fodor0410 (#2852) üzenetére


lev258
veterán

sudo update-grub parancs nem maradt ki?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2857) tlac


tlac
nagyúr

(#2858) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Ezt kezdőknek írom, akit zavar, ugorjon!

Ha van valakinek másik működő rendszere vagy összeomlásból már rutinosan vissza tud térni, csak akkor próbálja ki a romeo- ban lévő Cinnamont! Abszolút kezdők várják ki, míg bekerül a normál tárolóba.

Reggeli gyors tapasztalatok itt.

Persze fentieket csak egy jó tanácsnak szántam. :)

[ Szerkesztve ]

(#2859) fodor0410 válasza spammer (#2853) üzenetére


fodor0410
tag

Sajnos egyik sem működik. Módosítottam, mentettem, frissítettem a grub-ot, újraindítottam a gépet, de semmi. Volt hogy a csúszka sem jelent meg hiába nyomkodtam. A video-s parancsoknál visszajött a csúszka, mozog de nincs változás a fényerőben. Ahol hagyom a csúszkát olyan fényerő lesz újraindítás után.
Mi lehet a baj? :S

(#2860) fodor0410 válasza spammer (#2853) üzenetére


fodor0410
tag

Találtam egy ilyet:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="splash quiet acpi_backlight=vendor acpi_osi=Linux"

Úgy működik, hogy nincs csúszka ha nyomkodom a gombot, viszont a panelhez hozzáadtam a fényerő állítást és ha ott egérrel húzgálom fel-le, akkor változik a fényerő, viszont a maximum fényerő annyi, mint a minimum és ha teljesen lehúzom, akkor eltűnik minden, korom fekete a képernyő.

Ez így jó megoldás, csak annyi, hogy hogy tudom beállítani hogy a maximum fényerő az maximum legyen és ha lehúzom akkor legyen a minimum?

Köszi előre is! :)

(#2861) spammer válasza fodor0410 (#2860) üzenetére


spammer
veterán

Egeres appletet passzolom, sosem használtam ilyesmit. Én az xbacklightot használom, mert a natív (Fn gombos) fényerőállítás nálam sem megy (régebbi kernellel még működött).

sudo apt-get install xbacklight

aztán például:

xbacklight -inc 5
xbacklight -dec 5

ez 5 százalékkal növeli vagy csökkenti a fényerőt. Meg lehet adni más számot is persze.

Vagy:

xbacklight -set 40

Ez 40%-ra állítja a fényerőt.

A többi opciót megtalálod a fenti linken. Ha ez működik, akkor a megfelelő parancsot hozzá tudod rendelni valami billentyűkombinációhoz, és akkor tudod állítani billentyűkkel, nem kell terminálból.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2862) géeles


géeles
aktív tag

Sziasztok!
Külső USB-stickkel csatlakozom a wifire. A gép indításakor nem kapcsolódik, inaktív, nincs elérés(nyilván bénázok, de nem régóta linuxolok) ilyenkor az usb kábelt a hubból kihúzom , visszadugom, két pillanat és megy a kapcsolat.
Mi a módja, hogy automatikusan menjen?
Van saját belső wifi is, de a kapcsolat bizonytalan viszont azzal kapcsolódna már az induláskor. Esetleg ki is kapcsolnám, de azt sem tudom miként.

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#2863) lev258 válasza géeles (#2862) üzenetére


lev258
veterán

Egyes eszközöknél előfordul, hogy a gép újraindítása nem reset-eli, kap annyi áramot, hogy tovább menjen. Így viszont indításnál nem megfelelően inicializálódik. Lehet, hogy nálad a hub-bal is fennáll ez a helyzet. Milyen belső wifi? Talán azon segíthetünk.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2864) géeles válasza lev258 (#2863) üzenetére


géeles
aktív tag

Intel WiFi_link 5100 AGN

Kiprobálom majd a hubot áramtalanítva...

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#2865) lev258 válasza géeles (#2864) üzenetére


lev258
veterán

Kíváncsiságból megnézhetnéd, Ubuntu 15.04 Live alatt hogyan működik. Lehet újabb kernellel javult a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2866) Fenyő válasza géeles (#2864) üzenetére


Fenyő
őstag

ill. ha több hálókari van akkor a kapcsolat szerkesztésénél ki lehet választani, hogy melyik hálókarit használja elsődlegesként, valószínűleg nálad a belső/integrált az elsődleges, azért szeretne azzal kapcsolódni, ill. attól is lehet instabil ha be van kapcsolva a power management rajta, néz meg iwconfig-gal, hogy aktív-e...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#2867) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? A Transmission-t szeretném távolról elérni, de nem tudom, hogy kell beállítani. Megadtam a futtató PC IP-jét, de mivel egy router mögött van, ezért nem tudom elérni...
Le tudnátok írni, hogy kell beállítanom, hogy elérjem?
Ha esetleg rossz helyre írtam, akkor irányítsatok a helyes totyikba!
Köszönöm előre is! :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#2868) Tonyk válasza toth_janika (#2867) üzenetére


Tonyk
veterán

Első körben alapból 9091-es portot kellene a routerben az adott gép ip-címére (fix vagy static dhcp-s) továbbítani (portforward vagy virtual server alatt).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2869) toth_janika válasza Tonyk (#2868) üzenetére


toth_janika
őstag

Ok. Ez meglesz... Ezután gondolom kellene valami dyndns, hogy el tudjam érni a routert?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#2870) Llew


Llew
senior tag

Dual bootos partícionálási kérdésem lenne:
Van egy jelenleg Win7-el futó gépem, aminek a rendszer partíciója 120 GB. Erre raknék fel Win 8.1-et, meg mellé kíváncsiságból egy Mint 17.1-et. Hogy osszam fel a mostani rendszer partíciót?
Mivel jelenleg játékok és minden mellett van ~45 GB hely rajta arra gondoltam, hogy 90-et kap a Win, meg 30-at a Mint. Jó az úgy? Illetve a Mintnek csináljak külön swapot? Azt hova, a lemez melyik részére teszi ilyenkor? Illetve mivel a lemez többi része (adat, stb.) közös lenne, kell külön home?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#2871) Tonyk válasza toth_janika (#2869) üzenetére


Tonyk
veterán

Így van, kell valamilyen ddns szolgáltató (pl. noip)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2872) toth_janika válasza Tonyk (#2871) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm! :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#2873) King Unique válasza Llew (#2870) üzenetére


King Unique
titán

Ne erre még én is tudok válaszolni. :K

Igen jó, elég neki 30 bőven. Ha van elég RAM a gépben, akkor nem muszáj swap, de én biztos, ami biztos alapon adtam neki 2 GB-ot.
Illetve az még a nagy kérdés, hogy a 2 db Windows rendszerbetöltőjét le akarod-e cserélni a GRUB-ra, mert ha utána netán visszakoznál, akkor van egy kis meló a helyreállításával?? Ha meg csak szimplán kiváncsskodni akarsz, akkor virtuális gépen próbálgasd (Virtualbox / VMware Player). Meg lehet oldani, hogy a GRUB-ot a Mint partíciójára telepíted és akkor utána Win alól EasyBCD-vel hozzáadod a Mintet. Nemrég próbáltam, működik, illetve kezdős topikban is leírtam [link]

Többiekhez:
Viszont ezzel a módszerrel második Linuxot már nem tudtam hozzáadni, mert hiába telepítem ugyanígy a GRUB-ot az új jövevény partíciójára és adom hozzá Win alól, bott menüben kiválasztva az elsőt indítja el...ha annak a partíciójára telepítem a második rendszerbetöltőjét, akkor is. Erre tud vki valamilyen megoldás, hogy elinduljon mind2 Linux a saját rendszerbetöltőjével :F
Tudom lehetne alapból a GRUB-ot használni az összes rendszerhez, vagy vmi USB-meghajtóra telepíteni a betöltőt, de más helyi megoldás érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#2874) spammer válasza King Unique (#2873) üzenetére


spammer
veterán

Szerintem egyszerűbb és problémamentesebb a GRUB-ot használni, mint vacakolni, de te tudod. Ha netán mégis menne a levesbe a linux egyszer, a Windows ISO-ról futtatható az MBR helyreállító.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2875) King Unique válasza spammer (#2874) üzenetére


King Unique
titán

Azért választottam ezt a megoldást, mert a GRUB sok, számomra felesleges bejegyzést tartalmazó menüje zavar...bár úgy tudom kigyomlálható, ami nem kell. Illetve, utólagos WBL helyreállítást még nem csináltam és elcseszni se akarom. Valamint nemrég beszámolt vki másik topikban, hogy dualbot esetén W10-re updrade-elte az egyik Windowst és azt meg elcseszte a GRUB-ot, meg legyalulta az Ubuntut...ha eleve a sajátja a default, akkor talán nem csinálná? És ilyen upgrade, új OS felrakása nálam is fennáll.
De majd még meggondolom. Ha lenne egy feles, üres notim, akkor arra felpakolnék többet könnyű szívvel, de ezen túl sok a fontos cucc és nem akarok semmit elbarmolni.

[ Szerkesztve ]

(#2876) lev258 válasza King Unique (#2873) üzenetére


lev258
veterán

Normál esetben a Grub frissíti, milyen rendszereket lát a lemezen. Mivel nálad a Grub esélyt sem kap ilyen dolgokra, valószínűleg úgy oldható meg, hogy minden telepített rendszered Grub-ja az adott rendszer partíciójára kerül és mindet egyenként hozzáadod az EasyBCD-vel a boot menüdhöz, mint külön bejegyzést.
Szóval több meló van vele így, mint hagyományosan.
(Win10 meg még meg sem jelent, ki tudja mi mindent fog még csinálni, meg az UEFI-t is jobban pártolják annál. Szóval azt hagyjuk ki a dologból jelenleg.)

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2877) spammer válasza King Unique (#2875) üzenetére


spammer
veterán

"updrade-elte az egyik Windowst és azt meg elcseszte a GRUB-ot, meg legyalulta az Ubuntut..."

Ha Linux után raksz fel új Windowst (és akkor ezek szerint beleértve a system upgrade-et is), akkor az felülírja a GRUB-ot, igen, ezért is ajánlott Dual-Boot esetén először a Win, aztán a Linux+GRUB. De ha felülíródik a GRUB, azt viszonylag egyszerűen lehet fixálni egy live lemezről, van rá program is: Boot-Repair.

Akárhogyan is döntesz, külső mentés legyen mindig a fontos dolgokról!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2878) King Unique válasza lev258 (#2876) üzenetére


King Unique
titán

Igen hozzáadtam külön-külön, de boot menüből elindítva pl. egy Kubuntut, a Mintet hozza be, annak a rendszerbetöltőjét...
W10 Insider Preview elérhető régóta, tiszta telepítés, vagy frissítő telepítés esetén volt ilyen hiba.

(#2877) spammer: ok megnézem és szem előtt tartom. Köszönöm a tanácsot!

(#2879) Tonyk


Tonyk
veterán

A minap harmadjára rakom újra a Mint-et. Minden szép és jó amíg nincs a Frissítéskezelővel frissítve.
Lemegy a frissítés, majd reboot után fekete képernyő az egérrel. És ennyi. Cinnamon kilőve, újra bejelentkezhetek, de megint csak fekete képernyő egérrel.
Valaki tapasztalt már ilyet? Tegnapelőttig ok volt minden, akkor egy frissítés után jött elő ez. Szűz rendszeren is u.e. 5let?

Se romeo, se semmi idegen tároló nincs engedélyezve.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2880) fradi81 válasza Tonyk (#2879) üzenetére


fradi81
veterán

Találd ki melyik frissítés kavar be, egyszerre csak egyet jelölj ki. Működő rendszerről meg előtte mentés.

moto g72, Ninebot d28e

(#2881) Tonyk válasza fradi81 (#2880) üzenetére


Tonyk
veterán

Köszi erre magamtól is rájöttem, hogy ezt kéne, de friss rendszerre 484MB frissítés van. Ezt végigkattingatni. Gondoltam hátha valaki beleszaladt.
Közben feldobtam rá egy KDE-t. Az is meghal. Szóval nem a Cinnamon (2.4.8) a ludas

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2882) BoB válasza Tonyk (#2881) üzenetére


BoB
veterán

Próbálj meg egy nem ubuntu alapú disztrót. Javasolni tudom a korora -t.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2883) Tonyk


Tonyk
veterán

Köszi, úgy néz ki meglett a hiba oka. Volt egy "System monitor with graphs" nevű panelhez adható kisalkalmazás. Ezt eltávolítva elindul a Cinnamon. Egy évig jól működött, lehet lett neki mostanság valami frissítése. Mindegy, hanyagolható.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2884) tlac válasza Tonyk (#2883) üzenetére


tlac
nagyúr

az hogy ölte meg a kde-t is?

(#2885) Llew válasza King Unique (#2873) üzenetére


Llew
senior tag

Kösz. Csak egy Win lesz, a 7-est lecserélem 8,1-re, az mellé megy a Mint.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#2886) Bohus válasza Llew (#2870) üzenetére


Bohus
aktív tag

A 90-30GB első közelítésben jó arány a Win és Mint között. A Win szeret idővel terpeszkedni, a Mint estén 10GB-ba sokminden belefér (persze erősen felhasználó függő mindkét rendszer estén a lemezigény). Ha a meghajtó SSD akkor a swap felejtős, HDD esetén én betennék egy 4GB-os swap partíciót közvetlenül a Win után, ezt követné amit a Mint-nek szánsz, a többi a meglévő közös. Ha ezt a közöst a Mint is eléri - vélhetően NTFS - akkor nem foglalkoznék külön home partícióval, hiszen azt Win alól lenne macerás elérni.
Nálam most 96GB-n van 8.1 és Mint mindkettő 36gb-on, maradék 17GB közös NTFS. Windows szűkölködik, de nem hízik tovább mert alig használom.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#2887) Tonyk válasza tlac (#2884) üzenetére


Tonyk
veterán

Azt nem tudom, de ahogy levettem az is szépen elindul. Visszateszem a tálcára, megint mindkettő csak a fekete képernyőig jut egy egérpointerrel, leveszem: ok minden. Vagy ez vagy a függősége (gir1.2....) lett gyagyás.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2888) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Ajánlanátok nekem egy internet rádió progit?
Elvárások: a kedvencem hozzá tudjam adni ( 1 adó ), apró, de stabil működés.
Jelenleg a radiotray-t használom, de sokszor csinál olyat, hogy elhallgat, majd folytatja ahol abbahagyta.....
Nem kell nagy tudású progi, csak stabil legyen, elég, ha egy adót tud.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#2889) Bohus válasza Blabcsi (#2888) üzenetére


Bohus
aktív tag

Nincs külön internetrádióm, MP3 lejátszásra az Audacious-t használom, a Net Radio csatornák külön fülre vannak gyűjtve. Maga az Audacious tiszta, sallangmentes felületet ad (Amarok és hasonlók nekem nem jöttek be ). Nem szaggat, persze ez az adott csatorna stream szerverén is múlhat.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#2890) SATA_boy válasza Blabcsi (#2888) üzenetére


SATA_boy
csendes tag

A ChaletOS-szel ([link]) való ismerkedésem során találkoztam a Great Little Radio Player nevű programmal, amit a ChaletOS fejlesztője készített:
[link]

Ezen program használatával hozzá tudtam adni kedvenc internetes rádiómat az amúgy is rengeteg netes rádióadást tartalmazó listához. Tégy vele egy próbát, hátha ilyesmire gondoltál (az is tetszik benne hogy a tálcán csak egy kis, zsebrádió alakú ikonnyi helyet foglal).

(#2891) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#2892) Sonja


Sonja
veterán

Cinnamon 2.6.3 released in Repository for Linux Mint

"Cinnamon 2.6.3 is now available for install on Linux Mint 17.1 Rebecca and LMDE 2."

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2893) SATA_boy


SATA_boy
csendes tag

Linux Mint LXDE 64 bites remastered rendszer alatt szeretném frissíteni a mint-themes és mint-themes-gtk3-as csomagokat a rendszer által talált és felajánlott legfrissebb verzióra, de mind terminálban, mind pedig a grafikus frissítéskezelőben ezt a hibaüzenetet kapom:

E: /var/cache/apt/archives/mint-themes-gtk3_3.10-8_all.deb: trying to overwrite '/usr/share/themes/Mint-X-Blue/gtk-3.0/gtk-main-common.css', which is also in package mintx-colors-gtk-theme 1.0~trusty~Noobslab.com
E: /var/cache/apt/archives/mint-themes_1.4.0_all.deb: trying to overwrite '/usr/share/themes/Mint-X-Blue/gtk-3.0/.gitkeep', which is also in package mintx-colors-gtk-theme 1.0~trusty~Noobslab.com

Először csak kikapcsoltam a Noobslab-os PPA-kat, aztán el is távolítottam őket, de nem segített ez sem, a frissítés meghiúsul.

Lenne valami ötletetek hogy tudnám rávenni a rendszert a frissítésre?

Egy másik érdekes jelenség:
Korora 21 MATE és Linux Mint LXDE alatt is tapasztaltam, hogy a gép bekapcsolása után valamikor rossz felbontással jön be a rendszer (kisebb felbontást használ a rendszer, a fejlécek, menü, conky a kisebb felbontás miatt sokkal nagyobb méretben jelenik meg, mintha pl. 1024x768-as felbontásban nézném a monitort). A monitor felbontását jól jeleníti meg a rendszer (1920x986), tehát feltehetőleg nem ott van a probléma gyökere. A rendszerek VirtualBox-ban futnak, de a többi rendszernél ezt eddig nem tapasztaltam. Erre van valami ötletetek?

(#2894) Bohus


Bohus
aktív tag

Sikerült megint összehoznom valami bill.kombót, munka közben kijelentkeztettem magam.
Majd 10 másodperc múlva visszaléptetett a rendszer, ami most jó volt - igaz, csak az üres munkaasztal fogadott -, de egyébként ennek mi értelme van? Kipróbáltam ismét: GUI-n kijelentkeztem, majd automatikusan visszaléptet 10 másodperc elteltével.
Ez normál funkció vagy azért van így, mert telepítésnél aktiváltam az automatikus bejelentkezés opciót? (egyedüli felhasználó vagyok a gépen)

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#2895) SATA_boy válasza Bohus (#2894) üzenetére


SATA_boy
csendes tag

Biztonsági szempontból nem egészséges, hogy automatikusan visszaléptet a rendszer kijelentkezés után.

Próbaképpen kipróbáltam, hogy az automatikus bejelentkezést engedélyezve, majd a rendszerből grafikus felületen kijelentkezve mi történik. Nálam a kijelentkezés után nem léptet be újra automatikusan (én is egyedüli felhasználó vagyok a gépen), hanem szépen várja, hogy adjam meg a jelszót a belépéshez...nem tudom nálad mi az oka annak, hogy így viselkedik a rendszer. :F

(#2896) SATA_boy válasza Bohus (#2894) üzenetére


SATA_boy
csendes tag

Megtaláltam! :)

Adminisztráció -> Bejelentkezési ablak

Bejelentkezési ablak tulajdonságai alatt:

Automatikus bejelentkezés

Itt nézz körül, hogy neked mi van beállítva. Ha be van állítva a felhasználói neved, akkor itt tudod ki/be-kapcsolni az automatikus bejelentkezés lehetőségét.

Kipróbáltam, kijelentkezés után szépen kiírja, hogy hány másodperc múlva fog automatikusan bejelentkeztetni a rendszer. Nem tudtam erről a 'kényelmi', ám biztonsági szempontból némileg megkérdőjelezhető funkcióról, de kétségkívül működik.

(#2897) Bohus válasza SATA_boy (#2896) üzenetére


Bohus
aktív tag

Én is megtaláltam, csak máshol! :) Notimon 17.1 KDE van, itt a Rendszerbeállítások - Felhasználókezelő fülön a felhasználói profilomnál találtam meg az "Automatikus bejelentkezés" opciót. Mindössze annyi a gond, hogy nincs pipa a jelölőnégyzetben, azaz nem tudom kikapcsolni mert már inaktív (a valóságban nem, megy az autologin).
Megnézem otthon az asztalin mi a helyzet, ott MATE van fenn.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#2898) lev258


lev258
veterán

A hírek szerint az új Cinnamon 2.6 CPU- és energiaigénye is csökkent, más hasznos javításokkal és újdonságokkal együtt. Természetesen érdemes kivárni, míg magától megjelenik a frissítés.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2899) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Új gépen bootoltam be a Mint-et.
Eddig egy A6-6400K APU-ra volt feltéve, nyílt forráskódú ATi driverrel, most egy 2400XT van a gépben, mert az új prociban nincs IGP.
Hogy tudom működésre bírni a VGA-t?

lspci | grep VGA
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] RV610 [Radeon HD 2400 PRO/XT]

LIBGL_DEBUG=verbose glxinfo
name of display: :0.0
X Error of failed request: BadRequest (invalid request code or no such operation)
Major opcode of failed request: 155 (GLX)
Minor opcode of failed request: 19 (X_GLXQueryServerString)
Serial number of failed request: 12
Current serial number in output stream: 12

A neten található összes leírást kipróbáltam, de eddig semmi eredmény. :(

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2900) lev258 válasza Bici (#2899) üzenetére


lev258
veterán

Nézd meg első körben egy Xubuntu vagy Lubuntu 15.04-gyel. Már jó ideje támogatott az a kártya, kíváncsi vagyok, más (és friss) rendszeren mit mond a parancs (mármint a glxinfo).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.